27 października 2020
2
5/10
16-20H
x1
x4
x13
x20
37
1
2
0
1
37
1
2
0
1

 

Overpass to nietypowa gra w której mierzymy się nie tylko z przeciwnikami, ale i ukształtowaniem terenu. Zestaw trofeów nie jest jednak skomplikowany i jak już ogarniemy podstawowe mechaniki gry nie powinniśmy mieć z platyną problemów. Czasu wiele też nam nie zajmie.

 

Krok po kroku:

UWAGA! Do pucharków związanych z zakupami – srebro Pełna garderoba oraz srebro Pełny garaż musimy upewnić się by ostatniego przedmiotu czy pojazdu do pełnej kolekcji nie kupować w promocji z poziomu zarządzania karierą. Musimy go nabyć tradycyjnie poprzez garaż. W innym wypadku trofeum nie wpadnie i konieczne może być powtarzanie całej gry.

Na wstępie trzeba wyjaśnić kilka rzeczy. Gra niestety ma mocno zaburzony balans, co opisywałem dogłębniej w opinii do tejże gry. Generalnie może się zdarzyć, że w początkowej fazie rozgrywki jadąc nieulepszonym pojazdem będziemy mieć problem z ogólnym pokonaniem danej trasy. Przygotujmy się na to, że dopiero po odpowiednim ulepszeniu uda nam się pokonywać część przeszkód.

 

Ogólne porady:

 • W grze nie należy cały czas dusić gazu. Tu trzeba ostrożnie dawkować i szczególnie przy podjazdach znajdować sobie najlepsze miejsce, by wdrapać się na szczyt.
 • Większość pojazdów ma możliwość przełączania napędu. Niestety skuteczność tego jest dość znikoma i w zasadzie nie robi wielkiej różnicy.
 • Przy rozpoczynaniu kariery polecam wybrać ligę amatorską. Szczególnie na początku, bo w innych może być za trochę za trudno.
 • Po zajęciu miejsca na podium w pierwszym finale odblokujemy pojazd Polaris Pro XP. Warto wtedy go zakupić, bo jest to najlepsza maszyna dostępna w grze. Szczególnie po całkowitym ulepszeniu.
 • W wyścigach mamy  do wyboru jazdę UTV oraz quadem poza kilkoma dedykowanymi quadom wyścigami. Zalecam zawsze wybierać UTV, bo kierowca quada to ofiara losu i jadąc tymi pojazdami idzie tylko gorzej.
 • Przy wyścigach dedykowanych quadom najbardziej polecam Polaris Scrambler XP 1000. I na pewno nie wybierajmy tych mających tylko napęd 2WD. Nimi trudno cokolwiek ujechać.
 • Jadąc quadem istotne jest balansowanie wychyleniem kierowcy, by powiększyć nacisk na daną stronę. Korzystamy z tego za pomocną analogu .
 • Nie ma sensu kupować dlc w postaci paczek pojazdów poza chęcią posiadania ich większej ilości. W żaden sposób nie przyspieszą one, ani nie ułatwią nam zdobycia platyny.
 • Koniecznie ulepszajmy nasze ulubione pojazdy. Do platyny i tak musimy wykupić wszystkie części, a moc pojazdu robi ogromną różnicę.
 • Nie zapominajmy odbierać nagród w trybie kariery zarówno w drzewku menu PRZEGLĄD, jak i w menu ZARZĄDZANIE. Pieniądze przydadzą się do wykupienia wszystkiego związanego z najbardziej czasochłonnym pucharkiem.

 

KROK I – Kariera

Na początek zaczynamy tryb kariery i uczymy się mechanik gry. Z początku może być trudno. Szczególnie z wspomnianego wyżej problemu z balansem. Nie musimy jednak od razu wszystkiego wygrywać. Polecam skupić się na zdobywaniu ulepszeń do naszego ulubionego pojazdu i dojechaniu na podium w pierwszym sezonie. Finał pojawia się zawsze po ukończeniu 12 wydarzeń. Odblokujemy wtedy Polaris Pro XP i ulepszając go, możemy go wykorzystywać do wygrywania i zbierania kasy.

