Forza Motorsport – Poradnik do osiągnięć

26 października 2023
0

 

Forza Motorsport choć bardzo przystępna dla początkujących kierowców może okazać się problematyczna pod kątem zdobycia calaka. Jest bowiem kilka osiągnięć online wymagających trochę doświadczenia wyścigowego. No i warto też wspomnieć o dość długim grindowaniu samochodów na maksymalny poziom. W porównaniu do serii Horizon mamy tu zauważalnie większe wymagania.

 

[poll id=”271″]

 

 • Stopień trudności wbicia calaka: 7/10
 • Czas do zdobycia calaka: ponad 100 godzin
 • Liczba osiągnięć: 57 – 1000
 • Liczba osiągnięć offline: 0
 • Liczba osiągnięć online: 57
 • Minimalna liczba przejść: 4 trasy w trybie Kariery, minimum 300 okrążeń online, grind 30 samochodów na maksymalny poziom
 • Osiągnięcia możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane osiągnięcia: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

W ramach podziękowania za poradnik, o ile się oczywiście przydał, możesz postawić mi kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

Na wstępie warto zaznaczyć, że gra wymaga ciągłego dostępu do Internetu. Bez tego odpalimy wyłącznie szybkie wyścigi na których za wiele osiągnięć to się nie ugra. Dlatego też zaznaczone zostało w powyższej liście, że wszystkie osiągnięcia są online. Żeby jednak odróżnić tryb dla pojedynczego gracza od typowych wyścigów multi te związane z rywalizacją z innymi graczami oznaczone są dopiskiem Tryb Multiplayer.

Kolejna sprawa to dobór preferencji ustawień. Forza Motorsport ma bardzo bogaty zakres różnych ustawień w kontekście prowadzenia samochodów oraz trudności. Poziom trudności przeciwników ma przełożenie na to ile pieniędzy zgarniemy za zwycięstwo. Nie ma jednak potrzeby na jakieś gromadzenie gotówki, więc jeśli nie zależy nam na wyzwaniu możemy spokojnie grać z przeciwnikami na najniższym poziomie.

Ważniejszą kwestią ustawień są asysty prowadzenia. Gra ma ich tak dużo, że praktycznie może prowadzić samochód całkowicie samodzielnie za nas. Przydaje się to przy gridnowaniu poziomu do osiągnięcia Honorarium garażowe, ale odradzam nadmiernego ich używania podczas normalnej rozgrywki. Jest bowiem kilka trudniejszych osiągnięć online, które będą od nas wymagały mniejszego nacisku na wspomagania. Sugeruję do gry normalnej oraz online poniższe ustawienia. Jeśli jesteśmy jednak znawcą gatunku to spokojnie można jeszcze bardziej polecieć w stronę symulacji.

 • Hamowanie: ABS wł.
 • Gaz: Bez asysty
 • Sterowanie: Normalne
 • Kontrola trakcji: Wł.
 • Kontrola stabilności: Wł.
 • Zmiana biegów: Automatyczna

 

KROK I – Tryb kariery

Polecam zacząć od trybu kariery, gdzie na spokojnie sobie zapoznamy się z samą grą. Musimy ukończyć cztery z pięciu dostępnych tam zakładek Pucharu Budowniczych. Na niczym innym nie musimy się tu skupiać. Dobieramy sobie samochody jakie nam się podobają i zaliczamy kolejne zawody.

 

KROK II – Tryb online

W trybie online czekają na nas najtrudniejsze osiągniecia do zdobycia. Polecam zacząć od zaliczenia 10 wyścigów pod rząd z najwyższą rangą bezpieczeństwa pod Supergwiazda bezpieczeństwa. Potem nie będziemy musieli już tak za wszelką cenę uważać na kontakt samochodów. Przy osiągnieciach Pole Position oraz Gra wyścigowa będzie trzeba się trochę wykazać i może się to okazać problematyczne. Przy okazji wszelkich prób będziemy też zaliczać kolejne okrążenia do osiągniecia Konkurent.

 

KROK III – Pozostałe osiągnięcia

Na sam koniec zostaną nam osiągnięcia związane z konkretnymi drobnostkami oraz bez wątpienia najbardziej czasochłonne w grze grindowanie poziomu samochodów do Honorarium garażowe. Gra co prawda będzie praktycznie tam robiła wszystko za nas, ale czasu zeżre to sporo.

 

Poradnik:

Witaj w Forzie / Welcome to Forza 10
Ukończ swój pierwszy wyścig / Completed your first race

Osiągnięcie, które wpadnie zaraz na początku naszej przygody. Wystarczy ukończyć nasz pierwszy wyścig.

 

Na koszt firmy / On the House 10
Odbierz swój pierwszy samochód w prezencie / Received your first gift car

Na samym początku naszej przygody po ukończeniu jazdy testowej przyjdzie nam wybrać nasz pierwszy samochód z trzech możliwych. Gdy już się zdecydujemy na któryś otrzymamy to osiągnięcie.

