Persona 3 Reload – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Persona 3 Reload to remake kultowej pozycji, która po raz pierwszy ujrzała światło dzienne niemal dwie dekady temu na konsoli PlayStation 2. Odnowiona wersja, poza cudowną warstwą audiowizualną, otrzymała kilka ważnych zmian, które sprawiają, że jest ona o wiele bardziej przystępna. Po pierwsze, przebudowano Tartarusa – segment, w którym toczone są walki. Nie tylko zróżnicowano kolejne jego warstwy, ale usunięto chociażby mechanikę zmęczenia, która sprawiała, że poszczególne wizyty w Tartarusie siłą rzeczy musiały być krótsze, co utrudniało budowanie więzi społecznych w mieście. Teraz także można kontrolować całą drużynę podczas walki, a nie tylko główną postać, choć zmiany tej dokonano już w wersji Portable na PSP. W warstwie fabularnej także dokonano ważnych zmian. Najistotniejsze, że w końcu można rozwijać więzi z męskimi członkami drużyny, co owocuje różnymi profitami, a także dodano więcej aktywności, które można wykonywać wieczorami w internacie. Trzecia część Persony zawsze zajmowała szczególne miejsce w moim serduszku, a wersja Reload sprawiła, że doceniłem ją jeszcze bardziej. Brać i grać, a jeśli dodatkowo chcecie swoją przygodę zwieńczyć calakiem, zapraszam do skorzystania z poniższego poradnika.

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia platyny: 70-100 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x7 x38 
 • Liczba trofeów offline: 49
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: Prawie wszystkie niezwiązane z fabułą
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

ZANIM ZACZNIESZ:

 1. Poniższa mapa przejścia zawiera optymalne kroki do zdobycia platynowego trofeum. Jest ona przeznaczona dla polskiej wersji językowej.
 2. Możesz, a nawet jest wskazane, żebyś eksplorował/rozmawiał wedle własnej woli, ale nie rób rzeczy innych niż wymienione, które posuwają czas do przodu. Jeśli przypadkiem zrobisz taką czynność, możesz wrócić do 5 grywalnych sekcji wstecz poprzez SYSTEM/COFNIJ.
 3. Mapa przejścia nie zawiera porad dotyczących walki. Wskazuje jedynie takie czynności związane z walką, które są niezbędne do otrzymania trofeów. Jednakże, jeśli ustawisz jeden z dwóch najniższych stopni trudności, jesteś praktycznie nieśmiertelny, gdyż po porażce masz opcję natychmiastowego odrodzenia się.
 4. Przed każdorazowym opuszczeniem Tartarusa zalecam, aby wynieść z niego wskazane przeze mnie Persony. Sprawi to, że nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na fuzje podczas sekcji miejskich.
 5. Gra nie posiada tzw. autopopa trofeów. Jeśli zamierzasz ułatwić sobie zdobycie platyny w drugiej wersji poprzez cross-save, należy umieszczać zapisy tuż przed zdobyciem pucharka w wewnętrznej chmurze (najwyższy slot, będąc podłączonym online), a następnie wczytywać je w drugiej wersji i powtarzać dane sekcje. Jednakże, wszystkie pucharki oparte na liczbach trzeba wykonać od zera. Są to:
 • braz Podróż głupca / The Fool’s Journey
 • braz Potęga wyboru / The Power of Choice
 • braz Tajemniczy zabójca / Shrouded Assassin
 • braz Spełnienie marzeń / Making the Dream Work
 • braz Przebłysk z głębin / Glimpse of the Depths
 • braz Uwaga na złodzieja / Briefcase Burglar
 • braz Rozrzucone pióra / Shattered Plumes
 • braz Chęć zysku / The Grindset Mindset
 • braz Duży popyt / In High Demand

 

KROK 1:

Przejdź grę używając poniższego poradnika. Jeśli będziesz szedł tą samą ścieżką, nie pominiesz żadnego trofeum.

Grę możesz zacząć na dowolnym poziomie trudności i nie ma to wpływu na historię ani trofea. Stopień trudności można zmienić w dowolnym momencie, za wyjątkiem poziomu „Bezlitosny”.

Pierwsze dwa dni są bardzo liniowe i żadne podjęte decyzje nie mają wpływu na trofea.

MAPA PRZEJŚCIA

08.04 środa, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: „Jaskrawe karpiowe chorągwie.”

09.04 czwartek, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

09.04 czwartek, Godzina Mroku

Podczas scenki fabularnej zdobędziesz braz Przebudzenie mocy / Awakened Power.

18.04 sobota, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Kopce archeologiczne.

18.04 sobota, wieczór

Podczas scenki fabularnej zdobędziesz braz Nie ma to jak SPOE / SEES the Day

20.04 poniedziałek, Godzina Mroku

Po raz pierwszy wejdziesz do Tartarusa, gdzie odbędziesz trening. Po pokonaniu kilku cieni i otwarciu skrzyń udaj się do teleportera.

21.04 wtorek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

21.04 wtorek, po szkole

Wyjdź na mapę i najpierw udaj się do centrum handlowego Paulownia -> komisariat policji, aby posunąć fabułę. Nie kupuj jeszcze żadnych przedmiotów na komisariacie, gdyż będziesz potrzebować gotówki. Od tego momentu możesz wybierać aktywności, na które będziesz wykorzystywać godziny po szkole.

Wyjdź na mapę i udaj się do pasażu handlowego przy stacji Iwatodai -> pasaż handlowy Iwatodai. Po prawej stronie zobaczysz bar Octopia. Kup tam dziwne takoyaki za 400 jenów.

Następnie wyjdź na mapę i ponownie udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w grę Dom zmarłych (3000 jenów).

21.04 wtorek, wieczór

Porozmawiaj z Mitsuru, aby wejść do Tartarusa. Twoim celem w tym podejściu jest osiągnięcie 22 piętra, powyżej którego obecnie nie można wejść.

Podczas eksploracji Mitsuru zaznajomi Cię z akcją zamiany. Po pierwszym jej wykonaniu otrzymasz braz Niezastąpiona drużyna / There’s No „I” in „Team”. Korzystaj z teleporterów umieszczonych co kilka pięter, aby zapisać stan gry i odwiedzić Aksamitny Pokój. Scal tam dowolne dwie Persony (fuzja pary), aby otrzymać braz Pierwsza z wielu / The First of Many. W trakcie wspinaczki na 22 piętro, dostaniesz także informację, że na jednym z pięter znajduje się rzadki Cień w postaci złotej rękawicy. Pokonaj go, aby otrzymać braz Ekscytujące polowanie / The Thrill of the Hunt. Jest także prawdopodobne, że otrzymasz pucharek braz Potęga wyboru / The Power of Choice wybierając Persony podczas przetasowania po walkach. Jeśli nie, nie przejmuj się, trofeum z pewnością wpadnie podczas kolejnej wizyty w Tartarusie. Może się także zdarzyć, że podczas fuzji będziesz zapytany o zmianę umiejętności. Gdy ją zaakceptujesz, otrzymasz braz Kuszący los / Tempting Fate.

Zanim opuścisz Tartarusa, upewnij się, że masz co najmniej jeden przedmiot o nazwie dziwny kęs i nie pozbywaj się go. Również będziesz potrzebować trzech Person, aby móc odpowiednio zwiększyć więzi: Kuglarz (np. Jack Frost), Rydwan (np. Ara Mitama) oraz Kapłan (np. Omoikane). Co prawda możesz te Persony nabyć/stworzyć w Aksamitnym Pokoju w centrum handlowym Paulownia, ale zalecam zaopatrzyć się w nie przed opuszczeniem Tartarusa.

Ostatnią bardzo istotną rzeczą jest odpowiednia ilość gotówki, dzięki której zrealizujesz dalszy harmonogram. Aby mieć komfort psychiczny, zalecam mieć powyżej 50.000 jenów (gotówka wyniesiona z Tartarusa + przedmioty, które sprzedasz następnego dnia). Do tego celu warto podczas przetasowań wybierać pieniądze.

22.04 środa, po szkole

Automatyczne wydarzenie, podczas wizyty w ramenowni otrzymasz rangę 1 Kuglarza.

22.04 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> komisariat policji i sprzedaj wszystkie kosztowności, tak aby mieć minimum 50.000 jenów na zakupy w kolejnych dniach. Jeśli masz mniej, cofnij się do ostatniego zapisu w Tartarusie i walcz do momentu posiadania wystarczających funduszy.

Podejdź do fontanny i podnieś Fragment Zmierzchu x 3.

Następnie wejdź po schodkach w głębi ekranu, aby spędzić czas w barze Mandragora i zaśpiewaj solo karaoke (800 jenów).

23.04 czwartek, po szkole

Dołącz do drużyny lekkoatletycznej (mapa -> korytarz sali gimnastycznej -> boisko -> Dołącz do klubu). Zdobędziesz 1 rangę Rydwanu.

Następnie podczas wydarzenia z Yuko wybierz: Zrobię to -> Chcesz razem pójść do domu?

23.04 czwartek, wieczór

Idź na drugie piętro w internacie, gdzie znajdziesz automat z napojami i kup Mad Bulla (110 jenów).

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Liceum młodzieżowe (1500 jenów).

24.04 piątek, po szkole

Porozmawiaj z Kazushi (stoi w klasie przy oknie w rogu) -> Weź udział: Drużyna lekkoatletyczna i powiedz: Musisz być mocniejszy -> [cokolwiek] x 2. Zdobędziesz 2 rangę Rydwanu.

Podczas spotkania z Yuko wybierz: Zrobię to -> Chcesz razem pójść do domu? -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 1 rangę Siły.

24.04 piątek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Dom Zmarłych (3000 jenów).

25.04 sobota, po szkole

Udaj się do pasażu handlowego przy stacji Iwatodai -> Pasaż handlowy Iwatodai i wejdź do księgarni Bookworms po lewej stronie od burgerowni. Powiedz cokolwiek.

Z mapy miasta idź do Liceum Gekkoukan -> Korytarz. Z młodego drzewa na małym patio po lewej stronie otrzymasz liść hebanowca.

Na ławce po lewej stronie znajdziesz Fragment Zmierzchu x 1.

Wróć do księgarni Bookworms w pasażu handlowym Iwatodai -> Pokaż im -> Zgadza się. Zdobędziesz 1 rangę Kapłana.

25.04 sobota, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

26.04 niedziela, dzień

Nie akceptuj propozycji Tomochiki, za to udaj się do księgarni Bookworms w pasażu handlowym Iwatodai -> Wejdź do księgarni. Wybierz: [imię i nazwisko, które wybrałeś] -> Dziękuję -> [cokolwiek] x 4. Zdobędziesz 2 rangę Kapłana.

26.04 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wilduck Burger (naprzeciwko wejścia) -> Zjedz coś w Wilduck Burger -> Tajemniczy Burger (1000 jenów).

27.04 poniedziałek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: A

27.04 poniedziałek, po szkole

Mapa -> korytarz do pokoju nauczycielskiego (1P) -> pokój nauczycielski -> Chodzi o samorząd uczniowski…

Na tym samym korytarzu przy drzwiach do drukarni znajdziesz Fragment Zmierzchu x 1.

Pod posągiem z mieczem i kosturem w głównym holu (po wyjściu z korytarza) znajdziesz Fragment Zmierzchu x 1.

Wejdź na drugie piętro -> pokój samorządu uczniowskiego -> wejdź. Wybierz jakąkolwiek odpowiedź. Zdobędziesz 1 rangę Cesarza.

27.04 poniedziałek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2 piętro) -> Zjedz coś w Wakatsu -> półmisek geniusza (680 jenów)

28.04 wtorek, po szkole

Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro (dziewczyna z brązowymi włosami w okularach czytająca ogłoszenia) -> Chciałam tylko porozmawiać…

Mapa -> klasa -> porozmawiaj z Kazushi -> Weź udział: Drużyna lekkoatletyczna -> Wszystko w porządku? -> Da się to wyleczyć? Zdobędziesz 3 rangę Rydwanu.

28.04 wtorek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wilduck Burger -> Zjedz coś w Wilduck Burger -> Tajemniczy Burger (1000 jenów). Zdobędziesz 2 poziom Odwagi.

29.04 środa, dzień

Podejdź do swojego biurka -> pograj w grę MMORPG. Wybierz dowolne odpowiedzi. Zdobędziesz 1 rangę Eremity.

29.04 środa, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> cyfrowe zajęcia przygotowawcze.

30.04 czwartek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

30.04 czwartek, po szkole

Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro -> Ja jestem facetem.

Udaj się do księgarni Bookworms w pasażu handlowym Iwatodai -> Wejdź do księgarni. Wybierz: Szuka pan czegoś? -> Czy mógłbym pomóc? -> [cokolwiek] x 4. Zdobędziesz 3 rangę Kapłana.

30.04 czwartek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai -> idź do kawiarenki internetowej Net Cafe na 3 piętrze i kup całe dostępne oprogramowanie (łącznie 10450 jenów).

Wróc do internatu -> skorzystaj z komputera w recepcji -> Zwierzęcy Otello.

01.05 piątek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Klub Escapade (pierwszy lokal po lewej stronie, z ikoną drinka na mapie) -> podejdź do podejrzanego mężczyzny przy stoliku w prawym górnym rogu -> kup obie notatki (łącznie 1000 jenów).

Wróć do internatu -> skorzystaj z komputera w recepcji -> TypinGhoul

02.05 sobota, po szkole

Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro -> Hej. -> Spędźmy razem trochę czasu.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Siły (np. Walkiria). Jeśli nie, otwórz mapę -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> scal Persony -> fuzja ->  fuzja pary -> Forneus + Omoikane

Mapa -> liceum Gekkoukan -> korytarz do klasy (2P) -> weź Fragment Zmierzchu x 1 na lewym końcu korytarza w umywalce.

Porozmawiaj z Yuko na drugim końcu korytarza -> Spędź z kimś czas: Yuko -> Co się stało? -> To nie twoja wina. -> To prawda. Zdobędziesz 2 rangę Siły.

02.05 sobota, wieczór

Skorzystaj z komputera w recepcji -> Lekcje etykiety

03.05 niedziela, dzień

Podejdź do telewizora w swoim pokoju -> kup zestaw bukiet róż (2980 jenów).

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eremity (np. Onmoraki). Jeśli nie, otwórz mapę -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> scal Persony -> fuzja ->  fuzja pary -> Pixie + Walkiria

Wróć do swojego pokoju -> biurko -> pograj w grę MMORPG do zmroku -> Pewnie. -> Słońce jest przereklamowane. Zdobędziesz 2 rangę Eremity.

03.05 niedziela, wieczór

Skorzystaj z komputera w recepcji -> Łatwa nauka języka. Osiągniesz 2 poziom Nauki.

04.05 poniedziałek, wczesny ranek

Nie akceptuj propozycji Kazushiego.

04.05 poniedziałek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eremity. Biurko -> pograj w grę MMORPG do zmroku -> Serio? 0_O -> Nie lubisz swojej pracy? Zdobędziesz 3 rangę Eremity.

04.05 poniedziałek, wieczór

Skorzystaj z komputera w recepcji -> Wirtualna dieta. Zdobędziesz 2 poziom Oczarowania.

05.05 wtorek, wczesny ranek

Nie akceptuj propozycji Kenjiego. Od tej pory nie akceptuj żadnego zaproszenia telefonicznego, o ile nie napiszę inaczej.

05.05 wtorek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eremity. Biurko -> pograj w grę MMORPG do zmroku ->  No to zaplanujmy nasze wesele. Zdobędziesz 4 rangę Eremity.

05.05 wtorek, wieczór

Upewnij się, że masz dziwne takoyaki i Mad Bulla w ekwipunku. Jeśli nie, zaopatrz się w nie przed jutrem.

Pasaż handlowy Iwatodai -> Wilduck Burger -> Zjedz coś w Wilduck Burger -> Tajemniczy Burger (1000 jenów).

06.05 środa, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Pantograf.

06.05 środa, po szkole

Mapa miasta -> świątynia Naganaki -> dzielnice. W lewym górnym rogi przy znaku znajdziesz Fragment Zmierzchu x 1.

Porozmawiaj z dziewczynką przy zielonej konstrukcji po lewej stronie -> Nie, jestem dobrym człowiekiem -> Maiko weźmie dziwne takoyaki i Mad Bulla -> Oczywiście.

Prawdopodobnie nie masz przy sobie Persony z atrybutem Siły (np. Walkiria), więc otwórz mapę -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> scal Persony -> przyzywanie -> Walkiria (około 4000 jenów).

Mapa -> liceum Gekkoukan -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Yuko -> Spędź z kimś czas: Yuko -> [cokolwiek] -> Nie przejmuj się tym. -> Byłem zaszczycony. Zdobędziesz 3 rangę Siły.

06.05 środa, wieczór

Pasaż handlowy Iwatodai -> Wilduck Burger -> Zjedz coś w Wilduck Burger -> Tajemniczy Burger (1000 jenów). Zdobędziesz 3 poziom Odwagi.

07.05 czwartek, po szkole

Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro -> Chodźmy razem do domu. Powiedz cokolwiek. Zdobędziesz 1 rangę Sprawiedliwości.

07.05 czwartek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Liceum młodzieżowe (1500 jenów).

08.05 piątek, po szkole

Mapa -> główny korytarz -> sala do zajęć z gospodarstwa domowego -> Spędź tu czas -> Powinienem się przywitać. -> Co robisz? -> Jasne, dołączę -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 1 rangę Powściągliwości.

08.05 piątek, wieczór

Pasaż handlowy Iwatodai -> Wilduck Burger -> Zjedz coś w Wilduck Burger -> Tajemniczy Burger (1000 jenów).

09.05 sobota, Godzina Mroku

Segment fabularny zakończony walką z bossem. Po nim wpadnie braz Powrót do gry / Back on Track a także 3 ranga Głupca.

10.05 niedziela, dzień

Mapa -> twój pokój -> telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw żel z antybiotykiem (3980 jenów). Jeśli nie masz tylu pieniędzy, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eremity. Biurko -> pograj w grę MMORPG do zmroku ->  Kutafon ;)? -> Jesteś nauczycielką? Zdobędziesz 5 rangę Eremity.

