Leisure Suit Larry – Wet Dreams Dry Twice – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Druga część odświeżonych przygód Larry’ego Laffera rzuca go w wir karaibskiej intrygi. Jego zadaniem jest uratować ukochaną Faith. Naszym zadaniem jest ukończenie gry dwa razy w celu wbicia platynowego trofeum. Zapraszamy do skorzystania z poradnika do Leisure Suit Larry – Wet Dreams Dry Twice.

 

Jak oceniasz trudność platyny w Leisure Suit Larry – Wet Dreams Dry Twice?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia platyny: 15-25 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox7 x6 x10
 • Minimalna liczba przejść: 2
 • Trofea możliwe do przeoczenia: srebro Get out of here, srebro Worth the wait, zloto Bing!, zloto Space Quest, srebro Wilma, zloto Wedding Suit, zloto Leisure Suit, zloto Call me!, srebro Wendi loves Otis, zloto Is that still funny?, zloto Die hard
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK 1. Przejdź grę

Leisure Suit Larry – Wet Dreams Dry Twice rzuca łowcom trofeów nieciekawe zadanie. W celu zdobycia platyny wymagane są dwa przejścia gry. Z jednej strony pozwoli to skupić się za pierwszym razem na samej przygodzie i nie zwracać uwagi na różne puchary, które potencjalnie można pominąć. Z drugiej strony przygodówki często nie zyskują na ponownym przechodzeniu, szczególnie gdy kolejne podejście najprawdopodobniej skończy się na pomijaniu dialogów, byleby jak najszybciej dojść do końca.

W trakcie pierwszego przejścia gry możesz w ogóle zignorować trofea. Wszystkie pomijalne puchary ogarniesz za drugim podejściem, a kilka trofeów, które wymagają wyborów, dają tylko dwie opcje, więc łatwo będzie dokonać przeciwnego wyboru podczas kolejnego przejścia.

Po przejściu przygody na Twoim koncie pojawią się następujące trofea:

 • srebro Get out of here ALBO srebro Worth the wait
 • zloto Wedding suit ALBO zloto Leisure suit
 • Escape from Cancum Island
 • Faith!
 • Lady G’s Keystone
 • Reginald’s Keystone
 • Marquis’ Keystone
 • Muffington’s Keystone
 • The Cavern of Cosmic Cognition
 • srebro Total Recall
 • Back to NLW
 • PiBot Connection
 • Back to Reality
 • srebro Wedding

Nie zamieszczamy w naszym poradniku pełnej solucji gry. Jeśli natomiast gdzieś się zablokujesz gorąco polecam system przygotowany przez Nice Game Hints. Nie ma tam solucji krok po kroku, lecz delikatne podpowiedzi, które popchną Cię do przodu, nie zdradzając od razu całego rozwiązania.

 

KROK 2. Wybierz inny garnitur i nie pomiń żadnego trofeum podczas drugiego przejścia

Tym razem skup się na tym, żeby nie pominąć żadnego trofeum. Poniżej przedstawiam te puchary podzielone na obszary, w których trzeba je zdobyć zanim zostaną zablokowane. Szczegóły dotyczące trofeów podane są w ich opisach poniżej.

Cancum

W tutorialowej lokacji musisz zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Po tym, jak uda Ci się otworzyć klatkę z garniturem, musisz założyć ten strój, który NIE był wybrany podczas pierwszego przejścia. Domyślnie Larry ubiera garnitur weselny, więc najprawdopodobniej tak ruszysz w dalszą przygodę. Dopóki nie odpłyniesz z wyspy zawsze możesz się przebrać. Od tego wyboru zależą trofea, które odblokowują się na samym końcu gry – zloto Wedding suit ALBO zloto Leisure suit.

