The Crew Motorfest

Zobacz recenzję
by
23 września 2023
17
3/10
24+H
x1
x3
x5
x42
48
3
0
0
1
48
3
0
0
1

The Crew Motorfest

 

The Crew Motorfest to trzecia odsłona samochodowej „Ekipy” od Ubisoftu. Przygotowana przez zespół Ivory Tower produkcja zabiera nas na Hawaje, gdzie trwa motoryzacyjny festiwal. Festiwal, w którym główną nagrodą jest łatwy w zdobyciu platynowy puchar!

 

[poll id=”284″]

 

Krok po kroku:

Po prostu się baw! – w The Crew Motorfest nie da się jasno określić drogi do platyny. Poniżej podrzucę tylko kilka tipów, które mogą się przydać:

 

Poziomy osi czasu i poziomy legendy:

 • Jak najszybciej ukończ 3 playlisty aby odblokować menu MainStage, gdzie będziesz mógł odbierać nagrody z osi czasu i poziomów legendy.
 • Każda z 3 osi czasu ma 4 poziomy – po wbiciu 4 poziomu w dowolnej osi czasu odblokujesz poziomy legendy (swego rodzaju season pass), który odkryje przed Tobą kolejne poziomy z nagrodami.
 • Poziomy te resetują się co miesiąc, równocześnie ze zmianą tematu przewodniego festiwalu – poziomów tych potrzebujesz do trofeum zloto Festiwalowe fanfary / Festival Fanfare 100 . Możesz w jednym miesiącu zdobyć wymaganą liczbę poziomów, lub jeśli grasz z doskoku, kumulacyjnie po kilka poziomów na sezon. Pamiętaj jednak, że konwersja poziomów na „poziomy Motorfest” ma miejsce dopiero na koniec danego sezonu.

 

Summit Contest:

 • Summit Contest to cotygodniowe rozgrywki składające się z 9 eventów (6 wyścigów + 3 wyzwania). Można je powtarzać do woli, a ich celem jest uzyskanie jak najlepszego czasu przejazdu w wyścigach oraz jak najlepszych wyników w wyzwaniach.
 • Po ukończeniu każdego eventu otrzymujesz punkty, które następnie zsumowane ze wszystkich 9 eventów ustawiają Cię na odpowiednim miejscu w tygodniowym rankingu.
 • Miejsce w rankingu definiuje to, które z nagród otrzymasz po ukończeniu tygodnia. Dostępne są 4 progi rankingowe: Brązowy – ukończenie przynajmniej jednego eventu; Srebrny – zajęcie miejsca w pierwszych 40 000 graczy; Złoty – zajęcie miejsca w pierwszych 20 000 graczy; Platynowy – zajęcie miejsca w pierwszych 10 000 graczy.
 • Do niektórych eventów będziesz potrzebował narzuconego z góry samochodu co wiąże się z czasem nie małą inwestycją. Nie kupuj ich pojedynczo – dla każdego eventu są przygotowane specjalne pakiety samochodów. Znajdują się w nich zawsze te, które są wymagane w Summit’cie i w pakiecie są sprzedawane w promocyjnych cenach.

 

Grand Race i Demolition Royale:

 • Grand Race to tryb, w którym zmagasz się na wygenerowanej losowo trasie jako jeden z 28 graczy. Są one dostępnej o każdej porze dnia a ich motyw jest zmieniany co 30 min.
 • Każdy Grand Race podzielony jest na 3 etapy, w których prowadzisz inny rodzaj auta. Zmiany pojazdów następują automatycznie po przejechaniu przez charakterystyczny checkpoint.
 • Jeśli nie masz auta z wymaganej klasy nadal możesz wziąć udział w wyścigu. Gra podsunie Ci wypożyczony pojazd – jednak na koniec nie odblokujesz dla tej klasy żadnych ulepszeń.

 

Pozostałe:

 • Gra jest „always online” – ale znacznikiem „online” w poradniku oznaczone są tylko te trofea, do których faktycznie potrzeba dodatkowych osób.
 • Szybka podróż do dowolnego miejsca odblokuje się dopiero po ukończeniu 10-ciu playlist. Do tego czasu skakać możesz tylko między przystankami odblokowanych playlist i siedzibą Motorfest.
 • Po każdej ukończonej playliście otrzymasz unikalny dla niej samochód
 • Za 100 punktów Ubi w aplikacji Ubisoft Connect możecie zgarnąć unikalny samochód.
 • Trofeum zloto Festiwalowe fanfary / Festival Fanfare 100 wpadnie najwcześniej na koniec miesiąca gdy zakończy się miesiąc MainStage. Aby trofeum wpadło należy w jednym miesiącu zdobyć łącznie 15 poziomów czyli np. 4 lvl „Odwiedź ponownie”, 4 lvl „Rywalizuj”, 4 lvl „Eksploruj” i 3 lvl Legendy
 • AUTOPOP PS4>PS5 i na odwrót: Postęp w grze jest zapisywany na chmurze, a zapis jest jeden na gracza, co oznacza, że nie możesz zacząć gry od nowa na nowej platformie. W teorii przekładałoby się to na instant autopop w praktyce jednak większość pucharków będzie trzeba zrobić jeszcze raz. W ramach autopop’u na starcie dostajemy tylko puchar za ukończenie samouczka oraz za spędzenie w grze 24h. Z kolei trofea kumulacyjne z reguły wpadają po wykonaniu jednego z wymaganych działań. Np. 1 nowy wyczyn da nam trofeum za zrobienie 31 wyczynów.
  Przy opisie każdego trofeum znajdziesz małą tabelkę z opisami dotyczącą funkcji autopop:
  Zielony kolor oznacza otrzymanie trofeum natychmiastowo.
  Żółty trofea, które wpadają po powtórzeniu jednej czynności.
  Czerwony trofea, które należy całkowicie zrobić ponownie.


          
Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca
Ikona osiągnięcia: Wychowankowie Motorfest</span> / <span>Motorfest Alumni

Wychowankowie Motorfest / Motorfest Alumni

Odblokuj wszystkie trofea w grze The Crew Motorfest / Unlock all The Crew Motorfest Trophies

GRATULACJE! Kolejna platyna na Twoim koncie!

Ikona osiągnięcia: Wysoka liga</span> / <span>The Big League
40

Wysoka liga / The Big League

Ukończ 15 wydarzeń Motorfest / Complete 15 Motorfest Events

To trofeum zdobędziesz po ukończeniu dowolnych 15 wyścigów/eventów rozgrywanych w ramach Playlist festiwalu Motorfest.

