Uncharted Kolekcja: Fortuna Drake’a – Poradnik

27 czerwca 2018
0

PORADNIK

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x8 x34
 • Liczba trofeów offline: 46
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść:1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK (wybór rozdziałów)
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 10-20 godzin

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

 • Pierwsze przejście – Od razu polecam zacząć grę na crushingu i pomimo wielu mitów – gra jest dosyć prosta i nie powinna sprawić problemu. Jedynka jest zdecydowanie najłatwiejsza. Oczywiście będą momenty, które przysporzą Ci chęci wyrzucenia pada przez okno, ale po kilku próbach na pewno pokonasz wszystkie trudności.
 • Clean up – Będzie kilka trofeów, które będą wymagały większej uwagi. Do nich zaliczają się osiągnięcia związane z brutalną kombinacją, zabiciem przeciwników podczas zwisania itp. Kompletowanie tych trofeów to tak naprawdę czysta przyjemność i nie sprawią Ci one najmniejszego kłopotu. Po prostu skutecznie przedłużają rozgrywkę z tym przyjemnym tytułem.
 • Speed run – Aby zdobyć platynę musisz ukończyć tylko 3 rozdziały w określonym czasie. Mowa tu o rozdziale 5,12 i 16, i tylko jeden z nich może wymagać kilku prób – mianowicie rozdział szesnasty.

 

Poradnik:

platyna Platynowe trofeum / Platinum
Zdobądź wszystkie trofea z gry Uncharted™: Fortuna Drake’a Remastered. / Earn all Uncharted: Drake’s Fortune™ Remastered Trophies.

Gratulacje. 🙂

 

braz Odkryte! – łatwy / Charted! – Easy
Ukończ grę na łatwym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Easy Without Changing the Difficulty.

Patrz trofeum „Odkryte! – miażdżący„.

 

braz Odkryte! – normalny / Charted! – Normal
Ukończ grę na normalnym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Normal Without Changing the Difficulty.

Patrz trofeum „Odkryte! – miażdżący„.

 

srebro Odkryte! – wymagający / Charted! – Hard
Ukończ grę na wymagającym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Hard Without Changing the Difficulty.

Patrz trofeum „Odkryte! – miażdżący„.

 

zloto Odkryte! – miażdżący / Charted! – Crushing
Ukończ grę na miażdżącym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Crushing Without Changing the Difficulty.

Pierwsza część jest zdecydowanie najłatwiejsza, jeżeli chodzi o ukończenie gry na miażdżącym poziomie trudności. Dodatkowo odniosłam wrażenie, że rozgrywka jest ciut prostsza niż na ps3 (być może z uwagi na pojawienie się wyższego poziomu trudności). Możesz od razu zacząć grę na poziomie miażdżącym (nie trzeba przechodzić gry na hardzie, aby odblokować crushing). Są trzy momenty, w których będziesz pewnie potrzebował kilku prób.

 • Zdecydowanie najgorszym z nich jest jazda na jeepie i strzelanie do wrogów, bo tak naprawdę tylko od szczęścia zależy, czy nie zostaniesz zabity. Na pocieszenie – checkpointy znajdują się dosyć blisko siebie, co znacznie ułatwia na stopniowe pokonanie tego rozdziału. Pamiętaj, aby używać dwóch broni i staraj się niszczyć wszystkie pojazdy za pierwszym dzięki granatnikowi.
 • Drugie problematyczne miejsce to kościół. Zarówno plac przed nim, jak i walka wewnątrz, sprawiają nie lada problem dla przeciętnego gracza. Od razu po dostaniu się na plac, biegnij przed siebie, skręć w prawo, a następnie wbiegnij po schodach, ponownie skręć w prawo i schowaj się za pierwszym filarem. Gwarantuję Ci, że w tym miejscu pokonasz od razu wszystkich przeciwników i nie będziesz miał problemu z kontynuowaniem rozgrywki. W kościele wystarczy na początku wyeliminować ludzi z shotgunem (cały czas ukrywając się za ostatnim filarem), następnie zająć się snajperami i dopiero wtedy zająć się wrogami, znajdującymi się na tym samym poziomie co Ty.
 • Ostatni level przysparza ludziom wiele problemów. Próbuj zabijać przeciwników dzięki headshotom i pamiętaj o chowaniu się przed shotganem głównego bossa gry.