10.05 niedziela, wieczór

Idź do Aksamitnego Pokoju. Możesz teraz przyjmować prośby od Elizabeth. Trofeum srebro Znamienity gość / Distinguished Visitor wymaga wypełnienia min. 82/101 próśb, więc warto regularnie sprawdzać aktualne zadania przy każdej wizycie w Aksamitnym Pokoju. Przeprowadzę Cię przez początkowe oraz bardziej zawiłe zadania, a także te możliwe do pominięcia. ale duża część z nich mówi sama za siebie i bez problemu wypełnisz je samodzielnie. Prawdopodobnie masz już spełnione warunki dla próśb nr 2 i nr 3 i możesz odebrać za nie nagrody. Jeśli nie, zrobisz to następnym razem. Zaakceptuj prośbę nr 12.

Mapa miasta -> internat -> hol (1p) -> porozmawiaj z Yukari (siedzi przy stole na środku pomieszczenia) -> dostaniesz żywicę sosnową -> zanieś ją Elizabeth w Aksamitnym Pokoju -> zaakceptuj prośbę nr 13

Mapa miasta -> internat -> hol (1p) -> porozmawiaj z Junpeiem (siedzi na krześle barowym) -> dostaniesz przenośną konsolę -> zanieś ją Elizabeth w Aksamitnym Pokoju

Club Escapade -> porozmawiaj z wróżbiarką -> Chcę poznać przepowiednię -> Przepowiednia rzadkości (3000 jenów)

Jeśli zostało Ci trochę pieniędzy, idź na komisariat i kup lepszą broń/pancerz i ewentualnie jakieś przedmioty leczące w aptece. Następnie wróć do internatu i wejdź do Tartarusa rozmawiając z Mitsuru (stoi przy witrynie).

W Tartarusie Twoim głównym celem jest osiągnięcie 43 piętra. Na nim znajdziesz w skrzyni Stary Dokument 02. Dostarcz go Elizabeth przy Aksamitnym Pokoju (zadanie nr 14 wykonane). Przy okazji prawdopodobnie spełnisz warunki do wypełnienia zadań nr 4, 5, 6, 15 i 22. Jeśli któregoś brakuje, nie przejmuj się – nie ma ścisłego limitu czasowego na ich zrobienie.

Zanim wyjdziesz z Tartarusa, upewnij się, że masz wystarczająco dużo gotówki, żeby poradzić sobie aż do kolejnej wizyty 14.06. Zalecam mieć około 70.000 jenów przed wyjściem, a kolejne kilkadziesiąt tysięcy dostaniesz po sprzedaży materiałów. Zalecam także wynieść tak dużo Person, ile tylko zmieści Twój ekwipunek, gdyż będziesz potrzebować różnych rodzajów i warto zminimalizować przyzywanie ich z kompendium. Na pierwszy ogień, zakładając, że masz 10 miejsc na Persony, upewnij się, że masz arkana Wisielec, Kapłan, Sprawiedliwość, Eremita, Cesarz, Kuglarz, Księżyc, Powściągliwość i Rydwan  (lub chociaż większość wymienionych).

Bardzo prawdopodobne, że podczas tej wizyty zdobędziesz trofea braz Uwaga na złodzieja / Briefcase Burglar (za otwarcie 50 skrzyń) oraz braz Prezent urodzinowy / Birthday Present (jest szansa, że pojawi się po jednej z walk, zwłaszcza tych z bossami). Możesz także zdobyćbraz Mistrz fuzji / Fusion Artisan za zrobienie fuzji z trzech Person (fuzja -> fuzja specjalna -> Fortuna: Anioł + Selkie + Jednorożec). Persony, które nie znajdują się w Twoim ekwipunku, możesz przyzwać z kompendium płacąc za nie.

11.05 poniedziałek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

11.05 poniedziałek, po szkole

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> komisariat policji i sprzedaj wszystkie kosztowności, tak aby mieć około 100.000 jenów na zakupy w kolejnych dniach (lub nieco mniej, jeśli masz wszystkie Persony, w które radziłem się zaopatrzyć). Jeśli masz zbyt mało gotówki, cofnij się do ostatniego zapisu w Tartarusie i walcz do momentu posiadania wystarczających funduszy.

Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> pobaw się -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 1 rangę Wisielca.

11.05 poniedziałek, wieczór

Mapa -> centrala dowodzenia -> sprawdź konsoletę -> obejrzyj nagranie wideo.

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Liceum młodzieżowe (1500 jenów).

12.05 wtorek, po szkole

W klasie podejdź do Junpeia -> Spędź czas z Junpeiem -> [cokolwiek] x 4

12.05 wtorek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

13.05 środa, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Wahadła. Zdobędziesz 3 poziom Oczarowania.

13.05 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wisielca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> Spędź z kimś czas: Maiko -> Pewnie, chodźmy. -> [cokolwiek] x 2. Zdobędziesz 2 rangę Wisielca.

13.05 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

14.05 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłana. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> Bookworms -> Wejdź do księgarni -> Też powinienem iść. -> [cokolwiek] -> Martwię się. Zdobędziesz 4 rangę Kapłana.

14.05 czwartek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2 piętro) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów). Zdobędziesz braz Smakosz / Gourmand.

15.05 piątek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Majowy blues.

15.05 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłana. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> Bookworms -> wejdź do księgarni ->  Nie martwiłbym się. -> Głowa do góry. Zdobędziesz 5 rangę Kapłana.

15.05 piątek, wieczór

Podejdź do Mitsuru i Sanady -> Pouczmy się razem. -> [cokolwiek] x 2

16.05 sobota, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

16.05 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wisielca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> Spędź z kimś czas: Maiko -> [cokolwiek] -> Nie martw się. przyjdzie. Zdobędziesz 3 rangę Wisielca.

16.05 sobota, wieczór

Podejdź do Yukari i Junpeia -> Pouczmy się razem. -> [cokolwiek] x 3

17.05 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Oślepiająca latarka (2980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eremity. Biurko -> pograj w grę MMORPG do zmroku.

17.05 niedziela, wieczór

Podejdź do członków drużyny przy stole -> Pouczę się z wami -> [cokolwiek] x 2

19.05 wtorek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Majowy blues

20.05 środa, ranek

Odpowiedź na pytanie: Wahadła

21.05 czwartek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Elektryczność

22.05 piątek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Jomon

23.05 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro  -> Spędź z kimś czas: Chihiro -> Nie przejmuj się tym. -> Lubię mangę. -> Nie, dobrze się bawię -> [cokolwiek] x 2. Zdobędziesz 2 rangę Sprawiedliwości.

23.05 sobota, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

24.05 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Wszechstronny fartuch (5980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eremity. Biurko -> pograj w grę MMORPG do zmroku ->  Jakiego drania? -> Zdobędziesz 6 rangę Eremity.

24.05 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2 piętro) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

25.05 poniedziałek, pora lunchu

Wyniki egzaminów: jesteś w najlepszej 10.

25.05 poniedziałek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

25.05 poniedziałek, po szkole

Mapa -> korytarz do pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> da Ci przedmioty zwiększające statystyki Person.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarza. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> wejdź do pokoju samorządu uczniowskiego -> Weź udział: Samorząd uczniowski -> To jakiś nonsens. Zdobędziesz 2 rangę Cesarza.

25.05 poniedziałek, wieczór

Jasne. -> Wygląda nieźle. -> Brzmi ciekawie.

Podnieś Fragment Zmierzchu x 1.

Podejdź do donic przy rurach -> zasadź sadzonkę zdrowego pomidora -> zasadź to.

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2 piętro) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów). Osiągniesz 3 poziom Nauki.

26.05 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kuglarza. Porozmawiaj z Kenji (siedzi w ławce) -> Spędź z kimś czas: Tomochika -> To tajemnica. -> Ja też wolę starsze kobiety. Zdobędziesz 2 rangę Kuglarza.

26.05 wtorek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

27.05 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarza. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> wejdź do pokoju samorządu uczniowskiego -> Weź udział: Samorząd uczniowski -> Co się stało? Zdobędziesz 3 rangę Cesarza.

27.05 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

28.05 czwartek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

28.05 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kuglarza. Porozmawiaj z Kenji (siedzi w ławce) -> Spędź z kimś czas: Tomochika -> Czego, życia? -> Powodzenia! Zdobędziesz 3 rangę Kuglarza.

28.05 czwartek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2 piętro) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

29.05 piątek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

29.05 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kuglarza. Porozmawiaj z Kenji (siedzi w ławce) -> Spędź z kimś czas: Tomochika -> [cokolwiek] -> Powodzenia! Zdobędziesz 4 rangę Kuglarza.

29.05 piątek, wieczór

Mapa -> korytarz (4P) -> podnieś Fragment Zmierzchu x 1 (obok schodów).

Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> wejdź na 3 piętro i podnieś Fragment Zmierzchu x 1.

Mapa -> stacja Iwatodai -> porozmawiaj z Akihiko -> Spędź czas z Sanadą ->  [cokolwiek] x 3

30.05 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz w ekwipunku dziwny kęs. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z pucołowatym uczniem (na ławce przy fontannie) -> Co jesz? -> Kawa z feromonami. -> Czerwony. -> Miskę Hagakure. -> porozmawiaj z nim jeszcze raz -> automatycznie dasz mu dziwny kęs -> spędź z nim czas -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 1 rangę Księżyca.

30.05 sobota, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

31.05 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Zdrowotne sandały (3980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Księżyca. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z Nozomi -> Spędź z kimś czas: Suemitsu -> Pewnie, czemu nie? Zdobędziesz 2 rangę Księżyca.

31.05 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2 piętro) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

01.06 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarza. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> wejdź do pokoju samorządu uczniowskiego -> Weź udział: Samorząd uczniowski -> Przestań!  -> Nie narzekasz na brak zajęcia. Zdobędziesz 4 rangę Cesarza.

01.06 poniedziałek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

02.06 wtorek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

02.06 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Powściągliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Bebe -> idź do klubu modowego -> Jasne, chodźmy. -> Całkowicie się zgadzam. Zdobędziesz 2 rangę Powściągliwości.

02.06 wtorek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

03.06 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Powściągliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Bebe -> idź do klubu modowego -> Mogę być lepszy. -> A może kimono? Zdobędziesz 3 rangę Powściągliwości.

03.06 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

04.06 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro  -> Spędź z kimś czas: Chihiro -> Nie mają wstydu. -> Zgadzam się. Zdobędziesz 3 rangę Sprawiedliwości.

04.06 czwartek, wieczór

Mapa -> dach -> ogród na dachu -> dostaniesz zdrowy pomidor x 3 -> nie sadź tego (będziemy sadzić ziemniaka za kilka dni).

Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> 2P -> Hagakure Ramen -> zjedz coś w Hagakure -> ramen z wieprzowiną (900 jenów). Zdobędziesz 4 poziom Oczarowania.

05.06 piątek, po szkole

Mapa -> stacja Port Island -> po prawej stronie na ławce przy fontannie znajdziesz Fragment Zmierzchu x 1.

Idź do kwiaciarni -> kup sadzonkę wzmacniającego ziemniaka (700 jenów).

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Powściągliwości. Mapa -> liceum Gekkoukan -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Bebe -> idź do klubu modowego -> Wszystko w porządku? -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 4 rangę Powściągliwości.

05.06 piątek, wieczór

Mapa -> dach -> ogród na dachu -> sadzonka wzmacniającego ziemniaka -> zasadź to.

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Dom Zmarłych (3000 jenów).

06.06 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wisielca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> Spędź z kimś czas: Maiko -> To wspaniała wiadomość. Zdobędziesz 4 rangę Wisielca.

06.06 sobota, wieczór

Po części fabularnej otwórz mapę -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z mężczyzną w garniturze (przy fontannie) -> Proszę powiedzieć mi więcej. -> Dobra. -> przekażesz mu 20.000 jenów.

Idź do Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

07.06 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Perfumy (3980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Rydwanu. Otwórz pocztę -> Kazushi Miyamoto: Odrobina orzeźwienia! -> Spotkaj się z Miyamoto -> Jesteś na diecie?

07.06 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2 piętro) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

08.06 poniedziałek, Godzina Mroku

Liniowy segment fabularny zakończony wejściem do Tartarusa (2 piętra z cieniami) i walką z bossem. Po nim wpadnie braz Potężny obrońca / Empowered Protector.

09.06 wtorek, po szkole

Mapa -> korytarz do pokoju nauczycielskiego (1P) -> gabinet pielęgniarski -> wejdź do gabinetu pielęgniarskiego -> wypij. Zdobędziesz 4 poziom Odwagi.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Rydwanu. Mapa -> klasa -> porozmawiaj z Kazushim Miyamoto -> Weź udział: Drużyna lekkoatletyczna -> [cokolwiek] -> To rzeczywiście niedobrze. Zdobędziesz 4 rangę Rydwanu.

09.06 wtorek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

10.06 środa, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

10.06 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarza. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> wejdź do pokoju samorządu uczniowskiego -> Weź udział: Samorząd uczniowski -> No, są najgorsi. Zdobędziesz 5 rangę Cesarza.

10.06 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

11.06 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kuglarza. Porozmawiaj z Kenji (siedzi w ławce) -> Spędź z kimś czas: Tomochika -> Dobrze… Zdobędziesz 5 rangę Kuglarza.

11.06 czwartek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Liceum młodzieżowe (1500 jenów).

12.06 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Rydwanu. Porozmawiaj z Kazushim Miyamoto -> Weź udział: Drużyna lekkoatletyczna -> Wracasz ze szpitala? -> Oprzyj się o mnie! Zdobędziesz 5 rangę Rydwanu.

12.06 piątek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Dom Zmarłych (3000 jenów).

12.06 piątek, Godzina Mroku

Nawiązanie nowej więzi. Zdobędziesz 1 rangę Śmierci.

13.06 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Księżyca. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z Nozomi -> Spędź z kimś czas: Suemitsu -> Król Smakoszy. Zdobędziesz 3 rangę Księżyca.

13.06 sobota, wieczór

Segment fabularny zakończony tutorialem. Od tego momentu możesz korzystać ze zdolności Teurgii.

14.06 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Markowy zegarek (3980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eremity. Biurko -> pograj w grę MMORPG do zmroku ->  No jest tak. -> Ona… co? Zdobędziesz 7 rangę Eremity.

14.06 niedziela, wieczór

Idź do Elizabeth przy Aksamitnym Pokoju -> wypełnij prośbę nr 18 (dasz jej bukiet róż) i pozostałe, których warunki masz spełnione -> zaakceptuj resztę próśb, a szczególnie nr 8, 27 i 29.

Mapa -> internat -> hol (1P) -> Porozmawiaj z Mitsuru (stoi przy witrynie) -> da Ci szpadę do szermierki -> zanieś ją Elizabeth (prośba nr 27 wypełniona) -> zaakceptuj prośbę nr 28

Mapa -> internat -> hol (1P) -> Porozmawiaj z Akihiko (siedzi na sofie) -> da Ci amatorskie białko -> zanieś je Elizabeth (prośba nr 27 wypełniona)

Klub Escapade -> porozmawiaj z wróżbiarką -> Chcę poznać przepowiednię. -> Przepowiednia rzadkości (3000 jenów). -> Tak, poproszę.

Wejdź w ekwipunek i uzbrój się w najlepsze bronie/pancerz/ Jeśli zostało Ci trochę gotówki, możesz kupić lepszy ekwipunek na komisariacie w pasażu handlowym Paulownia i ewentualnie środki leczące w aptece.

Porozmawiaj z Fuuką w holu w internacie (siedzi z laptopem naprzeciwko Akihiko) -> Chodźmy do Tartarusa.

14.06 niedziela, Godzina Mroku

Twoim głównym zadaniem jest dostać się na 69 piętro, gdzie napotkasz kolejną blokadę. Na nim znajdziesz w skrzyni Stary Dokument 03. Dostarcz go Elizabeth przy Aksamitnym Pokoju (zadanie nr 21 wykonane), a dostaniesz 30.000 jenów. Zanim opuścisz Tartarusa, upewnij się, że masz co najmniej 70.000 jenów (plus to, co sprzedasz) oraz następujące arkana: Koło Fortuny, Kuglarz, Cesarz, Sprawiedliwość, Powściągliwość, Księżyc, Wisielec, Diabeł, Kapłanka i Rydwan  (lub chociaż większość wymienionych).

W trakcie wspinaczki postaraj się użyć Teurgii co najmniej raz każdym członkiem drużyny. Jest to wymagane do pucharka srebro Siła naszych serc / The Strength of Our Hearts, ale jeszcze nie mamy odblokowanych wszystkich walczących postaci, więc pucharek wpadnie w późniejszych eksploracjach Tartarusa. Za atak Teurgią Junpeia na jednym z wrogów zdobyłem pucharek braz Spójrz na te liczby! / Get a Load of Those Numbers!, ale jeśli Tobie się nie uda, nie przejmuj się, gdyż bardzo łatwo można go zdobyć po dopakowaniu postaci. Zdobyłem tu też braz Podróż głupca / The Fool’s Journey, co jest formalnością i absolutnie nie należy obawiać się o ten pucharek.

15.06 poniedziałek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Bystre oko.

15.06 poniedziałek, po szkole

Sprzedaj wszystkie kosztowności na komisariacie w centrum handlowym Paulownia.

Następnie wróć do liceum -> korytarz do pokoju nauczycielskiego (1P) -> gabinet pielęgniarski -> wejdź do gabinetu pielęgniarskiego -> dostaniesz silne lekarstwo, które należy dostarczyć Elizabeth, aby spełnić jedną z jej próśb. Następnie wejdź do gabinetu pielęgniarskiego jeszcze raz -> wypij.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Rydwanu. Mapa -> Klasa -> porozmawiaj z Kazushim Miyamoto -> Weź udział: Drużyna lekkoatletyczna -> Miej trochę odwagi! -> Po co posuwać się tak daleko? -> A co z twoim kolanem? Zdobędziesz 6 rangę Rydwanu.

