GRID – Poradnik do trofeów i osiągnięć

16 października 2019
0

Postaw mi kawę na buycoffee.to

GRID to pretendent do gry wyścigowej roku, a przy tym bardzo prosta platyna. Nie wymaga od nas praktycznie żadnego wysiłku, jedynie grind kilometrów do jednego trofeum. Zapraszamy do skorzystania z naszego poradnika.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox6 x8 x15
 • Liczba trofeów offline: 30
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: Każdą serię wyścigową, zaproszenia + finał
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 120 godzin (20 kampania + 100 trofeum dookoła świata)

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Gra nie wymaga grania na wyższym poziomie trudności, także spokojnie możecie sobie ustawić najłatwiejszy w opcjach i grać bez stresu. Gra nie jest trudna mimo wszystko, także nie musicie się tym aż tak bardzo przejmować, granie na normalnym poziomie nie powinno Wam zrobić większych kłopotów.
 • Zalecam wyłączyć w opcjach asysty takie jak Trakcja oraz Kontrola Stabilności, ABS możecie zostawić sobie na 1. Dzięki temu samochód nie będzie Wam zwalniać, gdy będziecie mocniej kręcić. Na padzie spokojnie opanujecie każdy samochód. Oczywiście kwestia asysty to Wasza sprawa, nie ma z tym żadnego trofeum, także grajcie tak jak uważacie za najwygodniejsze dla Was.
 • Od razu jak tylko odpalicie grę, włączcie nieskończoną ilość cofnięć czasu w opcjach gry. Podziękujecie mi później 🙂
 • Jeśli macie dylemat, który samochód kupić dla danej serii, to możecie kierować się wskaźnikiem PWR (Moc), ale nie polecam. Im większy wskaźnik tym oczywiście mocniejszy macie samochód. Chociaż działa to też na Waszą niekorzyść, ponieważ mocniejsze auto trudniej opanować. Ja zawsze brałem samochód, który po prostu mi się bardziej podobał i nigdy nie miałem większych problemów z wygraniem.
 • Przed każdym wyścigiem możecie rozegrać kwalifikacje, ale nie polecam. Podczas wyprzedzania wpada Wam więcej punktów XP, które będą potrzebne później do wbicia 99 poziomu.
 • Nie szastajcie na początku forsą i nie kupujcie samochodów jak popadnie. Polecam skupić się na początkowych seriach + serie z zaproszeń, żeby zarobić jak najwięcej kasy. Najwięcej kasy będzie wymagać seria Fernando Alonso, ponieważ trzeba tam kupić pojazd za ponad 1mln.
 • Nie zmieniajcie partnera zespołowego, ponieważ nowi kosztują sporo, a nie robią żadnej różnicy. Partnera zmienicie dopiero na samym końcu, gdy wygracie z zespołem Ravenwest. Do tej pory trzymajcie tego domyślnego, ponieważ jego statystyki i tak nie są takie złe.
 • Najlepszym sposobem na zarabianie kasy, to póki co, ostatni wyścig w serii Fernando Alonso, a dokładnie to sam wyścig z nim. Zarobicie tam najwięcej i najszybciej.
 • Co do pucharku związanego ze zrobieniem dystansu równego obwodowi kuli ziemskiej jest mały problem, ponieważ nie nalicza kilometrów tak jak powinno. Na chwilę obecną sprawa jest wyjaśniana i jak tylko będę wiedział co i jak to dam znać.

 

Krok po kroku:

KROK #1 – Ukończ wszystkie eventy w trybie kariery

Trochę eventów jest do zrobienia, więc kilkanaście godzin Wam na to zejdzie. Nie ma tutaj jednak większej filozofii, po prostu skaczecie od eventu do eventu aż nie zrobicie wszystkich na liście + serię zaproszeń. Jeśli będzie Wam brakować kasy na jakiś samochód w danej kategorii to musicie pojeździć trochę poprzednich wyścigów, albo poszukać serii, której jeszcze nie graliście i stać Was na inny samochód. Zalecam jak najszybciej zrobić serię Fernando Alonso, żeby móc farmić kasę w razie czego na ostatnim wyścigu, w którym pojedynkujcie się właśnie z Fernando.

