Sackboy: Wielka Przygoda – Poradnik do trofeów

13 lutego 2021
3


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sackboy powraca, tym razem w swojej własnej gierce! Platyna w Sackboy: Wielka Przygoda jest bardzo przyjemna, ale miejscami dość wymagająca. Bardzo miłe zaskoczenie na początku generacji, polecam każdemu!

 

[poll id=”50″]

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 6/10
 • Czas do zdobycia platyny: 20 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x10 x32
 • Trofea online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Najważniejsza wskazówka, a raczej informacja, to że nic nie da się w tej grze pominąć, także możecie spokojnie grać własnym tempem. Do wszystkiego da się w razie czego wrócić. Kolejność grania również nie ma żadnego znaczenia.
 • Kolejny plus to, że nie trzeba maksować każdego etapu. Jest trofeum za zrobienie 30 etapów bez umierania, ale spokojnie, jest ich znacznie więcej, także spokojnie wybierzecie te łatwiejsze.
 • Sporą ilość trofeów online można zrobić samemu, pod warunkiem, że posiadacie 2 pady. Bez tego będziecie musieli posiłkować się trybem online.
 • Koniecznie ustawcie sobie w menu sterowania bądź ułatwień, aby turlanie wymagało przytrzymania przycisku , a nie jego ciągłego wciskania. Będziecie korzystać z tej mechaniki non-stop, więc szkoda palca jak i przycisku.
 • Zalecam zbierać jak najwięcej Śniących Kul, dzięki którym będziecie odblokowywać dostęp do kolejnych etapów oraz światów. Im więcej ich macie tym mniej wracania do ukończonych już map.
 • Pierwsze przejście polecam zrobić solo, ewentualnie z kimś znajomym, ponieważ sporo etapów wymaga eksploracji, aby wszystko zdobyć, a granie z losowymi ludźmi online kończy się tym, że wszyscy lecą na zabój do końca etapu.
 • Zbierajcie jak najwięcej znajdźkodzwonków (brązowe kuleczki dzwoneczki), bo to one będą trzymać Was na samym końcu przed zdobyciem platyny. Znajdziecie je w najróżniejszych miejscach, w przedmiotach, które można rozwalać, za pokonanie niektórych przeciwników oraz za kończenie etapów na brązowej, srebrnej oraz złotej randze.
 • W każdym świecie znajdziecie małe pola, na których co jakiś czas będzie pojawiać się coś w rodzaju lampy Gina. Jest to bonusowy etap na czas, w którym możecie zdobyć sporą ilość znajdźkodzwonków. Ważniejsze jest jednak to, że lampa będzie pojawiać się co jakiś czas, a dokładnie to co kilka ukończonych etapów w danym świecie, więc jak tylko się pojawi to od razu to niej lećcie.
 • Jeśli chcecie kupować stroje oraz inne przedmioty kosmetyczne, to kupując całe zestawy wychodzi nieco taniej.
 • W sklepie z ciuszkami możecie również podejrzeć jakie zestawy strojów można zdobyć w danym świecie i ile Wam jeszcze brakuje do pełnego odblokowania.
 • W razie czego, w ustawieniach ułatwień, można włączyć nieograniczoną ilość żyć, nie ma to żadnego wpływu na zdobywane trofea. Pamiętajcie tylko, że każda śmierć powoduje spore zmniejszenie liczby zdobytych kulek na danym etapie.
 • Co do wyzwań Włóczkowych Rycerzy, zalecam obejrzeć mój filmik, który znajdziecie w opisie trofeum zloto Kompletny komplet / String it Together. Jest to przejście ostatniego etapu, który łączy w sobie wszystkie poprzednie. Dzięki temu możecie podejrzeć optymalne ścieżki i ewentualne skróty.
 • Każdy świat ma również etapy nastawione typowo na kooperację minimum 2 graczy. Jeśli nie macie z kim zagrać to musicie skorzystać z trybu online. Granie samemu na 2 pady jest w przypadku tych etapów dość męczące.
 • Gdy będziecie grać online, to koniecznie zaznaczcie sobie opcję grania crossplay, żeby grać zarówno z graczami PS4 jak i PS5, dużo szybciej znajdziecie wtedy chętnych do rozrywki.

 

Krok po kroku:

KROK #1 – Ukończyć wszystkie etapy + zbierać jak najwięcej znajdźkodzwonków

Najpierw grajcie wg własnego uznania. Ukończcie wszystkie etapy, łącznie z tymi sekretnymi, do których dostaniecie się poprzez wskoczenie do kwiatka, który Was tam przeniesie. Starajcie się zawsze wycisnąć jak najwięcej z każdego etapu, a przy tym umierając jak najmniej, a najlepiej wcale. Dzięki temu zwiększycie ilość zdobywanych znajdźkodzwonków co przyspieszy nieco Waszą drogę do platyny. Jak tylko pojawi się Lampa Gina w danym świecie, to od razu do niej idźcie, ponieważ pojawiają się one co kilka ukończonych etapów, więc warto je zaliczać jak tylko się pojawią, żeby nie marnować przejść. Każdy świat zawiera również dodatkowe wyzwania Włóczkowych Rycerzy, które są niczym innym jak wymagającymi czasówkami. Wasza wola czy będziecie je robić od razu czy później, warto jednak odhaczać je jak tylko się pojawią, żeby mieć to z głowy.

 

KROK #2 – Online

W tym kroku skupicie się na trofeach online, które również wymagają trochę grania. Jeśli posiadacie 2 pady w domu, to większość z nich zrobicie sami. W przypadku, gdy posiadacie tylko 1 pada, to pozostaje Wam tryb online i granie ze znajomymi lub losowymi ludźmi online. Po informacje, jak wykonać dane trofeum zapraszam do opisu poszczególnych pucharków. Jak już znajdziecie chętnego do gry, to zalecam zrobić przy okazji etapy wymagające kooperacji (specjalna tabliczka przy wejściu do etapu), ponieważ często zawierają one dodatkowe przedmioty kosmetyczne, które przydadzą się do trofeum związanym z zebraniem 300 różnych przedmiotów.

 

KROK #3 – Kupić/zdobyć 300 przedmiotów

Jedyna rzecz, która będzie trzymać Was przed zdobyciem platyny. Nawet jeśli będziecie grać bardzo dokładnie i zbierać wszystko co się, to i tak Wam zabraknie znajdźkodzwonków żeby kupić odpowiednią ilość przedmiotów w sklepiku Zom Zoma. Zalecam dokładne zwiedzanie i maksowanie każdego etapu, dzięki czemu zbierzecie wszystkie przedmioty kosmetyczne oraz znaczne ilości znajdźkodzwonków. Nie pomijajcie etapów w Lampie Gina oraz starajcie się rozwalać większość obiektów oraz przeciwników. Mimo wszystko, nie obędzie się bez farmienia dzwonków, dlatego zapraszam do opisu trofeum srebro Garderoba marzeń / Walk-in Wardrobe po szczegółowe informacje.