 

KROK II – Złote medale

Każda trasa ma określony czas do zaliczenia jej na złoty medal. Będziemy musieli go zdobyć na wszystkich. Można tego dokonać zarówno w trybie kariery, jak i w szybkim wyścigu. Te, które da się jechać w trybie kariery, zalecam zrobić właśnie tam z uwagi, że w szybkim wyścigu nie mamy ulepszeń pojazdu. Niemniej wyścigi dedykowane quadom w karierze są wyraźnie trudniejsze do zaliczenia na złoto, bo quady są słabsze. Dlatego te pojedyncze wydarzenia łatwiej jest ogarnąć w szybkim wyścigu używając Polaris Pro XP.

 

KROK III – Trofea z innych trybów

Tu mamy bardzo szybki krok związany z grą wieloosobową. Wystarczy przejechać jeden wyścig w trybach online, dzielonego ekranu oraz gorącego krzesła. Ze znalezieniem kogoś w multi może być ciężko i bez wołania znajomego raczej się nie obejdzie. A przy dzielonym ekranie musimy mieć oczywiście drugi kontroler, by móc w tym trybie ukończyć wyścig.

 

KROK IV – Wykupienie wszystkiego

Ostatnim krokiem, jaki nam zostanie do platyny, będzie bez wątpienia wykupienie wszystkiego w trybie kariery. Przyjdzie nam tu trochę grindować kasy, bo nie tylko trzeba kupić wszystkie pojazdy i przedmioty dla kierowcy, ale także każde ulepszenie w każdym z pojazdów. To trochę kosztuje i zajmuje nam nieco czasu gromadzenie gotówki.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Kolekcjoner trofeów</span> / <span>Trophy collector

Kolekcjoner trofeów / Trophy collector

Zbierz wszystkie pozostałe trofea / Collect all other trophies

Platynowe trofeum. Nic trudnego, ale w błocie trochę posiedzimy.

Ikona osiągnięcia: Finalista</span> / <span>Finalist
20

Finalista / Finalist

Zakwalifikuj się do World Finals / Qualify for the World Finals

Trofeum związane z trybem kariery. By zakwalifikować się do finału musimy znajdować się w stawce kierowców GRUPY A po zakończeniu 12 wydarzeń. Nie powinno to stanowić większego problemu nawet, jeśli czasem pójdzie nam gorzej.

Ikona osiągnięcia: Mistrz świata</span> / <span>World Champion
90

Mistrz świata / World Champion

Wygraj World Finals / Win the World Finals

Trofeum związane z trybem kariery. Po zakwalifikowaniu się do finału musimy go jeszcze wygrać. Trzeba wystartować tu jakimś dobrym pojazdem, bo niektóre trasy są dość upierdliwe. Po zwycięstwie jednak odblokujemy bardzo dobry pojazd do zdobywania złotych medali.

Ikona osiągnięcia: Słodkie zwycięstwo</span> / <span>Sweet victory
10

Słodkie zwycięstwo / Sweet victory

Wygraj pierwsze wyzwanie / Win your first Challenge

Trofeum związane z trybem kariery. Przez wyzwanie należy rozumieć ogólnie pojedynczy wyścig. Po wygraniu pierwszego otrzymamy ten pucharek.

Ikona osiągnięcia: Dobra passa</span> / <span>On a roll
30

Dobra passa / On a roll

Wygraj 3 wyzwania z rzędu / Win 3 Challenges in a row

Trofeum związane z trybem kariery. Analogiczny pucharek jak powyższy z tym, że należy wygrać trzy wyścigi pod rząd. Czasem w pojedynczym wydarzeniu mamy kolejno trzy trasy, a można to zdobyć też na kilku osobnych wydarzeniach. Grunt, by zwycięstwa występowały jedno po drugim. Warto zaznaczyć, że po dojechaniu do mety nie ma możliwości restartu wyścigi, więc jeśli widzimy, że idzie nam źle, warto zrestartować wyścig odpowiednio wcześniej.

Ikona osiągnięcia: Sława</span> / <span>Famous
10

Sława / Famous

Zdobądź pierwszy poziom reputacji / Earn your first reputation title

Trofeum związane z trybem kariery. Poziomy reputacji zdobywamy wraz z wygrywaniem kolejnych wyścigów. Pucharek wpadnie po pierwszym nabiciu tego poziomu.

Poziom naszej reputacji można łatwo sprawdzić.
Ikona osiągnięcia: Legenda</span> / <span>Legend
30

Legenda / Legend

Zdobądź największą reputację / Earn the highest reputation title

Trofeum związane z trybem kariery. Maksymalnym poziomem reputacji w sezonie jest Legenda. Jeśli będziemy wygrywać kolejne wyścigi spokojnie zdobędziemy ten pucharek przed zakończeniem danego sezonu.