 

KROK #2 – Wbij pozostałe trofea, niezwiązane z karierą

Jeśli jeszcze nie wpadły Wam pojedyncze trofea, które są niezwiązane z wygrywaniem eventów to teraz pora na ich zrobienie. Możecie je robić na dowolnym wyścigu w karierze bądź w wolnej rozgrywce. Zalecam również w miarę szybko skupić się na wygraniu wyścigu pożyczonym samochodem. Nie wiem jak wygląda sprawa, gdybyście kupili wszystkie możliwe samochody w trybie kariery, dlatego lepiej załatwić te 2 pucharki jak najszybciej. Reszta tego typu pucharków jest na tyle prosta, że wystarczy Wam w sumie sam opis danego trofeum.

 

KROK #3 – Wbij poziom 99 oraz nabij 40 075 km

50 oraz 99 poziom powinniście wbić podczas samego grania kariery. Możliwe, że zostanie Wam kilka poziomów do wbicia, dlatego trzeba będzie trochę pofarmić. Najlepsze sposoby opisałem w razie czego w poszczególnym trofeum. Co do dystansu to 40 075 km to obwód Ziemi i tyle jest mniej więcej wymagane do pucharku. Problem jest taki, że póki co gra może nie naliczać odpowiednio kilometrów (albo w ogóle ich nie zlicza). Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Codemasters w tej sprawie, więc jak się coś zmieni to od razu poprawię poradnik.

 

Poradnik:

platyna Niezrównany / Undisputed
Zdobadź wszystkie pozostałe trofea / Earn all other Trophies

Teoretycznie bardzo prosta i przyjemna platyna, poza jednym trofeum związanym z nabijaniem kilometrów. Tutaj spędzicie najwięcej czasu, a grind jest spory niestety… Poza tym, cała reszta jest banalnie prosta, a do tego brak pucharków online, co jest chyba największym plusem.

 

zloto Ostatni odcinek / Final Stretch GS: 90
Uzyskaj wstęp do GRID World Series / Gain entry to the GRID World Series

Dostęp do serii GWS dostaniecie dopiero po ukończeniu minimum 4 pozostałych serii. Serie możecie ukończyć wg własnej woli, ale do platyny trzeba ukończyć wszystkie także ten pucharek to po prostu kwestia czasu.

 

zloto Najlepszy z najlepszych / Best of the Best GS: 90
Wygraj w karierze zawody „Starcie: Ravenwest” / Win the 'Showdown: Ravenwest’ Career Event

Gdy już otrzymacie dostęp do serii GWS, Waszym głównym rywalem będzie zespół Ravenwest, znany z poprzednich odsłon serii. Jak można się domyślić, musicie rzecz jasna z nimi wygrać. W razie gdybyście mieli jakieś problemy z wygraniem poszczególnych wyścigów to możecie zmienić sobie poziom trudności na najłatwiejszy i wszystko powinno pójść z płatka.

 

srebro Południowa półkula / Down Under GS: 30
Wygraj w karierze zawody „Starcie: Hammerhead” / Win the 'Showdown: Hammerhead’ Career Event

Starcie: Hammerhead dostępne będzie po wygraniu wszystkich eventów w serii Touring. Na samym końcu musicie wygrać starcie, aby otrzymać pucharki za wygranie wszystkich eventów oraz rzecz jasna samo starcie.
Do ukończenia macie 13 eventów + Starcie na samym końcu.