 

Poradnik:

platyna Śmiałek, jakich mało / Big Adventurer
Nawet Scarlet nie zdobyła wszystkich trofeów. Jesteś legendą wśród Włóczkowych Rycerzy. / Even Scarlet didn’t get all the trophies, you’re truly a Knitted Knight of legend.

Platyna jest prosta, chociaż jest kilka momentów, które mogą znacząco podnieść poprzeczkę dla niektórych. Głównie chodzi tutaj o Wyzwania Włóczkowych Rycerzy, które mogą niektórym napsuć krwi.

 

braz Masz potencjał, młody! / You’ve got potential, squire!
Zmierz się z Panem Zamętu na Wyniosłym Wierchu. / Faced off against the Master of the Uproar on the Soaring Summit.

Trofeum związane z kończeniem poszczególnych etapów, w tym przypadku musicie po raz pierwszy pokonać Vexa na końcu pierwszego świata Wyniosły Wierch / Soaring Summit. Etap nazywa się Wystrzałowa Zabawa / Having a Blast i wymaga posiadania minimum 20 śniących kul.

 

braz Segmentowe strapienie / Metameric Malady
Uwolnij Gigantyczny Gąszcz od szkodników. / Cleared the Colossal Canopy of its pest problem.

Trofeum związane z kończeniem poszczególnych etapów, w tym przypadku musicie pokonać Vexed Mamapede na końcu drugiego świata Gigantyczny Gąszcz / Colossal Canopy. Etap nazywa się Z Drogi, Stonogi / Centipedal Force i wymaga posiadania minimum 50 śniących kul.

 

braz Morskie opowieści / Sonar So Good
Pokonaj Pana Koszmarów na dnie oceanu. / Defeated the Bringer of Nightmares at the bottom of the ocean.

Trofeum związane z kończeniem poszczególnych etapów, w tym przypadku musicie pokonać Vexa po raz drugi na końcu trzeciego świata Królestwo Krablantydy / The Kingdom of Crablantis. Etap nazywa się Na Głęboką Wodę / The Deep End i wymaga posiadania minimum 90 śniących kul.

 

braz Usterka usunięta / Crash Override
Napraw kod N.A.O.M.I. / Cleaned up N.A.O.M.I’s code.

Trofeum związane z kończeniem poszczególnych etapów, w tym przypadku musicie pokonać N.A.O.M.I. na końcu czwartego świata Węzeł Międzygwiezdny / The Interstellar Junction. Etap nazywa się Układ Bardzo Nerwowy / Nervous System i wymaga posiadania minimum 130 śniących kul.

 

braz Pogromca Vexa! / Vex Vanquisher!
Zatriumfuj nad nikczemnym Vexem w samym centrum Świata Rzemiosła. / Triumphed over the vile Vex at the very centre of Craftworld.

Trofeum związane z kończeniem poszczególnych etapów, w tym przypadku musicie pokonać Vexa po raz trzeci na końcu piątego świata Centrum Świata Rzemiosła / The Center of Craftworld. Jest to przedostatni etap w tym świecie i wymaga posiadania minimum 160 śniących kul.

 

srebro Totalny pogromca Vexa! / Verified Vex Vanquisher!
Pokonaj Vexa, zniszcz Wichrzyciel i uratuj Świat Rzemiosła! / Defeated Vex, destroyed the Topsy Turver and saved Craftworld!

Trofeum związane z kończeniem poszczególnych etapów, w tym przypadku musicie pokonać Vexa po raz czwarty na końcu piątego świata Centrum Świata Rzemiosła /  The Center of Craftworld. Etap nazywa się Ciężki Kawałek Vexa / Vexpiration Date i stanie się dostępny zaraz po ukończeniu poprzedniego.

 

braz Niepoprawny marzyciel / Daydream Believer
Odpędź Zamęt po raz pierwszy. / Pushed back the Uproar for the first time.

Jeden z pierwszych pucharków, o ile nie pierwszy jaki zdobędziecie w grze. Dostaniecie go za ukończenie pierwszego etapu Wielka Przygoda / Bid Adventure w pierwszym świecie.

 

braz Album marzeń / Book of Dreams
Zbierz wszystkie naklejki w jednym ze światów. / Collect all the stickers in a single World.

Kończenie każdego etapu w danym i świecie i zbieranie jak największej ilości śniących kul skutkuje otrzymywaniem naklejek do albumu. Album możecie przeglądać przytrzymując , gdy jesteście na głównej mapie danego świata. Naklejki otrzymacie również za kończenie Wyzwań Włóczkowego Rycerza oraz etapów na czas. Pamiętajcie również, że każdy świat posiada również ukryte etapy, do których macie dostęp poprzez skorzystanie z kwiatka, który Was tam przeniesie. Jeśli chcecie wymaksować pierwszy świat to musicie poczekać aż do trzeciego świata, ponieważ dopiero wtedy można przeskoczyć do ukrytych etapów z tego pierwszego. Nie ma znaczenia, który etap będziecie chcieli wymaksować, ale z reguły te pierwsze są znacznie łatwiejsze, ze względu na prostsze i krótsze poziomy.

Wyzwania nie są proste, ale i tak musicie je zrobić do platyny.

Polecam zostawić to trofeum na koniec, ponieważ jeśli celujecie w platynę to zrobicie go przy okazji robienia trofeum zloto Kompletny komplet / String it Together, gdzie musicie pokonać wszystkie Wyzwania Włóczkowego Rycerza. Za każde wyzwanie będziecie otrzymywać naklejki, a ostatnią otrzymacie za pokonanie finalnego wyzwania #16.

 

braz Pasowanie na giermka / Squired Up
Odkryj próby Włóczkowych Rycerzy. / Discover the Trials of the Knitted Knights.

Pucharek wpadnie sam, a dostaniecie go pod koniec etapu Do Yeti, Gotowi, Start/Read, Yeti, Go w pierwszym świecie, gdzie otrzymacie dostęp do pierwszego Wyzwania Włóczkowego Rycerza. Po więcej informacji odnośnie tych wyzwań zapraszam do opisu trofeum zloto Kompletny komplet / String it Together.

Po ukończeniu tego etapu dostaniecie trofeum.

 

braz Poza zasięgiem / Out of bounds
Podnieś 30 sługusów Vexa i poślij ich na pewną śmierć. / Pick up and throw 30 of Vex’s minions to their doom.