Ikona osiągnięcia: Pełne mistrzostwo</span> / <span>Master of all
30

Pełne mistrzostwo / Master of all

Odblokuj wszystko w trybie kariery / Unlock everything in Career mode

Trofeum związane z trybem kariery. By zdobyć ten pucharek będziemy musieli zająć podium w każdym z wyścigów dostępnym na drzewku PRZEGLĄD. Będzie to wymagało rozegrania przynajmniej dwóch sezonów. Przy każdym z wyścigów przypisane są odpowiednie nagrody, które możemy odebrać by je odblokować.

Rodzaje przedmiotów do odblokowania:

 • Nowe pojazdy
 • Nowe elementy wyposażenia kierowcy
 • Nowe ulepszenia pojazdów
Musimy pamiętać, by odbierać wszystkie odblokowywane nagrody.
Ikona osiągnięcia: Mam wszystko</span> / <span>Own it all
90

Mam wszystko / Own it all

Zdobądź wszystko w trybie kariery / Own everything in Career mode

Trofeum związane z trybem kariery. Najbardziej czasochłonne trofeum i najprawdopodobniej ostatnie, jakie zdobędziemy w grze. Po zdobyciu trofeum srebro Pełne mistrzostwo musimy jeszcze teraz wykupić wszystkie odblokowane rzeczy. I będzie to wymagało dość sporego nakładu pieniędzy, co zmusi nas do ukończenia kilku sezonów, by nazbierać dostatecznie dużo gotówki.

Należy wykupić:

 • Wszystkie dostępnie pojazdy z pucharku srebro Pełny garaż
 • Wszystkie malowania pojazdów z pucharku srebro Wszystkie malowania
 • W ramach pucharku zloto Wszystko w wyposażeniu w każdym z pojazdów musimy dokupić część każdej kategorii. Do tego trofeum jednak musimy kupić każdą z części w każdym z samochodów. Czyli nie tylko przykładowo najmocniejsze ulepszenie silnika, ale wszystkie trzy warianty. Na szczęście nie musimy jednak kupować potężnych i najdroższych czwartych ulepszeń przyznawanych przez sponsorów.
 • Wszystkie elementy wyposażenia kierowcy z pucharku srebro Pełna garderoba
Ikona osiągnięcia: Pojedynkowicz</span> / <span>Duelist
15

Pojedynkowicz / Duelist

Wygraj pojedynek / Win a duel

Trofeum związane z trybem kariery. Podczas gry w zakładce ZARZĄDZANIE od czasu do czasu pojawiają się specjalne wyzwania rzucane nam przez innych kierowców. Jednym z nich jest właśnie pojedynek. Gdy taki się pojawi musimy go przyjąć i wygrać dany wyścig. Minie nam jeden z 12 okresów sezonu i nieco przez to stracimy punktów w klasyfikacji, ale możemy dostać tu ładny zastrzyk gotówki oraz zdobyć ten pucharek.

Musimy zaakceptować propozycję pojedynku i go wygrać.
Ikona osiągnięcia: Naprawiacz</span> / <span>Fix up
15

Naprawiacz / Fix up

Napraw swoje pojazdy za łączną kwotę $20000 / Repair your vehicles for a total cost of $20000

Trofeum związane z trybem kariery. Przy tak ukształtowanym terenie często przyjdzie nam naprawiać pojazdy między kolejnymi wyścigami. Nie musimy się tym przejmować i wpadnie nam spokojnie samo przy zbieraniu pozostałych pucharków.

Ikona osiągnięcia: Zrób to sam</span> / <span>Fix it yourself
10

Zrób to sam / Fix it yourself

Poświęć czas na samodzielną naprawę pojazdu / Spend time repairing a vehicle yourself

Trofeum związane z trybem kariery. Kolejny pucharek dotyczący naprawy pojazdów. Przed każdym wydarzeniem używany pojazd będzie można naprawić nim wystartujemy. Mamy trzy opcje do wyboru. By dostać trofeum będziemy musieli wybrać tę trzecią, oznaczoną . Nie stracimy wówczas pieniędzy, ale minie nam jeden z 12 okresów na wyścig w danym sezonie.