W premierowej wersji gry dostępne jest 15 playlist (prawdopodobnie ich liczba będzie wzrastać w ramach dostarczania contentu:

 1. American Muscle: A mustang Tribute – 9 eventów
 2. Made in Japan – 7 eventów
 3. Hawaii Scenic Tour – 9 eventów
 4. A Porsche Story – 6 eventów
 5. RULE THE STREETS przestawia Donut Media – 7 eventów
 6. Off-Roading Addict – 8 eventów
 7. Vintage Garage – 8 eventów
 8. Automobili Lamborghini – 9 eventów
 9. Motorsports – 8 eventów
 10. Electric Odyssey – 7 eventów
 11. Playlista Dream Cars, prezentuje Supercar Blondie – 7 eventów
 12. Bike Lovers – 8 eventów
 13. Liberty Walk: A Signature Edition – 10 eventów
 14. Ocean’n Sky – 8 eventów
 15. Drift Experience – 8 eventów
Autopop Wpada po ukończeniu dowolnego jednego wyścigu

 

Ikona osiągnięcia: Wielbiciel Main Stage</span> / <span>Main Stage Headliner
100

Wielbiciel Main Stage / Main Stage Headliner

Ukończ wszystkie trzy osie czasu Motorfest Main Stage / Complete all three timelines on the Motorfest Main Stage

„Osie czasu” w Motorfest są trzy i napełniamy je punktami doświadczenia zdobywanymi dosłownie za wszystko co robimy w grze. Aby napełnić oś czasu należy wbić w niej 4 poziom.
Aby sprawdzić status osi czasu niezbędne jest na początku ukończenie przynajmniej 3 playlist aby odblokować menu MainStage. Menu MainStage uruchamiamy poprzez naciśnięcie OPTIONS w trakcie gry, następnie ponownie OPTIONS oraz wybranie zakładki aktywności. Na górnym pasku powinien znajdować się kafelek „MainStage”.

W jaki sposób napełniać konkretne listy?

 • „Odwiedź ponownie” – niebieska- nabijamy poprzez udział w wyścigach z playlist, oraz za wykonywanie wyzwań z ukończonych playlist.
 • „Rywalizuj” – pomarańczowa – nabijamy ją poprzez udział w zawodach z innymi graczami czyli: Grand Race, Demolition Royal, Summit Contest oraz CarShow.
 • „Eksploruj” – zielona – nabijana za pomocą wykonywania prób w trybie swobodnym (Slalom, fotoradar, ucieczka itd.), znajdywanie skrzyń z ładunkiem lub wykonywanie akcji typu drift, skok itd.
Autopop Wpada natychmiast tylko jeśli uruchomicie grę gdy na innej platformie macie w aktualnym miesiącu wypełnione trzy paski. W przeciwnym wypadku, należy od nowa nabić paski.

Ważne: Osie czasu oraz poziomy legendy są resetowane co miesiąc, w ramach zmiany tematycznej festiwalu.

Motorfest - poziomy - wszystkie

Ikona osiągnięcia: Aloha e na hoa!</span> / <span>Aloha e na hoa!
10

Aloha e na hoa! / Aloha e na hoa!

Ukończ po raz pierwszy Powitanie na Motorfest / Complete your Motorfest welcome for the first time

Trofeum wpadnie po rozegraniu początkowej sekcji, która wprowadzi Cię na festiwal Motorfest.

Autopop Wpada natychmiast po uruchomieniu gry

 

Ikona osiągnięcia: Ustawianie sceny</span> / <span>Setting the Stage
10

Ustawianie sceny / Setting the Stage

Ukończ po raz pierwszy playlistę / Complete a Playlist for the first time

Playlisty są to tematycznie dobrane zestawy wyścigów, które pełnią rolę głównych atrakcji podczas Motorfest. W ich skład wchodzi kilka wyścigów (głównie w przedziale 6-10), a ukończenie wszystkich w ramach jednej playlisty odblokuje dodatkowe wyzwania z nią związane oraz opisywane trofeum na Twoim koncie.

Dla tego trofeum jednak wystarczy aby ukończyć same wyścigi w ramach jednej playlisty.

Autopop Wpada po ukończeniu dowolnego jednego wyścigu

 

Ikona osiągnięcia: Walec wyzwań</span> / <span>Can't dodge this challenger
50

Walec wyzwań / Can't dodge this challenger

Ukończ 30 wyzwań / Complete 30 Challenges

Wyzwania to dodatkowy rodzaj aktywności, które odblokują się do każdej Playlisty po jej ukończeniu. Niektóre z nich można zrobić dowolnym autem, inne z kolei wymagają konkretnego modelu. Najczęściej polegają one na przejechaniu odpowiedniej odległości w określonych warunkach, znalezienie specjalnych znajdziek, uzyskanie wymaganej prędkości czy kończenia pobocznych aktywności tj.: Slalomy, ucieczki itd. Dla tego trofeum musisz ukończyć 30 dowolnych wyzwań.

Autopop Wpada po ukończeniu dowolnego jednego wyzwania. Jeśli wykonałeś wszystkie wyzwania ze wszystkich playlist będziesz musiał poczekać aż Twórcy dodadzą nowe playlisty do gry.
Ikona osiągnięcia: Wozy, bryki, graty i dobre klimaty</span> / <span>Cars, bikes, rides and good vibes
10

Wozy, bryki, graty i dobre klimaty / Cars, bikes, rides and good vibes

Ukończ 6 playlist / Complete 6 Playlists

Playlisty są to tematycznie dobrane zestawy wyścigów, które pełnią rolę głównych atrakcji podczas Motorfest. W ich skład wchodzi kilka wyścigów (głównie w przedziale 6-10), a ukończenie wszystkich w ramach jednej playlisty odblokujesz dodatkowe wyzwania z nią związane oraz opisywane trofeum na Twoim koncie.

Dla tego trofeum wystarczy aby ukończyć same wyścigi w ramach sześciu playlist. Nie trzeba robić ich po kolei. Można rozpocząć kilka playlist równocześnie.

Autopop Wpada po ukończeniu dowolnego jednego wyścigu
Ikona osiągnięcia: Za sterem</span> / <span>Take the Wheel
10

Za sterem / Take the Wheel

Wygraj 5 własnych wydarzeń / Win 5 custom events

Własne wydarzenia tworzysz w miejscach startu wyścigów, które już ukończyłeś. Wjeżdżasz do znacznika aby uruchomić wyścig i zmieniasz jego parametry. Możesz zmienić pojazd, którym chcesz brać udział, porę dnia i pogodę. To że weźmiesz udział we własnym wydarzeniu rozpoznasz po tym, że cały interfejs wyścigu zmienił kolor na żółty, oraz jego tryb przełączył się na „spersonalizowany”.

Autopop Należy wykonać ponownie.

The Crew Motorfest - własne wydarzenia

Ikona osiągnięcia: Festiwalowe fanfary</span> / <span>Festival Fanfare
100

Festiwalowe fanfary / Festival Fanfare

Osiągnij 15. poziom / Reach Level 15

Poziom zostaje przyznawany na koniec każdego z sezonów MainStage, który trwa 30 dni. To, który poziom otrzymasz zależy od tego ile leveli uda Ci się zdobyć podczas tego miesiąca. Trzeba zdobyć łącznie z 4 pasków 15 poziomów czyli np. 4 poziomy listy „Odwiedź ponownie”, 4 poziomy listy „Rywalizuj”, 4 poziomy listy „Eksploruj” oraz 3 poziomy „Legendy”.

