PowerWash Simulator – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Zapraszamy do skorzystania z poradnika do PowerWash Simulator. Platyna z typu raczej tych przyjemnych, a sama gra była w ofercie PlayStation Plus!

 

Jeżeli poradnik się przydał, możesz w ramach podziękowania postawić mi kawkę:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Czas do zdobycia platyny: 40-50 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox5 x5 x30
 • Liczba trofeów offline: 40
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK – powtarzanie zadań
 • Zglitchowane trofea: 1

 

Wskazówki:

 • Wiele trofeów jest przypisanych do konkretnej misji. Najczęściej chodzi w nich o to, aby umyć coś na samym początku lub jako ostatnie. Czasem trafi się jakieś wyzwanie w stylu przepchnięcia piłki przez zjeżdżalnię lub nie używania rusztowania. Na liście są one one ułożone w miarę chronologicznie w stosunku do odblokowywanych w grze misji.
 • Jeśli trofeum mówi, że jakiś element ma być umyty jako pierwszy lub ostatni, to chodzi w nim o to, aby był odznaczony na liście tabletu jako pierwszy lub ostatni, nie obawiaj się zatem, że trochę polejesz wodą jakiś sąsiadujący element.
 • Przy trofeach, gdzie musisz umyć coś na samym końcu, koniecznie sprawdzaj czy nie pominąłeś czegoś na tablecie . Zwłaszcza rzeczy, które występują wielokrotnie (np felgi). W tabelce „Status” wszystkie rzeczy powinny być oznaczone jako „Clean”.
  Ważne: jeśli coś pominąłeś, a nie możesz tego zlokalizować. Możesz kliknąć na element na liście w tablecie, a będzie on podświetlał się w świecie gry.
 • Misje z pojazdami są dobrym dostarczycielem gwiazdek, dlatego jeśli znajdują się takie na liście misji, sugeruję je wykonać w pierwszej kolejności. Najcześciej są to szybkie misje, a zdobyte gwiazdki odblokują kolejne misje lub dostęp w sklepie do nowych myjek.
 • Kupuj nowe myjki i akcesoria do nich gdy tylko będzie Cię na nie stać. Stroje i skiny zostaw sobie na koniec.
 • Płyny kupuj tylko jeśli ich na prawdę potrzebujesz (przynajmniej do momentu zakupu wszystkich myjek i akcesoriów). Możesz je wykorzystać, aby przyspieszyć mycie powierzchni. W grze jest dostępne 6 rodzajów płynów i każdy nadaje się do innej powierzchni. Każdy płyn kosztuje 10$ i ma pojemność 1L.
 • Przyciski oraz to Twoi przyjaciele. Pierwszym włączysz stały strumień, więc nie będziesz musiał trzymać cały czas wciśniętego . Drugi podświetli na pomarańczowo nieumyte miejsca.
 • UWAGA! Po ostatniej aktualizacji występuje problem, który nie zalicza tego pucharka za ukończenie wszystkich misji fabularnych. Twórcy wiedzą o problemie i ma to zostać poprawione w kolejnym patchu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość lub spróbować (gdyż nie jest to potwierdzone) z fizyczną kopią gry, bez instalowania aktualizacji – co wiąże się prawdopodobnie z przechodzeniem gry od nowa.

 

Poradnik:

platyna Pressure’s Off
Obtain all trophies

Gratulacje Łowco!

 

braz Soap Connoisseur 10
Own all cleaning liquids at the same time

W grze dostępne są płyny, które przyspieszają mycie powierzchni. Każdy z 6. dostępnych „współpracuje” z innym materiałem, na którym osiadł brud. Aby zdobyć to trofeum należy mieć w swoim ekwipunku przynajmniej jedną sztukę z każdego rodzaju (każdy z nich kosztuje 10$/szt.):

 1. Płyn do szyb – Glass Cleaner 1L
 2. Płyn do metalu – Metal Cleaner 1L
 3. Płyn do plastiku – Plastic Cleaner 1L
 4. Płyn do kamienia – Stone Cleaner 1L
 5. Płyn uniwersalny – Multi-Purpose Cleaner 1L
 6. Płyn do drewna – Wood Cleaner 1L

