Hades – Poradnik do trofeów i osiągnięć

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Platyna w grze Hades nie jest wymagająca, ale bardzo czasochłonna. W dodatku sporo tutaj zależy od losowości, więc jeden może zrobić ją w przeciągu 50 godzin, a drugi 70 godzin. Mimo wszystko jest to świetna gra i na pewno będziecie się z nią dobrze bawić, a platyna po prostu wpadnie przy okazji.

 

Jak oceniasz trudność platyny w Hades?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 5/10
 • Czas do zdobycia platyny: 60 – 70 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox2 x7 x40
 • Trofea online: 0
 • Minimalna liczba przejść: Od 80 do nawet 100 przejść (sporo zależy od losowości)
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

UWAGA! Poradnik posiada sporo spojlerów fabularnych! Jeśli nie chcecie sobie psuć zabawy z poznawania losów Zagreusa, nie czytajcie dalszej części!

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Gra posiada „Tryb Boski” (do włączenia/wyłączenia w każdym momencie w opcjach gry). Dzięki niemu, początkowo macie 20% odporności na wszystkie obrażenia, a z każdą kolejną śmiercią przybywa dodatkowe 2%, aż do 80%. Tryb ten nie ma również wpływu na żadne trofeum czy wydarzenia w grze. Oczywiście to czy z niego skorzystanie czy nie to Wasza wola, ale przyspiesza zdobycie platyny.
 • Istnieje również możliwość robienia kopii zapisu do chmury/pendrive i przywracanie jej, gdy padniecie. W prawym górnym rogu będzie czerwona ikonka symbolizująca zapis. Gdy zniknie możecie wyjść z gry do menu głównego, zamknąć grę i zrobić kopię (koniecznie w tej kolejności, jeśli od razu wyłączycie grę to metoda nie zadziała). Zapis robi się zawsze, gdy wejdziecie do nowego pomieszczenia. Tak jak wyżej, Wasza wola czy z tego skorzystanie.
 • Większość rzeczy odblokuje się dopiero po pierwszym zabiciu ostatniego bossa i przejściu gry, dlatego początkowo skupcie się właśnie na tym.
 • Cała gra polega na rozmowie z innymi i kolejkowaniu dialogów. Chodzi o to, że niektóre trofea wymagają odpowiedniego dialogu, aby aktywować dane zadanie. Czasami jest tak, że najpierw musicie odbyć kilka innych dialogów z daną postacią, nim wypowie odpowiednią kwestie. Trzeba po prostu grać, przechodzić grę i za każdym razem z wszystkimi rozmawiać!
 • Czasami lepiej jest się szybko zabić, jeśli chcemy odbyć jakiś dialog z kimś kto przebywa w Domu Hadesa, niż przechodzić kolejny raz całą grę.
 • Na początku, Dom Hadesa nie będzie posiadał kluczowych elementów, takich jak Biurko Wykonawcy (będziecie u niego kupować wszystkie ulepszenia świata, elementy kosmetyczne oraz zerwania paktów) czy też Lista Mniejszych Przepowiedni Mojr (biurko w pokoju Zagreusa, przy którym można śledzić progres do wielu przepowiedni, w tym tych związanych z trofeami). Kupcie te 2 elementy jak tylko będą dostępne! 
 • Spora ilość trofeów wymaga zatwierdzenia ukończonej przepowiedni przy biurku z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr. Dlatego nie stresujcie się, jeśli coś nie wpada od razu. Często jest również tak, że niektóre pucharki potrafią wpaść jednocześnie, gdy zmienicie pomieszczenie.
 • Kupcie wędkę u Wykonawcy Domu, jak tylko będzie tak możliwość (po pierwszym ukończeniu gry). Wypatrujcie później podświetlonych miejsc na wodzie, aby móc łowić ryby, za które jest nie tylko trofeum, ale również sporo materiałów od szefa kuchni w Domu Hadesa, gdy mu je przyniesiecie.
 • Kolejne pokoje są zawsze oznaczone, jaką posiadają nagrodę (czy to Bóg Olimpu, Nektar, Klucz, itd.). Czasami posiadają ikonkę czaszki, co oznacza że pokój będzie trudniejszy, ale nagrody będą lepsze. Inną bardzo ważną nagrodą jest Młotek, który znacząco ulepsza właściwości Waszej obecnej broni. Na jedno przejście można znaleźć maksymalnie 2 młotki.
 • Gdy tylko możecie, wręczajcie Nektary oraz Ambrozje komu tylko możecie. Praktycznie wszystkie postacie musicie zrobić na maksimum serduszek (poza Hypnos, Cerberusem i Hadesem), żeby zdobyć platynę (więcej szczegółów w opisach trofeów).
 • Nektary oraz Ambrozje zawsze wręczajcie przed rozmową z daną osobą! Często jest tak, że po rozmowie nie ma już takiej możliwości.
 • W pierwszych trzech poziomach piekła, czyli Tartar, Asfodel oraz Elizium, jest szansa na pokój, w którym znajdują się inne postacie, którym również trzeba dawać Nektary, a później Ambrozje. Pokoje z tymi postaciami oznaczone są wykrzyknikami i powinny być Waszym priorytetem! Za każdym razem z nimi rozmawiajcie, aby być na bieżąco z dialogami. Postacie te, dają również różne przydatne bonusy, ich wybór to Wasza wola.
 • Na początku najlepiej dać każdemu po jednym nektarze, dzięki czemu będziecie odblokowywać kolejne Upominki.
 • Klucze będą Wam potrzebne nie tylko do odblokowania broni czy zresetowania talentów w lustrze, ale również do wymieniania je później na nektary, dlatego warto je zbierać.
 • Podobna sytuacja jest z Kryształamiktóre służą kupowania ulepszeń i nie tylko. Starajcie się je oszczędzać, ponieważ podobnie jak Klucze, będziecie ich potrzebować do wymiany na Nektary.
 • Podczas kolejnych przejść, zawsze wybierajcie broń, które posiada fioletowy obłok. Dzięki temu będziecie zbierać więcej elementów Ciemności.
 • Najważniejsze talenty, w które warto zainwestować na początku to zdecydowanie: Odrzucenie Śmierci oraz Lepszy Refleks.
 • Starajcie się nie wydawać Obolów Charona, tylko zostawić je na sam koniec, gdzie zawsze jest do kupienia Diament (1000) lub Krew Tytanów (1200). Wydając pieniądze wcześniej, istnieje szansa, że nie uzbieracie na ten przedmiot.
 • Każdy Bóg Olimpu ma swoją cechę charakterystyczną dla Darów, wygląda to mniej więcej tak:
  • Zeus – siła błyskawic,
  • Posejdon – odpychanie przeciwników,
  • Atena – odbijanie pocisków,
  • Afrodyta – osłabienie ataków przeciwnika,
  • Artemida – zwiększa siłę i możliwość krytycznych obrażeń,
  • Ares – zagłada przeciwników (obrażenia w czasie),
  • Dionizos – kac dla przeciwników (obrażenia w czasie),
  • Hermes – zwiększa szybkość ataków czy ilość uników,
  • Demeter – zamrażanie i spowalnianie przeciwników.
 • Dobór Darów ma kluczowe znacznie dla budowy Waszej postaci. O ile Dary oferowane przez bogów są losowe (w określonym zakresie), tak to co weźmiecie zależy od Was. Osobiście zawsze starałem się dobierać dla broni z szybkim atakiem coś co nabija kilkukrotnie debuffa przeciwnikom (zamrażanie, kac, a nawet pioruny). W przypadku broni z pojedynczym atakiem, warto brać takie rzeczy jak zagłada do Aresa bądź osłabienie Afrodyty. Jak już mówiłem, ilość opcji jest bardzo duża i sami musicie odkryć z czym będzie Wam grało najlepiej.

 

Krok po kroku:

KROK #1 – Ukończ pierwszy raz grę i zabij Hadesa

Waszym priorytetem na samym początku powinno być pierwsze ukończenie gry. W międzyczasie będziecie zdobywać elementy Ciemności, które będziecie wydawać przy Lustrze Nocy, w pokoju Zagreusa. Na początku zalecam zainwestować w talenty takie jak Odrzucenie Ciemności oraz Lepszy Refleks, później cała reszta wg uznania. W trakcie gry, wybierajcie pokoje, które dadzą Wam nam najwięcej korzyści, nie wydawajcie niepotrzebnie pieniędzy, żeby móc kupić Diament (1000) lub Krew Tytanów (1200) pod koniec gry. Taktyki oraz walki z bossami opisałem w pucharkach poniżej, także jak macie jakieś problemy, to zapraszam do ich opisu.

 

KROK #2 – Ukończ 10 razy grę i sprowadź Persefonę do Domu Hadesa

Po pierwszym ukończeniu odblokuje się Wam spora ilość rzeczy, takich jak Aspekty Broni, Poziomy Ciepła czy nowe rzeczy do zbudowania u Wykonawcy Domu. Rozmawiajcie również ze wszystkimi, za każdym razem gdy wracacie do Domu Hadesu, bez względu na to czy umrzecie czy zabijecie ostatniego bossa. Poziomy Ciepła to nic innego jak utrudnienia gry, ale dzięki nim możecie na nowo zdobywać Krew Tytanów, Diamenty czy Ambrozje. Każdy Poziom Ciepła jest osobno przypisany do danej broni, więc kończąc grę na 2 poziomie mieczem, możecie spokojnie ukończyć ją jeszcze raz na 2 poziomie, ale inną bronią i wciąż zdobywać nagrody. Zwiększanie Poziomów Ciepła na znacznie wyższe nie powoduje, że automatycznie dostaniecie nagrody z wszystkich poprzednich. Musicie również ukończyć grę 10 razy, aby Persefona w końcu pojawiła się w Domu. W międzyczasie rozwijajcie aspekty broni, kupujcie talenty w lustrze oraz regularnie ze wszystkimi rozmawiajcie, szczególnie z innymi postaciami, które znajdują się w pokojach z wykrzyknikiem. Dajcie również każdemu po jednym nektarze, aby dostać od nich upominki, następnie wręczajcie nektary wszystkim (poza Hypnos, Cerberusem oraz Hadesem) aż nie pojawi się u nich serduszko z dziurką na klucz. Dziurka oznacza, że trzeba będzie zrobić dla nich jakieś zadanie, ale to już opisałem w poszczególnych trofeach.

 

KROK #3 – Wypełnij przepowiednie związane z Syzyfem, Achillesem, Orfeuszem oraz Nyx

Tutaj zejdzie Wam trochę czasu, ale wszystko opisałem w trofeach związanych z tymi postaciami. W skrócie powiem tylko tyle, że najpierw musicie wręczyć im około 5 nektarów, aby pojawiło się serduszko z dziurką na kluczyk. Następnie będziecie musieli wykonać dla nich zadanie, które przeważnie opiera się na odbyciu dialogu z odpowiednią osobą. To właśnie aktywowanie wymaganego dialogu jest największą bolączką, ponieważ gra kolejkuje wszystkie poprzednie dialogi, które musicie z nią najpierw odbyć, aby w końcu pojawił się ten wymagany. Na domiar złego, za każdym przejściem można wykonać tylko jeden dialog, także można umierać lub przechodzić grę i próbować ponownie. Gdy już aktywuje się odpowiedni dialog, trzeba mieć również wykupiony dostęp do Komnaty Administracyjnej u Wykonawcy Domu. Następnie u tego samego Wykonawcy kupujecie odpowiedni dokument za Diamenty i przy biurku Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr z powinniście móc odhaczyć przepowiednię i dostać trofeum.

 

KROK #4 – Ukończ Epilog

Prawdopodobnie najdłuższa część z całej gry, ale jeśli dawaliście wszystkim nektary oraz ambrozje, jak pisałem wcześniej, to zaoszczędzicie tutaj sporo czasu. Ogólnie wygląda to tak, że musicie wbić maksymalny poziom serduszek u minimum 6 Bogów Olimpu (co wiąże się z wykonaniem ich zadania, gdy pojawi się serduszko z dziurką na klucz), a gdy to zrobicie to Persefona powinna dać Wam zadanie zaproszenia wszystkich Bogów Olimpu do Hadesu, co wiąże się z kolejnym przejściem i rozmową z każdym z nich. Jak się Wam uda, to trzeba porozmawiać z Persefoną, gdy będzie nad nią spiczasty dymek z wykrzyknikiem, co aktywuje epilog gry.

 

KROK #5 – Czyszczenie

Jeśli coś Wam jeszcze zostało, to pora właśnie to zrobić. Najgorsze macie za sobą, więc możecie grać nawet na 0 Poziomie Ciepła, aby nie utrudniać sobie życia. Zapewne zostaną Wam do wymaksowania Upominki lub zrobienie innego pucharka z nimi związanego. W każdym razie, cokolwiek Wam zostało do zrobienia, opis znajdziecie poniżej.

 

Poradnik:

platyna Bóg Krwi / God of Blood
Zdobądź wszystkie pozostałe Trofea / Earn all other Trophies

Platyna nie jest trudna, szczególnie gdy korzystacie z „Trybu Boskiego”. Jednak jest bardzo czasochłonna, głównie przez swoją losowość oraz system kolejkowania dialogów.

 

braz Ucieczka z Tartaru / Escaped Tartarus 25
Ukończ Tartar / Clear Tartarus

Tartar to pierwszy poziom piekła, na końcu którego będziecie walczyć z jedną z Sióstr Furii (Megajra, Alekto, Tyzyfone). Jeśli macie aktywną modyfikację Metody Ekstremalne to pojawią się zawsze 2 różne siostry. Jedna główna, z którą będziecie walczyć oraz druga, która będzie jej pomagać. Poniżej opiszę jak wygląda mniej więcej walka z każdą siostrą i jak najlepiej sobie z nimi radzić:

Megajra

W trakcie całej walki, będzie wypuszczać dodatkowych przeciwników, ale Ci na szczęście nie są mocno inwazyjni. Możecie ich szybko zjechać, albo po prostu ich olać. Trzeba jedynie uważać, gdy macie aktywną modyfikację ciepła Paczka Korzyści, bo mogą wtedy pojawić się jacyś dopakowani przeciwnicy, którzy są w dodatku połączeni laserem, który zabiera sporą ilość życia.

Meg ma 4 rodzaje ataków:

 1. Dash w Waszą stronę – nim wykona dash, robi chwilę przerwy, dlatego koniecznie wtedy róbcie uniki. Dolatuje zawsze do ostatniego miejsca, gdzie staliście. Gdy zakończy ten atak, można wykorzystać chwilę przerwy na atakowanie jej.
 2. Walenie batem – gdy zbliżycie się do niej, będzie atakować batem wszystko dookoła siebie. Nie możecie jej atakować zbyt długo, bo zawsze będzie odpalać ten atak.
 3. Strzelanie pociskami – będzie strzelać pociskami we wszystkich kierunkach. Między liniami strzałów są małe przerwy, które możecie wykorzystać, aby uniknąć obrażeń. Możecie również rozwalać pociski, atakując je w odpowiednim momencie lub jeśli korzystacie z tarczy, możecie spokojnie je zablokować przytrzymując .
 4. Wypuszczanie okręgów na ziemi – gdy okręgi zaczną pojawiać się na podłodze, to nie macie innej opcji jak po prostu uciekać po całym pokoju. Uważajcie jedynie na pułapki, które ciągną wzdłuż ścian, bo łatwo na nie wpaść.