Levele wbija się w czterech podstawowych paskach, z czego czwarty (Poziom legendy) zostanie odblokowany po napełnieniu do 4 poziomu jednego z pozostałych 3 pasków. Więcej o tym przeczytasz przy tym trofeum: srebro Aleja sław / Walk of Fame 50

Gdy już Ci się to uda musisz kontynuować swoją przygodę i zbierać punkty doświadczenia, które teraz będą zasilać pasek legendy.

W jaki sposób napełniać konkretne osie czasu?

 • „Odwiedź ponownie” – niebieska- nabijamy poprzez udział w wyścigach z playlist, oraz za wykonywanie wyzwań z ukończonych playlist.
 • „Rywalizuj” – pomarańczowa – nabijamy ją poprzez udział w zawodach z innymi graczami czyli: Grand Race, Demolition Royal, Summit Contest oraz CarShow.
 • „Eksploruj” – zielona – nabijana za pomocą wykonywania prób w trybie swobodnym (Slalom, fotoradar, ucieczka itd.), znajdywanie skrzyń z ładunkiem lub wykonywanie akcji typu drift, skok itd.
 • „Poziom legendy” – odblokowuje się po wbiciu 4 poziomu w przynajmniej jednym z poprzednich pasków. Wszystkie punkty doświadczenia z tego paska polecą teraz na konto poziomu legendy. Przykład: Jeśli wbiłeś niebieski pasek legendy na 4 poziom, wszystkie aktywności związane z niebieskim paskiem będą zasilać poziom legendy, podczas gdy aktywności z pasków pomarańczowych i zielonych, nadal będą inwestowane w swoje paski do momentu wbicia ich maksymalnego poziomu.

Ważne 1: Trofeum wpadnie na koniec danego sezonu, podczas jego podsumowania.

Ważne 2: Osie czasu oraz poziomy legendy są resetowane co miesiąc, w ramach zmiany tematycznej festiwalu. Dlatego jeśli w jednym sezonie nie udało Ci się wbić łącznie 15 poziomów, to będziesz musiał brakującą liczbę poziomów wbić w kolejnych sezonach.

Ważne 3: Aby móc sprawdzić status osi czasu i poziomu legendy niezbędne jest na początku ukończenie przynajmniej 3 playlist w celu odblokowania menu MainStage.
Menu MainStage uruchamiamy poprzez naciśnięcie OPTIONS w trakcie gry, następnie ponownie OPTIONS oraz wybranie zakładki aktywności. Na górnym pasku powinien znajdować się kafelek „MainStage”.

Autopop Należy wykonać ponownie.
Ikona osiągnięcia: Projekt zrodzony z pasji</span> / <span>Passion Project
10

Projekt zrodzony z pasji / Passion Project

Wydaj milion Bucksów / Spend 1 Million Bucks

Opis trofeum nie do końca jest jednoznaczny. Po wielu wydanych milionach ustaliłem, że dla tego pucharka musisz dokonać jednorazowego zakupu za przynajmniej 1 milion bucksów. Szukaj zatem pojazdów powyżej tej kwoty – większość hypercarów przekracza tę kwotę.

Autopop Należy wykonać ponownie.
Ikona osiągnięcia: Motomaniak czy zbieracz</span> / <span>Gearhead vs Collector
10

Motomaniak czy zbieracz / Gearhead vs Collector

Posiadaj 30 pojazdów / Own 30 Vehicles

Trofeum, które raczej nie pozostawia wątpliwości co do tego co trzeba zrobić.
Samochody, motocykle, łodzie i samoloty możesz zdobywać:

 • kupując je za zarobione w grze pieniądze
 • kończąc Playlisty – po każdej otrzymasz jeden pojazd na własność – w podstawowej grze dostępnych jest 15 playlist
 • wbijać poziomy legendy – podczas każdego sezonu jest przynajmniej jeden samochód do zgarnięcia
 • brać udział w cotygodniowym Summit Contest – czasem otrzymamy pojazd już za ukończenie wszystkich eventów – a czasem są one nagrodą w jednym z progów punktowych przyznawaną po zamknięciu tygodniowego Summit’a
 • przenieść całą swoją kolekcję pojazdów z The Crew 2
Autopop Wpada po kupieniu dowolnego nowego pojazdu.
Ikona osiągnięcia: W klimacie Pono</span> / <span>That Pono feeling
50

W klimacie Pono / That Pono feeling

Spędź 24 godziny w grze The Crew Motorfest / Spend 24 Hours in The Crew Motorfest

Tutaj wiele wyjaśniać nie trzeba. Dodam tylko, że nie da się tego załatwić naciągając gumkę na pada, bo gra wykryje niską aktywność i po 10 min wyrzuci Cię z serwera stopując naliczanie czasu. Trzeba więc spędzić ten czas będąc faktycznie w grze. Sporo zajmie Ci np. wbijanie 15 poziomu legendy, więc nawet jeśli zrobisz wszystkie pozostałe trofea bardzo szybko, to nie powinno Ci do tych 24h wiele zostać do nabicia.

Autopop Wpada natychmiast po uruchomieniu gry
Ikona osiągnięcia: Różnorodność</span> / <span>Built Different
10

Różnorodność / Built Different

Posiadaj pojazd w każdej z 10 różnych kategorii / Own a vehicle in 10 different vehicle categories

Kategorii w grze dostępnych (przynajmniej na starcie) jest 14, a ty musisz posiadać pojazd w dowolnych 10-ciu z nich.

 1. Street Tier 1
 2. Street Tier 2
 3. Drift
 4. Dragster
 5. Hypercar
 6. Rally Raid
 7. Demolition
 8. Rally
 9. Motocross
 10. Monster
 11. Racing
 12. Alpha GP
 13. Powerboat
 14. Plane

 

Samochody, motocykle, łodzie i samoloty możesz zdobywać:

 • kupując je za zarobione w grze pieniądze
 • kończąc Playlisty – po każdej otrzymasz jeden pojazd na własność – w podstawowej grze dostępnych jest 15 playlist
 • wbijać poziomy legendy – podczas każdego sezonu jest przynajmniej jeden samochód do zgarnięcia
 • brać udział w cotygodniowym Summit Contest – czasem otrzymamy pojazd już za ukończenie wszystkich eventów – a czasem są one nagrodą w jednym z progów punktowych przyznawaną po zamknięciu tygodniowego Summit’a
 • przenieść całą swoją kolekcję pojazdów z The Crew 2
Autopop Wpada po kupieniu dowolnego nowego pojazdu.
Ikona osiągnięcia: Maskotka</span> / <span>Fan Favorite
50

Maskotka / Fan Favorite

Osiągnij maksymalny poziom jednego pojazdu / Reach maximum level on one vehicle

The Crew nie jest typową grą z tuningiem. System progresji pojazdów przypomina tutaj nieco looter-shootery. Tak jak tam po zabiciu przeciwnika wypada z nich loot z lepszymi (bądź nie) cyferkami tak tu po każdym z wyścigów dostajesz kilka części z siedmiu podstawowych sekcji modyfikacji:

