Kwiecień z Playstation Plus!

 

Kwietniowa oferta Playstation Plus wjechała, więc jak zawsze – krótko i na temat.

 

Kolejny miesiąc coraz bardziej przypomina nam o tym, że nasze kochane PS3 i Vita przechodzą powoli w strefę retro, oczywiście to taki mały żarcik. Z drugiej strony, wielkimi krokami nadchodzi zabójca PS4. Playstation plus w kwietniu przynosi nam bardzo różniące się od siebie gry, ale i też bardzo podobne do siebie w jednym aspekcie – chodzi głównie o przetrwanie.

 

Conan Exiles

Conan Exile cofnie nas do barbarzyńskich czasów, prawie do samej kolebki czasów. Jesteście wygnańcem skazanym tylko na siebie. Głównie będziemy zajmować się odkrywaniem świata, zbieractwem surowców, tworzeniem narzędzi i wyposażenia, a przede wszystkim tym, żeby przetrwać w tak bardzo nieprzyjaznym środowisku. Gra posiada tryb online a co za tym stoi – będziemy mogli spotkać w świecie innych graczy i z nimi współpracować lub konkurować. Budowa wspólnych osad, twierdz, walka przeciwko sobie to wszystko co na nas czeka. Jeśli chodzi o platynkę to można ją zgarnąć w niecałą godzinkę.

The Surge

The Surge to hardkorowy sci-fi RPG, ludzi odpowiedzialnych między innymi za Lords of the Fallen. Wcielamy się w postać Warrena w jego pierwszym dniu w nowej pracy. Niestety budzi się po jakimś kataklizmie i znajduje swoje miejsce pracy w ruinie, gdzie grasują jakieś zbuntowane maszyny. Akcja dzieje się na terenie placówki CREO. Przemierzać będziemy teren w poszukiwaniu nowych technologi, części i broni. Uratujemy ocalałych po katastrofie, jak i odkryjemy sekrety tego miejsca. Gra podobna jest do gier typu souls-like, dużo różnej maści przeciwników jak i walki z bossami.

 

Pozostało jeszcze kilka dni zanim styczniowa oferta PlayStation Plus wygaśnie, jeszcze macie szansę zassać obecne gry z oferty Plusa.

 

Poniżej znajdziecie pełne zestawienie: linki do poradników, listy trofeów i trailery. Zapraszam.

 

Conan Exiles / Playstation 4

The Surge / Playstation 4

 

zródła: Playstation Blog, PSNProfiles, Playstation Trophies