 

Zaprojektuj coś swojego / Make it Yours 10
Kup swój pierwszy samochód / Bought your first car

Oczywiste i banalne osiągniecie. Wystarczy nabyć dowolny samochód w grze.

 

Wyraź siebie / Express Yourself 5
Zmień swój kombinezon kierowcy / Changed your Driver Suit

Osiągnięcie to można zdobyć już na początku gry. Kostium można w każdej chwili zmienić wchodząc do zakładki KIEROWCA w głównym menu gry.

 

Mój pierwszy pokaz sztuki / My First Art Show 10
Udostępnij jeden ze swoich projektów / Shared one of your Designs

Projekty to nic innego jak tworzenie własnych malowań pojazdów. Wchodzimy do zakładki SAMOCHODY w głównym menu gry. Następnie PROJEKTOWANIE I MALOWANIE. Wystarczy dokonać dowolnej zmiany i podczas zapisywania skorzystać z opcji ZAPISZ W KATALOGU POJEKTÓW I UDOSTĘPNIJ.

 

Influencer 30
Zdobądź 10 000 kredytów od społeczności za wykorzystanie twojego projektu / Earned 10,000 credits from the community using your Design

To osiągnięcie polecam połączyć z Wyznaczanie standardów.

Zdobycie tego w sposób naturalny może być ciężkie o ile nie stworzymy naprawdę konkretnych projektów. Jest na szczęście też i inna opcja. Jeśli mamy znajomego również calakującego Forzę to możemy skorzystać z jego pomocy i sobie to wzajemnie ugrać. W przypadku braku znajomych grających w Forzę można jednak też spokojnie to ogarnąć zakładając sobie drugie konto na Xboxie pod to konkretne osiągnięcie.

Osiągnięcie to oraz Wyznaczanie standardów może wpaść z opóźnieniem z jakiegoś powodu. Dlatego warto mieć na uwadze, że może się nie pojawić od razu.

Kolejne kroki:

 • Na naszym głównym koncie tworzymy sobie i udostępniamy dowolny projekt malowania oraz tuningu (do Wyznaczanie standardów) do jednego z samochodów: 2018 Ford Mustang GT, 2018 Honda Civic Type R lub 2019 Subaru STI S209. Pamiętajmy by tuning pojazdu nie zawierał dużej ilości ulepszeń wymagających wyższego poziomu samochodu. Najlepiej, by był to fabryczny samochód ze zmienioną jedną jedną minimalną rzeczą z w zakładce TUNING. Bierzemy pod uwagę te trzy pojazdy, gdyż są to pierwsze samochody jakie otrzymujemy na początku gry.
 • Logujemy się na naszym stworzonym drugim koncie Xboxa. Będziemy musieli ukończyć wstęp po którym wybieramy jeden z trzech wspominanych samochodów. Wybieramy ten do któego stworzyliśmy projekt malowani i tuningu na naszym głównym koncie. Możemy wyjść z zawodów do głównego menu po wybraniu samochodu.
 • W menu ULEPSZ I STUNINGUJ wchodzimy do MENADŻERA KONFIGURACJI i tam poprzez opcję ZNAJDŹ TUNING musimy odszukać ten udostępniony przez główne konto po czym go zastosować w samochodzie.
 • W menu MALOWANIE I PROJEKTOWANIE wybieramy opcję ZNAJDŹ PROJEKTY i musimy zastosować ten udostępniony przez nasze główne konto.
 • Wchodzimy do menu WYŚCIG i GRA DOWOLNA.  Tam wybieramy SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW i nasz samochód z malowaniem i tuningiem. Tryb gry ustawiamy jako: Wyścig na torze, Tor: Eaglerock Speedway, Układ toru: Tor owalny, Liczba okrążeń: 1. Reszta ustawień nie ma znaczenia.
 • Kończymy wyścig po czym wybieramy opcję ROZPOCZNIJ WYŚCIG OD NOWA. Musimy ukończyć tak 50 wyścigów z tym malowaniem i tuningiem, by uzbierać wystarczającą kwotę do osiągnięć. Każdy ukończony wyścig daje nam bowiem 200 kredytów za użycie malowania oraz 200 kredytów za użycie tuningu do osiągnięcia Wyznaczanie standardów.
W wiadomości dostajemy informacje o ilości użyć naszych projektów

 

Inżynier wyścigowy / Race Engineer 10
Udostępnij swój tuning / Shared one of your Tunes

Projekty to nic innego jak tworzenie własnych malowań pojazdów. Wchodzimy do zakładki SAMOCHODY w głównym menu gry. Następnie ULEPSZ I STUNINGUJ. Wystarczy dokonać dowolnej zmiany w kwestii zakupu części, bądź zmiany parametrów, następnie wejść w MENADŻER KONFIGURACJI i tam wybrać opcję ZAPISZ I UDOSTĘPNIJ.

 

Wyznaczanie standardów / Setting the Standard 30
Zdobądź 10 000 kredytów od społeczności za wykorzystanie twojego tuningu / Earned 10,000 credits from the community using your Tune

To osiągnięcie polecam połączyć z Influencer i zastosować się do opisanej tam metody.