15.06 poniedziałek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

16.06 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kuglarza. Porozmawiaj z Kenjim (siedzi w ławce) -> Spędź z kimś czas: Tomochika -> [cokolwiek] -> Mam już pewne plany.  Zdobędziesz 6 rangę Kuglarza.

16.06 wtorek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z mężczyzną w garniturze -> Jasne. -> Dasz mu 10.000 jenów

Mapa -> internat -> hol (1P) -> porozmawiaj z Fuuką (stoi przy szafce obok schodów) -> Co robisz? -> Świetny pomysł -> [cokolwiek]. Zdobędziesz braz Życie w internacie / Dorm Life.

17.06 środa, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Szamanizm.

17.06 środa, po szkole

Mapa -> korytarz laboratorium (1P) -> sala klubu miłośników sztuki -> dołącz do klubu -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 1 rangę Koła Fortuny.

17.06 środa, wieczór

Mapa -> dach -> ogród na dachu -> dostaniesz ziemniak Tarukaja x 2 i ziemniak Sukukaja x 2 -> nie sadź tego. Dostaniesz także braz Jedz warzywka, groszku! / Eat Your Veggies, Peas!

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

18.06 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Koła Fortuny. Mapa -> liceum Gekkoukan -> korytarz laboratorium (1P) -> sala klubu miłośników sztuki -> weź udział: Klub miłośników sztuki ->  [cokolwiek] x 2. Zdobędziesz 2 rangę Koła Fortuny.

18.06 czwartek, wieczór

Idź na korytarz (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Co robisz? -> Poczytajmy razem. -> [cokolwiek]

19.06 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarza. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> wejdź do pokoju samorządu uczniowskiego -> Weź udział: Samorząd uczniowski -> [cokolwiek] -> Ale dopiero przyszedłem. Zdobędziesz 6 rangę Cesarza.

19.06 piątek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Dom Zmarłych (3000 jenów).

20.06 sobota, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z mężczyzną w garniturze -> Jasne. -> Dasz mu 10.000 jenów -> Tak, poproszę. -> [cokolwiek] -> porozmawiaj z nim -> [cokolwiek] x 2. Zdobędziesz 1 rangę Diabła.

21.06 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Garnitur uroku (9800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Otwórz pocztę -> Chihiro Fushimi: Przepraszam, że zawracam głowę -> Spotkaj się z Chihiro -> Myślę, że to w sumie świetna zabawa.

21.06 niedziela, wieczór

Pasaż handlowy Iwatodai -> Wilduck Burger -> Zjedz coś w Wilduck Burger -> Tajemniczy Burger (1000 jenów). Zdobędziesz 5 poziom Odwagi.

22.06 poniedziałek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Czarownica Agnesi.

22.06 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Rydwanu. Porozmawiaj z Kazushim Miyamoto -> Weź udział: Drużyna lekkoatletyczna -> Jak tam twoje kolano? -> Musisz zacisnąć zęby!  Zdobędziesz 7 rangę Rydwanu.

22.06 poniedziałek, wieczór

Mapa -> centrala dowodzenia -> konsoleta -> obejrzyj nagranie wideo.

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Junpeiem -> Pewnie. -> [cokolwiek]

23.06 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Koła Fortuny. Mapa -> korytarz laboratorium (1P) -> sala klubu miłośników sztuki -> weź udział: Klub miłośników sztuki ->  Masz talent. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 3 rangę Koła Fortuny.

23.06 wtorek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

24.06 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Koła Fortuny. Mapa -> korytarz laboratorium (1P) -> sala klubu miłośników sztuki -> weź udział: Klub miłośników sztuki -> Rezygnujesz z członkostwa w klubie? -> Takie marudzenie niczego nie wnosi. Zdobędziesz 4 rangę Koła Fortuny.

24.06 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

25.06 czwartek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Efekt drgania.

25.06 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro  -> Spędź z kimś czas: Chihiro -> [cokolwiek] -> Możesz na mnie polegać. Zdobędziesz 4 rangę Sprawiedliwości.

25.06 czwartek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Liceum młodzieżowe (1500 jenów).

26.06 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Powściągliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Bebe -> idź do klubu modowego -> Jasne. -> Po prostu zostań w Japonii! Zdobędziesz 5 rangę Powściągliwości.

26.06 piątek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Dom Zmarłych (3000 jenów).

27.06 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro  -> Spędź z kimś czas: Chihiro -> Słucham uważnie. -> Tak, zakochała się. -> Miło, że mogłem pomóc. -> Weź ją za rękę. Zdobędziesz 5 rangę Sprawiedliwości.

27.06 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Akihiko (stoi przy telewizorze) -> Obejrzyjmy razem. -> [cokolwiek]

28.06 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Sadzonka amronionu (2980, jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Księżyca. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z Nozomi -> Spędź z kimś czas: Suemitsu -> Niedobrze ci? Zdobędziesz 4 rangę Księżyca.

28.06 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wilduck Burger (naprzeciwko wejścia) -> Zjedz coś w Wilduck Burger -> Tajemniczy Burger (1000 jenów).

29.06 poniedziałek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Różdżkarstwa.

29.06 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarza. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> wejdź do pokoju samorządu uczniowskiego -> Weź udział: Samorząd uczniowski -> To zbyt surowa kara. Zdobędziesz 7 rangę Cesarza.

29.06 poniedziałek, wieczór

Pozmawiaj z Fuuką w centrali dowodzenia -> Chodźmy do Tartarusa.

29.06 poniedziałek, Godzina Mroku

Wejdź na 50 piętro, gdzie znajdziesz zaginioną osobę -> zabierz do wejścia. Zdobędziesz braz Zajęcia pozaszkolne / Extracurricular Excellence. Następnie porozmawiaj z Elizabeth i uzyskaj informacje na temat dwóch kolejnych zaginionych osób. Gdy uwolnisz wszystkich, możesz wyjść z Tartarusa.

Zanim jednak go opuścisz, upewnij się, że masz co najmniej 40.000 jenów (plus to, co zdobędziesz jutro za sprzedaż/nagrody) oraz następujące arkana: Powściągliwość, Koło Fortuny, Kapłanka, Diabeł, Siła, Księżyc, Wisielec i Eremita  (lub chociaż większość wymienionych). Ponadto, sprawdź, czy wypełniłeś jakieś prośby Elizabeth. Warto także mieć przynajmniej jedną sztukę czarnego kwarcu.

30.06 wtorek, po szkole

Idź na komisariat policji w centrum handlowym Paulownia i odbierz nagrody za uratowanie osób w Tartarusie. Sprzedaj także wszystkie kosztowności.

Mapa -> liceum Gekkoukan -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> gabinet pielęgniarski -> wejdź do gabinetu pielęgniarskiego -> wypij.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Powściągliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Bebe -> idź do klubu modowego -> Może by tak zrobić sobie przerwę? -> Do dzieła! -> Wspieram cię! Zdobędziesz 6 rangę Powściągliwości.

30.06 wtorek, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie czarny kwarc. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Klub Escapade -> porozmawiaj z właścicielem sklepu z towarami luksusowymi -> Proszę bardzo. -> kup okulary za 10 000 jenów -> kup. Następnie zanieś je Elizabeth, aby wypełnić prośbę nr 29.

Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

01.07 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Koła Fortuny. Mapa -> korytarz laboratorium (1P) -> sala klubu miłośników sztuki -> weź udział: Klub miłośników sztuki -> Powinieneś powiedzieć ojcu! Zdobędziesz 5 rangę Koła Fortuny.

01.07 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

02.07 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Koła Fortuny. Mapa -> korytarz laboratorium (1P) -> sala klubu miłośników sztuki -> weź udział: Klub miłośników sztuki -> [cokolwiek] -> Wybór należy do ciebie. Zdobędziesz 6 rangę Koła Fortuny.

02.07 czwartek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Klub Escapade -> podejdź do podejrzanego mężczyzny przy stoliku w prawym górnym rogu -> kup notatkę ze strony o zemście (500 jenów).

Mapa -> internat -> hol (1P) -> podejdź do publicznego komputera w recepcji -> notatka ze strony o zemście. Osiągniesz maksymalny poziom Odwagi oraz braz Specjalista / Specialist.

03.07 piątek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: O romansie. Osiągniesz 5 poziom Oczarowania.

03.07 piątek, po szkole

Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Mam czas. -> W porządku. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 1 rangę Kapłanki.

03.07 piątek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

04.07 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłanki. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Spędź z kimś czas: Fuuka -> Pewnie. -> [cokolwiek] -> Jasne. Zdobędziesz 2 rangę Kapłanki.

04.07 sobota, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Diabła. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z prezesem Tanaką -> Spędź z kimś czas: Prezes Tanaka -> „Placebo”. -> Rany. Zdobędziesz 2 rangę Diabła.

05.07 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Czekolada YABA (3980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Siły. Otwórz pocztę -> Yuko Nishiwaki: Zgadnij, kto się nudzi -> Spotkaj się z Yuko -> Mam spróbować?

05.07 niedziela, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> Chętnie. -> [cokolwiek]. Osiągniesz 4 poziom Nauki.

06.07 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłanki. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Spędź z kimś czas: Fuuka ->  Kapka tu czy tam. -> Wszystko w swoim czasie. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 3 rangę Kapłanki.

06.07 poniedziałek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Liceum młodzieżowe (1500 jenów).

07.07 wtorek, Godzina Mroku

Segment fabularny zakończony walką z bossem. (To nieprawda… -> Nie mogę się poddać… -> Ja podziękuję…). Aby odblokować drzwi do bossa, należy rozbić lustro w pokoju 304. Dostaniesz braz Nie igraj z uczuciami / Never Toy with Matters of the Heart.

08.07 środa, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Między „czas” i „już”. Uwaga! W wersji 1.001.000 (PS5) i 1.02 (PS4) jest błąd i dla poprawy statystyk zaliczana jest tylko nieprawidłowa odpowiedź – Między „zaczęło” i „ku”. Być może zostanie to załatane w późniejszych patchach.

08.07 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Księżyca. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z Nozomi -> Spędź z kimś czas: Suemitsu -> Zgadza się. Zdobędziesz 5 rangę Księżyca.

08.07 środa, wieczór

Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> 2P -> Hagakure Ramen -> zjedz coś w Hagakure -> ramen z wieprzowiną (900 jenów).

09.07 czwartek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Różnice społeczne.

09.07 czwartek, po szkole

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> porozmawiaj z Elizabeth -> zaakceptuj nowe prośby, w tym nr 42 -> idź do apteki Aohige -> kup 4 superkarmy dla kota (łącznie 2800 jenów).

Mapa -> stacja Port Island -> okolica stacji -> podejdź do osłabionego kota -> Daj mu: Superkarma dla kota.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Księżyca. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z Nozomi -> Spędź z kimś czas: Suemitsu -> Źle się czujesz? Zdobędziesz 6 rangę Księżyca.

09.07 czwartek, wieczór

Podejdź do Mitsuru i Akihiko -> Pewnie. -> [cokolwiek]

10.07 piątek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Kabała.

10.07 piątek, po szkole

Mapa -> stacja Port Island -> okolica stacji -> podejdź do osłabionego kota -> Daj mu: Superkarma dla kota.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Księżyca. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z Nozomi -> Spędź z kimś czas: Suemitsu -> Świat się kończy? -> To jakieś szaleństwo! Zdobędziesz 7 rangę Księżyca.

10.07 piątek, wieczór

Podejdź do Yukari i Fuuki -> Pouczmy się razem. -> [cokolwiek] x 3

11.07 sobota, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Katana.

11.07 sobota, po szkole

Mapa -> stacja Port Island -> okolica stacji -> podejdź do osłabionego kota -> Daj mu: Superkarma dla kota.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wisielca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> Spędź z kimś czas: Maiko -> To straszne. -> Na pewno nie.  Zdobędziesz 5 rangę Wisielca.

11.07 sobota, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Diabła. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z prezesem Tanaką -> Spędź z kimś czas: Prezes Tanaka -> Może trochę. Zdobędziesz 3 rangę Diabła.

12.07 niedziela, dzień

Telewizor -> kup zestaw Buty BHP (9800 jenów). Ten przedmiot przyda Ci się do spełnienia jednej z próśb Elizabeth, więc zalecam jego kupno.

Mapa -> stacja Port Island -> okolica stacji -> podejdź do osłabionego kota -> Daj mu: Superkarma dla kota. Odblokujesz braz Weterynarz / Benevolent Purr-tector.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eremity. Mapa -> internat -> twój pokój -> biurko -> pograj w grę MMORPG do zmroku ->  Szybko, powiedz mi. -> Jaki on jest? Zdobędziesz 8 rangę Eremity.

12.07 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

12.07 niedziela, Godzina Mroku

Segment fabularny. Zdobędziesz 3 rangę Śmierci.

13.07 poniedziałek, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

13.07 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wisielca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> Spędź z kimś czas: Maiko -> Spokojnie. -> Powinno wystarczyć.  Zdobędziesz 6 rangę Wisielca.

13.07 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Ikutsuki (stoi na środku holu) -> Chętnie. -> [cokolwiek]

14.07 wtorek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Różdżkarstwo

15.07 środa, ranek

Odpowiedź na pytanie: Błędne tłumaczenie

16.07 czwartek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Taira No Masakado

17.07 piątek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Błąd interpunkcyjny

18.07 sobota, wieczór

Zanieś czarny miecz do sklepu z antykami (po lewej stronie od apteki).

Odwiedź Elizabeth przy Aksamitnym pokoju, by odebrać nagrody za prośby nr 40, 41 i 42.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Diabła. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z prezesem Tanaką -> Spędź z kimś czas: Prezes Tanaka -> Oczywiście! Zdobędziesz 4 rangę Diabła.

19.07 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Tetrakon (14800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Księżyca. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z Nozomi -> Spędź z kimś czas: Suemitsu -> Ani trochę. Zdobędziesz 8 rangę Księżyca.

19.07 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

20.07 poniedziałek, dzień

Podejdź do pomostu i weź dziwne wodorosty.

Po drugiej stronie pomostu weź ładną muszelkę.

W pobliżu Fuuki znajdziesz drewno z Yakushimy – weź je.

Podejdź do kamieni od strony wody i weź małego kraba.

Po zakończeniu segmentu fabularnego zdobędziesz 5 rangę Głupca.

23.07 czwartek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Liceum młodzieżowe (1500 jenów).

24.07 piątek, pora lunchu

Wyniki egzaminów: zdobędziesz srebro Najlepszy w klasie / Top of the Class.

24.07 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłanki. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Spędź z kimś czas: Fuuka ->  [cokolwiek] -> Zawsze ciężko pracujesz. -> To nieprawda. Zdobędziesz 4 rangę Kapłanki.

24.07 piątek, wieczór

Mapa -> stacja Iwatodai -> porozmawiaj z Akihiko -> Spędź czas z Sanadą ->  [cokolwiek] x 10

25.07 sobota, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

25.07 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Siły. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Yuko -> Spędź z kimś czas: Yuko -> [cokolwiek] -> Jasne. Zdobędziesz 4 rangę Siły.

25.07 sobota, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Diabła. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z prezesem Tanaką -> Spędź z kimś czas: Prezes Tanaka -> Czyją twarz? -> [cokolwiek] -> Chodzi tylko o pieniądze… Zdobędziesz 5 rangę Diabła.

26.07 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Markowy portfel (6980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Księżyca. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z Nozomi -> Spędź z kimś czas: Suemitsu -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 9 rangę Księżyca.

26.07 niedziela, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> dostaniesz kilka nagród -> porozmawiaj z nią jeszcze raz -> Poczytajmy razem. -> [cokolwiek]

27.07 poniedziałek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Liceum młodzieżowe (1500 jenów). Osiągniesz maksymalny poziom Oczarowania.

28.07 wtorek, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Diabła. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z prezesem Tanaką -> Spędź z kimś czas: Prezes Tanaka -> Brzmi jak dobra zabawa. Zdobędziesz 6 rangę Diabła.

29.07 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

30.07 czwartek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Co robisz? -> Poczytajmy razem. -> [cokolwiek]

31.07 piątek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

01.08 sobota, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Diabła. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z prezesem Tanaką -> Spędź z kimś czas: Prezes Tanaka -> Tak jakby… -> Ten organiczny. Zdobędziesz 7 rangę Diabła.

02.08 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

03.08 poniedziałek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wisielca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> Spędź z kimś czas: Maiko -> [cokolwiek] x 2.  Zdobędziesz 7 rangę Wisielca.

03.08 poniedziałek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> porozmawiaj z Elizabeth -> Na temat próśb -> zgłoś wypełnione prośby i zaakceptuj pozostałe, ze szczególnym uwzględnieniem nr 43 -> wróć do internatu -> hol (1P) -> porozmawiaj z Fuuką -> dostaniesz wilczomlecz -> zanieś go Elizabeth, aby wypełnić prośbę nr 43

Mapa -> klub Escapade -> porozmawiaj z wróżbiarką -> Chcę poznać przepowiednię. -> przepowiednia rzadkości (3000 jenów) -> Tak, poproszę.

Wróć do internatu i wejdź do Tartarusa (poprzez tablicę ogłoszeń lub rozmowę z Fuuką).

03.08 poniedziałek, Godzina Mroku

Twoim zadaniem jest dojście na 92 piętro, gdzie napotkasz kolejną blokadę. W trakcie wspinaczki uratuj także dwie zaginione osoby – przybliżoną lokalizację uzyskasz rozmawiając z Elizabeth. Spotkasz się tu także z kilkoma drzwiami do Monadu, za którymi kryją się silni przeciwnicy i skarby. Za zaliczenie 10 drzwi dostaniesz braz Przebłysk z głębin / Glimpse of the Depths – powinno wpaść podczas kolejnych wizyt w Tartarusie, o ile nie będziesz omijał tych pomieszczeń. Na 91 piętrze zaś napotkasz przejście do Monadu – wejdź tam i dostań się na najniższy poziom. Po otwarciu ostatniej skrzyni dostaniesz braz Poza mrokiem / Beyond the Darkness.