Zaraz po tym, jak założysz strój, porozmawiaj z El Reyem i powiedz o tym, że jednak nie chcesz brać ślubu z jego córką. Nie spodoba mu się to i Larry nie ucieknie spod noża wkurzonego taty. Jest to jedna z sześciu 'śmierci’ wymaganych do trofeum zloto Die Hard.

Ostatnia sprawa to przygotowanie na podróż tratwą opcjonalnej zabawki. Podnieś i połącz ze sobą piłkę do siatkówki, szminkę i wodorosty, aby odblokować puchar srebro Wilma.

 

Kalua’a i okoliczne wyspy

W Lobby hotelowym znajduje się dzwonek. Dzwoń nim tak długo, dopóki nie odblokujesz trofeum zloto Bing!.

W pewnym momencie trafisz do pokoju Swingla, w której znajduje się telefon. Musisz zadzwonić na wszystkie numery, aby odblokować puchar zloto Call me.

Yanmei zwabi Cię do swojej Łodzi podwodnej. Pod koniec tego fragmentu gry wyjdzie z pomieszczenia i powie, żeby Larry na nią poczekał. Możesz uciec (srebro Get out of here) albo poczekać (srebro Worth the wait).

Zanim przystąpisz do organizowania sesji LARP dla chłopaków w jaskini upewnij się, że masz podręcznik mistrza gry, którą wymienisz za książkę żartów u Lewisa w hotelu. Przede wszystkim zostań z Lewisem i przesłuchaj wszystkich jego żartów (zloto Is that still funny?). Następnie użyj informacji w książce do odblokowania trofeum zloto Space Quest.

Po zeswataniu Otisa i Wendi masz kilka chwil, żeby podejrzeć ich zabawę. Musisz to zrobić, aby zdobyć puchar srebro Wendi loves Otis.

Przeczytaj też opis trofeum zloto Die Hard i 'umrzyj’ na pięć różnych sposobów zanim zaprosisz Faith do jaskini.

 

Poradnik:

platyna ROCKSTAR 
Collect all trophies

Platyna wymagająca dwóch przejść gry. Poza tym bez niespodzianek – klasyczna przygodówka z krwi i kości.

 

srebro Get out of here 35
Leave Yanmei’s submarine as fast as possible.

Patrz opis trofeum srebro Worth the wait.

 

srebro Worth the wait 35
Wait for Yanmei’s surprise in the submarine.

Gdy Larry dotrze do łodzi podwodnej Yanmei (współrzędne 10, 10) będzie musiał ukraść fragment klucza, który agentka schowa w sejfie. Larry zostanie oczywiście złapany na gorącym uczynku. Yanmei powie mu, żeby ten na nią poczekał. Gra daje jednak wtedy opcję, żeby uciec z łodzi. Jeśli to zrobisz odblokujesz puchar srebro Get out of here. W przeciwnym wypadku zapiszesz na swoim koncie trofeum srebro Worth the wait. Niezależnie od decyzji gra będzie toczyć się dalej bez żadnych zmian. Możesz skorzystać opcji zapisu gry przed podjęciem decyzji lub po prostu dokonać innego wyboru w pierwszym, a innego w drugim przejściu.

 

zloto Bing! 90 
Get on Kip’s nerves.

Trofeum możliwe do przeoczenia. Musisz odblokować to trofeum zanim udasz się z Faith do jaskini. W dowolnym momencie podejdź do recepcji w hotelu i klikaj na dzwonek. Rób to dopóki nie pojawi sie notyfikacja o pucharze.

 

zloto Space Quest 90 
Tell the correct story of Space Quest.

Trofeum możliwe do przeoczenia. Nie jestem do końca pewny, jak można pominąć to trofeum, lecz wiem co zrobić, żeby je na pewno odblokować. Chłopaki, którzy chowają się w za wodospadem na Gofoku chcą zorganizować sesję LARP. Aby spełnić ich życzenia musisz najpierw otworzyć ukryte wrota do innej jaskini na wyspie. Następnie musisz zdobyć podręcznik mistrza gry, wymieniając za niego książkę z dowcipami u Lewisa w hotelu. Znajdziesz ją w krzakach obok wodospadu.

