Terminator Resistance – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Terminator Resistance to całkiem prosta platynka, dobra dla każdego zbieracza. Plusem jest możliwość zaliczenia jej w jednym przejściu i ogrania tego wszystkiego na łatwym poziomie trudności. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to jeden pucharek do przeoczenia. Platyna wpada w rytm wybijanych blaszanych przeciwników.

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
  • Czas do zdobycia platyny: ~10 godzin
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox7 x7 x11
  • Liczba trofeów offline: 26
  • Liczba trofeów online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: 1 (braz Beznadzieja) 
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

Pierwsze i najważniejsze to to, że w grze mamy jeden pucharek do pominięcia. Już od samego początku musicie mieć go na uwadze. W grze będziemy mogli rozwijać umiejętności naszego bohatera. Skupiamy się przede wszystkim na tym, aby maksymalnie rozwinąć umiejętność otwierania zamków w drzewku nauki. Robiąc misje poboczne i w sumie jakiekolwiek inne czynności, zdobywamy punkty doświadczenia. Za nie możemy rozwijać nasze skille. Skupiamy się przede wszystkim na tym, aby maksymalnie rozwinąć drzewko nauki i umiejętność otwierania zamków.

W międzyczasie zbieramy notatki i wykonujemy misje poboczne. Dodatkowo staramy się wbić wszystkie inne pucharki związane z walką lub wykonaniem konkretnej czynności.

Platynkę w grze możemy spokojnie ogarnąć na łatwym poziomie trudności i tym samym zdjąć ją podczas jednego przejścia. Uczulam Was na to, że jeżeli nie wbijecie pucharka z zamkiem, będziecie musieli powtórzyć grę do tego momentu i dodatkowo zebrać odpowiednią ilość doświadczenia, by tę skill podnieść do maksymalnego poziomu. Wspomnę jeszcze, że gra robi zapis na początku każdego rozdziału, gdyby z jakiejś przyczyny nie zaliczylibyście jakiegoś pucharka oprócz trofeum Beznadzieja.

Sama gra jest prościutka i nie będzie wymagała od Was jakiegoś wielkiego wkładu czasowego.

 

Jeżeli zauważyliście jakieś nieścisłości lub macie jakieś wskazówki do pucharków, proszę o pozostawienie komentarza pod poradnikiem. Będę wdzięczny.

 

Poradnik:

platyna No problemo / No problemo
Zdobądź wszystkie trofea. / Acquire all the trophies.

Gratulacje. 🙂

 

srebro Hasta la vista, baby / Hasta la vista, baby
Zniszcz swojego pierwszego T-800. / Destroy your first T-800.

Pierwszy raz będziecie mieli możliwość załatwienia T-800 podczas rozdziału „Dzielnica medyczna”. Będziecie musieli dostać się do oddziału medycznego, wykonać przydzielone zadanie i się ewakuować. Pamiętajcie, żeby przeszukiwać różnego rodzaju skrzynki, zapewne niektóre z nich będą zawierać granaty – zachowajcie je. Teraz, gdy już będziecie musieli udać się do wyjścia/ewakuować się, teren zaczną patrolować terminatory. Gdy tylko wydostaniecie się z budynku, będzie szła ich cała chmara w Waszą stronę, możecie użyć skanera, żeby zorientować się gdzie się znajdują. Gdy już będą odpowiednio blisko, zapewne zaraz za filarem, pociśnijcie w ich stronę parę granatów. Powinniście jednego, jak nie więcej, rozwalić.

Ewentualnie możecie poczekać aż znajdziecie się z metrze i spotkacie ruch oporu. Otrzymacie od nich Pistolet Plazmowy, który jest idealny do rozpierduchy blaszaków. Teraz sprawa wygląda prosto, walicie w terminatory do oporu.

 

braz To ptak… / It’s a bird…
Zniszcz T-800 z miotaczem ognia strzelając mu w zbiornik paliwa. / Destroy a T-800 Flamethrower by shooting it’s fuel tank.

W misji „Powrót do pasadeny” spotkacie T-800 z miotaczem. Za zadanie będziecie mieli dotarcie do punktu obserwacyjnego. Gdy to wykonujecie, rozejrzyjcie się co nieco po terenie i korzystajcie ze skanera. Zauważycie, że kręcą się tu blaszaki z palnikiem. Znajdźcie sobie sposobną ofiarę, wycelujcie w zbiornik i mamy latającego T-800.

 

braz Haker / Hacker
Zhakuj 10 urządzeń. / Successfully hack 10 devices.

Podczas misji w dzielnicy medycznej, otrzymacie urządzenie, dzięki któremu możecie hakować różne rzeczy, takie jak drzwi czy wieżyczki. Samo hakowanie to mini gierka podobna do Froggera.

 

braz Pomocna dłoń / Helping Hand
Zhakuj wieżyczkę. / Successfully hack a Turret.

Podczas misji w dzielnicy medycznej otrzymacie urządzenie, dzięki któremu możecie hakować różne rzeczy, takie jak drzwi czy wieżyczki. Samo hakowanie to mini gierka podobna do Froggera. Na pierwszą wieżyczkę natrafisz całkiem szybko po tym, jak rozdzielisz się z Jennifer. Będziesz musiał wejść do podziemnego parkingu i tu jest wieżyczka. Pamiętaj, by zakraść się do niej bez wykrycia od tyłu.