 

srebro Wolnoamerykanka / All-American GS: 30
Wygraj w karierze zawody „Starcie: Vulpini Racing” / Win the 'Showdown: Vulpini Racing’ Career Event

Starcie: Vulpini Racing dostępne będzie po wygraniu wszystkich eventów w serii Stock.
Do ukończenia macie 13 eventów + Starcie na samym końcu.

 

srebro Zawodowy tuner / Pro Tuned GS: 30
Wygraj w karierze zawody „Starcie: DisruptR” / Win the 'Showdown: DisruptR’ Career Event

Starcie: DisruptR dostępne będzie po wygraniu wszystkich eventów w serii Tuner.
Do ukończenia macie 13 eventów + Starcie na samym końcu.

 

srebro Das Beste / Das Beste GS: 30
Wygraj w karierze zawody „Starcie: Euro Rand” / Win the 'Showdown: Euro Rand’ Career Event

Starcie: Euro Rand dostępne będzie po wygraniu wszystkich eventów w serii GT.
Do ukończenia macie 13 eventów + Starcie na samym końcu.

 

srebro Potrójne zwycięstwo / Triple Crowned GS: 30
Wygraj w karierze zawody „Starcie: Fernando Alonso” / Win the 'Showdown: Fernando Alonso’ Career Event

Starcie: Fernando Alonso dostępne będzie po wygraniu wszystkich eventów w serii Fernando Alonso.
Do ukończenia macie 13 eventów + Starcie na samym końcu.

 

srebro Najemnik / Mercenary GS: 30
Wygraj w karierze zawody „Starcie: Aurora Motorsport” / Win the 'Showdown: Aurora Motorsport’ Career Event

Starcie: Aurora Motorsport dostępne będzie po wygraniu wszystkich eventów w serii Invitational.
Do ukończenia macie 26 eventów + Starcie na samym końcu.

Różnica w tej serii jest taka, że większość eventów odkrywacie poprzez wygrywanie w pozostałych seriach. Dlatego jak widzicie, że pojawił się nowy event do ukończenia to polecam go od razu zrobić. Prawdopodobnie odkryjecie od razu kilka kolejnych + wpadnie Wam trochę kasy.

 

srebro Zawodowy kierowca / Pro Driver GS: 30
Osiagnij poziom gracza 50 / Reach player level 50

Czytaj opis pucharku zloto Kierowca Wyścigowy / Race Driver

 

braz Dobry wybór / A Fine Choice GS: 10
Kup swój pierwszy samochód / Purchase your first car

Prawdopodobnie pierwszy pucharek, który Wam wpadnie. Musicie po prostu odpalić tryb kariery, wybrać dowolną serię, od której chcecie zacząć, a następnie zakupić dowolny wóz. Ja zacząłem standardowo od pierwszej serii i kupiłem Subaru Imprezę.

Mój pierwszy zakup. Oczywiście wybór pozostawiam Wam 🙂

UWAGA! Wiele osób ma problem, aby wpadł im ten pucharek zaraz po zakupie. Dlatego spróbujcie po zakupie wejść w ustawienia malowań klikając , zmienić malowanie i dopiero wtedy powinien Wam wpaść dzbanek. Jeśli zmodyfikujecie od razu jakieś malowanie, to wpadnie Wam przy okazji osiągnięcie braz Osobisty akcent / Personal Touch. 

 

zloto Dobry zestaw / Content Tracker GS: 90
Kup przynajmniej jeden samochód w kazdej klasie / Purchase at least one car in each class

Nie sugerujcie się klasami, które macie dostępne na głównym ekranie w trybie kariery, ponieważ prawdziwych klas jest trochę więcej, a dokładnie to:

 • Touring: TC-2, Souper Tourers, TC-1 Specials
 • Stock: Muscle, Pro Trucks, Oval Stocks
 • Tuner: Modified, Super Modified, World Time Attack
 • GT: GT Group 2, GT Group 1, Prototype
 • Invitational: Classic Mini Cup, Classic Touring Car, Classic GT, Classic Ferrari Cup, Ferrari Cup, F1000, Heritage Super Tourers, Historic GT, Group 7 Specials, Renault R26

Czyli macie mniej więcej 22 klasy, w której musicie zakupić przynajmniej jeden samochód. Jest to dość droga sprawa i zajmie Wam sporo czasu, a przede wszystkim pieniędzy. Do tego musicie pamiętać, że eventy w serii Invitational / Zaproszeń stają się dostępne wraz z progresem w całej reszcie serii. Na początku nie będziecie mieć do nich dostępu.