SAMOCHODY SAMOLOTY ŁODZIE
Hamulce Skrzynia biegów Skrzynia biegów
Skrzynia biegów Moduł sterujący Moduł sterujący
Moduł sterujący Rdzeń silnika Rdzeń silnika
Rdzeń silnika Układ wydechowy Układ wydechowy
Układ wydechowy Kadłub Śruba
Zawieszenie Ster Ster
Opony Przepustnice Przepustnice

Każda klasa ma inny maksymalny poziom a twoim zadaniem jest zamontowanie w każdej sekcji części o maksymalnym poziomie.
Części możesz pozyskiwać również z losowo umieszczanych w świecie gry skrzyń z ładunkiem oraz za wyczyny typu fotoradar, slalom itd. jednak zdecydowanie najlepszym sposobem jest branie udziału w wyścigach, zarówno tych z playlist jak i Grad Race czy Demolition Royale
Każda klasa pojazdu ma maksymalny poziom ale liczby nie mają zbyt dużego znaczenia gdyż poziom startowy jest indywidualny dla każdego pojazdu (z reguły im droższy samochód tym bazowo ma wyższą wartość startową tzw. Poziomu wyczynowości).
Dla pełni obrazu poniżej przestawiam listę klas z jej maksymalnymi wartościami:

 • Street Tier 1: 600
 • Street Tier 2: 750
 • Drift: 700
 • Racing: 880
 • Dragster: 810
 • Hypercar: 920
 • Alpha GP: 990
 • Motocross: 540
 • Rally Raid: 590
 • Demolition: 550
 • Rally: 660
 • Monster: 600
 • Powerboat: 610
 • Plane: 670

The Crew Motorfest - poziom pojazdu

Autopop Należy wykonać ponownie. Jeśli zdobyłeś części na innej platformie, są w garażu. Odepnij je od samochodu i przypnij jeszcze raz.
Ikona osiągnięcia: Aleja sław</span> / <span>Walk of Fame
50

Aleja sław / Walk of Fame

Zostań po raz pierwszy Legendą Motorfest / Become a Motorfest Legend for the first time

Status Legendy odblokujemy kończąc jedną z „osi czasu” dostępnych w grze. Takie osie są trzy i napełniamy je punktami doświadczenia zdobywanymi dosłownie za wszystko co robimy w grze. Aby napełnić oś czasu należy wbić w niej 4 poziom.
Aby sprawdzić status osi czasu niezbędne jest na początku ukończenie przynajmniej 3 playlist aby odblokować menu MainStage. Menu MainStage uruchamiamy poprzez naciśnięcie OPTIONS w trakcie gry, następnie ponownie OPTIONS oraz wybranie zakładki aktywności. Na górnym pasku powinien znajdować się kafelek „MainStage”.

W jaki sposób napełniać konkretne osie czasu?

 • „Odwiedź ponownie” – niebieska- nabijamy poprzez udział w wyścigach z playlist, oraz za wykonywanie wyzwań z ukończonych playlist.
 • „Rywalizuj” – pomarańczowa – nabijamy ją poprzez udział w zawodach z innymi graczami czyli: Grand Race, Demolition Royal, Summit Contest oraz CarShow.
 • „Eksploruj” – zielona – nabijana za pomocą wykonywania prób w trybie swobodnym (Slalom, fotoradar, ucieczka itd.), znajdywanie skrzyń z ładunkiem lub wykonywanie akcji typu drift, skok itd.

Ważne: Osie czasu oraz poziomy legendy są resetowane co miesiąc, w ramach zmiany tematycznej festiwalu.

Gdy już odblokujesz status legendy skup się na nim w celu wbicia 15 poziomu oraz odblokowania trofeum: zloto Festiwalowe fanfary / Festival Fanfare 100

Autopop Należy wykonać ponownie.

Motorfest - poziomy

Ikona osiągnięcia: E s t e t a</span> / <span>A e s t h e t i c
10

E s t e t a / A e s t h e t i c

Ukończ 20 foto zadań / Complete 20 Photo Ops

Zadania fotograficzne to dodatkowe aktywności, które odblokowują się po rozpoczęciu każdej z 15 playlist. Polegają one na zrobieniu zdjęcia w określonych przez dane wyzwanie warunkach. Najczęściej jest to wymaganie odpowiedniego pojazdu, w konkretnym miejscu i o odpowiedniej porze ( #chłopakiniepłaczą ). Pora dnia w zasadzie nigdy Cię nie interesuje, bo to ustawisz sobie manualnie już podczas robienia zdjęcia w trybie fotograficznym.

Na każdej playliście znajdziesz po kilka – głównie około 5-ciu – zadań fotograficznych.

Do trybu fotograficznego możesz dostać się wyłącznie podczas swobodnej jazdy i zrobisz to za pomocą przycisku D-PAD LEWO, a zdjęcie musisz zatwierdzić przyciskiem X.
Wymagania dotyczące zdjęć podejrzysz wchodząc w menu OPTIONS w trakcie gry, następnie ponownie OPTIONS oraz wybranie zakładki aktywności. Potem odnajdujesz na liście rozpoczętą playliste i przechodzisz przyciskiem R1 do zakładki „Aktywności poboczne”.

Ważne: Dobrze jest sobie przypiąć zadanie fotograficzne, które chcemy wykonać (przycisk X). Ułatwi Ci to późniejsze ustalanie czy w miejscu, w którym jesteś spełniasz wszystkie warunki – cel na przypiętym menu zostanie podświetlony.

Autopop Wpada po ukończeniu jednego nowego zadania fotograficznego.
Ikona osiągnięcia: Szaleństwo Motorfest</span> / <span>MotorFeats Madness
10

Szaleństwo Motorfest / MotorFeats Madness

Dokonaj 31 różnych wyczynów Motorfest / Perform 31 Different Motorfest Feats

Wyczyny to poboczne aktywności, które aktywują się na mapie po rozpoczęciu kolejnych playlist. Są to znane z poprzednich części aktywności polegające na przejechaniu z dużą prędkością przez fotoradar, jazda slalomem przez punkty kontrolne itd. Każda playlista przyniesie ze sobą po kilka takich aktywności, a Twoim zadaniem jest ukończenie 30-tu indywidualnych zadań.

