Saints Row: The Third Remastered - Genki Bowl VII DLC

Zobacz recenzję
3/10
2H
x0
x0
x1
x9
10
0
0
0
1
10
0
0
0
1

 

Genki Bowl VII to pierwszy większy dodatek do gry Saints Row: The Third. Niestety praktycznie nie posiada wątku fabularnego w postaci misji. Dodaje jedynie kilka nowych szalonych aktywności w ramach teleturnieju profesora Genki.

 

Krok po kroku:

Genki Bowl VII na szczęście nie zawiera żadnych pucharków do pominięcia – w przeciwieństwie do pozostałych dodatków. To z uwagi na fakt, że składa się praktycznie z samych aktywności, które możemy dowolną liczbę razy powtarzać po dojechaniu do ikonki na mapie świata. Aby jednak ograniczyć powtarzanie tych trybów, poniżej zaprezentuje w jakiej kolejności możemy ogarniać kolejne trofea.

 

  • Genki Apokalipsa – pojawia się jako pierwsza z konkurencji. Jest to bardzo podobna aktywność do tych znanych z podstawki. Strzelamy się z przebierańcami, by zdobyć określony próg punktowy. Z tym trybem związany jest pucharek braz Czas karmienia, jednak polecam go wykonywać w drugiej konkurencji, bo tam będzie więcej okazji.
  • Superetyczna sposobność PR-owa – Naszym celem jest podwożenie profesora Genki i spełnianie jego zachcianek przy jednoczesnym unikaniu natrętnych fanów. Możemy zgarnąć tu braz Idealnie wysmażony oraz braz Odwalcie się.
  • Włóczkazm Seksownego Kociaka – Sterujemy tu wielkim kłębkiem włóczki i taranujemy wszystko na swej drodze starając się utrzymać jak najlepsze combo. Już w pierwszym wydarzeniu możemy spokojnie ogarnąć pucharki braz Włóczkowe szaleństwo oraz braz Gdzie z tym kombosem.
  • Podniebne wyczyny Smutnej Pandy – Tym razem skaczemy ze śmigłowca i lecąc przez wyznaczone obręcze lądujemy okazyjnie na dachach by ubić znajdujących się tam przebierańców za pomocą piły łańcuchowej. Już w pierwszym wydarzeniu możemy ogarnąć trofea: braz Gładkie lądowanie, braz Kotka na gorącym blaszanym dachu oraz braz Ogień!
Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca
Ikona osiągnięcia: Idealnie wysmażony</span> / <span>Cooked To Perfection

Idealnie wysmażony / Cooked To Perfection

Usmaż 50 przechodniów przy pomocy miotacza ognia (w rozgrywce Superetycznej sposobności PR-owej). / Roast 50 peds with the car’s flamethrower (in a single instance of Super Ethical PR Opportunity).

Podczas gry w trybie Superetycznej sposobności PR-owej podwozimy profesora Genkiego i spełniamy jego zachcianki, by zaliczyć tą aktywność. Ten pucharek polecam zostawić sobie na koniec jak już będziemy musieli jechać na finalne miejsce po zapełnieniu paska przyjemności. Wtedy wozy fanów nam odpuszczają, jeśli je uprzednio zgubiliśmy i możemy spokojnie oddać się ogarnianiu tego trofeum.

Znajdujemy jakąś wygodną ulicę z większą ilością przechodniów. Aby aktywować miotacz ognia najpierw musimy go naładować, przejeżdżając kilku nieszczęśników. Gra bardzo entuzjastycznie ogłasza możliwość użycia miotacza. Jedziemy wtedy blisko chodnika i przejeżdżając obok grupek pieszych wciskamy , by ich podsmażyć. Pojazd ma cztery miotacze i trzeba się dobrze ustawiać. Wystarczy tylko krążyć po mieście i podpalać, aż do momentu zdobycia pucharka.

