Crash Team Racing Nitro-Fueled – Poradnik do trofeów i osiągnięć

3 lipca 2019
2

 

Crash Team Racing wjeżdża na salony. Zapraszamy Was do zapoznania z naszym poradnikiem. Platyna do prostych nie należy, ale skoro już tu jesteście – to może akurat wszystko jest na miarę Waszych możliwości.

By Mateusz i Maciek.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 8/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox2 x10 x35
 • Liczba trofeów offline: 48
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1 (zalecane 2)
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: Zależy od umiejętności gracza

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK I – Po pierwsze musimy opanować podstawowe mechaniki:

 • Hamowanie: Aby użyć hamulca, należy wcisnąć /.
 • Skakanie: Aby skoczyć, wciśnij / lub  / . Skakanie jest użyteczne w wypadku niektórych skrótów na trasach oraz jako sposób na nagłą zmianę trajektorii pojazdu. Ponadto, wykonanie podskoku na rampach bądź pagórkach może spowodować boosta po wylądowaniu (jego moc zależy od wysokości skoku).
 • Powersliding: Aby wykonać powerslide’a, wciśnij oraz przytrzymaj / lub /, aby zrobić skok. W momencie lądowania, należy mieć wychyloną lewą gałkę analogową w kierunku, w którym chcemy wykonać powerslide’a. Trajektorię driftu można kontrolować za pomocą lewej gałki analogowej. Aby zakończyć powerslide’a, puść którykolwiek z bumperów.
 • Turbo Boosting: Najważniejsza mechanika, której znajomość przekłada się na resztę zaawansowanych technik. W trakcie powerslide’a, wciśnij bumpera, którego nie wykorzystujesz do driftu. Jeśli zrobisz to w momencie, w którym z rury wydechowej wydobywa się czarny dym, wykonasz Mini Boosta. Podczas jednego powerslide’a można wykonać do 3 takich boostów. Należy zwrócić uwagę na wskaźnik w prawym dolnym rogu, który symbolizuje dokładny timing na ich wykonanie. Są dwa stopnie Mini Boostów: Good oraz Perfect. W wypadku pierwszego, efekt przyspieszenia jest słaby oraz krótkotrwały. Drugi stopień daje większe przyspieszenie oraz zwiększa maksymalną prędkość karta, przy wykonaniu potrójnego boosta. Tę prędkość możemy utrzymać, wykonując kolejne perfekcyjne boosty w krótkim odstępie czasu oraz nie uderzając w bariery.

Zaawansowane mechaniki:

Sacred Fire (SF) oraz Ultimate Sacred Fire (USF): SF jest związany z poprzednią techniką. Kiedy najedziemy na Turbo Pada (zielone paski przyspieszające), a następnie zaczniemy wykonywać perfekcyjne boosty, możliwe jest utrzymanie prędkości wyciągniętej z tego turbo pada. Ta prędkość to Sacred Fire, który charakteryzuje się znacznie większym płomieniem wydobywającym się z rury wydechowej. W wypadku time triali z Oxide’em, kluczowe jest utrzymanie tej prędkości przez całe okrążenie toru.

Ewolucją SF jest USF, którego osiągnięcie jest możliwe jedynie na torach z Super Turbo Padami (wizualnie niczym nie różnią się od zwykłych Turbo Padów). Różni się on od SF niebieskim płomieniem oraz znacznie większą prędkością maksymalną. Utrzymanie go jest szczególnie trudne gdyż mobilność karta pozostaje bez zmian. Zatem wymagana jest znajomość optymalnej linii jazdy wokół toru aby unikać kontaktu ze ścianami.

Optymalne hamowanie oraz U-Turn:  Używanie hamulca, będąc w powietrzu, nie wytraca SF/USF. Ponadto wykorzystywanie hamulca / razem z kierunkiem + / + na krzyżaku powoduje ostre skręcenie karta po łuku. Użycie takiego skrętu wraz z szybkimi podskokami również nie wytraca SF/USF, co może być użyteczne w niektórych torach z ostrymi zakrętami.