 

braz Fully Equipped 10
Own the Prime Vista 1500 and three of its attachments

Prime Vista 1500 to Twoja domyślna myjka. Dla tego trofeum musisz dokupić do niej przynajmniej 3 dodatki (z 5 dostępnych). Poniżej ich lista oraz ceny:

 1. Końcówka obrotowa – Turbo Nozzle – 15$
 2. Krótka przedłużka – Short Extension – 25$
 3. Długa przedłużka – Long Extension – 50$
 4. Pianownica – Soap Nozzle – 75$
 5. Extra długa przedłużka – Extra Long Extension – 0$ (Będzie dostępna w sklepie od misji „Mayor’s Mansion”)

 

braz Urban Xpert 20
Own the UrbanX U2 and four of its attachments

Drugi na liście model myjki ciśnieniowej. Kosztuje 900$ i stanie się dostępny po zdobyciu 15 gwiazdek. Dla trofeum musisz kupić myjkę oraz 4 dodatki (z 5 dostępnych). Poniżej ich lista oraz ceny:

 1. Końcówka obrotowa – Turbo Nozzle – 75$
 2. Krótka przedłużka – Short Extension – 125$
 3. Długa przedłużka – Long Extension – 250$
 4. Pianownica – Soap Nozzle – 375$
 5. Extra długa przedłużka – Extra Long Extension – 500$ (Będzie dostępna w sklepie od misji „Mayor’s Mansion”)

 

srebro Heavy Hitter 30
Own the Prime Vista 3000 and five of its attachments

Przedostatni model myjki w grze. Kosztuje 2000$ i będzie dostępny po zdobyciu 40. gwiazdek. Dla trofeum musisz kupić myjkę oraz 5 dodatków. Poniżej ich lista oraz ceny:

 1. Końcówka obrotowa – Turbo Nozzle – 180$
 2. Krótka przedłużka – Short Extension – 200$
 3. Długa przedłużka – Long Extension – 400$
 4. Pianownica – Soap Nozzle – 600$
 5. Extra długa przedłużka – Extra Long Extension – 800$ (Będzie dostępna w sklepie od misji „Mayor’s Mansion”)

 

zloto Unlimited Powerwash 50
Own the Prime Vista PRO and six of its attachments

Ostatnia myjka w grze. Prime Vista PRO kosztuje 5000$ i odblokuje się po zdobyciu 90. gwiazdek. Dla tego trofeum musisz kupić myjkę oraz 6 dodatków do niej. Poniżej ich lista oraz ceny:

 1. Końcówka obrotowa – Turbo Nozzle – 180$
 2. Krótka przedłużka – Short Extension – 300$
 3. Długa przedłużka – Long Extension – 400$
 4. Pianownica – Soap Nozzle – 600$
 5. Extra długa przedłużka – Extra Long Extension – 1200$ (Będzie dostępna w sklepie od misji „Mayor’s Mansion”)
 6. Potrójna końcówka – Triple Tip Nozzle – 2,400$ (możliwość jej zakupu odblokuje się po zdobyciu 165. gwiazdek.

 

braz Fashionista 10
Equip a new outfit, gloves and washer modification at the same time

Dla tego trofea musisz zmienić ubranie, rękawice oraz skórkę myjki. Wszystkie te rzeczy kupujesz w menu sklepu (, a następnie ikonka dolara). Ekwipujesz je natomiast bezpośrednio w świecie gry w menu wyboru myjki i akcesoriów /.

 

srebro Powerful Pressure Purist 30
Completely clean the Van using only the red nozzle

Van to pierwsza misja w trybie kariery na jaką się natkniecie. Od samego początku nie zwracajcie uwagi na samouczki i od razu przełączcie końcówkę na czerwoną ( / lub przytrzymaj i wybierz odpowiednią pozycję z menu kołowego). Końcówka ta leje wodę z maksymalnym ciśnieniem, jednak jest to okupione obszarem czyszczenia, który ogranicza go do niemal punktowego pola. Wydłuży to wykonywanie tej misji, ale gdy się uda trofeum będzie Wasze.

 

braz First Steps 10
In the Back Garden, complete all 12 stepping stones first

Back Garden to druga misja, która odblokuje się po ukończeniu misji z Vanem. Do wyczyszczenia mamy cały ogródek domu, jednak dla tego trofeum musimy zacząć od 12 kamieni na ścieżce, na której zaczynamy ten etap.