Jadąc blisko chodnika nie ma problemu z podpalaniem przechodniów.
Ikona osiągnięcia: Odwalcie się</span> / <span>Get Off My Back

Odwalcie się / Get Off My Back

Zniszcz 5 pojazdów pościgowych (w jednej rozgrywce Superetycznej sposobności PR-owej). / Destroy 5 chase vehicles (in a single instance of Super Ethical PR Opportunity).

Podczas gry w trybie Superetycznej sposobności PR-owej będą nas nękać natarczywi fani w charakterystycznych samochodach widocznych na screenie poniżej. Naszym zadaniem jest zniszczyć 5 takich pojazdów. Możemy przez to zepsuć dane podejście do zaliczenia aktywności z uwagi, że skończy się to sporym nabiciem paska irytacji. Dlatego po zdobyciu pucharka fanów najlepiej unikać i nie wdawać się z nimi w walkę.

Niszczyć pojazdy możemy na dwa sposoby. Ładując miotacz ognia i podpalając jak w trofeum braz Idealnie wysmażony lub też zderzać się z nimi po rozpędzeniu z użyciem nitro, jeśli takie zakupiliśmy w menu ulepszeń. Wtedy wybieramy sobie cel, wciskamy  i z jak największym impetem taranujemy.

Wszyscy fani jeżdżą identycznymi pojazdami, więc łatwo ich rozpoznać.
Ikona osiągnięcia: Gładkie lądowanie</span> / <span>Stick the Landing

Gładkie lądowanie / Stick the Landing

Wyląduj na wyspie Magarac (w Podniebnych wyczynach Smutnej Pandy). / Land on Magarac Island (in Sad Panda Skyblazing).

Bardzo prosty pucharek możliwy do zdobycia w pierwszych Podniebnych wyczynach Smutnej Pandy. Pod koniec lotu przyjdzie nam wylądować na wyspie z pomnikiem. Aby dostać trofeum musimy trafić w podświetlony okrąg miejsca lądowania.

W pierwszej tej aktywności musimy wylądować w tym zadymionym okręgu.
Ikona osiągnięcia: Kotka na gorącym blaszanym dachu</span> / <span>Cat on a Hot Tin Roof

Kotka na gorącym blaszanym dachu / Cat on a Hot Tin Roof

Zabij wszystkie maskotki na dachu (w jednej rozgrywce Podniebnych wyczynów Smutnej Pandy). / Kill all of the rooftop mascots (in a single instance of Sad Panda Skyblazing).

To w sumie najtrudniejsze trofeum w dodatku, choć też nie stanowi jakiegoś dużego problemu. W trybie Podniebnych wyczynów Smutnej Pandy kluczowe dla punktacji jest wybijanie przebierańców na dachach. Polecam wybrać pierwszą konkurencję. Poniżej znajduje się materiał wideo pokazujący jak lądować na poszczególnych dachach. Skupiamy się tu wyłącznie na tym. Olewamy loty przez kółka. Jak gdzieś zaczniemy spadać, możemy wzbić się w powietrze, lądując na balonach. Przede wszystkim najpierw lądujemy na najwyższym i z niego kierujemy się na następne. Do tego trofeum wymagane jest ubicie wszystkich możliwych w pojedynczej rozgrywce. Może to wymagać kilku prób. Sęk w tym, że mamy ograniczony czas na dachu, a niektórzy przebierańcy niestety uciekają i należy też uważać, by nie podejść za blisko armatek, bo nas wystrzelą. Po wyczyszczeniu dachu dachu pojawia się informacja „TOP OF COOL”. Pucharek wpada od razu jak pozbędziemy się wszystkich maskotek.

Ikona osiągnięcia: Ogień!</span> / <span>Flame On

Ogień! / Flame On

Przeleć przez wszystkie obręcze (w jednej rozgrywce Podniebnych wyczynów Smutnej Pandy). / Fly through all of the rings (in a single instance of Sad Panda Skyblazing).