 

KROK II – Adventure mode 100% na poziomie Easy

Podstawy perfekcyjnej jazdy w CTR wypisane powyżej będziemy mogli wypróbować i doszlifować w Adventure Mode. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy zaczęli od razu na poziomie Hard, jednak jest to wysoce niewskazane. Przeciwnicy tam nie wybaczają błędów, a zaliczenie Relic Race i CTR challenge jest dużo trudniejsze. Warto też na tym etapie zapoznać się ze wszystkimi skrótami

 

KROK III – Adventure mode  na poziomie Hard

Kiedy już doszlifowaliśmy nasze umiejętności szybkiej jazdy i poznaliśmy wszystkie skróty czas na pierwsze większe wyzwanie, którym jest tryb Hard. Nie musimy tym razem wykonywać dodatkowych Relic Race i CTR challenge, wystarczą tylko wyścigi i pojedynki z bossami.

 

KROK III – Crystal Challenges i wszystkie Battle Modes

W menu głównym wybieramy Local Arcade i następnie Crystal Challenge lub Battle. Więcej info w opisach trofeów braz Oh, Shiny! ibraz The Dominator!

 

KROK IV – dobicie pozostałych trofeów i zaliczenie wszystkich Time Trialów bijąc czasy Nitros Oxida

Na koniec zostało nam dobicie pozostałych pucharków, których nie wbiliśmy wcześniej oraz ultymatywne wyzwanie w CTR – pokonanie wszystkich czasów Nitros Oxida w Time Trials.

 

Poradnik:

platyna Woah!
Earn all the other trophies.

Brawo, szybki z Ciebie jamraj pasiasty.

 

braz Off to a Good Start GS: 15
Win your first race in the Adventure Mode.

Prawdopodobnie pierwszy pucharek który nam wpadnie. Wystarczy wygrać pierwszy wyścig „Crash Cove” w trybie Adventure Mode.

 

braz Crazier than the Ripper GS: 15
Win against Ripper Roo in the Adventure Mode.

Po wygraniu pierwszych 4 wyścigów na pierwszej mapie, wyzwiemy na pojedynek bossa, szalonego Ripper Roo. Ścigać się będziemy na torze Roo’s Tubes. Jak przy wszystkich pojedynkach z bossami, ważne jest aby jak najszybciej wyprzedzić wroga i pozostać z przodu poza zasięgiem ataków. Poniżej na filmiku wyścig z Ripper Roo na poziomie Hard.

 

braz Me Fast, You Slow GS: 15
Win against Papu Papu in the Adventure Mode.

Po wygraniu kolejnych 4 wyścigów na drugiej mapie, wyzwiemy na pojedynek bossa, wodza Papu Papu. Ścigać się będziemy na torze Papu’s Pyramid. Jak przy wszystkich pojedynkach z bossami, ważne jest, aby jak najszybciej wyprzedzić wroga i pozostać z przodu poza zasięgiem ataków. Poniżej na filmiku wyścig z Papu Papu na poziomie Hard.

 

braz Komodone GS: 15
Win against Komodo Joe in the Adventure Mode.

Po wygraniu kolejnych 4 wyścigów na trzeciej mapie, wyzwiemy na pojedynek bossa, jaszczura Komodo Joe. Ścigać się będziemy na torze Dragon Mines. Jak przy wszystkich pojedynkach z bossami, ważne jest, aby jak najszybciej wyprzedzić wroga i pozostać z przodu poza zasięgiem ataków. Poniżej na filmiku wyścig z Komodo Joe na poziomie Hard.

 

braz Why don’t you get a job? GS: 15
Win against PinStripe in the Adventure Mode.

Po wygraniu kolejnych 4 wyścigów na czwartej mapie, wyzwiemy na pojedynek bossa, gangstera PinStripe’a. Ścigać się będziemy na torze Hot Air Skyway. Jak przy wszystkich pojedynkach z bossami, ważne jest, aby jak najszybciej wyprzedzić wroga i pozostać z przodu poza zasięgiem ataków. Poniżej na filmiku wyścig z PinStripem na poziomie Hard.