Alekto

Jest ona nieco trudniejsza od Meg, głównie za sprawą swojego paska Wściekłości (Rage), który po napełnieniu powoduje, że nie otrzymuje obrażeń, zwiększa się siła jej ataków oraz szybkość. Musicie wtedy bardzo szybko przebierać nogami, aby jej uciec. Na szczęście efekt szału nie trwa długo, jednak gdy zjedziecie ją do 25% zdrowia to szał aktywuje się na stałe (ale można zadawać obrażenia), przez co trzeba być bardzko szybkim w egzekwowaniu ataków oraz uników.

Posiada 5 ataków, z czego kilka jest podobnych do tych od Meg:

 1. Dash w Waszą stronę – nim wykona dash, robi chwilę przerwy, dlatego koniecznie wtedy róbcie uniki. Dolatuje zawsze do ostatniego miejsca, gdzie staliście. Gdy zakończy ten atak, można wykorzystać chwilę przerwy na atakowanie jej.
 2. Strzał z bata – uderza batem, ale tylko przed siebie, w przeciwieństwie do Meg, która atakuje wszystko dookoła.
 3. Budowanie wściekłości – stanie w miejscu i będzie napełniać swój pasek szału, w międzyczasie będzie wypuszczać serię pocisków dookoła siebie. Możecie również rozwalać pociski, atakując je w odpowiednim momencie lub jeśli korzystacie z tarczy, możecie spokojnie je zablokować przytrzymując .
 4. Wypuszczanie okręgów na ziemi – gdy okręgi zaczną pojawiać się na podłodze, to nie macie innej opcji jak po prostu uciekać po całym pokoju.
 5. Tarcze – wypuści tarcze z piły, które będą poruszać się po całym pokoju (odbijać od ścian). Nie znikną one już do końca walki, dlatego musicie szczególnie na nie uważać, ponieważ potrafią zabrać sporą ilość życia.

Tyzyfone

W przeciwieństwie do poprzednich sióstr, tutaj będzie walczyć w 3 pomieszczeniach, każde znacznie mniejsze od poprzedniego. O ile jej ataki są proste do uniknięcia, tak na bardzo małym obszarze można bardzo łatwo się na nie nadziać. Pamiętajcie, że gdy zostaniecie przeniesieni do kolejnych pomieszczeń, możecie również korzystać z krótkiego korytarza, który również się tam znajduje, da Wam to szansę uniknąć okręgów, które pojawią się w pokoju (i odwrotnie).

Tyzyfone posiada 4 ataki:

 1. Lasso z bata – najpierw uderza batem w nas (jeśli trafi to postać jest na chwilę oszołomiona), a następnie robi dash w naszą stronę, który zadaje spore obrażenia. W czasie dashu, wypuszcza również na boki pociski, także nie stójcie z boku, najlepiej zrobić unik bezpośrednio z nią, gdy tylko zacznie robić dash.
 2. Kombo batem – najpierw robi dasha w kierunku nas, a później w innym, a na końcu będzie atakować batem dookoła siebie, dokładnie jak robi to Meg.
 3. Powolne pociski – będzie wypuszczać pociski dookoła siebie, ale przerwy między liniami strzału są na tyle duże, że spokojnie możecie stać między nimi i atakować ją. Możecie również rozwalać pociski, atakując je w odpowiednim momencie lub jeśli korzystacie z tarczy, możecie spokojnie je zablokować przytrzymując .
 4. Wypuszczanie okręgów na ziemi – gdy okręgi zaczną pojawiać się na podłodze, to nie macie innej opcji jak po prostu uciekać po całym pokoju.

Za pokonanie sióstr otrzymacie Krew Tytana.

 

braz Ucieczka z Asfodelu / Escaped Asphodel 25
Ukończ Asfodel / Clear Asphodel

Drugi poziom piekła, który charakteryzuje się magmą. W praktycznie każdym pokoju musicie uważać, aby do niej wejść, co przy większej ilości przeciwników czasami jest trudne. Co prawda, magma nie zabiera jakiś dużych ilości życia, jednak jeśli będziecie w niej dłużej stać to możecie nawet zginąć. Na końcu tego poziomu będziecie walczyć z Hydrą, która ma kilka różnych wersji (poznacie bo kształcie głowy). W przypadku moda Metody Ekstremalne, walczycie z nią w ten sam sposób, ale pokój jest w formie małych wysp pomiędzy którymi płynie magma, także dodatkowy czynnik, który może Was dobić. Gdy już dłużej pogracie, Zagreus nazwie Hydrę imieniem Lernie, od tego momentu tak będzie oznaczona w grze.

Nim przejdę do ataków hydry, najpierw opiszę warianty w jakich może się pojawić. Poznacie to po kształcie i kolorze jej głowy (tak sam w przypadku małych hydr, które będzie przyzywać w trakcie walki).

 • Niebieski rogi – będzie uderzać w ziemię, co powoduje opad skał. Każde pole, gdzie spadnie skała będzie oznaczone na podłodze, dlatego musicie manewrować między nimi.
 • Pomarańczowe rogi – będzie strzelać pociskami naprowadzającymi, na początku tylko seria 5 pocisków, później będzie wypuszczać kilka takich serii jednocześnie w bardzo szybkim tempie (warto wtedy się schować za jedną ze skał).
 • Zielone rogi – wypuszczanie jaj na arenie, jeśli których nie zniszczymy w przeciągu 5 sekund, to wylęgnie się z nich przeciwnik. W przypadku jaja od głównej hydry, przeciwnik zawsze będzie miał dodatkowo tarczę.
 • Fioletowe rogi – podobnie jak pomarańczowa, tyle że zamiast pocisków będzie wypuszczać serie fal po podłodze.

Hydra / Lernie

 1. Doskok – hydra co prawda ma ograniczony zakres ruchów, jednak co jakiś czas może zrobić coś w rodzaju dasha w Waszą stronę. Będzie przed tym mała przerwa, także macie czas na zrobienie uniku lub odejście na bezpieczną odległość.
 2. Pociski – w zależności od wariantu, będzie wypuszczać serię pocisków, fal, opad skał lub jajka, z których będą wychodzić przeciwnicy. Trzy pierwsze musicie unikać, w przypadku opadu skał, miejsca będą zaznaczone na podłodze, zaś co do jaj, to musicie je szybko zniszczyć, żeby nie wyskoczył z nich przeciwnik.
 3. Uderzenia w ziemię – na początku będzie tylko raz uderzać głową w ziemię, tworząc małą falę uderzeniową, a gdy zjedziecie jej zdrowie do okolic 1/3, to będzie robić potrójne uderzenie w ziemię.

Przy 3/4 energii, Hydra przyzwie 3 małe hydry, który wyjdą przy krawędzi areny. Ich warianty też mogą być różne, na szczęście mają znacznie mniej zdrowia. Dopóki ich nie zabijecie, nie będziecie mogli atakować głównej głowy, która przez ten czas może Was atakować. W okolicy 1/3 energii, przyzwie 6 małych hydr, tutaj warto zawsze stać pomiędzy dwoma małymi, tak żeby się na siebie nałożyły i można ubić dwie jednocześnie.

Za pokonanie Hydry, otrzymacie Diament.

 

braz Ucieczka z Elizjum / Escaped Elysium 25
Ukończ Elizjum / Clear Elysium

Trzeci poziom może się wydawać przez wielu najtrudniejszy, głównie za sprawą irytujących przeciwników oraz bossa, który składa się z duetu Tezeusz + Asteriusz (Minotaur). W trakcie pokonywania Elizjum, będziecie mieć możliwość stoczenia wcześniej walki z samym minotaurem (pokój z czaszką). Walka będzie odbywać się na małej arenie, a jego trzeba zjechać do mniej więcej 1/4 energii, wtedy przerywa walkę. Plus jest taki, że w głównej walce będzie miał 3/4 zdrowia, a sam minotaur będzie potrzebny również do odblokowania ukrytego aspektu na Rękawicach Malfona. Co do modyfikacji Metody Ekstremalne, Tezeusz i Minotaur będą posiadać złote zbroje, które dają im dodatkową odporność + Tezeusz będzie jeździł na rydwanie po arenie i rzucał bomby. Po zjechaniu go do okolic połowy zdrowia, wróci do swojej standardowej formy.

Asteriusz + Tezeusz

Przede wszystkim, najpierw skupiacie się tylko i wyłącznie na ubiciu Minotaura. Zakres jego ruchów jest dokładnie taki sam, jak gdy walczycie z nim solo.

 1. Machanie siekierą – będzie wykonywać dwa duże zamachy swoją bronią, które obejmują bardzo duży obszar przed nim. Skuteczna metoda obrony, to zrobienie dasha za niego, gdy nim zacznie machać. Plus jest taki, że zawsze robi 2 ataki w tą samą stronę, czyli nie odwróci się nagle po jednym z nich.
 2. Doskok – po machaniu, przyjdzie pora na doskoki i uderzenie siekierą w ziemie. Podobnie jak wyżej, najlepszą metodą na uniknięcie jest zrobienie dasha za niego. Jeśli nie macie ulepszonego odskoku, to robiąc go w inną stroną, może Wam zabraknąć, przez co dosięgnie Was jego atak.
 3. Szarża– po chwili przerwy z jego strony, zacznie bardzo szybko biegnąć w Waszą stronę, może Wam nawet nie starczyć dasha. Przestanie dopiero, gdy uderzy w Was lub w ścianę. Dobrą metodą jest również robienie uników za niego, a gdy się obróci to powtórzyć manewr do momentu aż nie przestanie.
 4. Fale – gdy zjedziecie go do 1/2 paska zdrowia, do powyższych ataków dojdą 3 fale, które będzie wypuszczać przed lub za siebie. Fale zawsze idą w takiej samej formacji.
 5. Tezeusz – gdy usłyszycie wołającego Tezeusza, to Asteriusz pobiegnie w jego stronę, uderzy w jego tarczę, tworząc dużą falę uderzeniową, która rozejdzie się na całą arenę. Wystarczy zrobić unik do jej środka i po problemie.

Gdy ubijecie Asteriusza (Minotaura), od razu przechodzicie do ataku Tezeusza. Pamiętajcie, że posiada on tarcze, więc atakowanie go od frontu nie ma sensu, bo będzie wszystko blokować. Jedyna opcja to atak w plecy, gdy będzie odwrócony.

 1. Rzut włócznią – gdy będziecie dalej od niego, pojawi się na Was różowy celownik, który będzie coraz ciemniejszy. Musicie zrobić unik w ostatnim momencie, żeby Was nie dosięgła włócznia. Po rzucie, włócznia wraca do Tezeusza, a ten zawsze się odwraca i robi kilka kroków w przeciwną stroną. Jest to idealny moment, żeby atakować go w plecy.
 2. Obrót włócznią – jak znajdziecie się blizej niego, to zamiast dystansowego ataku, będzie robił zamach wokół siebie, tworząc dość duszy obszar uderzeniowy. Zanim jednak wykona ten atak, na ułamek sekundy pokaże się biały obwód okręgu, w którym nastąpi atak. Koniecznie z niego uciekajcie lub jeśli macie już wprawę, zróbcie unik w ostatnim momencie.
 3. Asteriusz – gdy minotaur jeszcze żyje, to będzie robić szarżę w stronę tarczy Tezeusza, wytwarzając sporą falę uderzeniową.
 4. Atak Boga Olimpu – po zjechaniu Tezeusza do 50% zdrowia, przyzwie do pomocy jednego z Bogów Olimpu (losowe). Na podłodze będą pojawiać się cały czas okręgi uderzeniowe, których musicie unikać. Bogowie będą atakować już cały czas, więc musicie znaleźć momenty, w których możecie atakować Tezeusza. Każdy bóg ma swój schemat uderzeniowy, także wystarczy zwracać uwagę na okręgi i spokojnie ogarniecie.

Za pokonanie Asteriusza oraz Tezeusza otrzymacie Ambrozję.

 

srebro Czempion Elizjum / Champion of Elysium 30
Ukończ Elizjum z Utrudnieniem Metod Ekstremalnych / Clear Elysium with the 'Extreme Measures’ Condition

Najpierw musicie ukończyć minimum jeden raz grę, aby odkryć Pakt Skruchy. Koniecznie podchodźcie do tego trofeum, gdy już będziecie mieć w pełni rozwiniętą postać oraz bronie, ponieważ bossowie z tym modyfikatorem potrafią być bardzo trudni!

Przed wyruszeniem, zawsze będziecie mogli dostosować modyfikatory, aby móc dalej zdobyć nagrody z bossów, co będzie automatycznie zwiększać Poziom Ciepła (każdy kolejny poziom na danej broni daje możliwość zbierania nagród po bossach). Jednym z takich modyfikatorów są Metody Ekstremalne, które zmieniają zachowania bossów. By zdobyć trofeum, musicie pokonać Tezeusza + Asteriusza (Minotaur) mając aktywny modyfikator Metody Ekstremalne na 3 poziomie! Pamiętajcie, że chodzi o 3 poziom, a Poziom Ciepła powinien zwiększyć się do 6 (jeśli nie używacie innych modyfikatorów).

Musicie ustawić 3 poziom Metod Ekstremalnych!

Walki z bossami opisałem mniej więcej powyżej w poradniku, tutaj skupię się głównie na opisaniu różnic w samej walce Tezeusza oraz Asteriusza. 

Tezeusz + AsteriuszMetody Ekstremalne

Asteriusz

Minotaura powinniście atakować jako pierwszego, ponieważ jest zdecydowanie trudniejszym przeciwnikiem i potrafi narobić sporo szkód, jeśli nie zwracacie na niego uwagi.

 1. Złota zbroja – daje mu dodatkowe zdrowie.
 2. Kombo siekierą – może wykonać standardowe uderzenia siekierą oraz wykonać bezpośrednio po nich doskok.
 3. Szarża – w przeciwieństwie do normalnej szarży, tutaj jest znacznie szybszy + wykonuje dasha w stronę naszej postaci
 4. Obrót siekierą – nowy atak, czyli obracanie siekierą wokół siebie,

Tezeusz

 1. Złota zbroja – daje mu znacznie więcej życia (zwiększenie z 9000 do 12000).
 2. Rydwan – będzie poruszać się na rydwanie wokół całej areny oraz rozrzucać bomby.
 3. Przejazd przez środek – co jakiś czas, będzie robił przejazd rydwanem przez środek areny strzelając przed siebie pociskami.

Walcząc z jego rydwanem, nigdy nie atakujcie go od frontu! Zawsze starajcie się być za nim, nawet jeśli przeciągnie to walkę to przynajmniej będziecie żyć i walczyć. Gdy zjedziecie mu zdrowie do okolic 1/3 paska zdrowia, to rozwalicie mu rydwan oraz zbroje i wróci do swoich standardowych ataków, które opisane są w wyżej w poradniku.

