Need for Speed Hot Pursuit Remastered – Poradnik do trofeów i osiągnięć

14 listopada 2020
0

Need for Speed Hot Pursuit Remastered

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Need for Speed Hot Pursuit, czyli najlepszy NFS, powraca! Jest efekciarsko, jest szybko, a przede wszystkim wciąga tak samo jak dawniej, albo jeszcze bardziej. Klasyczny przedstawiciel gatunku, po prostu Wy, fury, policja i piękne krajobrazy. Chcecie zmieniać skarpetki swoim simom? To nie tutaj!

 

[poll id=”26″]

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Czas do zdobycia platyny: 30 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox2 x9 x35
 • Trofea online? Tak
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: braz Odwet / Biteback (nie tyle do przeoczania, co warto zwrócić na nie uwagę wcześniej)
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Najpierw skupcie się na singlu. Do online uderzajcie dopiero, gdy ukończycie wszystko eventy w singlu i będziecie mieć już w miarę wysoki level. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć od trybu online, ale jeśli nie mieliście do czynienia z tym tytułem wcześniej, to warto zapoznać się z podstawami.
 • Będziecie potrzebować kilku znajomych, którzy również grają w tę grę. Chodzi o trofea związane z czasami Autologa, których nie zrobicie, jeśli nikt na Waszej liście znajomych również nie grał w ten tytuł.
 • Praktycznie wszystkie trofea online można zrobić ze znajomymi w sesji prywatnej, także nie trzeba tracić czasu na granie z innymi ludźmi.
 • Jeśli chodzi o samą jazdę, to starajcie się nie driftować w łagodnych zakrętach. Więcej przez to stracicie niż zyskacie. W ciasnych zakrętach driftujcie jak najbardziej, nawet w szerokich łukach, ale jeśli widzicie zakręt i wiecie, że dacie rady go przejść bez konieczności zwalniania i driftowania, to to zróbcie. Dzięki temu będziecie robić znacznie lepsze czasy.
 • Nie wszystkie skróty są pomocne. Sporo dróg pobocznych jest zrobiona z myślą o zabawie w trybie online, ale nieprzydatnych w singlu. Na szczęście łatwo rozpoznać i zapamiętać drogi, które nam pomagają.
 • Gra co prawda mówi nam, że im szybszy samochód, tym mniej opłacalne jest używanie w/w skrótów, jednak z wielu z nich warto mimo wszystko korzystać (szczególnie z tych, które skracają zakręty).
 • W grze mamy różne kategorie samochodów. Oczywiście od najsłabszych do tych najmocniejszych. Nie sugerujcie się mocą, itd. Wybierajcie to, czym Wam się dobrze jeździ. Dopiero w końcowym etapie gry moc będzie miała znaczenie, gdzie na prostych odcinkach te kilka km/h różnicy będzie dawało sporą przewagę. Do momentu wejścia w najwyższą kategorię jeździłem tym, co mi się podobało i nie miałem nigdy problemów ze zrobieniem eventów na złoto. W tej najwyższej kategorii jeździłem już przeważnie Koenigseggiem CCXR, ewentualnie McLaren F1 (bardzo dobrze się trzyma w zakrętach).
 • Poza podziałem samochodów jest również podział eventów. Gramy jednocześnie jako uciekinier i jako policjant. Na szczęście misje jednych nie mają żadnego wpływu na drugie, także jeśli chcecie, to możecie najpierw ukończyć wszystkie misje dla uciekiniera, a dopiero potem zabrać się za policjanta lub grać oba jednocześnie.
 • Co do samochodów policyjnych to mniej więcej to samo, co napisałem już wyżej, jeźdzjicie tym, co Wam się bardziej podoba, ale z jednym wyjątkiem. Policjanci mają bardzo głupie eventy związane z dotarciem do celu w określonym czasie (Rapid Response). Wybierajcie tutaj samochody, które są zwrotne i trzymają się dobrze drogi, ponieważ lekki otarcie się o bandy kończy się przyznaniem kary +2 sekundy do naszego czasu.
 • Jako uciekinier i policjant mamy dostęp do różnego rodzaju gadżetów (np. impuls elektromagnetyczny, wsparcie helikoptera, super turbo, itd.). Używajcie ich z głową i w odpowiednich miejscach, np. super turbo dla uciekiniera używajcie na długich prostych, daje ono wtedy ogromną przewagę nad resztą, zaś jako policjant używajcie broni wtedy, kiedy wiecie że ona poskutkuje (rzucajcie kolczatkę, gdy przeciwnik jest blisko za Wami, jeśli będzie trochę dalej to bez problemu ją uniknie).
 • DLC: Remaster zawiera już wszystkie pakiety DLC. W odróżnieniu do oryginału, tutaj eventy z dodatkowych pakietów zostały połączone z tymi z podstawki. Także jeśli będziecie przechodzić singla i każdy event po kolei to niczego nie ominiecie. Zresztą bardzo łatwo się domyślić, które eventy należą do DLC, ponieważ będziecie w nich używać głównie samochodów marki Porsche lub Lamborghini.

 

Krok po kroku:

KROK #1 – Tryb pojedynczego gracza

Na początku zacznijcie od trybu single, żeby zaznajomić się z grą i jej mechanikami. Do wyboru macie ścieżkę uciekiniera oraz policjanta. Nie ma znaczenia, od której zaczniecie, bo i tak musicie zrobić obie. Kolejne eventy będą odkrywać się w miarę kończenia poprzednich. Im dalej będziecie w grze, tym coraz lepsze pojazdy oraz coraz więcej gadżetów będziecie odblokowywać. Nauczcie się dobrze tras, a przede wszystkim skrótów, których warto używać. Starajcie się robić wszystko na złoto, a nawet jak Wam nie wychodzi, to dojeżdżajcie do mety, zawsze wpadną jakieś punkty doświadczenia. Po zrobieniu wszystkiego, zostanie Wam jeszcze trochę poziomów do dobicia, dlatego czytajcie opis trofeów srebro Stróż prawa oraz srebro Nieuchwytny, aby dowiedzieć się co zrobić, aby jak najszybciej dobić do 20 poziomu.

 

KROK #2 – Tryb online

Kilka pucharków wymaga pogrania w online, ale nie ma tu nic trudnego. Problemem może być znalezienie ludzi w późniejszym czasie, jednak na chwilę obecną nie ma takiego problemu. Gra posiada funkcję Crossplay, dzięki której możecie grać w online z ludźmi z PC (bez Xboxa). Warto włączyć tę funkcję, bo zwiększa pulę graczy w każdym trybie. Minus jest taki, że PC lubi bawić się cheaty, czego sam byłem już kilka razy świadkiem. Na szczęście żadne trofeum nie wymaga wygrywania w online, a tylko grania, także jak komuś nie zależy na czołówce, to nie powinien mieć z tym problemów. Trofea online można również zrobić w sesji zamkniętej ze znajomym. Poza samym online, mamy również Autolog, czyli czasówki naszych znajomych we wszystkich eventach. Gra będzie nam polecać wyścigi, w których możemy pobić jakiś czas znajomego, itd. Warto zwrócić szczególną uwagę na pucharek braz Odwet, bo wymaga on pobicia czasówki znajomego w Bugatti Veyron Super Sport (model z DLC). Haczyk polega na tym, że jeśli będziecie cały czas na 1 miejscu w listach znajomych, to możecie mieć problem z wbiciem tego, bo gra nie zaproponuje Wam żadnego eventu do pobicia. Dlatego starajcie się nie szaleć w kategorii Hyper i zostawić sobie kilka słabszych eventów, gdzie znajomi mają lepsze czasy.

 

KROK #3 – Poziom 20 oraz pozostałości

Po ukończeniu singla i wszystkich trofeów online będzie Wam pewnie jeszcze trochę brakować do poziomu 20, zarówno jako uciekinier oraz stróż prawa. Jeśli nie spędzacie w online sporo godzin, to zapraszam do opisu pucharków związanych z poziomami, w których dowiecie się, jakie eventy warto powtarzać, aby jak najszybciej wbić poziom 20. Poza samym poziomem zostanie Wam już pewnie drobnica, typu wykonać jakąś akcję danym samochodem, itd. Wszystko znajdziecie poniżej, dlatego zapraszam do opisu.

