Maj z Playstation Plus!

playstation plus maj

 

Majowa oferta Playstation Plus wjechała, więc jak zawsze – krótko i na temat.

 

W miesiącu maj ofertę playstation plus wzbogacą kolejne dwa ciekawe tytuły. Pierwsza z nich to powolna, surrealistyczna eksploracja rodzinnej tragedii. Drugi tytuł to przyjemna gra kanapowa o gotowaniu, z dodatkiem zagadek i ogólnie bardzo humorystyczna. Niestety, żadna z nich nie oferuje platynowego pucharka. Myślę jednak że przy każdej z nich będziemy dobrze się bawić. Oferta będzie dostępna od 7 maja.

 

What Remains of Edith Finch

Gra opowie nam historię pewnej rodziny obarczonej klątwą, w krótkich epizodach rozłożoną na przestrzeni 100 lat. Tytułowa Edith Finch próbuje rozwiązać zagadkę rodzoiny i chce dowiedzieć się dlaczego tylko ona pozostała przy życiu.  Jest to typowa gra przygodowa zrealizowana w pierwszej osobie. Dzieje się na terenie stanu Waszyngton, pełnym leśnych i górzystych terenów. Zależnie od kierowanej postaci gra będzie się troszkę zmieniać. Na grę warto zwrócić uwagę choćby ze względu na to że posiada specyficzny klimat ale nie zalicza się do gatunku horroru. Dodatkowo gra zdobyła tytuł Winner of Best Game 2017 podczas British Academy Awards 2018.

 

Overcooked!

Gra zrobiona z myśla o kooperacji dla czterech graczy, śmieszna, zabawna a i jakieś zagadki się znajdą. Musimy połączyć siły ze znajomymi i stać się drużyną kucharzy, przyżądzając potrawy na czas żeby serwować je naszym klientą. Dobra komunikacja i wyczucie czasu potrzebne będą nam do przygotowywania składników. Sama gra jest bardzo kolorowa, duży wybór naczyń jak i różne wyglądy kuchni do wyboru. Przyjazny sposób sterowania a sama rozgrywka nastawiona na zabawę i popisywanie się. W grę można też grać samemu ale wiadomo że ze znajomymi zawsze raźniej i zabawniej.

 

Pozostało jeszcze kilka dni zanim kwietniowa oferta playstation plus wygaśnie, jeszcze macie szansę zassać obecne gry z oferty Plusa.

 

Poniżej znajdziecie pełne zestawienie: linki do poradników, listy trofeów i trailery. Zapraszam.

 

What Remains of Edith Finch / Playstation 4

Overcooked! / Playstation 4

 

zródła: Playstation Blog, PSNProfiles, Playstation Trophies