Trofeum dostaniecie dopiero po opuszczeniu Elizjum, a nie bezpośrednio po zabiciu duetu.

Poniżej wrzucam filmik poglądowy, jak wyglądają walki z trzema pierwszymi bossami:

 

braz Bez Cebuli / Hold the Onions 5
Ukończ wyzwanie w Erebie bez otrzymania obrażeń / Clear an Infernal Gate without taking damage

Bramy do Erebu będziecie mogli kupić u Wykonawcy Domu za 5 Diamentów. Musicie najpierw przynajmniej raz ukończyć grę oraz kupić Luksusowe Biurko Wykonawcy, które kosztuje 2 Diamenty. Od tego momentu musicie regularnie sprawdzać pierwszą zakładkę u Wykonawcy, czy nie pojawiła się opcja zakupu Bram do Erebu.

Tak będzie wyglądać opcja zakupu Bram do Erebu u Wykonawcy Domu.

Gdy już ją kupicie, w losowym pokoju (poza Charonem oraz bossem), może pojawić się okrąg na ziemi z czerwoną czaszką. Oznacza to, że po wyczyszczeniu pokoju z przeciwników, aktywuje się przejście do Erebu. By w ogóle z niego skorzystać, musicie mieć odpowiedni Poziom Ciepła na danym poziomie piekła, wygląda to mniej więcej tak:

 • Tartar – 5 Poziom Ciepła
 • Asfodel – 10 Poziom Ciepła
 • Elizjum – 15 Poziom Ciepła

Po wejściu do środka, nie możecie zostać trafieni przez żadnego przeciwnika! W innym wypadku w nagrodę dostaniecie cebulę (daje 1 HP) i będziecie musieli próbować przy następnym podejściu. Rodzaj oraz ilość przeciwników jest losowa, czasami może pojawić się ich kilkadziesiąt, a czasami dosłownie kilka, ale nieco mocniejszych. Najlepiej jest to robić na Tartarze, ponieważ są tam najłatwiejsi przeciwnicy. Jeśli koniecznie chcecie ukończyć to za pierwszym razem, możecie zrobić kopię zapisu jak tylko wejdziecie do Erebu i dokona się automatyczny zapis (czerwona ikonka w prawym górnym rogu). Wtedy wychodzicie do menu głównego gry, zamykacie grę, robicie kopię i próbujecie zrobić trofeum. W razie porażki po prostu przywracacie zapis i próbujecie raz jeszcze.

Przykładowy filmik z dwoma różnymi próbami robionymi na Tartarze:

 

srebro Nie Ma Ucieczki? / Is There No Escape? 50
Ukończ próbę ucieczki / Clear an escape attempt

Czytaj opis trofeum: zloto Sekret Rodziny / The Family Secret

 

braz Broń Mojr / Weapon of Fate 5
Ukończ próbę ucieczki z ukrytym Aspektem Broni / Clear an escape attempt with a hidden Weapon Aspect

By odkryć aspekty broni, musicie najpierw dojść do ostatniego bossa jakim jest Hades. Bez względu na to czy umrzecie czy nie, od tego momentu będziecie mieć dostęp do aspektów broni. Każda posiada 4 aspekty, jednak na początku dostępne są tylko 3, ostatni wymagany do trofeum jest ukryty i wymaga zrobienia kilku zadań. Przede wszystkim, najpierw musicie odkryć ukryty aspekt włóczni Verata, dopiero potem zaczyna się zabawa z resztą broni. Poniżej zamieszczam szczegółowy opis w punktach, co trzeba robić w danej kolejności, aby odblokować wszystkie ukryte aspekty na broniach. W przypadku, jeśli jakaś broń wymaga rozmowy z Bogiem Olimpu, możecie przyspieszyć sprawę poprzez założenie Upominku od danego bóstwa, przez co szybciej się pojawi.

Odkrywanie ukrytych aspektów broni:

 1. Zakupić Listę Mniejszych Przepowiedni Mojr Wykonawcy Domu.
 2. Dojść do ostatniego bossa (Hades) – podobno nie trzeba go pokonać, wystarczy tam dojść.
 3. Odblokować 5 różnych aspektów na broniach (poza Aspektem Zagreusa).
 4. Porozmawiać z Achillesem – trzeba dojść do dialogu, w którym powie o włóczni Guan Yu (czasami wymaga to kilku podejść i rozmów).
 5. Na końcu podchodzicie do włóczni Verata i wciskacie , aby ją wybrać i ponownie, aby odkryć aspekty. Jeśli w tym momencie nie pokazał się Aspekt Guan Yu, tzn. że wciąż Achilles nie wypowiedział wymaganej kwestii i trzeba rozmawiać z nim aż do skutku.

Styksus (Miecz):

 1. Najpierw musicie odblokować Aspekt Guan Yu na włóczni Verata (opis powyżej).
 2. Zainwestować minimum 5 Krwi Tytanów w dowolne aspekty miecza.
 3. Porozmawiać z Nyx, która opowie Wam o mieczu, dzięki czemu będziecie mogli odblokować ukryty aspekt (jeśli wciąż aspekt pozostaje ukryty, oznacza to, że dalej musicie z nią rozmawiać).

Egida (Tarcza):

 1. Najpierw musicie odblokować Aspekt Guan Yu na włóczni Verata (opis powyżej).
 2. Zainwestować minimum 5 Krwi Tytanów w dowolne aspekty tarczy.
 3. Porozmawiać z Chaos, który opowie Wam o tarczy, dzięki czemu będziecie mogli odblokować ukryty aspekt (jeśli wciąż aspekt pozostaje ukryty, oznacza to, że dalej musicie z nim rozmawiać).

Koronacht (Łuk):

 1. Najpierw musicie odblokować Aspekt Guan Yu na włóczni Verata (opis powyżej).
 2. Zainwestować minimum 5 Krwi Tytanów w dowolne aspekty łuku.
 3. Porozmawiać z Artemis, która opowie Wam o łuku, dzięki czemu będziecie mogli odblokować ukryty aspekt (jeśli wciąż aspekt pozostaje ukryty, oznacza to, że dalej musicie z nią rozmawiać).

Malfon (Rękawice):

 1. Najpierw musicie odblokować Aspekt Guan Yu na włóczni Verata (opis powyżej).
 2. Zainwestować minimum 5 Krwi Tytanów w dowolne aspekty rękawic.
 3. Pokonać przynajmniej raz Asteriusza (Minotaur), gdy jest solo (przed walką z Tezeuszem) mając założone rękawice. Następnie w kolejnym podejściu wrócić do niego, gdy znów będzie solo i opowie Wam o rękawicach, dzięki czemu będziecie mogli odblokować ukryty aspekt (jeśli wciąż aspekt pozostaje ukryty, oznacza to, że dalej musicie z nim rozmawiać). Warto mieć je zawsze założone, ponieważ u mnie aktywował się dialog, dopiero gdy wróciłem z rękawicami, inne bronie dawały inne dialogi.

Eksagryf (Broń Palna):

 1. Najpierw musicie odblokować Aspekt Guan Yu na włóczni Verata (opis powyżej).
 2. Zainwestować minimum 5 Krwi Tytanów w dowolne aspekty broni.
 3. Porozmawiać z Zeusem, który opowie Wam o broni, dzięki czemu będziecie mogli odblokować ukryty aspekt (jeśli wciąż aspekt pozostaje ukryty, oznacza to, że dalej musicie z nim rozmawiać).

Po odblokowaniu dowolnego ukrytego aspektu, musicie go następnie kupić za krew tytanów oraz ukończyć nim grę. Tym razem musicie definitywnie pokonać Hadesa bronią z ukrytym aspektem, aby dostać trofeum.

 

srebro Ku Uznaniu Charona / To Charon’s Credit 30
Zdobądź Kartę Lojalnościową / Earn a Loyalty Card

Charon to sprzedawca, którego zawsze znajdziecie w sklepiku, na dowolnym poziomie piekła. Do zdobycia karty lojalnościowej, musicie przynajmniej jeden raz ukończyć grę i pokonać ostatniego bossa. Przy następnych próbach, odwiedzając sklep Charona (ikona sakiewki), istnieje szansa, że pojawi się nim dodatkowy worek, który będziecie mogli zakupić za 300 oboli. Gdy go kupicie, Charon zdenerwuje się i przeniesie Was na arenę, na której będziecie z nim walczyć. Jak możecie się domyślić, by zdobyć kartę musicie pokonać Charona w walce. Walka z nim jest dość trudna (wg mnie druga najtrudniejsza po Hadesie), dlatego najlepiej walczyć z nim, gdy już będziecie mieć ulepszoną postać oraz aspekty broni. Poniżej opiszę jak mniej więcej wygląda walka z nim + zamieszczam filmik, na którym możecie zobaczyć jego ataki:

Charon

 1. Chmury – Charon teleportuje się na jedną ze stron areny i będzie wysyłać pasmo chmur, z góry na dół, lub z boku na bok (sekwencje są losowe). Możecie przez nie zrobić dash lub je rozwalić, jeśli macie coś na większy zasięg.
 2. Fala – będziecie wypuszczać falę, która odbija się od krawędzi areny i podąża w Waszym kierunku, w późniejszym etapie, gdy będzie miał mniej zdrowia, będzie wysyłać trzy takie fale.
 3. Zamach wiosłem – gdy się do niego zbliżycie, będzie robił bardzo szeroki zamach swoim wiosłem (prawie połowa obszaru areny), dlatego warto wtedy robić dash za niego, bo tam jest bezpieczna strefa.
 4. Ogłuszenie – podobnie jak wyżej, gdy będzie przy nim zbyt długo, wypuści fale ogłuszającą, która zatrzyma Was na kilka sekund w miejscu, więc nie stójcie przy nim w nieskończoność.

Po pokonaniu go, zostawi kartę na środku areny, po podniesieniu której otrzymacie trofeum. Karta daje również spore zniżki na wszystkie zakupu u niego, ale niestety działa ona tylko w obrębie jednej gry (po śmierci lub ukończeniu wracają stare ceny).

Poniżej filmik, który pokazuje czego mniej więcej możecie się spodziewać:

 

braz Bezużyteczny Drobiazg / The Useless Trinket 25
Zdobądź pierwszą nagrodę Kostka / Earn the first of Skelly’s prizes

Czytaj opis trofeum: zloto Ostatni Lament Kostka / Skelly’s Last Lamentations

 

zloto Ostatni Lament Kostka / Skelly’s Last Lamentations 75
Zdobądź drugą nagrodę Kostka / Earn the second of Skelly’s prizes

Kostka chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Wraz z pierwszym ukończeniem gry odblokujecie Pakt Skruchy, dzięki któremu możecie podnosić Poziom Ciepła, a przez to nadal zdobywać nagrody z bossów. W pomieszczeniu, gdzie jest Kostek oraz reszta broni, zaraz przy wyjściu do piekła, są 3 puste pola. Przy którejś wizycie, na tych polach będą stały 3 ukryte nagrody od niego. Jeśli nie pojawiły się jeszcze, to zawsze z nim rozmawiajcie przed wyjściem szczególnie gdy świeci nad nim wykrzyknik. W końcu przy którymś podejściu pojawią się. Nagrody odblokujecie przechodząc grę na Poziomach Ciepła 8, 16 oraz 32. Za 2 pierwsze nagrody (PC 8 oraz 16) są dwa powyższe trofea. Poniżej możecie zobaczyć modyfikatory na jakich grałem, uważam są one jednymi z łatwiejszych i nie utrudniają aż tak rozgrywki:

W tym miejscu pojawią się nagrody od Kostka.

Poziom Ciepła 8 – Modyfikatory:

 • Metody Ekstremalne / Extreme Measures 2 – dwóch pierwszych bossów jest o tyle łatwych, że nawet z modyfikatorem są prości do zabicia. Przestrzegam przed włączaniem 3 poziomu, ponieważ Tezeusz i Asteriusz są wtedy znacznie większym wyzwaniem.
 • Paczka Korzyści / Benefits Package +1 – przeciwnicy mają dodatkowe perki, jak więcej życia, teleportacja, tworzenie swoich duchów, itd.
 • Obowiązkowe Nadgodziny / Forced Overtime +20% – przeciwnicy poruszają się i atakują szybciej.

Poziom Ciepła 16 – Modyfikatory:

 • Dodatkowa Opłata / Convenience Fee +80% – zwiększone ceny w sklepach, ale i tak nie będziecie nic kupować, poza ewentualnym zdrowiem w Studni Charona, lub przedmioty w ostatnim sklepie.
 • Metody Ekstremalne / Extreme Measures 2 – dwóch pierwszych bossów jest o tyle łatwych, że nawet z modyfikatorem są prości do zabicia. Przestrzegam przed włączaniem 3 poziomu, ponieważ Tezeusz i Asteriusz są wtedy znacznie większym wyzwaniem.
 • Program Gimnastyczny / Calisthenics Program +15% – przeciwnicy mają więcej życia.
 • Paczka Korzyści / Benefits Package +1 – przeciwnicy mają dodatkowe perki, jak więcej życia, teleportacja, tworzenie swoich duchów, itd.
 • Pośrednia Władza / Middle Management – każdy mini-boss będzie posiadał dodatkowego opancerzonego przeciwnika.
 • Obowiązkowe Nadgodziny / Forced Overtime +20% – przeciwnicy poruszają się i atakują szybciej.
 • Kontrola Obrażeń / Damage Control 1 – przeciwnicy mają dodatkową tarczę, którą zbijacie jednym uderzeniem.
 • Procedura Zatwierdzenia / Approval Process -1 – mniej darów do wyboru.

Po przejściu gry z danym Poziomem Ciepła, wystarczy podejść do odpowiedniej nagrody i wcisnąć , aby ją odkryć.

 

braz Coś Od Każdego / Something From Everyone 25
Odblokuj wszystkie standardowe Upominki / Unlock each standard Keepsake

Upominki otrzymacie praktycznie od większości napotkanych postaci, gdy wręczycie im pierwszy Nektar. Wszystkich Upominków jest 25 sztuk, a poniżej zamieszczam pełną listę wraz z wymogami, które trzeba spełnić, aby je otrzymać. Pamiętajcie, żeby wręczać Nektary przed rozmową, szczególnie z Bogami Olimpu! Po rozmowie nie będzie już możliwości wręczenia Nektaru i trzeba będzie próbować przy następnym podejściu. W trakcie gry, zbieranie Nektarów będzie Waszym priorytetem, prawie do samego końca, będziecie potrzebować bardzo dużą ilość, więc jak tylko widzicie pokój z Nektarem, albo możliwość wymiany u handlarza, to zawsze z tego korzystajcie.

