Saints Row: The Third Remastered – Genki Bowl VII – Poradnik do trofeów

 

Genki Bowl VII to pierwszy większy dodatek do gry Saints Row: The Third. Niestety praktycznie nie posiada wątku fabularnego w postaci misji. Dodaje jedynie kilka nowych szalonych aktywności w ramach teleturnieju profesora Genki.

 

Jak oceniasz trudność 100% w Saints Row: The Third - Genki Bowl VII?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia 100%: 3/10
 • Czas do zdobycia 100%: 2 godziny
 • Liczba trofeów: platynax0zlotox0 x1 x9
 • Liczba trofeów offline: 10
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: Jednokrotne zaliczenie każdej z nowych aktywności
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

W ramach podziękowania za poradnik, o ile się oczywiście przydał, możesz postawić mi kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

Genki Bowl VII na szczęście nie zawiera żadnych pucharków do pominięcia – w przeciwieństwie do pozostałych dodatków. To z uwagi na fakt, że składa się praktycznie z samych aktywności, które możemy dowolną liczbę razy powtarzać po dojechaniu do ikonki na mapie świata. Aby jednak ograniczyć powtarzanie tych trybów, poniżej zaprezentuje w jakiej kolejności możemy ogarniać kolejne trofea.

 • Genki Apokalipsa – pojawia się jako pierwsza z konkurencji. Jest to bardzo podobna aktywność do tych znanych z podstawki. Strzelamy się z przebierańcami, by zdobyć określony próg punktowy. Z tym trybem związany jest pucharek braz Czas karmienia, jednak polecam go wykonywać w drugiej konkurencji, bo tam będzie więcej okazji.
 • Superetyczna sposobność PR-owa – Naszym celem jest podwożenie profesora Genki i spełnianie jego zachcianek przy jednoczesnym unikaniu natrętnych fanów. Możemy zgarnąć tu braz Idealnie wysmażony oraz braz Odwalcie się.
 • Włóczkazm Seksownego Kociaka – Sterujemy tu wielkim kłębkiem włóczki i taranujemy wszystko na swej drodze starając się utrzymać jak najlepsze combo. Już w pierwszym wydarzeniu możemy spokojnie ogarnąć pucharki braz Włóczkowe szaleństwo oraz braz Gdzie z tym kombosem.
 • Podniebne wyczyny Smutnej Pandy – Tym razem skaczemy ze śmigłowca i lecąc przez wyznaczone obręcze lądujemy okazyjnie na dachach by ubić znajdujących się tam przebierańców za pomocą piły łańcuchowej. Już w pierwszym wydarzeniu możemy ogarnąć trofea: braz Gładkie lądowanie, braz Kotka na gorącym blaszanym dachu oraz braz Ogień!

 

Poradnik:

braz Idealnie wysmażony / Cooked To Perfection
Usmaż 50 przechodniów przy pomocy miotacza ognia (w rozgrywce Superetycznej sposobności PR-owej). / Roast 50 peds with the car’s flamethrower (in a single instance of Super Ethical PR Opportunity).

Podczas gry w trybie Superetycznej sposobności PR-owej podwozimy profesora Genkiego i spełniamy jego zachcianki, by zaliczyć tą aktywność. Ten pucharek polecam zostawić sobie na koniec jak już będziemy musieli jechać na finalne miejsce po zapełnieniu paska przyjemności. Wtedy wozy fanów nam odpuszczają, jeśli je uprzednio zgubiliśmy i możemy spokojnie oddać się ogarnianiu tego trofeum.

Znajdujemy jakąś wygodną ulicę z większą ilością przechodniów. Aby aktywować miotacz ognia najpierw musimy go naładować, przejeżdżając kilku nieszczęśników. Gra bardzo entuzjastycznie ogłasza możliwość użycia miotacza. Jedziemy wtedy blisko chodnika i przejeżdżając obok grupek pieszych wciskamy , by ich podsmażyć. Pojazd ma cztery miotacze i trzeba się dobrze ustawiać. Wystarczy tylko krążyć po mieście i podpalać, aż do momentu zdobycia pucharka.

Jadąc blisko chodnika nie ma problemu z podpalaniem przechodniów.

 

braz Odwalcie się / Get Off My Back
Zniszcz 5 pojazdów pościgowych (w jednej rozgrywce Superetycznej sposobności PR-owej). / Destroy 5 chase vehicles (in a single instance of Super Ethical PR Opportunity).

Podczas gry w trybie Superetycznej sposobności PR-owej będą nas nękać natarczywi fani w charakterystycznych samochodach widocznych na screenie poniżej. Naszym zadaniem jest zniszczyć 5 takich pojazdów. Możemy przez to zepsuć dane podejście do zaliczenia aktywności z uwagi, że skończy się to sporym nabiciem paska irytacji. Dlatego po zdobyciu pucharka fanów najlepiej unikać i nie wdawać się z nimi w walkę.

Niszczyć pojazdy możemy na dwa sposoby. Ładując miotacz ognia i podpalając jak w trofeum braz Idealnie wysmażony lub też zderzać się z nimi po rozpędzeniu z użyciem nitro, jeśli takie zakupiliśmy w menu ulepszeń. Wtedy wybieramy sobie cel, wciskamy i z jak największym impetem taranujemy.

Wszyscy fani jeżdżą identycznymi pojazdami, więc łatwo ich rozpoznać.

 

braz Gładkie lądowanie / Stick the Landing
Wyląduj na wyspie Magarac (w Podniebnych wyczynach Smutnej Pandy). / Land on Magarac Island (in Sad Panda Skyblazing).