 

srebro Interstellar Challenge GS: 30
Win against Nitros Oxide in the Adventure Mode.

Po pokonaniu wszystkich 4 poprzednich bossów na pojedynek wyzwie nas sam Nitros Oxide. Ścigać się będziemy na torze Oxide Station. Kosmita do uczciwych zawodników nie należy i wystartuje zanim zapali się zielona lampka sygnalizująca start. Przeciwnik rzuca w nas przeszkadzajkami bardzo agresywnie, więc musimy zachować szczególną czujność. Trzymamy się bezpiecznej odległości za nim i czekamy, aż za skrzynki wypadną nam rakiety. Strzelamy w niego i wyprzedzamy zanim z powrotem zacznie rzucać przeszkadzajkami. Poniżej na filmiku wyścig z Nitros Oxidem na poziomie Hard.

 

zloto Galaxy’s Fastest GS: 90
Defeat Nitros Oxide in the Adventure Mode once and for all.

Ponownie staniemy do wyścigu z Nitros Oxidem po ukończeniu trybu Adventure Mode na 100%. Do wbicia 100% wlicza się zdobycie wszystkich CTR tokenów (więcej info przy trofeum srebro Token Collector), reliktów (więcej info przy trofeum srebro Relic Collector), klejnotów za turnieje w Gem Stone Valley (więcej info przy trofeum srebro Gem Collector) oraz ukończenie wszystkich wyzwań kryształów (cztery pierwsze wyzwania z filmiku do trofeum braz Oh, Shiny!). Powtórny wyścig z Nitros Oxidem wygląda dokłądnie tak samo jak pierwszy (pucharek srebro Interstellar Challenge)

 

braz Arena Explorer GS: 15
Complete a Crystal Challenge in the Adventure Mode.

Crystal Challenge oznaczone są na mapie fioletowym kryształem. W trybie Adventure Mode dostępne są 4, każdy na 4 główne lokacje. Wyzwania te polegają na zebraniu wszystkich 20 kryształów na mapie w wyznaczonym czasie. Im wyższy poziom trudności wybraliśmy, tym mniej czasu mamy na zebranie. Przejazdy wszystkich wyzwań dostępnych w Adventure Mode pokazane są przy trofeum braz Oh, Shiny!

 

braz Spare Change GS: 15
Win a CTR challenge in the Adventure Mode.

Wpadnie naturalnie po drodze do wbicia pucharka srebro Token Collector.

 

braz Sprinter GS: 15
Win a Relic Race in the Adventure Mode.

Wpadnie naturalnie po drodze do wbicia pucharka srebro Relic Collector.

 

braz Booyah, Grandma! GS: 15
Win a Cup Race in the Adventure Mode.

Wpadnie naturalnie po drodze do wbicia pucharka srebro Gem Collector.

 

srebro Relic Collector GS: 25
Earn all the Relics in the Adventure Mode.

Po wygraniu wyścigu w Adventure Mode, odblokujemy możliwość powtórzenia go jako Relic Race. Nie ściągamy się tutaj z przeciwnikami, a z czasem. Dodatkowo na trasie porozrzucane są żółte skrzynki, które wstrzymują licznik czasu na tyle sekund, ile było napisane na skrzynce. Kluczowe więc jest do osiągnięcia wymaganego czasu, aby po drodze rozbijać jak najwięcej tych skrzyń. Dodatkowo za rozbicie wszystkich na trasie, otrzymamy bonus w postaci odjęcia 10 sekund od końcowego czasu. Do zdobycia tego trofeum wystarczy osiągnąć czas potrzebny do otrzymania szafirowego reliktu. Jeżeli wykręciliśmy jeszcze lepszy czas, otrzymujemy złoty i następnie platynowy relikt, jednak to już jest niepotrzebne do zdobycia platyny w CTR. Poniżej znajduje się film ze wszystkimi wyzwaniami Relic Race.

 

srebro Gem Collector GS: 25
Earn all the Gems in the Adventure Mode.