Lista Upominków:

 1. Stara Kolczasta Obroża – wręczyć 1 Nektar Cerberusowi,
 2. Karwasz Myrmidonów – wręczyć 1 Nektar Achillesowi,
 3. Czarna Chusta – wręczyć 1 Nektar Nyx,
 4. Przebity Motyl – wręczyć 1 Nektar Tanatosowi (pojawi się w Domu, dopiero gdy pojawi się w losowym pokoju w trakcie gry),
 5. Kościana Klepsydra – wręczyć 1 Nektar Charonowi,
 6. Chtoniczna Sakiewka – wręczyć 1 Nektar Hypnos,
 7. Kolczyk z Czaszki – wręczyć 1 Nektar Megajrze,
 8. Odległe Wspomnienie – wręczyć 1 Nektar Orfeuszowi,
 9. Miotełka z Piór Harpii – wręczyć 1 Nektar Duzie,
 10. Szczęśliwy Ząb – wręczyć 1 Nektar Kostkowi,
 11. Sygnet z Piorunem – wręczyć 1 Nektar Zeusowi,
 12. Morska Muszla – wręczyć 1 Nektar Posejdonowi,
 13. Naszyjnik z Sową – wręczyć 1 Nektar Atenie,
 14. Wieczna Róża – wręczyć 1 Nektar Afrodycie,
 15. Fiolka Krwi – wręczyć 1 Nektar Aresowi,
 16. Adamantowy Grot – wręczyć 1 Nektar Artemidzie,
 17. Przelana Czara – wręczyć 1 Nektar Dionizosowi,
 18. Pobłyskujące Pióro – wręczyć 1 Nektar Hermesowi,
 19. Zmrożony Róg – wręczyć 1 Nektar Demeter,
 20. Kosmiczne Jajo – wręczyć 1 Nektar Prastaremu Chaosowi (dziura w podłodze z czarnym płomieniem, losowo się pojawia w jednym z pomieszczeń),
 21. Strzaskane Kajdany – wręczyć 1 Nektar Syzyfowi (pokój z Wykrzyknikiem na Tartarze),
 22. Wiecznie Zielony Żołądź – wręczyć 1 Nektar Eurydyce (pokój z Wykrzyknikiem w Asfodel),
 23. Złamany Czubek Włóczni – wręczyć 1 Nektar Patroklesowi (pokój z Wykrzyknikiem w Elizjum),
 24. Kwiat Granatu – ukończyć grę 10 razy oraz wręczyć 1 Nektar Persefonie, gdy będzie w Domu Hadesa,
 25. Pieczęć Umarłych – wręczyć 2 Nektary Hadesowi.

 

srebro Przyjaciele na Zawsze / Friends Forever 50
Maksymalnie ulepsz wszystkie standardowe Upominki / Max-rank each standard Keepsake

Każdy Upominek ma 3 poziomy. Rozwijacie je poprzez założenie go i kończenie potyczek (czyszczenie pomieszczeń, zabijanie bossów). W pomieszczeniu, gdzie znajduje się Kostek, jest również szafka, przy której sprawdzicie wszystkie posiadane Upominki oraz poziom ich rozwoju. Po najechaniu na jeden z nich, będziecie mieć dokładną informacje, ile potyczek jeszcze zostało, aby wskoczyć na następnym poziom. Wszystkie Upominki muszą być rozwinięte na 3 poziom, co wiąże się z długim graniem. Nie mam tutaj złotej rady, jedynie zakładać zawsze inne Upominki, gdy tylko wbijecie maksymalnym poziom na innym, bo będziecie później tracić czas na rozwijanie reszty. Warto również pamiętać, że ostatnie lochy, gdzie szukamy jedzenia dla Cerberusa, są liczone osobno, więc można tam dość szybko nabijać i warto robić je wszystkie, nawet jak znajdziecie już worek z żarciem.

Po najechaniu na upominek, możecie sprawdzić ile potyczek jeszcze zostało do kolejnego poziomu.

 

braz Rzadko Spotykane / Rare Collectible 5
Weź ze sobą Chtonicznego Towarzysza / Equip a Chthonic Companion

Czytaj opis trofeum: braz Pełen Zestaw / Complete Set

 

braz Pełen Zestaw / Complete Set 25
Zdobądź wszystkich Chtonicznych Towarzyszy / Earn all Chthonic Companions

Chtoniczni Towarzysze, w przeciwieństwie do Upominków, są znacznie trudniejsi do zdobycia. Wymagają oni podniesienia poziomu serduszek z danymi postaciami prawie do maksimum, co wiąże się z dużą ilością Nektarów oraz kilku Ambrozji. Poniżej możecie dokładnie przeczytać, co trzeba zrobić z daną postacią, aby móc odblokować Towarzysza. W przeciwieństwie do Upominków, mają oni ograniczoną ilość użyć w danej grze (można je ulepszać ambrozjami, przez co ilość ta rośnie).

Lista Chtonicznych Towarzyszy:

 • Towarzyszka Beti

  • Musicie dać Megajrze 6 Nektarów, aby wbić 6 serduszek.
  • Następnie pojawi się serduszko z dziurką od klucza, co oznacza, że musicie wykonać dla niej zadanie.
  • ZADANIE opiera się na rozmowie z Megajrą, zaraz przed walką z nią. Jeśli traficie inną siostrę to niestety nie jest to wliczane do dialogów z nią.
  • Po kilku walkach/rozmowach, Meg powinna pojawić się w Waszym pokoju, po czym powie Wam, że walczy tylko i wyłącznie dlatego, że musi. Po „rozmowie” odblokują się kolejne serduszka i będziecie mogli dać jej Ambrozję przy wizycie w Domu (jeśli Meg również tam będzie).
  • Po wręczeniu pierwszej Ambrozji, Meg wręczy Wam swojego towarzysza.
 • Towarzysz Mort

  • Musicie dać Tanatosowi 6 Nektarów, aby wbić 6 serduszek. By w ogóle dać mu nektar, musicie najpierw spotkać go w trakcie gry w jednym z pomieszczeń, gdzie będziecie razem walczyć. Po takiej walce (najlepiej wygraniu na ilość zabitych) istnieje spora szansa, że pojawi się w Domu Hadesa. Jak tylko go zobaczycie, od razu dajcie Nektar, przed rozmową!
  • Róbcie tak, aż nie pojawi się u niego serduszko z dziurką na klucz, wtedy musicie wykonać dla niego zadanie.
  • ZADANIE polega na wygraniu w ilości zabitych, gdy pojawi się w losowym pomieszczeniu, a następnie odbyciu dialogu. Powinny odblokować się kolejne serduszka, a Wy będziecie mogli dać mu Ambrozje, jak tylko spotkacie go ponownie w Domu Hadesa.
  • Po wręczeniu Ambrozji, otrzymacie jego towarzysza.
 • Towarzysz Zjawuś

  • Musicie dać Syzyfowi 6 Nektarów, aby wbić 6 serduszek. Syzyf znajduje się zawsze za drzwiami z wykrzyknikiem na Tartarze.
  • Po pojawieniu się serduszka z dziurką na klucz, będziecie musieli zrobić zadanie dla niego.
  • Zanim jednak to zrobicie, pamiętajcie, żeby porozmawiać z Głazikiem (duży kamień z twarzą obok Syzyfa). Nie musicie mu nic dawać, wystarczy z nim pogadać.
  • Kolejną rzeczą, która jest wymagana to zakup Przywileju Administracyjnego u Wykonawcy Domu (2 Diamenty), aby odblokować dostęp do Komnaty Administracyjnej (pozwolenie to pojawi się wraz z przebiegiem fabuły w grze i ciągłych rozmowach z kluczowymi postaciami).
  • ZADANIE wymaga posiadania Megajry z minimum 5 serduszkami. Będziecie musieli pogadać z Megajrą oraz z samym Hadesem o sytuacji Syzyfa (jeśli dialogi nie pojawiają się, to próbujecie do skutku).
  • Później należy porozmawiać z Nyx (również musi mieć minimum 5 serduszek), która powie Wam o ukrytym pakcie Syzyfa w Komnatach Administracyjnych (podobnie jak wcześniej, jeśli dialog się nie pojawia, to próbujecie aż do skutku).
  • Po odnalezieniu paktu,  udajecie się do Wykonawcy Domu, aby zakupić odpowiedni dokument za 4 Diamenty. 
  • Następnie musicie wrócić do Syzyfa i powiedzieć mu o zmienionym pakcie, dzięki czemu odblokuje resztę serduszek, a Wy będziecie mogli dać mu Ambrozje, za co otrzymacie towarzysza.
  • Potwierdzacie również ukończenie zadania przy biurku z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr, za co otrzymacie trofeum braz Koniec Udręki / End to Torment.
 • Towarzysz Żeberko

  • Musicie dać Kostkowi 6 Nektarów, aby wbić 6 serduszek.
  • Po pojawieniu się serduszka z dziurką na klucz, będziecie musieli zrobić zadanie dla niego.
  • ZADANIE wymaga odblokowania 4 Aspektów dowolnych broni (poza Aspektem Zagreusa). Gdy to zrobicie, przy kolejnej wizycie powinien Wam powiedzieć, że chce abyście go zabili Styksusem (Miecz), który posiada wbity maksymalny Aspekt Zagreusa (poziom 5). Oczywiście musicie to zrobić, po czym czekacie aż pojawi się po kilku sekundach.
  • Po rozmowie, powinien odblokować resztę serduszek oraz możliwość wręczenia Ambrozji. Jeśli tak się nie dzieje, spróbujcie przy kolejnej wizycie.
  • Po wręczeniu Ambrozji, otrzymacie jego towarzysza.
 • Towarzyszka Fidi

  • Musicie dać Duzie 6 Nektarów, aby wbić 6 serduszek. Pamiętajcie, żeby dawać Nektary przed rozmową, ponieważ po rozmowie zawsze znika!
  • Po pojawieniu się serduszka z dziurką na klucz, będziecie musieli zrobić zadanie dla niej.
  • ZADANIE wymaga zakupienia minimum 12 różnych przedmiotów/usług do Salonu u Wykonawcy Domu (wymagane są minimum 1 dywan oraz posprzątanie wszystkiego po Cerberusie).
  • Po zrobieniu tego i kolejnej rozmowie z Duzą, powinna w końcu odblokować resztę serduszek, a Wy będziecie mogli wręczyć jej Ambrozję.
  • Po wręczeniu Ambrozji, otrzymacie jej towarzysza.
 • Towarzysz Antoś

  • Musicie dać Achillesowi 6 Nektarów, aby wbić 6 serduszek.
  • Musicie dać Patroklesowi 6 Nektarów, aby wbić 6 serduszek. Patrokles znajduje się w Elizjum za drzwiami z Wykrzyknikiem.
  • Po pojawieniu się serduszka z dziurką na klucz, będziecie musieli zrobić zadanie dla nich.
  • Kolejną rzeczą, która jest wymagana to zakup Przywileju Administracyjnego u Wykonawcy Domu (2 Diamenty), aby odblokować dostęp do Komnaty Administracyjnej (pozwolenie to pojawi się wraz z przebiegiem fabuły w grze i ciągłych rozmowach z kluczowymi postaciami).
  • Aby pojawił się dialog związany z zadaniem, musiałem najpierw zrobić zadanie związane z połączeniem Orfeusza oraz Erudycji (jak to zrobić znajdziecie w opisie trofeum braz Muzyk i Muza / Musician and Muse).
  • Po wykonaniu powyższego zadania i wielu dialogach pomiędzy Achillesem oraz Patroklesem, Patrokles wypowie w końcu dialog, na końcu którego powie, aby przekazać Achillesowi by „zaryzykował”.
  • Wracacie do Achillesa, przekazać mu wiadomość, po czym poprosi Zagreusa (możliwe, że trzeba będzie odbyć dodatkowy dialog), aby spróbował zmienić jego pakt z Hadesem, aby znów mógł się spotkać z Patroklesem w Eilzjum.
  • Trzeba będzie teraz odbyć kilka dialogów z Nyx, aż powie w końcu, w którym miejscu w Komnatach Administracyjnych można go znaleźć.
  • Po odpowiednim dialogu, udajecie się do Komnat, aby odszukać pakt, po czym udajecie się do Wykonawcy Domu, aby wprowadzić w nim zmiany za 5 Diamentów.
  • W trakcie kolejnej gry, musicie trafić w Elizjum do pokoju z wykrzyknikiem, gdzie znajdziecie Achillesa oraz Patroklesa razem. Po rozmowie z nimi odblokują się serduszka u obu.
  • Po powrocie do Domu Hadesa, będziecie mogli dać Achillesowi Ambrozję, dzięki czemu otrzymacie jego towarzysza.
  • Potwierdzacie również ukończenie zadania przy biurku z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr, za co otrzymacie trofeum braz Rozdzieleni przez Śmierć / Divided by Death.

 

braz Więź Krwi / Blood Bound 5
Maksymalnie ulepsz dowolny Aspekt Broni / Max any Weapon Aspect

Aspekty Broni odblokują się dopiero po pierwszym ukończeniu gry. Każda broń ma 4 aspekty, z czego ostatni jest ukryty. By zdobyć ten puchar, wystarczy wbić maksymalny 5 poziom na dowolnym aspekcie dowolnej broni, może być nawet podstawowy Aspekt Zagreusa, który jest najtańszy i będzie kosztować 5 Krwi Tytanów.

 

srebro Piekielne Oręże / Infernal Arms 40
Odblokuj wszystkie Aspekty Broni / Unlock all Weapon Aspects

Aspekty Broni odblokują się dopiero po pierwszym ukończeniu gry. Każda broń ma 4 aspekty, z czego ostatni jest ukryty. By odblokować wszystkie, musicie najpierw odblokować ukryty aspekt Gyan Yu na włóczni Verata. Poniżej zamieszczam szczegółowy opis, co trzeba zrobić. Większość opisałem już w przypadku trofeum braz Broń Mojr / Weapon of Fate, jednak wrzucam tutaj, aby nie latać niepotrzebnie po całym poradniku.

Odkrywanie ukrytych aspektów broni:

 1. Zakupić Listę Mniejszych Przepowiedni Mojr Wykonawcy Domu.
 2. Dojść do ostatniego bossa (Hades) – podobno nie trzeba go pokonać, wystarczy tam dojść.
 3. Odblokować 5 różnych aspektów na broniach (poza Aspektem Zagreusa).
 4. Porozmawiać z Achillesem – trzeba dojść do dialogu, w którym powie o włóczni Guan Yu (czasami wymaga to kilku podejść i rozmów).
 5. Na końcu podchodzicie do włóczni Verata i wciskacie , aby ją wybrać i ponownie, aby odkryć aspekty. Jeśli w tym momencie nie pokazał się Aspekt Guan Yu, tzn. że wciąż Achilles nie wypowiedział wymaganej kwestii i trzeba rozmawiać z nim aż do skutku.

Styksus (Miecz):

 1. Najpierw musicie odblokować Aspekt Guan Yu na włóczni Verata (opis powyżej).
 2. Zainwestować minimum 5 Krwi Tytanów w dowolne aspekty miecza.
 3. Porozmawiać z Nyx, która opowie Wam o mieczu, dzięki czemu będziecie mogli odblokować ukryty aspekt (jeśli wciąż aspekt pozostaje ukryty, oznacza to, że dalej musicie z nią rozmawiać).