Osiągnięcie to oraz Influencer może wpaść z opóźnieniem z jakiegoś powodu. Dlatego warto mieć na uwadze, że może się nie pojawić od razu.

 

Paparazzi 10
Udostępnij zdjęcie / Shared a Photo

Wystarczy podczas dowolnego wyścigu wcisnąć pauzę i wybrać opcję TRYB FOTOGRAFICZNY. Tam wcisnąć i zrobić zdjęcie po czym wybrać opcję ZAPISZ I UDOSTĘPNIJ podczas zapisywania.

 

Karuzela najważniejszych wydarzeń / Highlight Reel 10
Udostępnij powtórkę / Shared a Replay

Wystarczy po zakończeniu dowolnego wyścigu wybrać opcję ZAPISZ POWTÓRKĘ i następnie tam wybrać opcję ZAPISZ I UDOSTĘPNIJ.

 

Witamy w Pucharze budowniczych / Welcome to Builders Cup 10
Ukończ serię wprowadzającą do Pucharu budowniczych / Completed the Tutorial for Career Mode

Osiągnięcie związane z trybem Kariery. Wpadnie po ukończeniu zawodów z zakładki WPROWADZENIE.

 

Zbudowany, nie kupny / Built Not Bought 10
Ukończ 1 serię w trybie kariery / Completed 1 Series in Career Mode

Osiągnięcie związane z trybem Kariery. Wpadnie po ukończeniu dowolnej serii zawodów.

 

Dopiero się rozkręca / Just Getting Started 15
Ukończ 1 trasę w trybie kariery / Completed 1 Tour in Career Mode

Osiągnięcie związane z trybem Kariery. Wpadnie po ukończeniu wszystkich serii zawodów jednej z kategorii:

 • WSPÓŁCZESNY TURNIEJ
 • TOUR DLA ENTUZJASTÓW
 • TURNIEJ MOCY
 • TURNIEJ KLASYKÓW
 • PRZEWODNIK PO KLASIE OPEN

 

Czeladnik budowniczy / Journeyman Builder 15
Ukończ 2 trasy w trybie kariery / Completed 2 Tours in Career Mode

Osiągnięcie związane z trybem Kariery. Wpadnie po ukończeniu wszystkich serii zawodów z dwóch kategorii:

 • WSPÓŁCZESNY TURNIEJ
 • TOUR DLA ENTUZJASTÓW
 • TURNIEJ MOCY
 • TURNIEJ KLASYKÓW
 • PRZEWODNIK PO KLASIE OPEN

 

Profesjonalny budowniczy / Pro Builder 25
Ukończ 3 trasy w trybie kariery / Completed 3 Tours in Career Mode

Osiągnięcie związane z trybem Kariery. Wpadnie po ukończeniu wszystkich serii zawodów z trzech kategorii:

 • WSPÓŁCZESNY TURNIEJ
 • TOUR DLA ENTUZJASTÓW
 • TURNIEJ MOCY
 • TURNIEJ KLASYKÓW
 • PRZEWODNIK PO KLASIE OPEN

 

Legendarny budowniczy / Legendary Builder 20
Ukończ 4 trasy w trybie kariery / Completed 4 Tours in Career Mode

Osiągnięcie związane z trybem Kariery. Wpadnie po ukończeniu wszystkich serii zawodów z czterech kategorii:

 • WSPÓŁCZESNY TURNIEJ
 • TOUR DLA ENTUZJASTÓW
 • TURNIEJ MOCY
 • TURNIEJ KLASYKÓW
 • PRZEWODNIK PO KLASIE OPEN

 

To nie samochód… / It’s not the car… 30
Ukończ w pierwszej trójce serii samochodem seryjnym w Pucharze Budowniczych / Finished in top three of a series with a stock car in Builders Cup

Do tego osiągniecia najlepiej wrócić do WPROWADZENIA w trybie KARIERY. Tam mamy raptem tylko trzy kolejne wyścigi do zaliczenia. Wybieramy opcję BEZ SAMOUCZKA i całkowicie nowy samochód. Ewentualnie musimy w przed przystąpieniem do zawodów w menu głównym ULEPSZ I STUNINGUJ zresetować jakiś inny używany samochód do ustawień fabrycznych. Grunt to przejechać wszystkie trzy trasy bez zastosowania jakikolwiek ulepszeń.

 

Zaznajomienie / Getting Familiar 10
Osiągnij 25. poziom dowolnego samochodu / Reached Car Level 25 in any car

To osiągnięcie wpadnie nam naturalnie podczas wbijania Honorarium garażowe.

 

Duma i radość / Pride and Joy 15
Osiągnij 50. poziom dowolnego samochodu / Reached Car Level 50 in any car

To osiągnięcie wpadnie nam naturalnie podczas wbijania Honorarium garażowe.