Nic się nie stanie, jeśli trochę polejesz wodą w międzyczasie jakiś inny element. Najważniejsze jest to, aby kamienie były pierwszą rzeczą, która zostanie odhaczona na liście rzeczy do wyczyszczenia na tablecie.

 

braz StegoScore 10
In the Playground, roll the football up the stegoslide

Playground to etap, który odblokujesz po zdobyciu 10. gwiazdek. Na jego terenie znajdziesz piłkę oraz zjeżdżalnie w kształcie dinozaura. Twoim zadaniem jest przepchnąć piłkę w górę zjeżdżalni.

Piłkę turlasz oczywiście za pomocą strumienia z myjki ciśnieniowej. Zacznij od ustawienia piłki u dołu zjeżdżalni. Aby nieco ułatwić sobie sobie sprawę możesz przed nią ustawić schodki pomocnicze co sprawi, że piłka nie będzie za bardzo uciekać na boki. Teraz przykucnij i przy użyciu czerwonej końcówki oraz automatycznego strumienia spróbuj rozpędzić piłkę, tak aby wskoczyła na zjeżdżalnię. Gdy Ci się to uda, będziesz musiał podejść bliżej, tak aby piłka nie spadła ze zjeżdżalni. Twoje ruchy muszą być szybkie i precyzyjne. Przypominam, że cały czas musisz mieć włączony strumień. Gdy uda Ci się wykonać poprzedni krok, reszta powinna być już formalnością. Zbliż się do piłki i próbuj ją przepchnąć w górę zjeżdżalni.

Ważne: to trofeum z podstawową myjką może sprawić trochę trudności, dlatego możesz rozważyć zostawienie tego pucharka, na czas, gdy zdobędziesz mocniejszą myjkę i powrót do tej misji wybierając ją z menu głównego w zakładce „Free game”.

Poniżej zamieszczam film z moim podejściem:

braz Gutted 30
Complete the Bungalow gutters last

Bungalow to etap, który odblokujesz po zdobyciu 10. gwiazdek. Twoim zadaniem w tym trofeum jest pozostawienie rynien na sam koniec. Na całej mapie są ich 4 sztuki – 2 z przodu budynku oraz odpowiedni 2 z tyłu budynku. Oczywiście nic się nie stanie jeśli spadnie na nie trochę wody. Chodzi o to, aby na liście na tablecie  zostały one odznaczone jako ostatnie. Z menu tabletu możesz je sobie kliknąć co spowoduje ich podświetlenie w świecie gry – może się to przydać abyś przypadkiem się nie zapomniał.

braz Pave the Way 10
In the Detached House, complete the Pathway, Driveway and Driveway edges first

Tak jak w opisie – trzy rzeczy, którymi należy zając się od początku misji to:

 1. Chodnik
 2. Podjazd dla samochodu
 3. Krawężniki przy podjeździe

Nic się nie stanie jeśli trochę polejesz wodą w międzyczasie jakiś inny element. Najważniejsze jest to, aby wymienione rzeczy były pierwsze odhaczone na liście rzeczy do wyczyszczenia na tablecie .

braz Sole Task 30
Complete the sole of the Shoe House last

Tym razem trofeum zdobędziesz za zajęcie się czymś na samym końcu. Tym czymś będzie „podeszwa” domu w kształcie buta. Oczywiście nic się nie stanie jeśli spadnie na nie trochę wody. Chodzi o to, aby na liście na tablecie zostały one odznaczone jako ostatnie. Element jest sporych rozmiarów, więc raczej nie powinno być problemu z jego omijaniem. Gdy przyjdzie już na niego czas, upewnij się czy aby na pewno na liście nie zostało Ci nic innego. Czy na pewno wszystkie powtarzalne elementy masz odznaczone (np. Drewniane listwy 6/6). Jeśli znajdziesz na liście coś, co jednak nie zostało domyte, a nie możesz tego zlokalizować, możesz zaznaczyć to w liście na tablecie, a niedomyty element będzie się podświetlał w świecie gry. Jeśli jesteś już pewny tego, że wszytko inne zostało umyte, możesz przejść do czyszczenia podeszwy. Trofeum powinno wpaść po jej umyciu i równoczesnym zakończeniu poziomu.

srebro Tall Order 50
Completely clean the Fire Station job without standing on the scaffolding

Jedno z trudniejszych/żmudniejszych trofeów. Musisz umyć wszystkie elementy, nie używając rusztowania. Nie wolno Ci go go przestawić, ani nawet wejść na nie w miejscu, w którym domyślnie stoi.

