Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

6/10
45-55H

 

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów nie ma wybitnie trudnego calaka, acz samograjem też zdecydowanie nie jest. Czeka nas tu dość sporo pomijalnych osiągnięć. Ale warto się na nie skusić, bo gra mimo lat na karku jest naprawdę świetna. A na jej plus przemawia działanie w ramach wstecznej kompatybilności na Xboxie Series X.

 

Krok po kroku:

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów ma naprawdę sporo osiągnięć, które możemy przegapić. Dodatkowo z uwagi na mocno odmienną część aktu 2 i 3 związaną z wyborami fabularnymi czeka nas konieczność dwukrotnego jej ukończenia. Poniżej prezentuję najbardziej optymalną i sugerowaną drogę ku uzyskaniu wszystkich osiągnięć.

 

KROK I – Łatwy poziom trudności, ścieżka Vernona Roche’a

Polecam jako pierwsze przejście wybrać sobie łatwy poziom trudności z kilku względów. Po pierwsze – tak będzie nam wygodniej załapać ogólny styl gry i przyzwyczaić się do toporności walki. Po drugie – wygodniej będzie chomikować punkty ulepszeń, by dostać osiągnięcie związane z każdym drzewkiem. Na wyższym poziomie może być trudno, tak bez ulepszania postaci, grać cały pierwszy akt.

PROLOG

 • Jeśli chodzi o ulepszanie postaci możemy wydać tylko 6 punktów ulepszeń na podstawowe drzewko na w górnej części menu ulepszeń. Dopiero wtedy odblokowują się pozostałe trzy zaawansowane. Ale by mieć z głowy osiągnięcia z ulepszaniem każdego z nich polecam nie wydawać więcej punktów aż do zgromadzenia 7 wolnych do wydania. Z tego podstawowego drzewka wybierzmy ODBIJANIE STRZAŁ, bo jest związane z jednym z pucharków. A do tego HART DUCHA, bo przydaje się z pucharkiem do używania mutagenów.
 • Aby nie marnować czasu warto podczas sprzedawania handlarzom zbędnego szmelcu zostawić sobie przynajmniej 5 mutagenów niezbędnych przy osiągnięciu Mutant!
 • Ogólnie w przypadku handlowania zaleca się niespecjalnie szastać kasą, by nie musieć później grindować jej do osiągnięcia Świnka skarbonka.
 • Na samym początku gry, gdy startujemy w obozie wojskowym polecam zniszczyć 5 manekinów na których trenują żołnierze. Znajdziemy je nieopodal miejsca, gdzie można siłować się na rękę i grać w kości. Na wszelki wypadek jeden manekin niszczymy częściowo mieczem stalowym, częściowo srebrnym, drugi w całości srebrnym, a pozostałe już stalowym. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć ma to znaczenie w ich zaliczaniu. Potem zapisujemy grę, wczytujemy ją i ponownie niszczymy manekiny tak by było 10 zniszczonych. Wtedy dostaniemy profit DOŚWIADCZONY, który sprawi, że będziemy przez całą dalszą grę zbierać 10% więcej doświadczenia, bez czego może nam się nie udać zdobyć Poziom 35. Jeśli profit się nie pojawi próbujemy ponownie wczytać grę. Upewnić się możemy wchodząc w zakładkę ulepszeń Geralta, tam wcisnąć by przejść do atrybutów i w ostatniej zakładce mamy różnie takie ukryte profity. Jeśli DOŚWIADCZONY będzie się tam znajdował to zapisujemy grę i lecimy dalej.
 • W tej samej części obozu polecam od razu zaliczyć sobie gierkę siłowania na rękę jako jedną z trzech konkurencji związanych z osiągnięciem Trójbój.
 • Zaraz obok znajdziemy też żołnierza grającego w kości. Będzie to druga konkurencja do Trójboju oraz najlepsza okazja na mocno upierdliwe osiągnięcie Piątka. By je zdobyć musimy wyrzuć taką samą liczbę oczek na każdej z pięciu kostek. No i jest to rzecz wybitnie losowa. O tyle dobrze, że mamy dwa rzuty i po pierwszym możemy potem wybrane kostki przerzucić raz jeszcze. To ile czasu nam zejdzie zależy tylko i wyłącznie od szczęścia. Polecam przy okazji sobie zapisać grę po każdym zwycięstwie i wczytywać w przypadku porażki. Dzięki temu przy okazji starania się o osiągnięcie możemy się trochę wzbogacić.
 • Pierwszym fabularnym, acz możliwym do pominięcia osiągnięciem jest Wilhelm Tell, gdzie musimy trafić hrabiego Etcheverry’ego z balisty. Nie jest to specjalnie skomplikowane. Wystarczy środek celownika na lunecie wymierzyć w postać po prawej stronie murów. W razie czego w opisie osiągnięcia zamieszczony jest materiał wideo.
 • Następnie będziemy mieli dobrą okazję na osiągnięcie Perfekcjonista. Podczas szturmu zamku przez staramy się pokonać 10 żołnierzy bez straty zdrowia. Po prostu działajmy spokojnie i ostrożnie. Przyda się znak Quen blokujący pojedynczy atak. Na łatwym poziomie trudności nie powinno być problemów, bo wrogowie są tu trochę mniej agresywni i praktycznie nie blokują ataków.

AKT 1

 • Gdy już dotrzemy do miasta Flotsam i będziemy mogli po nim swobodnie się poruszać zajdźmy do dolnej części karczmy i wygrajmy tamtejszy turniej pięściarski. Otrzymamy w ów czas Trójbój za zaliczenie każdej dodatkowej aktywności w grze.
 • Potem możemy udać się do krasnoludzkiego rzemieślnika nieopodal, by stworzył nam srebrny miecz, gdyż takowy straciliśmy. Otrzymamy wtedy Haute couture.
 • Podczas wykonywania jednego z questów pamiętajmy, by choć raz skorzystać z opcji zastraszania by uzyskać osiągnięcie Hu! Okazję mamy między innymi podczas fabularnego wydarzenia po spotkaniu się z przyjaciółmi w karczmie. W porcie będzie zamieszanie związane z potworem w rzece i możemy wtedy postraszyć wieśniaków. Innym momentem możemy być też poboczne zadanie „Zapach kadzideł” zlecane przez podejrzanego typka w porcie. Wtedy zastraszaniem możemy od sprzedawcy wymusić zdobycie przepisu. Tylko zapiszmy sobie przed rozmową, bo zastraszanie może się nie udać.
 • Z tablicy ogłoszeń weźmy też tutejsze zlecenia na potwory. Pamiętajmy o nich w międzyczasie. Będziemy musieli je wykonać w ramach osiągniecia Deratyzator.
 • Wychodząc przed bramę odszukajmy elfiego handlarza Cedrica. Zajdziemy go na platformie przed wioską. Wchodzimy na nią po drabinie. Kupujemy u niego schemat na petardę Kartacz oraz schemat Pułapki na Kejrana. Przy okazji zaczynamy zadanie poboczne „W szponach szaleństwa„.
 • Stwórzmy sobie kilka Kartaczy za sprawą zakupionego schematu. Dokonujemy tego podczas medytacji w zakładce Alchemia. Następnie chodząc po lesie znajdźmy jakąś grupkę nekkerów. Osłabmy dwóch osobników mieczem i rzućmy Kartaczem tak, by załatwił obu. Otrzymamy wtedy Grenadier.
 • Podczas zadania pobocznego „Kłopoty z trollem” rozwiązujemy problem w krwawy sposób i po prostu zabijamy pilnującego ruin mostu nieszczęśnika. Jest to potrzebne do osiągnięcia Zabójca trolli.
 • Podczas realizacji zadania pobocznego „W szponach szaleństwa” musimy odnaleźć wszystkie akta dotyczące tej sprawy. Przede wszystkim uważajmy na duchy bo na tym etapie gry potrafią być niebezpieczne. Sama decyzja w finale zadania nie ma znaczenia. Akta znajdziemy przeszukując kufry w tych niewielkich podziemiach. Trudno cokolwiek przegapić. Gdy znajdziemy wszystkie otrzymamy Archiwariusz.
 • Podczas głównego zadania fabularnego „Niemoralna propozycja” musimy przejść przez ogród komendanta tak by nie zostać wykrytym. Materiał podlinkowany w opisie Człowiek cienia pokazuje całą drogę oraz lokalizację żelaznej ramy potrzebnej do wykonania pułapki na potwora do osiągnięcia Pogromca mackostworów.
 • Wykonujemy wspomnianą pułapkę u rzemieślnika korzystając ze schematu. Następnie podczas walki z bossem będziemy musieli ją podłożyć pod jedną z macek. Nie stanowi to problemu, bo miejsce do podłożenia jest dobrze zaznaczone. Gdy pułapka się sprawdzi otrzymamy osiągnięcie Pogromca mackostworów.
 • Po pokonaniu Kejrana pamiętajmy, aby przeszukać jego zwłoki DWA RAZY. To ważne, bo składniki z niego możemy uzyskać w dwóch punktach powalonego cielska, a będą potrzebne do wytworzenia specjalnej zbroi związanej z osiągnięciem Pancerny.
 • Podczas głównego zadania fabularnego „Zabójcy królów” spotkamy się z Letho fingując zasadzkę razem z Iorwethem. W pewnym momencie jednak zaatakują też ludzie Vernona Roche’a, a my staniemy przed bardzo ważnym wyborem fabularnym. Wybieramy opcję POMÓŻ ROCHE’OWI.
 • W dalszej części gry natrafimy między innymi na atakujące nas wiewiórki Iorwetha z którymi przyjdzie nam walczyć. Jest to idealny moment na osiągnięcie Rykoszet. Musimy mieć odblokowaną wspomnianą wcześniej umiejętność ODBIJANIE STRZAŁ. Wystarczy zostawić pojedynczego przeciwnika z łukiem i trzymać wciśnięty przycisk . Kilka odbitych strzał i przeciwnik padnie.