Sługusy Vexa to po prostu wszystkie rodzaje przeciwników jakie przyjdzie Wam napotykać w grze. Możecie ich likwidować na najróżniejsze sposoby, jednak do tego trofeum wymagane jest wyrzucenie 30 przeciwników poza mapę (jedyna pewna opcja, że zginą). By podnieść przeciwnika, musicie najpierw go ogłuszyć, a zrobicie to poprzez wturlanie się w niego, po czym przeciwnik powinien wywrócić się na plecy. Teraz macie chwilę czasu, aby podbiec do niego i go podnieść przyciskiem . Trzymacie przycisk cały czas, żeby nie wypuścić go z rąk. Podbiegacie pod krawędź mapy i puszczacie przycisk, dzięki czemu Sackboy wyrzuci jegomościa poza mapę. Trofeum można zrobić na przestrzeni całej gry bądź powtarzając jeden i ten sam etap. Każdy przeciwnik jest od razu zaliczany.

 

braz Nie zbliżać się / Pop 'n’ Lobber
Pokonaj 30 sługusów Vexa w walce na dystans. / Defeat 30 of Vex’s minions from a distance.

By zabijać na dystans, potrzebujecie najpierw broni, która daje taką możliwość, a dokładnie to wirełko lub działka plazmowe. Dostaniecie je tylko na poszczególnych etapach, nie są one dostępne non-stop. Dlatego jak tylko zobaczycie, że macie etap z jednym z tych przedmiotów, to skupcie się na eliminowaniu przeciwników tylko i wyłącznie przy ich użyciu. Wystarczy stosować się do tej prostej wskazówki i bez problemu pucharek wpadnie sam. W razie czego, możecie powtarzać dany etap aż nie wpadnie Wam trofeum, jednak zalecam po prostu grać, bo szkoda czasu na coś co i tak wpadnie samo.

 

braz Wielozadaniowość / Multitasking
Pokonaj kilku sługusów jednocześnie 10 razy. / Defeat multiple minions simultaneously 10 times.

Najprościej zrobicie to na etapach, na których można korzystać z wirełka. Wystarczy zgromadzić kilku przeciwników koło siebie i rzucić w nich tym ustrojstwem. Wirełko automatycznie będzie atakować każdego kolejnego przeciwnika, po czym wróci do Was. Pamiętajcie, że musi zabić minimum 2 przeciwników w jednym rzucie, jeśli się nie uda to po prostu powtórzcie czynność. Czasami spotkacie przeciwników w kształcie kostek, którzy zawsze chodzą w linii. Można tutaj spokojnie nabić wymaganą ilość do trofeum.

 

braz Bij, odbij / Bounder
Pokonaj 30 sługusów Vexa, odbijając się od nich. / Defeat 30 of Vex’s minions by bouncing on them.

Opis trofeum jest trochę niejasny. Poprzez odbicie chodzi o wskoczenie na nich. Skoczenie przeciwnikowi na głowę przeważnie od razu go eliminuje. Wystarczy podbiec do dowolnego przeciwnika, wcisnąć i wskoczyć im na głowę. Pokonajcie tak 30 przeciwników (można nawet powtarzać etap jeśli bardzo chcecie) i po sprawie.

Wystarczy wskakiwać im na głowy.

 

braz Ogłuszacz / Stunner
Ogłusz 30 sługusów Vexa. / Stun 30 of Vex’s minions.

Ogłuszacie przeciwników poprzez wturlanie się w nich. Turlanie odbywa się poprzez naciskanie lub przytrzymanie przycisku (zależy jak macie w opcjach ustawione). Nasz Sackboy zacznie się wtedy znacznie szybciej turlać, a Waszym zadaniem jest po prostu trafić w jakiegoś przeciwnika. Poprawne ogłuszenie objawia się tym, że przeciwnik po prostu się wywróci i nie będzie Was atakować przez chwilę. Po kilku sekundach wstanie z powrotem na nogi. Po ogłuszeniu możecie go wyeliminować jak chcecie, do trofeum chodzi tylko i wyłącznie o samą czynność ogłuszenia.

 

braz Modniś! / Fashionista!
Skompletuj swój pierwszy kostium. / Complete your first Costume.

Po wszystkich etapach rozrzucone są bańki z różnymi przedmiotami kosmetycznymi. Niektóre są lepiej ukryte, a niektóre mniej. Dlatego też zalecam zwiedzać dokładnie każdy etap i pomijać jak najmniej części kosmetycznych. Trofeum wpadnie Wam na pewno samo, ponieważ skompletowanie pierwszego kostiumu jest bardzo proste. Ewentualnie możecie kupić gotowy kostium w sklepie Zom Zoma, jednak zalecam oszczędzać znajdźkodzwonki, na przedmioty, które będziecie musieli kupować pod koniec gry.

 

braz As modyfikacji / Re-Mix-Master
Zdobądź złoto na dowolnym poziomie zmodyfikowanym. / Earn a Gold rank in any Remix level.

Zmodyfikowane poziomy to nic innego jak zwykłe czasówki, gdzie musicie w danym czasie ukończyć etap. Odkrywają się dopiero po kilku ukończonych etapach na danym świecie i mają charakterystyczną ikonkę „ciemnego stworka ze śmigiełkiem”. Przeważnie są gdzieś z boku głównej linii etapów, lub w sekretnym miejscu, do którego musicie wskoczyć przy pomocy kwiatka. Czas na złoto nie jest wyśrubowany, ale wymaga przejścia bez popełniania błędów. Dlatego lepiej czasami trochę zwolnić, niż lecieć na pałę, umrzeć i stracić sporo czasu. Wtedy wystarczy zrestartować etap.

Zmodyfikowane etapy zawsze mają tą postać na emblemacie.

 

braz Złoty Rycerz / Knights of Gold
Zdobądź złoto w dowolnej próbie Włóczkowych Rycerzy. / Earn a Gold rank in any Knitted Knight Trial.

Czytaj opis trofeum: zloto Kompletny komplet / String it Together

 

braz To się wytnie! / Cut it out!
Ukończ „Cienie i blaski”… bez użycia wirełka. / Complete Highs and Glows… without throwing the Whirltool.

Jak sam opis mówi, musi przejść etap Cienie i blaski / Highs and Glows, który znajduje się w świecie Królestwo Krablantydy / The Kingdom of Crablantis. Na samym początku etapu będzie wirełko do wzięcia, musicie je zabrać, żeby móc kontynuować, ale nie możecie z niego skorzystać ani razu! Jeśli rzucicie nim chociaż raz, to musicie powtórzyć cały etap. Zalecam również włączyć sobie nieskończoną ilość żyć w opcjach ułatwień. Możecie umierać podczas robienia tego trofeum, ale nie możecie rzucać wirełkiem. Zalecam po prostu przelecieć przez etap jak najszybciej, nie szukajcie znajdziek, nie zabijajcie wszystkich przeciwników, po prostu lećcie do mety i tyle.