W trakcie walk postaraj się użyć Teurgii Aigis oraz osobami, którymi jeszcze tego nie robiłeś. Zanim opuścisz Tartarus, upewnij się, że masz co najmniej 50.000 jenów plus to, co zdobędziesz jutro za sprzedaż/nagrody (po przyniesieniu Elizabeth Starego Dokumentu 04 z 91 piętra dostaniesz właśnie 40.000 jenów, więc jeśli nie opuszczasz walk i kilka razy wybierzesz pieniądze, nie potrzebujesz grindować) oraz następujące arkana: Diabeł, Siła, Gwiazda, Wisielec, Kapłan, Słońce, Sprawiedliwość, Księżyc i Kochankowie  (lub chociaż większość wymienionych).

04.08 wtorek, dzień

Sprzedaj wszystkie kosztowności na komisariacie w centrum handlowym Paulownia i odbierz nagrody. Jeśli masz nadmiar gotówki, kup lepszy ekwipunek, ale zostaw sobie minimum 100.000 jenów, aby wypełnić zadania w kolejnych dniach.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Siły. Otwórz pocztę -> Yuki Nishiwaki: Zgadnij, kto się nudzi -> Spotkaj się z Yuko -> Jesteś bardzo odpowiedzialna.

04.08 wtorek, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Diabła. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z prezesem Tanaką -> Spędź z kimś czas: Prezes Tanaka -> Dlaczego tak powiedział? Zdobędziesz 8 rangę Diabła.

05.08 środa, dzień

Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Mamoru (po prawej stronie blisko wejścia) -> Jasne. -> [cokolwiek] x2. Zdobędziesz 1 rangę Gwiazdy.

05.08 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

06.08 czwartek, Godzina Mroku

Segment fabularny zakończony walką z bossem. Na 21M znajdziesz Fragment Zmierzchu x 1.

Na 33M znajdziesz kolejny Fragment Zmierzchu x 1.

Po pokonaniu bossa otrzymasz braz Rozbrojenie / Armor Disarmed. 

07.08 piątek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Gwiazdy. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Mamoru -> Spędź z kimś czas: Hayase -> To chyba spora presja. -> Ja sam. Zdobędziesz 2 rangę Gwiazdy.

07.08 piątek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

07.08 piątek, Godzina Mroku

Segment fabularny. Zdobędziesz 5 rangę Śmierci.

08.08 sobota, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wisielca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> Spędź z kimś czas: Maiko.

08.08 sobota, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Diabła. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z prezesem Tanaką -> Spędź z kimś czas: Prezes Tanaka -> Przekażesz darowiznę? Zdobędziesz 9 rangę Diabła.

09.08 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Napój izotopowy (3980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Junpeiem -> Spędź czas z Junpeiem -> [cokolwiek] x 6

09.08 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

10.08 poniedziałek, dzień

Przez kolejne 6 dni odbywają się letnie kursy. W ich trakcie osiągniesz 5 poziom Nauki.

15.08 sobota, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Diabła. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z prezesem Tanaką -> Spędź z kimś czas: Prezes Tanaka. Zdobędziesz 10 rangę Diabła i srebro Nierozerwalna więź / Unbreakable Link.

16.08 niedziela, ranek

Wybierz kogokolwiek, aby iść do świątyni, np. Yuko -> [cokolwiek]

17.08 poniedziałek, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Kartka z klątwą (3980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wisielca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> Spędź z kimś czas: Maiko -> Hamburger. -> Jesteś grzeczną dziewczynką. -> Z tatą.  Zdobędziesz 8 rangę Wisielca.

17.08 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru (pies przy telewizorze w holu) -> oglądajcie razem -> [cokolwiek]

18.08 wtorek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Księżyca. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z Nozomi -> Spędź z kimś czas: Suemitsu

18.08 wtorek, wieczór

Mapa -> twój pokój -> biurko -> poucz się

19.08 środa, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Gwiazdy. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Mamoru -> Spędź z kimś czas: Hayase -> Dla kolegów z drużyny? -> To wesoło tam macie. Zdobędziesz 3 rangę Gwiazdy.

19.08 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

20.08 czwartek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłana. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> Bookworms -> wejdź do księgarni

20.08 czwartek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

21.08 piątek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Gwiazdy. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Mamoru -> Spędź z kimś czas: Hayase -> Co robisz? -> Byłoby wspaniale! -> Tak, na pewno. Zdobędziesz 4 rangę Gwiazdy.

21.08 piątek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

22.08 sobota, dzień

Mapa -> główne wejście -> porozmawiaj z Koromaru -> [cokolwiek] -> spędź czas z Koromaru -> [cokolwiek] x 5

22.08 sobota, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

23.08 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Sadzonka szpinaku duszy (2980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj ze szczupłym młodym mężczyzną (na ławce po lewej stronie) -> [cokolwiek] -> mapa -> internat -> wejdź do środka -> porozmawiaj z Koromaru (po prawej stronie od wejścia) -> Mógłbyś zabrać łapę? -> zdobędziesz czerwone pióro -> zanieś je szczupłemu młodemu mężczyźnie w świątyni Naganaki -> spędź z nim czas -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 1 rangę Słońca.

23.08 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

24.08 poniedziałek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wisielca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> Spędź z kimś czas: Maiko -> Już zawsze będziemy przyjaciółmi. Zdobędziesz 9 rangę Wisielca.

24.08 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru (pies przy telewizorze w holu) -> oglądajcie razem -> [cokolwiek]

25.08 wtorek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłana. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> Bookworms -> wejdź do księgarni -> Proszę, nie kłóćmy się. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 6 rangę Kapłana.

25.08 wtorek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Co robisz? -> Poczytajmy razem. -> [cokolwiek] x 2 -> zdobędziesz braz Na dobre i na złe / Through Thick and Thin.

26.08 środa, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Gwiazdy. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Mamoru -> Spędź z kimś czas: Hayase -> Wszystko w porządku? -> Ja będę tu z tobą przychodzić. Zdobędziesz 5 rangę Gwiazdy.

26.08 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

27.08 czwartek, dzień

Upewnij się, że zaakceptowałeś prośbę nr 58 u Elizabeth -> mapa -> stacja Port Island -> podejdź do ławki po prawej stronie i weź z niej Fragment Zmierzchu x 1.

Mapa -> okolica stacji -> porozmawiaj z groźnie wyglądającym chuliganem -> Daj mu je. -> dostaniesz podręcznik.

Mapa -> stacja Port Island -> porozmawiaj z podenerwowanym uczniem -> Możesz mieć rację. -> dostaniesz kocimiętkę.

Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z chłopcem lubiącym koty -> Nie. Możesz to wziąć. -> dostaniesz opaskę z kocimi uszami -> zanieś ją Elizabeth, aby wypełnić prośbę nr 58.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłana. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> Bookworms -> wejdź do księgarni -> Co się stało? -> To wspaniale. -> O czym pan mówi? Zdobędziesz 7 rangę Kapłana.

27.08 czwartek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

28.08 piątek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Gwiazdy. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Mamoru -> Spędź z kimś czas: Hayase -> [cokolwiek] x 3 -> Nie przejmuj się, nic się nie stało. Zdobędziesz 6 rangę Gwiazdy.

28.08 piątek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

29.08 sobota, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłana. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> Bookworms -> wejdź do księgarni -> Jakiś wielbiciel? -> [cokolwiek] -> Jasne, chodźmy. Zdobędziesz 8 rangę Kapłana.

29.08 sobota, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

30.08 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Sutra przebijania (9800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Akinari -> spędź z kimś czas: Kamiki -> Serio? -> Masz rację. Zdobędziesz 2 rangę Słońca.

30.08 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

31.08 poniedziałek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wisielca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Maiko -> Spędź z kimś czas: Maiko -> Jestem tego pewien. -> Jasne. Zdobędziesz 10 rangę Wisielca.

31.08 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru (pies przy telewizorze w holu) -> oglądajcie razem -> [cokolwiek] x 2

01.09 wtorek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Opór

01.09 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro  -> Spędź z kimś czas: Chihiro -> To coś dobrego? -> Co masz na myśli? Zdobędziesz 6 rangę Sprawiedliwości.

01.09 wtorek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

02.09 środa, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Game Parade i zagraj w Ty jesteś odpowiedzią (3000 jenów).

03.09 czwartek, po szkole

Porozmawiaj z Yukari (stoi z tyłu klasy) -> Pewnie. -> Tak… Zdobędziesz 1 rangę Kochanków.

03.09 czwartek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z wróżbiarką -> Chcę poznać przepowiednię. -> przepowiednia rzadkości (3000 jenów) -> Tak, poproszę.

Wróć do internatu i wejdź do Tartarusa (poprzez tablicę ogłoszeń lub rozmowę z Fuuką).

03.09 czwartek, Godzina Mroku

Twoim zadaniem jest dojście na 118 piętro, gdzie napotkasz kolejną blokadę. W trakcie wspinaczki uratuj także trzy zaginione osoby – przybliżoną lokalizację uzyskasz rozmawiając z Elizabeth. Na 117 piętrze napotkasz przejście do Monadu – wejdź tam, dostań się na najniższy poziom i otwórz skrzynię.

W trakcie walk użyj Teurgii Kenem, Shinjiro i Koromaru. Jeśli wykonałeś ją pozostałymi osobami, dostaniesz srebro Siła naszych serc / The Strength of Our Hearts. Zanim opuścisz Tartarus, upewnij się, że masz co najmniej 50.000 jenów plus to, co zdobędziesz jutro za sprzedaż/nagrody (po przyniesieniu Elizabeth Starego Dokumentu 05 z 118 piętra dostaniesz właśnie 50.000 jenów, więc jeśli nie opuszczasz walk i kilka razy wybierzesz pieniądze, nie potrzebujesz grindować) oraz następujące arkana: Słońce, Kochankowie, Wieża, Kapłanka, Siła, Koło Fortuny i Eremita (lub chociaż większość wymienionych).

04.09 piątek, dzień

Sprzedaj wszystkie kosztowności na komisariacie w centrum handlowym Paulownia i odbierz nagrody. Jeśli masz nadmiar gotówki, kup lepszy ekwipunek, ale zostaw sobie minimum 100.000 jenów, aby wypełnić zadania w kolejnych dniach.

Mapa -> liceum Gakkouken -> korytarz do pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> dostaniesz formularz ponownego przyjęcia -> Dobrze. -> mapa -> stacja Port Island -> okolica stacji -> porozmawiaj z Shinjiro -> spędź czas z Aragakim -> [cokolwiek] x 3

04.09 piątek, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego Iwatodai i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów).

05.09 sobota, Godzina Mroku

Segment fabularny zakończony walką z bossem. Po jego pokonaniu dostaniesz braz Uniknąć błyskawicy / Dodging Lightning.

06.09 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Markowa torebka (9800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Słońca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Akinarim -> spędź z kimś czas: Kamiki -> Nie potrafię ci odpowiedzieć. -> Postaraj się nie mówić zbyt dużo. Zdobędziesz 3 rangę Słońca.

06.09 niedziela, wieczór

Udaj się do pasażu handlowego nauki i idź do Wakatsu Kitchen (2P) -> zjedz coś w Wakatsu -> danie z owocami morza (900 jenów). Osiągniesz maksymalny poziom Nauki i dostaniesz srebro Zadziwiająca wydajność / Peak Performance.

07.09 poniedziałek, po szkole

Mapa -> stacja Port Island -> kwiaciarnia -> kup 10 dowolnych sadzonek

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kochanków. Mapa -> liceum Gekkoukan -> klasa -> porozmawiaj z Yukari -> spędź z kimś czas: Yukari -> Uroczy róż. -> To nie było miłe. Zdobędziesz 2 rangę Kochanków.

07.09 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Shinjiro (stoi blisko schodów) -> Jasne. -> Wyhodujmy coś razem. -> idź na dach -> [dowolna sadzonka] -> zasadź to -> [cokolwiek]

08.09 wtorek, po szkole

Mapa -> internat -> główne wejście -> porozmawiaj z Koromaru -> spędź czas z Koromaru -> [cokolwiek] x 6

08.09 wtorek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> pokój Amady -> spędź z nim czas -> [cokolwiek] x 5

09.09 środa, po szkole

Mapa -> stacja Port Island -> podejdź do automatu z napojami -> kup po jednym napoju każdego rodzaju: Dr. Salt, Moonkist i 1 Up.

Mapa -> liceum Gekkoukan -> korytarz do klasy (2P)-> porozmawiaj z Yuk0 -> Nieważne.

Mapa -> internat -> porozmawiaj z Koromaru -> spędź czas z Koromaru -> [cokolwiek] x 3

09.09 środa, wieczór

Mapa -> stacja Iwatodai -> podnieś Fragment Zmierzchu x 1.

Upewnij się, że masz 12 różnych napojów. Jeśli po szkole kupiłeś 3 napoje ze stacji Port Island, oto lista pozostałych:

 • pasaż handlowy Iwatodai -> 3P -> automat z napojami -> Nastea, BauerBat i Fountain Dew
 • stacja Iwatodai -> automat z napojami (w głębi po prawej stronie) -> Mgła Cielo, SoBay Mad Bull
 • internat -> korytarz (3P) -> automat z napojami  -> Starvicks, herbata cylon, Aguafeena

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> porozmawiaj z Elizabeth -> Na temat próśb -> upewnij się, że masz zaliczoną prośbę nr 1 (jeśli nie, kup w aptece napój na mięśnie i przynieś go Elizabeth)-> zaakceptuj prośbę nr 9 -> porozmawiaj z Elizabeth -> podaj napoje -> zaakceptuj prośbę nr 11.

Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> Wilduck Burger -> zjedz coś w Wilduck Burger -> Wyzwanie Żarłoka (1800 jenów) -> odwróć wzrok od burgerów -> jedz bez przerwy -> wyobraź sobie coś kwaśnego.

10.09 czwartek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Ujawnić sekret.

10.09 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kochanków. Porozmawiaj z Yukari -> spędź z kimś czas: Yukari -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 3 rangę Kochanków.

10.09 czwartek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> wejdź schodami w górę i porozmawiaj z mnichem.

Zejdź na dół i porozmawiaj z barmanem (stoi między barem i toaletą) -> Taka jest prawda.

Porozmawiaj z entuzjastycznym mężczyzną i aktywną kobietą na parkiecie, a następnie z kapryśną kobietą oraz beznamiętną kobietą obok wróżbiarki i wróć do barmana -> Oczywiście, że tak -> Margarita -> Krwawa Mary -> Screwdriver -> herbata oolong -> W porządku. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 1 rangę Wieży.

11.09 piątek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Traktaty hermetyczne.

11.09 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłanki. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Spędź z kimś czas: Fuuka -> Świetna robota. -> Cieszę się, że mogłem pomóc. -> Możesz zrobić tego więcej? Zdobędziesz 5 rangę Kapłanki.

11.09 piątek, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wieży. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z mnichem -> spędź czas z mnichem -> Nie pana interes. -> Jak mam się do pana zwracać? Zdobędziesz 2 rangę Wieży.

12.09 sobota, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

12.09 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłanki. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Spędź z kimś czas: Fuuka -> Pewnie. -> I o to chodzi. Zdobędziesz 6 rangę Kapłanki.

12.09 sobota, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wieży. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z mnichem -> spędź z kimś czas: Mutatsu -> Nie mam żadnych przyjaciół.  Zdobędziesz 3 rangę Wieży.

12.09 sobota, Godzina Mroku

Segment fabularny. Zdobędziesz 6 rangę Śmierci.

13.09 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Kamizelka ratunkowa (24800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Mapa -> stacja Port Island -> okolica stacji -> porozmawiaj z Shinjiro -> spędź czas z Aragakim -> [cokolwiek] x 6

13.09 niedziela, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wieży. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z mnichem -> spędź z kimś czas: Mutatsu -> Tak, to mogłoby wyglądać nieźle.  Zdobędziesz 4 rangę Wieży.

14.09 poniedziałek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Bratniej duszy.

14.09 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłanki. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Spędź z kimś czas: Fuuka -> [cokolwiek] x 2 -> Chora sytuacja. -> Tylko dlatego? Zdobędziesz 7 rangę Kapłanki.

14.09 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Shinjiro (stoi blisko schodów) -> Pomóż Aragakiemu. -> [cokolwiek]

15.09 wtorek, po szkole

Mapa -> internat -> porozmawiaj z Koromaru -> spędź czas z Koromaru -> [cokolwiek] x 4

15.09 wtorek, wieczór

Porozmawiaj z Yukari (obok telewizora) -> Tak, obejrzyjmy razem. -> [cokolwiek]

16.09 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Siły. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Yuko -> Spędź z kimś czas: Yuko -> Bo jesteś dobrą nauczycielką. -> Cokolwiek zdecydujesz, zaufam ci, Yuko. Zdobędziesz 5 rangę Siły.

16.09 środa, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> pokój Amady -> spędź z nim czas -> [cokolwiek] x 6

17.09 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Koła Fortuny. Mapa -> korytarz laboratorium (1P) -> sala klubu miłośników sztuki -> weź udział: Klub miłośników sztuki -> Czy chciałbyś być lekarzem? Zdobędziesz 7 rangę Koła Fortuny.

17.09 czwartek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Co robisz? -> Poczytajmy razem.

18.09 piątek, wieczór

Mapa -> twój pokój -> łóżko

21.09 poniedziałek, dzień

Mapa -> stacja Port Island -> okolica stacji -> porozmawiaj z Shinjiro -> spędź czas z Aragakim -> [cokolwiek] x 3

21.09 poniedziałek, wieczór

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Chagall Cafe -> spędź czas w Chagall Cafe -> popracuj na część etatu.

22.09 wtorek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eremity. Biurko -> pograj w grę MMORPG do zmroku -> Niemożliwe! -> [cokolwiek] -> Co zamierzasz zrobić? Zdobędziesz 9 rangę Eremity.

22.09 wtorek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z wróżbiarką -> Chcę poznać przepowiednię. -> przepowiednia rzadkości (3000 jenów) -> Tak, poproszę.

Wróć do internatu i wejdź do Tartarusa poprzez tablicę ogłoszeń.