AKT 2

 • W kolejnym akcie po przeprawie przez obszar ogarniętej klątwą wiecznej wojny trafimy do obozu wojskowego Henselta. Będzie nas oprowadzał po nim Zyvik. Nie możemy prosić go, by poprowadził nas od razu do króla, bo by dostać osiągnięcie Turysta musimy odbyć całą wycieczkę.
 • Gdy tylko zyskamy spokój i możliwość swobodnego przemieszczania się po obozie powinniśmy mieć już zgromadzone przynajmniej 7 wolnych punktów umiejętności do rozdysponowania. Zapisujemy sobie w ów czas grę, a następnie rozdzielamy punkty umiejętności w drzewku alchemii, by otrzymać Stalowy Alchemik, potem wyczytujemy i wybieramy drzewko magii, by otrzymać Mistrz magii, a na koniec drzewko walki do Mistrz miecza. Z zakładki walki wybieramy po drodze umiejętność RIPOSTA, bo się przyda do innego osiągnięcia i zostawiamy to drzewko, gdyż ZMYSŁ WALKI też będzie potrzebny.
 • Podczas dowolnego starcia korzystamy zdolności RIPOSTA, by pod rząd trzykrotnie ją wykonać i zdobyć Mistrz ciętej riposty.
 • Jak będziemy posiadali wolny punkt to odblokujmy też w drzewku walki umiejętność WIR WALKI. Razem ze ZMYSŁ WALKI oraz NIEZABIJALNY w tym drzewku oraz ODBIJANIE STRZAŁ i HART DUCHA w podstawowym możemy wykorzystać opcję MUTUJ i zużyć 5 mutagenów do osiągnięcia Mutant!
 • Pamiętajmy by z tablicy ogłoszeń przy kantynie zabrać zlecenie na potwory. Tutaj będzie trzeba ogarnąć tylko zgnilce. Pamiętajmy o nich w międzyczasie. Trzeba je wykonać w ramach osiągniecia Deratyzator.
 • Przed kantyną spotkamy też kłócących się ojca z synem w sprawie pojedynku. Zagadujemy ojca wewnątrz, by rozpocząć podoczne zadanie „Rzeźnik z Cidaris„. Po jego zakończeniu otrzymamy możliwość wzięcia udziału w pojedynkach na arenie. Musimy o określonej porze dnia zagadać do Proximo stojącego przy wejściu. Należy pokonać wszystkich przeciwników by otrzymać osiągnięcie Gladiator.
 • Ostatnią przeciwniczką na arenie była Ves. Po jej pokonaniu powie nam, byśmy odwiedzili ją w obozie niebieskich pasów. Znajduje się on za murami głównego obozu. Musimy udać się na spotkanie i odpowiednio poprowadzić rozmowę by zdobyć osiągnięcie Łamacz serc.
 • Wraz z postępem fabularnym natrafimy na główne zadanie „Symbol Śmierci„, które będziemy realizować po przeprawieniu się na drugą stronę mgły. Będziemy w niej udawali się do krasnoludzkich katakumb niedaleko miasta Vergen. Po drodze czeka nas starcie z bandytami. Są oni idealnym typem przeciwników do wykonania grupowego ciosu kończącego do trofeum Trójkącik. Potrzebna będzie umiejętność ZMYSŁ WALKI i zebranie względnie blisko trzech przeciwników. Musimy mieć naładowany pasek adrenaliny i wcisnąć przycisk , gdy wrogowie będą blisko. Ewentualnie pod sam koniec gry też będzie można wymusić okazję na to osiągnięcie.
 • W późniejszej części aktu drugiego na króla Henselta napadną królobójcy. Po potyczce razem z Detmoldem będziemy próbowali za pomocą magii zbadać wspomnienia poległego zabójcy. Będziemy musieli podczas tego zadania zobaczyć wszystkie wspomnienia, co wymaga dokładnego odwzorowania działań. Więcej w informacji w opisie osiągnięcia Nekromanta.
 • Pod koniec Aktu 2 wraz z Vernonem będziemy przedostawać się na drugą stronę wąwozu w kierunku miasta Vergen. Po drodze napotkamy dwa trolle, które musimy ubić by otrzymać Zabójca trolli.
 • Po dostaniu się do Vergen czeka nas spotkanie z królem Henseltem i decyzja fabularna z nim związana. Nie możemy wydać go Vernonowi. Musimy zostawić króla przy życiu, by otrzymać Racja stanu.

AKT 3

 • Po dotarciu do Loc Muinne skierujmy nasze kroki w stronę tawerny. Czeka nas tam ostatnie zlecenie na potwory. Tym razem gargulce. Po jego wykonaniu otrzymamy Deratyzator.
 • Po zakończeniu głównego zadania „W imię Temerii!” staniemy przed wyborem ratowania Triss lub pomocy Vernonowi w odbiciu Anais. Musimy pomóc Vernonowi i wykonać zadanie „Kość z kości” by otrzymać osiągnięcie Twórca królów.
 • Po zakończeniu głównego zadania „Zjazd czarodziejów” do akcji wkroczy smok, a my będziemy ścigać Shealę do wieży. Gdy dostaniemy się na szczyt czarodziejka będzie chciała uciec przez portal, ale okaże się, że coś jest nie tak. Zostawiamy ją tam by sobie eksplodowała. Otrzymamy osiągnięcie Łowca czarownic.
 • Chwilę później czeka nas starcie ze smokiem. Po jego zakończeniu czeka nas decyzja fabularna co zrobić z rannym gadem. Decydujemy się go zabić, by otrzymać Smokobójca.