Egida (Tarcza):

 1. Najpierw musicie odblokować Aspekt Guan Yu na włóczni Verata (opis powyżej).
 2. Zainwestować minimum 5 Krwi Tytanów w dowolne aspekty tarczy.
 3. Porozmawiać z Chaos, który opowie Wam o tarczy, dzięki czemu będziecie mogli odblokować ukryty aspekt (jeśli wciąż aspekt pozostaje ukryty, oznacza to, że dalej musicie z nim rozmawiać).

Koronacht (Łuk):

 1. Najpierw musicie odblokować Aspekt Guan Yu na włóczni Verata (opis powyżej).
 2. Zainwestować minimum 5 Krwi Tytanów w dowolne aspekty łuku.
 3. Porozmawiać z Artemis, która opowie Wam o łuku, dzięki czemu będziecie mogli odblokować ukryty aspekt (jeśli wciąż aspekt pozostaje ukryty, oznacza to, że dalej musicie z nią rozmawiać).

Malfon (Rękawice):

 1. Najpierw musicie odblokować Aspekt Guan Yu na włóczni Verata (opis powyżej).
 2. Zainwestować minimum 5 Krwi Tytanów w dowolne aspekty rękawic.
 3. Pokonać przynajmniej raz Asteriusza (Minotaur), gdy jest solo (przed walką z Tezeuszem) mając założone rękawice. Następnie w kolejnym podejściu wrócić do niego, gdy znów będzie solo i opowie Wam o rękawicach, dzięki czemu będziecie mogli odblokować ukryty aspekt (jeśli wciąż aspekt pozostaje ukryty, oznacza to, że dalej musicie z nim rozmawiać). Warto mieć je zawsze założone, ponieważ u mnie aktywował się dialog, dopiero gdy wróciłem z rękawicami, inne bronie dawały inne dialogi.

Eksagryf (Broń Palna):

 1. Najpierw musicie odblokować Aspekt Guan Yu na włóczni Verata (opis powyżej).
 2. Zainwestować minimum 5 Krwi Tytanów w dowolne aspekty broni.
 3. Porozmawiać z Zeusem, który opowie Wam o broni, dzięki czemu będziecie mogli odblokować ukryty aspekt (jeśli wciąż aspekt pozostaje ukryty, oznacza to, że dalej musicie z nim rozmawiać).

 

braz Pobłogosławiony przez Bogów / Blessed by the Gods 15
Wybierz 100 różnych Darów od bogów Olimpu / Choose 100 different Olympian Boon effects

Dary oferowane przez bogów w trakcie gry zawsze są losowe, na początku nie będziecie mieć żadnego wpływu na ich rodzaj i jakość. Najważniejsze to czym prędzej zakupić Listę Mniejszych Przepowiedni Mojr Wykonawcy Domu, na której będziecie mogli śledzić zakupione Dary u każdego boga. Gdy już zakupicie Mojry, w trakcie wyboru darów od boga, koło jego nazwy będzie ikonka ze zwojem, co oznacza że takiego daru jeszcze nie wybraliście wcześniej. Dzięki temu zawsze będziecie widzieli, które dary wybierać. Na to trofeum nie ma żadnej innej rady jak po prostu grać i wpadnie samo z czasem. W przypadku, gdyby brakowało Wam pojedynczego daru, u któregoś z bogów, zawsze możecie założyć jego Upominek, aby zwiększyć częstotliwość jego pojawiania się.

Przy brakującym darze będzie ikonka zwoju, która oznacza, że jeszcze go nie mieliśmy.

 

braz Dzięki, Ale Jednak Nie / Thanks, But No Thanks 10
Oczyść się z Legendarnego Daru / Purge a Legendary Boon

Zdobycie Legendarnego Daru nie jest uzależnione od losowości, ale od naszych wcześniejszych wyborów. Pojawienie się Legendarnego Daru wymaga wybrania najpierw kilku innych standardowych darów, przez co później istnieje szansa na legendarny. Poniżej wrzucam listę, co trzeba wybierać u danego boga, aby mógł się później pojawić przy kolejnym wyborze. Wszystko trzeba zrobić w obrębie jednego podejścia! W razie, gdybyście otrzymali legendarny dar pod koniec gry, pamiętajcie, że w lochach gdzie szukacie jedzenia dla Cerberusa też istnieje szansa na pojawienie się Oczyszczalni.

Lista z odpowiednimi darami, aby mógł pojawić się Legendarny Dar:
(Jeśli na liście są 2 podpunkty z darami, oznacza to, że trzeba wybrać przynajmniej po jednym darze z obu.)

Afrodyta

 • Legendarny DarNiezdrowa Obsesja
 • Musicie wybrać po jednym z poniższych darów:
  • Odskok Pasji, Miłosny Strzał, Uderzenie Łamiące Serce, Wymach Łamiący Serce.
  • Pustka w Środku, Słodka Kapitulacja, Złamane Postanowienie.
 • Dopiero, gdy będziecie mieć po jednym z powyższych podpunktów, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Afrodytę.

Ares

 • Legendarny DarOkrutne Koło
 • Musicie wybrać jeden z poniższych darów:
  • Czarny Metal lub Pochłaniający Wir
 • Dopiero, gdy będziecie mieć jeden z powyższych, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Aresa.

Artemida

 • Legendarny DarPełne Załadowanie
 • Musicie wybrać dwa z poniższych darów:
  • Wspierający Ostrzał, Punkty Nacisku, Rany Wylotowe
 • Dopiero, gdy będziecie mieć dwa z powyższych, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Artemidę.

Atena

 • Legendarny DarBoska Ochrona
 • Musicie wybrać poniższy dar:
  • Wspaniała Riposta
 • Dopiero, gdy będziecie mieć powyższy dar, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Atenę.

Demeter

 • Legendarny DarZimowe Żniwa
 • Musicie wybrać dwa z poniższych darów:
  • Zabójcze Zimno, Wygłodniała Wola, Śnieżny Wybuch
 • Dopiero, gdy będziecie mieć dwa z powyższych, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Demeter.

Dionizos

 • Legendarny DarUtrata Przytomności
 • Musicie wybrać trzy z poniższych darów:
  • Wsparcie Dionizosa, Pijacki Wymach, Pijackie Uderzenie, Pijacki Odskok,
  • Podpity Strzał, 
 • Dopiero, gdy będziecie mieć trzy z powyższych podpunktów, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Dionizosa.

Hermes #1

 • Legendarny DarLepsze Przywołanie
 • Musicie mieć wybrany talent w lustrze Piekielna Dusza oraz wybrać jeden z poniższych darów:
  • Szybkie Przeładowanie albo wystarczy mieć założony Upominek Pobłyskujące Pióro,
 • Dopiero, gdy będziecie spełniać powyższe warunki, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Hermesa.

Hermes #2

 • Legendarny DarZłe Wieści
 • Musicie mieć wybrany talent w lustrze Dusza Styksu oraz wybrać jeden z poniższych darów:
  • Automatyczne Przeładowanie albo wystarczy mieć założony Upominek Pobłyskujące Pióro,
 • Dopiero, gdy będziecie spełniać powyższe warunki, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Hermesa.

Posejdon #1

 • Legendarny DarDruga Fala
 • Musicie wybrać po jednym z poniższych darów:
  • Zatapiający Strzał, Wsparcie Posejdona, Wzburzone Uderzenie, Wzburzony Wymach, Odskok Fali
  • Łamiąca Fala, Furia Tajfunu
 • Dopiero, gdy będziecie mieć po jednym z powyższych podpunktów, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Posejdona.

Posejdon #2

 • Legendarny DarOgromne Łowy (więcej miejsc do łowienia ryb)
 • Musicie wybrać dwa z poniższych darów:
  • Nagroda Oceanu, Zatopiony Skarb
  • Musicie mieć założony Upominek Morska Muszla
 • Dopiero, gdy będziecie mieć po jednym z powyższych podpunktów, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Posejdona.

Zeus

 • Legendarny DarRozwidlony Piorun
 • Musicie wybrać jeden z poniższych darów:
  • Burza z Piorunami, Podwójne Uderzenie, Wysokie Napięcie
 • Dopiero, gdy będziecie mieć jeden z powyższych, będzie szansa na pojawienie się Legendarnego Daru, gdy kolejny raz odwiedzicie Zeusa.

Istnieje również szansa na otrzymanie Legendarnego Daru od Prastarego Chaosu, wystarczy odwiedzić go drugi raz w trakcie jednej gry, gdy już będziecie mieć przynajmniej jeden dar od niego. Pamiętajcie również, żeby koniecznie założyć talent z lustra o nazwie Dziedzictwo Bogów oraz rzecz jasna podnieść go do maksymalnego poziomu, dzięki czemu będziecie mieć 10% więcej szans na pojawienie się Legendarnego DaruIstnieje również możliwość przelosowania darów od boga, co wymaga talentu z lustra Perswazja Mojr, niestety ilość losowań jest bardzo ograniczona, dlatego korzystajcie z tego w ostateczności.

 

braz Narzędzia Architekta / Tools of the Architect 15
Wybierz 50 rożnych ulepszeń Młota Dedala / Choose 50 different Daedalus Hammer enchantments

Obok darów od bogów, będziecie również mogli wybrać nagrodę w postaci Młota Dedala (ikonka młota na drzwiach). W trakcie jednej gry, młot może pojawić się maksymalnie 2 razy, dlatego gdy tylko zobaczycie drzwi z nim, od razu je wybierajcie. Nawet jeśli je pominiecie na początku, to wciąż może pojawić w późniejszej grze. Gdy już go wybierzecie, podobnie jak darami, będziecie mieć możliwość wyboru 3 ulepszeń dla obecnie założonej broni. Warto za każdym razem grać inną bronią, dzięki czemu cały czas będziecie wybierać coś nowego.

Najważniejsze to czym prędzej zakupić Listę Mniejszych Przepowiedni Mojr Wykonawcy Domu, na której będziecie mogli śledzić zakupione ulepszenia dla każdej broni. Gdy już zakupicie Mojry, w trakcie wyboru ulepszeń, koło jego nazwy będzie ikonka ze zwojem, co oznacza że takiego ulepszenia jeszcze nie wybraliście wcześniej.

Ikonka zwoju oznacza, że tego ulepszenia jeszcze nie mieliście.

 

braz Kolekcjoner Oręży / Arms Collector 25
Odblokuj wszystkie Piekielne Oręże / Unlock each of the Infernal Arms

Na samym początku będziecie mieć dostęp tylko i wyłącznie do miecza Styksus, każda kolejna broń będzie wymagać danej ilości kluczy, aby ją odblokować. W trakcie gry starajcie się zbierać klucze, albo możecie wymienić Kryształy na Klucze u handlarza w Domu Hadesa. Do odblokowania wszystkich broni będziecie potrzebować 24 Klucze. W każdym razie, poniżej daję wymaganą ilość kluczy do odblokowania każdej broni.

 • Styksus (Miecz) – dostępny od początku
 • Verata (Włócznia) – 4 Klucze
 • Egida (Tarcza) – 3 Klucze
 • Koronacht (Łuk) – 1 Klucz
 • Malfon (Rękawice) – 8 Kluczy
 • Eksagryf (Broń Palna) – 8 Kluczy oraz odblokowane wszystkie poprzednie bronie

 

braz Bliska Relacja / Grown Close 25
Utwórz więź z dowolną postacią / Forge a bond with any character

Utworzenie więzi wymaga wbicia wszystkich serduszek z dowolną postacią, co wiąże się również z wykonaniem dla niej zadania, gdy pojawi się serduszko z dziurką na klucz. Musicie wręczać Nektar wybranej przez Was postaci, a następnie gdy pojawi się serduszko z dziurką, musicie wykonać dla niej zadanie, aby później móc wręczać Ambrozje, aż do samego końca. Utworzenie więzi będzie symbolizowane ikonką głowy danej postaci przy jej Upominku. Zalecam zrobić to trofeum z jedną z postaci, do których będziecie musieli zdobyć towarzysza, ponieważ i tak musicie zrobić dla nich zadania + wręczyć minimum jedną ambrozje. Do maksimum powinno Wam brakować 2 serduszek, czyli około 3 Ambrozji. Duza wyjątkowo wymaga znacznie większej ilości wręczonych Ambrozji, ale później jest możliwość odzyskania wszystkich wręczonych jej Ambrozji, bez utraty więzi.

Utworzenie więzi jest również symbolizowane ikonką głowy postaci przy Upominku.

Jak robić zadania dla poszczególnych postaci opisałem w trofeach takich jak: braz Pełen Zestaw / Complete Set oraz w trofeach poniżej, związanych z wypełnianiem przepowiedni dla danych par postaci.

 

braz Dobrze Napisane / Well Versed 10
W Pełni Odblokuj zapisy o bogach Olimpu w Kodeksie / Fully Unlock the Olympians’ Codex entries

Gdy już odblokujecie Kodeks Podziemi u Achillesa (u mnie już po 3 śmierci wpadło), będziecie mogli w nim sprawdzić większość wpisów związanych ze światem, poziom więzi z danymi postaciami, itd. Co nas interesuje to zakładka Bogowie Olimpu, na której będziecie mogli przeczytać jego krótki opis, a pod spodem będzie informacja, ile jeszcze darów musicie odebrać, aby wpis dla danego boga został w pełni odblokowany. Nie pozostaje Wam nic innego jak po prostu grać i odbierać kolejne dary (nie ma znaczenia czy nowe czy powtórki). Jeśli będzie Wam brakować jakiegoś boga, to zawsze możecie założyć Upominek od niego, dzięki czemu będzie pojawiać się znacznie częściej.

 

braz Kupiec Dnia-lub-Nocy / Day-or-Night Trader 5
Wymień się 20 razy z Przeklętym Handlarzem / Trade 20 times with the Wretched Broker

Handlarz znajduje się w Salonie w Domu Hadesa, mniej więcej po prawej stronie, za ladą. U handlarza będziecie mogli wymieniać przedmioty, np. Kryształy na Klucze, albo Klucze na Nektary. Za każdym razem, gdy odwiedzacie go po śmierci lub ukończeniu gry, będzie miał jednorazową okazję. Czasami są bardzo dobre, a czasami bardzo słabe. Nigdy nie wymieniajcie Ambrozji, Diamentów oraz Krwi Tytanów, są one bardzo potrzebne, więc nie ma sensu ich marnować. Trofeum wpadnie Wam samo, ponieważ będziecie później bardzo często wymieniać Kryształy na Klucze, a te na Nektary, żeby móc rozwijać więzi z postaciami. Pamiętajcie tylko, żeby często go odwiedzać i sprawdzać jednorazowe okazje, aby nie przegapić czegoś fajnego.

Nie wiem czemu, ale trofeum wpadło mi dopiero, gdy odblokowałem Komnaty Administracyjne i do nich wszedłem. Możliwe, że jest to jakiś bug.