Poniżej filmik z mojego przejścia:

 

braz Zjeżdżaj stąd / Slide Away
W ciągu całej swojej przygody zdobądź 3000 punktów podczas zjazdu. / Over the course of your adventure, collect 3000 points while sliding.

Podczas Waszej przygody, traficie kilkukrotnie na etapy zjazdowe, czyli po prostu Sackboy będzie jechać na swoim tyłeczku, a Wy musicie zebrać jak najwięcej baniek z punktami. Jak sam opis mówi, możecie to zrobić na przestrzeni całej gry, więc spokojnie Wam to wpadnie podczas normalnego grania. Jeśli jednak bardzo chcecie zrobić to trofeum jak najszybciej to wystarczy powtarzać pierwszy lepszy etap zjazdowy aż nie wpadnie dzbanek.

 

braz Bańkobranie / Bubble Binger
Zbierz pełną serię znikających baniek punktowych 30 razy. / Collect a full chain of Timed Score Bubbles 30 times.

Praktycznie na każdym etapie znajdziecie coś w rodzaju baniek czasowy, czyli bańka po wejściu w którą pojawia się seria kolejnych baniek, przeważnie w linii prostej lub w innym kształcie. W każdym razie, Waszym zadaniem jest jak najszybciej zebrać wszystkie bańki w tej linii. Udane zebrane charakteryzuje się otrzymanie sporej ilości punktów. Jeśli Wam się nie uda to po prostu grajcie dalej. W całej grze jest bardzo duża ilość tego typu baniek, więc spokojnie zrobicie to trofeum bez większego stresu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powtarzać cały czas ten sam etap, jeśli tylko chcecie zrobić to jak najszybciej.

Bańka, po zebraniu której pojawia się linia kolejnych.

 

braz Kombinacja akrobacji / Gymnastic Fantastic
Będąc w powietrzu, wykonaj cztery akcje, zanim dotkniesz podłoża. / While in the air, perform four actions before touching the ground.

Bardzo proste trofeum, które można zrobić w dowolnym momencie, nawet na samym początku. Nasza postać może wykonywać różne akcje, zarówno na ziemi jak i w powietrzu. W przypadku zrobienia tego trofeum, wymagana będzie odrobina zwinności, ale każdy powinien sobie z tym poradzić. Wystarczy wykonać prostą sekwencję, a dokładnie to:

 1. Podskoczyć i przytrzymać
 2. Szybko wcisnąć , następnie , a na samym końcu .

Po prawidłowo wykonanej akcji, dostaniecie upragniony dzbanek.

 

braz ARGH! BĄKI! / BEE! ARGH! BEE!
Podnieś i utrzymaj gniazdo bumbąków przez 60 sekund. / Pick up, and hold on to, a Boomblebee Hive for 60 seconds.

Gniazda bąków często spotkacie na przestrzeni całej gry, miejscami bywają dość irytujące, a ich gniazda są w ciężko dostępnych miejscach. Na szczęście, wystarczy odpalić etap Wystrzałowa Zabawa / Having a Blast, który znajduje się w pierwszym świecie, czyli Wyniosły Wierch / Soaring Summit. Grajcie do momentu aż nie traficie na drogę, gdzie stoją 2 gniazda bąków niedaleko od siebie. Teraz wystarczy podnieść jeden z nich poprzez wciśnięcie i biegać z nim minimum 60 sekund. Uważajcie w tym czasie na bąki, bo mogą Was atakować, dlatego starajcie się nie stać w miejscu. Dla jeszcze większego ułatwienia, możecie rozwalić drugie gniazdo na samym początku, dzięki czemu będzie znacznie mniej baków. Po utrzymaniu gniazda przez 60 sekund, powinniście dostać pucharek.

Poniżej filmik:

 

braz Zdrowa rywalizacja / Buddy Beater
Uzyskaj najwyższy wynik w rankingu gry wieloosobowej 20 razy. / In multiplayer, get the top score on the scoreboard 20 times.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

Z wiadomych powodów, najlepiej robić to lokalnie, jeśli tylko posiadacie 2 pady. W innym wypadku będziecie musieli się trochę sprężyć. Celem pucharka jest zajęcie 1 miejsca na podium po ukończeniu dowolnego poziomu grająć w minimum 2 osoby. By zająć pozycję lidera, musicie zebrać jak największą ilość punktów. Punkty nabijacie poprzez zbieranie zwykłych baniek, czasowych baniek, śniących kul, zabijanie przeciwników oraz starajcie się nie umierać, ponieważ to odejmuje sporą ilość punktów. Plusem jest to, że możecie powtarzać non-stop jeden i ten sam etap aż pucharek nie wpadnie, dlatego można to robić nawet na pierwszym poziomie w pierwszym świecie.

 

braz Aktorskie zacięcie / Thespian
Stwórz własny gest w sklepie „U Zom Zoma” i pokaż go światu. / Create your own custom Emote in Zom Zom’s shop then show the world.

Opis jest trochę niejasny. Nie trzeba tworzyć żadnej własnej emotki/gestu, wystarczy po prostu kupić/znaleźć jakąkolwiek inną emotkę niż te domyślne i przypisać ją do jednego z klawiszy w sklepie Zom Zoma, a następnie użyć jej w dowolnym etapie. Nie ma znaczenia jaki gest wybierzecie, musi być po prostu inny niż te 4 podstawowe, z którymi startujecie.

Wystarczy wybrać inną emotkę niż domyślne i jej użyć.

 

braz Ikona stylu / Icon of Style
Zapisz w garderobie własnoręcznie stworzony kostium. / Save a custom-made costume to your Wardrobe.

Zabawa kostiumami to jeden z atutów tej gry, więc pewnie będziecie to robić bardzo często. Obok gotowych zestawów całych kostiumów, możecie sami stworzyć dowolny zestaw. W sklepiku Zom Zoma wystarczy założyć na naszego gałganka dowolne przedmioty, a następnie zapisać je na pierwszej zakładce.  Tylko tyle i aż tyle.

Wystarczy założyć jakikolwiek przedmiot i zapisać kostium.

 

braz Rozkręcamy imprezę / Let’s twist again…
Urządź potańcówkę ze znajomymi w grze wieloosobowej. / In multiplayer, start a dance party with your friends.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

Bardzo proste trofeum, które najlepiej zrobić lokalnie, jeśli tylko macie 2 pady. By w ogóle przystąpić do tego trofeum, upewnijcie się w sklepiku Zom Zoma, że macie założony gest taneczny. Taki gest ma zawsze w nazwie słowo „taniec” więc nie trudno go przeoczyć. Nie ma znaczenia, który taniec, może być nawet jeden z podstawowych, z którymi startujecie. Najważniejsze to, gdy już będzie w 2 lub więcej osób, musicie wcisnąć w tym samym momencie strzałkę w kierunku, pod którym macie przypisany taniec (góra, dół, lewo bądź prawo) aby zacząć tańczyć. Kamera powinna przybliżyć się na nasze postacie, które zaczną razem tańczyć, a Wy powinniście dostać trofeum.