Jeżeli chodzi o samą strategię przechodzenia każdego levelu:

 • Oczywiście musisz pamiętać o osłonie, ukrytej pod . Bardzo często warto używać strzelania bez mierzenia (samo naciskanie ), które jest bardzo efektywne, jeżeli przeciwnik znajduje się w bliskiej odległości od Ciebie.
 • Jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy. Nie ma sensu przebiegać ze stoperem w ręku każdego rozdziału. Nie spiesz się, jeżeli Twój ekran stanie się szary – natychmiast wstrzymaj ogień.
 • Oszczędzaj amunicję, ponieważ na miażdżącym poziomie trudności jest jest zdecydowanie mniej niż grając na easy/normalu/hardzie.

 

braz Pierwszy skarb / First Treasure
Znajdź 1 skarb. / Find 1 Treasure.

Patrz trofeum „Kolekcja mistrza złodziei„.

 

braz Początkujący łowca skarbów / Novice Fortune Hunter
Znajdź 10 skarbów. / Find 10 Treasures.

Patrz trofeum „Kolekcja mistrza złodziei„.

 

braz Średnio zaawansowany łowca skarbów / Intermediate Fortune Hunter
Znajdź 20 skarbów. / Find 20 Treasures.

Patrz trofeum „Kolekcja mistrza złodziei„.

 

braz Biegły łowca skarbów / Proficient Fortune Hunter
Znajdź 30 skarbów. / Find 30 Treasures.

Patrz trofeum „Kolekcja mistrza złodziei„.

braz Zawodowy łowca skarbów / Professional Fortune Hunter
Znajdź 40 skarbów. / Find 40 Treasures.

Patrz trofeum „Kolekcja mistrza złodziei„.

 

braz Wytrawny łowca skarbów / Expert Fortune Hunter
Znajdź 50 skarbów. / Find 50 Treasures.

Patrz trofeum „Kolekcja mistrza złodziei„.

 

braz Niedościgniony łowca skarbów / Master Fortune Hunter
Znajdź 60 skarbów. / Find 60 Treasures.

Patrz trofeum „Kolekcja mistrza złodziei„.

 

braz Łowca artefaktów / Relic Finder
Znajdź osobliwy artefakt. / Find the Strange Relic.

Patrz trofeum „Kolekcja mistrza złodziei„.

 

zloto Kolekcja mistrza złodziei / Master Thief Collection
Znajdź wszystkie skarby i osobliwy artefakt. / Find all Treasures and the Strange Relic.

W grze znajduje się 61 skarbów (60 zwykłych plus jeden osobliwy artefakt). Większość z nich znajdziesz przy normalnym przechodzeniu gry, jednak niektóre z nich są bardzo sprytnie ukryte. Na szczęście dostępny jest wybór chapterów i dodatkowo wyświetlana jest informacja o danej liczbie skarbów pod każdym rozdziałem. Przygotowałam dla Was filmik z lokalizacją wszystkich skarbów.

braz 20 strzałów w głowę / 20 Headshots
Zabij 20 przeciwników strzałami w głowę. / Kill 20 Enemies with Headshots.

Patrz trofeum „250 strzałów w głowę„.

 

braz 100 strzałów w głowę / 100 Headshots
Zabij 100 przeciwników strzałami w głowę. / Kill 100 Enemies with Headshots.

Patrz trofeum „250 strzałów w głowę„.

 

srebro 250 strzałów w głowę / 250 Headshots
Zabij 250 przeciwników strzałami w głowę. / Defeat 250 Enemies with Headshots.