 

Ambasador marki / Brand Ambassador 30
Osiągnij maksymalną zniżkę od marki, posiadając 5 samochodów danego producenta na 50. poziomie / Reached max brand discount by owning 5 level 50 cars from a manufacturer

To osiągnięcie warto ogarnąć podczas wbijania Honorarium garażowe. Wśród samochodów, które zdecydujemy się ulepszyć na maksymalny poziom musimy wybrać przynajmniej 5 tej samej marki. Najlepiej wybrać do tego jakiegoś producenta posiadającego w ofercie szybkie maszyny, gdyż te się szybciej ulepsza. Najlepszą opcją będzie Ferrari, Lamborghini, czy Porsche.

 

Miłośnik / Aficionado 30
Osiągnij 50. poziom pojazdu 10 samochodami / Reached Car Level 50 in 10 cars

To osiągnięcie wpadnie nam naturalnie podczas wbijania Honorarium garażowe.

 

Honorarium garażowe / Garage Royalty 50
Osiągnij 50. poziom pojazdu 30 samochodami / Reached Car Level 50 in 30 cars

Przy okazji wbijania tego osiągnięcia warto zwrócić uwagę na Ambasador marki oraz Kulturysta.

Tu mamy najbardziej czasochłonne osiągnięcie z całej gry. Doświadczenie samochodami nabijamy po prostu nimi jeżdżąc, ale gra może to trochę robić za nas. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dobór pojazdów. Im szybsze tym szybciej nabiją maksymalny 50 poziom. Warto jednak też wykorzystać wszystkie samochody z trybu kariery, gdzie siłą rzeczy już jakiś poziom nabiliśmy. Do tego pamiętajmy o 5 samochodach tej samej marko do osiągnięcia Ambasador marki oraz pojedynczego samochodu związanego z poszerzeniem karoserii do osiągnięcia Kulturysta. Po uzyskaniu 25 poziomu możemy w obecnej wersji gry maksymalnie ulepszyć osiągi każdego z samochodów i zalecam to uczynić do każdego grindowanego.

Do ostatecznego grindu warto zastosować poniższe ustawienia prowadzenia. Dzięki temu gra będzie grindowała praktycznie za nas, a my tylko co jakiś czas będziemy musieli potwierdzić aktywność po automatycznej pauzie co 10 minut.

ASYSTY:

 • Hamowanie: Pełne wspomaganie
 • Gaz: Z asystą
 • Sterowanie: Pełna asysta
 • Kontrola trakcji: Wł.
 • Kontrola stabilności: Wł.
 • Zmiana biegów: Automatyczna
 • Opcjonalnie w ZAAWANSOWANY KONTROLER możemy zmniejszyć do zera opcję Skala wibracji

Po ustawieniu powyższych asyst wybieramy WYŚCIG i następnie RYWALE. Tam dobieramy kasę samochodów zgodnie z tymi, które chcemy grindować. I zawsze wybieramy trasę Le Mans – Circuit International de la Sarthe. Wariant toru, który nas interesuje to LE MANS OLD MULSANNE. Na tej trasie grind idzie sprawnie i mniej więcej zyskujemy poziom samochodu na pojedyncze okrążenie. Dalej zajmie to trochę czasu, ale jest to najszybsza dostępna opcja.

 

Majsterkowicz / Tinkerer 10
Dokonaj ulepszenia dowolnego samochodu / Made an upgrade to any car

Osiągnięcie związane z ulepszaniem pojazdów. Przyjdzie nam wielokrotnie zwiększać osiągi samochodów, więc spokojnie nam to wpadnie.

 

Kulturysta / Body Builder 15
Zastosuj poszerzenie nadwozia w dowolnym samochodzie / Applied a Wide Body conversion to any car

To osiągnięcie warto ogarnąć podczas wbijania Honorarium garażowe z uwagi na konieczność wbicia 20 poziomu w samochodzie, by odblokować poszerzenie nadwozia.

Poszerzenie nadwozia to specyficzne ulepszenie dostępnie tylko przy niektórych pojazdach. Dostępne jest na 20 poziomie samochodu. W menu ULEPSZ I STUNINGUJ wchodzimy w WYDAJNOŚĆ, następnie ostatnią z zakładek o nazwie Konwersja. I tam znajdujemy ZESTAW POSZERZAJĄCY KAROSERIĘ.

Samochody posiadające opcję poszerzenia karoserii:

 • 2024 Chevrolet Corvette E-Ray
 • 1970 Datsun 510
 • 1995 Porsche 911 GT2
 • 2018 Porsche 911 GT2 RS
 • 2019 Subaru STI S209
 • 2020 Toyota GR Supra
Musimy zamontować zestaw poszerzający karoserię

 

Przeszczep serca / Heart Transplant 15
Wymień silnik w dowolnym samochodzie / Swapped an engine in any car

Wymianę silnika możemy zastosować w większości dostępnych samochodów. Opcja ta odblokowuje się na 25 poziomie samochodu. W menu ULEPSZ I STUNINGUJ wchodzimy w WYDAJNOŚĆ, następnie ostatnią z zakładek o nazwie Konwersja. I tam znajdujemy Wymiana silnika.