Koniecznie ustawcie taniec jako jeden z gestów.

 

braz Piona! / Up high!
Przybij piątkę znajomemu w grze wieloosobowej. / In multiplayer, high five with a friend.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

Ta sama reguła co w pucharku wyżej, z tym że musicie mieć założony mieć założony gest „Piątka (Współpraca)”. Wystarczy, że Wy go będziecie mieć założonego, druga osoba nie musi go mieć. Przypisujecie ten gest pod dowolny przycisk, następnie gdy już będziecie w dwójkę na danym etapie, to wciskacie go i Wasza postać podniesie rączkę, żeby przybić piątkę. Zadaniem drugiego gracza jest podejść blisko, tak aby kamera się przybliżyła i wcisnąć przycisk odpowiedzialny za jakąkolwiek emotkę. Gałganki wykonają wspólny gest przybicia piątki, a Wy dostaniecie upragnione trofeum.

Wymagany gest do zrobienia trofeum.

 

braz Agresywny zwycięzca / Sore Winner
Traf towarzysza trofeum w grze wieloosobowej. / In multiplayer, clobber one of your chums as the champ.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

Przede wszystkim musicie zająć 1 miejsce w dowolnym etapie, czyli zebrać jak największą ilość punktów. Dlatego najłatwiej to zrobicie grając na 2 pady, bo wystarczy grać tylko swoją postacią, a drugą zostawić w spokoju i będzie sama lecieć za Wami. W przypadku grania online, musicie być szybcy bo kto pierwszy ten lepszy, jeśli chodzi o zgarnianie baniek z punktami. Warto też zbierać Śniące Kule oraz wszelkie elementy kosmetyczne, wszystko daje spore ilości punktów, no i rzecz jasna nie umierać, bo to odejmuje. Co by nie było, gdy już dotrzecie do mety i zajmiecie 1 miejsce, to w Waszych rękach pojawi się złoty puchar. Musicie nim uderzyć dowolną inną postać, która stoi z Wami na podium.

Gdy zdobędziecie złoty puchar, wystarczy uderzyć nim drugą postać.

 

braz Łapać złodzieja! / Stop! Thief!
Zabierz przedmiot innemu graczowi w grze wieloosobowej. / In multiplayer, snatch an item from the clutches of another player.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

Praktycznie to samo co powyższe trofeum, z tym że teraz to Wy musicie przegrać w danym etapie, a na końcu zabrać zwycięzcy złoty puchar. Nie zbierajcie baniek z punktami, umierajcie, itd. Im mniej punktów będziecie mieć tym lepiej. W przypadku grania na 2 pady, zamieńcie po prostu role, czyli grajcie drugą postacią, a swoją zostawcie w spokoju. Na podium, gdy zwycięzca otrzyma złoty puchar, musicie zabrać mu go Waszą główną postacią. Zrobicie to uderzając go przyciskiem . Wasz Sackboy powinien zabrać puchar zwycięzcy, a Wy otrzymacie trofeum.

 

braz Wymiana ciosów / Slap Attack
Uderz innego gracza i jednocześnie od niego oberwij. / Simultaneously slap each other.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

Jak zwykle, znacznie prościej będzie to zrobić mając u siebie 2 pady. Musicie uderzyć się nawzajem poprzez równoczesne wciśnięcie przycisku . Wystarczy podbiec do siebie i wcisnąć przycisk w tym samym momencie, tylko tyle. Jeśli nie macie 2 padów to trzeba się z kim umówić, albo zaczepiać innych ludzi i uderzać ich non-stop i liczyć, że któryś będzie chciał oddać, dzięki czemu będziecie mieli szansę na zdobycie pucharka.

 

braz Szmacianka pociągowa / Beast of burden
Zdobądź złoto w dowolnej próbie Włóczkowych Rycerzy w grze wieloosobowej, niosąc inną szmaciankę. / In multiplayer, get gold in any Knitted Knight Trial while carrying another Sackperson.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

UWAGA: Trofuem ma małego glitcha, przez co sporo osób nie dostaje trofeum, pomimo spełnienia warunków. Wskazówka jak temu zaradzić znajduje się poniżej.

Zdecydowanie łatwiej zrobić to mając 2 pady, ponieważ odpalacie drugą postać i odstawiacie pada, zaś w online różnie bywa i ktoś może Wam wyskoczyć z rąk, albo po prostu stracić połączenie. Oczywiście obie metody działają, więc sami musicie zdecydować, którą bardziej wolicie. Co do samego trofeum, to musicie w dowolnym Wyzwaniu Włóczkowych Rycerzy przenieść drugą postać od startu do mety, a przy tym robiąc złoty czas. Drugą postać chwytacie poprzez wciśnięcie przycisku obok drugiej postaci i trzymacie go cały czas. Najprostszym wyzwaniem wg mnie jest Próba #2: Bez Kolejki / Jumping the Queue”Jest tutaj mało podstępnych miejsc i tak naprawdę wystarczy biec normalnym torem, żeby to zrobić. Najważniejsze to trzymać przycisk do samego końca, aż nie dostaniecie trofeum! Musicie go trzymać nawet po dobiegnięciu do mety i podium. Nie puszczajcie przycisku aż nie wpadnie Wam trofeum! 

Poniżej filmik:

 

braz Zabawa do kwadratu / Fun Multiplied
Ukończ poziom współpracy w grze wieloosobowej. / In multiplayer, complete a Teamwork Level.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

W przeciwieństwie do reszty pucharków wymagających współpracy, ten zdecydowanie lepiej zrobić online (no chyba, że macie kogoś kto będzie grał drugim padem u Was). W każdym świecie jest zawsze jeden taki etap wymagający współpracy 2 lub więcej graczy, oznaczone są specjalną tabliczką z wizerunkiem dwóch Sackboy’ów. Takie etapy posiadają mechanizmy, które wymagają ingerencji minimum 2 graczy jednocześnie. Można to zrobić samemu na 2 pady, jednak wymagane będzie trochę zwinności, bo trzeba będzie operować dwoma postaciami w tym samym czasie. Dlatego właśnie zalecam przejść po prostu w tryb online i poczekać aż ktoś dołączy do Was i odpalcie taki etap. Wystarczy go tylko ukończyć, nic poza tym.