Ikona osiągnięcia: Przeszkody mi niestraszne</span> / <span>Overcome the obstacles
10

Przeszkody mi niestraszne / Overcome the obstacles

Wygraj swój pierwszy wyścig na torze z przeszkodami w trybie kariery / Win your first obstacle course in Career mode

Trofeum związane z trybem kariery. Jeden z pierwszych pucharków jaki zdobędziemy. Wystarczy wygrać pierwszy wyścig na torze. Jest to bardziej typowa konkurencja, gdzie na czas wykonujemy okrążenia.

Ikona osiągnięcia: Na całość</span> / <span>All the way
10

Na całość / All the way

Wygraj swój pierwszy wyścig wspinaczkowy w trybie kariery / Win your first hillclimb in Career mode

Trofeum związane z trybem kariery. Wyścig wspinaczkowy to nietypowa konkurencja, polegająca na wjechaniu na stromy szczyt. Nieulepszone pojazdy mogą tu nie podołać, bo część podjazdów jest naprawdę trudna. Kluczowe jest też znalezienie odpowiedniej drogi, gdyż nie wszędzie można sobie ot tak wjechać. Pucharek wpadnie po pierwszym wygraniu wyścigu tego typu.

Ikona osiągnięcia: Dookoła świata</span> / <span>Around the world
15

Dookoła świata / Around the world

Rozegraj wyścig w każdym miejscu / Play a race in each venue

Pucharek kumulacyjny. Wpadnie nam spokojnie podczas drogi do platyny, bo nie tylko będziemy musieli rozegrać wyścig w każdym miejscu, ale i zdobyć złoty medal na każdej trasie.

Dostępne miejsca:

 • Northern Forest
 • Open Arena
 • Adriatic Coast
 • Old Canyon
 • Jungle Ridge
 • The Pit
Ikona osiągnięcia: Pierwsze złoto</span> / <span>First Gold
15

Pierwsze złoto / First Gold

Zdobądź swój pierwszy złoty medal na trasie / Win your first Gold medal on a track

Trofeum związane ze zdobywaniem złotych medali. Wpadnie po osiągnięciu pierwszego złotego czasu na dowolnej trasie. Pewnie ogarniemy to nawet nie zauważając kiedy.

Ikona osiągnięcia: Złoto w Northern Forest</span> / <span>Gold on Northern Forest
30

Złoto w Northern Forest / Gold on Northern Forest

Zdobądź złoty medal na wszystkich trasach w miejscu Northern Forest / Win a Gold medal on all tracks in Northern Forest

Trofeum związane ze zdobywaniem złotych medali. Każdy z regionu ma określone ramy czasowe w których należy ukończyć dane trasy, by otrzymać złoty medal. Pucharek otrzymamy po zdobyciu złota na każdej z tras. Więcej informacji w opisie: zloto Pogromca czasu. Poniżej pokazuje listę tras w danym regionie z zaznaczeniem wymaganego do złotego medalu czasu oraz moimi osobistymi wynikami dla porównania.

Trasy w Northern Forest:

 • HOT SPOT  – 08:00.00 (mój rekord 07:24.09)
 • FORGOTTEN LAKE  – 06:18.00 (mój rekord 05:24.17)
 • GRASSY GLADE  – 06:33.00 (mój rekord 06:18.43)
 • WILD WAY  – 04:06.00 (mój rekord 03:22.93)
 • SPLIPPERY SLUDGE – 01:08.00 (mój rekord 00:47.65)
 • RIDGE PASSAGE – 01:11.00 (mój rekord 01:05.84)
 • TOUGH PINES – 08:36.00 (mój rekord 07:46.26)
Ikona osiągnięcia: Złoto w Open Arena</span> / <span>Gold on Open Arena
30

Złoto w Open Arena / Gold on Open Arena

Zdobądź złoty medal na wszystkich trasach w miejscu Open Arena / Win a Gold medal on all tracks in Open Arena

Trofeum związane ze zdobywaniem złotych medali. Każdy z regionu ma określone ramy czasowe w których należy ukończyć dane trasy, by otrzymać złoty medal. Pucharek otrzymamy po zdobyciu złota na każdej z tras. Więcej informacji w opisie: zloto Pogromca czasu. Poniżej pokazuje listę tras w danym regionie z zaznaczeniem wymaganego do złotego medalu czasu oraz moimi osobistymi wynikami dla porównania.