Wystarczy wymienić silnik na dowolny inny

 

W pierwszej lidze / In the Big Leagues 10
Ukończ swoje pierwsze wydarzenie w wyróżnionym trybie wieloosobowym / Completed your first Featured Multiplayer Event

Tryb Multiplayer

Osiągniecie związane z trybem wieloosobowym. Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy POLECANY TRYB WIELOOSOBOWY. Najpierw będziemy musieli ukończyć sekcję WPROWADZENIE, by móc uzyskać dostęp do pozostałych wyścigów. Osiągniecie to jednak wpada już na wprowadzeniu.

 

Czysta jazda / Clean Driving 15
Ukończ czyste okrążenie kwalifikacyjne w wyróżnionym trybie wieloosobowym / Completed a clean Qualifying lap in Featured Multiplayer

Tryb Multiplayer

Osiągniecie związane z trybem wieloosobowym. Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy POLECANY TRYB WIELOOSOBOWY. Po dołączeniu do gry możemy przystąpić do próby czasowej przed startem zawodów. Czas jaki osiągniemy ostatecznie będzie warunkował pozycje z jakiej startujemy. Warto jednak właśnie postarać się o czyste okrążenia, gdyż one są brane pod uwagę jako pierwsze. Czyste okrążenie to nic innego jak przejazd bez żadnych kolizji, czy wyjazdu poza obszar toru. Wystarczy jeden taki ładny przejazd, by otrzymać osiągnięcie.

 

Gwiazda bezpieczeństwa / Safety Star 20
Utrzymaj ocenę bezpieczeństwa S w 5 kolejnych wyróżnionych zawodach wieloosobowych / Held an S Safety Rating across 5 consecutive Featured Multiplayer events

Tryb Multiplayer

Zobacz opis Supergwiazda bezpieczeństwa.

 

Supergwiazda bezpieczeństwa / Safety Superstar 30
Utrzymaj ocenę bezpieczeństwa S w 10 kolejnych wyróżnionych zawodach wieloosobowych / Held an S Safety Rating across 10 consecutive Featured Multiplayer events

Tryb Multiplayer

Osiągniecie związane z trybem wieloosobowym. Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy POLECANY TRYB WIELOOSOBOWY. W trybie tym jesteśmy oceniani pod kątem tego jak bezpiecznie prowadzimy. By utrzymywać ocenę bezpieczeństwa S należy jeździć bezkolizyjnie. Pomniejsze wypadnięcie za tor nie ma większego znaczenia. Grunt to nie zderzać się z innymi uczestnikami wyścigu. Polecam obrać to osiągnięcie w pierwszej kolejności na cel i jeździć ostrożnie. Po jego zaliczeniu ewentualna stłuczka nie będzie zerwała postępu, gdyż należy pamiętać, że musimy ukończyć bezpiecznie z rangą S 10 zawodów POD RZĄD.

Musimy pilnować, by utrzymać poziom bezpieczeństwa w randze S

 

Pole Position 20
Opublikuj najlepszy czas okrążenia kwalifikacyjnego w wydarzeniu wyróżnionego trybu wieloosobowego / Posted the best Qualifying Lap Time in a Featured Multiplayer event

Tryb Multiplayer

Osiągniecie związane z trybem wieloosobowym. Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy POLECANY TRYB WIELOOSOBOWY. To osiągniecie może być już trochę wymagające, bo graczy online nie brakuje. A im więcej się trafi tym generalnie trudniej osiągnąć najlepszy czas. Po zapisaniu się do zawodów mamy opcję TRENING oraz ZAKWALIFIKUJ SIĘ. Osiągnięcie dotyczy tej drugiej opcji. Mamy wtedy dostępne 3 okrążenia podczas których staramy się zaliczyć najlepszy czas przejazdu. Gracz, który będzie miał najlepszy czas w grupie zaliczy Pole Position.

Najlepszą opcją do tego osiągnięcia wydają się zawody z zakładki WPROWADZENIE. Tam zwykle jeżdżą mniej zaawansowani gracze, bo większość graczy przechodzi potem do kolejnych bardziej zróżnicowanych zawodów. Znaczenie ma też godzina o której staramy się dołączyć. Można próbować o różnych porach szukając tej, gdy najmniej graczy jest aktualnie w grze. Polecam też do zaliczania czasówek w zakładce SAMOCHÓD wejść do PALIWO I OPNY, by wybrać sobie opony MIĘKKIE oraz 5% paliwa w baku. Da nam to trochę lepsze osiągi w czasówce.

Drugą opcją jest SERIA SPOTLIGHT z zakładki WYDARZENIA OTWARTE. Co jakiś czas zmienia się tam aktualny samochód. Sprawa wygląda jednak tak, że jeśli kupimy dany pojazd używany aktualnie w zawodach i nabijemy w nim odpowiedni poziom w dowolnym trybie gry to będziemy mogli sobie go ulepszyć do maksymalnej liczby osiągów w danej klasie. A większość graczy startuje w wyścigach tym bazowym samochodem bez ulepszeń, co daje nam większe szanse na dobry czas. Tym bardziej w połączeniu z MIĘKKIMI oponami.