 

braz Kapitalista / Capitalist
Zdobądź najwięcej znajdźkodzwonków na poziomie w grze wieloosobowej 20 razy. / In multiplayer, snag the most Collectabells in a level 20 times.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

Nie będzie chyba tajemnicą, jeśli powiem, że znacznie łatwiej to zrobić lokalnie na 2 pady. Wystarczy odpalić drugiego pada i nic nie robić, a Wy spokojnie zbieracie wszelkie znajdźkodzwonki. Znajdźkodzwonki to te złote okrągłe dzwoneczki. przeważnie wylatują po zabiciu przeciwnika lub rozwaleniu jakiegoś przedmiotu na mapie (skrzynka, balon, wykręceniu śruby, itd.). Różnią się tym od zwykłych baniek z punktami, że mają swój osobny licznik i kupujecie za nie przedmioty kosmetyczne w sklepie Zom Zoma. Niestety nie ma osobnego licznika podczas przechodzenia etapu (jedynie ten główny), więc musicie sami mniej więcej wiedzieć ile ich zebraliście i czy starczy Wam do wygranej (jeśli gracie online z losowymi osobami).

Znajdźkodzwonki można znaleźć w różnych miejscach, np. po zabiciu przeciwnika.

 

srebro Wybawca / Saviour
Ocal znajomych od pewnej zguby w grze wieloosobowej! / In multiplayer, save your fallen friends from certain doom!

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

W czasie przechodzenia większości etapów, w prawym górnym rogu będzie Wasz licznik żyć. Nieważne czy gracie sami, czy w kilka osób, jest on zawsze wspólny dla wszystkich. Każda skucha cofa Was do odkrytego checkpointu bądź na początek etapu (jeśli jeszcze go nie odkryliście). By zdobyć trofeum, druga postać musi umierać do momentu aż zostanie Wam ostatnie życie (wskaźnik żyć będzie mienić się na czerwono). Teraz idziecie Waszą główną postacią do momentu kolejnego checkpointu lub ukończenia całego poziomu (nie ma znaczenia). Jak tylko przejdziecie przez checkpoint albo ukończycie etap, druga postać do Was wróci, a Wy dostaniecie trofeum.

Filmik:

 

srebro Przyrodnik / Naturalist
Znajdź wszystkie sekretne miejscówki Geralda. / Find all of Gerald’s secret spots.

Gerald to starszy dziadzio podróżnik, spotkacie go już na samym początku gry. Pierwszy raz będzie stał zaraz na starcie etapu W stadzie najlepiej / Have you herd, w pierwszym świecie. Za każdym kolejny razem, będzie już schowany w sekretnym miejscu i trzeba będzie do niego dotrzeć ukrytymi ścieżkami. Trzeba w sumie odkryć 9 miejsc Geralda. Za każdym razem wręczy Wam Śniącą Kulę, więc jeśli chcecie zdobyć wszystkie w danym etapie, to spokojnie zrobicie przy okazji trofeum. Poniżej wstawiam listę etapów, na których możecie znaleźć Geralda oraz filmik ze wszystkimi jego lokacjami.

Etapy, w których znajduje się Gerald:

 1. W stadzie najlepiej / Have you herd – świat Wyniosły Wierch / Soaring Summit
 2. Lepka Sprawa / Sticking with It – świat Gigantyczny Gąszcz / Colossal Canopy
 3. Ostatnia Prosta / The Home Stretch – świat Gigantyczny Gąszcz / Colossal Canopy
 4. Zdradzieckie Bańki / Bubble Jeopardy – świat Królestwo Krablantydy / The Kingdom of Crablantis
 5. Elektryzujący Swing / Electro Swing – świat Królestwo Krablantydy / The Kingdom of Crablantis
 6. Pierwsze Kroki z Plazmą / Boot up Sequence – świat Węzeł Międzygwiezdny / The Interstellar Junction
 7. Tą Stroną do Góry / This Way Up – świat Węzeł Międzygwiezdny / The Interstellar Junction
 8. Przepływ Sił / Keep it Tidey – świat Centrum Świata Rzemiosła /  The Center of Craftworld
 9. Rozwkwit Zwątpienia / Doom & Bloom – świat Centrum Świata Rzemiosła /  The Center of Craftworld

Filmik poniżej:

 

srebro Zabawa w zabawę / Player’s Player
Znajdź i podnieś wszystkie ryby, pędzle oraz parasolki koktajlowe, na które trafisz w czasie swojej podróży. / Find and pick up every fish, paintbrush and cocktail umbrella on your journey.

Tak jak opis mówi, musicie znaleźć wszystkie przedmioty, które można podnieść i używać ich jako broni lub innego rodzaju pomocy (np. parasolka do dalszych skoków). Każde z nich leży w różnych miejscach, niektóre będą widoczne gołym okiem, a niektóre ukryte w zakamarkach etapu. Wszystkich przedmiotów, które musicie podnieść jest dokładnie 8 sztuk. Do prawidłowego zaliczenia, musicie tylko podnieść przedmiot, żeby Sackboy miał go przez chwilę w rękach, nie trzeba kończyć etapów. Poniżej wstawiam listę wszystkich etapów oraz filmik z dokładnymi lokacjami.

Etapy, w który znajdują się przedmioty do podniesienia:

 1. Klucze do Sukcesu / Keys to Success – świat Wyniosły Wierch / Soaring Summit
 2. Lepka Sprawa / Sticking with It – świat Gigantyczny Gąszcz / Colossal Canopy
 3. Małpie Harce / Monkey Business – świat Gigantyczny Gąszcz / Colossal Canopy
 4. Dzika Fabryka / Matter of Factory – świat Gigantyczny Gąszcz / Colossal Canopy
 5. Koleje Losu / The Struggle is Rail (ukryty poziom) – świat Gigantyczny Gąszcz / Colossal Canopy
 6. Obsługa Dotykowa Touch and Go – świat Węzeł Międzygwiezdny / The Interstellar Junction
 7. Bez Pudła / Crate Expectations – świat Centrum Świata Rzemiosła /  The Center of Craftworld
 8. Wyzwania Włóczkowych Rycerzy – Próba #11 / Trial #11Próba Ognia / Trial by Fire

Filmik poniżej:

 

srebro As wszystkich asów / Amazing Ace
Ukończ 30 poziomów bez utraty życia. / Ace 30 levels by completing them without dying.

Niestety nie mam tutaj złotej rady, ani tajnej wskazówki, dzięki której zrobicie to raz dwa. Musicie ukończyć 30 różnych poziomów bez umierania! Powtarzanie tego samego poziomu nic Wam nie da, muszą być różne. Warto dodać, że poziomy takie jak Wyzwania Włóczkowych Rycerzy czy Zmodyfikowane (czasówki), również zaliczają się do tego trofeum. Najważniejsze to nie spieszyc się i każdy etap przechodzić swoim tempem. Najlepiej podchodzić do przechodzenia bez utraty życia jak już dobrze znacie dany poziom i wiecie, gdzie możecie potencjalnie zginąć. Uprzedzam również, że granie w kilka osób jest jeszcze trudniejsze, ponieważ śmierć kogokolwiek również anuluje Wasze przejście bez utraty życia.