EPILOG

 • Na sam koniec gry czeka nas jeszcze spotkanie z Letho. Po rozmowie z nim zaś decyzja w sprawie opcjonalnego starcia. Decydujemy się walczyć, by otrzymać osiągnięcie Mściciel.

 

KROK II – Mroczny poziom trudności, ścieżka Iorwetha

Tym razem czeka nas trudniejsza przeprawa, bo poziom Mroczny jest trochę wymagający. Jest jednak o tyle łatwiej, że w porównaniu do wersji ze steam ta na Xboxa nie posiada tu trybu permanentnej śmierci. Jest jednak kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę.

Przeciwnicy na tym poziomie mogą nas sprzątnąć dosłownie na kilka strzałów, a bossowie niejednokrotnie na jeden cios. Dlatego zalecam, by skupić się na znaku Quen. Jego przydatność jest nieoceniona. Można też stosować w początkowej fazie gry Igni na wrogach, którzy uparcie blokują ciosy miecza.

Jeśli chodzi o ulepszenia to sytuacja ma się następująco. Z podstawowego drzewka polecam ulepszyć na drugi poziom REGENERACJA WIGORU, jeden poziom HART CIAŁA, jeden poziom PAROWANIE oraz dwa poziomy HART DUCHA. Następnie z drzewka Magii wybieramy kolejno jeden poziom NISZCZĄCA MAGIA, dwa poziomy ULEPSZONY ZNAK QUEN, dwa poziomy MAGICZNY WIGOR i potem drugi poziom NISZCZĄCA MAGIA. Duży zapas punktów wigoru jest bardzo przydatny, bo przy aktywnym Quen się on nie regeneruje. Maksymalny zapas 6 punktów w przypadku finalnego starcia ze smokiem będzie niezwykle pomocny. Dodatkowo warto też z drzewka magii zainwestować w WYŁADOWANIE. Bardzo przydaje się też z drzewka walki PRACA NÓG, następnie sensowne jest GARDA, PRZEMOC, MŁYNEK. I później to już wedle uznania.

PROLOG

 • Na samym początku gry, gdy startujemy w obozie wojskowym ponownie polecam zniszczyć 5 manekinów na których trenują żołnierze. Znajdziemy je nieopodal miejsca, gdzie można siłować się na rękę i grać w kości. Na wszelki wypadek jeden manekin niszczymy częściowo mieczem stalowym, częściowo srebrnym, drugi w całości srebrnym, a pozostałe już stalowym. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć ma to znaczenie w ich zaliczaniu. Potem zapisujemy grę, wczytujemy ją i ponownie niszczymy manekiny tak by było 10 zniszczonych. Wtedy dostaniemy profit DOŚWIADCZONY, który sprawi, że będziemy przez całą dalszą grę zbierać 10% więcej doświadczenia co okaże się tu bardzo przydatne. Jeśli profit się nie pojawi próbujemy ponownie wczytać grę. Upewnić się możemy wchodząc w zakładkę ulepszeń Geralta, tam wcisnąć by przejść do atrybutów i w ostatniej zakładce mamy różnie takie ukryte profity. Jeśli DOŚWIADCZONY będzie się tam znajdował to zapisujemy grę i lecimy dalej.
 • Warto pomyśleć, by zdobyć trochę kasy grając w kości z żołnierzem. Nigdy nie odmawia, a stosując zapis po wygranej i wczytanie przy przegranej możemy trochę powiększyć zapasy złota.
 • Podczas prologu możemy zmusić Ariana do poddania się unikając walki z nim. Zawsze jedno starcie mniej. Resztę będzie trzeba ogarnąć nawet jak będziemy opowiadać Vernonowi wydarzenia nie po kolei.

AKT 1

 • Przychodząc do miasta Flotsam po ucieczce z zasadzki wiewiórek jeśli ugraliśmy trochę pieniędzy w kości możemy od razu u kupca przed bramą nabyć solidny srebrny miecz. Przyda się na start.
 • NIE SPRZEDAJEMY wszystkiego co mamy, bo część zasobów przyda się do wytworzenia specjalnych zbroi ułatwiających nam to przejście. Sprawdźmy opis Niezabijalny, by wiedzieć czego się nie pozbywać. Wszelkie takie surowce możemy przechowywać w skrzyni w tawernie. Przechodzą one potem do skrzyń do następnego aktu.
 • Najlepszą rzeczą na start jest ogarnięcie zasobów na wytworzenie całego zestawu ZBROI ŚWIĘTOKRADCY. Jest on dostępny tylko na tym poziomie trudności. Schematy sprzeda nam krasnoludzki kowal – Berthold Candelaria. Ale łączny koszt samych schematów to 2511 orenów, do tego 515 orenów jako koszt wykonania. Nie licząc wydatków na surowce. Tak więc czeka nas grind pieniędzy.
 • Najlepszym sposobem na zdobycie pieniędzy oraz przy okazji doświadczenia jest ubijanie nekkerów w jaskini przed miasteczkiem. Jest ona związana z zadaniem pobocznym „Malena„, ale można tam się wybrać w każdym momencie. Potrzebny będzie nam jednak srebrny miecz. Gdy takowy mamy kierujemy się do jaskini. Jest ona zaraz przy wejściu do miasta do którego trafiliśmy przy naszej pierwszej wizycie. Schodzimy kilka półek w dół i zapisujemy grę. Ostrożnie posiłkując się znakiem Quen wybijamy wszystkie nekkery w dolnej i górnej części jaskini. Zbieramy oczywiście wszystko co z nich wypadnie. W razie czego zawsze możemy się wycofać do wyjścia z jaskini. Wrogowie tam za nami nie pobiegną. Po wybiciu wszystkich wracamy do wyjścia i zapisujemy grę. Medytujemy dwa dni, po czym ponownie możemy ubijać wrogów. I powtarzamy tak, aż Geralt będzie bliski przeciążenia, po czym możemy sprzedać wszelkie elementy nekkerów. Wraz z postępem gry ubijanie będzie szło coraz sprawniej.
 • Po kupnie schematów wspomnianego pancerza trzeba będzie zdobyć następujące surowce:
  • 20 ćwiekowana skóra (sprzedaje ją Fioravanti na rynku)
  • 20 solidne sukno (sprzedaje ją Fioravanti na rynku)
  • 16 utwardzana skóra (sprzedaje ją Fioravanti na rynku)
  • 4 dratwa
  • 16 ruda żelaza (sprzedaje je kowal Berthold Candelaria)
  • 12 ruda srebra (sprzedaje je kowal Berthold Candelaria)
  • 5 kloc drewna (sprzedaje je kowal Berthold Candelaria)
  • 8 szpony nekkera (dostaniemy ubijając stwory w jaskini)
  • 9 zęby nekkera  (dostaniemy ubijając stwory w jaskini)
  • 5 skóra endragi (dostaniemy ubijając stwory w lesie)
  • 2 jad endragi (dostaniemy ubijając stwory w lesie)
  • 4 amestytowy pył
  • 5 diamentowy pył
  • 2 ruda żółtego meteorytu (możemy przeszukać mieszkania we Flotsam)
 • Gorąco zachęcam, by nabyć jeszcze u Fioravantiego dodatkowe surowce – 20 solidne sukno, 20 ćwiekowana skóra, 18 utwardzona skóra. Przydadzą się do zbroi w akcie 2, gdyż tam są ograniczone opcje ich nabycia, a wytwarzając ze schematów będzie dużo więcej zachodu.
 • Po stworzeniu zbroi możemy się zabrać za zaliczenie jak największej ilości zadań. Im więcej doświadczenia zgromadzimy tym lepiej. Przede wszystkim pamiętajmy, by ukończyć zadanie poboczne „Kłopoty z trollem” w taki sposób, by ten nie zginął. Jest to potrzebne do Przyjaciel trolli.
 • Podczas głównego zadania fabularnego „Zabójcy królów” spotkamy się z Letho fingując zasadzkę razem z Iorwethem. W pewnym momencie jednak zaatakują też ludzie Vernona Roche’a, a my staniemy przed bardzo ważnym wyborem fabularnym. Wybieramy opcję DAJ BROŃ IORWETHOWI.