 

braz Nasz Nowy Dom / Home Makeover 15
Zapłać za 50 prac Wykonawcy Domu / Pay for 50 jobs from the House Contractor

Dostęp do Wykonawcy Domu otrzymacie po kilku nieudanych próbach, lub pierwszym udanym przejściu. Będziecie mogli u niego kupić sporo elementów kosmetycznych do Domu Hadesa oraz sporo ulepszaczy (fontanny po drodze, kasa z wazonów, dodatkowe rzeczy przy podnoszeniu danego przedmiotu, itd.). Na początku ilość rzeczy do kupienia będzie ograniczona, jednak wraz z rozwojem fabuły będą pojawiać się cały czas nowe zlecenia. Najlepiej kupować najtańsze rzeczy, które kosztują po kilka lub kilkanaście sztuk KryształówNie wydawajcie na początku Diamentów oraz innych wartościowych przedmiotów na kosmetyczne rzeczy! Będą Wam potrzebne do innych rzeczy. Trofeum wpadnie wraz z 50 zakupem.

Kupujcie najtańsze rzeczy za Kryształy.

 

braz Musiało się Wydarzyć / Had to Happen 15
Wypełnij 15 dowolnych Przepowiedni / Fulfill any 15 Prophecies

By w ogóle wypełniać przepowiednie, musicie najpierw zakupić Listę Mniejszych Przepowiedni Mojr Wykonawcy Domu. Biurko z przepowiedniami pojawi się w Waszym pokoju, obok lustra z talentami. Ilość przepowiedni do wypełnienia jest znacznie większa niż 15, więc spokojnie zrobicie te 15. Jak tylko zrobicie jakąś przepowiednie, to dostaniecie informacje w trakcie gry oraz nad biurkiem będzie ikonka wykrzyknikaPrzepowiednie są związane ze wszystkim co robicie w grze, od pierwszych rozmów z Bogami, poprzez zabijanie wszystkich przeciwników, łowieniu ryb, zbieraniu darów od bogów, ulepszeń do broni, itd. Trudniejsze przepowiednie są również powiązane z trofeami, jak chociażby ze zmianami paktów kluczowych postaci. Po prostu grajcie i regularnie sprawdzajcie Listę Mniejszych Przepowiedni Mojr czego Wam jeszcze brakuje i co macie najbliżej do zrobienia.

Regularnie sprawdzajcie jakie przepowiednie macie zrobione i ile Wam brakuje do ich ukończenia.

 

braz Mieszkańcy Rzek / River Denizens 10
Złap rybę w każdym regionie / Catch a fish from each region

Najpierw będziecie musieli zakupić wędkę, ta pojawi się u Wykonawcy Domu po pierwszym dotarciu do Świątyni Styxu (nie musicie nawet zabijać ostatniego bossa). Wędka kosztuje 1 Diament i koniecznie kupcie ją jak tylko będzie dostępna. Punkty do łowienia ryb oznaczone są świecącym się punktem oraz w postaci dzwoneczka, gdy się do niego zbliżycie. Łowienie odbywa się bardzo prosto, wystarczy wcisnąć , aby zacząć i poczekać aż cały spławik się zanurzy i będzie sygnał dźwiękowy, wtedy znów wciskacie . Im szybciej wciśniecie przycisk, tym większa szansa na rzadką rybę. Często gra lubi nas trollować i zanurza spławik tylko do połowy, więc musicie wyczekać na odpowiedni moment. Ryby możecie oddawać Szefowi Kuchni w Salonie, za które będziecie dostawać różne nagrody. Po zakupie akwarium u Wykonawcy Domu, będziecie mogli śledzić ile ryb już złowiliście.

Punkty do łowienia ryb oznaczone są podświetlony punktem na wodzie.

Do trofeum, musicie złowić przynajmniej jedną rybę w każdym rejonie gry, czyli:

 • Tartar
 • Asfodel
 • Elizjum
 • Świątynia Styxu
 • Grecja / Powierzchnia 

Po sprowadzeniu Persefony do Domu Hadesu, nie będziecie mieć już dostępu do Grecji. Ryby będą za to pojawiać się na arenie, gdzie walczycie z Hadesem i są one liczone jako te z Grecji / Powierzchni.

 

braz Pragnienie Śpiewu / Urge to Sing 15
Zachęć Orfeusza, by znów śpiewał / Compel Orpheus to sing again

Orfeusz to grajek, który będzie często siedział obok biurka Hadesa. By w ogóle pojawił się w Domu, musicie kupić mu stanowisko do śpiewania u Wykonawcy Domu za 1 Diament. Na początku nie będzie w ogóle śpiewać, będziecie musieli najpierw dać mu 5 Nektarów. Pomaga również porozmawianie z Eurydyką która znajduje się za drzwiami z wykrzyknikiem w Asfodel. Powie Wam przy którejś wizycie, o czym śpiewa, co będziecie mogli przekazać Orfeuszowi. Przy pierwszej piosence, gdy z nim porozmawiacie da Wam do wyboru jedną z 3. Po tym zabiegu trofeum jeszcze nie wpadnie! Musicie ponownie trafić jak Orfeusz będzie śpiewać i wtedy przy zmianie pomieszczenia powinno wpaść.

Obok śpiewającego Orfeusza będą pojawiać się nutki.

Sporo osób ma problemy z tym pucharkiem i zaleca się, aby najpierw zrobić zadanie dla niego oraz Eurydyki (są powiązani), po czym Orfeusz będzie znacznie częściej śpiewał przy każdej wizycie. Trzeba będzie podbić serduszka u niego oraz u Eurydyki, aż nie pojawi się te z dziurką na klucz, które oznacza wykonanie zadania. Całe zadanie, jak połączyć Orfeusza z Eurydyką opisałem w trofeum braz Muzyk i Muza / Musician and Muse.

 

braz Lustro Nyks / Nyx’s Mirror 25
Posiadaj co najmniej jedną rangę każdego Talentu Lustra Nocy / Have at least one rank in each Mirror of Night Talent

Lustro Nocy znajduje się w pokoju Zagreusa i służy do ulepszania naszej postaci. Do wyboru macie zawsze dwie wersje tego samego talentu, wystarczy wcisnąć ikonkę z dwoma strzałkami po lewej stronie, aby go zamienić. Na początku macie dostęp tylko do kilku talentów, resztę trzeba odblokować Kluczami, który będziecie znajdować w trakcie gry. Będziecie potrzebować w sumie 65 Kluczy, aby odblokować wszystkie talenty. Wszystkie talenty (minimum 1 ranga) kosztują około 14,365 elementów Ciemności, zaś wymaksowanie całego lustra to już koszt 35,365 elementów Ciemności

Do trofeum, musicie mieć wykupiony każdy talent, ale nie trzeba ich mieć wszystkich jednocześnie. Wystarczy wykorzystać 1 Klucz, aby zresetować talenty i można kupić pozostałe. Zawsze dostajemy pełny zwrot elementów Ciemności, więc nie trzeba się martwić, że coś źle zrobicie. Gdy spełnicie wymagania, powinna wypełnić się również przepowiednia, po kliknięciu której dostaniecie trofeum.

Poniżej daję listę wszystkich talentów oraz ilość kluczy, wymaganych do odblokowania reszty:

 • Mroczna Obecność / Paląca Obecność
 • Chtoniczna Żywotność / Regeneracja Ciemności
 • Odrzucenie Śmierci / Niezłomne Odrzucenie
 • Lepszy Refleks / Bezwzględny Refleks
  • 5 Kluczy by odblokować kolejne talenty
 • Wrząca Krew / Krew Otchłani
 • Piekielna Dusza / Dusza Styksu
  • 10 Kluczy by odblokować kolejne talenty
 • Głębokie Kieszenie / Złoty Dotyk
 • Gruba Skóra / Pewność Siebie
  • 20 Kluczy by odblokować kolejne talenty
 • Książęce Przywileje / Ulubieniec Rodziny
 • Względu Olimpu / Mroczny Instynkt
  • 30 Kluczy by odblokować kolejne talenty
 • Chluba Bogów / Dziedzictwo Bogów
 • Władza Mojr / Perswazja Mojr

 

braz Noc i Ciemność / Night and Darkness 10
Wypełnij Przepowiednię 'Noc i Ciemność’ / Fulfill the 'Night and Darkness’ Prophecy

Przepowiednia związana z Nyks oraz Prastarym Chaosem, musicie ich razem połączyć, a by to zrobić trzeba najpierw dać im 5-6 Nektarów, aż nie pojawi się serduszko z dziurką na klucz. Dopiero, gdy spełnicie ten wymóg, będziecie mogli przejść do dalszej części, czyli wykonania zadania dla nich. Jak większość zadań, będziecie musieli z nimi cały czas rozmawiać, aż nie wypowiedzą wymagane dialogu. Wszystko opisałem w podpunktach poniżej, aby było łatwiej czytać:

Przepowiednia „Noc i Ciemność”

 1. Musicie dać po 6 Nektarów Nyks oraz Prastaremu Chaosowi, aby pojawiło się u obu serce z dziurką na klucz. Będziecie musieli wykonać teraz zadanie dla nich.
 2. Trzeba rozmawiać z każdą z tych postaci, tak często jak tylko możecie, aby Nyks w końcu wypowiedziała kwestię, gdzie wyczuwa iż Chaos próbuje się z nią skontaktować.
 3. To jeszcze nie koniec, musicie przeprowadzić kolejny dialog z nią, gdzie powie o zamkniętym moście/przejściu do świata Chaosu.
 4. Będziecie mogli teraz kupić Renowację Najstarszej Pieczęci Wykonawcy Domu za 3,142 elementów Ciemności.
 5. Przy następnej wizycie u Prastarego Chaosu, Nyks powinna też tam być. Po odbyciu dialogu, dostaniecie informację, że przepowiednia została ukończona, a reszta serduszek odblokowana.
 6. Wracacie do biurka z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr, zaliczacie przepowiednię jako ukończoną i dostajecie trofeum.

 

braz Chtoniczni Koledzy / Chthonic Colleagues 10
Wypełnij Przepowiednię 'Chtoniczni Koledzy’ / Fulfill the 'Chthonic Colleagues’ Prophecy

Musicie porozmawiać z wszystkimi postaciami, które znajdują się w Kodeksie na zakładce Chtoniczni Bogowie. Poniżej lista, z kim trzeba porozmawiać (wystarczy jeden dialog do zaliczenia):

Lista Chtonicznych Bogów:

 • Hades
 • Nyks
 • Charon
 • Hypnos
 • Tanatos
 • Megajra – pojawi się jako boss, a później w Salonie
 • Alekto – musi się pojawić jako boss
 • Tyzyfone – musi się pojawić jako boss
 • Chaos

Po rozmowie z ostatnim bogiem i pojawieniu się go w Kodeksie, udajecie się do biurka z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr, zaliczacie przepowiednię jako ukończoną i dostajecie trofeum.

 

braz Żądza Krwi Boga Wojny / War-God’s Bloodlust 10
Wypełnij Przepowiednię 'Żądza Krwi Boga Wojny’ / Fulfill the 'War-God’s Bloodlust’ Prophecy

Przepowiednia związana z Bogiem Olimpu Aresemktóremu będziecie musieli wręczyć 6 Nektarów, aby pojawiło się serce z dziurką na klucz. W przypadku Aresa, zadanie jest bardzo proste, ponieważ wymaga zabicia 10,000 przeciwników. Poniżej dokładnie opisałem co i jak:

Przepowiednia „Żądza Krwi Boga Wojny”

 1. Wręczyć Aresowi 6 Nektarów, aby pojawiło się serce z dziurką na klucz.
 2. Zadanie Aresa, polega na zabiciu 10,000 przeciwników, dopiero po spełnieniu tego wymogu pojawi się szansa na odpowiedni dialog z nim.
 3. W razie czego, możecie kupić studzienkę do Sypialni, która będzie Wam pokazywać ilu przeciwników zabiliście.
 4. Odwiedzajcie Aresa jak najczęściej, aby w końcu wypowiedział odpowiedni dialog i odblokował resztę serduszek, a przy tym zaliczył przepowiednię.
 5. Wracacie do biurka z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr, zaliczacie przepowiednię jako ukończoną i dostajecie trofeum.

 

braz Koniec Udręki / End to Torment 10
Wypełnij Przepowiednię 'Koniec Udręki’ / Fulfill the 'End to Torment’ Prophecy

Przepowiednia związana z Syzyfemktórego znajdziecie tylko i wyłącznie na Tartarze za drzwiami z wykrzyknikiem. Podobnie jak wyżej, będziecie musieli mu dać najpierw 6 Nektarów oraz porozmawiać z Głazikiem. Poniżej dokładny opis co robić krok po kroku:

Przepowiednia „Koniec Udręki”

 1. Musicie dać Syzyfowi 6 Nektarów, aby wbić 6 serduszek. Syzyf znajduje się zawsze za drzwiami z wykrzyknikiem na Tartarze.
 2. Po pojawieniu się serduszka z dziurką na klucz, będziecie musieli zrobić zadanie dla niego.
 3. Zanim jednak to zrobicie, pamiętajcie, żeby porozmawiać z Głazikiem (duży kamień z twarzą obok Syzyfa). Nie musicie mu nic dawać, wystarczy z nim pogadać.
 4. Kolejną rzeczą, która jest wymagana to zakup Przywileju Administracyjnego u Wykonawcy Domu (2 Diamenty), aby odblokować dostęp do Komnaty Administracyjnej (pozwolenie to pojawi się wraz z przebiegiem fabuły w grze i ciągłych rozmowach z kluczowymi postaciami).
 5. ZADANIE wymaga posiadania Megajry z minimum 5 serduszkami. Będziecie musieli pogadać z Megajrą oraz z samym Hadesem o sytuacji Syzyfa (jeśli dialogi nie pojawiają się, to próbujecie do skutku).
 6. Później należy porozmawiać z Nyx (również musi mieć minimum 5 serduszek), która powie Wam o ukrytym pakcie Syzyfa w Komnatach Administracyjnych (podobnie jak wcześniej, jeśli dialog się nie pojawia, to próbujecie aż do skutku).
 7. Po odnalezieniu paktu w Komnacie Administracyjnej, udajecie się do Wykonawcy Domu, aby zakupić odpowiedni dokument za 4 Diamenty. 
 8. Następnie musicie wrócić do Syzyfa i powiedzieć mu o zmienionym pakcie, dzięki czemu odblokuje resztę serduszek, a Wy będziecie mogli dać mu Ambrozje, za co otrzymacie towarzysza.
 9. Potwierdzacie również ukończenie zadania przy biurku z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr, za co otrzymacie trofeum.