 

srebro Przyjaciele od serca / Best Friends
Przejdź 10 poziomów bez utraty życia w grze wieloosobowej. / In multiplayer mode, earn 10 Ace level goals.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

Taka sama sytuacja jak wyżej, tyle że tym razem sprawa jest o tyle trudniejsza, że musicie ukończyć 10 poziomów bez umierania w minimum 2 osoby. Zasady są takie same jak w powyższym trofeum, czyli powtarzanie tego samego poziomu nic Wam nie da, muszą być różne. Poziomy takie jak Wyzwania Włóczkowych Rycerzy czy Zmodyfikowane (czasówki), również zaliczają się do tego trofeum. Jedyną wskazówką jaką mogę Wam dać, to gdy gracie na 2 pady, wystarczy wcisnąć prawą gałkę na drugim padzie i postać będzie podążać cały czas za Waszą główną. Niestety, w niektórych etapach są momenty, że ten patent nie przejdzie, więc musicie szukać etapów, gdzie można spokojnie przejść, gdy druga postać leci automatycznie za Wami.

 

srebro Garderoba marzeń / Walk-in Wardrobe
Zapełnij garderobę 300 elementami kostiumów. / Fill your wardrobe with 300 costume pieces.

Zapewne najbardziej czasochłonne i ostatnie trofeum jakie przyjdzie Wam zrobić. Musicie odblokować 300 elementów kostiumów, co niestety wymaga dodatkowego grania, nawet po ukończeniu gry. By odblokować elementy kostiumów, musicie kupować je w sklepie Zom Zoma za znalezione znajdźkodzwonki lub znajdywać je w trakcie przechodzenia kolejnych etapów. Nie wszystkie kostiumy można jednak znaleźć, część z nich można tylko kupić. Starajcie się kupować jak najmniej pojedynczych przedmiotów, ponieważ wychodzą one drożej niż kupując cały kostium. Znajdźkodzwonki znajdziecie nie tylko w balonach na mapie świata z etapami, ale również podczas zabijania trudniejszych przeciwników, rozwalania skrzynek, balonów, odkręcania śrub, itd. Co jakiś czas, na głównej mapie świata, będzie pojawiać coś w rodzaju Lampy Gina. Są to wyzwania Zom Zoma, w których możecie zdobyć bardzo dużo znajdźkodzwonków za jednym razem. Trwają one krótko i nie można ich powtarzać. Kolejne lampy będą pojawiać się dopiero po ukończeniu kilku kolejnych etapóww tym świecie. Można również powtarzać jeden i ten sam etap, aby dostawać znajdźkodzwonki jako nagrodę za złotą ilość punktów, jednak jest to dość czasochłonne. Najlepiej będzie, jak rozpiszę Wam podstawowe zasady i wskazówki, aby ułatwić drogę do zdobycia tego trofeum.

Wskazówki do zdobycia 300 elementów kostiumów:

 • Nie wydawajcie na początku niepotrzebnie znajdźkodzwonków na pojedyncze przedmioty,
 • Na każdym świecie, można zebrać kostiumy poprzez odnajdywanie ukrytych elementów na poszczególnych etapach,
 • W sklepie Zom Zoma możecie sprawdzić jakie kostiumy można zebrać w danym świecie oraz ilu elementów jeszcze Wam brakuje do pełnego kostiumu,
 • Nie kupujcie pojedynczych przedmiotów (przynajmniej na początku), najlepiej kupować całe kostiumy, ponieważ wychodzą wtedy taniej,
 • Podczas robienia wyzwań Zom Zoma w Lampie Gina, skupcie się na dużych dzwonkach, ponieważ dają one +10, zaś małe tylko +1,
 • Lampa Gina będzie pojawiać się co kilka ukończonych etapów w danym świecie, więc obserwujcie czy nie pojawiła się znowu,
 • Możecie znaleźć moment z dużą liczbą trudniejszych przeciwników, z których wylatują dzwonki, a następnie powtarzać go (np. przeciwnicy w etapie Bez Pudła / Crate Expectations),
 • Skupcie się na tym trofeum na samym końcu, ponieważ robiąc inne rzeczy będziecie zdobywać mniej lub więcej tych dzwonków.

 

srebro Wyższa specjalizacja / Master of One
Zdobądź odznakę złotego poziomu za osiągnięcie wszystkich celów na danym poziomie. / Get a golden level badge by completing all the Level Goals for a single level.

Czytaj opis trofeum: srebro Multimistrzostwo / Multi-Master

 

srebro Multimistrzostwo / Multi-Master
Osiągnij wszystkie cele na 10 różnych poziomach. / Achieve all the level goals for 10 different levels.

Każdy poziom posiada kilka celów do spełnienia, takie jak przejście bez umierania czy zebranie danej ilości punktów. Po wejściu na emblemat poziomu lub po jego ukończeniu możecie dokładnie sprawdzić co udało Wam się zrobić, a czego nie. Każdy spełniony cel będzie oznaczony złotym kolorem i wypełnionym kółkiem. Poniżej dam Wam krótką listę, jakie są cele na każdym poziomie do spełnienia. Trzeba zaliczyć minimum 10 różnych poziomów! Powtarzanie jednego i tego samego nic Wam nie da. Na szczęście poziomów jest na tyle dużo, że spokojnie wybierzecie te, które Wam leżą najbardziej.

Po ukończeniu każdego etapu, możecie dokładnie zobaczyć jakie są cele do spełnienia.

Cele do wykonania na każdym etapie:

 • Przejść bez umierania,
 • Zdobyć wszystkie Śniące Kule,
 • Znaleźć wszystkie bańki z przedmiotami kosmetycznymi,
 • Zdobyć odpowiednią ilość punktów na złoty medal,
 • Znaleźć kostkę Wyzwań Włóczkowych Rycerzy (tylko na poszczególnych etapach).

 

srebro Prawdziwych przyjaciół… / Best Friends Forever
Połącz siły, żeby zniszczyć Wichrzyciel. / Team up to take down the Topsy Turver.

Trofeum można zrobić online lub lokalnie na 2 pady. 

Musicie pokonać Vexa w finałowym starciu (etap Ciężki Kawałek Vexa / Vexpiration Date) w minimum 2 osoby. Przejście całego etapu na 2 pady jest problematyczne, ponieważ nawet druga postać musi być w niektórych miejscach kontrolowana. Możecie zagrać online i liczyć, że ktoś do Was dołączy i pomoże Wam w przejściu ostatniego etapu. Na szczęście jest bardzo prosty sposób (wymaga jednak 2 padów), żeby zrobić to trofeum. Wystarczy odpalić samodzielnie etap i grać do momentu, aż nie będziecie w finałowej fazie starcia z Vexem (kiedy bijecie go na poruszających się platformach) i dorzucić drugiego gracza do gry. Najlepiej zrobić to już na samym końcu walki, gdy zostało mu bardzo mało życia.