Lista wyczynów:

 1. Slalom
 2. Fotoradar
 3. Ucieczka
 4. Środek tarczy
 5. Aerobatics
 6. Lot koszący
Autopop Wpada po ukończeniu jednego wyczynu.
Ikona osiągnięcia: Świr</span> / <span>Madcap
10

Świr / Madcap

Połącz 15 akcji kombinacyjnych z dynamicznym freestylem / Chain a 15 actions combo with Dynamic Freestyle

Trofeum z opisu może wydawać się trudne ale zdecydowanie tak nie jest. Kluczem jest tu połączenie kombinacji samochodami z samolotami.
Zaczynasz samochodem (szybkim) w swobodnej rozgrywce i po prostu zaczynasz świrować

 1. Spal gumę: L2 + R2
 2. Zrób bączka: L2 +R2 + L lewo lub L prawo
 3. Jedź z dużą prędkością pod prąd
 4. Bliskie minięcie z innym samochodem
 5. Driftuj: R2 + <kwadrat> + L lewo lub L prawo
 6. Zużyj na raz całe nitro
 7. Zawróć na ręcznym obracając się o 180O: <kwadrat> + L lewo lub L prawo
 8. Skocz na jakimś pagórku

Po tym przełącz się szybko na samolot (R3, a następnie trójkąt) i kontynuuj kombinację:

 1. Leć nisko nad ziemią (lot koszący)
 2. Dotknij kołami ziemi i szybko wzbij się w powietrze
 3. Leć nisko nad ziemią do góry nogami (odwrócony lot koszący): <kwadrat> + L lewo lub L prawo
 4. Przychyl samolot o 45O na bok: L lewo lub L prawo
 5. Przychyl samolot o 90O na bok: <kwadrat> + L lewo lub L prawo
 6. Leć pionowo w górę: L góra
 7. Leć pionowo w dół: L dół
 8. Zrób beczkę: <kwadrat> + L lewo lub L prawo
 9. Zrób pętlę: <kwadrat>L góra
 10. Zrób odwróconą pętlę: <kwadrat>L dół
 11. Wyląduj
 12. Wystartuj samolotem z ziemi

Jak widzisz jest tego sporo, a najważniejsze aby to wszystko wykonać podczas jednej kombinacji, która resetuje się w bardzo powolnym tempie.

Autopop Należy wykonać ponownie.

Film pomocniczy:

Ikona osiągnięcia: Fart to też talent</span> / <span>Luck is part of talent
10

Fart to też talent / Luck is part of talent

Znajdź i otwórz skarb / Find and open a Treasure

Co jakiś czas jeżdżąc w trybie swobodnym usłyszysz charakterystyczny pulsujący dźwięk, któremu będzie towarzyszyć również pulsujący efekt wokół mapy na interfejsie. Oznacza on, że gdzieś w okolicy znajduje się specjalny ładunek zawierający części, pieniądze i XP. Prędkość pulsowania oznacza odległość w jakiej znajdujesz się od ładunku. Im bliżej jesteś tym pulsowanie jest szybsze. Twoim zadaniem jest odnalezienie przynajmniej jednego takiego ładunku i odpakowanie go przytrzymując X

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: Runda honorowa</span> / <span>Parade lap
10

Runda honorowa / Parade lap

Pokonaj 40 kilometrów (25 mil) gdziekolwiek na Hawajach / Travel 40 Kilometers (25 miles) anywhere in Hawaii

Trofeum wpadnie po pokonaniu pierwszych 40 km na wyspie Oahu.

Autopop Należy wykonać ponownie.
Ikona osiągnięcia: Widoki Oahu</span> / <span>Oahu Sights
10

Widoki Oahu / Oahu Sights

Zrób 3 zdjęcia w tej samej sesji / Take 3 photos in the same session

Dla tego trofeum należy zrobić 3 zdjęcia bez wychodzenia z sesji gry. Mogą to być zdjęcia z playlist lub takie wykonane w dowolnym momencie eksploracji świata. Możesz nawet zrobić 3 zdjęcia podczas pojedynczego wejścia do trybu fotograficznego – mogą być nawet identyczne!
Ważne: muszą to być zdjęcia zrobione w mechanice gry, które zatwierdzasz przyciskiem X. Zdjęcia wykonane za pomocą przycisku się nie wliczają do tego pucharka!

Aby wejść w tryb fotograficzny musisz być w trybie swobodnej jazdy (podczas wyścigów tryb fotograficzny nie działa #smutek). W dowolnym momencie naciśnij D-PAD LEWO, ustaw kamerę i efekty dowolnie i zatwierdź zdjęcie przyciskiem X.

Autopop Należy wykonać ponownie.
Ikona osiągnięcia: Okrzyk Pele</span> / <span>Pele Shout-out
10

Okrzyk Pele / Pele Shout-out

Dotrzyj pojazdem lądowym na szczyt wulkanu / Reach the summit of the volcano with a ground vehicle.

Wulkan znajduje się w zachodniej części wyspy, a to trofeum można zrobić na dwa sposoby:

 1. Łatwy – wdrapać się na szczyt samochodem – najlepiej klasy Rally raid, Rally lub Monster Truck
 2. Łatwiejszy – polecieć nad wulkan samolotem i nad jego szczytem zmienić się w samochód ( R3, a następnie <kwadrat>) i wylądować na szczycie wulkanu.
Autopop Należy wykonać ponownie.

 

Ikona osiągnięcia: Angielska szkoła pilotażu</span> / <span>English bunt
10

Angielska szkoła pilotażu / English bunt

Przeleć pod pięcioma różnymi mostami w tej samej sesji / Fly under 5 differents bridges in the same session

Mostów na mapie Oahu jest sporo a Ty musisz zaliczyć tylko 5 z nich bez wychodzenia z gry. Poniżej film z dobrą lokalizacją, gdzie zaliczysz wszystko bez większych problemów w jednym obszarze.

Autopop Należy wykonać ponownie.

 

Ikona osiągnięcia: Lokalne luksusy</span> / <span>Local Luxuries
10

Lokalne luksusy / Local Luxuries

Zatrzymaj się na 1 minutę na plaży przed hotelem Royal Hawaiian / Stay still for 1 minute on the beach in front of the Royal Hawaiian Hotel

Hotel Hawaiian – lub na mapie oznaczony jako Royal Luau – znajduje się w południowej części miasta Honolulu (południowa część mapy). Znajduje się on nad oceanem a Twoim zadaniem jest wyjechać na plażę obok i spędzić tam w bezruchu jedną minutę.

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: W objęciach słońca</span> / <span>Ensnare the Sun
10

W objęciach słońca / Ensnare the Sun

Leć tak wysoko, jak to tylko możliwe. / Fly as high as possible.

Weź na przejażdżkę samolot i zacznij lecieć pionowo w górę L góra. Trofeum powinno wpaść mniej więcej na wysokości 4 400 metrów.

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: Francuski tost</span> / <span>French Toast
10

Francuski tost / French Toast

Przeleć wokół loga Ubisoft / Perform a donut move in the Ubisoft logo

Przelecieć to się możesz do sklepu po skrzynkę oranżady – to tyle jeśli idzie o tłumaczenie pucharka.
Nie przeleć wokół loga Ubi, tylko zrób bączka wewnątrz loga Ubi. Wspomniane logo znajduje się w centralnej części mapy na południe od miasta Wahiawa i jest sporym trawiastym obszarem z wydrążonymi pagórkami – z powietrza wygląda jak logo Ubisoft. Wjedź w jego środek dowolnym samochodem i wykonaj bączka: L2 +R2 + L lewo lub L prawo

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: Własna paczka</span> / <span>Pack Mentality
10

Własna paczka / Pack Mentality

Dołącz lub utwórz ekipę / Join, or form a Crew

Trofeum Online

Znajdź sobie kompana i po przejściu do menu gry OPTIONS powinieneś się znaleźć na właściwym ekranie. Naciśnij teraz <kwadrat> i zaproś znajomego lub gracza, znajdującego się w Twojej sesji. Trofeum otrzymasz gry ktoś potwierdzi zaproszenie i dołączy do ekipy.