Trasy w Open Arena:

 • DUST DASH  – 06:09.00 (mój rekord 05:49.79)
 • THRILLING TROUBLES  – 05:45.00 (mój rekord 04:53.68)
 • THE SNAG  – 04:24.00 (mój rekord 04:05.56)
 • DIRT RUMBLE – 05:48.00 (mój rekord 05:35.85)
 • PIPE CLIMB – 04:15.00 (mój rekord 04:09.08)
 • WINDING TURNS – 07:30.00 (mój rekord 07:07.92)
 • ENIGMA – 07:30.00 (mój rekord 07:24.05)
 • EARTHSHAKER – 05:21.00 (mój rekord 04:29.31)
 • TRICKY TRIP – 06:12.00 (mój rekord 06:04.15)
 • MOUNTAINEER – 01:32.00 (mój rekord 01:16.68)
 • IMPOSSIBLE ROAD – 01:26.00 (mój rekord 00:41.36)
Ikona osiągnięcia: Złoto w Adriatic Coast</span> / <span>Gold on Adriatic Coast
30

Złoto w Adriatic Coast / Gold on Adriatic Coast

Zdobądź złoty medal na wszystkich trasach w miejscu Adriatic Coast / Win a Gold medal on all tracks in Adriatic Coast

Trofeum związane ze zdobywaniem złotych medali. Każdy z regionu ma określone ramy czasowe w których należy ukończyć dane trasy, by otrzymać złoty medal. Pucharek otrzymamy po zdobyciu złota na każdej z tras. Więcej informacji w opisie: zloto Pogromca czasu. Poniżej pokazuje listę tras w danym regionie z zaznaczeniem wymaganego do złotego medalu czasu oraz moimi osobistymi wynikami dla porównania.

Trasy w Adriatic Coast:

 • LONG BEACH  – 06:37.00 (mój rekord 06:06.33)
 • RAGING ROCKS  – 04:52.00 (mój rekord 04:50.14)
 • HILL RIDER  – 07:21.00 (mój rekord 07:07.69)
 • SAND TRAP – 04:30.00 (mój rekord 03:42.89)
 • SUNNY RUN – 06:45.00 (mój rekord 06:01.89)
 • SAND WEDGE – 02:00.00 (mój rekord 01:34.56)
 • TWO BEACHES – 07:20.00 (mój rekord 06:11.35)
Ikona osiągnięcia: Złoto w Old Canyon</span> / <span>Gold on Old Canyon
30

Złoto w Old Canyon / Gold on Old Canyon

Zdobądź złoty medal na wszystkich trasach w miejscu Old Canyon / Win a Gold medal on all tracks in Old Canyon

Trofeum związane ze zdobywaniem złotych medali. Każdy z regionu ma określone ramy czasowe w których należy ukończyć dane trasy, by otrzymać złoty medal. Pucharek otrzymamy po zdobyciu złota na każdej z tras. Więcej informacji w opisie: zloto Pogromca czasu. Poniżej pokazuje listę tras w danym regionie z zaznaczeniem wymaganego do złotego medalu czasu oraz moimi osobistymi wynikami dla porównania.

Trasy w Old Canyon:

 • TASTE THE WASTE  – 03:52.00 (mój rekord 03:46.24)
 • CRITICAL EDGE  – 03:55.00 (mój rekord 03:43.72)
 • DRY TRIAL  – 06:42.00 (mój rekord 06:10.62)
Ikona osiągnięcia: Złoto w Jungle Ridge</span> / <span>Gold on Jungle Ridge
30

Złoto w Jungle Ridge / Gold on Jungle Ridge

Zdobądź złoty medal na wszystkich trasach w miejscu Jungle Ridge / Win a Gold medal on all tracks in Jungle Ridge

Trofeum związane ze zdobywaniem złotych medali. Każdy z regionu ma określone ramy czasowe w których należy ukończyć dane trasy, by otrzymać złoty medal. Pucharek otrzymamy po zdobyciu złota na każdej z tras. Więcej informacji w opisie: zloto Pogromca czasu. Poniżej pokazuje listę tras w danym regionie z zaznaczeniem wymaganego do złotego medalu czasu oraz moimi osobistymi wynikami dla porównania.