Możesz się nim zając już przy pierwszym przechodzeniu misji, ale upewnij się, że masz kupioną jakąś lepszą myjkę oraz przedłużki do niej i końcówkę. Zdecydowanie łatwiej jednak będzie Ci po ukończeniu wszystkich misji i odblokowaniu ostatniej najsilniejszej myjki oraz „trójzęba”, czyli specjalnej końcówki, która odblokuje się po zdobyciu 150 gwiazdek.

O ile główny budynek straży nie będzie większym problemem, to będzie nim wieża strażnicza, która stoi na tyłach. Cztero-piętrowa wieża strażnicza. Używaj żółtej końcówki oraz przedłużki, z samego dołu powinieneś dać radę zrobić 3 piętra, może troszkę wyżej. Ostatnie piętro przyjdzie Ci czyścić od góry. Wejdź na dach, następnie wskocz na krawędź i delikatnie wychylaj się na każdej ze ścian, tak aby zyskać widok na ściany poniżej.

braz Watermelon Shot 10
In the Skatepark, push the ball out of the bowl

W skateparku znajdziesz piłkę, która znajduje się w Bowlu. Musisz ją stamtąd wypchnąć. Podobnie jak w trofeum braz StegoScore 10 użyj do tego czerwonej końcówki. Musisz rozpędzić piłkę strumieniem wody. Nakieruj ją na jedną ze stron i poczekaj aż wróci do Ciebie i wturla się nie co na rampę po Twojej stronie. Znowu użyj strumienia – piłka powinna rozpędzić się mocniej niż poprzednio. Tym sposobem w pewnym momencie piłka rozpędzi się na tyle aby wyskoczyć z „miski” lub wyskoczyć na tyle wysoko, że trofeum wpadnie na Twoje konto.

braz I Can See Clearly Now 10
Complete the Fire Truck windows, windscreen and wing mirrors first

Kolejne trofeum, gdzie trzeba się zacząć jakimiś rzeczami od samego początku. Tym razem są to:

 1. Szyba przednie
 2. 3x szyba po lewej stronie
 3. 3x szyba po prawej stronie
 4. Lusterka

Zdecydowanie należy uważać na wycieraczki na przedniej szybie. Są to dwa małe elementy z trudnym do zmycie brudem, jednak mimo wszystko lepiej być przy nich precyzyjnym. Zalecam nie używanie żadnych płynów i zajęcie się szybą żółtą końcówką.

Nic się nie stanie jeśli trochę polejesz wodą w międzyczasie jakiś inny element. Najważniejsze jest to, aby wymienione rzeczy były pierwsze odhaczone na liście rzeczy do wyczyszczenia na tablecie .

braz Impeccable Balance 10
Stand on the Penny Farthing for 10 seconds

W etapie Penny Farthing wszystko, co musisz zrobić to wskoczyć na bicykl i stać na nim przez 10 sekund.

braz Lantern Hunter 10
In the Treehouse, complete all of the lanterns first

Do umycia jako pierwsze jest 12 latarni. 2 z nich znajdziesz przy schodach obok miejsca startu. Jedną przy schodach wokół drzewa. Jedną na półpiętrze, nad drewnianym stołem. Natomiast 8 pozostałych jest rozwieszone w narożnikach domku na górnym piętrze.

braz Live by the Blade 10
Complete the Fire Helicopter blades first

Gdy przyjdzie do wyczyszczenia śmigłowca strażackiego, zajmij się na pierwszy ogień śmigłami:

 1. 6 dużych śmigieł przy silnikach
 2. 4 mniejsze śmigła na ogonie śmigłowca

Uważaj, aby przy małych śmigłach z tyłu nie umyć przypadkowo napędu wirnika.

srebro Merrily Go Round 50
Completely clean the Carousel without turning it off

W misji z karuzelą, musisz wyczyścić cały etap bez jej wyłączania. W skrócie – nie tykaj niebieskiego panelu z włącznikiem. Koniki na karuzeli oraz ich mocowanie możesz czyścić, stojąc na obrotowej platformie, aby kręcić się razem z nimi.