Co do kasy to najlepszym sposobem jest powtarzanie Starcia z Fernando Alonso lub ostatniego starcia z Ravenwest. Dzięki temu zarobicie sporą ilość w bardzo szybkim tempie. Powtarzajcie po prostu ten event aż nie uzbieracie danej kwoty, a potem możecie śmiało przejść do zakupów.

Starcie z Fernando daje najwięcej kasy + wbijacie dodatkowo XP.

 

zloto Kierowca Wyścigowy / Race Driver GS: 90
Osiagnij poziom gracza 99 / Reach Player Level 99

Możliwe, że po ukończeniu wszystkich eventów w trybie kariery + ukończeniu finału w postaci GWS będziecie już bardzo blisko poziomu 99, albo go osiągnięcie.

W przypadku, gdyby brakowało Wam doświadczenia, polecam robić 10 okrążeń w trybie Free Play / Wolna Rozgrywka na torze owalnym w Indianapolis. Weźcie najszybszy samochód, czyli Porsche z Group 7 Specials, wydłużcie mu maksymalnie skrzynię biegów i powinniście zgarniać około 5000XP za jeden wyścig. Na każdy poziom wymagane jest 7000XP, także kilka takich wyścigów i spokojnie dobijacie do maksymalnego poziomu.

Jednak radziłbym zostawić ten pucharek i nie skupiać się specjalnie na nim, ponieważ poziom 99 wbijecie tak czy siak podczas robienia kilometrów równych obwodowi kuli ziemskiej. Zajmie Wam to wiele godzin, a punkty XP będą po prostu lecieć przy okazji farmienia kilometrów.

 

zloto Waga w złocie / Worth its Weight GS: 90
Zdobadź złote trofeum we wszystkich zawodach kariery / Earn a gold trophy in every Career Event

Tak jak sam opis mówi, musicie wygrać dosłownie każdy event w trybie kariery. Czeka Was tutaj sporo jeżdżenia oraz sporo kasy do wydania. Dla ułatwienia sprawy możecie sobie zmienić poziom trudności na najłatwiejszy, żeby przypadkiem nie powtarzać jakiegoś eventu, gdyby coś poszło nie tak. Nie mam niestety dla Was złotej rady. Swoje trzeba niestety (albo stety?) przejeździć i tego nie unikniecie. Gra nie daje możliwości zmiany ilości okrążeń, także jedziecie to co Wam każą i tyle.

Jeśli mogę coś polecić, to postarajcie się zrobić jak najszybciej serię Fernando Alonso, ponieważ na ostatnim Starciu można farmić później kasę na pozostałe samochody. Po drodze będziecie musieli jednak kupić Prototyp, który kosztuje koło 1mln, dlatego musicie mieć już sporo kasy nim przystąpicie do tej serii.

Pamiętajcie również, że w serii Invitational / Zaproszeń, eventy będą odkrywać się dopiero wraz z progresem w pozostałych seriach. Gdy zobaczycie, że pojawił się tutaj jakiś nowy wyścig do ukończenia to zróbcie to, ponieważ ukończenie go może odkryć kolejne. Grajcie do momentu aż przestaną się odkrywać kolejne i wróćcie do kończenia pozostałych serii. Musicie po prostu co jakiś czas zerkać czy jest coś nowego. Po obrazkach oraz samochodach jakimi przyjdzie Wam jeździć można się mniej więcej domyślić, które serie trzeba kończyć aby odkryć dane eventy.