Trasy w Jungle Ridge:

 • DIRE PATH  – 04:33.00 (mój rekord 04:05.34)
 • BIRD’S PEAK  – 04:16.00 (mój rekord 03:47.47)
 • JUNGLE TREK  – 04:16.00 (mój rekord 03:15.14)
 • HOLLOW HILL – 05:30.00 (mój rekord 03:56.95)
 • CLEARCUT CLIMB – 02:20.00 (mój rekord 01:16.42)
 • VERTIGO SLOPE – 02:00.00 (mój rekord 01:27.99)
 • ROUGH ASCENSION – 03:16.00 (mój rekord 01:49.49)
 • GREEN GROUNDS – 06:15.00 (mój rekord 05:35.68)
 • LAKE PHASUK – 07:03.00 (mój rekord 05:49.32)
Ikona osiągnięcia: Złoto w The Pit</span> / <span>Gold on The Pit
30

Złoto w The Pit / Gold on The Pit

Zdobądź złoty medal na wszystkich trasach w miejscu The Pit / Win a Gold medal on all tracks in The Pit

Trofeum związane ze zdobywaniem złotych medali. Każdy z regionu ma określone ramy czasowe w których należy ukończyć dane trasy, by otrzymać złoty medal. Pucharek otrzymamy po zdobyciu złota na każdej z tras. Więcej informacji w opisie: zloto Pogromca czasu. Poniżej pokazuje listę tras w danym regionie z zaznaczeniem wymaganego do złotego medalu czasu oraz moimi osobistymi wynikami dla porównania.

Trasy w The Pit:

 • STONE BATTLE  – 01:35.00 (mój rekord 00:56.87)
 • TIPPING POINT  – 05:57.00 (mój rekord 05:33.66)
 • THE MACHINE  – 07:15.00 (mój rekord 06:30.07)
 • RAW GROUND – 06:28.00 (mój rekord 05:28.70)
 • GREAT GRAVEL – 06:51.00 (mój rekord 05:26.74)
 • VERTICAL CRAWL – 01:08.00 (mój rekord 00:56.24)
Ikona osiągnięcia: Pogromca czasu</span> / <span>Time crusher
90

Pogromca czasu / Time crusher

Zdobądź złoty medal na wszystkich trasach / Win a Gold medal on all tracks

Kumulacyjne trofeum przyznawane za zdobycie złotego medalu na każdej trasie w grze. Z początku złote medale mogą się wydawać trudne, ale ostatecznie tak nie jest. Widać to choćby po moich czasach. Udało mi się z dużym zapasem przebić wyniki. A nie jechałem idealnie i można by było to jeszcze poprawić. Poniżej przedstawiam listę porad do ogarniania czasówek.

 

 • Kluczowy jest dobór pojazdu. Od siebie polecam Polaris Pro XP. Zdecydowanie najlepiej mi się nim jechało i osiągał bardzo dobre czasy na każdej trasie.
 • Złote medale można zdobywać zarówno w trybie kariery, jak i w szybkim wyścigu. Różnica jest taka, że w karierze możemy jechać ulepszonym pojazdem. Część tras jednak skazuje nas tam na jazdę quadem i te polecam ogarnąć jednak w szybkim wyścigu za pomocą pojazdu UTV.
 • W trybie szybkiego wyścigu możliwa jest konfiguracja wyścigu, jednak do trofeum musimy jechać przy standardowych ustawieniach. Tzn. jeśli wyścig składa się z 3 okrążeń, to musimy jechać wszystkie trzy.
 • Nie musimy tu jechać idealnie, więc jak czasem dostaniemy jakąś nieznaczną karę czasową, nie ma się co specjalnie przejmować. Z reguły i tak jeszcze możemy na złoto dojechać. No chyba, że był to sam początek trasy, to warto zrestartować.
 • Niektóre przeszkody są fatalnie zaprojektowane i ich poprawne pokonanie to kwestia szczęścia. Minięcie ich zalicza dużą karę czasową, ale w paru wypadach i tak wychodzimy lepiej mijając przeszkodę. Warto sprawdzić przy wyjątkowo upierdliwych.
 • Ważna jest znajomość trasy. Warto wcześniej na spokojnie całą przejechać i zapamiętać, gdzie na co uważać i z której strony najlepiej wjeżdżać na dane wzniesienie.
 • Czas jest ważny, ale nie ma co za bardzo dusić gazu. Niektóre przeszkody szybciej pokonamy, wjeżdżając na nie z mniejszą prędkością.
 • W przypadku zawodów typu wspinaczka, obierzmy sobie jedną konkretną trasę na szczyt. Można popróbować z różnych stron i ustalić jak najlepiej nam będzie wjechać na sam szczyt.
Ikona osiągnięcia: Pierwsze podzielenie</span> / <span>First split
10

Pierwsze podzielenie / First split

Ukończ wyścig w kategorii Podzielony ekran / Finish a split screen race

Trofeum związane z trybem gry wieloosobowej. Wystarczy ukończyć jeden dowolny wyścig w trybie podzielonego ekranu. Będzie nam potrzebny do tego drugi kontroler. Możemy przyspieszyć proces, ustalając jedno okrążenie na wybranej krótkiej trasie.