Bardzo prosty pucharek możliwy do zdobycia w pierwszych Podniebnych wyczynach Smutnej Pandy. Pod koniec lotu przyjdzie nam wylądować na wyspie z pomnikiem. Aby dostać trofeum musimy trafić w podświetlony okrąg miejsca lądowania.

W pierwszej tej aktywności musimy wylądować w tym zadymionym okręgu.

 

braz Kotka na gorącym blaszanym dachu / Cat on a Hot Tin Roof  
Zabij wszystkie maskotki na dachu (w jednej rozgrywce Podniebnych wyczynów Smutnej Pandy). / Kill all of the rooftop mascots (in a single instance of Sad Panda Skyblazing).

To w sumie najtrudniejsze trofeum w dodatku, choć też nie stanowi jakiegoś dużego problemu. W trybie Podniebnych wyczynów Smutnej Pandy kluczowe dla punktacji jest wybijanie przebierańców na dachach. Polecam wybrać pierwszą konkurencję. Poniżej znajduje się materiał wideo pokazujący jak lądować na poszczególnych dachach. Skupiamy się tu wyłącznie na tym. Olewamy loty przez kółka. Jak gdzieś zaczniemy spadać, możemy wzbić się w powietrze, lądując na balonach. Przede wszystkim najpierw lądujemy na najwyższym i z niego kierujemy się na następne. Do tego trofeum wymagane jest ubicie wszystkich możliwych w pojedynczej rozgrywce. Może to wymagać kilku prób. Sęk w tym, że mamy ograniczony czas na dachu, a niektórzy przebierańcy niestety uciekają i należy też uważać, by nie podejść za blisko armatek, bo nas wystrzelą. Po wyczyszczeniu dachu dachu pojawia się informacja „TOP OF COOL”. Pucharek wpada od razu jak pozbędziemy się wszystkich maskotek.

 

braz Ogień! / Flame On
Przeleć przez wszystkie obręcze (w jednej rozgrywce Podniebnych wyczynów Smutnej Pandy). / Fly through all of the rings (in a single instance of Sad Panda Skyblazing).

Kolejne trofeum związane z trybem Podniebnych wyczynów Smutnej Pandy. Podczas gry przyjdzie nam tu między innymi latać przez ogniste obręcze. Generalnie zapewnia to mało punktów i nie daje szansy na zaliczenie aktywności, ale do pucharka skupmy się tylko na locie. Przede wszystkim należy tu dobrze kierować lotem wychylając do przodu przyspieszamy lot, a do tyłu wyhamowujemy. Polecam wybrać pierwszą z dostępnych aktywności. Poniżej na materiale wideo prezentuję cały przelot przez wszystkie obręcze.

 

braz Czas karmienia / Feeding Time
Wrzuć 5 maskotek do wody (w jednej rozgrywce Apokalipsy Genki). / Throw 5 mascots into the water (in a single instance of Apocalypse Genki).

W sumie bardzo łatwy pucharek. Podczas gry w tryb Apokalipsy Genki oprócz standardowej walki mamy tu też możliwość karmienia rekinów przeciwnikami. Polecam do tego drugą z aktywności, bo tam jest więcej miejsc, gdzie możemy się w to pobawić. Na początek polecam w tradycyjny sposób ustrzelić snajperów, bo mogą nam ubić ofiary nim dokonamy karmienia. Łatwo ich zlokalizować, bo świecą po mapie laserem. Potem wciskając łapiemy jednego z przeciwników i podchodzimy z nim do miejsca z wodą. Ponownie wciskamy , by wrzucić go do basenu. Zależnie od tego jak bardzo mamy rozwiniętą umiejętność walki, musimy się odpowiednio ustawić, by przypadkowo nie rzucić przeciwnikiem za daleko i nie zabić go na ścianie dalej. Jeśli trafimy do wody to automatycznie nieszczęśnik skończy jako karma rekina. W pojedynczej rozgrywce musimy tak wrzucić pięciu przeciwników.

Każde nakarmienie rekina jest potwierdzane stosowną informacją.

 

braz Śmierć w dżungli / Murder in the Jungle
Ukończ obie instancje Apokalipsy Genki. / Finish both instances of Apocalypse Genki.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu obu pierwszych aktywności.

 

braz Włóczkowe szaleństwo / Storm the Yarn
Zniszcz pojazd myszy podczas Włóczkazmu Seksownego Kociaka. / Destroy a mouse ATV during Sexy Kitten Yarngasm.

Wątpię, by ktokolwiek przegapił to trofeum. W trybie Włóczkazmu Seksownego Kociaka taranujemy kulką włóczki wszystko na swojej drodze i bez wątpienia trafi się niejeden z tych dziwnych pojazdów.

 

braz Gdzie z tym kombosem / C-C-C-Combo Breaker
Dokonaj zniszczeń na 150000$ przy pomocy jednego kombosa podczas Włóczkazmu Seksownego Kociaka. / Cause $150,000 worth of damage in a single Sexy Kitten Yarngasm combo.

Z opisu wygląda to trochę niebezpiecznie, ale wcale tak nie jest. Spokojnie możemy to ogarnąć już podczas pierwszej rozgrywki. Kluczowe jest, by nigdzie się nie zablokować i taranować wszystko na swej drodze. Gdy widzimy, że combo może nam zaraz się skończyć, możemy skorzystać z fali uderzeniowej wciskając . Ta szybko i skutecznie niszczy pobliskie obiekty.

Utrzymując solidne combo bez problemu można osiągnąć wymagany wynik.

 

srebro Mistrz Genkibowl / Genki Bowl Champ
Ukończ wszystkie akcje w Genki Bowl VII. / Complete all activity instances in Genki Bowl VII.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu wszystkich aktywności.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!