AKT 2

 • Na początku aktu podczas bitwy upiorów pojawią się jako przeciwnicy Draugiry. Są to takie golemy poskładane ze szczątków pancerzy. Musimy koniecznie zebrać po nich 1 sztukę surowca – kawałek pancerza draugira. Będzie on potrzebny do stworzenia drugiej specjalnej zbroi, a jeśli to przegapimy kolejna szansa będzie dopiero dużo później podczas kolejnego przejścia przez mgłę.
 • Po dotarciu do Vergen i otrzymania możliwości swobodnego przemieszczania się warto się zabrać za wykonanie kolejnego specjalnego pancerza – ZBROI WIAROŁOMCY. Schematy możemy kupić u elefiego handlarza Maela przy wyjściu z miasta. I ponownie będzie to kosztowna sprawa. Schematy kosztują łącznie 5026 orenów, a wytworzenie 1190 orenów. Plus ewentualny zakup surowców.
 • Najlepszym sposobem grindowania kasy jest tu polowanie na harpie podobne jak to z nekkerami w akcie 1. Te spotkamy w opuszczonym kamieniołomie niedaleko miasta. Wybijamy wszystkie, zbieramy co z nich wypadło. I wycofujemy się do wejścia do kamieniołomu. Najlepiej przy takim ołtarzyku przy drodze. Tam czekamy dwa dni i ponawiamy wybijanie. I jest to zyskowne, bo pióra harpii to dobry pieniądz.
 • Po zgromadzeniu wystarczającej ilości pieniędzy zabieramy się za wytwarzanie. Potrzebne będą nam następujące surowce:
  • 20 solidne sukno (jeśli nie kupiliśmy zgodnie z radą w akcie pierwszym to musimy wytwarzać je ze schematu możliwego do zakupienia u Felicji Cori)
  • 20 ćwiekowana skóra (jeśli nie kupiliśmy zgodnie z radą w akcie pierwszym to musimy wytwarzać je ze schematu możliwego do zakupienia u Felicji Cori)
  • 18 utwardzona skóra (jeśli nie kupiliśmy zgodnie z radą w akcie pierwszym to musimy wytwarzać je ze schematu możliwego do zakupienia u Felicji Cori)
  • 8 dratwa
  • 16 ruda żelaza (można kupić u Maela)
  • 14 ruda srebra (można kupić u Maela)
  • 5 kloc drewna (można kupić u Maela)
  • 1 kawałek pancerza draugira (do znalezienia tylko pokonując draugira na przeklętym polu bitwy)
  • 4 esencja śmierci (do znalezienia po pokonaniu upiora, możemy takiego spotkać w nocy w spalonej wiosce przed miastem Vergen)
  • 6 pióra harpii (zdobędziemy ubijając harpie w kamieniołomie)
  • 3 diamentowy pył
  • 7 amestytowy pył
  • 2 ruda niebieskiego meteorytu (do znalezienia przeszukując domostwa)
 • Po stworzeniu zbroi możemy się zabrać za zaliczenie jak największej ilości zadań. Im więcej doświadczenia zgromadzimy tym lepiej. Przy okazji w ramach głównego zadania fabularnego „Gdzie jest Triss Merigold?” spotkamy kolejne dwa trolle, którym musimy pomóc, by otrzymać osiągnięcie Przyjaciel trolli.
 • Po przeprawieniu się na drugą stronę mgły w ramach zadania „Gdzie jest Triss Merigold?” spotkamy Vernona Roche’a i otrzymamy opcję dwóch dróg dostania się do celu. By zdobyć osiągnięcie Cichociemny musimy wybrać przekradnięcie się przez obóz i dokonać tego bez wywoływania alarmu. W opisie osiągnięcia znajduje się materiał wideo pokazujący drogę.

AKT 3

 • W przypadku ostatniego aktu nie musimy się w zasadzie już kłopotać tworzeniem kolejnego specjalnego pancerza. Będziemy już na tyle ulepszeni, że ten z poprzedniego całkowicie wystarczy.
 • Po zakończeniu głównego zadania „W imię wyższych racji!” staniemy przed wyborem ratowania Triss lub pomocy Iorwethowi w odczarowaniu Saskii. Musimy pomóc Iorwethowi i wykonać zadanie „Łamacz czarów” by otrzymać osiągnięcie Łamacz czarów.
 • Po zakończeniu głównego zadania „Zjazd czarodziejów” do akcji wkroczy smok, a my będziemy ścigać Shealę do wieży. Gdy dostaniemy się na szczyt czarodziejka będzie chciała uciec przez portal, ale okaże się, że coś jest nie tak. Musimy zainterweniować, by portal się ustabilizował. Otrzymamy osiągnięcie Dobry Samarytanin.
 • Chwilę później czeka nas starcie ze smokiem. Na tym poziomie trudności radzę pilnować cały czas znaku Quen i atakować po jednym silnym ciosie. Geralt jest tu na strzała. Po zakończeniu walki automatycznie otrzymamy osiągnięcie Ostatni smok z uwagi, że wiedźmin odczaruję Saskię zdobytym wcześniej sztyletem.

EPILOG

 • Na sam koniec gry czeka nas jeszcze spotkanie z Letho. Po rozmowie z nim zaś decyzja w sprawie opcjonalnego starcia. Decydujemy się rozstać w pokoju, by otrzymać osiągnięcie Stara przyjaźń.

 

KROK III – Walka na arenie

Ostatni krok to dodatkowy tryb areny. Naszym jedynym zadaniem jest przetrwać 30 fal przeciwników, co na poziomie łatwym nie powinno stanowić żadnego problemu. Po każdej wygranej możemy wybrać jeden z trzech dostępnych przedmiotów i przydzielić punkt umiejętności. Za gotówkę możemy też wynająć jednego z trzech bohaterów do pomocy w starciu. Nie musimy się też martwić ewentualną przegraną, gdyż po prostu przyjdzie nam powtórzyć daną falę. A w takich upierdliwych warto wynająć pomocnika, by choć odwrócił uwagę przeciwników. Szczególnie przy starciu z grupą golemów, bo potrafią nas zagnać pod ścianę i zaspamować atakami.

 

Poradnik:

W górę Pontaru / To Aedirn! 5
Ukończ akt pierwszy. / Complete Chapter 1.

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu pierwszego aktu.

 

Do Loc Muinne / Alea Iacta Est 10
Ukończ akt drugi. / Complete Chapter 2.

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu drugiego aktu.

 

W stronę zachodzącego słońca / Once Ain’t Enough 15
Ukończ akt trzeci. / Complete Chapter 3.

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu trzeciego aktu.

 

Aromatariusz / Apprentice 10
Stwórz pięć mikstur za pomocą alchemii. / Use alchemy to brew five potions or oils.

Osiągnięcie związane z mechaniką gry. Mikstury możemy przygotowywać wchodząc w menu medytacji w zakładce Alchemia jeśli posiadamy przepisy oraz odpowiednie składniki. Wystarczy przygotować pięć różnych mikstur i załatwione.

 

Stalowy Alchemik / Master Alchemist 10
Wykup zdolność „Mutant”. / Acquire the Mutant ability.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie związane z ulepszeniem postaci. By je zdobyć musimy odblokować przedostatnią umiejętność w drzewku alchemii. Po wydaniu 6 punktów umiejętności w podstawowym drzewku warto sobie zachomikować kolejne 7 punktów i zapisać grę. Dzięki temu możemy za jednym zamachem zdobyć też osiągnięcia Mistrz magii oraz Mistrz miecza. Wystarczy ulepszyć jedno drzewko, wczytać zapis i ulepszyć następne.