 

zloto Dookoła swiata / Around the Globe GS: 90
Przejedź całkowita odległosć równa obwodowi Ziemi / Drive a total distance equal to the circumference of the Earth

Ostatni pucharek jaki wbijecie przed platyną. Jest to ogromny grind i wymaga lekko 100h jeżdżenia w kółko. Najgorsze jest to, że wersja na PS4 nie ma żadnej opcji śledzenia statystyk. O ile na Xboxie czy nawet Steamie możecie śledzić przebieg w opisie samego osiągnięcia, tak na konsoli PS jest to niemożliwe i pozostaje Wam po prostu jeździć aż trofeum nie wpadnie. Możecie jednak przyjąć, że jeśli jeździcie za każdym razem sami i zdobywacie około 6000XP za wyścig to musicie wbić mniej więcej 100 poziomów. Także jak kończycie grę na poziomie 85 to trofeum powinno Wam mniej więcej wpaść w okolicach 80 poziomu na następnym prestiżu (co prawda prestiżu jako takiego tutaj nie ma, ale wiadomo o co chodzi).

Obwód Ziemi ma 40 075 km i zapewne tyle kilometrów trzeba zrobić. Co gorsza, w grze nie ma żadnej możliwości śledzenia postępu, przejechanych kilometrów, czy czegokolwiek innego. Po prostu jedziecie i liczycie, że gra odpowiednio zalicza przejechany dystans… Nim w ogóle przejdziecie do robienia tego trofeum, najpierw ukończcie wszystko co tylko można w całej grze. Zróbcie wszystkie pucharki, wygrajcie wszystkie zawody w karierze, itd. Dopiero potem weźcie się za ten pucharek. Chodzi o to, że tam już trochę kilometrów zrobicie, więc unikniecie dodatkowego grindu.

Obecnie jedyna i najlepsza metoda to jazda 99 okrążeń po Indianapolis (owal). Do tego wybieracie samochód Porsche z klasy Group 7 Specials, Zalecam również wybrać start „z rozbiegu”, dzięki temu oszczędzicie kilka sekund.

Poniżej opisałem dokładne ustawienia lobby, aby zyskać jak najwięcej kilometrów:

 1. Tworzycie nowy event we Free Play / Wolnej Rozgrywce,
 2. Kategoria samochodu: Invitational / Zaproszenia
 3. Klasa samochodu: Group 7 Specials
 4. Ustawiacie dowolną iść przeciwników (można ich nawet kompletnie usunąć, aby mieć spokój na torze),
 5. Ilość rund: 1
 6. Tor: Indianapolis (owal)
 7. Ilość okrążeń: 99
 8. Pora dnia: dowolna
 9. Start: „z rozbiegu”
Samochód, który będziecie potrzebować do wbijania kilometrów (można go pożyczyć jak coś).

Gdy już wszystko będzie ustawione i samochód zakupiony to przed wyścigiem mocno zalecam maksymalnie wydłużyć skrzynie biegów! Zrobicie to w menu tuningu, klikając przed samym startem. Dzięki temu będziecie mieć większą prędkość maksymalną, a przez to nadrobicie sporo sekund przy 99 okrążeniach. Reszta ustawień tuningu dowolna, ale nie kombinujcie za bardzo, żeby potem nie stracić panowania nad pojazdem.

W razie czego zrobiłem filmik, który przedstawia obecnie jedyną metodę na to trofeum:

 

srebro Tylko na zaproszenie / By Invitation Only GS: 30
Ukończ wszystkie zawody kariery w kategorii Invitational / Complete every Career Event in the Invitational category

W serii Invitational / Zaproszeń macie do ukończenia 26 zawodów + starcie na samym końcu.
Oczywiście od razu zalecam wygrywać wszystko na złoty puchar, aby robić progres w kierunku pucharku za wygranie wszystkiego w trybie kariery.