 

Poradnik:

platyna Elita NFS Hot Pursuit / NFS Hot Pursuit Elite
Przyznawane za zdobycie wszystkich trofeów Need for Speed™ Hot Pursuit Remastered / Awarded for successfully collecting all Need for Speed™ Hot Pursuit Remastered trophies

Zrobienie platyny nie powinno Wam sprawić problemów. Niektóre pucharki wymagają jedynie większej ilości poświęconego czasu i powtórzenia kilku eventów.

 

braz Wyrównanie rachunków / Settling the Score 10
Wybierz rekomendację Autologu znajomego i pobij ją / Select a Friend Autolog Recommendation and beat it

Przede wszystkim warto mieć kilku znajomych na liście, którzy grali bądź grają w tę grę. Jeśli nie macie nikogo, to zawsze możecie skorzystać z komentarzy poniżej poradnika lub naszego kanału Discord, gdzie znajdziecie chętnych do grania. Gdy już kogoś znajdziecie, to przy każdym wyścigu będzie lista czasówek znajomych. W menu głównym jest również kategoria „Rekomendacje Autolog / Autolog Recommendation„, gdzie będą wszystkie eventy, w których możecie spróbować pobić czas znajomego. Na szczęście gra nie wybiera tego najlepszego czasu, a po prostu następny w kolejce, dlatego jeśli zrobiliście gdzieś bardzo słaby czas, to gra dobierze następny wynik do pobicia.

Tak wygląda lista z rekomendacjami Autologa.

 

braz Tour de Seacrest / Tour de Seacrest 15
Ukończ wyścig „Seacrest Tour” / Complete the race „Seacrest Tour”.

Jest to ostatni wyścig w kategorii Uciekinier / Racer,który mierzy około 70km. Jest on najdłuższy w grze i większość czasu będziecie jechać po autostradach. Event odkryjecie jako jeden z ostatnich, więc trochę czasu Wam zajmie dojście do tego momentu. Samo osiągnięcie wymaga tylko i wyłącznie ukończenie wyścigu, nie trzeba go wygrywać. Mimo wszystko zalecam zrobić złoto, głównie pod trofeum zloto Poszukiwacz złota. Sam wyścig trwa około 12-14 minut, więc nawet jak popełnijcie jakieś błędy pod koniec, to koniecznie dojedźcie do mety, aby zdobyć punkty doświadczenia, które przydadzą się później. Rekomendowane samochody tutaj to zdecydowanie te z największą prędkością maksymalną, czyli Koenigsegg lub Veyron.

 

braz Mam Cię! / Gotcha! 5
Zatrzymaj kierowcę / Bust a Racer

Pucharek z serii „wpadam sam”. Wpadnie Wam już podczas pierwszego eventu policyjnego, gdzie będziemy musieli złapać uciekiniera. Po wykonaniu misji pucharek będzie Wasz.

 

braz Oficer / Officer 5
Jako gliniarz zdobądź rangę oficera (3) / Reach rank (3) Officer as a Cop

Czytaj opis trofeum srebro Stróż prawa.

 

braz Strażnik / Patrolman 5
Jako gliniarz zdobądź rangę strażnika (5) / Reach rank (5) Patrolman as a Cop

Czytaj opis trofeum srebro Stróż prawa.

 

braz Aspirant / Trooper 5
Jako gliniarz zdobądź rangę aspiranta (8) / Reach rank (8) Trooper as a Cop

Czytaj opis trofeum srebro Stróż prawa.

 

braz Sierżant / Sergeant 10
Jako gliniarz zdobądź rangę sierżanta (11) / Reach rank (11) Sergeant as a Cop

Czytaj opis trofeum srebro Stróż prawa.

 

braz Porucznik / Lieutenant 10
Jako gliniarz zdobądź rangę porucznika (14) / Reach rank (14) Lieutenant as a Cop

Czytaj opis trofeum srebro Stróż prawa.

 

braz Tajny agent / Undercover 10
Jako gliniarz zdobądź rangę tajnego agenta (17) / Reach rank (17) Undercover as a Cop

Czytaj opis trofeum srebro Stróż prawa.

 

braz Kapitan / Captain 15
Jako gliniarz zdobądź rangę kapitana (18) / Reach rank (18) Captain as a Cop

Czytaj opis trofeum srebro Stróż prawa.

 

braz Śledczy / Pursuit Agent 25
Jako gliniarz zdobądź rangę śledczego (19) / Reach rank (19) Pursuit Agent as a Cop

Czytaj opis trofeum srebro Stróż prawa.

 

srebro Stróż prawa / Ultimate Enforcer 50
Jako gliniarz zdobądź rangę stróża prawa (20) / Reach rank (20) Ultimate Enforcer as a Cop

Rangi dla policjanta wbijamy w niebieskich eventach. Rzecz jasna poziom trudności rośnie wraz z przechodzeniem kolejnych etapów. Jednak za najbardziej irytujące uważam etapy z czasówkami, czyli Rapid Response. Jakiekolwiek muśnięcie bandy, samochodu w ruchu, itd. powoduje, że dostajemy karę minimum +2 sekundy do czasu końcowego.

Ważniejsze jest to, że nawet po zrobieniu wszystkich misji, nie będziecie mieć 20 rangi. Po prostu trzeba powtarzać etapy bądź grać w online, gdzie również dostajemy punkty doświadczenia. Mimo wszystko polecam robienie tego w singlu, jako że jest szybciej i sprawniej. Najlepszymi eventami do wbijania poziomu są zdecydowanie Hard Target oraz End of the LineSą to końcowe eventy w kategorii Hot Pursuit dla policjantów, gdzie musicie zatrzymać 7 pojazdów uciekinierów. Przy dobrych lotach jeden pościg zajmie Wam około 3 – 4 minuty, a jeśli macie szczęście to może i 2 minuty, sporo zależy od szczęścia jak ułożą się samochody AI. Samochód dowolny, jednak ja polecam Veyrona, bo jakoś dużo łatwiej było mi nim eliminować kolejne pojazdy. Zalecałbym jednak skupić się na pościgu Hard Target,ponieważ przeciwnicy nie używają tutaj zakłócania sygnału, a droga jest dużo węższa, dzięki czemu blokadu prawie zawsze kogoś zatrzymają. Po zrobieniu wszystkiego musiałem powtórzyć ten event około 20 razy, także musicie uzbroić się w cierpliwość.

Istnieje również metoda boostowania w online. Potrzeba do tego 2 osób. Jedna zakłada prywatny pokój i zaprasza drugą. Włączacie tryb „Interceptor / Przechwycenie” i osoba grająca uciekinierem po prostu nic nie robi, zaś osoba grająca jako policjant po prostu podjeżdża do samochodu kolegi i po chwili powinno się zakończyć. Nastąpi zmiana miejsc i tak w kółko. Także jeśli macie kogoś, kto również robi level, to ta opcja będzie dla Was najlepsza.

 

zloto Prawdziwy błękit / True Blue 100
Zdobądź wyróżnienie w każdych zawodach gliniarzy w trybie dla jednego gracza / Earn a Distinction in every single-player Cop event

Wyróżnienie to nic innego jak po prostu złoty medal we wszystkich eventach policji. Rzecz jasna wymagania się zmieniają w zależności od wykonywanej misji, np. w trybie „Hot Pursuit” musimy złapać wszystkich jak najszybciej, zaś np. w czasówkach trzeba dojechać w odpowiednim czasie. Na szczęście wszystkie wymagania nie są wygórowane. Jedyne jakie zdarzyło mi się powtarzać to te z czasówkami, ale to tylko i wyłącznie przez to, że dostawałem sporo kar za dotykanie band, itd.