Aby odblokować turnieje, w których zdobywamy klejnoty, musimy wcześniej zdobyć wszystkie  CTR tokeny tego samego koloru (więcej info przy trofeum srebro Token Collector i braz Arena Explorer). Wszystkie pięć turniejów odbywają się na obszarze Gem Stone Valley i składają się z serii 4 wyścigów w których zdobywamy punkty za wysokie miejsca.

 

srebro Token Collector GS: 25
Earn all the CTR Tokens in the Adventure Mode.

Po wygraniu wyścigu w Adventure Mode, odblokujemy możliwość powtórzenia go jako „CTR Challenge”. Różni się on od standardowego wyścigu tym, iż oprócz wygrania musimy też zebrać 3 litery C,T i R. Kiedy zbierzemy wszystkie litery i wygramy wyścig, otrzymamy token. Aby zdobyć trofeum musimy uzyskać wszystkie 16 tokenów. Poniżej znajduje się film, który pomoże znaleźć wszystkie litery na planszach.

 

braz Photo Finish GS: 15
Win a race with less than 0.3 seconds between you and the second place.

Jak sam opis wskazuje, należy wygrać wyścig z różnicą czasu mniejszą niż 0,3 sekundy. Istnieje jednak też inny sposób na wbicie tego trofeum, który odkryłem przypadkowo. Wpadnie też ono jeżeli podczas wyścigu online wygramy z na tyle dużą przewagą, aby żaden przeciwnik nie dojechał do mety (odliczane jest 20 sekund). Istnieje jednak możliwość że w przyszłości zostanie to zpatchowane.

 

braz BOOM! GS: 15
Hit two opponents with a single Bowling Bomb.

Trafienie 2 przeciwników na raz jedną bombą może być dosyć problematyczne, bo wymaga trochę szczęścia. Istnieje jednak pewna prosta metoda, wymaga ona jednak posiadania 3 kontrolerów. Uruchamiamy grę dla 3 graczy. Jeździmy jednym kartem, aż znajdziemy bomby do rzucania (nie rakiety). Następnie podjeżdżamy pozostałymi dwoma kartami tak, aby się stykały i strzelamy w nie pierwszym kartem.

 

braz Super Boost! GS: 15
Do a Super Boost.

Aby wykonać super boost musimy wykonać potrójny boost podczas driftowania (mechanika opisana we wstępie) i podczas tego przyśpieszenia (przednie koła unoszą się) wjechać na jeden z najsilniejszych zielonych paneli przyśpieszających Super Turbo Pad (wizualnie niczym nie różnią się od zwykłych Turbo Padów). Z rury wydechowej pojawi się wtedy niebieski ogień, a wskaźnik prędkości wskaże maksymalną wartość (tak jak na zdjęciu poniżej). Trofika najlepiej wbić na trasie N.Gin Lab, gdzie możemy znaleźć Super Turbo Pada.

 

braz Expert Dodger GS: 15
Win a boss challenge without getting hit by any of the boss’ Power-Ups.

Powinno wpaść naturalnie podczas jednego z pojedynków z bossami. Zwłaszcza jeżeli ustawiliśmy poziom trudności na Easy. Kluczem do sukcesu jest jak najszybsze wyprzedzenie wroga i utrzymanie się z przodu, aż do końca wyścigu ponieważ najbardziej narażeni na ataki jesteśmy jeżdżąc zaraz za wrogiem.

 

braz Drifter GS: 15
Drift 15 Times in a row during a race.

Aby zdobyć pucharek musimy wykonać serie 15 driftów, rozpoczynając jeden za drugim. Drift rozpoczynamy wychylając mocno lewą gałkę analogową i wciskając / lub  / . Następnie wychylamy gałkę w drugą stronę, wciskając te same klawisze i tak 15 razy , uważając żeby nie przerwać żadnego driftu. Najprostszym torem do wykonania próby jest zdecydowanie Coco Park, gdyż jest bardzo szeroki i nie posiada aż tak ostrych zakrętów. Poniżej filmik z wbicia tego trofeum.

 

srebro Master Drifter GS: 30
Successfully use all three Turbo Boost charges 5 times in a row during a race.