Różnica w tej serii jest taka, że większość eventów odkrywacie poprzez wygrywanie w pozostałych seriach. Dlatego jak widzicie, że pojawił się nowy event do ukończenia to polecam go od razu zrobić. Prawdopodobnie odkryjecie od razu kilka kolejnych + wpadnie Wam trochę kasy.

 

braz Osobisty akcent / Personal Touch GS: 15
Utwórz pierwsze własne barwy / Customise your first livery

Kolejny pucharek, który możecie otrzymać zaraz na samym początku gry. Zaraz po zakupie samochodu, możecie przejść do edycji jego malowań . Gdy tam będziecie, możecie wybrać sporo różnych wersji malowań. By zdobyć dzban, trzeba edytować jedno z nich, a zrobicie to poprzez ponowne kliknięcie na dowolnej barwie. Teraz trzeba zmienić kolorek na dowolnej warstwie, zatwierdzić i gotowe!

Zmieniacie kolorek dowolnej warstwy, zatwierdzacie i gotowe!

 

braz Specjalista: FA Racing / FA Racing Specialist GS: 15
Ukończ wszystkie zawody kariery w kategorii FA Racing / Complete every Career Event in the FA Racing category

W serii Fernando Alonso macie do ukończenia 13 zawodów + starcie na samym końcu.
Oczywiście od razu zalecam wygrywać wszystko na złoty puchar, aby robić progres w kierunku pucharku za wygranie wszystkiego w trybie kariery.

braz Tempomat / Cruise Control GS: 15
Ukończ wszystkie zawody kariery w kategorii GT / Complete every Career Event in the GT category

W serii GT macie do ukończenia 13 zawodów + starcie na samym końcu.
Oczywiście od razu zalecam wygrywać wszystko na złoty puchar, aby robić progres w kierunku pucharku za wygranie wszystkiego w trybie kariery.

 

braz Brak asortymentu / Out Of Stock GS: 15
Ukończ wszystkie zawody kariery w kategorii Stock / Complete every Career Event in the Stock category

W serii Stock macie do ukończenia 13 zawodów + starcie na samym końcu.
Oczywiście od razu zalecam wygrywać wszystko na złoty puchar, aby robić progres w kierunku pucharku za wygranie wszystkiego w trybie kariery.

 

braz Przewodnik / Tour Guide GS: 15
Ukończ wszystkie zawody kariery w kategorii Touring / Complete every Career Event in the Touring category

W serii Touring macie do ukończenia 13 zawodów + starcie na samym końcu.
Oczywiście od razu zalecam wygrywać wszystko na złoty puchar, aby robić progres w kierunku pucharku za wygranie wszystkiego w trybie kariery.

 

braz Dostrojony / Fine Tuned GS: 15
Ukończ wszystkie zawody kariery w kategorii Tuner / Complete every Career Event in the Tuner category

W serii Tuner macie do ukończenia 13 zawodów + starcie na samym końcu.
Oczywiście od razu zalecam wygrywać wszystko na złoty puchar, aby robić progres w kierunku pucharku za wygranie wszystkiego w trybie kariery.

 

braz Pozer / Show Off GS: 15
Wygraj Wyścig, przejeżdżając linię mety tyłem / Win a race by crossing the line backwards

Zadanie można wykonać już w jednym z pierwszych Waszych wyścigów. Ja zrobiłem to na pierwszym eventcie z Mini Morisem, w serii Zaproszeń.

Jak sam opis mówi, musimy przejechać przez linię mety na wsteczny, a przy tym wygrać. Dla pewności, że wszystko się uda, możecie zmniejszyć poziom trudności na Łatwy. W momencie, gdy będziecie zbliżać się do finishu to obracacie samochód na ręcznym i cofacie aż do samej mety. Nie muszę chyba dodawać, że trzeba wypracować odpowiednią przewagę, aby nikt Was nie wyprzedził.