 

Cudowne dziecko na podium / Podium Prodigy 20
Zdobądź miejsce na podium w wyróżnionym trybie wieloosobowym / Earned a spot on the podium in Featured Multiplayer

Tryb Multiplayer

Osiągniecie związane z trybem wieloosobowym. Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy POLECANY TRYB WIELOOSOBOWY. To osiągnięcie możemy próbować zdobyć przy okazji walki o Pole Position. Tu musimy się po prostu skupić, by znaleźć się w pierwszej trójce w wyścigu. Nie polecam jednak już używać opon miękkich podczas samego wyścigu, bo najpewniej zużyją się nam przed jego końcem. To samo tyczy się paliwa. Dobierzmy sobie taką jego ilość, by nie musieć zjeżdżać zatankować podczas wyścigu. Ogólnie kwestia szczęścia oraz umiejętności i nie ma tu innych złotych porad.

 

Czy słońce, czy deszcz / Rain or Shine 10
Stwórz i ukończ wyścig w deszczu w grze swobodnej / Created and completed a race in the rain in Free Play

Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dowolny samochód. Z ustawień wyścigu interesuje nas wyłącznie, by parametr Pogoda był ustawiony na jedną z form deszczu.

 

Wolność! / Freedom! 10
Ukończ szybki wyścig w grze swobodnej / Completed a Quick Race in Free Play

Wpadnie automatycznie podczas wbijania Czy słońce, czy deszcz.

 

Rejs rekreacyjny / Leisure Cruise 10
Ukończ okrążenie o zachodzie słońca na torze Spa Francorchamps / Completed a lap at sunset at Spa Francorchamps

Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dowolny samochód. Z ustawień wyścigu interesuje nas, by parametr Pora dnia był ustawiony na Zachód słońca oraz wybrany tor jako Circuit de Spa-Francorchamps.

 

Podróżnik w czasie / Time Traveler 10
Wygraj wyścig na czas w grze swobodnej / Won a Timed Race in Free Play

Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dowolny samochód. Z ustawień wyścigu interesuje nas wyłącznie, by parametr Typ gry był ustawiony na Wyścig na czas. Jako, że musimy tu wygrać warto sobie dobrać odpowiedni poziom trudności przeciwników.

 

Nowy rywal / New Rival 10
Opublikuj czas okrążenia na dowolnym torze w walce z czasem w serii Rywale / Posted a lap time on any track in Rivals Time Attack

Zobacz opis osiągnięcia Doświadczony rywal.

 

Amatorski rywal / Amateur Rival 15
Pokonaj 5 rywali / Beat 5 Rivals

Zobacz opis osiągnięcia Doświadczony rywal.

 

Entuzjastyczny rywal / Enthusiastic Rival 20
Pokonaj 10 rywali / Beat 10 Rivals

Zobacz opis osiągnięcia Doświadczony rywal.

 

Doświadczony rywal / Experienced Rival 30
Pokonaj 20 rywali / Beat 20 Rivals

To osiągnięcie prawdopodobnie wpadnie nam naturalnie podczas wbijania Honorarium garażowe jeśli zastosujemy się do techniki tam opisanej. Automatycznie przy okazji grindu samochodów pobite zostaną czasy różnych rywali. Gdyby mimo to się nie udało to polecam sobie ogarnąć tor Eaglerock Speedway i tam pokonać prostych rywali w różnych klasach samochodów. Nie powinno być z tym najmniejszych problemów.

 

Dziedzictwo wytrzymałości / Endurance Legacy 15
Ukończ wyścig samochodem Porsche 911 GT3 z roku 2021 na torze Kyalami Grand Prix / Completed a race in the 2021 Porsche 911 GT3 on Kyalami Grand Prix

Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dobieramy odpowiedni samochód. Nie musimy go kupować. Może być wypożyczony.

Samochód:

 • 2021 Porsche 911 GT3

Tor:

 • Kyalami Grand Prix

 

Amerykańskie wyzwanie / American Challenger 15
Ukończ wyścig w samochodzie Cadillac Cadillac Racing V-Series.R z roku 2023 na pełnym torze Le Mans / Completed a race in the 2023 Cadillac Cadillac Racing V-Series.R on the Le Mans Full Circuit

Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dobieramy odpowiedni samochód. Nie musimy go kupować. Może być wypożyczony.

Samochody:

 • 2023 Cadillac #31 Whelen Engineering Cadillac Racing V-Series.R
 • 2023 Cadillac #2 Cadillac Racing V-Series.R
 • 2023 Cadillac #01 Cadillac Racing V-Series.R

Tor:

 • Le Mans – Circuit International de la Sarthe

Układ toru:

 • Pełny tor

 

Zwiedzanie / Sightseeing 15
Ukończ wyścig samochodem Toyota GR Supra z roku 2020 na torze Hakone Club / Competed on Hakone Club with the 2020 Toyota GR Supra

Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dobieramy odpowiedni samochód. Nie musimy go kupować. Może być wypożyczony.