Autopop Należy wykonać ponownie.

The Crew Motorfest - ekipa

Ikona osiągnięcia: Ekipa to my!</span> / <span>The Crew too!
10

Ekipa to my! / The Crew too!

Ukończ własne wydarzenie z Ekipą liczącą 4 graczy / Complete a custom event with a Crew of 4 players

Trofeum Online

Trofeum, do którego potrzebujesz 4 graczy łącznie z Tobą. Gdy już dołączycie do jednej ekipy. Uruchom dowolny wyścig z dowolnej playlisty. Następnie zmień jego tryb na „Spersonalizowany” i uruchom wyścig za pomocą X – tym samym wyślesz zaproszenie do reszty ekipy do wyścigu. Ważne aby wszyscy przystąpili do wyścigu. Teraz pozostaje już tylko dojechać do mety i trofeum będzie Wasze.

Autopop Należy wykonać ponownie.
Ikona osiągnięcia: Tuningomaniak</span> / <span>Custo-Mine
10

Tuningomaniak / Custo-Mine

W pełni spersonalizuj jeden pojazd (części dekoracyjne oraz wzory) / Fully customize one vehicle (Visual parts and Livery)

Do tego trofeum najlepiej nadają się samochody z klas Street, Drift, Dragster i Hypercar. Wybierz samochód i przejdź do menu jego personalizacji. Zmień kolor samochodu. Następnie przejdź do sekcji Części ozdobnych i zmień każdą z dostępnych części (maski, zderzaki błotniki, koła itd.). Na sam koniec wejdź do sekcji „Kosmetyczne” i dodaj zmień przynajmniej jeden element ( Opony, podświetlenia, nitro itd.). Nie musisz nakładać wzorku – trofeum powinno być już na Twoim koncie.

Autopop Należy wykonać ponownie. Kup nowy pojazd lub pozmieniaj wszystkie wymienione części w już posiadanym.
Ikona osiągnięcia: Patrzcie na nas</span> / <span>Look at us go
10

Patrzcie na nas / Look at us go

W tej samej sesji przeleć lub przejedź 5 kilometrów w formacji z członkiem ekipy / Drive or Fly 5 Km in formation with a Crew member, in the same session

Trofeum Online

Do tego trofeum potrzebujesz kompana, którego dodasz do ekipy. Menu OPTIONS, a następnie <kwadrat> aby zarządzać ekipą. Gdy będziecie w jednej ekipie musicie przejechać samochodem lub przelecieć samolotem 5 km w niewielkiej odległości od siebie. Nie musi to być 5 km uzbierane jednym ciągiem.
Gra ma niestety trudności z połączeniem i często zdarza się tak, że kompan znika nam z mapy i licznik przestaje się naliczać. Sposobem na to może być ukończenie na start jednego wyścigu w ekipie – gra w jakiś sposób po takim wyścigu stabilniej reaguje na ziomków w ekipie jeżdżących w trybie swobodnym.

Autopop Należy wykonać ponownie.
Ikona osiągnięcia: Wielkie ambicje</span> / <span>Grand Ambitions
10

Wielkie ambicje / Grand Ambitions

Weź udział w wydarzeniu Grand Race / Participate in a Grand Race event

Wyścigi Grand Race to wielkie wyścigi, w których udział bierze do 28 graczy równocześnie, a wygenerowaną losowo trasę przejedziecie w trzech różnych klasach pojazdów.
Aby zgarnąć ten puchar musisz tylko wziąć udział w takim wydarzeniu, a możesz to zrobić na 3 sposoby:

 1. Wejść do menu OPTIONS następnie jeszcze raz OPTIONS i wybrać zakładkę „Aktywności”. Grand Race powinien się znajdować w drugim rzędzie aktywności.
 2. Zaakceptowanie zaproszenia od znajomego
Autopop Należy wykonać ponownie.

The Crew Motorfest - GrandRace

Ikona osiągnięcia: Wspinaczka na szczyt</span> / <span>The Ascent
10

Wspinaczka na szczyt / The Ascent

Ukończ Summit Contest / Complete a Summit Contest event

Summit Contest to znane już od pierwszej części The Crew cotygodniowe wydarzenia. Najczęściej posiadają jakiś motyw przewodni i składają się z 6 wyścigów oraz 3 wyzwań (fotoradar, ucieczka, slalom), a niektóre z nich wymagają konkretnego samochodu w garażu, co wiąże się z pewną inwestycją.
Dołączyć do nich można w Centrali Motorfest lub poprzez menu OPTIONS następnie jeszcze raz OPTIONS i zakładka „Aktywności”. Summit Contest powinien się znajdować w drugim rzędzie aktywności.

Aby zgarnąć ten puchar wystarczy wziąć udział w jednym z 9 przygotowanych eventów.

Autopop Należy wykonać ponownie.

The Crew Motorfest - Summit Contest

Ikona osiągnięcia: Lecę na ciebie</span> / <span>I've got a crash on you
10

Lecę na ciebie / I've got a crash on you

Weź udział w wydarzeniu Demolition Royale / Participate in a Demolition Royale event

Demolition Royale to samochodowa wariacja Fortnite’a. Grę rozpoczynasz w samolocie i wybierasz miejsce lądowania i zmienienia w samochód. Następnie Twoim zadaniem jest niszczenie przeciwników. Ostatnia drużyna na kołach wygrywa.
Trofeum otrzymasz za pierwszy udział w takim wydarzeniu.

Dołączyć do niego możesz na 3 sposoby:
1. Wejść do menu OPTIONS następnie jeszcze raz OPTIONS i wybrać zakładkę „Aktywności”. Demolition Royale powinien się znajdować w drugim rzędzie aktywności.
2. Zostanie zaproszonym przez członka ekipy

Autopop Należy wykonać ponownie.

The Crew Motorfest - Demolition Royale

Ikona osiągnięcia: To się wyklepie</span> / <span>That'll Buff Right Out
10

To się wyklepie / That'll Buff Right Out

Zniszcz trzy pojazdy w trybie Demolition Royale / Destroy 3 vehicles in Demolition Royale

Nie mam niestety dla Ciebie złotej rady jak tego dokonać. Podpowiem tylko, że dobrze jest od samego startu skupić się na zbieraniu power-up’ów, aby się wzmocnić i niczym hulk nacierać na przeciwników. Albo się uda, albo nie. Trochę cierpliwości i determinacji a prędzej czy później wpadnie.
Dostępne power-up’y:

 1. Niebieski – zwiększa pancerze
 2. Zielony – naprawia pojazd
 3. Czerwony- zwiększa zadawane obrażenia
 4. Żółty – zwiększa pasek kombo

Już podczas meczu u dołu zobaczysz dwa paski. Dolny to Twoje zdrowie, górny natomiast to pasek kombo, który po zapełnieniu daje możliwość zmiany prowadzonego samochodu w monster trucka, który sam z siebie jest szybszy, wytrzymalszy, zwinniejszy i zadaje duuuuużo więcej obrażeń – warto więc się rozglądać za power-upumi, żółtego kolory. Pasek kombo zapełnia się również przez uderzanie w przeciwników. (Ta wiedza przyda Ci się przy pucharku braz Kłopotliwy gabaryt / Doghouse Days 10 )

Ważne: Gra potwierdzi zniszczenie trzech przeciwników wyskakującym okienkiem z trofeum ale zanim to nastąpi, nie ciesz się na widok wielkiego napisu „ZNISZCZENIE” na ekranie, gdyż on wcale nie oznacza zdobycia fraga. Docelowe zniszczenie samochodu przeciwnika potwierdza mały żółty dymek z ikonką czaszki pokazujący się obok pasków zdrowia i kombo.