Poniżej filmik jak ja to zrobiłem:

 

braz Zawodnik wagi cięzkiej / Brawler GS: 15
Pokonaj po raz pierwszy głównego rywala / Beat your first Nemesis

Główny Rywal / Nemesis pojawi się na torze dopiero wtedy, gdy sami sprowokujecie któregoś z pozostałych kierowców. By to zrobić, musicie po prostu uderzać non-stop w wybrany przez siebie samochód rywala. Polecam uderzać w samochód na samym końcu stawki, żeby później bez problemu go wyprzedzić. Gdy uderzycie go wystarczającą ilość razy, to nad samochodem oraz obok jego nazwy, pojawi się czerwona ikonka , a na środku ekranu zobaczycie napis . Teraz trzeba dojechać do mety przed nim i po sprawie. Na wyższych poziomach trudności radzę uważać, ponieważ nemesis będzie obierać Was sobie za cel na każdym możliwym zakręcie, dlatego warto mieć pod ręką nieskończoną ilość cofnięć czasu ().

 

braz RavenBest / RavenBest GS: 15
Wygraj Wyścig w barwach Ravenwest z Nathanem McKane’em jako drugim kierowca / Win a race in a Ravenwest livery with Nathan McKane as your team mate

Najpierw musicie ukończyć minimum 4 normalne serie + starcia na samym końcu. Gdy już to zrobicie, to na samej górze odblokuje się Wam seria GWS (Grid World Series). Jak można się domyślić, tutaj również musicie wszystko ukończyć, łącznie z ostatnim starciem pomiędzy Tobą, a zespołem Ravenwest. Gdy już uda Wam się ich pokonać, to odblokujecie Nathana McKane’a jako kierowcę zespołowego. By go pozyskać, musicie przejść do menu głównego > profil > kierowcy zespołowi i zatrudnić Nathana. Koszt jego zatrudnienia to 150,000$ w razie czego.

Jak już wszystko macie gotowe, to wystarczy teraz wygrać dowolny wyścig w barwac Ravenwest. Zmienicie je klikając w menu wyboru samochodu.

braz Samochód z kuponu / Coupon Car GS: 15
Wygraj zawody z przynajmniej 3 innymi kierowcami wypozyczonym samochodem / Win an Event with at least 3 other racers using a loan car

UWAGA: Pucharek można połączyć z braz Nieskazitelny / Pristine i zgarnąć 2 trofea w tym samym czasie.

Na szczęście, pomimo dość lakonicznego opisu, pucharek można zrobić spokojnie offline. Wystarczy utworzyć własny event w Wolnej Rozgrywce / Free Play. Ustawienia nie mają znaczenia, ale dla jak najszybszego wbicia zalecam taką konfigurację:

 • Tor: owalny
 • Samochód: bolid F1, albo Acura/Cadillac z serii Prototypów – KONIECZNIE WYPOŻYCZONE! 
 • Ilość okrążeń: 1
 • Ilość przeciwników: 3
 • Ustawienie na starcie: Wg poziomu doświadczenia
 • Pogoda: Czysta

Teraz pozostało już tylko wygrać wypożyczonym samochodem z minimum 3 przeciwnikami na torze. By go wypożyczyć, musicie po prostu kliknąć na samochodzie, którego jeszcze nie kupiliście. Pojawi się wtedy informacja na ekranie, że możecie go wypożyczyć w zamian za 10% prowizji od wygranej. Robicie to i przechodzicie do wyścigu. Musicie teraz rzecz jasna wygrać, najlepiej bez ponoszenia jakichkolwiek uszkodzeń, aby zgarnąć od razu dwa trofea.

Filmik z przebiegiem całej procedury:

 

braz Następny uczestnik, proszę / Next Contestant Please GS: 15
Pokonaj po raz pierwszy rywala karierowego / Beat your first Career Rival

Rywal Karierowy pojawia się tylko i wyłącznie w eventach, które składają się z kilku wyścigów. 