Trofeum to od nas wymaga opanowania umiejętności boostowania podczas driftu (więcej info na wstępie do poradnika). Podczas jednego driftu możemy użyć maksymalnie 3 razy przyśpieszenia. Aby móc dalej boostować musimy rozpocząć następny drift. Do zdobycia tego pucharka musimy wykonać 5 takich potrójnych przyśpieszeń nie przerywając po drodze żadnego (cały czas musi iść ogień z rury wydechowej). Należy wcisnąć / lub  /, aby zacząć nowy drift jeszcze zanim skończy się poprzedni boost. Trofeum to wpadnie naturalnie podczas robienia czasówek do trofeum zloto Gasmoxian Slug.

 

braz Burning Rubber! GS: 15
Drift Boost a total of 500 times.

Powinno wpaść naturalnie ponieważ driftowanie jest podstawą w CTR. Aby driftować, należy wychylić mocno lewą gałkę analogową i wcisnąć / lub  /.

 

srebro Yeeee HAW! GS: 30
Complete the Adventure Mode on the Hard difficulty.

Trofeum to zdecydowanie przetestuje nasze umiejętności w CTR. Po pierwsze – bez opanowania mechanik boostowania nie mam co podchodzić do gry na hardzie (więcej info na wstępie do poradnika). Dodatkowo musimy mieć już opanowane korzystanie ze wszystkich skrótów dostępnych na torach. Dlatego przejście na poziomie Hard zalecam dopiero po ukończeniu wcześniej trybu Adventure Mode na 100% na jednym z prostszych poziomów trudności. Po pomoc przy bossach odsyłam do powyższych opisów trofeów, gdzie każdy materiał filmowy jest z pojedynku na poziomie Hard.

 

braz Hyper Speed GS: 15
Finish first when you were last on the final lap.

Najłatwiej będzie nam to wykonać grając na poziomie Easy i na trasie, którą dobrze znamy. Dobrze nazbierać jest wcześniej komplet 10 owoców wumpa, aby na ostatnim okrążeniu jechać z pełną prędkością. Przed przejechaniem przedostatniego okrążenia czekamy na ostatniego przeciwnika. Ruszamy dopiero, kiedy przejedzie linę mety. Warto używać znanych nam skrótów oraz podnosić skrzynie z bronią (kiedy jesteśmy z tyłu mamy większą szanse na lepsze bronie). Jeżeli przeciwnicy wcześniej się zbytnio nie pooddalali od siebie to powinno pójść nam w miarę gładko.

 

braz Rear-viewed GS: 15
Block an incoming missile with all of the following Power-Ups: Beaker, Crate, Bowling Bomb.

Aby zdobyć to trofeum, musimy zbić nadlatujące rakiety za pomocą rzucenia za siebie zielonej fiolki, skrzyni i bomby. Nie musi to być wykonane w jednym wyścigu/walce. Żeby wykonać rzut za siebie, zamiast do przodu, należy wychylić lewą gałkę analogową w dół i wcisnąć /.  Rzut musi być dobrze wymierzony w czasie, kiedy rakieta jest już blisko nas. Jeżeli posiadamy 2 kontrolery, możemy w łatwy sposób zdobyć ten pucharek, wystarczy włączyć pojedynek na arenie dla dwóch graczy (Local Arcade > Battle > dowolna arena > dowolny tryb> zmieniamy Players na 2 i Time Limit na 9 min) i ustawić bronie na te, które są potrzebne do wykonania zadania, czyli rakiety, bomby, skrzynie i zielone fiolki (ostatnia opcja Power-ups na ekranie ustawień pojedynku). Pierwszym zawodnikiem szukamy rakiet, a drugim jednej z pozostałych broni. Następnie ustawiamy się tak, aby gracz r rakietami był ustawiony przodem do drugiego, który jest ustawiony tyłem. Należy też zachować dosyć sporą odległość, aby móc wykonać zbicie. Pierwszym zawodnikiem strzelamy, a drugim wykonujemy opisane wcześniej zbicie. Następnie powtarzamy czynność dla pozostałych broni.