 

braz Muzyk i Muza / Musician and Muse 10
Wypełnij Przepowiednię 'Muzyk i Muza’ / Fulfill the 'Musician and Muse’ Prophecy

Przepowiednia związana z Orfeuszem oraz Eurydyką. Ten pierwszy pojawi się w Domu dopiero, gdy kupicie mu stanowisko do grania, zaś Eurydyka dostępna jest tylko i wyłącznie w Asfodel, za drzwiami z wykrzyknikiem. Podobnie jak wcześniej, musicie im najpierw wręczyć po 6 Nektarów, aby pojawiło się serce z dziurką na klucz. Poniżej krok po kroku:

Przepowiednia „Muzyk i Muza”

 1. Wręczyć po 6 Nektarów Orfeuszowi oraz Eurydyce. Gdy pojawi się serce z dziurką na klucz u obu postaci, będziecie mogli przejść do dalszego etapu.
 2. Po jednym z dialogów z Eurydyką, powinna dać Wam do przekazania pieśń dla Orfeusza, dzięki czemu zacznie on śpiewać przy kolejnych wizytach (jest to konieczne do spełnienia przepowiedni).
 3. Kolejną rzeczą, która jest wymagana to zakup Przywileju Administracyjnego u Wykonawcy Domu (2 Diamenty), aby odblokować dostęp do Komnaty Administracyjnej (pozwolenie to pojawi się wraz z przebiegiem fabuły w grze i ciągłych rozmowach z kluczowymi postaciami).
 4. Rozmawiać z Nyks (musi mieć minimum 5 serduszek), która powie Wam coś o pakcie Orfeusza oraz Komnatach Administracyjnych.
 5. Rozmawiać z Hadesem o pakcie Orfeusza.
 6. Znów rozmawiać z Nyksktóra powie o Wam o dokładnie lokalizacji paktu Orfeusza w Komnatach Administracyjnych.
 7. Udajecie się do Komnat po pakt, a następnie kupujecie odpowiedni dokument u Wykonawcy Domu za 3 Diamenty.
 8. Przy kolejnej wizycie u Eurydyki, Orfeusz również powinien tam być. Po rozmowie z nimi przepowiednia wypełni się, oraz odblokujecie resztę serduszek u nich.
 9. Potwierdzacie również ukończenie zadania przy biurku z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr, za co otrzymacie trofeum.

 

braz Rozdzieleni przez Śmierć / Divided by Death 10
Wypełnij Przepowiednię 'Rozdzieleni przez Śmierć’ / Fulfill the 'Divided by Death’ Prophecy

Przepowiednia związana z Achillesem oraz Patroklesem, jedna z bardziej uporczywych. Wiele osób ma problem z tą przepowiednią, głównie dlatego, że najpierw musicie zrobić przepowiednię „Muzyk i Muza” związana z Orfeuszem i Eurydyką. Dopiero wtedy będziecie mogli wykonać przepowiednie dla Achillesa i jego przyjaciela. Poniżej krok po kroku

Przepowiednia „Rozdzieleni przez Śmierć”

 1. Musicie dać Achillesowi 6 Nektarów, aby wbić 6 serduszek.
 2. Musicie dać Patroklesowi 6 Nektarów, aby wbić 6 serduszek. Patrokles znajduje się w Elizjum za drzwiami z Wykrzyknikiem.
 3. Po pojawieniu się serduszka z dziurką na klucz, będziecie musieli zrobić zadanie dla nich.
 4. Kolejną rzeczą, która jest wymagana to zakup Przywileju Administracyjnego u Wykonawcy Domu (2 Diamenty), aby odblokować dostęp do Komnaty Administracyjnej (pozwolenie to pojawi się wraz z przebiegiem fabuły w grze i ciągłych rozmowach z kluczowymi postaciami).
 5. Aby pojawił się dialog związany z zadaniem, musiałem najpierw zrobić zadanie związane z połączeniem Orfeusza oraz Erudycji (jak to zrobić znajdziecie w opisie trofeum braz Muzyk i Muza / Musician and Muse).
 6. Po wykonaniu powyższego zadania i wielu dialogach pomiędzy Achillesem oraz Patroklesem, Patrokles wypowie w końcu dialog, na końcu którego powie, aby przekazać Achillesowi by „zaryzykował”.
 7. Wracacie do Achillesa, przekazać mu wiadomość, po czym poprosi Zagreusa (możliwe, że trzeba będzie odbyć dodatkowy dialog), aby spróbował zmienić jego pakt z Hadesem, aby znów mógł się spotkać z Patroklesem w Eilzjum.
 8. Trzeba będzie teraz odbyć kilka dialogów z Nyx, aż powie w końcu, w którym miejscu w Komnatach Administracyjnych można go znaleźć.
 9. Po odpowiednim dialogu, udajecie się do Komnat, aby odszukać pakt, po czym udajecie się do Wykonawcy Domu, aby wprowadzić w nim zmiany za 5 Diamentów.
 10. W trakcie kolejnej gry, musicie trafić w Elizjum do pokoju z wykrzyknikiem, gdzie znajdziecie Achillesa oraz Patroklesa razem. Po rozmowie z nimi odblokują się serduszka u obu.
 11. Po powrocie do Domu Hadesa, będziecie mogli dać Achillesowi Ambrozję, dzięki czemu otrzymacie jego towarzysza.
 12. Potwierdzacie również ukończenie zadania przy biurku z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr, za co otrzymacie trofeum.

 

braz Odbicie Ciemności / Dark Reflections 10
Wypełnij Przepowiednię 'Odbicie Ciemności’ / Fulfill the 'Dark Reflections’ Prophecy

Należy ukończyć grę z wszystkimi talentami dostępnymi w Lustrze Nocy. Oczywiście nie musicie ich mieć wszystkich aktywnych w tym samym momencie, możecie to robić nawet po jednym talencie, ale musicie pamiętać, z którymi już udało Wam się uciec. Możecie to również sprawdzić w przepowiedni „Odbicie Ciemności”, gdzie dokładnie zobaczycie jakich talentów Wam brakuje. Jeśli brakuje Wam elementów Ciemności, zawsze możecie użyć Klucza, aby zresetować talenty i kupić inne niż mieliście wcześniej. Pamiętajcie, że dotyczy to obu wersji talentów, fioletowych i zielonych! Po udanym przejściu, odblokujecie przepowiednię oraz trofeum.

Poniżej lista wszystkich wymaganych talentów z Lustra Nocy:

 • Mroczna Obecność / Paląca Obecność
 • Chtoniczna Żywotność / Regeneracja Ciemności
 • Odrzucenie Śmierci / Niezłomne Odrzucenie
 • Lepszy Refleks / Bezwzględny Refleks
  • 5 Kluczy by odblokować kolejne talenty
 • Wrząca Krew / Krew Otchłani
 • Piekielna Dusza / Dusza Styksu
  • 10 Kluczy by odblokować kolejne talenty
 • Głębokie Kieszenie / Złoty Dotyk
 • Gruba Skóra / Pewność Siebie
  • 20 Kluczy by odblokować kolejne talenty
 • Książęce Przywileje / Ulubieniec Rodziny
 • Względu Olimpu / Mroczny Instynkt
  • 30 Kluczy by odblokować kolejne talenty
 • Chluba Bogów / Dziedzictwo Bogów
 • Władza Mojr / Perswazja Mojr

Potwierdzacie również ukończenie zadania przy biurku z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr, za co otrzymacie trofeum.

 

srebro Surowe Utrudnienia / Harsh Conditions 30
Wypełnij Przepowiednię 'Surowe Utrudnienia’ / Fulfill the 'Harsh Conditions’ Prophecy

Po pierwszym ukończeniu gry, odblokujecie Pakt Skruchy, na którym będziecie mogli podnosić Poziomy Ciepła, aby wciąż móc zdobywać nagrody z bossów. W przypadku tej przepowiedni, należy ukończyć grę ze wszystkimi modyfikatorami dostępnymi w Pakcie Skruchy. Oczywiście nie trzeba tego robić ze wszystkimi jednocześnie, można zmieniać nawet po jednym za każdym kolejnym razem. W przepowiedni „Surowe Utrudnienia”, dokładnie zobaczycie czego Wam jeszcze brakuje. Po ukończeniu z ostatnim wymaganym modyfikatorem, przepowiednia wypełni się i będziecie mogli ją odhaczyć na Liście Mniejszych Przepowiedni Mojr.

Poniżej lista wszystkich modyfikatorów Paktu Skruchy:

 • Ciężka Praca
 • Trwałe Konsekwencje
 • Dodatkowa Opłata
 • Wezwanie Ławy Przysięgłych
 • Metody Ekstremalne
 • Program Gimnastyczny
 • Paczka Korzyści
 • Pośrednia Władza
 • Urząd Celny Podziemi
 • Obowiązkowe Nadgodziny
 • Ulepszone Zabezpieczenia
 • Rutynowa Inspekcja
 • Kontrola Obrażeń
 • Procedura Zatwierdzenia
 • Krótki Termin

 

srebro Mistrz Broni / Master of Arms 30
Wypełnij Przepowiednię 'Mistrz Broni’ / Fulfill the 'Master of Arms’ Prophecy

Trofeum proste w założeniu, ale trudniejsze w wykonaniu, musicie odblokować wszystkie bronie oraz każdą z nich ukończyć grę. Poniżej lista z wszystkimi broniami oraz ilością wymaganych kluczy do ich odblokowania:

 • Styksus (Miecz) – dostępny od początku
 • Verata (Włócznia) – 4 Klucze
 • Egida (Tarcza) – 3 Klucze
 • Koronacht (Łuk) – 1 Klucz
 • Malfon (Rękawice) – 8 Kluczy
 • Eksagryf (Broń Palna) – 8 Kluczy oraz odblokowane wszystkie poprzednie bronie

Potwierdzacie również ukończenie zadania przy biurku z Listą Mniejszych Przepowiedni Mojr, za co otrzymacie trofeum.

 

braz Ucięte Korzyści / Slashed Benefits 10
Wypełnij Przepowiednię 'Ucięte Korzyści’ / Fulfill the 'Slashed Benefits’ Prophecy

Po pierwszym ukończeniu gry, odblokujecie Pakt Skruchy, na którym będziecie mogli podnosić Poziomy Ciepła, aby wciąż móc zdobywać nagrody z bossów. Jednym z modyfikatorów jest Paczka Korzyści, który daje przeciwnikom dodatkowe perki, jak klonowanie, teleportacja, dodatkowe życie, itd. Im większa wartość modyfikatora, tym więcej perków będą mieć, co może przyspieszyć zdobycie trofeum, ale będzie trudniej ich pokonać. W razie czego, na Liście Mniejszych Przepowiedni Mojr, przy przepowiedni „Ucięte Korzyści”, możecie sprawdzić ile jeszcze Wam brakuje.

Lista perków przeciwników, które muszą się pojawić, aby zdobyć trofeum.

 

braz Powrót do Pracy / Back to Work 5
Zdobądź dostęp i wejdź do Komnaty Administracyjnej / Earn access to and enter the Administrative Chamber

Po kilku udanych lub nieudanych próbach ucieczki z piekła, będziecie mieć możliwość przespania się we własnym pokoju. Aktywuje to wtedy retrospekcje, gdzie Zagreus będzie wykonywać prace z Komnatach Administracyjnych. Nie będzie mu to szło najlepiej, przez co Hades zabroni mu wchodzenia do nich. Po zakończeniu scenki, u Wykonawcy Domu pojawi się Przywilej Administracyjny za 2 DiamentyPo jego zakupie, będziecie mogli wejść do Komnat oraz otrzymacie trofeum przy zmianie pomieszczenia.

Tak będzie wyglądać dokument u Wykonawcy Domu.

 

zloto Sekret Rodziny / The Family Secret 100
Ukończ główny wątek fabuły / Complete the main quest in the story

Po pierwszym ukończeniu gry i zabiciu Hadesa, odblokujecie sporo dodatkowych rzeczy, jednak na tym nie kończy się zabawa. By tak naprawdę ukończyć główny wątek fabularny, musicie porozmawiać z Persefoną 10 razy. By to zrobić musicie rzecz jasna pokonać samego Hadesa 10 razy, czyli po prostu ukończyć grę. Dopiero po 10 razie, Persefona zdecyduje się wrócić do Domu Hadesu, a Wy zobaczycie napisy końcowe oraz scenę podróży w łodzi Charona. O ile walki z bossami w poprzednich poziomach opisałem powyżej, tak walkę z samym Hadesem opiszę tutaj.

Nim jednak przejdziecie do walki, traficie do pomieszczenia z Cerberusem, sklepem Charona oraz 5 lochami, na końcu których będą różne nagrody. Zawsze starajcie się oszczędzić kasę, aby móc kupić unikatowy przedmiot w sklepie Charona, czyli Diament (1000) lub Krew Tytana (1200). Przedmioty te są losowe, także nie macie żadnego wpływu na to co będzie sprzedawać. Jeśli brakuje Wam kasy, zawsze możecie zrobić wszystkie lochy obok, za ukończenie jednego wpada od 100 do nawet 200 oboli. Warto również je kończyć, żeby zdobyć dodatkowe ulepszenia oraz nabijać potyczki do ulepszania upominków.

Walka z Hadesem to zdecydowanie największe wyzwanie w całej grze. Posiada on 2 fazy walki, gdzie po zjechaniu paska zdrowia do końca, odnowi go do 100% i rozpocznie się druga faza. W przypadku Metod Ekstremalnych dochodzi również 3 faza, tupanie Cerberusa (będą spadać skały na ziemię) oraz całkowite ograniczenie widoczności. Skupmy się póki co na standardowej walce, bo na początku to ona będzie najbardziej uprzykrzać Wam życie.

Hades – Faza #1

 1. Doskok – nie tyle doskok, co bieg w Waszą stronę i atak włócznią, ale na małym obszarze. Gdy to robi, warto zrobić dasha za niego lub po prostu jak najdalej.
 2. Strzelanie czaszkami – regularnie będzie strzelał w Was czaszkami, które po trafieniu aktywują debuff „Wrząca Krew”, przez co będziecie otrzymywać większe obrażenia. Jeśli Was trafi, to koniecznie uciekajcie od niego jak najdalej, żeby nie zjechał Was kilkoma strzałami. W przypadku, gdy czaszka nie trafi, zostaje ona na arenie przez chwilę i wypuszcza dużą falę uderzeniową. Możecie niszczyć te czaszki (a nawet musicie), albo przygotujcie się na zrobienie uniku, gdy wyleci fala.
 3. Obrót włócznią – nim Hades wykona bardzo duży obrót, który zabiera sporą ilość zdrowia, na ułamek sekundy pokaże się biała obwódka okręgu, w którym nastąpi atak. To znak, że musicie uciekać poza ten okrąg. Jeśli macie już więcej doświadczenia, możecie wykonać unik w ostatnim momencie, aby nie dostać obrażeń, ale jest to ryzykowna metoda.

Hades – Faza #2

 1. Kombo włócznią – najpierw wykona 2 małe uderzenia włócznią, a zakończy je obrotem, gdzie najpierw na ułamek sekundy pokaże się biała obwódka (tak jak w pierwszej fazie). Koniecznie musicie wtedy uciekać jak najdalej, bo przeważnie dostanie 3 takich ciosów kończy się utratą życia.
 2. Wazy – od mniej więcej 1/2 zdrowia, zacznie przyzywać zielone wazy na obszarze areny. Po ich zniszczeniu tworzy się plama na ziemi, po wejściu w którą jesteście unieruchomieni na kilka sekund. Wazy może zniszczyć Hades swoimi atakami lub Wy, najlepiej z dystansu jak macie czym. W innym wypadku po prostu manewrujcie między nimi.
 3. Lasery – co jakiś czas Hades stanie w miejscu, wokół niego pojawią pionowe włócznie po czym zacznie strzelać wiązką 3 laserów. Możecie schować się za jedną ze skał, albo szybko doskoczyć za jego plecy, dzięki czemu cały czas będziecie mogli go atakować. W późniejszym etapie, wiązka 3 laserów zostanie zastąpiona okręgiem laserów, które obejmą całą arenę. Podobnie jak wyżej, możecie schować się za skałę lub doskoczyć bezpośrednio do niego, gdzie można go atakować. Ryzyko jest takie, że jak źle wymierzycie to prawdopodobnie padniecie, bo lasery zadają bardzo duże obrażenia, więc może lepiej po prostu schować się za skałami.