Autopop Należy wykonać ponownie.

 

Ikona osiągnięcia: Uśmiech w tylnym lusterku</span> / <span>Rear view mirror smile
10

Uśmiech w tylnym lusterku / Rear view mirror smile

Wyprzedź 12 graczy w trybie Grand Race / Overtake 12 players in the Grand Race

Wyścigi Grand Race to wielkie wyścigi, w których udział bierze do 28 graczy równocześnie, a wygenerowaną losowo trasę przejedziecie w trzech różnych klasach pojazdów.
Do takiego wyścigu możesz wejśc na 3 sposoby:

 1. Wejść do menu OPTIONS następnie jeszcze raz OPTIONS i wybrać zakładkę „Aktywności”. Grand Race powinien się znajdować w drugim rzędzie aktywności.
 2. Zaakceptowanie zaproszenia od znajomego

Trofeum raczej proste gdyż wyścigi Gran Race to istny chaos i wyprzedzenia – nawet przypadkowe – zdarzają się nagminnie.
A jeśli jakimś cudem ta sztuka się nie uda to alternatywą jest wzięcie udziału ze znajomym. Zostajecie wtedy sami na tyle stawki i wyprzedzacie się na zmianę do momentu aż trofeum wpadnie na Wasze konto.

Autopop Należy wykonać ponownie.
Ikona osiągnięcia: Skradnij show</span> / <span>Steal the show
10

Skradnij show / Steal the show

Zgłoś jeden pojazd do trybu Custom Show / Submit 1 vehicle to the Custom show

Udaj się do centrali Motorfest. Następnie skieruj się za prawy ekran . Znajdziesz tam mniejszy podest z zółtą obwódką. Wejdź na niego i naciśnij X aby zgłosić do konkursu jeden z Twoich samochodów. Może to być totalna seria, bez żadnych zmian. Ważne aby był to samochód, który w danym tygodniu jest wyróżniony.

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: Każdy jest krytykiem</span> / <span>Everyone is a critic
10

Każdy jest krytykiem / Everyone is a critic

Zagłosuj na 5 pojazdów w trybie Custom Show / Vote for 5 cars in the Custom show

Udaj się do centrali Motorfest i wejdź do środka. Tam zobaczysz mnóstwo samochodów, które zostały zgłoszone do konkursu Custom Show. Podejdź do 5 różnych samochodów i zagłosuj na nie za pomocą przycisku X.

Autopop Należy wykonać ponownie.
Ikona osiągnięcia: Na szczycie wcale nie jest nudno</span> / <span>Not so lonely at the top
100

Na szczycie wcale nie jest nudno / Not so lonely at the top

Ukończ wszystkie aktywności w ramach Summit Contest / Complete all activities of a Summit Contest

Summit Contest to znane już od pierwszej części The Crew cotygodniowe wydarzenia. Najczęściej posiadają jakiś motyw przewodni i składają się z 6 wyścigów oraz 3 wyzwań (fotoradar, ucieczka, slalom), a niektóre z nich wymagają konkretnego samochodu w garażu, co wiąże się z pewną inwestycją.
Dołączyć do nich można w Centrali Motorfest lub poprzez menu OPTIONS, następnie jeszcze raz OPTIONS i zakładka „Aktywności”. Summit Contest powinien się znajdować w drugim rzędzie aktywności.

Aby zgarnąć ten puchar należy wziąć udział we wszystkich 9-ciu przygotowanych eventach.

Autopop Należy wykonać ponownie. Lub uruchom grę gdzie na innej platformie masz już wykonane wszystkie eventy i powtórz jeden z nich.

Motorfest - summit

Ikona osiągnięcia: Optyczna przewaga</span> / <span>Leagues Above
50

Optyczna przewaga / Leagues Above

Ukończ 5 wydarzeń w trybie Main Stage / Complete 5 events in Main Stage Mode

Rozpocznij ponownie dowolny wyścig z dowolnej playlisty. Podczas tworzenia nowej rozgrywki przełącz jej tryb na tryb MainStage i rozpocznij wyścig. Będziesz potrzebować do tego jednego z samochodów, które w danym tygodniu są premiowane.

Autopop Należy wykonać ponownie.

The Crew Motorfest - tryb MainStage

Ikona osiągnięcia: Kłopotliwy gabaryt</span> / <span>Doghouse Days
10

Kłopotliwy gabaryt / Doghouse Days

Przenieś się dwukrotnie do monster trucka w tej samej rozgrywce w trybie Demolition Royale / Transform into a monster truck twice in a single game of demolition royale

Już podczas meczu u dołu zobaczysz dwa paski. Dolny to Twoje zdrowie, górny natomiast to pasek kombo, który po zapełnieniu daje możliwość zmiany prowadzonego samochodu w monster trucka, który sam z siebie jest szybszy, wytrzymalszy, zwinniejszy i zadaje duuuuużo więcej obrażeń. Nie mam niestety dla Ciebie złotej rady jak tego dokonać. Podpowiem tylko, że dobrze jest od samego startu skupić się na zbieraniu power-up’ów – zwłaszcza tych żółtych, które dodatkowo napełnią pasek kombo. Gdy napełnisz pasek zobaczysz komunikat, że możesz wykorzystać kombo za pomocą przycisku kółko. Musisz tego wyczynu dokonać dwukrotnie podczas jednej rozgrywki.

Dostepne power-up’y:

 1. Niebieski – zwiększa pancerze
 2. Zielony – naprawia pojazd
 3. Czerwony- zwiększa zadawane obrażenia
 4. Żółty – zwiększa pasek kombo
Autopop Należy wykonać ponownie.

 

Ikona osiągnięcia: Dai-go-go-go!</span> / <span>Dai-go-go-go!
10

Dai-go-go-go! / Dai-go-go-go!

Zakończ wydarzenie zwycięstwem bez kolizji ze ścianą lub barierkami, jadąc w stylu Ebisu / Win by completing the event without hitting a wall, or track limits, driving in Ebisu Style

„Ebisu Style” to jeden z wyścigów na playliście „Made in Japan” – ten driftowy. Twoim zadaniem jest uzyskanie wymaganego progu punktowego nie zachaczając przez cały wyścig o bandę. Spokojnie, tor jest szeroki i nie powinieneś mieć z tym większych problemów. W razie co po ukończeniu playlisty zawsze możesz go powtórzyć.