 

srebro The New Time-Master GS: 30
Beat all of Nefarious Tropy’s times in Time Trial Mode.

Trofeum wpadnie po drodze do odblokowania zloto Gasmoxian Slug.

 

zloto Gasmoxian Slug GS: 90
Beat all of Nitros Oxide’s times in Time Trial Mode.

Zdecydowanie najtrudniejszy pucharek z całej gry, musimy pobić wszystkie czasy Nitros Oxide’a na każdym torze prócz Retro Track (przed patchem to nawet nie powinno się tam bić czasu, bo może to spowodować uszkodzenie zapisanych danych). Ultymatywny test naszych umiejętności w boostowaniu i znajomości trasy. Zapewne zajmie nam to sporo powtórzeń, dlatego cierpliwość jest mile widziana. Aby rozpocząć Time Triale wchodzimy do Local Arcade i Wybieramy opcje Time Trial, tam wybieramy już konkretne tory, na których chcemy bić czasy. Kiedy pierwszy raz uruchomimy dany tor, to nie mamy od razu możliwości bicia czasu N.Tropiego i Oxida. Musimy wcześniej osiągnąć przyzwoity czas i dopiero wtedy odblokujemy możliwość włączenia ducha N.Tropiego. Po jego pokonaniu, odblokujemy ducha Nitrosa Oxida, którego to musimy pokonać aby zdobyć ten pucharek. Poniżej prezentuje wszystkie 31 przejazdów.

Uwaga: Nawet jeżeli w poprzednich dwóch próbach (do odblokowania czasu N.Tropiego i Oxida ) wykręciliśmy czas wystarczający do zaliczenia Time Triala, to całość musimy powtórzyć jeszcze raz z włączonym duchem Oxida. Wcześniejsze próby się nie liczą.

 

braz Natural GS: 15
Win a race without using any Power-Ups.

Pucharek wbijamy, wygrywając wyścig nie używając żadnych przedmiotów znalezionych w skrzyni. Najlepiej będzie oczywiście próbować na najniższym poziomie trudności Easy oraz na trasie gdzie dobrze opanowaliśmy skróty (skróty można sprawdzić przy pucharku braz I know the way!). Możemy spróbować zarówno w Adventure Mode jaki i wybierając tryb Local Arcade > Single Race.

 

srebro Nitrostalgia GS: 30
Finish first on all tracks. (CTR & CNK)

Aby zdobyć to trofeum, musimy wygrać wyścig na każdej trasie dostępnej w grze. Dostępnych jest 18 torów z Crash Team Racing i 13 z Crash Nitro Karting, czyli w sumie 31 (bonusowy dla PS4 tor Retro Stadium nie jest wliczany do pucharka). Większość torów z CTR ukończymy przechodząc Adventure Mode (poza Slide Coliseum oraz Turbo Track), resztę najszybciej będzie dobić wybierając tryb Local Arcade > Single Race i wszystkie tory po kolei z podgrupy Crash Nitro Kart i dwa pozostałe z CTR. Możemy grać samemu lub też na podzielonym ekranie. Warto ustawić poziom trudności na Easy i najmniejszą liczbę okrążeń wynoszącą 3.

 

braz Can’t Hide From Me GS: 15
Successfully land all three missiles from a Triple Missile Power-Up.

Żeby zdobyć ten pucharek musimy najpierw znaleźć zestaw 3 rakiet ( e skrzynek wypada też 1 rakieta, to nie jest to, czego potrzebujemy). Następnie należy strzelić każdą jedną tak, aby trafiła przeciwnika. Jeśli posiadamy drugiego pada to najłatwiej będzie nam to zrobić w grze na podzielonym ekranie w trybie Battle (Local Arcade > Battle> dowolna arena > dowolny tryb> zmieniamy Players na 2), ustawiając bronie na tylko potrójne rakiety  (ostatnia opcja Power-ups na ekranie ustawień pojedynku).

 

braz Weapon Technician GS: 15
Use every Power-Up once. (Race & Battle Arena)

Trofeum to wymaga, abyśmy użyli każdego power-upa dostępnego w grze. Wpadnie po drodze do zdobycia pucharka braz Juiced Up!