Po zabiciu Hadesa, otrzymacie Krew Tytanów, oraz możliwość udania się do Grecji, gdzie jest Persefona. Grecja będzie dostępna tylko przez 10 pierwszych razy, później gra kończy się bezpośrednio po walce z Hadesem.

 

braz Raz na Wieki / One for the Ages 25
Osiągnij zakończenie fabuły / Reach the epilogue of the story

Musicie najpierw przejść grę minimum 10 razy, aby Persefona znalazła się w Domu Hadesa. Następnie dajecie jej 6 Nektarów, aby pojawiło się serce z dziurką na klucz. Oznacza, to że będziecie musieli zrobić dla niej zadanie. Owe zadanie polega na sprowadzeniu Bogów Olimpu do Hadesu. By to zrobić, musicie z minimum 6 bogami wbić maksymalny poziom serduszek, co oznacza danie każdemu 6 Nektarów, a następnie zrobić zadanie dla niego, aby odblokować możliwość dawania Ambrozji. Skutecznie zawiązanie więzi z danym bogiem, będzie oznaczone ikonką głowy danej postaci przy jej upominku. Podobno trzeba również ukończyć grę na Poziomie Ciepła 8. Poniżej wrzucam dokładną listę, co trzeba robić krok po kroku, aby odblokować prawdziwe zakończenie.

Jak odblokować epilog:

 1. Ukończyć grę minimum 10 razy i sprowadzić Persefonę do Domu Hadesa.
 2. Dać Bogom Olimpu oraz Persefonie 6 Nektarów, aby pojawiło się u każdego z nich serce z dziurką na klucz, co oznacza wykonanie zadania dla nich.
 3. Zadanie Persefony uruchomi się dopiero, gdy wypełnicie zadania dla minimum 6 Bogów Olimpu.
 4. Podobno trzeba ukończyć grę na Poziomie Ciepła 8, także zróbcie to przy okazji (i tak jest to wymagane do trofeum z nagrodami od Kostka).
 5. Poniżej lista bogów oraz co musicie zrobić, aby odblokować resztę serduszek u nich:
  1. Zeus – należy rozmawiać z nim oraz innymi Bogami Olimpu, aby usłyszeć opinię na temat Zeusa. Przy którymś dialogu, w końcu się odblokuje.
  2. Posejdon – trzeba złowić rybę, a następnie z nim pogadać. Wszystko trzeba zrobić w trakcie jednego podejścia, dlatego jak z nim pogadać przed złowieniem ryby, to później dialog może się nie aktywować.
  3. Atena – najpierw trzeba ukończyć grę, a następnie usłyszeć od niej 3 dialogi, w których nam pogratuluje udanej ucieczki.
  4. Afrodyta – przeprowadzić romans z wszystkimi możliwymi do tego postaciami (Duza, Megajra oraz Tanatos), a następnie pogadać z Afrodytą.
  5. Artemis – wystarczy regularnie z nią rozmawiać, w końcu się odblokuje reszta serc.
  6. Ares – zabić 10,000 przeciwników, a następnie z nim pogadać, przy którymś dialogu w końcu się odblokuje.
  7. Dionizos – zawrzeć więzi z minimum 6 postaciami oraz wręczyć ogólnie co najmniej 10 Ambrozji.
  8. Hermes – odwiedzić go z założonym upominkiem Pobłyskujące Pióro (zrobione na 3 rangę).
  9. Demeter – jako jedyna, nie zrobicie u niej zadania dopóki nie odblokujecie epilogu.
 6. Po odblokowaniu serc u co najmniej 6 Bogów Olimpu, musicie im wręczyć po jednej Ambrozji, aby mieć u nich 7 serc.
 7. Rozmawiać z Persefoną, aż w końcu nie wypowie dialogu związanego z zaproszeniem wszystkich bogów do Hadesu.
 8. Porozmawiać z każdym bogiem po raz kolejny i wręczyć im zaproszenia (odbywa się to przy pierwszym dialogu z nimi).
 9. Po wręczeniu minimum 6 zaproszeń, rozmawiacie z Persefoną po czym odpali się animacja prawdziwego zakończenia oraz otrzymacie trofeum.

W przypadku poszukiwania poszczególnych bogów, możecie wykorzystać ich upominki, aby częściej się pojawiali. Przeważnie pojawiają się od razu na samym starcie, także wystarczy z nimi pogadać i można się zabić. Robicie tak, aż nie osiągnięcie odpowiednich wymagań, po czym kontynuujecie. W przypadku pomieszczeń, gdzie są próby bogów (dwóch bogów do wyboru), dialogi nie aktywują się, także możecie pomijać takie pokoje, aby nie tracić czasu.

 

braz Dobrze Wyposażony / Well Stocked 10
Kup 9 przedmiotów ze „Studni Charona” podczas jednej próby ucieczki / Buy 9 'Well of Charon’ items in one escape attempt

Studnie zawsze znajdziecie w pomieszczeniu po zabiciu bossa oraz w lochach, gdzie szukacie żarcia dla Cerberusa. Po zakupieniu ulepszenia u Wykonawcy Domu, studnie będą miały również szanse na pojawienie się w losowych pomieszczeniach. Gdy już znajdziecie taką, będziecie mieć do wyboru 3 różne ulepszenia do zakupienia. Przeważnie starałem się kupować ulepszenia lub odnowienie zdrowia, ewentualnie odnowienie po śmierci jeśli je wcześniej straciłem. Studnie będziecie odwiedzać bardzo często, także zrobicie to trofeum po prostu grając normalnie, wystarczy mieć na uwadze, żeby od czasu do czasu coś tam kupić.

Tak wyglądają Studnie Charona.

 

braz Ciernie Tanatosa / Thorn of Thanatos 25
Zdobądź 30% dodatkowych obrażeń z Przebitym Motylem / Get 30% bonus damage with the Pierced Butterfly

Upominek Przebity Motyl otrzymacie od Tanatosa, gdy wręczycie mu pierwszy Nektar. Najpierw ulepszcie go na 3 rangę, dzięki czemu zrobienie tego trofeum będzie łatwiejsze. Następnie musicie wbić na nim minimum 30% bonusu.

Procenty będziecie podnosić o 2% (3 ranga) za każde wyczyszczone pomieszczenie bez odnoszenia obrażeń! Kuczem jest tutaj doskonała znajomość ataków przeciwników. W Tartarze musicie starać się zrobić praktycznie każdy pokój bez odniesienia obrażeń, przy Asfodel również w miarę możliwość, zaś w Elizjum może być różnie, ponieważ są tutaj najtrudniejsze pokoje w całej grze. W przypadku lochów w ostatnim etapie, liczony jest niestety tylko i wyłącznie ostatnie pomieszczenie, kilka mniejszych wcześniej nie jest zaliczane. Zalecam używanie Tarczy Egidy, która potrafi blokować ataki przeciwników, gdy przytrzymacie . Róbcie to również na Poziomie Ciepłą 0, aby nie utrudniać sobie niepotrzebnie rozgrywki. Nie pozostaje nic innego jak po prostu próbować i uważać, aby nie dać się trafić.

Dla ułatwienia, możecie robić kopię zapisu po każdym wejściu do nowego pomieszczenia. Jest to czasochłonne, ale dzięki temu unikniecie konieczności powtarzania całej gry ponownie, bo w razie otrzymania obrażeń wystarczy przywrócić zapis.

braz Pośpiech Hermesa / Haste of Hermes 25
Zdobądź 20% szans na unik z Pobłyskującym Piórem / Get 20% dodge chance with the Lambent Plume

Upominek Pobłyskujące Pióro otrzymacie od Hermesa, gdy dacie mu pierwszy Nektar. Ulepszcie go najpierw na 3 rangę, żeby zrobienie tego trofeum było łatwiejsze. Musicie wbić 20% bonusu do uników, aby otrzymać trofeum.

Procenty podnosicie o 1.2% (3 ranga), gdy bardzo szybko wyczyścicie pokój. Możecie nawet odnosić obrażenia, ale nie możecie robić praktycznie żadnych przerw pomiędzy przeciwnikami oraz tracić czasu na bieganie po mapie. Jak tylko pojawia się przeciwnik to musicie go zjechać najszybciej jak to możliwe. Podobnie jak w trofeum powyżej, w lochach na ostatnim etapie, zaliczane są tylko końcowe pomieszczenia. Idealną bronią do zrobienia tego trofeum są Rękawice Malfona. Mają największy dps ze wszystkich broni, a jak trafią Wam jeszcze dobre dary (zamrażanie od Demeter + zagłada od Aresa) oraz ulepszenia z młotka, to już w ogóle miazga. Róbcie to również na Poziomie Ciepłą 0, aby nie utrudniać sobie niepotrzebnie rozgrywki.

Dla ułatwienia, możecie robić kopię zapisu po każdym wejściu do nowego pomieszczenia. Jest to czasochłonne, ale dzięki temu unikniecie konieczności powtarzania całej gry ponownie, bo w razie nie otrzymania bonusu po wyczyszczeniu pokoju, możecie przywrócić zapis.

 

braz Śmiertelny Interes / Death Dealer 10
Pokonaj Tanatosa o 15 lub więcej zabójstw / Beat Thanatos by 15 kills or more

Tanatos będzie pojawiać się w losowych pomieszczeniach, gdzie będzie pomagał Wam zabijać przeciwników. Jego pierwsze pojawienie się może być dość późno, niektórzy mówili że nawet po 10 ukończeniu gry się im nie pojawił, także trzeba po prostu grać. Największe szanse na pojawienie się są w Elizjum, ale może pojawić się również na Tartarze czy w Asfodel. Jak tylko się pojawi, to w lewym górnym rogu będzie licznik zabić przeciwników dla każdego. By zdobyć trofeum, musicie mieć 15 zabić więcej od niego.

Najważniejsza jest broń, Rękawice Malfona sprawdzają się tutaj idealnie, ponieważ mają największy dps i potrafią zjechać przeciwników w momencie. Wszystko zależy od darów i ulepszeń w danym podejściu, także możecie to zrobić każdą bronią, ale rękawice wg mnie są najłatwiejsze. Tarcza Egidy również spisuje się świetnie, szczególnie z Aspektem Zeusa, gdzie możecie ją wypuścić i będzie robić spustoszenie. Osobiście zrobiłem to właśnie tarczą. Kolejna rzecz, na którą musicie zwrócić uwagę, to zabijanie przeciwników, którzy nie są naznaczeni przez Tanatosa. Będzie rzucał debuff na przeciwników, przez co nad ich głowami pojawi się fioletowy znak. Oznacza to, że za chwilę dostaną 9999 punktów obrażeń i po prostu umrą, dlatego w przypadku przeciwników z większą ilością życia, możecie nie zdążyć ich zabić, przez co lepiej skupić się na mniejszych i łatwiejszych do ubicia. Poza tym biegacie i walicie do wszystkiego co się rusza, aby nabijać licznik i nie dać Tanatosowi kolejnych zabić. Po wygranej walce i odpowiedniej przewadze dostaniecie trofeum.

 

braz Wysoko Postawieni Przyjaciele / Friends in High Places 5
Użyj Większego Wezwania, aby uzyskać pomoc boga Olimpu / Use Greater Call to invoke an Olympian’s aid

Każdy Bóg Olimpu będzie miał szansę na dar, który będzie formą jego pomocy w walce. Po wybraniu takiego daru, pod paskiem zdrowia pojawi się pasek boga. Będziecie go nabijać poprzez zadawanie oraz otrzymywanie obrażeń. By zdobyć trofeum, musicie nabić pasek do maksimum, co w początkowych pokojach może być trudne do osiągnięcia. Zalecam wybierać dary od Afrodyty, Ateny, Aresa oraz Zeusa. Wg mnie są one najlepsze i najmocniejsze, ale do trofeum wystarczy odpalić pomoc od dowolnego boga.

 

braz Złe Wezwanie / Bad Call 15
Użyj Większego Wezwania danego boga Olimpu przeciwko niemu samemu podczas Próby / Use an Olympian’s Greater Call against them in a Trial

Co jakiś czas będziecie trafiać do pomieszczeń, które oznaczone są dwoma ikonami Bogów Olimpu. Oznacza to, że w takim pomieszczeniu musicie wybrać najpierw jednego boga, po czym zezłościcie drugiego i trzeba będzie walczyć z przeciwnikami. Po ich pokonaniu będziecie mieć dostęp do darów drugiego boga. Najważniejsze w tym trofeum jest to, aby wybrać Wsparcie od danego boga jak tylko będziecie mieć taką możliwość, a później wypatrywać pokoju z dwoma ikonami. Jeśli będzie ikona boga, od którego macie wsparcie to pamiętajcie, że musicie wybrać najpierw dar od boga, od którego nie macie wsparcia, aby zezłościć tego, od którego macie, a następnie nabić pasek do maksimum i użyć go przeciwko niemu. Bardzo pomagają tutaj Upominki od Bogów Olimpu, dzięki którym istnieje większa szansa na pojawienie się ich w trakcie jednego przejścia.

Wypatrujcie drzwi z takimi ikonami, jeśli macie już wsparcie od wybranego boga.

Odnośnie samego Wsparcia od boga, jego pasek pojawi się pod paskiem zdrowia i nabija się, gdy zadajecie oraz otrzymujecie obrażenia. W przypadku, gdy pojawi się taki pokój w miarę wcześnie w grze, prawdopodobnie nie zdążycie nabić paska do maksimum, dlatego warto stanąć w miejscu i dać się obijać wrogom, aby nabijać pasek. Minus jest taki, że mogą Was zabić i jeśli nie macie dodatkowych żyć lub aktywnego Trybu Boskiego, to może być cięzko. Istnieją również dary, które zwiększają szybkość nabijania paska wsparcia, dlatego jak będziecie robić to trofeum, to koniecznie je wybierajcie.

Poniżej filmik, jak ja to zrobiłem:

 

braz Pogromca Kostka / Skelly Slayer 5
Zabij Kostka 15 razy / Slay Skelly 15 times

Kostek znajduje się w Domu Hadesa, w pomieszczeniu z broniami oraz szafą z Upominkami. Służy on do testowania na nim broni. Trofeum możecie zrobić praktycznie na dzień dobry, ponieważ za każdym razem gdy go zabijecie, odrodzi się po kilku sekundach. Zróbcie tak 15 razy i gotowe, trofeum jest Wasze.

 

braz Trójgłowy Piesek / Three-Headed Boy 5
Pogłaskaj Cerbera 10 razy / Pet Cerberus 10 times

Cerberus zawsze siedzi obok biurka Hadesa, w głównym pomieszczeniu Domu. Wystarczy do niego podejść i wcisnąć , aby go pogłaskać. Zróbcie tak 10 razy i tyle.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.