 

braz Gnome Sweet Gnome 30
In the Temple, ensure the gnome is on the tower roof once the job is complete

W tym trofeum teoretycznie chodzi o to, aby po umyciu całej świątyni stojąca na jej szczycie figurka krasnala nadal tam stała. Słowem trzeba uważać by go nie strącić.

Praktycznie nie trzeba się tym w ogóle przejmować, bo gdy figurka spadnie, to w każdej chwili możesz wyłączyć grę, uruchomić ponownie i kontynuować questa, krasnal po załadowaniu zapisu powinien zrespawnować się ponownie na szczycie wieży. Dlatego umyj prawie całą świątynie, tak aby na liście na tablecie () została tylko jedna pozycja, najlepiej coś co jest w dolnych partiach świątynia. Następnie wczytaj grę, upewnij się, że krasnal jest na wieży i dokończ questa.

 

braz Delaying the Inevitable 30
In the Washroom, complete the toilets, toilet seats and toilet lids last

Tak jak w opisie: toaleta, deska oraz klapa powinna zostać umyta na samym końcu. Zestawów takich na mapie jest cztery – po jednym w każdej kabinie. Najlepiej zacznij sobie od korytarzy, ściany, sufitów, następnie sekcje z pisuarami oraz umywalkami. Gdy dotrzesz do kabin WC, delikatnie „obrysuj” wodą każdą toaletę, zajmij się rurą od spłuczki (bardzo ostrożnie aby nie ukończyć przypadkiem klapy), a na końcu zajmij się ścianami. Gdy zrobisz to we wszystkich czterech kabinach i upewnisz się, że na liście w tablecie () nieukończone pozostały tylko wymienione na początku elementy, przystąp do ich czyszczenia.

 

braz Shine Bright 10
On the Helter Skelter, complete the objects that have lightbulbs before anything else

W misji ze zjeżdżalnią na samym początku musisz zająć się elementami, które posiadają żarówki. Są to:

 1. Tablica przed zjeżdżalnią (tylko tablica, bez słupków).
 2. Pionowe panele ulokowane mniej więcej po środku wieży.
 3. Rusztowanie podestu na górze – to jest skomplikowane bo cały element jest wielkim kawałkiem metalu, który idzie zarówno na zewnątrz podestu, jak i od jego wewnętrznej strony i jest widoczny od góry i od dołu.

braz Suspicious Modifications 10
Complete the Private Jet laser and anti-gravity parts first

Tym razem do umycia jako pierwsze jest łącznie pięć elementów:

 1. Działko lasera – pod kadłubem myśliwca
 2. Hamulec grawitacyjny – x2 – okrągły, metalowy panel pod skrzydłami
 3. Booster grawitacyjny – x2 – okrągły, metalowy panel na skrzydłach

braz Tyresome 10
Complete the Monster Truck tyres first

Cztery wielkie opony, które powinny zostać odznaczone jako pierwsze. Felgami się za bardzo nie przejmujcie, jednak uważajcie na elementy zawieszenia pod samochodem. Są dosyć małe.

braz Best Buds 20
Ride around the Ferris Wheel with a gnome

W etapie Ferris Wheel musisz zlokalizować figurkę krasnala i zrobić z nią całe okrążenie w wózku diabelskiego młyna. Krasnala zanjdziesz na szczycie zjeżdżalni, którą czyściłeś kilka misji temu. Udaj się po nią, a następnie udaj się na podest diabelskiego młyna. Umieść gnoma w jednym z wózków i wskocz do niego. Jeśli masz trudności z umieszczeniem krasnala możesz najpierw zatrzymać koło, używając panelu w narożniku podestu. Po zrobieniu pełnego okrążenia z gnomem w wózku trofeum wpadnie na Twoje konto.

braz Blast from the Past 10
In the Subway Platform, complete the advertising boards first

Osiem bilbordów (po cztery na stronę) znajdujące się na ścianach przy trakcji kolejowej to twój cel. Musisz je wyczyścić jako pierwsze w tym etapie.

braz Bucket List 10
At the Ancient Statue, knock over four buckets

W etapie Ancient Statue (ten z głową) musisz strącić cztery wiadra. Wiadra mają niebieski kolor. Koniecznie wyekwipuj czerwoną końcówkę.