Z ważniejszych wskazówek mogę powiedzieć, żebyście uważali, aby nie zużyć wszystkich broni na starcie wyścigu. Przeważnie robiłem tak, że na starcie rzucałem jedynie kolczatkę, a potem robiłem blokadę. Przed blokadą możecie trochę zwolnić, bo niekiedy jak ktoś wpadnie w nią to trzeba uderzyć w niego ze sporą prędkością, aby zabrać mu jak najwięcej energii. Zdarzało się ominąć złapanych przez blokadę i musiałem potem cackać się z nimi i rozwalać ich poprzez taranowanie ich na drodze.

Pamiętajcie również o skrótach i dobrej znajomości tras. W niektórych eventach jest to klucz do sukcesu. O ile w początkowej fazie nie jest to wymagane (jak w większości gier), tak pod koniec trzeba wiedzieć, na którym zakręcie odpuścić, a na której prostej użyć nitro. Należy również pamiętać, które skróty są ciasne, a które szerokie. Jednak tak jak pisałem wcześniej, zrobienie złota nie jest niczym szczególnie trudnym.

Eventy z pakietów DLC są liczone osobno, jednak w remasterze są połączone z resztą podstawowych, dlatego jak będziecie robić każdy event po kolei na złoto, to wszystkie te pucharki wpadną po prostu same.

 

braz Pościg / Chase 15
Rozegraj 10 pościgów Hot Pursuit w sieci jako gliniarz / Play 10 Online Hot Pursuits as a Cop

W online mamy kilka trybów gry do wyboru. Jednym z nim jest tytułowy Hot Pursuit. W przypadku kategorii samochodów, polecam brać tą środkową, ewentualnie jedną wyżej, ponieważ tutaj gra najwięcej osób. Maksymalnie może być 8 osób w pokoju, czyli 4 na 4. Jedna czwórka ucieka, a druga goni. Role odwracają się z każdą rundą, dlatego nie przejmujcie się jak ustawi Was jako uciekiniera na początku. Pucharek wpadnie po rozegraniu 10 meczów i powrocie do menu. Zalecam włączyć funkcję Crossplay, dzięki czemu pula graczy online znacząco zwiększa się (można grać z ludźmi z PC).

 

braz Łowca nagród / Bounty Hunter 15
Rozegraj 10 Przechwyceń w sieci jako gliniarz / Play 10 Online Interceptors as a Cop

W przeciwieństwie do trybu „Hot Pursuit” w trybie „Interceptor / Przechwycenie” gramy 1 na 1. Zasady takie same jak powyżej z tym, że gramy jeden na jednego. Standardowo co rundę role się odwracają. Po rozegraniu 10 wyścigów i powrocie do menu pucharek będzie Wasz. Zalecam włączyć funkcję Crossplay, dzięki czemu pula graczy online znacząco zwiększa się (można grać z ludźmi z PC).

 

braz Zemsta jest moja / Vengeance is Mine 5
Rozbij gliniarza / Wreck a Cop

Jeden z pierwszych pucharków, jaki Wam wpadnie. Rozwalić samochód policyjny możemy na wiele sposobów. Czy to przy użyciu dostępnych gadżetów, czy to po prostu taranując go na drodze. Będziecie to robić bardzo często, więc nie ma sensu się też specjalnie rozpisywać. Pasek życia każdego samochodu znajduje się zaraz nad nim przez co cały czas widzimy, ile zostało mu energii. Wg mnie najlepszym sposobem jest taranowanie samochodu, a gdy ma już mniej energii to zepchnięcie go na jakiś wystający element na trasie (np. rozwidlenie dróg, skały, itd.) bądź rzucenie kolczatki wprost pod jego koła.

Zjedźcie cały pasek zdrowia i po kłopocie.

 

braz Podejrzany / Suspect 5
Jako kierowca osiągnij poziom ściganego (2): podejrzany / Reach wanted level (2) Suspect as a Racer

Czytaj opis trofeum srebro Nieuchwytny.

 

braz Cel / Target 5
Jako kierowca osiągnij poziom ściganego (4): cel / Reach wanted level (4) Target as a Racer

Czytaj opis trofeum srebro Nieuchwytny.

 

braz Przestępca / Felon 5
Jako kierowca osiągnij poziom ściganego (6): przestępca / Reach wanted level (6) Felon as a Racer

Czytaj opis trofeum srebro Nieuchwytny.

 

braz Notowany / Offender 10
Jako kierowca osiągnij poziom ściganego (8): notowany / Reach wanted level (8) Offender as a Racer

Czytaj opis trofeum srebro Nieuchwytny.

 

braz Banita / Outlaw 10
Jako kierowca osiągnij poziom ściganego (11): banita / Reach wanted level (11) Outlaw as a Racer

Czytaj opis trofeum srebro Nieuchwytny.

 

braz Ścigany / Wanted 10
Jako kierowca osiągnij poziom ściganego (14): ścigany / Reach wanted level (14) Wanted as a Racer

Czytaj opis trofeum srebro Nieuchwytny.

 

braz Zbieg / Fugitive 15
Jako kierowca osiągnij poziom ściganego (17): zbieg / Reach wanted level (17) Fugitive as a Racer

Czytaj opis trofeum srebro Nieuchwytny.

 

braz Recydywista / Notorious 25
Jako kierowca osiągnij poziom ściganego (19): recydywista / Reach wanted level (19) Notorious as a Racer

Czytaj opis trofeum srebro Nieuchwytny.

 

srebro Nieuchwytny / Most Wanted 50
Jako kierowca osiągnij poziom ściganego (20): nieuchwytny / Reach wanted level (20) Most Wanted as a Racer

Dla uciekiniera tym razem są pomarańczowe eventy. Tutaj również nie zdobędziecie 20 rangi po ukończeniu wszystkich misji, jednak w przeciwieństwie do gliniarzy, skończycie ze znacznie wyższym poziomem (koło 19). Podobnie jak u gliniarzy, wystarczy powtarzać jeden lub dwa eventy na krzyż, żeby nabić punkty doświadczenia. Najlepszymi miejscami do zrobienia tego są eventy Redline oraz Seacrest Tour, z tym że ten pierwszy jedziemy około 9 minuty, a ten drugi 13 minut. Jak można się domyślić, są to końcowe eventy w kategorii uciekiniera. Różnica jest taka, że Redline wiedzie przez kręte drogi zaś Seacrest Tour leci głównie przez autostrady. Za wygranie dostajecie 50,000 punktów, więc wystarczy powtórzyć go 2 razy i macie wbity level.

Oczywiście tak samo jak w przypadku pucharku srebro Stróż prawa i tutaj działa metoda z boostowaniem w online. Potrzeba do tego 2 osób. Jedna zakłada prywatny pokój i zaprasza drugą. Włączacie tryb „Interceptor / Przechwycenie” i osoba grająca uciekinierem po prostu ucieka jak najdalej, zaś osoba grająca jako policjant nic nie robi i po chwili powinno się zakończyć. Nastąpi zmiana miejsc i tak w kółko.

 

zloto Poszukiwacz złota / Golddigger 100
Zdobądź złoty medal we wszystkich zawodach dla kierowcy w trybie dla jednego gracza / Earn a Gold Medal in every single-player Racer event

Tak samo jak w przypadku pucharku zloto Prawdziwy błękit, tak i tutaj mamy wymagania odnośnie każdej z misji uciekiniera. Osobiście uważam, że wymagania dla uciekiniera są dużo prostsze ponieważ sprowadzają się one głównie do przejechanie trasy na pierwszym miejscu (jeśli to wyścig) i w odpowiednim czasie (czasówka). No i w przypadku czasówek nie ma tutaj żadnych durnych kar za dotykanie band, więc bez problemu powinniście się z nimi uporać już za pierwszym razem. Pamiętajcie też, że jeśli nie dajecie sobie rady jakimś autem, to spróbujcie je zmienić na inne. Czasami inny samochód, pomimo podobnych osiągów potrafi zrobić sporą różnicę za sprawą nieco innego prowadzenia.

Wskazówki są mniej więcej podobne do tych z pucharku zloto Prawdziwy błękit.