 

Mściciel / Avenger 30
Ukończ grę, zabijając Letho. / Finish the game by killing Letho.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Epilogu, dostępne po obu stronach.

Pod koniec gry spotykamy się z Letho i mamy decyzję do podjęcia. Możemy walczyć lub rozstać się w pokoju. By zdobyć to osiągnięcie musimy walczyć. Jest to przeciwieństwo osiągnięcia Stara przyjaźń.

 

Rzeźnik z Blaviken / The Butcher of Blaviken 30
Zabij 500 przeciwników. / Kill 500 foes.

Tym osiągnięciem się przejmować nie musimy. Jeśli pracujemy nad calakiem nie ma opcji, by przy okazji trupem padło mniej jak 500 przeciwników.

 

Świnka skarbonka / Miser 10
Uzbieraj 10000 orenów. / Collect 10000 orens.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie związane z gromadzeniem pieniędzy. Warto tu nadmienić, że musimy mieć wymaganą sumę 10 000 orenów w jednym konkretnym momencie gry. Zaleca się po prostu, by nie szastać niepotrzebnie kasą w trakcie rozgrywki. Pod koniec gry w trzecim akcie możemy sprzedać cały zbędny szmelc jeśli jeszcze nie zdobyliśmy tego osiągnięcia. Najpewniej jednak wpadnie nam szybciej. W akcie drugim szczególnie po stronie Iorwetha mamy wygodną opcję do łatwego wzbogacenia się poprzez ciągłe ubijanie harpii w kamieniołomie.

 

Mistrz ciętej riposty / Focus 30
Wykonaj trzy nieprzerwane riposty pod rząd. / Perform three successful ripostes in a row.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie związane z konkretną umiejętnością. Musimy w drzewku walki wykupić umiejętność RIPOSTA, a następnie korzystając z niej trzy razy pod rząd poprawnie ją wykonać. Wystarczy trzymać wciśnięty przycisk blokowania i w momencie, gdy na przeciwniku pojawi się ikonka miecza wcisnąć przycisk ataku lub .

 

Haute couture / Craftsman 10
Zleć rzemieślnikowi wykonanie przedmiotu. / Hire a craftsman to create an item.

Osiągniecie związane z mechaniką gry. Nie pominiemy go jeśli będziemy wytwarzać między innymi specjalną zbroję dostępną na poziomie Mrocznym. Ale tu wystarczy wytworzyć cokolwiek.

 

Deratyzator / Pest Control 20
Ukończ wszystkie zadania związane z niszczeniem gniazd potworów. / Finish all quests involing the destruction of monster nests.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie związane z zadaniami pobocznymi dotyczącymi polowań na potwory. Tego musimy pilnować przez całą pojedynczą rozgrywkę. Od siebie zalecam się za to zabrać przy ścieżce Roche’a z uwagi, iż w drugim akcie zlecenie na harpie po stronie Iorwetha jest bardziej upierdliwe z uwagi na wymóg tworzenia pułapek.

 

AKT 1

Zlecenie na nekkery

Pierwszym punktem zlecenia będzie po prostu ubijanie przeciwników na których jest zlecenie. Bo pokonaniu dostatecznej ich ilość odblokuje się kolejna część zadania, czyli zniszczenie gniazd. Potrzebna będzie do tego petarda Kartacz. Schemat do jej stworzenia możemy kupić u Cedrica, którego znajdziemy na platformie przed wejściem do Flotsam. Musimy wejść na nią po drabinie. Poniżej znajduje się mapa z zaznaczoną lokacją gniazd.

Zlecenie na endriagi

Pierwszym punktem zlecenia będzie po prostu ubijanie przeciwników na których jest zlecenie. Bo pokonaniu dostatecznej ich ilość odblokuje się kolejna część zadania. Będziemy musieli wypłoszyć królowe. By tego dokonać należy zniszczyć kokony. Po prostu otwieramy je i atakujemy mieczem. Znajdują się po trzy w dwóch lokacjach. Gdy zniszczymy wszystkie w jednym miejscu pojawi się królowa, którą należy pokonać. I analogicznie w drugim. Poniżej znajduje się mapa z zaznaczoną lokacją gniazd.

Mapa gniazd potworów.

 

AKT 2

Zlecenie na harpie (ścieżka Iorwetha)

Pierwszym punktem zlecenia będzie po prostu ubijanie przeciwników na których jest zlecenie. Bo pokonaniu dostatecznej ich ilość odblokuje się kolejna część zadania. Harpie znajdziemy w sporych ilościach w starym kamieniołomie w pobliżu miasta Vergen. Druga faza zadania jest jednak upierdliwa, gdyż wymaga kupienia (dość drogich) lub stworzenia pułapek w celu zniszczenia gniazd w kamieniołomie.

Zlecenie na zgnilce (ścieżka Roche’a)

Pierwszym punktem zlecenia będzie po prostu ubijanie przeciwników na których jest zlecenie. Bo pokonaniu dostatecznej ich ilość odblokuje się kolejna część zadania. Będziemy musieli odnaleźć i spalić zwłoki na których żerują trupojady. Poniżej znajduje się mapa z zaznaczonymi miejscami ich lokalizacji.

Lokalizacja zwłok do spalenia.

 

AKT 3

Zlecenie na gargulce

Tu sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Ubijanie przeciwników dalej jest ważne i warto utłuc ich jak najwięcej. Jednak dodatkowo musimy rozwiązać zagadkę w każdym z trzech siedlisk potworów. Znajdują się tam skrzynie, poematy z wierszami oraz po 4 runy, które musimy aktywować w odpowiedniej kolejności. Sęk w tym, że poematy się różnią w rozgrywkach. Idea rozwiązania jest jednak ta sama. W wierszu znajdziemy frazy sugerujące jeden z czterech aspektów: Zwierzę (runa przypominająca literę S), Czas (runa przypominające klepsydrę), Niebo (runa przypominająca diament) oraz Sztukę (runa przypominając harfę). Czytając poemat musimy więc skojarzyć te aspekty w kolejności w jakiej występują w wierszu. Poniżej mapa z lokalizacją wszystkich siedlisk.

Lokalizacja siedlisk gargulców.

 

Pancerny / Backbone 20
Stwórz zbroję z elementów pancerza kejrana. / Craft a suit of armor from elements of the kayran’s carapace.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Po pokonaniu bossa Aktu 1 – Kejrana pamiętajmy, aby przeszukać jego zwłoki DWA RAZY. To ważne, bo składniki z niego możemy uzyskać w dwóch punktach powalonego cielska, a będą potrzebne do wytworzenia tej specjalnej zbroi. Schemat do jej wykonania można zdobyć na trzy sposoby:

 • kupić u Bertholda Candelerii we Flotsam
 • otrzymać jako nagrodę po zakończeniu zadania Kejran: Kwestia Ceny jeśli wynegocjowaliśmy wyższą stawkę
 • znaleźć w ruinach szpitala psychiatrycznego związanego z zadaniem pobocznym „W szponach szaleństwa

Składniki wymagane do stworzenia zbroi:

 • 14 solidne sukno
 • 6 utwardzona skóra
 • 1 skóra kejrana
 • 8 dratwa

 

Smokobójca / Being Witcher George 20
Zabij smoka. / Kill the dragon.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 3, po stronie Vernona Roche’a.

Pod koniec aktu po finalnym starciu na wieży czeka nas decyzja co zrobić z rannym gadem. By zdobyć to osiągnięcie musimy wybrać, by go zabić. Przeciwieństwo osiągnięcia Ostatni smok.

 

Zabójca drauga / Fat Man 15
Zabij drauga. / Kill the draug.

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa drugiego aktu.