Samochody:

 • 2020 Toyota GR Supra

Tor:

 • Hakone

Układ toru:

 • Tor klubowy

 

Kiedy wejdziesz między wrony… / When in Rome… 15
Ukończ wyścig samochodem Ferrari Roma z roku 2020 na pełnym torze Mugello / Completed a race in the 2020 Ferrari Roma on the Mugello Full Circuit

Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dobieramy odpowiedni samochód. Nie musimy go kupować. Może być wypożyczony.

Samochody:

 • 2020 Ferrari Roma

Tor:

 • Mugello Circuit

Układ toru:

 • Pełny tor

 

Wolny jak ptak / Free as a Bird 15
Ukończ wyścig w Pontiacu Firebird Trans Am SD-455 z roku 1973 na torze klubowym Eaglerock / Completed a race in the 1973 Pontiac Firebird Trans Am SD-455 on the Eaglerock Club Circuit

Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dobieramy odpowiedni samochód. Nie musimy go kupować. Może być wypożyczony.

Samochody:

 • 1973 Pontiac Firebird

Tor:

 • Eaglerock Speedway

Układ toru:

 • Tor klubowy

 

Latanie / Flying 20
Utrzymaj prędkość 180 mil na godzinę lub wyższą przez 3 sekundy / Maintained a speed of 180mph or higher for 3 seconds

To osiągnięcie wpadnie nam naturalnie podczas wbijania Honorarium garażowe. Na torze używanym w metodzie do tego osiągnięcia jest bardzo długa prosta, gdzie samochód spokojnie utrzyma wymaganą prędkość.

 

Ostra konkurencja / Stiff Competition 25
Ukończ 10 wyścigów z SI ustawioną na najszybszy poziom trudności / Completed 10 races with AI set to the fastest difficulty

Wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dowolny samochód.

Ustawienia:

 • Typ gry: Wyścig na torze
 • Tor: Eaglerock Speedway
 • Układ toru: Tor owalny
 • Liczba okrążeń: 1
 • Liczba drivatarów: 1

Przed rozpoczęciem wyścigu wchodzimy do zakładki POZIOM TRUDNOŚCI. Tam ustawiamy suwak poziomu trudności drivatarów maksymalnie w prawo. Po ukończeniu wyścigu wybieramy opcję ROZPOCZNIJ WYŚCIG OD NOWA. I powtarzamy do momentu otrzymania osiągniecia. Pozycja nie ma znaczenia. Liczy się tylko ukończenie wyścigu.

 

Nocny marek / Night Owl 10
Ukończ 50 okrążeń nocą / Completed 50 laps at night

Jeśli to osiągnięcie nie wpadnie nam naturalnie w ramach zdobywania pozostałych wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dowolny samochód. Z ustawień wyścigu interesuje nas, by parametr Pora dnia był ustawiony na Noc. Można połączyć z Deszczowy mistrz ustawiając parametr Pogoda na jeden z wariantów deszczu.

 

Deszczowy mistrz / Rain Meister 10
Ukończ 50 okrążeń w deszczu / Completed 50 laps in the rain

Jeśli to osiągnięcie nie wpadnie nam naturalnie w ramach zdobywania pozostałych wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dowolny samochód. Z ustawień wyścigu interesuje nas, by parametr Pogoda ustawić na jeden z wariantów deszczu.  Można połączyć z Nocny marek ustawiając parametr Pora dnia na Noc.

 

Zawodnik / Contender 20
Ukończ 100 okrążeń w trybie wieloosobowym / Completed 100 laps in Multiplayer

Tryb Multiplayer

Zobacz opis: Konkurent.

 

Konkurent / Competitor 30
Ukończ 300 okrążeń w trybie wieloosobowym / Completed 300 laps in Multiplayer

Tryb Multiplayer

Kumulacyjne trofeum związane z ukończonymi okrążeniami w trybie online. Nie ma znaczenia, czy jest to Polecany, czy Prywatny tryb wieloosobowy. Sporo nam wpadnie w ramach zaliczania osiągnieć Pole Position, Cudowne dziecko na podium oraz Gra wyścigowa. Resztę można dobić po prostu w sesjach treningowych przed zawodami oraz podczas samych zawodów.

 

Gra wyścigowa / Racecraft 30
Zdobądź co najmniej 12 pozycji w dowolnym wyścigu w trybie wieloosobowym / Gained at least 12 positions in any Multiplayer race

Tryb Multiplayer

Osiągniecie związane z trybem wieloosobowym. Możemy je zdobyć w zwykłym prywatnym wyścigu, ale wymagałoby to zlezienia 12 pomocnych graczy, co może okazać się bardzo trudne. Wchodzimy więc do menu WYŚCIG i tam wybieramy POLECANY TRYB WIELOOSOBOWY.

Najlepszą opcją jest tu SERIA SPOTLIGHT z zakładki WYDARZENIA OTWARTE. Co jakiś czas zmienia się tam aktualny samochód. Sprawa wygląda jednak tak, że jeśli kupimy dany pojazd używany aktualnie w zawodach i nabijemy w nim odpowiedni poziom w dowolnym trybie gry to będziemy mogli sobie go ulepszyć do maksymalnej liczby osiągów w danej klasie. A większość graczy startuje w wyścigach tym bazowym samochodem bez ulepszeń, co daje nam większe szanse w wyścigu.