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: Spokojne morze ≠ uzdolniony marynarz</span> / <span>Smooth sea ≠ skilled sailor
10

Spokojne morze ≠ uzdolniony marynarz / Smooth sea ≠ skilled sailor

Zalicz fotoradar używając łodzi / Complete a Speedtrap instance with a boat

Można to zrobić na dowolnym odblokowanym fotoradarze ( te odblokowują się po rozpoczęciu każdej z playlist) jednak ja polecam fotoradar znajdujący się na Lotnisku Oahu – odblokuje się w playliście „Made in Japan”
Dwa sposoby na odblokowanie tego trofeum:

 1. Weź szybki samochód i zacznij rozpędzać się w kierunku fotoradaru – w ostatniej chwili przed przejechaniem zmień szybko pojazd na łódź  ( R3, a następnie kółko).
 2. Weź samolot i zacznij lecieć w kierunku fotoradaru – w ostatniej chwili przed przejechaniem zmień szybko pojazd na łódź  ( R3, a następnie kółko).

W obu przypadkach sunąca po asfalcie łódź  powinna osiągać wymaganą do zaliczenia prędkość.

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: Łasuch</span> / <span>Sweet tooth
10

Łasuch / Sweet tooth

Przeleć samolotem przez pompowanego pączka w wydarzeniu "Rule the Streets" / Fly through the "Rule the Streets" inflatable donut with a plane

Kojarzysz te wszystkie ogromne balony, które promują playlisty i unoszą się nad całym Oahu? To poszukaj w mieście Honolulu takiego w kształcie żółtego pączka i przeleć samolotem przez jego środek.

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: Wstrząśnięty, nie zmieszany</span> / <span>Shaken, not stirred
10

Wstrząśnięty, nie zmieszany / Shaken, not stirred

Wyposaż swojego awatara w codzienne tuxedo i jedź Astonem Martinem / Equip your avatar with the casual tuxedo and drive an Aston martin car

Smoking znajdziesz w sekcji Profil > Kierowca > Personalizacja Awatara > Ubrania > Kombinezony (na samym dole) > Codzienne Tuxedo (Kosztuje 21 000 bucksów).
Gdy już masz smoking musisz zaopatrzyć się w jakiegokolwiek Aston Martina. Najtańszy Aston Martin V8 Vantage S kosztuje 315 700 bucksów.
Ostatnim krokiem jest wyjechanie w takim zestawie na trasę – nie zapomnij założyć Tuxedo!

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: Granice Kāne</span> / <span>Kāne Limits
10

Granice Kāne / Kāne Limits

Spróbuj opuścić Hawaje (łodzią lub samolotem) docierając do granicy mapy / Try to leave Hawaii (boat or plane) by reaching the limit of the map

Oddal się od wyspy na kilka kilometrów wspomnianymi powyżej pojazdami.

Autopop Należy wykonać ponownie.
Ikona osiągnięcia: ...na co nam drogi</span> / <span>...we don’t need roads
10

...na co nam drogi / ...we don’t need roads

Osiągnij prędkość 88 MPH (142 Km/h) Deloreanem DMC-12 i skorzystaj z funkcji przewinięcia do tyłu / Reach 88 MPH (142 Km/h) with the Delorean DMC-12 and use the rewind feature

Pierwsze wymaganie to posiadanie Deloreana DMC-12 w garażu.
Drugie nie co ułatwiające zadanie to nie wrzucianie do niego ulepszeń osiągów

Teraz znajdź kawałek długiej prostej i zacznij się rozpędzać. W okolicy 142 km/h przytrzymaj przycisk trójkąt aktywując cofanie czasu. Jeśli trofeum nie wpadnie za pierwszym razem, próbuj do skutku.

PS. Możesz połączyć to trofeum z pucharkiem: braz Były pewne błędy / Mistakes were made… 10

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: Rozwaga w stylu Oahu</span> / <span>Oahu Mindfulness
10

Rozwaga w stylu Oahu / Oahu Mindfulness

Zostań w samochodzie trybu Car Meet przez co najmniej 10 sekund / Stay in a Car meet car for 10 seconds or more

Udaj się do centrali Motorfest. Po wejściu do środka pierwsze co zobaczysz to samochód przed Tobą. Podejdź do jednych z jego drzwi. Przytrzymaj L2, aby przejść do trybu pierwszoosobowego i nakieruj wzrok na drzwi. Otwórz je przyciskiem X. Następnie nakieruj wzrok na siedzenie i ponownie naciśnij X. Powinieneś znaleźć się wewnątrz samochodu – spędź tam 10 sekund.

Autopop Należy wykonać ponownie.

Ikona osiągnięcia: Były pewne błędy</span> / <span>Mistakes were made…
10

Były pewne błędy / Mistakes were made…

Skorzystaj raz z funkcji pełnego przewinięcia do tyłu / Use up the rewind feature fully 1 time

W dowolnym momencie jazdy wciśnij i przytrzymaj trójkąt, aż do momentu pełnego przwinięcia paska.
Możesz to zrobić w trybie swobodnej jazdy lub podczas wyścigu – jeśli w jego ustawieniach trudności nie wyłączyłeś funkcji cofania czasu.

Autopop Należy wykonać ponownie.
Ikona osiągnięcia: Nielubiana pizza</span> / <span>Unholy Pizza
10

Nielubiana pizza / Unholy Pizza

Wykonaj bączka wokół sklepu z ananasami / Perform a donut move around the pineapple shop

Sklep z ananasami znajdziesz w centralnej części mapy, na północ od miasta Waihawa. Obok miejsca gdzie startuje playlista „Bike Lovers”, której punktem charakterystycznym jest ogromny żółty rekin.
Sklep ma kształt – a jakże! – ananasa. Zbliż się do niego dowolnym samochodem i wykonaj bączka: L2 +R2 + L lewo lub L prawo

Autopop Należy wykonać ponownie.

 

Ikona osiągnięcia: Gdzie jest dół?</span> / <span>Where's down?
10

Gdzie jest dół? / Where's down?

Połącz 2 motocyklowe backflipy w powietrzu i zanim wylądujesz, dokonaj szybkiej zmiany na samolot. / Chain two bike backflips while in the air and use fast fav with a plane, before reaching the ground.

Potrzebujesz:

 1. Wyekwipowanego motocykla klasy motocross (inne klasy nie potrafią robić szybkich obrotów).
 2. Samolotu w garażu
 3. Dużej skoczni lub takiej, która znajduje się wysoko i ma spore urwisko pod sobą

Rozpędzaj się w kierunku skoczni motocyklem. Po wyskoczeniu wykonaj dwa backflipy <kwadrat> + L góra po czym szybko przełącz się na samolot (R3, a następnie trójkąt).

Jeśli nie dotknąłeś ziemi trofeum powinno być Twoje.

Autopop Należy wykonać ponownie.