Trofeum powinno wpaść pod koniec gry. Wystarczy tak naprawdę strzelić w okolicę szyi, by uznano Ci headshota. W statystykach możesz sprawdzić liczbę przeciwników zastrzelonych przez strzał w głowę. Jeżeli ukończyłeś grę i trofeum Ci nie wpadło – polecam włączenie rozdziału „Forteca”, ponieważ w nim znajduję się najwięcej wrogów i na łatwym poziomie trudności nie ma problemu z zabijaniem w ten sposób. Oczywiście możesz włączyć jeden ulubiony moment w grze i przed zabiciem ostatniego wroga, wczytać ostatni punkt kontrolny. W takim przypadku kille będą Ci się nabijały, a nie będziesz musiał przechodzić całego rozdziału, aby podwyższyć sobie statystyki.

 

srebro Ekspert od strzałów w głowę / Headshot Expert
Zabij 5 przeciwników z rzędu strzałami w głowę. / Kill 5 Enemies in a Row with Headshots.

Polecam robić to trofeum po ukończeniu gry na miażdżącym poziomie trudności. Wybierz rozdział 5 (lub każdy inny rozdział, w którym występują przeciwnicy), łatwy poziom trudności i już masz możliwość zabicia pięciu przeciwników pod rząd przez strzał w głowę. Wystarczy tylko wycelować i oddać jeden celny strzał w głowę przeciwnika i powtórzyć to na innych 4 wrogach. Nie powinno być problemu z wbiciem tego trofeum. Zdarza się, że trofeum nie wpada za pierwszym razem. W tym wypadku wyłącz i włącz ponownie grę, i spróbuj ponownie.

 

braz Brutalny awanturnik / Brutal Brawler
Zabij 5 przeciwników brutalną kombinacją. / Kill 5 Enemies with Brutal Combo.

Patrz trofeum „Brutalny zabijaka„.

 

braz Brutalny zabijaka / Brutal Slugger
Zabij 20 przeciwników brutalną kombinacją. / Kill 20 Enemies with Brutal Combo.

Bardzo łatwe trofeum, wystarczy zabić przeciwnika przez podejście do niego, a następnie naciśnięcia kombinacji . Musisz w ten sposób pokonać 20 wrogów. Możesz zrobić to już w pierwszym rozdziale, gdy przeciwnicy będą wdrapywali się na pokład Twojej łodzi.

 

srebro Brutalny ekspert / Brutal Expert
Zabij 5 przeciwników z rzędu brutalną kombinacją. / Kill 5 Enemies in a Row with Brutal Combo.

Brutalna kombinacja polega na podbiegnięciu do przeciwnika i naciśnięciu kombinacji . Trofeum to można wbić już w pierwszym rozdziale, w momencie wchodzenia przeciwników na pokład (po załatwieniu kilku pierwszych łodzi).

 

braz Potrójny bombardier / Triple Dyno-Might!
Zabij 3 przeciwników jedną eksplozją. / Kill 3 Enemies with 1 Explosion.

Patrz trofeum „Ogniomistrz„.

 

srebro Ogniomistrz / Dyno-Might Master
Zabij 3 przeciwników jedną eksplozją 5 razy. / Kill 3 Enemies with 1 Explosion 5 Times.

Najlepsze miejsce do tego trofeum to rozdział 4. W pewnym momencie zaatakuje Cię gościu z granatnikiem, po zabiciu go podnieś broń i poczekaj na zbliżającą się grupkę wrogów. Wystarczy wystrzelić pocisk w odpowiednie miejsce i  zabijesz nie 3, a nawet 4 przeciwników na raz. Następnie musisz zapisać grę i ją wczytać. Powtórz wszystkie czynności czterokrotnie i trofeum będzie Twoje. W razie problemów – poniżej filmik.

braz Zawieszony / Hangman
Zabij 20 przeciwników bronią palną, zwisając z krawędzi. / Kill 20 Enemies with Gunfire While Hanging.

Do wykonania w praktycznie każdym miejscu i to trofeum powinno wpaść podczas normalnej gry. Bardzo często będziesz zmuszony do zabicia wroga w ten sposób. Najlepszym rozdziałem do ewentualnego nabijania killi jest rozdział 4, w którym też najłatwiej jest wbić następne trofeum.