Najważniejsze to oszczędzanie broni, a w szczególności super turbo. Wykorzystujcie je tylko i wyłącznie na długich prostych, ponieważ to tam daje ono największa przewagę. Wykorzystanie go na zakrętach jest równoznaczne ze zmarnowaniem go. Dla uciekiniera również bardzo ważne są kolczatki. Używajcie ich tylko wtedy, gdy widzicie w lusterku samochód policyjny, bo gdy ten Was dogoni to już mu nie uciekniecie (bez wykorzystywania broni rzecz jasna). Kolczatki warto też stosować na zbliżających się przeciwników, ale róbcie to też z głową i nie spamujcie nimi na dzień dobry.

Co do broni takich jak zakłócanie sygnału (jammer) to używajcie go tylko wtedy, gdy macie informacje na ekranie, że jesteście namierzani przez EMP. Na Waszym samochodzie powinien się również pojawiać czerwony kwadracik, który będzie informował o poziomie namierzenia. Jak tylko go widzicie to możecie śmiało użyć jammera. Pamiętajcie również, które skróty dają przewagę, a które nie. Zjazd z głównej drogi w tej grze nie oznacza, że jedziemy skrótem. Niekiedy jechanie drogami pobocznymi powoduję, że możemy stracić nawet do kilku pozycji. W przypadku tych najszybszych samochodów, najlepiej jest trzymać się asfaltu, ale nie jest to regułą.

 

braz Festiwal szybkości / Festival of Speed 10
Rozegraj 10 wyścigów w sieci / Play 10 Online Races

Jak sam opis mówi. Wchodzimy do trybu online i wybieramy opcję „Race / Wyścig”. Wybieramy klasę samochodów (najlepiej tą pośrodku bądź jedną wyżej, tam najwięcej osób gra) i dołączamy bądź czekamy aż ktoś przyjdzie. Najlepiej jest grać wieczornymi porami, ponieważ wtedy gra najwięcej osób. Pucharek można również zrobić z prywatnych pokojach, więc jeśli macie znajomych chętnych do grania to śmiało. Zalecam włączyć funkcję Crossplay, dzięki czemu pula graczy online znacząco zwiększa się (można grać z ludźmi z PC).

Nie musicie wygrywać rzecz jasna wyścigów. Wystarczy, że dojedziemy do mety 10 razy i pucharek będzie Wasz. Wyjście w trakcie wyścigu powoduje, że jest on anulowany i nie zaliczany do pucharku. Trzeba dojechać do końca każdego eventu.

 

braz Wyścig / Race 10
Rozegraj 10 pościgów Hot Pursuit w sieci jako kierowca / Play 10 Online Hot Pursuits as a Racer

Kolejny bardzo prosty pucharek online. Wchodzimy do online, wybieramy tryb „Hot Pursuit”, następnie wybieramy klasę samochodów oraz stronę, po której chcemy grać ( w lobby). Oczywiście wybieramy uciekiniera (Racer) i czekamy na rozpoczęcie wyścigu. Zalecam włączyć funkcję Crossplay, dzięki czemu pula graczy online znacząco zwiększa się (można grać z ludźmi z PC). Tak samo jak wyżej i tutaj można zrobić ten pucharek grając tylko ze znajomymi w prywatnym wyścigu.

 

braz Mistrz ucieczek / Escapologist 10
Rozegraj 10 Przechwyceń w sieci jako kierowca / Play 10 Online Interceptors as a Racer

Nic dodać nic ująć. Wchodzimy do online, wybieramy tryb „Interceptor / Przechwycenie”, klasa samochodu, stronę po której chcemy grać (Racer) i czekamy na rozpoczęcie. Teraz musimy rozegrać 10 wyścigów jako uciekinier i z głowy, pucharek jest Wasz. Zalecam włączyć funkcję Crossplay, dzięki czemu pula graczy online znacząco zwiększa się (można grać z ludźmi z PC).

Oczywiście można również zrobić ten pucharek ze znajomymi w prywatnym pokoju.

braz Burnout / Burnout 10
Zapełnij pasek nitro i wykorzystaj go za jednym razem, w nic nie uderzając / Fill the Nitrous bar then use it all in one go without hitting anything

Nitro to ten niebieski pasek, po lewej stronie prędkościomierza. Pucharek można zrobić w dowolnym trybie, zarówno offline jak i online. Będzie to jeden z pierwszych dzbanków jaki Wam wpadnie w tej grze. Nie ma również znaczenia czy gramy jako policjant czy uciekinier. Możecie go już zrobić podczas pierwszego wyścigu w grze, gdzie jedziemy roadsterami. Pod koniec etapu jest dość długa prosta, na której można spokojnie wykorzystać cały pasek nitro. Jeśli jednak Wam się nie uda to zawsze można spróbować ponownie, albo poczekać na inne etapy, gdzie będą również długie proste. Najdłuższą prostą jest bodajże ta na pustyni. Jest tak długa, że bez problemu wykorzysta się tutaj nawet całe super turbo i jeszcze zostanie miejsca. Gdy już nabijecie cały pasek, bo wciskacie i trzymacie aż nie wykorzystacie całego dopalacza.

Nitro napełniamy wykonując takie czynności podczas jazdy jak:

 • Drift (wystarczy wcisnąć hamulec + skręcić koła i samochód zacznie jechać bokiem),
 • Bliskie minięcia samochodów cywilnych,
 • Jazda pod prąd,
 • Rozwalanie samochodów policyjnych bądź innych przeciwników (ta akcja wypełnia od razu cały pasek).
Napełniacie niebieski pasek do końca i zużywacie cały za jednym razem.

 

braz Ściana stali / Wall of Steel 5
Rozstaw blokadę drogową, w którą następnie uderzy kierowca / Deploy a Road Block which then gets hit by a Racer

Pucharek można zrobić tylko i wyłącznie jako policjant. Na początku gry nie będziemy mieli dostępu do blokady drogowej, dlatego musicie trochę pograć by ją dostać. Gdy już będziecie ją mieć to poczekajcie na jakiś event typu „Hot Pursuit”, gdzie jedzie najwięcej uciekinierów. Następnie zaraz na samym początku wykorzystujecie blokadę poprzez wciśnięcie , tak aby jak najwięcej przeciwników mogło się w nią złapać. Wystarczy, że jeden z nich po prostu uderzy w blokadę i pucharek będzie nasz. W lewym górnym rogu ekranu powinniście mieć informacje, że uciekinier uderzyć w blokadę.

Pucharek można oczywiście zrobić również w trybie prywatnym w online grając ze znajomym. My jako policjant rozkładamy blokadę, a kolega po prostu w nią uderza. Jednak jest to tak prosty pucharek, że robienie ustawki na niego jest trochę bezsensu.

 

braz Porażenie systemu / Shock to the System 10
Traf w cel impulsem EM / Get a hit with an EMP

Można to zrobić zarówno jako uciekinier oraz gliniarz. Trafienie przeciwnika z impulsu EM powoduje, że jego samochód zostaje na chwilkę wyłączony i spowolniony. Celowanie odbywa się na zasadzie jazdy za danym delikwentem i po prostu namierzanie go kwadratem, który pokazuje się na jego samochodzie. Gdy kwadracik będzie czerwony to samochód jadący przed nami powinien zostać trafiony, a pucharek powinien wpaść zaraz potem. Impulsu używamy poprzez wciśnięcie , gdy ten się naładuje.

Tak samo jak w przypadku powyższych pucharków online i ten można zrobić na ustawce ze znajomym, ale szkoda tracić czasu na coś tak prostego.

 

braz Potwierdzone trafienie / Hit Confirmed 10
Traf w cel za pomocą kolczatki / Get a hit with a Spike Strip

Dostęp do kolczatki (Spike Trip) mają dostęp zarówno policjanci jak i uciekinierzy. Oczywiście nie od samego początku gry, trzeba troszkę pograć i przejść kilka eventów, aby dostać dostęp do nich. Najlepiej jest to zrobić zaraz na starcie jakiegoś wyścigów typu „Hot Pursuit”. Wyprzedzić kilka samochodów, ustawić się tak, aby jeden z nich był w centralnym punkcie naszego lusterka i wypuścić kolczatkę wciskając . Zaraz po wpadnięciu w nią przeciwnika pucharek powinien nam wskoczyć. Nie rzucajcie ich tylko na zakrętach, ponieważ kolczatka sunie przez kilka metrów po drodze przez co łatwo ją ominąc. Najlepiej rzucać je na prostej drodze, gdy przeciwnik jest zaraz za nami (jak jest dalej to na 99,9% zrobi unik przed kolczatką).