Ikona osiągnięcia: Pierwsza zamiana miejsc</span> / <span>First seat switch
10

Pierwsza zamiana miejsc / First seat switch

Ukończ wyścig w kategorii Gorące krzesło / Finish a hot seat race

Trofeum związane z trybem gry wieloosobowej. Wystarczy ukończyć jeden dowolny wyścig w trybie gorącego krzesła. Polecam wybrać tylko dwóch uczestników, by niepotrzebnie nie jeździć potem za długo. Możemy przyspieszyć proces ustalając jedno okrążenie na wybranej krótkiej trasie.

Ikona osiągnięcia: Pokaż się</span> / <span>Reach out
10

Pokaż się / Reach out

Ukończ wyścig online / Finish an online race

Trofeum Online

Trofeum związane z trybem gry wieloosobowej. Wystarczy ukończyć jeden dowolny wyścig w trybie online. Może być jednak problem ze znalezieniem kogoś do gry, bo jest mało popularna, a w sieci są pustki. Na szczęście jednak nie ma tu długiej ustawki, więc powinien się znaleźć ktoś, kto będzie mógł pomóc.

Ikona osiągnięcia: Pierwszy wybór</span> / <span>Driving choice
10

Pierwszy wybór / Driving choice

Kup swój pierwszy pojazd w trybie kariery / Buy your first vehicle in Career mode

Trofeum związane z trybem kariery. Wpadnie jak tylko zakupimy dowolny pojazd. Jeden z pierwszych pucharków, jakie będziemy mieli okazję zdobyć.

Ikona osiągnięcia: Pełna kolekcja</span> / <span>Full stock
15

Pełna kolekcja / Full stock

Odblokuj wszystkie pojazdy w trybie kariery / Unlock all vehicles in Career mode

Trofeum związane z trybem kariery. Wraz z zdobywaniem podium w danych wyścigach jako nagrody odblokowują się dla nas w drzewku menu PRZEGLĄD między innymi pojazdy. Pucharek wpadnie, gdy odblokujemy wszystkie z nich.

Ikona osiągnięcia: Pełny garaż</span> / <span>Full garage
30

Pełny garaż / Full garage

Posiadaj wszystkie pojazdy w trybie kariery / Own all vehicles in Career mode

Możliwe do przeoczenia

Do tegoż pucharku musimy upewnić się by ostatniego pojazdu do pełnej kolekcji nie kupować w promocji z poziomu zarządzania karierą. Musimy go nabyć tradycyjnie poprzez garaż. W innym wypadku trofeum nie wpadnie i konieczne może być powtarzanie całej gry.

Trofeum związane z trybem kariery. Wcześniejsze odblokowanie pojazdów to jeszcze nie koniec. By zdobyć ten pucharek musimy jeszcze zakupić każdą maszynę za zdobytą gotówkę.

Ikona osiągnięcia: Zmiana malowania</span> / <span>Livery change
10

Zmiana malowania / Livery change

Zmień malowanie pojazdu w trybie kariery / Change the livery of a vehicle in Career mode

Trofeum związane z trybem kariery. Każdy z pojazdów ma dodatkowe alternatywne malowania możliwe do zakupienia w naszym garażu. Pucharek wpada po kupieniu pierwszego z nich.

Ikona osiągnięcia: Wszystkie malowania</span> / <span>All liveries
30

Wszystkie malowania / All liveries

Zdobądź wszystkie malowania w trybie kariery / Own all liveries in Career mode

Trofeum związane z trybem kariery. No i kolejne trofeum następujące po siebie w tym szale zakupów. By zdobyć malowanie musimy najpierw kupić pojazd, więc po zakupieniu każdego z nich dopiero będziemy mogli nabyć wszystkie malowania.