Kolejne trofeum związane z trybem Podniebnych wyczynów Smutnej Pandy. Podczas gry przyjdzie nam tu między innymi latać przez ogniste obręcze. Generalnie zapewnia to mało punktów i nie daje szansy na zaliczenie aktywności, ale do pucharka skupmy się tylko na locie. Przede wszystkim należy tu dobrze kierować lotem wychylając  do przodu przyspieszamy lot, a do tyłu wyhamowujemy. Polecam wybrać pierwszą z dostępnych aktywności. Poniżej na materiale wideo prezentuję cały przelot przez wszystkie obręcze.

Ikona osiągnięcia: Czas karmienia</span> / <span>Feeding Time

Czas karmienia / Feeding Time

Wrzuć 5 maskotek do wody (w jednej rozgrywce Apokalipsy Genki). / Throw 5 mascots into the water (in a single instance of Apocalypse Genki).

W sumie bardzo łatwy pucharek. Podczas gry w tryb Apokalipsy Genki oprócz standardowej walki mamy tu też możliwość karmienia rekinów przeciwnikami. Polecam do tego drugą z aktywności, bo tam jest więcej miejsc, gdzie możemy się w to pobawić. Na początek polecam w tradycyjny sposób ustrzelić snajperów, bo mogą nam ubić ofiary nim dokonamy karmienia. Łatwo ich zlokalizować, bo świecą po mapie laserem. Potem wciskając łapiemy jednego z przeciwników i podchodzimy z nim do miejsca z wodą. Ponownie wciskamy , by wrzucić go do basenu. Zależnie od tego jak bardzo mamy rozwiniętą umiejętność walki, musimy się odpowiednio ustawić, by przypadkowo nie rzucić przeciwnikiem za daleko i nie zabić go na ścianie dalej. Jeśli trafimy do wody to automatycznie nieszczęśnik skończy jako karma rekina. W pojedynczej rozgrywce musimy tak wrzucić pięciu przeciwników.

Każde nakarmienie rekina jest potwierdzane stosowną informacją.
Ikona osiągnięcia: Śmierć w dżungli</span> / <span>Murder in the Jungle

Śmierć w dżungli / Murder in the Jungle

Ukończ obie instancje Apokalipsy Genki. / Finish both instances of Apocalypse Genki.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu obu pierwszych aktywności.

Ikona osiągnięcia: Włóczkowe szaleństwo</span> / <span>Storm the Yarn

Włóczkowe szaleństwo / Storm the Yarn

Zniszcz pojazd myszy podczas Włóczkazmu Seksownego Kociaka. / Destroy a mouse ATV during Sexy Kitten Yarngasm.

Wątpię, by ktokolwiek przegapił to trofeum. W trybie Włóczkazmu Seksownego Kociaka taranujemy kulką włóczki wszystko na swojej drodze i bez wątpienia trafi się niejeden z tych dziwnych pojazdów.

Ikona osiągnięcia: Gdzie z tym kombosem</span> / <span>C-C-C-Combo Breaker

Gdzie z tym kombosem / C-C-C-Combo Breaker

Dokonaj zniszczeń na 150000$ przy pomocy jednego kombosa podczas Włóczkazmu Seksownego Kociaka. / Cause $150,000 worth of damage in a single Sexy Kitten Yarngasm combo.

Z opisu wygląda to trochę niebezpiecznie, ale wcale tak nie jest. Spokojnie możemy to ogarnąć już podczas pierwszej rozgrywki. Kluczowe jest, by nigdzie się nie zablokować i taranować wszystko na swej drodze. Gdy widzimy, że combo może nam zaraz się skończyć, możemy skorzystać z fali uderzeniowej wciskając . Ta szybko i skutecznie niszczy pobliskie obiekty.

Utrzymując solidne combo bez problemu można osiągnąć wymagany wynik.
Ikona osiągnięcia: Mistrz Genkibowl</span> / <span>Genki Bowl Champ

Mistrz Genkibowl / Genki Bowl Champ

Ukończ wszystkie akcje w Genki Bowl VII. / Complete all activity instances in Genki Bowl VII.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu wszystkich aktywności.