22.09 wtorek, Godzina Mroku

Twoim zadaniem jest dojście na 144 piętro, gdzie napotkasz kolejną blokadę. W trakcie wspinaczki uratuj także wszystkie zaginione osoby – przybliżoną lokalizację uzyskasz rozmawiając z Elizabeth. Szczególnie istotna jest osoba na 120 piętrze, gdyż bez niej nie da się wymaksować więzi społecznych! Na 143 piętrze napotkasz przejście do Monadu – wejdź tam, dostań się na najniższy poziom i otwórz skrzynię.

Zanim opuścisz Tartarus, upewnij się, że masz co najmniej 50.000 jenów plus to, co zdobędziesz jutro za sprzedaż/nagrody (po przyniesieniu Elizabeth Starego Dokumentu 06 z 144 piętra dostaniesz 70.000 jenów, więc jeśli nie opuszczasz walk i kilka razy wybierzesz pieniądze, nie potrzebujesz grindować) oraz następujące arkana: Eremita, Sprawiedliwość, Kuglarz, Siła, Wieża, Cesarz, Powściągliwość, Gwiazda, Kapłan, Słońce, Kochankowie i Rydwan (lub chociaż większość wymienionych).

23.09 środa, dzień

Sprzedaj wszystkie kosztowności na komisariacie w centrum handlowym Paulownia i odbierz nagrody. Jeśli masz nadmiar gotówki, kup lepszy ekwipunek, ale zostaw sobie minimum 100.000 jenów, aby wypełnić zadania w kolejnych dniach.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eremity. Mapa -> internat -> twój pokój -> biurko -> pograj w grę MMORPG do zmroku -> [cokolwiek] x 3. Zdobędziesz 10 rangę Eremity.

23.09 środa, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru -> Idźcie razem.

24.09 czwartek, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

24.09 czwartek, po szkole

Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> Nie ma problemu. -> Trudno mi to sobie wyobrazić. -> Żyjesz przeszłością? -> A to niespodzianka. -> Poczekaj chwilę.

Mapa -> korytarz sali gimnastycznej -> podnieś Fragment Zmierzchu x 1.

Mapa -> brama szkoły -> podnieś Fragment Zmierzchu x 1 pod jedną z lamp po prawej stronie.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro  -> Spędź z kimś czas: Chihiro -> To na pewno nieporozumienie. -> Musimy coś zrobić… Zdobędziesz 7 rangę Sprawiedliwości.

24.09 czwartek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Co robisz? -> Poczytajmy razem.

25.09 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kuglarza. Porozmawiaj z Kenjim (siedzi w ławce) -> Spędź z kimś czas: Tomochika -> Co się stało? -> „Przyszła panna młoda”? -> Gratulacje!  Zdobędziesz 7 rangę Kuglarza.

25.09 piątek, wieczór

Porozmawiaj z Yukari (siedzi blisko kuchni) -> Pewnie, pomogę. -> [cokolwiek]

26.09 sobota, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Tetraktys.

26.09 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Siły. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Yuko -> Spędź z kimś czas: Yuko -> Na pewno wygracie. -> Po prostu musimy w nie wierzyć. Zdobędziesz 6 rangę Siły.

26.09 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Shinjiro (siedzi blisko kuchni) -> dostaniesz nóż do owoców (tylko jeśli aktywowałeś prośbę nr 68 od Elizabeth; jeśli nie, zrób to i wróć do Shinjiro) -> idź do Elizabeth, wypełnij prośbę nr 68 i aktywuj prośbę nr 69 -> wróć do Shinjiro -> Chodźmy do kuchni. -> [cokolwiek]

27.09 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Sterowane geta (19800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Mapa -> stacja Port Island -> okolica stacji -> podnieś Fragment Zmierzchu x 1.

Porozmawiaj z Shinjiro -> spędź czas z Aragakim -> [cokolwiek] x 3

27.09 niedziela, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wieży. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z mnichem -> spędź z kimś czas: Mutatsu -> Wystarcza mi. -> Tak.  Zdobędziesz 5 rangę Wieży.

28.09 poniedziałek, rano

Będąc w klasie nie zasypiaj.

28.09 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarza. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> wejdź do pokoju samorządu uczniowskiego -> Weź udział: Samorząd uczniowski -> [cokolwiek] -> To nie ja. Zdobędziesz 8 rangę Cesarza.

28.09 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Aigis -> dostaniesz olej silnikowy -> zanieś go Elizabeth, aby wypełnić prośbę nr 69 -> wróć do internatu -> porozmawiaj z Shinjiro (przy schodach) -> idź na dach -> [cokolwiek] x 2

29.09 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Powściągliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Bebe -> idź do klubu modowego -> To świetny pomysł. Zdobędziesz 7 rangę Powściągliwości.

29.09 wtorek, wieczór

Mapa -> centrala dowodzenia -> konsoleta -> obejrzyj nagranie wideo x 5

W razie potrzeby zbierz/zasadź coś na dachu. Mapa -> hol (1P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Co robisz? -> Świetny pomysł. -> [cokolwiek]

30.09 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Siły. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Yuko -> Spędź z kimś czas: Yuko -> [cokolwiek] -> Może ci ulżyło? -> To dobry pomysł. Zdobędziesz 7 rangę Siły.

30.09 środa, wieczór

Porozmawiaj z Akihiko (siedzi blisko kuchni) -> Jasne, pomogę ci. -> [cokolwiek]

01.10 czwartek, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

01.10 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kuglarza. Porozmawiaj z Kenjim (siedzi w ławce) -> Spędź z kimś czas: Tomochika -> Masz jakieś kłopoty? -> Powinniście omówić to między sobą.  Zdobędziesz 8 rangę Kuglarza.

01.10 czwartek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Co robisz? -> Poczytajmy razem.

02.10 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Powściągliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Bebe -> idź do klubu modowego -> Na pewno się zgodzi! Zdobędziesz 8 rangę Powściągliwości.

02.10 piątek, wieczór

Porozmawiaj z Yukari (siedzi blisko kuchni) -> Bierzmy się za gotowanie. -> [cokolwiek]

03.10 sobota, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

03.10 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Siły. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Yuko -> Spędź z kimś czas: Yuko -> [cokolwiek] x 2-> Dziewczynkę. Zdobędziesz 8 rangę Siły.

03.10 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Shinjiro (siedzi blisko kuchni) -> Naucz mnie gotować. -> [cokolwiek].

04.10 niedziela, Godzina Mroku

Segment fabularny z walką z bossami. Po ich pokonaniu dostaniesz braz Zrządzenie losu / Twist of Fate.

05.10 poniedziałek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> pokój Aragakiego -> wejdź -> biurko Aragakiego -> otwórz -> [cokolwiek] x 3

Mapa -> hol (1P) -> porozmawiaj z Koromaru -> idźcie razem.

06.10 wtorek, po szkole

Mapa -> światynia Naganaki -> przepowiednia (na górze ekranu po prawej) -> wylosuj wróżbę -> kierownik drużyny -> wylosuj wróżbę

06.10 wtorek, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> książka fanowska umiushi.

06.10 wtorek, Godzina Mroku

Segment fabularny. Zdobędziesz 8 rangę Śmierci.

07.10 środa, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Dopamina.

07.10 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Gwiazdy. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Mamoru -> Spędź z kimś czas: Hayase -> Nie ma problemu. -> Sporo tego. -> [cokolwiek] -> Nie poddawaj się jeszcze. Zdobędziesz 7 rangę Gwiazdy.

07.10 środa, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> notatka ze strony szkoły X.

08.10 czwartek, po szkole

Mapa -> światynia Naganaki -> przepowiednia (na górze ekranu po prawej) -> wylosuj wróżbę -> Fuuka Yamagishi -> wylosuj wróżbę

08.10 czwartek, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wieży. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z mnichem -> spędź z kimś czas: Mutatsu -> Powinien pan pójść do domu. -> Masz jakichś kolegów albo koleżanki z pracy?  Zdobędziesz 6 rangę Wieży.

09.10 piątek, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

09.10 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Gwiazdy. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Mamoru -> Spędź z kimś czas: Hayase -> Zrób to! -> Nie przejmuj się. Zdobędziesz 8 rangę Gwiazdy.

09.10 piątek, wieczór

Mapa -> stacja Iwatodai -> porozmawiaj z Akihiko -> Spędź czas z Sanadą ->  [cokolwiek] x 7

10.10 sobota, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Helena Bławatska.

10.10 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłana. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> Bookworms -> wejdź do księgarni -> O czym mowa w liście? -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 9 rangę Kapłana.

10.10 sobota, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wieży. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z mnichem -> spędź z kimś czas: Mutatsu -> Może lepiej nie… Zdobędziesz 7 rangę Wieży.

11.10 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Nóż do obierania (19800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Słońca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Akinarim -> spędź z kimś czas: Kamiki -> Raczej tak. -> Przestaję, jeśli książka robi się nudna. Zdobędziesz 4 rangę Słońca.

11.10 niedziela, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wieży. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z mnichem -> spędź z kimś czas: Mutatsu -> Tato? -> Nie pana interes. -> [cokolwiek] -> Próbuje pan przed czymś uciec? Zdobędziesz 8 rangę Wieży.

12.10 poniedziałek, dzień

Mapa -> światynia Naganaki -> przepowiednia (na górze ekranu po prawej) -> wylosuj wróżbę -> Yukari Takeba -> wylosuj wróżbę

12.10 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Mitsuru -> Dobry pomysł -> [cokolwiek]

13.10 wtorek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Nałóg

14.10 środa, ranek

Odpowiedź na pytanie: Pitagoras

15.10 czwartek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Nadprzewodnictwo

16.10 piątek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Ujawnić sekret

17.10 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Siły. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Yuko -> Spędź z kimś czas: Yuko -> [cokolwiek] -> Zostać instruktorem? -> [cokolwiek] -> Bo cię kocham. -> Kocham cię, Yuko. Zdobędziesz 9 rangę Siły oraz srebro Druga połówka / That Special Someone.

17.10 sobota, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wieży. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z mnichem -> spędź z kimś czas: Mutatsu -> Biedni ludzie nie znają wypoczynku. -> Może już czas na emeryturę? -> O co chodzi? Zdobędziesz 9 rangę Wieży.

18.10 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Curry błyskawiczne (4980 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Słońca. Mapa -> świątynia Naganaki -> porozmawiaj z Akinarim -> spędź z kimś czas: Kamiki -> Musisz słuchać swojego ciała. Zdobędziesz 5 rangę Słońca.

18.10 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru -> zabierz go na spacer

19.10 poniedziałek, pora lunchu

Wyniki egzaminów – najlepszy w klasie.

19.10 poniedziałek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Indie.

19.10 poniedziałek, po szkole

Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> dostaniesz kilka nagród.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kochanków. Mapa -> klasa -> porozmawiaj z Yukari -> spędź z kimś czas: Yukari -> Wszystko w porządku? Zdobędziesz 4 rangę Kochanków.

19.10 poniedziałek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> Poczytajmy razem. -> [cokolwiek] x 2

20.10 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro  -> Spędź z kimś czas: Chihiro -> [cokolwiek] -> Wiem, że jesteś niewinna. Zdobędziesz 8 rangę Sprawiedliwości.

20.10 wtorek, wieczór

Porozmawiaj z Yukari -> Do dzieła. -> [cokolwiek]

21.10 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kochanków. Porozmawiaj z Yukari -> spędź z kimś czas: Yukari -> [cokolwiek] x 4 -> Przepraszam.  Zdobędziesz 5 rangę Kochanków.

21.10 środa, wieczór

Porozmawiaj z Akihiko (siedzi blisko kuchni) -> Jasne, pomogę ci. -> [cokolwiek]

22.10 czwartek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Wenus.

22.10 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kochanków. Porozmawiaj z Yukari -> spędź z kimś czas: Yukari -> Nie ma sprawy. -> Nie miałbym nic przeciwko.  Zdobędziesz 6 rangę Kochanków.

22.10 czwartek, wieczór

Jeśli tego nie zrobiłeś, zaakceptuj prośbę nr 76 u Elizabeth -> wróć do internatu -> porozmawiaj z Ikutsukim -> dostaniesz ściereczkę do okularów i śmieszne okulary -> zanieś je Elizabeth, aby wypełnić prośbę.

Mapa -> internat -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Co robisz? -> Poczytajmy razem.

23.10 piątek, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

23.10 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Rydwanu. Porozmawiaj z Kazushim Miyamoto -> Weź udział: Drużyna lekkoatletyczna ->   Zdobędziesz 8 rangę Rydwanu.

23.10 piątek, wieczór

Porozmawiaj z Yukari (blisko kuchni) -> Jasne, do roboty. -> [cokolwiek] x 2

24.10 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kochanków. Porozmawiaj z Yukari -> spędź z kimś czas: Yukari -> Brzmi nieźle. Zdobędziesz 7 rangę Kochanków.

24.10 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru -> zabierz go na spacer

25.10 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Dyniowa maska (24800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Otwórz pocztę -> Chihiro Fushimi: Przepraszam, że zawracam głowę -> Spotkaj się z Chihiro -> Zawsze do usług. Zdobędziesz braz Duży popyt / In High Demand.

25.10 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru -> zabierz go na spacer

26.10 poniedziałek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Izumo.

26.10 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kochanków. Porozmawiaj z Yukari -> spędź z kimś czas: Yukari -> W porządku. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 8 rangę Kochanków.

26.10 poniedziałek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Junpeiem -> Pewnie. -> [cokolwiek].

27.10 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Koła Fortuny (prawdopodobnie nie masz – przywołaj/stwórz ją w Aksamitnym Pokoju, ale zostaw sobie Kochanków, Kuglarza i Cesarza). Mapa -> korytarz laboratorium (1P) -> sala klubu miłośników sztuki -> weź udział: Klub miłośników sztuki -> Wszystko w porządku, dobrze się czuję. -> cokolwiek x 2.  Zdobędziesz 8 rangę Koła Fortuny.

27.10 wtorek, wieczór

Porozmawiaj z Fuuką (przy schodach) -> Co robisz? -> Dobra myśl. -> [cokolwiek] x 2

28.10 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kochanków. Porozmawiaj z Yukari -> spędź z kimś czas: Yukari -> -> Kocham cię. Zdobędziesz 9 rangę Kochanków.

28.10 środa, wieczór

Porozmawiaj z Akihiko (blisko kuchni) -> Jasne, pomogę ci. -> [cokolwiek] x 2

29.10 czwartek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

29.10 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kuglarza. Porozmawiaj z Kenjim (siedzi w ławce) -> Spędź z kimś czas: Tomochika -> Pozwól, że ja się tym zajmę! Zdobędziesz 9 rangę Kuglarza.

29.10 czwartek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Co robisz? -> Poczytajmy razem.

30.10 piątek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Beta-amylaza.

30.10 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarza. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> wejdź do pokoju samorządu uczniowskiego -> Weź udział: Samorząd uczniowski -> Nie obwiniaj się. Zdobędziesz 9 rangę Cesarza.

30.10 piątek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z wróżbiarką -> Chcę poznać przepowiednię. -> przepowiednia rzadkości (3000 jenów) -> Tak, poproszę.

Wróć do internatu i wejdź do Tartarusa poprzez tablicę ogłoszeń.

30.10 piątek, Godzina Mroku

Twoim zadaniem jest dojście na 172 piętro, gdzie napotkasz kolejną blokadę. W trakcie wspinaczki uratuj także wszystkie zaginione osoby – przybliżoną lokalizację uzyskasz rozmawiając z Elizabeth. Szczególnie istotna jest osoba na 146 piętrze, gdyż bez niej nie da się wymaksować więzi społecznych! Na 171 piętrze napotkasz przejście do Monadu – wejdź tam, dostań się na najniższy poziom i otwórz skrzynię. W czasie eksploracji, na jednym z pięter pojawi się Strefa Mroku. Po spotkaniu jej dostaniesz braz Przerażający cień / The Horror of the Shade.

Zanim opuścisz Tartarus, upewnij się, że masz co najmniej 50.000 jenów plus to, co zdobędziesz jutro za sprzedaż/nagrody (po przyniesieniu Elizabeth Starego Dokumentu 07 z 172 piętra dostaniesz 90.000 jenów, więc jeśli nie opuszczasz walk i kilka razy wybierzesz pieniądze, nie potrzebujesz grindować) oraz następujące arkana: Kapłanka, Wieża, Rydwan, Powściągliwość, Słońce, Koło Fortuny, Kuglarz, Sprawiedliwość i Cesarzowa (lub chociaż większość wymienionych).

31.10 sobota, po szkole

Sprzedaj wszystkie kosztowności na komisariacie w centrum handlowym Paulownia i odbierz nagrody. Jeśli masz nadmiar gotówki, kup lepszy ekwipunek, ale zostaw sobie minimum 100.000 jenów, aby wypełnić zadania w kolejnych dniach.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłanki. Mapa -> liceum Gekkoukan -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Spędź z kimś czas: Fuuka -> Wierzę w siebie. -> Ależ skąd. Zdobędziesz 8 rangę Kapłanki.

31.10 sobota, wieczór

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Wieży. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z mnichem -> spędź z kimś czas: Mutatsu -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 10 rangę Wieży.

01.11 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Myohou Muramasa (39800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Mapa -> światynia Naganaki -> przepowiednia (na górze ekranu po prawej) -> wylosuj wróżbę -> Drużyna lekkoatletyczna -> wylosuj wróżbę

01.11 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru -> idźcie razem

02.11 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Rydwanu. Porozmawiaj z Kazushim Miyamoto -> Weź udział: Drużyna lekkoatletyczna -> Nie ma problemu. Zdobędziesz 9 rangę Rydwanu.

02.11 poniedziałek, wieczór

Automatycznie zdobędziesz 6 rangę Głupca. Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> notatka z forum Iwatodai

03.11 wtorek, Godzina Mroku

Segment fabularny z walką z bossami. Po ich pokonaniu dostaniesz braz Poczucie końca / A Sense of Finality.

04.11 środa, wczesny ranek

Automatycznie zdobędziesz 10 rangę Śmierci.

04.11 środa, po szkole

Wyjdź z klasy -> wróć do internatu

04.11 środa, wieczór

Automatycznie zdobędziesz 7 rangę Głupca.