 

braz Dungeon Vaulter GS: 15
Use the shortcut in Cortex Castle.

Wpadnie naturalnie podczas wbijania trofeum braz I know the way!

 

braz Arctic Hurdler GS: 15
Use the shortcut in Polar Pass.

Wpadnie naturalnie podczas wbijania trofeum braz I know the way!

 

braz Winter Time Off-Roading GS: 15
Use all of Blizzard Bluff’s shortcuts in the same race.

Wpadnie naturalnie podczas wbijania trofeum braz I know the way!

 

braz Pyramid Parkour GS: 15
Use all of Papu’s Pyramid’s shortcuts in the same race.

Wpadnie naturalnie podczas wbijania trofeum braz I know the way!

 

braz Puddle Hopper GS: 15
Use the shortcut in Crash Cove.

Wpadnie naturalnie podczas wbijania trofeum braz I know the way!

 

braz Half-Pipe Karting GS: 15
Use the shortcut in Sewer Speedway.

Wpadnie naturalnie podczas wbijania trofeum braz I know the way!

 

braz Let me in! GS: 15
Use the shortcut in Tiger Temple.

Wpadnie naturalnie podczas wbijania trofeum braz I know the way!

 

braz Minekarting GS: 15
Use the shortcut in Dragon Mines without being crushed.

Wpadnie naturalnie podczas wbijania trofeum braz I know the way!

 

braz I know the way! GS: 25
Earn all the shortcut trophies.

Aby zdobyć to trofeum, musimy wbić wszystkie 8 powyższych pucharków. Trasy Papu’s Pyramid i Blizzard Bluff wymagają, abyśmy wykorzystali wszystkie skróty podczas jednego wyścigu. Poniżej filmik ze wszystkimi skrótami.

TIMELINE:

00:06 – Cortex Castle
00:17 – Polar Pass
00:27 – Blizzard Bluff
00:59 – Papu’s Pyramid
01:21 – Crash Cove
01:33 – Sewer Speedway
01:53 – Tiger Temple
02:03 – Dragon Mines

 

braz Juiced Up! GS: 15
Use all Juiced Up Power-Ups once. (Race & Battle Arena)

Trofeum to wymaga abyśmy użyli przynajmniej raz każdej ulepszonej wersji power-upa. Z ulepszonej wersji możemy skorzystać kiedy zdobędziemy 10 owoców wumpa i rozbijemy skrzynkę ze znakiem zapytania. Jeśli wiemy że brakuje nam użycia konkretnego Power-upa, to możemy go wybrać modyfikując grę swobodną w Local Arcade (Local Arcade > Battle > dowolna arena > dowolny tryb > wybieramy brakującego power-upa w ostatniej opcji Power-ups na ekranie ustawień pojedynku). Na wszystkie power-upy składają się:

 • skrzynie TNT/ zielone skrzynie nitro
 • zielone/czerwone fiolki
 • bomba
 • 3 bomby
 • rakieta
 • 3 rakiety
 • turbo
 • zielona/niebieska tarcza
 • Aku Aku/Uka Uka
 • spowolnienie czasu (tylko wyścigi)
 • Warp orb przelatujący przez tor (tylko wyścigi)
 • niewidzialność (tylko bitwy)
 • super turbo (tylko bitwy)

 

srebro Unstoppable GS: 30
Sustain your boost for a whole lap.

Dosyć trudne trofeum ale powinno wpaść podczas bicia Time Triali. Wymaga dosyć dobrego opanowania mechanik boostowania (więcej info na wstępie). Nie możemy pozwolić aby nasz boost został przerwany chociaż raz przez całe okrążenie. Musimy więc wjeżdżać na każdą zieloną platformę przyśpieszającą, po drodze wykonując boosty podczas driftowania. Najprostszym torem na jego wykonanie jest Coco Park.

 

braz The Dominator! GS: 15
Win a match in every type of Battle Mode.