 

Grenadier / Torn Asunder! 15
Zabij więcej niż jednego przeciwnika pojedynczą petardą. / Kill more than one opponent using a single exploding bomb.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie związane z walką. Najlepiej je sobie ogarnąć w pierwszym akcie. Wychodząc przed bramę Flotsam odszukajmy elfiego handlarza Cedrica. Zajdziemy go na platformie przed wioską. Wchodzimy na nią po drabinie. Kupujemy u niego schemat na petardę Kartacz. Stwórzmy sobie kilka Kartaczy za sprawą zakupionego schematu. Dokonujemy tego podczas medytacji w zakładce Alchemia. Następnie chodząc po lesie znajdźmy jakąś grupkę nekkerów. Osłabmy dwóch osobników mieczem i rzućmy Kartaczem tak, by załatwił obu. Nie powinno być z tym większych problemów.

 

Trójbój / Gambler 15
Wygraj siłowanie na rękę, partię kościanego pokera oraz walkę na pięści. / Win an arm wrestling match, a dice poker game and a fist fight.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie związane z dodatkowymi aktywnościami. Raczej trudne do pominięcia, ale jak ktoś się uprze to może przegapić. Musimy podczas gry po prosu przynajmniej raz wygrać zawody w siłowaniu na rękę, partię kościanego pokera oraz walkę na pięści. Każda z tych aktywności ma też swój zestaw zadań pobocznych związanych z pokonywaniem kolejnych przeciwników.

 

Gladiator / Gladiator 15
Pokonaj wszystkich przeciwników na arenie w obozie Henselta. / Defeat all opponents in the Kaedweni arena.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 2, po stronie Vernona Roche’a.

Przed kantyną w obozie Kedwen spotkamy też kłócących się ojca z synem w sprawie pojedynku. Zagadujemy ojca wewnątrz, by rozpocząć podoczne zadanie „Rzeźnik z Cidaris„. Po jego zakończeniu otrzymamy możliwość wzięcia udziału w pojedynkach na arenie. Musimy o określonej porze dnia zagadać do Proximo stojącego przy wejściu na arenę. Należy pokonać wszystkich przeciwników by otrzymać osiągnięcie. Zobacz też Łamacz serc.

 

Wilhelm Tell / Eagle Eye 10
Traf hrabiego Etcheverry’ego z balisty. / Hit Count Etcheverry using the ballista.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Prologu.

W ramach głównego wątku fabularnego przyjdzie nam pomóc królowi Foltestowi i celowaniu balistą. Musimy tak wymierzyć, by ta trafiła w przeciwnika. Nie jest to specjalnie skomplikowane. Wystarczy środek celownika na lunecie wymierzyć w postać po prawej stronie murów. W razie czego poniżej zamieszczony jest materiał wideo.

 

Łamacz serc / Heartbreaker 10
Uwiedź Ves. / Seduce Ves.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 2, po stronie Vernona Roche’a.

Podczas zmagań na arenie w obozie Kedwen w ramach osiągnięcia Gladiator przyjdzie nam też pokonać Ves. Gdy tego dokonamy zaproponuje ona nam spotkanie w obozie niebieskich pasów. Znajduje się on przed murami głównego obozu. Podczas spotkania musimy tak poprowadzić rozmowę by doprowadzić do zbliżenia. Nie stanowi to większego problemu, bo wybór kwestii jest dość oczywisty.

 

Niezabijalny / Madman 100
Ukończ grę na poziomie „Mroczny”. / Finish the game while playing at the Dark difficulty level.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie związane z najwyższym dostępnym poziomem trudności. Ważne, by NIE ZMIENIAĆ w trakcie rozgrywki poziomu trudności na inny, gdyż nie dostaniemy wtedy pucharka.

Poziom Mroczny jest trochę wymagający. Jest jednak o tyle łatwiej, że w porównaniu do wersji ze steam ta na Xboxa nie posiada tu trybu permanentnej śmierci. Jest jednak kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę.

Przeciwnicy na tym poziomie mogą nas sprzątnąć dosłownie na kilka strzałów, a bossowie niejednokrotnie na jeden cios. Dlatego zalecam, by skupić się na znaku Quen. Jego przydatność jest nieoceniona. Można też stosować w początkowej fazie gry Igni na wrogach, którzy uparcie blokują ciosy miecza.

Jeśli chodzi o ulepszenia to sytuacja ma się następująco. Z podstawowego drzewka polecam ulepszyć na drugi poziom REGENERACJA WIGORU, jeden poziom HART CIAŁA, jeden poziom PAROWANIE oraz dwa poziomy HART DUCHA. Następnie z drzewka Magii wybieramy kolejno jeden poziom NISZCZĄCA MAGIA, dwa poziomy ULEPSZONY ZNAK QUEN, dwa poziomy MAGICZNY WIGOR i potem drugi poziom NISZCZĄCA MAGIA. Duży zapas punktów wigoru jest bardzo przydatny, bo przy aktywnym Quen się on nie regeneruje. Maksymalny zapas 6 punktów w przypadku finalnego starcia ze smokiem będzie niezwykle pomocny. Dodatkowo warto też z drzewka magii zainwestować w WYŁADOWANIE. Bardzo przydaje się też z drzewka walki PRACA NÓG, następnie sensowne jest GARDA, PRZEMOC, MŁYNEK. I później to już wedle uznania.

PROLOG

 • Na samym początku gry, gdy startujemy w obozie wojskowym ponownie polecam zniszczyć 5 manekinów na których trenują żołnierze. Znajdziemy je nieopodal miejsca, gdzie można siłować się na rękę i grać w kości. Na wszelki wypadek jeden manekin niszczymy częściowo mieczem stalowym, częściowo srebrnym, drugi w całości srebrnym, a pozostałe już stalowym. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć ma to znaczenie w ich zaliczaniu. Potem zapisujemy grę, wczytujemy ją i ponownie niszczymy manekiny tak by było 10 zniszczonych. Wtedy dostaniemy profit DOŚWIADCZONY, który sprawi, że będziemy przez całą dalszą grę zbierać 10% więcej doświadczenia co okaże się tu bardzo przydatne. Jeśli profit się nie pojawi próbujemy ponownie wczytać grę. Upewnić się możemy wchodząc w zakładkę ulepszeń Geralta, tam wcisnąć by przejść do atrybutów i w ostatniej zakładce mamy różnie takie ukryte profity. Jeśli DOŚWIADCZONY będzie się tam znajdował to zapisujemy grę i lecimy dalej.
 • Warto pomyśleć, by zdobyć trochę kasy grając w kości z żołnierzem. Nigdy nie odmawia, a stosując zapis po wygranej i wczytanie przy przegranej możemy trochę powiększyć zapasy złota.
 • Podczas prologu możemy zmusić Ariana do poddania się unikając walki z nim. Zawsze jedno starcie mniej. Resztę będzie trzeba ogarnąć nawet jak będziemy opowiadać Vernonowi wydarzenia nie po kolei.