Lokalizacja wiader:

 1. Tam gdzie rozpoczynasz etap – pod namiotem po lewej stronie – wiadro poruszysz używając myjki od tylnej strony namiotu.
 2. Pod namiotem obok miejsca, gdzie stoi rusztowanie.
 3. Wejdź prawą stroną na wzgórze przy pomniku, znajdziesz tam namiot – wiadro będzie stało pod nim na skrzynce.
 4. Na najwyższym piętrze na stale przymocowanego rusztowania za pomnikiem.

 

braz Delicate Excavation 30
Completely clean the Ancient Monument using only the white nozzle

W etapie Ancient Munument (ten z rzeźbą ręki) nie używaj nawet na ułamek sekundy nic innego po za białą końcówką. Mimo, że rzeźba jest spora, to ma raczej gładkie powierzchnie bez trudniejszych zakamarków. 30-40 min i powinno być po sprawie.

 

braz All Hands on Deck 10
Complete the Fishing Boat bow, steps and main deck first

W etapie Fishing Boat wejdź na pokład i na początku zajmij się czyszczeniem pokładu, następnie schody po obu stronach oraz pokład na dziobie łodzi.

 

zloto As It Was Foretold… 100
Complete Career Mode

Musisz ukończyć wszystkie misje fabularne na 5 gwiazdek. Misji jest 38, a poniżej znajdziesz ich listę wraz zaznaczeniem trofeum, które można zdobyć na danym etapie:

 1. Clean the Van – srebro Powerful Pressure Purist 30
 2. Clean the Back Garden – braz First Steps 10
 3. Clean the Bungalow – braz Gutted 30
 4. Clean the Playground – braz StegoScore 10
 5. Clean the Detached House – braz Pave the Way 10
 6. Clean the Shoe House – braz Sole Task 30
 7. Clean the Vintage Car
 8. Clean the Fire Station – srebro Tall Order 50
 9. Clean Grandpa Miller’s Car
 10. Clean the Skatepark – braz Watermelon Shot 10
 11. Clean the Fire Truck – braz I Can See Clearly Now 10
 12. Clean the Forest Cottage
 13. Clean the Dirt Bike
 14. Clean the Golf Cart
 15. Clean the Motorbike and Sidecar
 16. Clean the SUV
 17. Clean the Penny Farthing – braz Impeccable Balance 10
 18. Clean the Recreation Vehicle
 19. Clean the Fire Helicopter – braz Live by the Blade 10
 20. Clean the Mayor’s Mansion
 21. Clean the Carousel – srebro Merrily Go Round 50 + braz Coconut Dodge 10
 22. Clean the Tree House – braz Lantern Hunter 10
 23. Clean the Drill – braz Head First 10
 24. Clean the Temple – braz Gnome Sweet Gnome 30
 25. Clean the Washroom – braz Delaying the Inevitable 30
 26. Clean the Helter Skelter – braz Shine Bright 10 + braz Coconut Dodge 10
 27. Clean the Private Jet – braz Suspicious Modifications 10
 28. Clean the Frolic Boat
 29. Clean the Monster Truck – braz Tyresome 10
 30. Clean the Ferris Wheel – braz Best Buds 20 + braz Coconut Dodge 10
 31. Clean the Subway Platform – braz Blast from the Past 10
 32. Clean the Fortune Teller’s Wagon
 33. Clean the Ancient Statue – braz Bucket List 10
 34. Clean the Stunt Plane
 35. Clean the Ancient Monument – braz Delicate Excavation 30 + zloto Good Dings to Come 100
 36. Clean the Fishing Boat – braz All Hands on Deck 10
 37. Clean the Recreational Vehicle (Again)
 38. Clean the Lost City Palace

UWAGA! Po ostatniej aktualizacji występuje problem, który nie zalicza tego pucharka za ukończenie wszystkich misji fabularnych. Twórcy wiedzą o problemie i ma to zostać poprawione w kolejnym patchu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość lub spróbować (gdyż nie jest to potwierdzone) z fizyczną kopią gry, bez instalowania aktualizacji – co wiąże się prawdopodobnie z przechodzeniem gry od nowa.

 

braz Coconut Dodge 10
At the Fairground, knock over all of the coconuts

To trofeum możesz zdobyć podczas jednej z czterech misji, rozgrywających się w wesołym miasteczku (Carousel, Helter Skelter, Ferris Wheel lub Fortune Teller’s Wagon – Twój wybór, która to będzie). Musisz znaleźć budkę, w której stoją podstawki, a na nich kokosy. Strąć je wszystkie za pomocą myjki.