05.11 czwartek, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> obóz dla mięśniaków

06.11 piątek, po szkole

Upewnij się, że zaakceptowałeś prośbę nr 96 od Elizabeth (pozostałe także). Mapa -> korytarz -> porozmawiaj z przyjazną uczennicą obok hebanowca, powinna wspomnieć o napojach.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Powściągliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Bebe -> idź do klubu modowego -> Nie tęsknisz za domem? Zdobędziesz 9 rangę Powściągliwości.

06.11 piątek, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> obóz mindfulness

07.11 sobota, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Upaniszady

07.11 sobota, po szkole

Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> wejdź na dach szkoły -> weź Fragment Zmierzchu x 1 leżący na jednej z ławek.

Mapa -> klasa -> porozmawiaj z Junpeiem -> Spędź czas z Junpeiem -> [cokolwiek] x 3

07.11 sobota, wieczór

Mapa -> klub Escapade -> podnieś Fragment Zmierzchu x 1 blisko sceny.

Porozmawiaj z Koromaru -> dostaniesz wyborną psią karmę -> zanieś ją Elizabeth, aby wypełnić prośbę nr 94 -> zaakceptuj prośbę nr 95 -> wróć do Koromaru i porozmawiaj z nim -> zabierz go na spacer

08.11 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Japońska lalka (9800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Mapa -> stacja Port Island -> porozmawiaj z kwiaciarką -> kup biały kwiat (250 jenów)

Mapa -> świątynia Naganaki -> podnieś Fragment Zmierzchu x 1 obok małpiego gaju. Otrzymasz braz Sokoli wzrok / Eagle Eye.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Słońca. Porozmawiaj z Akinarim -> spędź z kimś czas: Kamiki -> Brzmi nieźle. -> Brzmi interesująco. Zdobędziesz 6 rangę Słońca.

08.11 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Junpeiem i daj mu biały kwiat.

Porozmawiaj z Koromaru -> zabierz go na spacer

09.11 poniedziałek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

09.11 poniedziałek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Klub Escapade -> podejdź do podejrzanego mężczyzny przy stoliku w prawym górnym rogu -> kup notatkę z blogu wegetariańskiego (500 jenów) i notatkę ze strony o bezpieczeństwie (5000 jenów).

Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> idź do kawiarenki internetowej Net Cafe na 3 piętrze i kup całe dostępne oprogramowanie (łącznie 32500 jenów).

Mapa -> internat -> hol (1P) -> skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> notatka z blogu wegetariańskiego

10.11 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Koła Fortuny. Mapa -> korytarz laboratorium (1P) -> sala klubu miłośników sztuki -> weź udział: Klub miłośników sztuki -> Nie możesz uciec! –> [cokolwiek] x 4. Zdobędziesz 9 rangę Koła Fortuny.

10.11 wtorek, wieczór

Mapa -> główne wejście ->porozmawiaj z Kenem -> spędź z nim czas -> [cokolwiek] x 7

11.11 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Koła Fortuny. Mapa -> korytarz laboratorium (1P) -> sala klubu miłośników sztuki -> weź udział: Klub miłośników sztuki -> [cokolwiek] x 2. Zdobędziesz 10 rangę Koła Fortuny.

11.11 środa, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) – > porozmawiaj z Aigis -> Pewnie. -> [cokolwiek]

12.11 czwartek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Swój ulubiony czas w zimie.

12.11 czwartek, po szkole

Porozmawiaj z Ryoji (stoi przy oknie) -> spędź czas z Ryojim -> [cokolwiek]

12.11 czwartek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) – > porozmawiaj z Fuuką -> Co robisz? -> Poczytajmy razem.

13.11 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kuglarza. Porozmawiaj z Kenjim (siedzi w ławce) -> Spędź z kimś czas: Tomochika -> [cokolwiek] x 3. Zdobędziesz 10 rangę Kuglarza.

13.11 piątek, wieczór

Porozmawiaj z Yukari (blisko kuchni) -> Pewnie, pomogę.

14.11 sobota, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

14.11 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro  -> Spędź z kimś czas: Chihiro -> Nie martw się, ona nam pomoże. -> Musisz powiedzieć jej sama. -> [cokolwiek] -> Co w ciebie wstąpiło? -> Czuje to samo, Chihiro. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 9 rangę Sprawiedliwości.

14.11 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru -> zabierz go na spacer

15.11 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Kurtka Sida (39800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłanki. Otwórz pocztę -> Fuuka Yamagishi: Jeśli nie masz nic przeciwko… -> Spotkaj się z Fuuką-> Tak, myślę, że tak.

15.11 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Aigis (przy schodach) -> Tak, ruszajmy. -> [cokolwiek]

16.11 poniedziałek, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

16.11 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłanki. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Spędź z kimś czas: Fuuka -> [cokowiek] x 2 -> Fuuka, kocham cię. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 9 rangę Kapłanki.

16.11 poniedziałek, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> notatka ze strony o bezpieczeństwie

17.11 wtorek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> automat z napojami -> kup wszystkie 3 napoje (napój z duriana, sok Jumbo, V6)

Jeśli chcesz zakończyć zwiedzanie i przejść do następnego dnia, idź do sali Fuji na 2 piętrze, na końcu korytarza -> wróć do pokoju.

18.11 środa, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Ryojim -> obiecaj Ryojiemu.

Jeśli chcesz zakończyć zwiedzanie i przejść do następnego dnia, idź do sali Fuji na 2 piętrze, na końcu korytarza -> wróć do pokoju.

19.11 czwartek, wieczór

Porozmawiaj z Junpeiem -> Ruszajmy -> idź do sali Fuji -> wróć do pokoju -> [cokolwiek] -> Ukryjemy się w parze -> Użyjmy kaczki jako zasłony dymnej .-> Róbcie to, co ja.

20.11 piątek, wieczór

Porozmawiaj z Kenem -> dostaniesz figurkę Feathermana R -> dostarcz ją Elizabeth, aby wypełnić prośbę nr 95.

Porozmawiaj z Koromaru -> idźcie razem

21.11 sobota, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

21.11 sobota, po szkole

Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> Pewnie. -> [cokolwiek] x 2. Zdobędziesz 1 rangę Cesarzowej.

21.11 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Fuuką (przy schodach) -> Co robisz? -> Dobra myśl.

22.11 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Granat (49800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Słońca. Mapa -> światynia Naganaki -> porozmawiaj z Akinarim -> spędź z kimś czas: Kamiki -> Brzmi bardzo przygnębiająco. Zdobędziesz 7 rangę Słońca.

22.11 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Kenem (blisko kuchni) -> Pewnie. -> [cokolwiek]

23.11 poniedziałek, dzień

Mapa -> światynia Naganaki -> przepowiednia (na górze ekranu po prawej) -> wylosuj wróżbę -> Samorząd uczniowski -> wylosuj wróżbę

23.11 poniedziałek, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> dyscyplina umysłu

24.11 wtorek, popołudnie

Przez najbliższe cztery dni odbędą się praktyki zawodowe.

27.11 piątek, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru (blisko schodów) -> wyczesz go. -> [cokolwiek]

28.11 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarzowej. Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> spędź z kimś czas: Mitsuru -> Wiesz, jak to jeść? Zdobędziesz 2 rangę Cesarzowej.

28.11 sobota, wieczór

Automatycznie zdobędziesz 9 rangę Głupca.

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z wróżbiarką -> Chcę poznać przepowiednię. -> przepowiednia rzadkości (3000 jenów) -> Tak, poproszę.

Wróć do internatu i wejdź do Tartarusa poprzez tablicę ogłoszeń.

28.11 sobota, Godzina Mroku

Twoim zadaniem jest dojście na 198 piętro, gdzie napotkasz kolejną blokadę. W trakcie wspinaczki uratuj także wszystkie zaginione osoby – przybliżoną lokalizację uzyskasz rozmawiając z Elizabeth. Na 197 piętrze napotkasz przejście do Monadu – wejdź tam, dostań się na najniższy poziom i otwórz skrzynię.

Zanim opuścisz Tartarus, upewnij się, że masz co najmniej 50.000 jenów plus to, co zdobędziesz jutro za sprzedaż/nagrody (po przyniesieniu Elizabeth Starego Dokumentu 08 z 198 piętra dostaniesz 120.000 jenów, więc jeśli nie opuszczasz walk i kilka razy wybierzesz pieniądze, nie potrzebujesz grindować) oraz następujące arkana: Słońce, Cesarz, Cesarzowa, Kapłan, Gwiazda, Kapłanka, Powściągliwość i Kochankowie (lub chociaż większość wymienionych).

29.11 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Obuwie zguby (39800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Sprzedaj wszystkie kosztowności na komisariacie w centrum handlowym Paulownia i odbierz nagrody. Jeśli masz nadmiar gotówki, kup lepszy ekwipunek, ale zostaw sobie minimum 100.000 jenów, aby wypełnić zadania w kolejnych dniach.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Słońca. Mapa -> światynia Naganaki -> porozmawiaj z Akinarim -> spędź z kimś czas: Kamiki -> Bez pośpiechu. -> Czemu przestałeś? Zdobędziesz 8 rangę Słońca.

29.11 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Kenem (przy kuchni) -> Pewnie. -> [cokolwiek]

30.11 poniedziałek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Kwiatu dzikiej wiśni.

30.11 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarza. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Hidetoshim -> Weź udział: Samorząd uczniowski -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 10 rangę Cesarza.

30.11 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Mitsuru (przy kuchni) -> Jasne, wypijmy herbatę. -> [cokolwiek]

01.12 wtorek, po szkole

Mapa -> korytarz laboratorium (1P) -> sala muzyczna -> spędź czas z Ryojim. -> [cokolwiek] x 5

01.12 wtorek, wieczór

Porozmawiaj z Fuuką (blisko schodów) -> Co robisz? -> Dobra myśl. -> [cokolwiek]

02.12 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarzowej. Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> spędź z kimś czas: Mitsuru -> Może spróbujesz? -> Cieszy cię to? -> Może odczuwasz niepokój. -> Niczego nie słyszałem. Zdobędziesz 3 rangę Cesarzowej.

02.12 środa, wieczór

Porozmawiaj z Junpeiem (przy schodach) -> W porządku. -> [cokolwiek]

03.12 czwartek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Klub Escapade -> podejdź do podejrzanego mężczyzny przy stoliku w prawym górnym rogu -> kup wszystkie notatki, których nie masz (łącznie 34000 jenów – kup dwie sztuki notatki ze strony randkowej).

Mapa -> internat -> skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> notatka ze strony miłośników ninja

04.12 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarzowej. Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> spędź z kimś czas: Mitsuru -> Czy coś się stało? -> Przede wszystkim miłość. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 4 rangę Cesarzowej.

04.12 piątek, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru (przy schodach) -> wyczesz go. -> [cokolwiek]

05.12 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarzowej. Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> spędź z kimś czas: Mitsuru -> Cieszę się, że ci się podobało. –> Na motocyklu? -> Przejedźmy się razem. Zdobędziesz 5 rangę Cesarzowej.

05.12 sobota, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> notatka ze strony o historii

06.12 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Jabłko hogyoku (14800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Słońca. Mapa -> światynia Naganaki -> porozmawiaj z Akinarim -> spędź z kimś czas: Kamiki -> Dokończyłeś już swoją opowieść? Zdobędziesz 9 rangę Słońca.

06.12 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru (przy schodach) -> wyczesz go. -> [cokolwiek] x 2

07.12 poniedziałek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Warstwa ozonowa.

07.12 poniedziałek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarzowej. Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> spędź z kimś czas: Mitsuru -> Szukasz czegoś konkretnego? -> [cokolwiek] -> Nie wiedziałem… -> Nie dopuszczę do tego. Zdobędziesz 6 rangę Cesarzowej.

07.12 poniedziałek, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> notatka ze strony o zabójcach

08.12 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarzowej. Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> spędź z kimś czas: Mitsuru -> Nie ma problemu. Zdobędziesz 7 rangę Cesarzowej.

08.12 wtorek, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru -> zabierz go na spacer

09.12 środa, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Kido.

09.12 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarzowej. Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> spędź z kimś czas: Mitsuru -> [cokolwiek] -> Dawaj upust, ile chcesz. -> To zależy od ciebie. -> Odszczekaj to. -> Nie poddawaj się. Zdobędziesz 8 rangę Cesarzowej.

09.12 środa, wieczór

Porozmawiaj z Kenem i Koromaru -> Pewnie. -> [cokolwiek]

10.12 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarzowej. Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> spędź z kimś czas: Mitsuru -> Ucieszyło mnie to. -> [cokolwiek] -> Ja też cię kocham. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 9 rangę Cesarzowej.

10.12 czwartek, wieczór

Mapa -> internat -> skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> notatka ze strony randkowej -> Yukari Takeba

11.12 piątek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Lives.

11.12 piątek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Cesarzowej. Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> spędź z kimś czas: Mitsuru -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 10 rangę Cesarzowej.

11.12 piątek, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> notatka ze strony randkowej -> Starsza para

12.12 sobota, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

12.12 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłana. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> Bookworms -> wejdź do księgarni  -> [cokolwiek] x 4. Zdobędziesz 10 rangę Kapłana.

12.12 sobota, wieczór

Mapa -> stacja Iwatodai -> porozmawiaj z Akihiko -> Spędź czas z Sanadą ->  [cokolwiek] x 9

13.12 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Opaska zwycięstwa (29800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Słońca. Mapa -> światynia Naganaki -> porozmawiaj z Akinarim -> spędź z kimś czas: Kamiki -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 10 rangę Słońca.

13.12 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Yukari i Fuuką -> Chcę się razem pouczyć. -> [cokolwiek] x 2

14.12 poniedziałek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Liczba zero.

15.12 wtorek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Maltozę.

16.12 środa, ranek

Odpowiedź na pytanie: Wenus.

17.12 czwartek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Murasaki-no-Ue.

18.12 piątek, ranek

Odpowiedź na pytanie: Geeses.

19.12 sobota, po szkole

Porozmawiaj z Junpeiem -> spędź czas z Junpeiem -> [cokolwiek] x 5

19.12 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru -> zabierz go na spacer

20.12 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Różowa budrysówka (49800 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Gwiazdy. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Mamoru -> Spędź z kimś czas: Hayase -> Wygrałeś? -> Gratulacje, stary! -> Co będziesz teraz robić? –> Dzięki! Zdobędziesz 9 rangę Gwiazdy.

20.12 niedziela, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> porozmawiaj z Elizabeth  i zaakceptuj prośbę nr 97 -> mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> 2P -> porozmawiaj z ekscentrycznym mężczyzną -> Świętym Mikołajem? -> Zgadzam się. -> dostaniesz czapkę Mikołaja i prezent świąteczny -> wróć do Elizabeth, aby wypełnić prośbę nr 97.

Mapa -> internat -> skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> trener mięśni z obrazka

21.12 poniedziałek, pora lunchu

Wyniki egzaminów: najlepszy rezultat.

21.12 poniedziałek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

21.12 poniedziałek, po szkole

Mapa -> korytarz pokoju nauczycielskiego (1P) -> porozmawiaj z Mitsuru -> dostaniesz nagrody za wyniki egzaminu.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kapłanki. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Fuuką -> Spędź z kimś czas: Fuuka -> [cokowiek] x 3. Zdobędziesz 10 rangę Kapłanki.

21.12 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru -> idźcie razem

22.12 wtorek, popołudnie

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Euforia.

22.12 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Powściągliwości. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Bebe -> idź do klubu modowego -> [cokolwiek] x 2. Zdobędziesz 10 rangę Powściągliwości.

22.12 wtorek, wieczór

Mapa -> korytarz (4P) -> porozmawiaj z Kenem -> spędź z nim czas -> [cokolwiek] x 4

23.12 środa, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Gwiazdy. Mapa -> pasaż handlowy Iwatodai -> porozmawiaj z Mamoru -> Spędź z kimś czas: Hayase -> [cokolwiek] x 3. Zdobędziesz 10 rangę Gwiazdy.

23.12 środa, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z wróżbiarką -> Chcę poznać przepowiednię. -> przepowiednia rzadkości (3000 jenów) -> Tak, poproszę.

Wróć do internatu i wejdź do Tartarusa poprzez tablicę ogłoszeń.

23.12 środa, Godzina Mroku

Twoim zadaniem jest dojście na 226 piętro, gdzie napotkasz kolejną blokadę. W trakcie wspinaczki uratuj także wszystkie zaginione osoby – przybliżoną lokalizację uzyskasz rozmawiając z Elizabeth. Na 225 piętrze napotkasz przejście do Monadu – wejdź tam, dostań się na najniższy poziom i otwórz skrzynię.

Zanim opuścisz Tartarus, przynieś Elizabeth Raport z postępów z 226 piętra, a dostaniesz 150.000 jenów. Miej w ekwipunku następujące arkana: Rydwan, Siła, Księżyc, Sprawiedliwość, Eon i Kochankowie (lub chociaż większość wymienionych). Najłatwiejszy do zrobienia Eon (Nidhoggr) powstaje z fuzji Yataragasu/Jatayu (Słońce) + Inugami (Wisielec).

24.12 czwartek, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

24.12 czwartek, po szkole

Spędź czas samemu. -> Grzecznie odmów.

Sprzedaj wszystkie kosztowności na komisariacie w centrum handlowym Paulownia i odbierz nagrody. Jeśli masz nadmiar gotówki, kup lepszy ekwipunek, ale zostaw sobie minimum 100.000 jenów, aby wypełnić zadania w kolejnych dniach.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Rydwanu. Mapa -> liceum Gekkoukan -> klasa -> Porozmawiaj z Kazushim Miyamoto -> Weź udział: Drużyna lekkoatletyczna -> [cokolwiek] x 3 Zdobędziesz 10 rangę Rydwanu.

24.12 czwartek, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> Symulator rolnika

25.12 piątek, po szkole

Spędź czas na jakiejkolwiek aktywności.

25.12 piątek, wieczór

Porozmawiaj z Kenem -> Obejrzyjmy go razem. -> [cokolwiek]

26.12 sobota, ranek

Będąc w klasie nie zasypiaj.

26.12 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Siły. Mapa -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Yuko -> Spędź z kimś czas: Yuko -> [cokolwiek] x 3. Zdobędziesz 10 rangę Siły.