 

braz Zawieszony bombardier / Grenade Hangman
Zabij 10 przeciwników granatami, zwisając z krawędzi. / Kill 10 Enemies with Grenades While Hanging.

Wybierz rozdział 4 i mniej więcej w jego połowie będziesz miał świetną możliwość do zabicia 2-3 przeciwników jednym granatem. Od razu po ich zabiciu wczytaj ostatni punkt kontrolny i powtórz te czynności kilka razy, aż do momentu wpadnięcia trofeum.

 

braz Rewolwerowiec / Run-and-Gunner
Zabij 20 przeciwników, strzelając z biodra (bez celowania). / Kill 20 Enemies by Shooting from the Hip (without aiming).

Bardzo łatwe trofeum, które wpadnie bez większego starania. Wystarczy, że będziesz zabijał swoich przeciwników naciskając  i pod żadnym pozorem nie naciskaj , które służy do celowania. Możesz to zrobić w biegu lub będąc za osłoną.

 

braz Pięść z żelaza / Steel Fist
Zabij 5 przeciwników jednym ciosem pięścią, osłabiwszy ich wcześniej z broni palnej. / Kill 5 Enemies with a Single Punch After Weakening Them with Gunfire.

Patrz trofeum „Pięść z żelbetu„.

 

braz Pięść z żelbetu / Steel Fist Expert
Zabij 10 przeciwników z rzędu jednym ciosem pięścią, osłabiwszy ich wcześniej bronią palną. / Kill 10 Enemies in a Row with a Single Punch After Weakening Them with Gunfire.

Do wbicia tylko i wyłącznie na łatwym poziomie trudności. Na wyższych jest po prostu niemożliwe wyczucie zdrowia przeciwnika. Włącz rozdział pierwszy i w momencie pojawienia się pierwszego przeciwnika na łodzi, na której się znajdujesz, podbiegnij do przeciwnika, strzel raz z pistoletu bez mierzenia (tylko ), a następnie naciśnij , aby zadać ostateczny cios. Po zabiciu 2-3 przeciwników, zapisz grę, a następnie wczytaj ostatni zapis i zabij kolejnych przeciwników, aż do momentu wpadnięcia trofka. Oczywiście można zrobić to w każdym innym rozdziale, ale istnieje duże ryzyko, że po prostu zabijesz przeciwnika w inny sposób niż potrzebny do tego trofeum.

 

srebro Ninja / Master Ninja
Zabij 50 przeciwników od tyłu atakiem bezpośrednim. / Kill 50 Enemies by Melee-Attacking from Behind.

Trofeum raczej na pewno nie wpadnie podczas normalnej gry, z uwagi na małą liczbę przeciwników, na których można wykonać ten atak. W rozdziale czwartym, w miejscu wskazanym na poniższym filmiku jest idealne miejsce do boostowania tego trofka. Wystarczy, że zabijesz pierwszego przeciwnika, zapiszesz grę, a następnie ją wczytasz i powtórzysz czynności, aż do momentu wpadnięcia trofeum. Poniżej zdjęcie z najlepszym miejscem do wbijania tego trofeum (Rozdział 4).

 

srebro Nietykalny / Survivor
Zabij 75 przeciwników z rzędu, nie ginąc. / Kill 75 Enemies in a Row Without Dying.

To trofeum ciężko wbić na miażdżącym poziomie trudności, co nie znaczy, że jest to niewykonalne. W statystykach możesz podejrzeć swój najlepszy wynik. Jeżeli nie udało Ci się zdobyć tego trofeum przy pierwszym podejściu do Fortuny Drake’a – zacznij grę od rozdziału 4, a na początku chapteru 6 trofeum powinno być Twoje. Pamiętaj o używaniu osłon, nawet na najłatwiejszym poziomie trudności.

 

braz 30 zabójstw: Mk-NDI / 30 Kills: Mk-NDI
Zabij 30 przeciwników granatami Mk-NDI. / Kill 30 Enemies with Mk-NDI Grenades.