AKT 1

 • Przychodząc do miasta Flotsam po ucieczce z zasadzki wiewiórek jeśli ugraliśmy trochę pieniędzy w kości możemy od razu u kupca przed bramą nabyć solidny srebrny miecz. Przyda się na start.
 • NIE SPRZEDAJEMY wszystkiego co mamy, bo część zasobów przyda się do wytworzenia specjalnych zbroi ułatwiających nam to przejście. Wszelkie takie surowce możemy przechowywać w skrzyni w tawernie. Przechodzą one potem do skrzyń do następnego aktu.
 • Najlepszą rzeczą na start jest ogarnięcie zasobów na wytworzenie całego zestawu ZBROI ŚWIĘTOKRADCY. Jest on dostępny tylko na tym poziomie trudności. Schematy sprzeda nam krasnoludzki kowal – Berthold Candelaria. Ale łączny koszt samych schematów to 2511 orenów, do tego 515 orenów jako koszt wykonania. Nie licząc wydatków na surowce. Tak więc czeka nas grind pieniędzy.
 • Najlepszym sposobem na zdobycie pieniędzy oraz przy okazji doświadczenia jest ubijanie nekkerów w jaskini przed miasteczkiem. Jest ona związana z zadaniem pobocznym „Malena„, ale można tam się wybrać w każdym momencie. Potrzebny będzie nam jednak srebrny miecz. Gdy takowy mamy kierujemy się do jaskini. Jest ona zaraz przy wejściu do miasta do którego trafiliśmy przy naszej pierwszej wizycie. Schodzimy kilka półek w dół i zapisujemy grę. Ostrożnie posiłkując się znakiem Quen wybijamy wszystkie nekkery w dolnej i górnej części jaskini. Zbieramy oczywiście wszystko co z nich wypadnie. W razie czego zawsze możemy się wycofać do wyjścia z jaskini. Wrogowie tam za nami nie pobiegną. Po wybiciu wszystkich wracamy do wyjścia i zapisujemy grę. Medytujemy dwa dni, po czym ponownie możemy ubijać wrogów. I powtarzamy tak, aż Geralt będzie bliski przeciążenia, po czym możemy sprzedać wszelkie elementy nekkerów. Wraz z postępem gry ubijanie będzie szło coraz sprawniej.
 • Po kupnie schematów wspomnianego pancerza trzeba będzie zdobyć następujące surowce:
  • 20 ćwiekowana skóra (sprzedaje ją Fioravanti na rynku)
  • 20 solidne sukno (sprzedaje ją Fioravanti na rynku)
  • 16 utwardzana skóra (sprzedaje ją Fioravanti na rynku)
  • 4 dratwa
  • 16 ruda żelaza (sprzedaje je kowal Berthold Candelaria)
  • 12 ruda srebra (sprzedaje je kowal Berthold Candelaria)
  • 5 kloc drewna (sprzedaje je kowal Berthold Candelaria)
  • 8 szpony nekkera (dostaniemy ubijając stwory w jaskini)
  • 9 zęby nekkera  (dostaniemy ubijając stwory w jaskini)
  • 5 skóra endragi (dostaniemy ubijając stwory w lesie)
  • 2 jad endragi (dostaniemy ubijając stwory w lesie)
  • 4 amestytowy pył
  • 5 diamentowy pył
  • 2 ruda żółtego meteorytu (możemy przeszukać mieszkania we Flotsam)
 • Gorąco zachęcam, by nabyć jeszcze u Fioravantiego dodatkowe surowce – 20 solidne sukno, 20 ćwiekowana skóra, 18 utwardzona skóra. Przydadzą się do zbroi w akcie 2, gdyż tam są ograniczone opcje ich nabycia, a wytwarzając ze schematów będzie dużo więcej zachodu.

AKT 2

 • Na początku aktu podczas bitwy upiorów pojawią się jako przeciwnicy Draugiry. Są to takie golemy poskładane ze szczątków pancerzy. Musimy koniecznie zebrać po nich 1 sztukę surowca – kawałek pancerza draugira. Będzie on potrzebny do stworzenia drugiej specjalnej zbroi, a jeśli to przegapimy kolejna szansa będzie dopiero dużo później podczas kolejnego przejścia przez mgłę.
 • Po dotarciu do Vergen i otrzymania możliwości swobodnego przemieszczania się warto się zabrać za wykonanie kolejnego specjalnego pancerza – ZBROI WIAROŁOMCY. Schematy możemy kupić u elefiego handlarza Maela przy wyjściu z miasta. I ponownie będzie to kosztowna sprawa. Schematy kosztują łącznie 5026 orenów, a wytworzenie 1190 orenów. Plus ewentualny zakup surowców.
 • Najlepszym sposobem grindowania kasy jest tu polowanie na harpie podobne jak to z nekkerami w akcie 1. Te spotkamy w opuszczonym kamieniołomie niedaleko miasta. Wybijamy wszystkie, zbieramy co z nich wypadło. I wycofujemy się do wejścia do kamieniołomu. Najlepiej przy takim ołtarzyku przy drodze. Tam czekamy dwa dni i ponawiamy wybijanie. I jest to zyskowne, bo pióra harpii to dobry pieniądz.
 • Po zgromadzeniu wystarczającej ilości pieniędzy zabieramy się za wytwarzanie. Potrzebne będą nam następujące surowce:
  • 20 solidne sukno (jeśli nie kupiliśmy zgodnie z radą w akcie pierwszym to musimy wytwarzać je ze schematu możliwego do zakupienia u Felicji Cori)
  • 20 ćwiekowana skóra (jeśli nie kupiliśmy zgodnie z radą w akcie pierwszym to musimy wytwarzać je ze schematu możliwego do zakupienia u Felicji Cori)
  • 18 utwardzona skóra (jeśli nie kupiliśmy zgodnie z radą w akcie pierwszym to musimy wytwarzać je ze schematu możliwego do zakupienia u Felicji Cori)
  • 8 dratwa
  • 16 ruda żelaza (można kupić u Maela)
  • 14 ruda srebra (można kupić u Maela)
  • 5 kloc drewna (można kupić u Maela)
  • 1 kawałek pancerza draugira (do znalezienia tylko pokonując draugira na przeklętym polu bitwy)
  • 4 esencja śmierci (do znalezienia po pokonaniu upiora, możemy takiego spotkać w nocy w spalonej wiosce przed miastem Vergen)
  • 6 pióra harpii (zdobędziemy ubijając harpie w kamieniołomie)
  • 3 diamentowy pył
  • 7 amestytowy pył
  • 2 ruda niebieskiego meteorytu (do znalezienia przeszukując domostwa)

AKT 3

 • W przypadku ostatniego aktu nie musimy się w zasadzie już kłopotać tworzeniem kolejnego specjalnego pancerza. Będziemy już na tyle ulepszeni, że ten z poprzedniego całkowicie wystarczy.
 • Starcie na wieży jest dość trudnym momentem. Na tym poziomie trudności radzę pilnować cały czas znaku Quen i atakować po jednym silnym ciosie, a następnie odskakiwać. Geralt jest tu dosłownie na strzała. Podładować punkty wigoru możemy tylko wtedy gdy smok jest widoczny i oddalony. Wtedy można jakoś przewidzieć ewentualny następny atak.

EPILOG

 • Na sam koniec gry czeka nas jeszcze spotkanie z Letho. Po rozmowie z nim zaś decyzja w sprawie opcjonalnego starcia. Na tym poziomie najlepiej rozstać się w pokoju.

 

Twórca królów / Kingmaker 15
Pomóż Roche’owi uratować Anais z obozu Kaedwen. / Help Roche rescue Anais from the Kaedweni camp.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 3, po stronie Vernona Roche’a.

Po zakończeniu głównego zadania „W imię Temerii!” staniemy przed wyborem ratowania Triss lub pomocy Vernonowi w odbiciu Anais. Można zadecydować się tylko na jedną opcję. By otrzymać osiągnięcie musimy pomóc Vernonowi i wykonać zadanie „Kość z kości„.

 

Ostatni smok / Dragonheart 20
Oszczędź lub uratuj smoczycę. / Spare or save Saskia.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 3, dostępne po obu stronach.

Pod koniec aktu po finalnym starciu na wieży czeka nas decyzja co zrobić z rannym gadem. By zdobyć to osiągnięcie musimy wybrać, by go nie zabijać. Przeciwieństwo osiągnięcia Smokobójca. W przypadku strony Iorwetha po zdobyciu odczarowującego sztyletu Geralt automatycznie ocali smoczycę.

Poziom 10 / Journeyman 10
Osiągnij 10 poziom rozwoju postaci. / Achieve character level 10.