Tak samo jak w przypadku powyższych pucharków online i ten można zrobić na ustawce ze znajomym.

 

braz Wsparcie z powietrza / Aerial Assistance 5
Wezwij helikopter, który następnie trafi kolczatką jednego z kierowców / Call in a Helicopter which then hits a Racer with a Spike Strip

Dostęp do helikoptera mamy oczywiście tylko i wyłącznie jako policjant. Dostajemy go troszkę później, ponieważ jest to ostatnia broń jaką przyjdzie nam odblokować. Ten pucharek to trochę loteria. Ponieważ heli, który wzywamy przeważnie leci do tych najbardziej oddalonych od nas przeciwników. Następne wypuszcza on kolczatkę na drogę i czeka aż ktoś po niej przejedzie. Problem w tym, że dość często dzieje się tak, że wypuszcza on tą kolczatkę za wcześnie, przez co przeciwnik jest w stanie ją bez problemu wyminąć. Najlepiej jest to robić tak, że startujecie jakiś Hot Pursuit, wołacie heli poprzez wciśnięcie i czekacie czy ktoś wpadł. Jak nie to restart i powtórka, ewentualnie przejechać kilka kilometrów i znów spróbować.

Z pomocą może tutaj przyjść tryb online, szczególnie dla tych, którzy mają wyjątkowego pecha z tym pucharkiem. My jako policjant wypuszczamy heli, a nasz kolega wjeżdża w kolczatkę zrzuconą przez niego.

 

braz Odmowa / Denied 5
Pierwsze udane wykorzystanie zagłuszacza przeciwko policji / First Jammer use that affects a Cop

Do Zagłuszacza Sygnału / Jammera mają dostęp tylko uciekinierzy. Standardowo jak w przypadku wszystkich broni, trzeba pograć trochę singla, aby go odblokować. Następnie, gdy mamy już do niego dostęp to uruchamiamy jakikolwiek tryb, gdzie będzie ścigać nas policja (najlepiej Hot Pursuit). Po pewnym czasie, zbliży się do Was radiowóz, który zapewne zacznie Was namierzać. Jednak dla tego trofeum nie ma to znaczenia, ponieważ trzeba tutaj tylko i wyłącznie zagłuszyć radiowóz. Po wciśnięciu i udanym zagłuszeniu, trofeum jest Wasze.

 

braz W strefie / In the Zone 10
Wykorzystaj w pełni turbo, w nic nie uderzając / Use a full Turbo without hitting anything

UWAGA: Pucharek można zrobić jednocześnie z pucharkiem braz Burnout.

Dość irytujący pucharek jak próbuje się go zrobić w pierwszym lepszym miejscu. By go zrobić trzeba zużyć cały pasek z turbo bez uderzania czy zahaczania czegokolwiek. Na końcu pierwszego etapu, gdzie jedziemy roadsterami jest dość długa prosta, na której można spokojnie wykorzystać cały pasek z turbo i jednocześnie o nic nie zawadzić. Najbardziej irytujące są samochody jadące z naprzeciwka. Ciężko je dostrzec, a przy większych prędkościach możemy nie zdążyć zrobić uniku, a jak zrobimy za mocny to możemy znowu uderzyć w bandy. Należy również uważać na samochody innych przeciwników, a już najbardziej na samochody policji (jeśli gramy jako uciekinier). Nie róbcie gwałtownych ruchów, ponieważ to one najczęściej są źródłem niepowodzenia.

W późniejszym etapie gry, będzie jeździć po trasie, która prowadzi przez pustynię. Jest tam bardzo długa prosta (bodajże najdłuższa w grze). Trasa jest szeroka, nigdy nic tam nie jeździ, a pobocza jest tyle, że nie ma się co martwić o bandy. Bez problemu użyjecie tutaj całe turbo i o nic nie przywalicie. Ba, bez problemu zużyjecie tutaj nawet całe super turbo.

 

srebro Skok napięcia / Power Spike 10
Traf kolczatką samochód, który namierza cię przy pomocy impulsu EM / Spike strip a car that is targeting you with an EMP

Opis może wydawać się dość trudny, ale tak naprawdę pucharek jest bardzo prosty. Przy odrobinie wprawy zrobicie go bez problemu w trybie offline. Dostęp do kolczatki i EMP będziemy mieć w troszkę późniejszym etapie gry, dlatego trzeba będzie robić ten pucharek najpóźniej jak to tylko możliwe. Wybieramy jakikolwiek event t z dostępem do broni takich jak Kolczatka oraz EMP. Co prawda my EMP nie będziemy używać, ale chodzi o to, żeby nasi przeciwnicy mogli go używać. Rzecz jasna samochody policyjne również mogą nas namierzać EMP, także rodzaj przeciwnika nie ma znaczenia. Teraz jedziemy tak, żeby trzymać się przed kimś jak najdłużej na w miarę bliską odległość. Najlepiej jest to robić z innymi uciekinierami, ponieważ oni zawsze starają się nas namierzyć. Po prostu jedźcie na pierwszym miejscu i nie odjeżdżajcie im za bardzo.

Jak tylko usłyszycie specyficzny dźwięk namierzania + czerwony kwadrat na samochodzie + informacje na ekranie, że jest jesteście namierzani to jak najszybciej ustawcie sobie przeciwnika tak, aby był w centralnym punkcie lusterka. Rzucacie szybko kolczatkę i pucharek powinien wpaść zaraz po. Czasami zdarza się tak, że będzie jechać za Wami kilka pojazdów, w tym radiowozy. W takim wypadku musicie po prostu rzucić kolczatkę i liczyć na to, że trafi ona tego kto Was namierza.

Czerwony kwadrat oznacza, że jesteście namierzani impulsem EM.

Można też to zrobić na ustawce ze znajomym w prywatnym wyścigu. Bez problemu się ustawicie i zrobicie to dużo szybciej i sprawniej.

 

braz Ucho igielne / Eye of the Needle 10
Jako kierowca przejedź przez nieuszkodzoną blokadę drogową, nie uderzając w nią / As a Racer, drive through an undamaged Road Block without hitting it

Pucharek możemy zrobić tylko jak uciekinier. Najlepiej w trybie Hot Pursuit, ponieważ tutaj jeździ najwięcej wozów policyjnych i stawiają najwięcej blokad na drodze. Chodzi tutaj też o nieuszkodzoną blokadę, czyli o taką, w którą nikt jeszcze nie uderzył. Każda blokada ma to do siebie, że zawsze jest w niej luka, przez którą można przejechać na styk. Problem w tym, że przeważnie dostrzega się tą lukę jak jest już za późno. Przeważnie jest lekko z któregoś boku. Nie zdarzyło mi się, żeby luka była centralnie po środku. Gdy już zobaczycie lukę to przejedźcie przez nią tak, żeby nie zahaczyć o żaden samochód policyjny, a pucharek będzie Wasz. Jest również prostsza metoda, dla tych którzy mają wyjątkowe problemy. W momencie, gdy zostanie rozłożona blokada na drodze, to zwolnijcie tak, żebyście mogli zobaczyć, gdzie jest owa luka. Teraz możecie przejechać sobie przez nią dowolną prędkością.

Każda blokada ma lukę, przez którą trzeba idealnie przejechać, aby dostać pucharek.

 

srebro Impreza / Imprezive 15
Przejedź w sumie 2000 jardów (1830 m) driftem w jednych zawodach samochodem Subaru Impreza WRX STI / Accumulate 2,000 yds of drift in a single event using the Subaru Impreza WRX STI

Pucharek zrobiłem w evencie, w którym ścigamy się przeciwko Mitsubishi Lancer X. Mamy do wyboru albo Lancera, albo Imprezę. Impreze odblokujemy nieco później, dlatego trzeba będzie wrócić do tego eventu. Teraz należy driftować na każdym możliwym zakręcie i to najdłużej jak to tylko możliwe. 2.000 punktów musimy zdobyć łącznie, a nie podczas jednego driftu, także spokojnie. Wystarczy, że będzie robić długi i szybkie drifty na każdym możliwym zakręcie i pucharek wpadnie Wam bez problemu. Nie musicie nawet wygrywać tego eventu, aby go zdobyć. Zadanie można również wykonać jako gliniarz, również używając Subaru Imprezy.