Aby odblokować to trofeum musimy wygrać w każdym typie gry Battle Mode. Wybieramy Local Arcade > Battle> dowolna arena > każdy tryb po kolei. Możemy rozegrać te bitwy z drugim graczem na podzielonym ekranie, jednak pokonanie AI na poziomie Easy też nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Warto też ustawić walkę z tylko jednym wrogiem i najniższy limit potrzebnych do zwycięstwa punktów. W sumie jest pięć różnych trybów Battle Mode i składają się na nie:

 • Limit Battle – zdobywamy punkty za trafianie w przeciwników, czyli klasyczny Deathmatch
 • Capture the Flag – kradniemy flagę z obozu wroga i transportujemy ją do swojego
 • Crystal Grab – zbieramy porozrzucane na planszy kryształy i strzelamy do wrogów aby odebrać ich kryształy. Wygrywa ten kto zdobędzie ich najwięcej na koniec rundy
 • Last Kart Standing- Każdy zawodnik ma ograniczoną liczbę żyć. Zwycięża ostatni żywy gracz
 • Steal the Bacon – Na mapie pojawia się flaga. Punkt dostaje drużyna która pierwsza przewiezie ją do swojej bazy

 

braz Get off me! GS: 15
Free yourself from a TNT crate.

Zapewne ten pucharek zdobędziemy naturalnie przechodząc grę, ponieważ przeciwnicy bardzo często zostawiają na trasie skrzynie TNT. Kiedy wjedziemy na taką skrzynie, pojawi się ona nam nad głową i po krótkiej chwili wybuchnie. Zanim to nastąpi mamy szanse zrzucić ją z siebie podskakując kilkukrotnie (wciskając / lub  /). Jeżeli uda nam się ją zrzucić to zdobędziemy to trofeum.

 

braz Alchemist GS: 15
Directly hit an opponent with a thrown Beaker Power-Up.

Żeby zdobyć to trofeum musimy trafić wroga zieloną (lub ulepszoną czerwoną) fiolką rzucając ją w przód (wychylając lewą gałkę analogową do góry i wciskając /). Najłatwiej będzie nam to zrobić wybierając pojedynek na arenie dla dwóch graczy(Local Arcade > Battle> dowolna arena > dowolny tryb> zmieniamy Players na 2 i Time Limit na 9 min) i ustawić bronie na zielone fiolki (ostatnia opcja Power-ups na ekranie ustawień pojedynku). Teraz wystarczy tylko zebrać broń ze skrzyni i trafić drugiego gracza.

 

braz That’s How I Roll GS: 15
Customize your ride.

Bardzo prosty pucharek do zdobycia. Wystarczy podczas przebywania w hubie trybu Adventure Mode wejść w opcje (przycisk OPTIONS), wybrać Customization i następnie zakładkę Karts.  Możemy tam zmieniać rodzaj nadwozia, opon a także malować i oklejać naszą brykę.

 

srebro Is everyone here? GS: 30
Unlock all characters from the original roster.

Aby odblokować to trofeum musimy odblokować wszystkie postacie z klasycznego CTR. Należy więc pokonać wszystkich bossów i zdobyć purpurowy klejnot w Adventure Mode oraz pokonać wszystkie czasy Dr. N.Tropy w Time Trial. Do wymogów tego pucharka nie wliczają się wszystkie postacie z CNK (które kupujemy w pitstopie), Nitros Oxide i Penta Penguin.

 

braz Oh, Shiny! GS: 15
Complete all Crystal Challenges. (CTR & CNK)

Pucharek zdobywamy zaliczając wszystkie Crystal Challenges. Polegają one na zebraniu wszystkich 20 purpurowych kryształów w wyznaczonym limicie czasowym. Wszystkich wyzwań jest 12. 4 z nich dostępne są w Adventure Mode, a resztę trzeba wybrać w Local Arcade > Crystal Challenges. Najprościej jest zaliczyć te wyzwania wybierając poziom Easy, mamy wtedy najwięcej czasu do dyspozycji. Poniżej znajdują się przejścia wszystkich Crystal Challenges.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Grę udostępnił wydawca - Activision.