Shines Over: The Damned

3/10
2+H
x0
x3
x4
x6
13
0
10
2
2
Cover Art:Shines Over: The Damned – Poradnik do trofeów
13
0
10
2
2

 

Shines Over: The Damned to eksperymentalny horror pierwszo-osobowy z eksperymentalnym calakiem, choć ironia chciała, żeby nie sama gra była tu najstraszniejsza.

 

KROK PO KROKU:

Normalnie podzieliłbym to na etapy, aczkolwiek nie miałoby to sensu w przypadku tej gry z kilku powodów:

  1. Nie ma tutaj wyboru rozdziałów, dlatego jeśli coś się nie uda, trzeba przechodzić całą grę od nowa. To sprawia, że nie jestem w stanie określić ile podejść będziesz potrzebować.
  2. Zanim pomyślisz o wykorzystaniu chmury do przechowywania zapisów – to Ci również nie pomoże, gdyż gra nigdy nie zapisuje postępów.
  3. Najważniejszy powód, dla którego nie robię tego tak jak zazwyczaj: Zdobycie 100% trofeów jest obecnie niemożliwe ze względu na trofeum  Map 5. Jeśli zamierzasz grać w tę grę z zamiarem łowienia trofek i przejmujesz się procentami na PSNProfiles, to ogrywasz ten tytuł na własną odpowiedzialność.
Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca
Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 1

Map 1

Map 1 Completed Without Retrying

Możliwe do przeoczenia

Trofeum przyznawane za bezbłędne ukończenie pierwszej mapy. Jedynymi zagrożeniami na tej mapie jest jedna przepaść i potwór, którego można wypędzić, wykonując poprawnie Quick Time Event’a. Otrzymasz trofeum po ukończeniu mapy.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 2 1st Zone

Map 2 1st Zone

Map 2 First Zone Completed Without Falling

Możliwe do przeoczenia

Trofeum jest przyznawane za bezbłędne ukończenie pierwszej połowy drugiej mapy. Przejdź do trofeum  Map 2 po szczegóły.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 2 2nd Zone

Map 2 2nd Zone

Map 2 Second Zone Completed Without Falling

Możliwe do przeoczenia

Trofeum jest przyznawane za bezbłędne ukończenie drugiej połowy drugiej mapy. Przejdź do trofeum  Map 2 po szczegóły.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 2

Map 2

Map 2 Completed Without Retrying

Możliwe do przeoczenia

Trofeum jest przyznawane za bezbłędne ukończenie całej drugiej mapy. Na tej mapie będzie trochę skakania. Zadaniem jest przedostanie się na drugą stronę po niewidzialnych platformach, które pojawiają się w momencie kontaktu z nimi. Te platformy są oznaczone kulami światła, które znikają, gdy podejdzie się zbyt blisko. Zalecam zrobienie zrzutu ekranu.

Aby trofeum wpadło, trzeba ukończyć obydwie połowy bez żadnego zgonu. Zgon w dowolnym momencie drugiej mapy sprawi, że wymagane będzie kolejne podejście.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 3

Map 3

Map 3 Completed Without Retrying

Możliwe do przeoczenia

Trofeum przyznawane za bezbłędne ukończenie trzeciej mapy. Tutaj jest zdecydowanie najwięcej zagrożeń: duchy, które zechcą dosłownie pożreć twoją duszę, jezioro krwi z zakazem pływania mimo, że to teren niestrzeżony i na deser, straszaki za niewłaściwe wykonanie zagadki, powodujące u naszego bohatera zawał serca i zgon na miejscu. O ile dwie pierwsze rzeczy da się łatwo ominąć, tak ze wspomnianą zagadką sprawa się nieco komplikuje.

Zagadka polega na wyborze zestawu ośmiu znaków w odpowiedniej kolejności. Jakiej? Na to pytanie odpowiada 8 kul rozsianych po mapie. Zebranie kolejno 2, 4, 6 i 8 kul ujawnia jedną czwartą rozwiązania widnejącego na kamiennej ścianie. Nie trzeba zbierać ich wszystkich w celu ukończenia zagadki, ale można za to otrzymać trofeum Map 3 Orbs, więc jest ku temu zachęta. W opisie wspomnianego trofeum znajdziesz film z ich lokacjami, na wypadek gdybyś miał problem z ich odnalezieniem. Pamiętaj, aby wprowadzać znaki w kolejności od góry do dołu.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 4 Scythes

Map 4 Scythes

Map 4 Dodge All Scythes

Możliwe do przeoczenia

Trofeum przyznawane za uniknięcie wszystkich kos na mapie czwartej bez skuchy. Trzeba ich uniknąć w celu zdobycia trofeum Map 4. Te kosy zaczynają się poruszać w momencie, gdy do nich podejdziesz. Trzeba wyczuć odpowiedni moment, by przebiec przed nimi bez zgonu.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 4

Map 4

Map 4 Completed Without Retrying

Możliwe do przeoczenia

Trofeum przyznawane za bezbłędne ukończenie czwartej mapy. Poza wyżej wspomnianymi kosami jest jeszcze potwór do przepędzenia poprzez Quick Time Event.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 5

Map 5

Map 5 Completed Without Damage

Zglitchowane

Trofeum przyznawane za bezbłędne ukończenie piątej mapy. Cała ta mapa to auto scroller na łodzi, więc jedyne o co musisz się martwić, to unikanie przeszkód i świecących się ptaków lecących w twoim kierunku. Mimo wszystko muszę jednak ze smutkiem poinformować, że trofeum jest zglitchowane, przez co jej zdobycie jest obecnie niemożliwe.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Completed

Completed

Game Completed

Fabularne

Jedyne trofeum fabularne w tej grze przyznawane za ukończenie jej po raz pierwszy.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 3 Orbs

Map 3 Orbs

Map 3 Collect Eight Orbs

Możliwe do przeoczenia

Trofeum jest przyznawane za znalezienie wszystkich ośmiu kul na trzeciej mapie. Zdobycie ich jest wskazane ze względu na zagadkę na końcu mapy. Poniżej znajdziesz film pokazujący ich lokacje.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 5 Five Orbs

Map 5 Five Orbs

Map 5 Collect Five Orbs

Możliwe do przeoczenia

Trofeum jest przyznawane za zdobycie pięciu kul na piątej mapie. Skonsultuj się z Map 5 Ten Orbs, aby zobaczyć szczegóły.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Map 5 Ten Orbs

Map 5 Ten Orbs

Map 5 Collect Ten Orbs

Możliwe do przeoczenia

Trofeum jest przyznawane za zdobycie dziesięciu kul na piątej mapie. Kule znajdują się na brzegach rzeki i trzeba najechać na brzegi w odpowiednim momencie, aby je zebrać. Jak wspomniałem w przypadku  Map 5, brzegi nie zadają obrażeń, ale wszystko inne już tak, a niektóre kule umieszczone są w niebezpiecznych miejscach. Żeby było tego mało, to albo umiejscowienie kul, albo umiejscowienie przeszkód zdaje się być losowe. Na dobrą sprawę nie trzeba tego robić bez zgonu, więc można próbować do skutku, kosztem utraty kul zebranych do momentu śmierci. To jest jak najbardziej wykonalne, więc próbuj.

Ikona osiągnięcia: </span><span>100% Complete

100% Complete

Unlock all trophies

Zglitchowane

To trofeum powinno wpaść po zdobyciu wszystkich pozostałych. Jednak z powodu zglitchowania trofeum Map 5, to trofeum, a zarazem 100% trofeów w tej grze, jest na chwilę obecną niemożliwe do zdobycia.