 

braz Starting Out 10
Earn 5 Stars in Career Mode

Patrz trofeum zloto Super Star 50

 

braz Raking It In 20
Earn 50 Stars in Career Mode

Patrz trofeum zloto Super Star 50

 

srebro Big Business 30
Earn 100 Stars in Career Mode

Patrz trofeum zloto Super Star 50

 

zloto Super Star 50
Earn 150 Stars in Career Mode

Za każdą misję w grze otrzymujesz „ocenę” w postaci gwiazdek. Maksymalnie możesz zdobyć 5 gwiazdek za każdą misję. Dostajesz jedną z nich za każde 20% ukończenia całego questa. W prostym przeliczeniu – na to trofeum musisz ukończyć równe 30 misji.

Gra miewa momenty, gdzie dostaniesz kilka misji na raz jednak i tak nadejdzie moment, w którym aby odblokować następne misje będziesz musiał ukończyć na 5 gwiazdek obecnie dostępne dlatego zalecam po prostu każdą misję kończyć od razu na 100%.

Ważne: Dla trofeum zloto Unlimited Powerwash 50 będziesz musiał zdobyć łącznie 165 gwiazdek, aby odblokować ostatnią końcówkę do myjki Prime Vista PRO.

 

zloto Good Dings to Come 100
Clean 95% of any job without completing any tasks

Twoim zadaniem jest umycie 95% całego obiektu, nie odznaczając jako ukończone na tablecie żadnej jego pomniejszej części – dlatego warto wybrać misję, która składa się z większych elementów. Od siebie polecam misję „Ancient Munument”.

Bądź ostrożny zwłaszcza podczas mycia płetw na tyle rzeźby oraz podczas mycia poszczególnych części palców. Bacznie obserwuj biały pasek wyświetlany w lewym górnym rogu ekranu, który pozwoli Ci określić mniej-więcej ile % danej części zostało do jej zaliczenia.

 

braz Head First 10
Complete the Drill head and tip first

W misji z wielkim wiertłem zajmij się na samym początku jego końcówką, a następnie głowicą wiertła. Unikaj natomiast pierścienia bezpośrednio za głowicą.

braz Going for Gold 20
Get one gold medal in Challenge Mode

Patrz trofeum zloto Gold Standard 50

 

zloto Gold Standard 50
Get five gold medals in Challenge Mode

Najtrudniejsze zadanie w grze. W zakładce Chellenge należy ukończyć na złoty medal przynajmniej 5 dowolnych zadań. Mimo że zadanie nie są łatwe zdecydowanie, polecam te z kategorii „vehicles” gdyż zajmują najmniej czasu i konieczność poprawienia czegoś nie irytuje aż tak bardzo.

Rodzaje wyzwań są dwa: czasowe oraz z limitem wody.

Zadania czasowe:
Bez większej filozofii – należy je ukończyć w jak najkrótszym czasie. Pomocna będzie żółta końcówka oraz przedłużki, jeśli są dostępne i niemal szaleńcze machanie we wszystkie strony.

Zadania z limitem wody:
Tu sprawa wygląda nieco inaczej, Najlepiej na początek wyczyścić żółtą końcówką większe powierzchnie, prostymi pociągnięciami od lewej do prawej lub od góry do dołu, tak aby wyczyścić jak największy obszar obiektu. Następnie przejść do czyszczenia detali i pozostałych miejsc za pomocą czerwonej, obrotowej lub żółtej końcówki, delikatnie „pestkując” wodą w nieumyte miejsca.

 

braz Side Hustle 30
Complete a Bonus Job

W głównym menu gry, znajduje się zakładka „Bonus Job”. Gdy do niej wejdziesz, zobaczysz listę dodatkowych opcjonalnych map/questów. Nie dadzą Ci one gwiazdek, więc nie powinieneś ich robić w celu odblokowania nowych misji w karierze, jednak dla tego trofeum musisz ukończyć na 100% przynajmniej jeden z questów na tej liście. Polecam łazik marsjański, gdyż wymaga on od nas najmniejszego nakładu czasu (podczas rozgrywania tej misji, jedna z części jest ukryta w pewnej odległości od łazika – jest to mała piramida. Szukaj jej na obrzeżach mapy).

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!