Dla pewności wykonaj najpierw zapis gry, żeby spróbować jeszcze raz w razie niepowodzenia. Podczas przeprowadzania poszczególnych grup przez pomieszczenia w ukrytej jaskini zawsze wybieraj ostatnią opcję dialogową. Jeśli będziesz robić to dobrze zobaczysz, że za każdym razem Larry wyciąga podręcznik i coś w nim sprawdza. Dodatkowo, po wyłączeniu światła w pomieszczeniu z pułapkami wybieraj kolejno: leap forward, duck as low as you can, roll forward, run ahead as fast as you can. Po tym jak zrobisz sesję LARP dla Williama trofeum powinno pojawić się na Twoim koncie.

 

srebro Wilma 35
Build yourself a „pastime” for the trip.

Trofeum możliwe do przeoczenia. Aby je odblokować musisz zbudować sobie partnerkę na podróż tratwą z Cancum. Będziesz do tego potrzebować piłki do siatkówki (obok namiotu z dziurawym dachem), szminki (przy drabince do 'mieszkania’ Larry’ego) i wodorostów (na plaży). Połącz przedmioty ze sobą, a trofeum będzie Twoje.

 

zloto Wedding Suit 95 
Finish the game wearing the wedding suit.

Trofeum możliwe do przeoczenia. Patrz opis trofeum zloto Leisure Suit.

 

zloto Leisure Suit 95 
Finish the game wearing the leisure suit.

Trofeum możliwe do przeoczenia. Zadaniem Larry’ego na Cancum jest przygotowanie się do ślubu. Musi w tym celu otworzyć klatkę z garniturem. Larry przebierze się w odzież ślubną. Jeśli nie klikniesz na ubiór ponownie na koniec gry, odblokujesz puchar zloto Wedding Suit. Możesz to zrobić podczas pierwszego przejścia. Natomiast za drugim razem kliknij na Leisure suit i odblokuj trofeum z taką nazwą po przejściu całej przygody.

 

zloto Call me! 90 
Call all the numbers on Swingles phone.

Trofeum możliwe do przeoczenia. Możesz odblokować ten puchar tak długo, jak masz dostęp do pokoju hotelowego Swinglesa, czyli dopóki nie udasz się do jaskini z Faith. Twoim zadaniem jest wydzwonienie wszystkich numerów w telefonie. Numery, które nie były jeszcze wybrane pokazane są na biało, lecz niektóre z nich ukrywają się głębiej w drzewku dialogowym. Jeśli więc trofeum się nie pojawi – musisz przeklikać przez numery wcześniej wykręcone w celu znalezienia nowych. Warto też najpierw rozwiązać zagadkę z odnalezieniem prawidłowego numeru do odblokowania sejfu, poprzez odpowiednie ustawienie kolorowych zabawek erotycznych na szafce.

 

srebro Wendi loves Otis  35
Watch Wendi and Otis making love.

Trofeum możliwe do przeoczenia. Podczas wizyty na wyspie Muffington Larry zeswata ze sobą Wendi i Otisa. Gdy parka uda się w krzaki Larry może zajrzeć co w nich porabiają. Odblokuje to przerywnik filmowy i trofeum. Miejsce, gdzie trzeba zajrzeć pokazane jest na zrzucie poniżej. Zrób to zaraz po tym, jak młodzi się schowają, inaczej zablokujesz sobie ten puchar.

 

zloto Is that still funny? 90 
Listen to Lewis’ comedy show … to the very end.

Trofeum możliwe do przeoczenia. Możesz odblokować ten puchar tak długo, jak masz dostęp do restauracji hotelowej, czyli dopóki nie udasz się do jaskini z Faith. Po tym, jak dasz Lewisowi książkę z żartami, wymieniając ją za podręcznik mistrza gry, zostań w kuchni i przesłuchaj całego materiału komika. Po kilku minutach trofeum będzie Twoje.