26.12 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Akihiko -> Obejrzyjmy razem. -> [cokolwiek]

27.12 niedziela, dzień

Telewizor -> opcjonalnie – kup zestaw Rubin (99000 jenów). Jeśli wolisz oszczędzić, nie przejmuj się, zakup nie wpływa na trofea.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Księżyca. Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> porozmawiaj z Nozomi -> Spędź z kimś czas: Suemitsu -> [cokolwiek] x 2. Zdobędziesz 10 rangę Księżyca.

27.12 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Kenem (blisko kuchni) -> Oczywiście. -> [cokolwiek] x 2

28.12 poniedziałek, dzień

Mapa -> stacja Port Island -> Screen Shot (kino po prawej stronie) -> spędź czas w kinie Screen Shot -> Obejrzyj film (1500 jenów) -> kup bilet

28.12 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Mitsuru (blisko kuchni) -> Jasne, nie odmówię herbaty. -> [cokolwiek]

29.12 wtorek, dzień

Mapa -> stacja Port Island -> Screen Shot (kino po prawej stronie) -> spędź czas w kinie Screen Shot -> popracuj na część etatu. Dostaniesz braz Chęć zysku / The Grindset Mindset.

29.12 wtorek, wieczór

Porozmawiaj z Yukari -> D0 dzieła. -> [cokolwiek]

30.12 środa, dzień

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Be Blue V (obok Chagall Cafe) -> spędź czas w Be Blue V -> popracuj na część etatu.

30.12 środa, wieczór

Segment fabularny. Podczas niego zdobędziesz braz Nowa siła / A Newfound Strength.

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> Mistrz na część etatu

31.12 czwartek, dzień

Udaj się do centrum handlowego Paulownia -> Be Blue V (obok Chagall Cafe) -> spędź czas w Be Blue V -> popracuj na część etatu.

31.12 czwartek, wieczór

Kiedy po rozmowie w holu, wrócisz z Ryojim do swojego pokoju, wybierz: oszczędź Ryojiego i zachowaj pamięć x 2. Automatycznie zdobędziesz 10 rangę Głupca i 1 rangę Sądu Ostatecznego.

01.01 piątek, dzień

Aby posunąć fabułę do przodu, porozmawiaj z Mitsuru -> wracaj

01.01 piątek, wieczór

Porozmawiaj z Kenem -> Obejrzyjmy go razem. -> [cokolwiek]

02.01 sobota, dzień

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> Dom wróżb Edgara

02.01 sobota, wieczór

Mapa -> centrala dowodzenia -> konsoleta -> obejrzyj nagranie wideo x 2

Mapa -> hol (1P) -> porozmawiaj z Akihiko -> Obejrzyjmy razem. -> [cokolwiek] z 2

03.01 niedziela, dzień

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> zagraj w cokolwiek (każda z gier podnosi inną statystykę Persony)

03.01 niedziela, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> Mistrz podrywu

04.01 poniedziałek, dzień

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> Bokserski cios

04.01 poniedziałek, wieczór

Porozmawiaj z Mitsuru (blisko kuchni) -> Herbata? Chętnie. -> [cokolwiek] x 2

05.01 wtorek, dzień

Mapa -> główne wejście -> porozmawiaj z Koromaru -> spędź czas z Koromaru -> [cokolwiek] x 7

05.01 wtorek, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> Trening mózgu

06.01 środa, dzień

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> porozmawiaj z Elizabeth -> zaproś Elizabeth na spotkanie. Oprowadzisz ją po centrum handlowym Paulownia, a następne spotkanie będzie możliwe za 3 dni.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Otwórz pocztę -> Chihiro Fushimi: Przepraszam, że zawracam głowę -> Spotkaj się z Chihiro -> Tak.

06.01 środa, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Aigis -> Pewnie. -> [cokolwiek]

07.01 czwartek, dzień

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kochanków. Otwórz pocztę -> Yukari Takeba: Jesteś dzisiaj wolny? -> Spotkaj się z Yukari-> Pewnie nie.

07.01 czwartek, wieczór

Porozmawiaj z Koromaru -> idźcie razem

08.01 piątek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Zaświaty.

08.01 piątek, po szkole

Porozmawiaj z Aigis -> Idź z nią do domu. Zdobędziesz 1 rangę Eona oraz braz Ulubieniec Person / People Person.

08.01 piątek, wieczór

Mapa -> stacja Iwatodai -> porozmawiaj z Akihiko -> Spędź czas z Sanadą ->  [cokolwiek] x 5

09.01 sobota, po szkole

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> porozmawiaj z Elizabeth -> zaproś Elizabeth na spotkanie. Oprowadzisz ją po pasażu Iwatodai, a następne spotkanie będzie możliwe za 3 dni.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Sprawiedliwości. Mapa -> liceum Gekkoukan -> korytarz do klasy (2P) -> porozmawiaj z Chihiro  -> Spędź z kimś czas: Chihiro -> [cokolwiek] x 2. Zdobędziesz 10 rangę Sprawiedliwości.

09.01 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Aigis (przy schodach) -> Dobra, ruszajmy. -> [cokolwiek]

10.01 niedziela, dzień

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> zagraj w cokolwiek (każda z gier podnosi inną statystykę Persony)

10.01 niedziela, wieczór

Porozmawiaj z Aigis (przy schodach) -> Tak, ruszajmy. -> [cokolwiek] x 2

11.01 poniedziałek, dzień

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> Bokserski cios

11.01 poniedziałek, wieczór

Skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> Kroniki Sengoku

12.01 wtorek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

12.01 wtorek, po szkole

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> porozmawiaj z Elizabeth -> zaproś Elizabeth na spotkanie. Oprowadzisz ją po świątyni Naganaki, a następne spotkanie będzie możliwe za 3 dni.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eona. Mapa -> liceum Gekkoukan -> klasa -> Porozmawiaj z Aigis -> spędź z kimś czas: Aigis -> Podoba mi się tutaj. Zdobędziesz 2 rangę Eona.

12.01 wtorek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> Prawdziwy mistrz wyścigów

13.01 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eona. Porozmawiaj z Aigis -> spędź z kimś czas: Aigis -> [cokolwiek] -> To nieprawda. Zdobędziesz 3 rangę Eona.

13.01 środa, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Aigis -> Poczytajmy razem. -> [cokolwiek] x 2

14.01 czwartek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eona. Porozmawiaj z Aigis -> spędź z kimś czas: Aigis -> Nie. -> W porządku. -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 4 rangę Eona.

14.01 czwartek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> Bokserski cios

15.01 piątek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

15.01 piątek, po szkole

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> porozmawiaj z Elizabeth -> zaproś Elizabeth na spotkanie. Oprowadzisz ją po liceum Gekkoukan, a następne spotkanie będzie możliwe za 3 dni.

Mapa -> liceum Gekkoukan -> klasa -> porozmawiaj z Junpeiem -> spędź czas z Junpeiem -> [cokolwiek] x 3

15.01 piątek, wieczór

Porozmawiaj z Kenem -> Obejrzyjmy go razem. -> [cokolwiek] x 2

16.01 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eona. Porozmawiaj z Aigis -> spędź z kimś czas: Aigis -> Możesz mieć rację. Zdobędziesz 5 rangę Eona.

16.01 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Junpeiem (przy schodach) -> Mogę pomóc. -> [cokolwiek]

17.01 niedziela, dzień

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> zagraj w cokolwiek (każda z gier podnosi inną statystykę Persony)

17.01 niedziela, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> Nadal mamy czas. -> porozmawiaj z podejrzanym mężczyzną -> Spotkam się z Mesjaszem. -> [cokolwiek] x 3

18.01 poniedziałek, ranek

Odpowiedź na pytanie nauczyciela: Kirke.

18.01 poniedziałek, po szkole

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Aksamitny Pokój -> porozmawiaj z Elizabeth -> zaproś Elizabeth na spotkanie. Dostaniesz za tosrebro Znamienity gość / Distinguished Visitor. Spotkanie będzie możliwe tylko gdy spełniłeś w sumie co najmniej 82 prośby. Jeśli masz ich mniej, spędź ten dzień na spełnieniu jak największej ich ilości. Jeśli wciąż jest ich za mało, 21.01 masz planowaną wizytę w Tartarusie – spełnij tam prośby związane z fuzjami Person i przedmiotami z zamkniętych skrzyń.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eona. Mapa -> liceum Gekkoukan -> klasa -> Porozmawiaj z Aigis -> spędź z kimś czas: Aigis -> Nie, wcale. Zdobędziesz 6 rangę Eona.

18.01 poniedziałek, wieczór

Mapa -> korytarz (2P) -> porozmawiaj z Junpeiem -> Pewnie. -> [cokolwiek] x 2

19.01 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eona. Porozmawiaj z Aigis -> spędź z kimś czas: Aigis -> [cokolwiek] x 3. Zdobędziesz 7 rangę Eona.

19.01 wtorek, wieczór

Mapa -> korytarz (4P) -> porozmawiaj z Kenem -> spędź z nim czas -> [cokolwiek] x 3

20.01 środa, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Kochanków. Porozmawiaj z Yukari -> spędź z kimś czas: Yukari -> [cokolwiek]. Zdobędziesz 10 rangę Kochanków.

20.01 środa, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Klub Escapade -> podejdź do podejrzanego mężczyzny przy stoliku w prawym górnym rogu -> kup notatkę z blogu wiernego (500 jenów)

Mapa -> internat -> skorzystaj z publicznego komputera (w recepcji) -> notatka z blogu wiernego

21.01 czwartek, po szkole

Segment fabularny.

21.01 czwartek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> klub Escapade -> porozmawiaj z wróżbiarką -> Chcę poznać przepowiednię. -> przepowiednia rzadkości (3000 jenów) -> Tak, poproszę.

21.01 czwartek, Godzina Mroku

Twoim zadaniem jest dojście na 256 piętro, a także wbicie 91 poziomu doświadczenia, aby stworzyć Personę Mesjasz, co da Ci trofeumzloto Ścieżka zbawienia / Path to Salvation. Mesjasza można stworzyć poprzez fuzję Tanatos + Orfeusz. O ile Orfeusz to jedna z podstawowych person, o tyle Tanatosa można stworzyć jedynie poprzez fuzję specjalną z następujących person z arkan Śmierci: Piszacha, Blady Jeździec, Loa, Samael, Mot i Alice. Poszczególne Persony można najłatwiej zrobić w następujący sposób:

 • Piszacha: Nigi Mitama + Pixie lub Nigi Mitama + Selkie
 • Loa: Tam Lin + Mitra lub Neko Shogun + Mitra
 • Samael: Królowa Medb + Seiryu lub Saki Mitama + Genbu
 • Mot: Girimekhala + Lachesis lub Sukub + Ptak Grzmot
 • Blady Jeździec – tylko w fuzji specjalnej – Berith + Gurulu + Matador
 • Alice – tylko w fuzji specjalnej – Pixie + Lilim + Narcyz + Tytania

W trakcie wspinaczki uratuj wszystkie zaginione osoby – przybliżoną lokalizację uzyskasz rozmawiając z Elizabeth. Na 255 piętrze napotkasz przejście do Monadu – wejdź tam, dostań się na najniższy poziom i otwórz skrzynię. W trakcie tej wizyty warto pokonać Żniwiarza, ale zanim z nim powalczysz, upewnij się, że zaakceptowałeś prośbę nr 100. Aby go przywołać, spędź kilka minut na piętrze, na którym można spotkać innych wrogów. Po jego pokonaniu dostaniesz zloto Obfite żniwa / Reaper Reaped.

Zanim opuścisz Tartarusa, miej w ekwipunku Personą z atrybutem Eon. Spełnij także możliwie najwięcej próśb Elizabeth – przede wszystkim skup się na tych, które wymagają przyniesienia jej konkretnej Persony.

22.01 piątek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

22.01 piątek, po szkole

Sprzedaj wszystkie kosztowności na komisariacie w centrum handlowym Paulownia i odbierz nagrody. Jeśli masz nadmiar gotówki, kup lepszy ekwipunek.

Wypełnij wszystkie możliwe prośby Elizabeth związane z przyniesieniem konkretnych przedmiotów.

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eona. Porozmawiaj z Aigis -> spędź z kimś czas: Aigis -> Właśnie to zrobiłem. -> [cokolwiek] -> To miłość. Zdobędziesz 8 rangę Eona.

22.01 piątek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> Prawdziwy mistrz wyścigów

23.01 sobota, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eona. Porozmawiaj z Aigis -> spędź z kimś czas: Aigis -> Masz rację. -> Ja też cię kocham. Zdobędziesz 9 rangę Eona.

23.01 sobota, wieczór

Porozmawiaj z Junpeiem (przy schodach) -> Pewnie, pomogę.  -> [cokolwiek] x 2

24.01 niedziela, dzień

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> zagraj w cokolwiek (każda z gier podnosi inną statystykę Persony)

24.01 niedziela, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> zagraj w cokolwiek (każda z gier podnosi inną statystykę Persony)

25.01 poniedziałek, popołudnie

Będąc w klasie nie zasypiaj.

25.01 poniedziałek, po szkole

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> Bokserski cios

25.01 poniedziałek, wieczór

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> Bokserski cios

26.01 wtorek, po szkole

Upewnij się, że masz przy sobie Personę z atrybutem Eona. Porozmawiaj z Aigis -> spędź z kimś czas: Aigis -> [cokolwiek].  Zdobędziesz 10 rangę Eona oraz zloto Dziedzictwo przyjaźni / A Legacy of Friendships.

26.01 wtorek, wieczór

Idź do Aksamitnego Pokoju, aby dostać bezbarwną maskę.

Mapa -> centrum handlowe Paulownia -> Game Parade -> Prawdziwy mistrz wyścigów

27.01 środa, po szkole – 31.01 niedziela, dzień

Spędź te kilka dni na dowolnych czynnościach. Może to by np. gra na automatach w celu poprawienia statystyk Person, wizyta w Tartarusie lub inne czynności, na które zabrakło Ci czasu wcześniej

31.01 niedziela, wieczór

Jest to tzw. punkt bez powrotu. Od tego momentu fabuła będzie kontynuowana aż do zakończenia gry.

31.01 niedziela, Godzina Mroku

Podczas tej wizyty w Tartarusie, musisz dostać się na najwyższe piętro i pokonać końcowego bossa, za co dostaniesz braz Wielka Pieczęć / The Great Seal.

Opcjonalnie, możesz wypełnić pozostałe prośby Elizabeth oraz zawalczyć z nią na najniższym stopniu Monadu na 255 piętrze (trzeba zaakceptować prośbę nr 101).

04.03 czwartek, po szkole

Porozmawiaj z osobami, z którymi stworzyłeś więzi, aby obejrzeć ich końcowe sceny. Aby przejść dalej, wróć do internatu.

04.03 czwartek, wieczór

Porozmawiaj z Yukari w recepcji i zobacz zdjęcie (opcjonalnie).

Zrób ostatnią czynność, która posunie fabułę do przodu, np. odpocznij w swoim pokoju. Po napisach końcowych otrzymasz srebro Z cienia w światło / From Shadows into Light oraz platyna Wyjątkowy gość / A Most Remarkable Guest.

 

Poradnik:

platyna Wyjątkowy gość / A Most Remarkable Guest
Zdobyto wszystkie trofea. / Acquired all trophies.

Gratulacje!

 

braz Przebudzenie mocy / Awakened Power 15
Zdobyto Orfeusza. / Obtained Orpheus.

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Zdobędziesz je 09.04 (czwartek) podczas Godziny Mroku.

 

braz Nie ma to jak SPOE / SEES the Day 15
Dołączono do Specjalnego Pozalekcyjnego Oddziału Egzekucyjnego. / Joined the Specialized Extracurricular Execution Squad.

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Zdobędziesz je 18.04 (sobota) podczas scenki fabularnej.

 

braz Powrót do gry / Back on Track 15
Pokonano Kapłankę. / Defeated the Priestess.

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Zdobędziesz je 09.05 (sobota) po walce z bossem.

 

braz Potężny obrońca / Empowered Protector 15
Pokonano Cesarzową i Cesarza. / Defeated the Empress and Emperor.

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Zdobędziesz je 08.06 (poniedziałek) po walce z bossami.

 

braz Nie igraj z uczuciami / Never Toy with Matters of the Heart 15
Pokonano Kapłana i Kochanków. / Defeated the Hierophant and the Lovers.

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Zdobędziesz je 07.07 (wtorek) po walce z bossami.

 

braz Rozbrojenie / Armor Disarmed 15
Pokonano Rydwan i Sprawiedliwość. / Defeated the Chariot and Justice.

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Zdobędziesz je 06.08 (czwartek) po walce z bossami.

 

braz Uniknąć błyskawicy / Dodging Lightning 15
Pokonano Eremitę. / Defeated the Hermit.

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Zdobędziesz je 05.09 (sobota) po walce z bossem.

 

braz Zrządzenie losu / Twist of Fate 15
Pokonano Koło Fortuny i Siłę. / Defeated Fortune and Strength.

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Zdobędziesz je 04.10 (niedziela) po walce z bossami.

 

braz Poczucie końca / A Sense of Finality 15
Pokonano Wisielca. / Defeated the Hanged Man.

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Zdobędziesz je 03.11 (wtorek) po walce z bossem.

 

braz Wielka Pieczęć / The Great Seal 15
Zapieczętowano Nyx. / Sealed Nyx.

Trofeum możliwe do pominięcia. Aby walczyć z Nyx, musisz spełnić wymagania do dobrego zakończenia (zobacz opis pucharka srebro Z cienia w światło / From Shadows into Light). Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, odblokujesz je po walce 31.01.

 

srebro Z cienia w światło / From Shadows into Light 40
Obejrzano dobre zakończenie. / Watched the good ending.

Trofeum możliwe do pominięcia. Aby zdobyć dobre zakończenie, musisz pozostawić Ryojiego przy życiu wybierając 31.12 następujące opcje: oszczędź Ryojiego i zachowaj pamięć x 2. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, odblokujesz trofeum po napisach końcowych.