Musisz po prostu zabić 30 przeciwników zwykłymi granatami, które są dostępne praktycznie wszędzie, w każdej lokacji. Na łatwym poziomie trudności przeciwnicy umierają jak muchy, jeżeli rzucisz w ich pobliże granat.

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 20 zabójstw: Desert–5 / 20 Kills: Desert – 5
Zabij 20 przeciwników z Desert–5. / Kill 20 Enemies with the Desert – 5.

Pistolet ten pojawia się dopiero w rozdziale 13, bardzo łatwo go zauważyć, ponieważ jest to broń z laserem, więc będziesz widział, kiedy przeciwnik jej używa.

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 20 zabójstw: Wes–44 / 20 Kills: Wes – 44
Zabij 20 przeciwników z Wes–44. / Kill 20 Enemies with the Wes – 44.

Broń pojawia się w chapterze 5, leży koło radia w wieży (po krótkiej cutscence będziesz mógł ją podnieść).

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 30 zabójstw: karabin wyborowy Dragon / 30 Kills: Dragon Sniper
Zabij 30 przeciwników z karabinu wyborowego Dragon. / Kill 30 Enemies with the Dragon Sniper.

Karabin ten pojawia się po raz pierwszy w 11 rozdziale (w dużym pomieszczeniu, za schodami, po których schodzisz). Zgodnie z fabułą zabijesz około 10-15 przeciwników z tej broni, dlatego polecam włączyć właśnie rozdział 11 i po prostu w momencie kiedy skończy Ci się amunicja – zacznij grę od ostatniego punktu kontrolnego.

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 50 zabójstw: 92FS – 9 mm / 50 Kills: 92FS-9mm
Zabij 50 przeciwników z 92FS – 9 mm. / Kill 50 Enemies with the 92FS – 9mm.

Pistolet ten pojawia się dopiero w 11 rozdziale. Jest dużo mocniejszy od podstawowego pistoletu, tak więc nie będziesz miał problemu z błyskawicznym nabiciem 50 zabójstw.

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 50 zabójstw: M4 / 50 Kills: M4
Zabij 50 przeciwników z M4. / Kill 50 Enemies with the M4.

Broń ta pojawia się dopiero w 11 rozdziale. Ma bardzo dużą siłę rażenia, więc nie będzie problemu z szybkim nabiciem 50 killi. Jak nie chcesz przechodzić całego rozdziału po prostu wczytuj ostatni punkt kontrolny

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 50 zabójstw: Micro – 9 mm / 50 Kills: Micro-9mm
Zabij 50 przeciwników z Micro – 9 mm. / Kill 50 Enemies with the Micro-9mm.

Drugi najbardziej popularny pistolet w grze. Pojawia się w każdym rozdziale i trofeum wpadnie bez starania.

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni. Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 30 zabójstw: M79 / 30 Kills: M79
Zabij 30 przeciwników z M79. / Kill 30 Enemies with the M79.

Broń pojawia się m.in. w chapterze 8 i 9. Dokładnie w miejscu, gdzie wbijesz trofeum „Ogniomistrz„. Jeżeli będziesz postępował zgodnie z instrukcją na filmiku, 30 killi wpadnie w błyskawicznym tempie.

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 30 zabójstw: MP40 / 30 Kills: MP40
Zabij 30 przeciwników z MP40. / Kill 30 Enemies with the MP40.

Broń dostępna w rozdziałach 17, 18 i 19. Ma dużą siłę rażenia, także zabicie 30 przeciwników zajmie naprawdę mało czasu.

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 50 zabójstw: PM – 9 mm / 50 Kills: PM – 9mm
Zabij 50 przeciwników z PM – 9 mm. / Kill 50 Enemies with the PM – 9m.

Podstawowa broń w grze, trofeum praktycznie nie da się ominąć.

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 50 zabójstw: Moss–12 / 50 Kills: Moss – 12
Zabij 50 przeciwników z Moss–12. / Kill 50 Enemies with the Moss – 12.