Pojawi się już w drugim wyścigu i jest to zawsze kierowca, który jest zaraz za Wami w ogólnej punktacji danego eventu. W każdym kolejnym wyścigu odbywa się start odwrotny do zajętych miejsc w poprzednim wyścigu, czyli jak byliście pierwsi to będziecie startować z ostatniego miejsca (jeśli nie korzystacie z kwalifikacji rzecz jasna). Wasz rywal powinien być jedno miejsce przed Wami, a nad jego samochodem i obok nicku pojawi się taka ikonka . Jak można się domyślić, aby zdobyć trofeum musicie go po prostu pokonać, nic prostszego. W razie czego możecie sobie zmienić poziom trudności na najłatwiejszy.

 

braz Czarny kon / Underdog GS: 15
Wygraj zawody po skończeniu pierwszej rundy na ostatnim miejscu / Win an Event having finished the first round in last place

Pucharek zrobicie tylko i wyłącznie w eventach, które składają się z kilku wyścigów, minimum 2. Zalecam jednak to zrobić przy eventach, które mają minimum 3 wyścigi, ponieważ przy 2 istnieje ryzyko, że AI dwa razy zajmie dobre pozycje i pokona Was w punktacji ogólnej. Event, który wybierzecie to Wasza indywidualna sprawa, jest ich bardzo dużo także nie sposób jakiś przeoczyć.

Gdy już przystąpicie do danych zawodów, to musicie w pierwszym wyścigu zająć ostatnie miejsce i dojechać tak do mety. Następnie w każdym kolejnym wyścigu trzeba wygrać, aby na końcu zająć 1 miejsce w punktacji ogólnej. Proste jak budowa cepa 🙂

 

braz Nieskazitelny / Pristine GS: 15
Ukoncz Wyścig z przynajmniej 3 innymi kierowcami bez ponoszenia uszkodzen / Finish a race with at least 3 other racers without taking any damage

UWAGA: Pucharek można połączyć z braz Samochód z kuponu / Coupon Car i zgarnąć 2 trofea w tym samym czasie.

Sytuacja podobna jak w opisie pucharku nieco wyżej. Wystarczy utworzyć własny event w Wolnej Rozgrywce / Free Play. Ustawienia nie mają znaczenia, ale dla jak najszybszego wbicia zalecam taką konfigurację:

 • Tor: owalny
 • Samochód: bolid F1, albo Acura/Cadillac z serii Prototypów – KONIECZNIE WYPOŻYCZONE! 
 • Ilość okrążeń: 1
 • Ilość przeciwników: 3
 • Ustawienie na starcie: Wg poziomu doświadczenia
 • Pogoda: Czysta

Teraz pozostało już tylko wygrać wypożyczonym samochodem z minimum 3 przeciwnikami na torze. By go wypożyczyć, musicie po prostu kliknąć na samochodzie, którego jeszcze nie kupiliście. Pojawi się wtedy informacja na ekranie, że możecie go wypożyczyć w zamian za 10% prowizji od wygranej. Robicie to i przechodzicie do wyścigu. Musicie teraz rzecz jasna wygrać, najlepiej bez ponoszenia jakichkolwiek uszkodzeń, aby zgarnąć od razu dwa trofea.

Filmik z przebiegiem całej procedury:

 

braz Pierwszy z wielu / First Of Many GS: 15
Wygraj swoje pierwsze zawody w karierze / Win your first Career Event

Ostatni pucharek na liście, ale jeden z pierwszych który otrzymacie w grze. Musicie po prostu wygrać swój pierwszy event w trybie kariery. Nie ma znaczenia, od której serii zaczniecie. Pucharek wpadnie zaraz po wygraniu pierwszego wyścigu.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości Koch Media Poland.