Samo driftowanie w tej grze jest banalnie proste. Podczas wchodzenia w zakręt wciskamy (ale nie przytrzymujemy!) lekko hamulec i samochód powinien już zacząć lecieć bokiem. Można również zainicjować drift lekko odejmując gaz. Koło prędkościomierza powinno nam pokazywać jak długi zrobiliśmy drift. Teraz wystarczy śledzić długości naszych driftów i obliczać sobie w głowie ile nam brakuje i gdzie moglibyśmy się poprawić.

 

srebro Lot trzmiela / Flight of the Bumblebee 10
Wygraj wyścig „Muscle Reflex” samochodem Chevrolet Camaro SS w kolorze Bee Yellow / Win the 'Muscle Reflex’ race in a Bee Yellow Chevrolet Camaro SS

Szukamy eventu „Muscle Reflex”, a następnie wybieramy jako nasz samochód Chevrolet Camaro SS. Pamiętajcie, żeby wybrać kolor Bee Yellow! Wygrana tym samochodem w innym kolorze spowoduje, że nie dostaniemy pucharku. Samochód jest trochę wolny i mułowaty. Dlatego musicie jechać, prawie że idealnie podczas tego wyścigu. Jeśli zaczniecie popełniać sporo błędów i stracicie pozycję to zróbcie sobie najlepiej restart, albo dojedźcie do końca, żeby zdobyć jakieś punkty doświadczenia (jeśli nie macie jeszcze rangi maksymalnej).

Samochód oraz kolor, który trzeba wybrać.

 

braz Wstrząśnięty, nie zmieszany / Shaken, Not Stirred 10
Wygraj dowolny wyścig Hot Pursuit samochodem Aston Martin / Win any Hot Pursuit in an Aston Martin

Do Astona Martina będziemy mieć dostęp dość późno w grze. Po raz pierwszy dostaniemy dostęp do niego w evencie „Run to the Hills”. Pucharek ten można zrobić zarówno jako policjant oraz jako uciekinier. Dlatego jak tylko dostaniecie dostęp do Astona, bez względu w jakiej opcji, to wybieracie dowolny tryb Hot Pursuit i go wygrywacie.

 

braz Żegluga Corvettą / Wet in the Vette 10
Przejedź się dowolną Corvettą po mokrej nawierzchni / Drive any Corvette in the wet

Pucharek najlepiej i najszybciej zrobić podczas eventu „Under Pressure”. Będziemy tutaj mieli dostęp do Corvetty, a warunki na drodze będą deszczowe. Teraz tylko wystarczy przejechać do końca etapu.

 

srebro Godzilla / Godzilla 15
Zdobądź dowolny medal w zawodach „Run to the Hills” samochodem Nissan GT-R SpecV, bez użycia broni / Get any medal in 'Run to the Hills’ driving the Nissan GT-R SpecV without using any weapons

Wszystko to co w opisie. Wybieramy event „Run to the Hills”, następnie Nissana GT-R Spec V i jedziemy. Nie możemy używać żadnej broni! Jeśli użyjecie czegoś i nie będzie to miało żadnego skutku to również jest to liczone. Zdobycie złotego medalu nie powinno sprawić problemów, a co dopiero brązowego czy srebrnego. Myślę, że poradzi sobie z tym każda rozgarnięta osoba.

 

srebro Człowiek z żelaza / Iron Man 15
Zdobądź wyróżnienie w trybie Hot Pursuit, Przechwycenia i Szybkiej reakcji samochodem Audi R8 / Get Distinction in a Hot Pursuit, Interceptor and Rapid Response using the Audi R8

Szukacie eventów typu „Hot Pursuit”, „Interceptor / Przechwycenie” oraz „Rapid Response / Szybka Reakcja” gdzie możecie wybrać Audi R8. Musicie teraz zdobyć złote medale w tych eventach i tyle. Warto brać jedne z pierwszych eventów, gdzie był już dostęp do Audi R8. Prawdopodobnie będzie Wam najłatwiej zrobić ten pucharek.

Samochód, którym trzeba zrobić wszystkie 3 różne eventy.

 

srebro Ładunek elektryczny / Electrically Charged 15
Zatrzymaj samochód Porsche 918 Spyder przy pomocy impulsu EM, podczas zawodów „Porsche Patrol” / Bust the 918 Spyder using an EMP in 'Porsche Patrol’

Przede wszystkim najpierw trzeba tutaj osłabić przeciwnika, który jedzie Porsche 918 Spyder. Starajcie się to zrobić normalnie, czyli uderzając w niego do momentu aż nie będzie miał ostatniego czerwonego paska. Jeśli użyjecie blokady bądź heli, gdy jest już chociaż trochę osłabiony, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że po uderzeniu w taką blokadę nic z niego już nie zostanie. Gdy już będzie miał ostatni czerwony pasek, to ładujemy EMP, namierzamy i wykańczamy drania.

 

srebro Jadowita czerń / Snakebite in Black 15
Traf kolczatką glinę, jadąc czarnym Dodge Viper SRT10 ACR lub Ford Shelby GT500 Super Snake / Spike a cop while driving a Black Dodge Viper SRT10 ACR or Ford Shelby GT500 Supersnake

Na wstępie powiem, że oba samochody muszą być koloru czarnego! Teraz szukamy eventu, gdzie będziemy mogli wybrać jeden z w/w samochodów oraz będziemy mieli dostęp do kolczatki. Najlepiej szukać jakiegoś Hot Pursuit bądź Race / Wyścig. Jedziemy i czekamy aż nie zaczną nas gonić gliny. Gdy już będziemy poszukiwani, to czekamy aż nie zbliży się do nas jeden z policyjnych samochodów. Ustawiamy go sobie tak, żeby był w centralnym punkcie naszego lusterka na w miarę prostej drodze. Wypuszczamy kolczatkę i gotowe! Samochód policyjny nie musi zostać zniszczony, ważne żeby tylko przejechał po kolczatce.

 


Super Sports Pack

braz Stłuczka / Fender Bender 5
Zniszcz 5 radiowozów samochodem GUMPERT apollo s / Wreck 5 cops in the GUMPERT apollo s

Gumperta Apollo S odkryjemy dopiero na samym końcu, po wbiciu 20 poziomu, więc trochę jeżdżenia przed nami nim w ogóle będziemy mogli przystąpić do tego trofeum. O tym jak najlepiej nabić poziomy doświadczenia przeczytacie w opisie pucharków srebro Stróż prawa oraz srebro Nieuchwytny. Gdy już dorobicie się swojego Gumperta, pora przystąpić do zrobienia trofeum. Nie trzeba tego robić w jednym pościgu, można to zrobić w kilku. Bardzo dobrym miejscem jest event „One Step Ahead”. Trasa jest długa i kręta, przez co łatwiej ubić radiowozy. Po rozpoczęciu nie pozostaje nic innego jak w pełni skupić się na rozwalaniu. Jeśli nie uda Wam się ubić 5 w jednym pościgu, możecie przejechać go ponownie.

braz Odwet / Biteback 10
Pokonaj rekomendację znajomego samochodem Bugatti Veyron 16.4 Super Sport / Beat a friends recommendation in the Bugatti Veyron 16.4 Super Sport

UWAGA: Zwróćcie uwagę na ten pucharek jeszcze w trakcie robienia wszystkich eventów, szczególnie tych w klasie Hyper. Jeśli pobijecie wszystkich swoich znajomych w każdym evencie, będziecie musieli szukać kogoś kto ma lepszy i go pobić.