Popularny shoutgun, który możesz znaleźć praktycznie w każdym rozdziale. Broń ma bardzo dużą siłę rażenia, więc 50 killi nabijesz w błyskawicznym czasie.

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz 50 zabójstw: AK-47 / 50 Kills: AK-47
Zabij 50 przeciwników z AK-47. / Kill 50 Enemies with the AK-47.

Broń dostępna w praktycznie każdym rozdziale. Trofeum wpadnie bez większego starania.

Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ wnich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.

 

braz Nakręć dodatkowy materiał filmowy dla Eleny. / Shoot Some B-Roll For Elena
Poznaj tryb fotograficzny. / Explore Photo Mode.

Tryb fotograficzny musisz najpierw aktywować w opcjach gry. Naciśnij OPTIONS na padzie, następnie wybierz USTAWIENIA -> GRA i na samym dole aktywuj Tryb Fotograficzny. Wróć do gry a następnie naciśnij   . Trofeum powinno od razu wpaść.

 

srebro Te ściany mnie nie powstrzymają / These Walls Can’t Stop Me
Ukończ 5. rozdział, „Forteca”, w mniej niż 10 minut. / Beat 'Chapter 5 – The Fortress’ in less than 10 minutes.

Trofeum nie wpadnie w normalnej grze. Musisz włączyć grę na czas (w wyborze rozdziałów) i ukończyć chapter piąty w czasie poniżej 10 minut. Trofeum powinno wpaść za pierwszym podejściem, tym bardziej, że normalne przejście tego rozdziału zajmuje około 9 i pół minuty. Nie musisz omijać przeciwników, ustaw łatwy poziom trudności i pokonuj różnego rodzaju wspinaczki w jak najszybszym czasie.

 

braz Pod prąd bez wioseł / Up a Short Creek Without a Paddle
Ukończ 12. rozdział, „W górę rzeki”, w mniej niż 5 minut. / Beat 'Chapter 12 – Heading Upriver’ in less than 5 minutes.

Oczywiście wybierz łatwy poziom trudności i pamiętaj, że musisz włączyć grę na czas (w normalnej grze trofeum nie wpadnie, mimo ukończenia levelu w czasie poniżej 5 minut). Najłatwiejszy speed run, pamiętaj tylko o tym, aby unikać beczek i ominąć wszystkich przeciwników. Po prostu płyń cały czas przed siebie, a trofeum na pewno wpadnie.

 

zloto Do rychłego zobaczenia / A Speedy Reunion
Ukończ 16. rozdział, „Skarbiec”, w mniej niż 7 minut. / Beat 'Chapter 16 – The Treasure Vault’ in less than 7 minutes.

Jedyne trofeum, które może stworzyć minimalny kłopot. Rozdział za pierwszym razem ukończysz w okolicach 10 minut z uwagi na zabijanie wszystkich przeciwników i błądzenie po skarbcu. Aby zmieścić się w limicie 7 minut:

 • wybierz łatwy poziom trudności,
 • pamiętaj, aby włączyć grę na czas, gdyż w normalnej rozgrywka trofeum nie wpadnie, mimo ukończenia levelu w czasie poniżej 7 minut),
 • nie możesz ani razu zginąć (w przypadku zginięcia – wczytaj grę od ostatniego punkty kontrolnego. Dzięki temu czas zostanie cofnięty.
 • zagadki logiczne nie powinny sprawiać problemu, więc staraj się pokonywać je jak najszybciej,
 • przerywników filmowych nie da się ominąć,
 • unikaj walki z przeciwnikami, szczególnie pod sam koniec rozdziału. Pierwszą falę wrogów musisz pokonać, bo w przeciwnym wypadku Elena zginie i będziesz musiał zaczynać rozdział od ostatniego punktu kontrolnego. Po zabiciu dwóch gości z wyrzutnią granatów, zabij gościa z shotgunem, a następnie unikaj jakiejkolwiek walki – po prostu biegnij przed siebie,
 • powinieneś się zmieścić w sześć i pół minuty.

 

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości PlayStation Polska.