 

zloto Die hard 90 
Die every possible death at least once.

Trofeum możliwe do przeoczenia. Larry może zginąć w grze na sześć sposobów:

 1. El Rey. Po założeniu ślubnego wdzianka porozmawiaj z przyszłym teściem i powiedz mu, że jednak nie chcesz żenić się z jego córką, bo chcesz zaliczyć jeszcze więcej przygód seksualnych.
 2. Słońce. Jak tylko uzbierasz 4 monety, żeby skorzystać z teleskopu na tarasie widokowym w hotelu, spójrz w słońce.
 3. Rekin. Korzystając z mapki wybierz na niej kilka pustych miejsc i pływaj w nie. Gdy kilka razy wybierzesz lokację, na której nie ma nic, zaatakuje Cię rekin.
 4. Orchidea. Na wyspach znajdziesz dużo orchidei. Większość z nich jest śmiertelna w dotyku. Dotknij jedną z nich.
 5. Yanmei. Gdy odwiedzisz Yanmei w jej łodzi podwodnej daj się złapać po tym, jak wyzwolisz alarm dotykając sejfu.
 6. Skała na wodzie. Zanim przymocujesz do tratwy dmuchanego krokodyla i dmuchaną lalę udaj się do lokacji (-20, 3), po tym jak dostaniesz na nią namiar.

 

braz Escape from Cancum Island 15
Leave Cancúm before it’s too late.

Trofeum fabularne. Odblokujesz po tym jak uciekniesz z Cancum przed ślubem.

 

braz Faith! 15
Find out what happened to Faith.

Trofeum fabularne. Odblokujesz jak odnajdziesz Faith na wyspie.

 

braz Lady G’s Keystone 15
Find Lady G’s Keystone.

Trofeum fabularne. Będzie Twoje jak odnajdziesz część klucza w trumnie Lady Gobbledick.

 

braz Reginald’s Keystone 15
Find Reginald’s Keystone.

Trofeum fabularne. Zdobędziesz je po tym jak ukradniesz fragment klucza z łodzi Yanmei.

 

braz Marquis’ Keystone 15
Find Marquis’ Keystone.

Trofeum fabularne. Odblokujesz zabierając fragment klucza Nono na wulkanie.

 

braz Muffington’s Keystone 15
Find Muffington’s Keystone.

Trofeum fabularne. Będzie Twoje po tym, jak znajdziesz ostatni fragment klucza w zatopionym statku.

 

braz The Cavern of Cosmic Cognition 15
Find the entrance to the Cavern of Cosmic Cognition.

Trofeum fabularne. Odblokujesz kiedy dotrzesz do jaskini kosmicznego poznania, przeprowadzając wszystkie grupy LARPerów przez wcześniejsze pomieszczenia.

 

srebro Total Recall 35
Restore Faith’s memory.

Trofeum fabularne. Będzie Twoje, kiedy doprowadzisz Faith do jaskini.

 

braz Back to NLW  15
Return to New Lost Wages to save Faith.

Trofeum fabularne. Odblokujesz po naprawieniu helikoptera w laboratorium w wulkanie i ruszeniu do New Lost Wages.

 

braz PiBot Connection  15
Connect yourself to the PiBot.

Trofeum fabularne. Będzie Twoje po tym, jak ulepszysz bota w fabryce Prune i połączysz się z Pi.

 

braz Back to Reality 15
Do what it takes to destroy the PiBot.

Trofeum fabularne. Odblokujesz po tym, jak uciekniesz ze świata retro.

 

srebro Wedding 35
And they all ****** happily everafter.

Trofeum fabularne. Ten puchar zakończy Twoją pierwsza przygodę z grą podczas ślubu z Faith.

 

Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca.

Grę udostępnił wydawca.