 

braz Majster / Tinker
Ulepsz swoją broń. / Upgrade your weapon.

Związane z fabułą. Gdy dotrzecie do schronu ruchu oporu, pogadajcie z Alvinem – da Wam zadanie ulepszenia swojej broni. Jest to bardzo prosta mechanika, więc nie będziecie mieli z tym problemu.

 

braz Zrób hałas / Turn Up the Radio
Zdenerwuj Alvina za pomocą radia Ryana. / Use Ryan’s boombox to annoy Alvin.

Gdy ukończycie misje w Powrocie do Passadeny, wrócicie do schronu ruchu oporu. Porozmawiajcie z Ryanem lub nawet on Was zaczepi i poprosi Was o znalezienie radia. Jest to jedno z zadań pobocznych. Radio możecie znaleźć w kolejnej misji „Polowanie”. Gdy już ją ukończycie i wrócicie do schronu, zajrzyjcie do warsztatu, gdzie znajdziecie Ryana z radiem. Teraz podejdźcie do radia i je włączcie, ponownie wykonajcie interakcję w celu pogłośnienia muzyki. Nie potrwa to długo a przyleci Alvin i będzie coś mamrotał, że musi się skupić i wyłączy wam radio.

 

braz Badacz / Researcher
Wykonaj przynajmniej „dobre” zdjęcie przeciwnika. / Take at least a 'good’ photo of an enemy.

Po tym jak wykonasz misję „W oku cyklonu”, znajdziesz się w schronie ruchu oporu, będziesz musiał porozmawiać z Kwatermistrzem. On da Ci usprawnione gogle, za pomocą których będziesz mógł robić zdjęcia. W kolejnej misji, „Powrót do Passadeny”, możesz się wykazać jak dobrym fotografem jesteś i tym samym zgarnąć pucharek.

Podczas zadania pobocznego w misji „Powrót do Passadeny” będziecie musieli sfotografować T-47. Jeżeli chcecie mieć ten pucharek jak najszybciej z głowy, zróbcie zdjęcie jakiejkolwiek jednostce blaszanej.

 

braz Nie tylko priorytety / Not a Mission Priority
Wykonaj misję poboczną. / Complete a side objective.

Gdy będziesz znajdować się w Azylu, nie zapomnij porozmawiać z NPC. Poproszą Cię o wykonanie różnych zadań. Stąd udasz się do dzielnicy przemysłowej, gdy spojrzysz na mapę będziesz miał zaznaczone zadania poboczne jako niebieski diament. Wykonaj jedno z nich a pucharek wpadnie. Pamiętaj, aby podchodzić i rozmawiać z ludźmi, gdy znajdziecie się w azylu lub schronie ruchu oporu.

 

braz Bułka z masłem / Easy Money
Otwórz 10 zamków. / Successfully open 10 locks.

Za pomocą wytrycha, którego możecie kupić, zdobyć lub samemu stworzyć, musicie otworzyć 10 zamków. Oczywiście w grze jest więcej zamkniętych na zamek, które będziesz musiał z czystej ciekawości otworzyć. Tym samym pucharek powinien wpaść Wam naturalnie. Sama mechanika jest jest bardzo prosta, wymaga odpowiedniego kręcenia gałkami pada.

 

braz Złota rączka / Handyman
Wytwórz 5 przedmiotów. / Successfully craft 5 items.

W terenie, na którym będziecie eksterminować, znajdziecie dość sporą liczbę różnych materiałów. Znajdziecie także stoły rzemieślnicze, czy to w kryjówkach lub bezpiecznych schronieniach, w których możecie tworzyć różnego rodzaju przedmioty. Jednym z typowych przedmiotów, które będziecie tworzyć, jest wytrych. Są też inne rzeczy, które możecie zrobić, takie jak naboje, granaty czy chociażby apteczki. Korzystajcie ze stołów, a pucharek będzie Wam dany.

 

braz Kronikarz / Journalist
Znajdź notatkę. / Find a note.

Zobacz pucharek srebro Historyk.

 

braz Beznadzieja / No Hope
Otwórz tajemnicze drzwi w Pasadenie. / Open the unlockable door in Pasadena.

Możliwe do przeoczenia!

Gdy znajdziecie się na terenie Passadeny – podczas misji „Powrót do Passadeny” – natkniecie się na drzwi, które zamknięte są na klucz. Wystarczy, że otworzycie je za pomocą wytrychu i pucharek jest Wasz. Musicie mieć też na uwadze to, że Wasz poziom umiejętności Otwieranie zamków w drzewku nauki musi być na poziomie 3. Umiejętność otwierania zamków na tym poziomie pozwoli Wam otwierać te oznaczone jako „trudne”. Zalecam od samego początku gry rozwijać tę umiejętność. Gdy tego nie zrobimy, nie otworzymy tego zamka, a co za tym idzie, będziemy musieli całą grę do tego momentu powtórzyć. Jest to istotne, jeżeli chcemy zaliczyć platynkę podczas jednego przejścia.