Opis trofeum brzmi nieco skomplikowanie, ale tak nie jest. Najważniejsze to mieć kilku znajomych, im więcej tym lepiej. Po dojściu do wyścigów w klasie Hyper, będziecie musieli zrobić gorsze czasu niż Wasi znajomi. Wybierzcie sobie kilka eventów, w których pojedziecie trochę słabiej, tak żeby wszyscy byli przed Wami. Bugatti Veyron Super Sport odblokuje się dopiero po wbiciu 18 poziomu, więc początkowo nie będziecie mieć do niego dostępu i trzeba będzie wrócić. Osiągniecie można zrobić zarówno wersją cywilną jak i policyjną. Gdy już odblokujecie wymagany pojazd, musicie przejść w menu głównym do sekcji Rekomendacje Autolog / Autolog Reccomend. Znajdziecie tam wszystkie eventy, w których możecie pobić czasy Waszych znajomych. Szukacie teraz tego w klasie Hyper, żeby móc wybrać Bugatti SS. Po znalezieniu takiego eventu nie pozostaje Wam nic innego jak po prostu pobić czas znajomego. Trofeum wpadnie dopiero na samym końcu, po podsumowaniu wyników.

Istnieje również inna metoda. W grze jest event „Any Means Necesary”, w którym będziecie jechać czasówkę Bugatti Veyronem Super Sport, nie trzeba go odkrywać. Możecie zrobić pierwszy przejazd bardzo słaby, aby uplasować się na dole tabeli wyników. Po zakończeniu, gra powinno zasugerować Wam ten event, że można pobić czas znajomego. Pamiętajcie, że gra musi zrobić rekomendacje! Jeśli jej nie ma, to pucharek Wam nie wpadnie! Gdy tylko pojawi się taka rekomendacja, to przystępujecie do niej i pobijacie wynik znajomego.

Bugatti Veyron Super Sport może być zarówno w wersji normalnej jak i policyjnej.

braz Start / Blast Off 5
Ukończ 5 wyścigów w sieci samochodem GUMPERT apollo s / Complete 5 online races in the GUMPERT apollo s

Gumperta Apollo S odkryjemy dopiero na samym końcu, po wbiciu 20 poziomu, więc trochę jeżdżenia przed nami nim w ogóle będziemy mogli przystąpić do tego trofeum. O tym jak najlepiej nabić poziomy doświadczenia przeczytacie w opisie pucharków srebro Stróż prawa oraz srebro Nieuchwytny. Po odblokowaniu pojazdu, nie pozostaje nic innego jak przejść do trybu Online, wybrać Race / Wyścig i przejechać 5 eventów w tej kategorii. Pamiętajcie, że nie trzeba wygrywać, wystarczy po prostu dojechać do mety.

 

braz Poślizg / Slip and Slide 10
Przejedź 1000 jardów (915 m) driftem samochodem Porsche 911 GT2 RS / Do a 1000 yard (915 metres) drift in the Porsche 911 GT2 RS

Tak długi drift zrobicie jedynie w kilku miejscach na mapie. Zapewne każdy z Was zapamiętał już charakterystyczne okrągłe ślimaki, na których można to zrobić bez większego problemu. Samochód, którym musicie to zrobić to Porsche 911 GT2 RS2, wersja cywilna lub policyjna, nie ma znaczenia. Można to zrobić w czasie dowolnego eventu bądź dowolnej przejażdżce po mapie. Zalecam ten drugi sposób, jako że jest jedno miejsce, w którym pojawiacie się bezpośrednio przed ślimakiem. Wystarczy przejechać na górę, zawrócić i jechać w dół driftem (jadąc w dół nie stracicie tak łatwo prędkości i łatwiej utrzymać drift).

Może być wersja normalna lub policyjna, nie ma znaczenia.

 

braz Rekord prędkości na lądzie / Land Speed Record 5
Utrzymaj prędkość maksymalną samochodem Bugatti Veyron 16.4 Super Sport przez 2 sekundy / Hold the Bugatti Veyron 16.4 Super Sport at top speed for 2 seconds

Bugatti Veyron Super Sport odblokujecie dopiero na 18 poziomie. Rozpędzenie go do maksymalnie prędkości nie powinno sprawić nikomu większego problemu, szczególnie na długich autostradach lub na pustynnym odcinku, gdzie jest bardzo długa prosta. Możecie pomóc sobie nitro lub super turbo, jeśli próbujecie to zrobić w czasie jakiegoś eventu. Osiągnięcie maksymalnej prędkości charakteryzuje się zmianą koloru licznika (pomarańczowy w przypadku uciekiniera, niebieski w przypadku gliniarza). Wystarczy utrzymać prędkość przez 2 sekundy, tak aby kolor licznika nie wrócił do normalnego i po kłopocie. Trofeum wpadnie Wam na 100% samo, jako że jest wiele eventów, w których będziecie jechać po długich prostych, a sam Veyron SS rozpędza się w mgnieniu oka.

Bugatti Veyron Super Sport może być zarówno w wersji normalnej jak i policyjnej.

 

braz W blasku księżyca / Moon Shot 10
Zatrzymaj nocą kierowcę radiowozem GUMPERT apollo s, grając w sieci lub poza siecią / Bust a racer in the GUMPERT apollo s Interceptor at night, online or offline

Policyjnego Gumperta Apollo S odkryjecie dopiero po wbiciu 20 poziomu gliniarza. Gdy już go zdobędziecie to najlepiej wybrać policyjny event „Lockdown” (prawda strona mapy), wybrać Gumperta, a następnie rozwalić jeden z samochodów uciekinierów. Pościg jest długi i jedzie to kilka samochodów, więc spokojnie zdążycie rozwalić przynajmniej jeden pojazd. Używajcie gadżetów, szczególnie blokad i kolczatek, a zrobicie to w przeciągu kilku minut. Najgorszy element tego trofeum to po prostu zdobycie Gumperta.

Wymagany pojazd do pucharku.

 

braz Kolec w ogonie / Sting in the Tail 5
Uzyskaj 5 trafień kolczatką radiowozem Porsche 911 GT2 RS / Get 5 spike strip hits with the Porsche 911 GT2 RS Interceptor

Wpadnie pewnie samo podczas normalnego grania, jedyne na co musicie zwrócić uwagę to to, aby wybierać zawsze samochód Porsche 911 GT2 RS, kiedy tylko będziecie mieć możliwość. Kolczatki używacie poprzez wciśnięcie , gdy ta się naładuje. Pamiętajcie, żeby używać kolczatki jak samochód uciekiniera będzie centralnie za Wami, w bliskiej odległości. Nie puszczajcie kolczatek na zakrętach oraz jak inne samochody są daleko bo po prostu je ominą. Trofeum nie trzeba robić w jednym pościgu, można to zrobić w kilku osobnych eventach. 

W tym wypadku interesuje nas tylko i wyłącznie wersja policyjna.

 

braz Ważniak / Hotshot 5
Wygraj Przechwycenie w sieci i poza siecią radiowozem Bugatti Veyron 16.4 Super Sport / Win an Online and an Offline Interceptor event in the Bugatti Veyron 16.4 Super Sport Interceptor

Podobnie jak w powyższych pucharkach, najtrudniejszym elementem jest po prostu zdobycie policyjnego Bugatti Veyrona Super Sport. Plus jest taki, że zdobędziecie go już za 18 poziom doświadczenia. Wyzwanie trzeba zrobić zarówno w trybie online jak i offline, dopiero wtedy wpadnie Wam trofeum. Najlepiej jest się ustawić w zamkniętej sesji ze znajomym, gdy już zdobędziecie pojazd, zaś w przypadku sesji offline wystarczy znaleźć dowolny event typu Interceptor / Przechwycenie w kategorii Hyper, wybrać Veyrona SS i zrobić swoje.

Wymagana wersja policyjna.

 

srebro Nietykalny / Untouchable 25
Zdobądź złoty medal we wszystkich zawodach pakietu Super Sports dla kierowców / Get gold in all the Super Sports Racer events

Po prostu grajcie kolejne i zaliczajcie je na złoto. W remasterze, wszystkie eventy z pakietów DLC zostały połączone z tymi podstawowymi, więc nie sposób ich pominąć.