Ikona osiągnięcia: Pierwsze ulepszenie</span> / <span>First upgrade
10

Pierwsze ulepszenie / First upgrade

Zainstaluj ulepszenie pojazdu / Install a vehicle upgrade

Trofeum związane z trybem kariery. Ulepszenia pojazdów, tak jak i inne nagrody, odblokowujemy w drzewku menu PRZEGLĄD. Potem możemy w garażu zakupić dane ulepszenie w każdym z naszych pojazdów. Pucharek wpada po pojedynczym ulepszeniu.

Ikona osiągnięcia: Majsterkowicz</span> / <span>Tinker master
30

Majsterkowicz / Tinker master

Zainstaluj w pojeździe ulepszenie każdego typu / Install an upgrade of each type for a vehicle

Trofeum związane z trybem kariery. Kolejny pucharek związany z ulepszaniem pojazdów. By go zdobyć musimy najpierw odblokować ulepszenie każdego typu w drzewku menu PRZEGLĄD. Potem wystarczy już je dokupić do wybranego pojedynczego pojazdu.

Typy ulepszeń:

 • Silnik
 • Skrzynia biegów
 • Zawieszenie
 • Rama
Ikona osiągnięcia: Wszystko w wyposażeniu</span> / <span>All equipped
90

Wszystko w wyposażeniu / All equipped

Zainstaluj we wszystkich pojazdach ulepszenie każdego typu / Install an upgrade of each type for all vehicles

Trofeum związane z trybem kariery. I znowu bardziej rozbudowana wersja powyższego pucharku. Teraz jeszcze musimy zamontować ulepszenie każdego typu w każdym pojeździe dostępnym w grze. Zaznaczę tylko, że to nie koniec, gdyż i tak będziemy musieli zakupić dosłownie wszystkie ulepszenia poziomu 1, 2 oraz 3 w każdym z pojazdów, by otrzymać trofeum zloto Mam wszystko. Olać możemy jedynie ulepszenia 4 poziomu, które się pojawiają po podpisaniu kontraktu ze sponsorem. Te polecam zakupić tylko do używanego ulubionego pojazdu.

Ikona osiągnięcia: Bez zadrapania</span> / <span>Untouched
15

Bez zadrapania / Untouched

Ukończ wyścig, doznając mniej niż 10% uszkodzeń / Finish a race and sustain less than 10% damage

Ten pucharek wpadnie nam z pewnością podczas drogi do platyny. Na mniej niebezpiecznych trasach spokojnie można ukończyć wyścig nawet w ogóle nie uszkadzając pojazdu. Nie ma się co tym przejmować.

Ikona osiągnięcia: Bezbłędnie</span> / <span>Flawless
15

Bezbłędnie / Flawless

Ukończ tor przeszkód bez żadnych kar / Finish an obstacle course without any penalties

Tu podobnie jak w powyższym trofeum, mimowolnie ukończymy jakiś tor bez żadnych kar. Wiąże się to z tym, że musimy poprawnie przejechać przez każdą przeszkodę, nie spadając z niej oraz nie wyjechać poza granice toru. Niektóre trasy są w tym upierdliwe, ale i tak nieraz zaliczymy przejazd bez kar.

Ikona osiągnięcia: Odblokowane wyposażenie</span> / <span>Unlocked gear
15

Odblokowane wyposażenie / Unlocked gear

Odblokuj całe wyposażenie kierowcy w trybie kariery / Unlock all rider gear in Career mode

Trofeum związane z trybem kariery. Wyposażenie kierowcy, tak jak i inne nagrody, odblokowujemy w drzewku menu PRZEGLĄD. Pucharek wpada po odblokowaniu całego wyposażenia.

Ikona osiągnięcia: Pełna garderoba</span> / <span>Full wardrobe
30

Pełna garderoba / Full wardrobe

Posiadaj całe wyposażenie kierowcy w trybie kariery / Own all rider gear in Career mode

Możliwe do przeoczenia

Do tegoż pucharku musimy upewnić się by ostatniego przedmiotu do pełnej kolekcji nie kupować w promocji z poziomu zarządzania karierą. Musimy go nabyć tradycyjnie poprzez garaż. W innym wypadku trofeum nie wpadnie i konieczne może być powtarzanie całej gry.

Trofeum związane z trybem kariery. Kontynuacja powyższego pucharka. Po odblokowaniu wyposażenia musimy jeszcze go zakupić za nasze ciężko zarobione pieniądze. Dokonujemy tego w garażu. Po wykupieniu wszystkich kasków, rękawic oraz kombinezonów otrzymamy trofeum.