 

srebro Bratobójczy ogień / Taste of Your Own Medicine
Zabij wroga za pomocą zhakowanej wieżyczki. / Get an enemy killed by a hacked Turret.

Podczas misji „Odsiecz”, w dzielnicy medycznej, udamy się do podziemnego parkingu i napotkamy tam wieżyczki. Pierwsza z nich będzie kontrolowała teren sama, w następnej lokacji mamy już dwie. Wystarczy, że zakradniemy się do jednej, zhakujemy ją, a ta skieruje ogień w stronę drugiej wieżyczki i ją zniszczy. W huku strzałów i okrzykach cierpienia wpadnie nam pucharek.

 

srebro Cichy zabójca / Efficient Killer
Zabij Terminatora za pomocą Egzekutora. / Kill a Terminator using a Termination Knife.

Przed misją „Powrót do Passadeny” udacie się do Azylu. Tu Ryan podzieli się z Wami historyjką i przedstawi Wam egzekutora. To taki elektryczny nóż, który powala terminatora jednym pchnięciem. Zostanie Wam też zaprezentowana instrukcja jak się tą niebezpieczną bronią obsługiwać. Pamiętaj, że jest to broń jednorazowego użytku. Staraj się jej nie marnować, Ryana da Wam tylko dwa ostrza i jeżeli chcecie je sami tworzyć – musicie podnieść poziom umiejętności tworzenia do poziomu 3.

 

srebro Awaria zasilania / Blackout
Zniszcz posterunek Skynetu. / Destroy a Skynet Outpost.

Podczas misji „Powrót do Passadeny” otrzymacie dwie misje poboczne. Polegać one będą na tym, by zniszczyć posterunki Skynetu, jeden będzie na zachodzie a drugi na wschodzie. Niszczenie posterunków polega na tym, by przeciążyć główny generator – w tym celu będziemy musieli zhakować konsolę.

 

srebro I tak się liczy jako jeden / Still Counts as One
Zniszcz T-47 patrolującego Pasadenę. / Destroy the T-47 that occupies Pasadena.

Podczas misji „Powrót do Passadeny” otrzymacie zadanie, by sfotografować w celach dydaktycznych T-47. Gdy już to zadanie wykonacie, możecie tę jednostkę zniszczyć, a w jej szczątkach znaleźć pucharek.

 

srebro To dla mnie ważne! / Priority to Me!
Wykonaj 5 misji pobocznych. / Complete 5 side objectives.

To są po prostu dodatkowe zadania, które otrzymacie od enpeceków. Zawsze należy z wszystkimi rozmawiać, czy to w azylu, czy schronie ruchu oporu. Podczas wykonywania misji głównych dostaniecie powiadomienia o opcjonalnych zadaniach. Samych misji pobocznych jest więcej, ale jak to mówią, im wcześniej, tym lepiej 😉 Wystarczy zwracać na to uwagę i po prostu je wykonywać.

Punkty doświadczenia przydadzą się chociażby do tego, aby odblokować sobie umiejętność otwierania zamków na trzecim poziomie.

 

srebro Historyk / Historian
Znajdź 10 notatek. / Find 10 notes.

W grze znajdziecie więcej niż 10 notatek – jest ich w sumie 32. Możecie zawsze sobie sprawdzić ile już ich zebraliście, wciskając i zaglądając do archiwum. Zachęcam do przeszukiwania terenu, szczególnie kryjówek jak i miejsc misji pobocznych, które znajdziecie na mapie zaznaczone na niebiesko. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć gdzie i które ja zdobyłem, tylko uprzedzam, że nie pokazywałem dokładnie na mapie gdzie się znajduję. Sprawa powinna być na tyle prosta, gdyż możecie się stosunkowo łatwo zorientować po zerknięciu na minimapkę w prawym górnym rogu ekranu.

 

zloto Mało brakowało / Close call
Ucieknij z Pasadeny wraz z resztą ocalałych. / Escape from Pasadena with other survivors.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

zloto Kontakt / Contact
Nawiąż kontakt z uwięzionymi żołnierzami Ruchu Oporu. / Make contact with the imprisoned Resistance Soldiers.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

zloto Powrót do domu / Coming Home
Znajdź schron Południowej Dywizji Ruchu Oporu. / Find the South Division’s Resistance Shelter.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

zloto Role się odwracają / The Tide Is Turning
Opuść Śródmieście z Alvinem. / Escape Downtown with Alvin.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

zloto Nie ze mną te numery… / Fool Me Once…
Zniszcz Infiltratora. / Destroy the Infiltrator.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

zloto Druga generacja / Second Generation
Przechwyć kody bezpieczeństwa Skynetu ze zniszczonego Czołgu HK. / Obtain Skynet security codes from a fallen HK Tank.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

zloto Jeszcze tu wrócę / I’ll be Back
Ukończ grę na jakimkolwiek poziomie trudności. / Complete the game on any difficulty level.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

Poradnik napisany na bazie własnych doświadczeń.
Proszę nie kopiować treści bez zgody autora.

Grę udostępnił wydawca.