Poniżej operacja na 2 pady przedstawiona na filmiku:

 

zloto Trening w Krainie Cudów / Wonderplane Workout
Pokaż, co umiesz, i ukończ ostatnie wyzwanie Krainy Cudów! / Show off what you’ve learned and finish the Wonderplane’s final challenge!

Kraina Cudów / Wonderplane odkryje się dopiero po pokonaniu Vexa w finałowym starciu w etapie Ciężki Kawałek Vexa / Vexpiration Date. Kraina Cudów zawiera jedynie 5 etapów, które są istną mieszanką wszystkiego co było do tej pory. Miejscami potrafią być zdradliwe, więc musicie uzbroić się w cierpliwość, jednak nie ma tutaj nic nadzwyczajnie trudnego, także odrobina samozaparcia i każdy da radę. Pamiętajcie, że wystarczy ukończyć te etapy, nie trzeba ich robić na 100%.

 

zloto Złoty chłopak / Golden Boy
Zdobądź złoto na tablicy wyników na 50 różnych poziomach! / Earn Gold on the scoreboard in 50 different levels!

Na każdym etapie gromadzicie punkty (lewy górny róg ekranu) poprzez zbieranie zwykłych baniek, czasowych, śniących kul, zabijanie przeciwników, itd. Każda czynność przyczynia się do wzrostu Waszej liczby punktów. Każdy etap ma swój wymóg określonej liczby punktów, aby zdobyć brązowy, srebrny i złoty medal. Interesuje Was rzecz jasna złoty medal, więc trzeba zbierać jak najwięcej tylko popadnie. Musicie również uważać, aby nie umierać, ponieważ odejmuje to sporą ilość punktów, co w późniejszych etapach skutkuje tym, że trzeba powtarzać etap bo nie starczy Wam punktów na złoto. Prędkość przechodzenia nie ma znaczenia, dlatego skupcie się na powolnym przeszukiwaniu całego etapu, aby robić jak najlepsze wyniki punktowe. Trzeba to również zrobić na 50 różnych etapach, także powtarzanie jednego i tego samego nic Wam tutaj nie da niestety.

 

zloto Kompletny komplet / String it Together
Zdobądź złoto w ostatecznej próbie Włóczkowych Rycerzy. / Get a Gold on the Knitted Knight’s ultimate trial.

Zdecydowanie najtrudniejsze trofeum w całej grze, które podnosi jej poziom o kilka oczek. Dla niektórych nie będzie to wielkie wyzwanie, a dla innych droga przez mękę. Postaram się opisać każdy z tych etapów najprościej jak tylko mogę, abyście się nie musieli niepotrzebnie męczyć. Co prawda, trofeum dotyczy tylko i wyłącznie ukończenia ostatniego Wyzwania Włóczkowych Rycerzy, jednak żeby je odkryć trzeba ukończyć wszystkie 15 poprzednich wyzwań. Dostęp do nich odblokujecie poprzez zbieranie charakterystycznych sześcianów w kolejnych etapach. Każdy etap, w którym można znaleźć taki sześcian posiada jego wizualizację przed rozpoczęciem etapu. Wyzwania Włóczkowych Rycerzy, to wymagające etapy, które trzeba ukończyć w danym czasie. Interesuje nas rzecz jasna ukończenie na złoty czas, czyli trzeba dokładnie znać każdy etap. Na szczęście powtarzanie nie wymaga długich ekranów ładowania, więc nie jest to aż tak irytujące. Chciałbym również podzielić się kilkoma wskazówkami, które mogą się przydać przy robieniu tego trofeum:

Przydatne wskazówki:

 • Można znacznie przyspieszyć naszego Sackboya poprzez skracanie długich skoków. Robicie to poprzez wciśnięcie skoku oraz uniku, czyli + . Robicie to praktycznie wciskając jeden przycisk na za drugim, dzięki czemu nie będziecie musieli czekać aż animacja skoku się skończy, tylko ją sami skracacie. Jest to bardzo przydatne przy robieniu czasówek.
 • Turlajcie się, gdzie tylko jest to możliwe poprzez trzymanie przycisku  (lub naciskanie, jeśli nie zmieniliście tego w ustawieniach), ale bez turlania również spokojnie dacie rady.
 • Nie bójcie się korzystać ze skrótów. Nie każdy etap je ma, ale jeśli są to warto je używać. Niekiedy wydaje się, że postać czegoś nie jest w stanie przeskoczyć, ale jest to tylko wina ujęcia kamery i w rzeczywistości spokojnie przeskakujemy.
 • Na każdym etapie jest zawsze ten sam schemat poruszania się przeciwników, więc można się go nauczyć i uniknąć niespodzianek.
 • Grajcie tylko i wyłącznie solo! Można grać w kooperacji, ale nie ma to żadnego sensu, bo wystarczy że jeden gracz lekko zwolni i można się pożegnać ze złotym czasem.
 • Ostatni finałowy etap, łączy w sobie wszystkie poprzednie. Nie musicie się tutaj spieszyć, cierpliwość jest tutaj kluczem, tym bardziej że na końcu będziecie mieć do zebrania mnóstwo zegarków odejmujących czas. Także jeśli musicie zwolnić, albo przystanąć to spokojnie to zróbcie, czasu jest aż nadto!

Wyzwania Włóczkowych Rycerzy:

 1. Próba #1: Bliskie Spotkanie z Yeti / Ain’t Seen Nothing Yeti
 2. Próba #2: Bez Kolejki / Jumping the Queue
 3. Próba #3: Zmiana na Gorsze / Turn for the Worse
 4. Próba #4: W Podskokach / Let’s Bounce
 5. Próba #5: Wszystko ma Dwie Strony / The Flip Side
 6. Próba #6: Mania Przechylania / Tilty Pleasures
 7. Próba #7: Droga Usłana Wieżami / Don’t Turret Up
 8. Próba #8: Na Śmierć i Morskie Życie / Sealife or Death
 9. Próba #9: Meduzy Łobuzy / You Jelly?
 10. Próba #10: Na Ostrzu Kolca / On Ya Spike
 11. Próba #11: Próba Ognia / Trial by Fire
 12. Próba #12: Wysokie Obroty / Spinning Class
 13. Próba #13: W Ciepłych Promieniach Lasera / Sweet Beams
 14. Próba #14: Nie Pękaj w Szwach / Stitch in TIme
 15. Próba #15: Jak Ryba w Wodzie / Fish 'n’ Slips
 16. Próba #16: Odjazd / The Ripsnorter

Filmik ze wszystkimi próbami:

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.