Kluczowe dla tego osiągnięcia jest by NIE BRAĆ udziału w treningu, czy kwalifikacjach. Dzięki temu będziemy startować z końca listy graczy. Jest to ważne, bo musimy ostatecznie na koniec wyścigu uzyskać miejsce o 12 pozycji lepsze niż to na którym startowaliśmy. Na chwilę obecną w zawodach tych startuje około 20 zawodników. Jeśli więc startujemy z 20 pozycji to musimy znaleźć się pod koniec wyścigu na przynajmniej 8 miejscu. Tu akurat nie warto się specjalnie cackać ostrożną jazdą jeśli chcemy to ograć. Początek wyścigu jest bardzo istotny bo na pierwszym zakręcie wiele się dzieje i tam mamy szansę sporo ugrać i potem tylko starać się utrzymać pozycje.

Po zakończeniu wyścigu możemy zobaczyć różnice pozycji końcowej względem tej startowej

 

Samodoskonalenie / Self-Improvement 20
Zdobądź idealną 10-tkę w dowolnym segmencie toru / Scored a perfect 10 on any Track Segment

Osiągnięcie związane z naszymi wynikami na torze. Gra ma wbudowany sympatyczny system oceniania przejazdów określonych fragmentów toru. Oceny są przyznawane od 1 do 10. I choć z opisu maksymalna 10 brzmi groźnie tak powinna wpaść nam naturalnie podczas gry.

 

Technika / Technique 15
Zdobądź 9 lub więcej punktów w dowolnym segmencie toru / Scored a 9 or better on any Track Segment

Osiągnięcie związane z naszymi wynikami na torze. Gra ma wbudowany sympatyczny system oceniania przejazdów określonych fragmentów toru. Oceny są przyznawane od 1 do 10. Otrzymanie 9 przyjdzie naturalnie podczas naszych zmagań z calakiem.

 

Doskonałość / Excellence 20
Ukończ wyścig bez kary z włączonymi pełnymi zasadami wyścigu Forza / Finished with no penalty with full Forza Race Regulations enabled

Jeśli to osiągnięcie nie wpadnie nam naturalnie w ramach zdobywania pozostałych wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dowolny samochód. Reszta ustawień też dowolnie, choć polecam 1 okrążenie na torze Eaglerock Speedway. Przed rozpoczęciem wyścigu wchodzimy do zakładki POZIOM TRUDNOŚCI. Tam z dostępnych regulaminów wybieramy Regulamin fachowy. Wystarczy ukończyć potem wyścig bez otrzymania żadnej kary.

 

Strateg / Strategist 10
Zmień ustawienia paliwa i opon po raz pierwszy / Changed your Fuel and Tire setup for the first time

Jeśli to osiągnięcie nie wpadnie nam naturalnie w ramach zdobywania pozostałych wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dowolny samochód. Reszta też ustawień dowolnie. Przed rozpoczęciem wyścigu wchodzimy do zakładki SAMOCHÓD i tam PALIWO I OPONY. Dowolnie zmieniamy ustawienia, by otrzymać osiągnięcie.

 

Jazda na oparach / Running on Fumes 25
Ukończ wyścig z zapasem paliwa na nie więcej niż jedno okrążenie / Finished a race with no more than one Fuel Lap left in your car

Jeśli to osiągnięcie nie wpadnie nam naturalnie w ramach zdobywania pozostałych wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dowolny samochód. Tu warto jednak dobrać jakąś większą ilość okrążeń. W przypadku toru Eaglerock Speedway i samochodu klasy S można dobrać tak z 15 okrążeń. Przed rozpoczęciem wyścigu wchodzimy do zakładki SAMOCHÓD i tam PALIWO I OPONY. Musimy ustawić tak ciężar paliwa, by starczył na mniej o jedno okrążenie niż mamy do przejechania. Pojawi się tam informacja w tabelce SZACUNKI TELEMETRII odnośnie zjazdów do boksu: Zjazdy: 1. Podczas samego wyścigu jednak nie zjeżdżamy w ogóle i na ostatnim okrążeniu jeśli zabraknie nam paliwa staramy się po prostu doczłapać do linii mety.

 

Dopracowane / Well Rounded 25
Zmień opony podczas wyścigu, aby użyć innej mieszanki / Changed your tires during a race to use a different tire compound

Jeśli to osiągnięcie nie wpadnie nam naturalnie w ramach zdobywania pozostałych wchodzimy do menu WYŚCIG i tam wybieramy GRA DOWOLNA. Następnie SZYBKA KONFIGURACJA ZAWODÓW, po czym dowolny samochód. Musimy wybrać przynajmniej 2 okrążenia w wyścigu. Pod koniec pierwszego okrążenia musimy zjechać do boksu i tam wybrać podmianę opon na inny typ niż mamy obecnie.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.