 

srebro Szybka sprawiedliwość / Swift Justice 25
Zdobądź wyróżnienie we wszystkich zawodach pakietu Super Sports dla gliniarzy / Get distinction in all the Super Sports Cop events

Po prostu grajcie kolejne i zaliczajcie je na złoto. W remasterze, wszystkie eventy z pakietów DLC zostały połączone z tymi podstawowymi, więc nie sposób ich pominąć.

 


Porsche vs Lamborghini Pack

braz Najlepszy w klasie / Top of the Range 5
Wygraj zawody w sieci samochodem Porsche 911 Turbo / Win an online event in the Porsche 911 Turbo

Porsche 911 Turbo odkryjecie w miarę szybko, jako że znajduje się on w najwolniejszej klasie samochodów. To wyzwanie trzeba zrobić tylko i wyłącznie w trybie online, bez znaczenia w jakiej kategorii wyścigów. Wygrana liczy się zarówno w wersji cywilnej jak i policyjnej, także można się ustawić ze znajomym i zrobić to bardzo szybko w trybie Interceptor / Przechwycenie. Wybór pozostawiam Wam.

Wybieracie Porsche 911 Turbo w trybie online i wygrywacie dowolny event.

braz Terenowe nowinki / Offroad Innovation 15
Pokonaj milę (1,6 km) skrótami podczas wyścigu i wygraj go samochodem Porsche 959 / Drive for a mile (1.6 kilometres) on shortcuts in a race and win it in the Porsche 959

Dość podchwytliwe trofeum, ponieważ rzadko kiedy korzystamy z takiej ilości skrótów, a Porsche 959 nie jest tak często możliwe do wyboru. W każdym razie, gdy już odkryjecie pojazd to zalecam wybrać event „Sun, Sand and Supercars” (prawy dolny róg mapy). Jest tutaj bardzo dużo skrótów, więc nawet nie trzeba korzystać ze wszystkich. Wzdłuż długiej prostej, po prawej stronie będzie lotnisko, którym również możecie przejechać i doliczy Wam dystans do skrótów. Koło prędkościomierza będziecie mieć przejechany dystans na obecnym skrócie. Wystarczy sobie liczyć, aby uzbierać 1600 metrów i dojechać do mety na 1 miejscu.

Filmik:

 

braz Ulica marzeń / Street of Dreams 15
Przejedź samochodem Porsche 911 Speedster odległość 20 mil (32,1 km) / Drive the Porsche 911 Speedster for 20 miles (32.1 kilometres)

Dystans naliczany jest tylko i wyłącznie podczas eventów! Jazda w swobodnej rozgrywce po mapie co prawda nalicza kilometry na liczniku, ale nie sumuje ich do trofeum. Tylko dojeżdżanie eventów do końca nabija przejechany dystans! Teraz jak już to wiecie, wystarczy wybierać Porsche 911 Speedster, gdy tylko będzie to możliwe i uzbierać 32.1 km. Trofeum wpadnie dopiero po dojechaniu do mety, także nie stresujcie jak pucharek nie wpadnie od razu po osiągnięciu wymaganego licznika. Wersja cywilna oraz policyjna są liczone osobno, dlatego skupcie się na jednej.

Pamiętajcie, że dystans nalicza się tylko w trakcie eventów!

 

braz Dobrze znane Diablo / The Diablo You Know 5
Rozpędź się do prędkości maksymalnej samochodem Lamborghini Diablo na nadmorskiej drodze / Reach top speed in a Lamborghini Diablo on a coastal road

Nadmorskie drogi prowadzą po lewej stronie mapy, blisko morza (logiczne…). Na szczęście jest kilka eventów, w których spokojnie zrobicie to trofeum, bez konieczności szukania. Można to również zrobić w swobodnej rozgrywce, gdzie wybieracie Diablo (jak już je odkryjecie), następnie pojawiacie się blisko, którejś z nadmorskich dróg i rozpędzacie samochód do maksymalnej prędkości. Prędkość maksymalna charakteryzuje się zmianą koloru licznika, pomarańczowy w przypadku uciekiniera oraz niebieskie w przypadku policji. Event, który Was interesuje nazywa się Comeback Tour i znajduje się po lewej stronie mapy, blisko morza. Trasa wiedzie praktycznie cały czas wzdłuż morza, więc macie sporo czasu na rozpędzenie pojazdu. Gdy tylko dobijecie do maksa to od razu wpadnie Wam trofeum. bez konieczności czekania.

Pucharek wpadnie jak tylko dobijecie do max prędkości na nadmorskiej drodze.

 

braz Ognisty grill / Flame Grilled 15
Za jednym razem zużyj pełen pasek nitro podczas jazdy samochodem Lamborghini Sesto Elemento / Use a full bar of nitrous in one go in the Lamborghini Sesto Elemento

Trofeum na bank wpadnie Wam samo, jest ono kopią tego z podstawowej wersji gry, z tym że tutaj musicie korzystać z samochodu Lamborghini Sesto Elemento. Będzie sporo eventów, w których będziecie mogli wykorzystać ten pojazd. Pamiętajcie tylko o pełnym naładowaniu paska nitro, a następnie wciśnięciu i trzymaniu do samego końca. Nie muszę chyba dodawać, żeby zrobić to na w miarę prostej drodze, aby nic nam nie przeszkodziło.

 

braz Wyścigowe przepychanki / Rubbing is Racing 5
Wyeliminuj kierowcę w trybie Wyścigu zbrojeń / Take down another racer in Arms Race

Osiągnięcie zrobicie tylko i wyłącznie w trybie online, w kategorii Arms Race / Wyścig Zbrojeń. Charakteryzuje się tym, że udział biorą tylko i wyłącznie uciekinierzy, ale z możliwością korzystania z gadżetów. Waszym zadaniem jest całkowicie rozwalić samochód przeciwnika, czyli zjechać jego pasek zdrowia do końca. Najszybciej i najprościej zrobicie to poprzez ustawienie się ze znajomym. Raz Wy go rozwalacie, raz on Was i oboje macie trofeum. W przypadku, gdybyście chcieli robić to w „normalny” sposób, to zalecam włączyć funkcję Crossplay, dzięki czemu będzie większa szanse na znalezienie losowych ludzi do gry.

 

braz Pościg za asem / Chase the Ace 15
Rozegraj 5 gier w trybie Najbardziej poszukiwanego jako gliniarz / Play 5 games of Most Wanted as a Cop

Czytaj opis trofeum braz Ważny cel / Priority Target

 

braz Ważny cel / Priority Target 15
Rozegraj 5 gier w trybie Najbardziej poszukiwanego jako kierowca / Play 5 games of Most Wanted as a Racer

Oba powyższe pucharki zrobicie w ten sam sposób, czyli grając w online w trybie Most Wanted / Najbardziej poszukiwanego zarówno jako kierowca oraz jako policjant. Jeśli będziecie grać normalnie, to co rundę będzie następować zmiana stron. Więc, wystarczy ukończyć około 10 gier i powinniście zdobyć oba pucharku. Standardowo jednak, najszybciej będzie to zrobić ze znajomym, ponieważ jako policja bardzo szybko rozwalacie pojazd uciekiniera i gra zaliczona, nie trzeba męczyć się z gonieniem czy uciekaniem.

 

srebro Zasady Porsche / The Porsche Principle 30
Zdobądź złoto lub wyróżnienie we wszystkich zawodach pakietu Porsche / Get Gold or Distinction in all Porsche Pack events

Po prostu grajcie kolejne i zaliczajcie je na złoto. W remasterze, wszystkie eventy z pakietów DLC zostały połączone z tymi podstawowymi, więc nie sposób ich pominąć.

 

srebro Mistrzowskie wykonanie / Masterpieces 30
Zdobądź złoto lub wyróżnienie we wszystkich zawodach pakietu Lamborghini / Get Gold or Distinction in all Lamborghini Pack events

Po prostu grajcie kolejne i zaliczajcie je na złoto. W remasterze, wszystkie eventy z pakietów DLC zostały połączone z tymi podstawowymi, więc nie sposób ich pominąć.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.