 

braz Podróż głupca / The Fool’s Journey 15
Zdobyto 10 Wielkich Arkanów podczas przetasowania. / Obtained 10 Major Arcana during Shuffle Time.

Karty Wielkich Arkanów zdobywasz podczas przetasowań po walkach. W odróżnieniu od zwykłych kart, są one numerowane cyframi rzymskimi. Musisz zdobyć w sumie 10 takich kart. Nie musi to nastąpić podczas jednej wizyty w Tartarusie, jest to trofeum kumulatywne.

 

srebro Znamienity gość / Distinguished Visitor 40
Zaproszono Elizabeth do pokoju. / Invited Elizabeth to your room.

Aby zaprosić Elizabeth do pokoju, należy wypełnić co najmniej 82 jej prośby. Wiele z nich jest niemożliwych do wypełnienia aż do końcowej części gry. W mapie przejścia uwzględniam wszystkie prośby, które mają limit czasowy oraz takie, na których warto się skoncentrować. Zanim zaprosisz Elizabeth do pokoju, należy oprowadzić ją po centrum handlowym Paulownia, pasażu Iwatodai, świątyni Naganaki oraz Liceum Gekkoukan. Po każdym oprowadzeniu należy poczekać 3 dni, aby odblokowała się możliwość następnego.

 

srebro Najlepszy w klasie / Top of the Class 40
Doskonale zdano egzaminy. / Aced an exam.

Podczas jednej z sesji egzaminacyjnych należy udzielić wszystkich poprawnych odpowiedzi oraz mieć wysoki poziom Nauki. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 24.07.

 

zloto Dziedzictwo przyjaźni / A Legacy of Friendships 60
Osiągnięto maksymalną wartość wszystkich więzi. / Maxed out all Social Links.

Należy doprowadzić wszystkie więzi do najwyższego, 10 poziomu. Jest to jedno z najtrudniejszych trofeów w grze, dlatego trzeba ściśle trzymać się harmonogramu i ograniczyć wizyty w Tartatusie do niezbędnego minimum. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 26.01, po wymaksowaniu więzi z Aigis.

 

braz Ulubieniec Person / People Person 15
Odblokowano wszystkie więzi. / Unlocked all Social Links.

Należy nawiązać wszystkie więzi dostępne w grze. Za ich wymaksowanie jest osobne trofeum, zloto Dziedzictwo przyjaźni / A Legacy of Friendships. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 08.01, po nawiązaniu więzi z Aigis.

 

srebro Druga połówka / That Special Someone 40
Rozpoczęto romans. / Nurtured a romance.

W grze jest 6 osób, z którymi można nawiązać romans. Są to Yuko, Chihiro, Yukari, Fuuka, Mitsuru i Aigis. Romans nawiązujemy wybierając odpowiednie opcje dialogowe podczas 9 rangi więzi społecznych. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, nawiążesz romans z każdą z tych postaci, a trofeum wpadnie 17.10 w czasie romansu z Yuko.

 

srebro Nierozerwalna więź / Unbreakable Link 40
Osiągnięto maksymalną wartość jednej więzi. / Maxed out one Social Link.

Zobacz opis trofeum zloto Dziedzictwo przyjaźni / A Legacy of Friendships. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 15.08, po wymaksowaniu więzi z Tanaką.

 

braz Nowa siła / A Newfound Strength 15
Przebudzono finalne Persony wszystkich członków drużyny. / Awakened all teammates’ ultimate Personas.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymasz je 30.12 podczas sekcji fabularnej.

 

braz Potęga wyboru / The Power of Choice 15
Zdobyto 10 Person podczas przetasowania. / Obtained 10 Personas during Shuffle Time.

Podczas przetasowań po walkach, będziesz mieć do wyboru różne rodzaje kart. Czasami będą to Persony. Po wybraniu łącznie 10 takich kart, pucharek jest Twój.

 

braz Niezastąpiona drużyna / There’s No „I” in „Team” 10
Dokonano zamiany. / Performed a Shift.

Zamianę można wykonać najwcześniej 21.04 podczas wizyty w Tartarusie. Gdy uda Ci się podczas dowolnej walki trafić w słabość przeciwnika, zyskasz dodatkową turę. Podczas niej naciśnij i wybierz innego członka drużyny.

 

srebro Siła naszych serc / The Strength of Our Hearts 40
Użyto teurgii wszystkich członków drużyny. / Used all teammates’ Theurgy.

Trofeum polega na użyciu teurgii, czyli superataku, każdym członkiem drużyny. Mimo że można zdobywać dodatkowe rodzaje teurgii, wystarczy, że zaatakujesz w ten sposób raz każdą postacią. Wskaźnik teurgii napełnia się podczas walki, choć istnieją czynności, osobne dla każdej postaci, które przyspieszają jego wypełnienie. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 03.09 podczas wizyty w Tartarusie. Pamiętaj, żeby użyć teurgii Shinjiro przed 04.10, gdyż później nie będzie to możliwe. Oto lista postaci, którymi należy użyć teurgii:

 • postać główna
 • Yukari
 • Mitsuru
 • Junpei
 • Akihiko
 • Koromaru
 • Ken
 • Shinjiro (przed 04.10)
 • Aigis

 

braz Zajęcia pozaszkolne / Extracurricular Excellence 10
Uratowano zaginioną osobę. / Rescued a missing person.

Podczas wizyt w Tartarusie, będziesz napotykać na niektórych piętrach zaginione osoby. Wystarczy jedną z nich zabrać do wyjścia, by otrzymać pucharek. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 29.06.

 

braz Spójrz na te liczby! / Get a Load of Those Numbers! 15
Zadano ponad 999 obrażeń podczas jednego ataku (z wyłączeniem ataków z całą mocą). / Dealt over 999 damage in a single attack (All-Out Attacks excluded).

Trofeum o które nie należy się martwić. Podczas jednego z ataków z pewnością zadasz ponad 999 obrażeń, zwłaszcza jeśli często atakujesz teurgią. W razie problemów, pod koniec gry ustaw poziom trudności na „relaksacyjny”, wróć na jedno z najniższych pięter Tartarusa, rzuć na siebie Tarukaja, a na wroga Rakunda i zaatakuj teurgią.

 

braz Tajemniczy zabójca / Shrouded Assassin 15
Rozpoczęto 50 ataków z zasadzki. / Initiated 50 Chance Encounters.

Kolejne trofeum, które niemal na pewno zdobędziesz podczas eksploracji Tartarusa. Należy 50 razy rozpocząć walkę, jako pierwszy atakując wroga poprzez uderzenie go (). Gdy wróg nas zaatakuje, to on zyska inicjatywę.

 

braz Ekscytujące polowanie / The Thrill of the Hunt 10
Pokonano rzadkiego, złotego przeciwnika. / Defeated a rare, golden enemy.

Rzadcy wrogowie pojawiają się losowo podczas eksploracji Tartarusa. Gdy na piętrze jest taki wróg, pojawi się stosowna informacja. Są oni szybsi niż zwykli przeciwnicy i uciekają, dlatego aby rozpocząć walkę, należy dogonić jednego z nich i uderzyć. Podczas walki także należy uważać, by nam nie uciekli – zwykle po kilku turach to robią, dlatego warto użyć mocnych technik lub teurgii, by szybko ich pokonać. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo napotkania rzadkich wrogów, przed wejściem do Tartarusa trzeba iść do klubu Escapade i zamówić przepowiednię rzadkości u wróżbiarki za 3000 jenów.

 

braz Spełnienie marzeń / Making the Dream Work 15
Wykonano 50 ataków z całą mocą. / Performed 50 All-Out Attacks.

Ataki z całą mocą możemy wykonać, gdy powalimy jednocześnie wszystkich wrogów. Powalić wroga można na dwa sposoby – trafiając w jego słaby punkt lub zadając cios krytyczny. Po 50 takich atakach dostaniesz pucharek.

 

braz Przebłysk z głębin / Glimpse of the Depths 15
Odkryto i podbito 10 drzwi do Monadu. / Discovered and conquered 10 Monad doors.

Drzwi do Monadu pojawiają się losowo na różnych piętrach Tartarusa począwszy od sierpnia. Fuuka sygnalizuje, jeśli znajdują się one na danym piętrze. Za każdymi drzwiami znajdziesz silnego przeciwnika oraz dwie skrzynie, po zebraniu których dostaniesz możliwość teleportacji do wyjścia, co równa się podbojowi. Po zaliczeniu 10 drzwi (może być podczas wielu wizyt w Tartarusie) dostaniesz pucharek.

 

braz Uwaga na złodzieja / Briefcase Burglar 15
Otwarto 50 skrzyń skarbów. / Opened 50 treasure chests.

Na większości pięter Tartarusa znajdziesz różne typy skrzyń – zwykłe, specjalne oraz zamknięte. Te ostatnie można otworzyć poświęcając określoną ilość Fragmentów Zmierzchu, ale w zamian dostarczają zazwyczaj bardziej wartościowych nagród niż dwa pozostałe rodzaje. Trofeum jest kumulatywne i liczą się do niego wszystkie rodzaje skrzyń.

 

braz Rozrzucone pióra / Shattered Plumes 15
Użyto łącznie 50 Fragmentów Zmierzchu. / Used a total of 50 Twilight Fragments.

Fragmenty Zmierzchu można uzyskiwać na kilka sposobów:

 1. W mieście są one rozmieszczone w określonych punktach i należy zebrać je wszystkie, aby otrzymać braz Sokoli wzrok / Eagle Eye. 
 2. Rozmawiając z Elizabeth po rozwoju więzi
 3. Po walkach z przeciwnikami (rzadko)
 4. Niszcząc niebieskie obiekty w Tartarusie

Fragmentów Zmierzchu można używać do otwierania zamkniętych skrzyń oraz leczenia przy pomocy zegara, przy wejściu do Tartarusa. Należy użyć ich łącznie 50.

 

braz Przerażający cień / The Horror of the Shade 10
Natrafiono na Strefę Mroku w Tartarusie. / Encountered a Dark Zone in Tartarus.

Strefy Mroku znajdują się losowo na różnych piętrach Tartarusa począwszy od października. Musisz napotkać jedną z nich, ta z tutoriala nie daje pucharka. Niemal na pewno wpadnie podczas zwykłej eksploracji.

 

zloto Obfite żniwa / Reaper Reaped 60
Pokonano Żniwiarza. / Defeated the Reaper.

Aby walczyć ze Żniwiarzem, należy spędzić 5 minut na piętrze, na którym występują wrogowie. Łatwo rozpoznać go po pokaźnej sylwetce. W początkowej fazie gry jest on bardzo trudny do pokonania, dlatego zalecam do niego podejść w czasie jednej z ostatnich wizyt w Tartarusie, np. wtedy, gdy utworzysz Mesjasza. Jeśli masz problemy, zmień poziom trudności na „relaksacyjny” – wtedy po odrodzisz się po każdej śmierci.

 

braz Pierwsza z wielu / The First of Many 10
Przeprowadzono fuzję pary. / Performed a Dyad Fusion.

Jest to podstawowy typ fuzji. Przeprowadzasz ją z użyciem dwóch Person, co owocuje stworzeniem nowej. Po pierwszej przeprowadzonej fuzji dostaniesz pucharek.

 

braz Mistrz fuzji / Fusion Artisan 15
Przeprowadzono fuzję z użyciem co najmniej trzech Person. / Performed a fusion with three or more Personas.

Fuzje, które wymagają 3 i więcej Person, to fuzje specjalne. Uzyskujesz do nich dostęp wzmacniając więzi, spędzając czas z innymi grywalnymi postaciami (np. Junpei, Akihiko), a także wypełniając prośby Elizabeth. Aby stworzyć Mesjasza dla zloto Ścieżka zbawienia / Path to Salvation, musisz wcześniej utworzyć Tanatosa za pomocą fuzji specjalnej. Także dwie jego składowe – Alice i Blady Jeździec muszą być utworzone w ten sposób.

 

braz Prezent urodzinowy / Birthday Present 15
Zdobyto przedmiot zrodzony z Persony. / Obtained an item from a Persona Conception.

Gdy sprawdzisz statystyki niektórych Person, zobaczysz czerwone serce. Oznacza to, że podnosząc poziom takich Person, otrzymasz zrodzony z nich przedmiot. Prędzej czy później wpadnie to w sposób naturalny.

 

zloto Ścieżka zbawienia / Path to Salvation 60
Przeprowadzono fuzję Mesjasza. / Fused Messiah.

Aby stworzyć Mesjasza, należy mieć co najmniej 90 poziom doświadczenia. Tworzy się go poprzez fuzję Tanatos + Orfeusz. O ile Orfeusz to jedna z podstawowych person, o tyle Tanatosa można stworzyć jedynie poprzez fuzję specjalną z następujących person z arkan Śmierci: Piszacha, Blady Jeździec, Loa, Samael, Mot i Alice. Poszczególne Persony można najłatwiej zrobić w następujący sposób:

 • Piszacha: Nigi Mitama + Pixie lub Nigi Mitama + Selkie
 • Loa: Tam Lin + Mitra lub Neko Shogun + Mitra
 • Samael: Królowa Medb + Seiryu lub Saki Mitama + Genbu
 • Mot: Girimekhala + Lachesis lub Sukub + Ptak Grzmot
 • Blady Jeździec – tylko w fuzji specjalnej – Berith + Gurulu + Matador
 • Alice – tylko w fuzji specjalnej – Pixie + Lilim + Narcyz + Tytania

 

braz Kuszący los / Tempting Fate 15
Wywołano zmianę umiejętności podczas fuzji. / Triggered a skill change during fusion.

Może się zdarzyć, że podczas fuzji lub po podniesieniu poziomu Persony, będziesz zapytany o zmianę umiejętności. Należy ją zaakceptować (opcja nr 2), aby otrzymać pucharek. Może się zdarzyć, że nowa umiejętność będzie o wiele gorsza niż ta przed zmianą, dlatego należy uważać, by w ten sposób nie utracić kluczowych zdolności.

 

braz Jedz warzywka, groszku! / Eat Your Veggies, Peas! 15
Zebrano plony wyhodowane wraz z członkami drużyny. / Harvested a crop that you grew with a teammate.

W czerwcu dostaniesz możliwość sadzenia roślin wraz z członkami drużyny. Jeśli zbierzesz plony zasadzone w ten sposób, pucharek jest Twój. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 17.06.

 

braz Chęć zysku / The Grindset Mindset 15
Zdobyto łącznie 50 000 jenów za pracę dorywczą. / Earned over a total of 50,000 yen from part-time jobs.

W mieście znajdziesz trzy miejsca zapewniające pracę dorywczą, za wykonanie której dostaniesz pieniądze:

 1. Cafe Chagall w centrum handlowym Paulownia
 2. Be Blue V w centrum handlowym Paulownia
 3. Kino Screen Shot na stacji Port Island

Należy łącznie zarobić minimum 50 000 jenów. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 29.12.

 

braz Specjalista / Specialist 15
Osiągnięto maksymalną wartość jednej statystyki społecznej. / Maxed out one Social Stat.

Zobacz opis trofeum srebro Zadziwiająca wydajność / Peak Performance. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 02.07.

 

srebro Zadziwiająca wydajność / Peak Performance 40
Osiągnięto maksymalną wartość wszystkich statystyk społecznych. / Maxed out all Social Stats.

Istnieją 3 statystyki społeczne: Odwaga, Nauka i Oczarowanie. Należy każdą z nich podnieść na maksymalny, 6 poziom. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 06.09.

 

braz Życie w internacie / Dorm Life 10
Spędzono wieczór w internacie w towarzystwie członka drużyny. / Spent an evening in the dorm with a teammate.

Wpadnie po drodze do braz Na dobre i na złe / Through Thick and Thin. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 16.06.

 

braz Smakosz / Gourmand 15
Złożono zamówienie z tajemnego menu dostępnego późnym wieczorem w pasażu handlowym Iwatodai. / Ordered from a secret menu at the Iwatodai strip mall at night.

Aby zamówić danie z tajemnego menu, musisz mieć co najmniej 3 poziom Oczarowania. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 14.05.

 

braz Weterynarz / Benevolent Purr-tector 15
W pełni przywrócono kota do zdrowia. / Nursed a cat back to full health.

Należy zaakceptować prośbę nr 42 od Elizabeth. W okolicy stacji Port Island, znajduje się osłabiony kot. Należy nakarmić go czterokrotnie Superkarmą dla kota, aby przywrócić go do zdrowia. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 12.07.

 

braz Duży popyt / In High Demand 15
Pięć razy przyjęto zaproszenie do wspólnego spędzenia czasu. / Accepted an invitation to hang out five times.

W dni wolne od szkoły, czasami otrzymujesz wiadomości tekstowe z propozycją spotkania (postać siedzi na łóżku, a komórka wibruje). Należy zaakceptować tego typu propozycję 5 razy. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 25.10.

 

braz Poza mrokiem / Beyond the Darkness 15
Odblokowano dostęp do pozostałych Wielkich Arkanów. / Unlocked access to the remaining Major Arcana.

Musisz otworzyć skrzynię na najniższym poziomie przejścia do Monadu. W odróżnieniu od drzwi do Monadu, przejścia mają ustalone lokalizacje. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 03.08 za otwarcie skrzyni na 91 piętrze.

 

braz Na dobre i na złe / Through Thick and Thin 15
Odblokowano charakterystyki bojowe członka drużyny. / Unlocked a teammate’s Combat Characteristic.

Charakterystyki bojowe odblokowujesz spędzając wieczorem czas z członkami drużyny poprzez aktywności takie jak uprawa ogródka, czytanie, oglądanie telewizji i gotowanie. Należy to zrobić określoną ilość razy. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 25.08.

 

braz Sokoli wzrok / Eagle Eye 15
Zdobyto wszystkie Fragmenty Zmierzchu w mieście. / Acquired every Twilight Fragment in town.

W mieście znajduje się 17 lokalizacji z Fragmentami Zmierzchu. Są to świecące, niebieskie punkty i stosunkowo łatwo je zauważyć. Po zebraniu wszystkich 17 fragmentów, otrzymasz pucharek. Jeśli idziesz zgodnie z mapą przejścia, otrzymasz trofeum 08.11.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.