Ociągnięcie związane z poziomem postaci. Poziom 10 nie stanowi problemu i niemożliwym jest nie uzyskanie takowego podczas gry.

 

Poziom 35 / Guru 50
Osiągnij 35 poziom rozwoju postaci. / Achieve character level 35.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Ociągnięcie związane z poziomem postaci. Maksymalnego 35 poziomu można jednak nie doczekać jeśli będziemy olewali zadania poboczne. A i nawet przy zrobieniu większości może się nie udać.

Po pierwsze na samym początku gry, gdy startujemy w obozie wojskowym ponownie polecam zniszczyć 5 manekinów na których trenują żołnierze. Znajdziemy je nieopodal miejsca, gdzie można siłować się na rękę i grać w kości. Na wszelki wypadek jeden manekin niszczymy częściowo mieczem stalowym, częściowo srebrnym, drugi w całości srebrnym, a pozostałe już stalowym. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć ma to znaczenie w ich zaliczaniu. Potem zapisujemy grę, wczytujemy ją i ponownie niszczymy manekiny tak by było 10 zniszczonych. Wtedy dostaniemy profit DOŚWIADCZONY, który sprawi, że będziemy przez całą dalszą grę zbierać 10% więcej doświadczenia co okaże się tu bardzo przydatne. Jeśli profit się nie pojawi próbujemy ponownie wczytać grę. Upewnić się możemy wchodząc w zakładkę ulepszeń Geralta, tam wcisnąć by przejść do atrybutów i w ostatniej zakładce mamy różnie takie ukryte profity. Jeśli DOŚWIADCZONY będzie się tam znajdował to zapisujemy grę i lecimy dalej.

Jeśli do spotkania z Letho nie udało nam się zdobyć poziomu 35 to już nie wpadnie. Możemy wczytać starszy zapis i w trzecim akcie jest jeszcze opcja na grindowanie. W przypadku strony Iorwetha możemy bez przeszkód tłuc się z rycerzami zakonnymi stacjonującymi przed miastem. W przypadku strony Vernona jedyna opcja by doprowadzić do walki z tymi rycerzami to odradzić mu układ z Radowidem po uratowaniu Anais. W innym wypadku nie będzie możliwe ich sprowokowanie.

 

Archiwariusz / Librarian 30
Znajdź wszystkie informacje o historii szpitala dla obłąkanych. / Find all additional information about the insane asylum’s history.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Podczas realizacji zadania pobocznego „W szponach szaleństwa” musimy odnaleźć wszystkie akta dotyczące tej sprawy. Przede wszystkim uważajmy na duchy bo na tym etapie gry potrafią być niebezpieczne. Sama decyzja w finale zadania nie ma znaczenia, liczą się tylko dokumenty. Akta znajdziemy przeszukując kufry w tych niewielkich podziemiach. Trudno cokolwiek przegapić. Samo zadanie może zlecić nam Cedric, któego znajdziemy na platformie przed wejściem do miasta lub też wpadając na jednego z nieszczęśników w pobliżu ruin.

 

Mistrz magii / Master of Magic 10
Wykup zdolność „Zmysł magiczny”. / Acquire the Sense of Magic ability.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie związane z ulepszeniem postaci. By je zdobyć musimy odblokować przedostatnią umiejętność w drzewku magii. Po wydaniu 6 punktów umiejętności w podstawowym drzewku warto sobie zachomikować kolejne 7 punktów i zapisać grę. Dzięki temu możemy za jednym zamachem zdobyć też osiągnięcia Stalowy Alchemik oraz Mistrz miecza. Wystarczy ulepszyć jedno drzewko, wczytać zapis i ulepszyć następne.

 

Mutant! / Mutant! 30
Pięć razy ulepsz zdolność za pomocą mutagenu. / Enhance abilities using mutagens at least five times.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie związane z ulepszeniami. Niektóre z umiejętności można jeszcze ulepszyć stosując znalezione najczęściej przy potworach mutageny. W przypadku drzewka umiejętności walki będą to WIR WALKI, ZMYSŁ WALKI oraz NIEZABIJALNY w tym drzewku oraz ODBIJANIE STRZAŁ i HART DUCHA w podstawowym. Przy nich wykorzystujemy dodatkową opcję MUTUJ i zużywamy dowolne mutageny. Grunt by wykorzystać ich 5 sztuk.

 

Nekromanta / Necromancer 50
Zobacz wszystkie wspomnienia Egana w wizji Detmolda. / Relive all of Auckes’s memories in Dethmold’s vision.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 2, po stronie Vernona Roche’a.

W późniejszej części aktu drugiego na króla Henselta napadną królobójcy z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Po potyczce razem z Detmoldem będziemy próbowali za pomocą magii zbadać wspomnienia poległego zabójcy. Podczas tego zadania należy dokładnie odwzorować przebieg wydarzeń. Przed podjęciem próby przygotujmy eliksir Krakwa. Recepturę i składniki możemy kupić u Myrona stojącego przed namiotem, gdzie Detmold przygotowuje zwłoki. Po jego wypiciu zapiszmy sobie grę i przystąpmy do wizji.

Kolejne fazy wspomnień:

 • Wraz z drugim królobójcą kierujemy się do kryjówki wybijając po drodze napotkane harpie.
 • W samej kryjówce musimy iść dokładnie taką samą ścieżką krok w krok jak nasz towarzysz, by nie uruchomić żadnej pułapki. Tu może to zająć kilka prób, bo czasem jakaś się akurat aktywuje i wspomnienie zostaje przerwane. Warto zapisać ręcznie grę przed przystąpieniem do tej fazy.
 • Idąc przez obóz skradamy się i zabijamy po cichu tego strażnika na wprost miejsca z którego przyszliśmy.
 • Potem po prostu idziemy z towarzyszem.
 • Zabijamy wszystkich strażników przed namiotem króla.
 • Walczymy z Geraltem.

 

Stara przyjaźń / Old Friends 30
Ukończ grę, oszczędzając Letho. / Finish the game by sparing Letho.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Epilogu, dostępne po obu stronach.

Pod koniec gry spotykamy się z Letho i mamy decyzję do podjęcia. Możemy walczyć lub rozstać się w pokoju. By zdobyć to osiągnięcie musimy pozwolić mu odejść. Jest to przeciwieństwo osiągnięcia Mściciel.

 

Na śmierć i życie / Last Man Standing 15
Wygraj trzydziestą walkę na arenie. / Survive your 30th fight in the Arena

Arena jest osobnym trybem gry dostępnym w głównym menu. Naszym jedynym zadaniem jest przetrwać 30 fal przeciwników, co na poziomie łatwym nie powinno stanowić żadnego problemu. Po każdej wygranej możemy wybrać jeden z trzech dostępnych przedmiotów i przydzielić punkt umiejętności. Za gotówkę możemy też wynająć jednego z trzech bohaterów do pomocy w starciu. Nie musimy się też martwić ewentualną przegraną, gdyż po prostu przyjdzie nam powtórzyć daną falę. A w takich upierdliwych warto wynająć pomocnika, by choć odwrócił uwagę przeciwników. Szczególnie przy starciu z grupą golemów, bo potrafią nas zagnać pod ścianę i zaspamować atakami.

 

Perfekcjonista / Perfectionist 15
Zabij 10 przeciwników z rzędu, bez utraty punktów żywotności. / Kill 10 foes in a row without losing any Vitality.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

To osiągnięcie możemy zdobyć już w prologu. Podczas szturmu zamku przez staramy się pokonać 10 żołnierzy bez straty zdrowia. Po prostu działajmy spokojnie i ostrożnie. Przyda się znak Quen blokujący pojedynczy atak. Na łatwym poziomie trudności nie powinno być problemów, bo wrogowie są tu trochę mniej agresywni i praktycznie nie blokują ataków.

 

Piątka / Poker! 30
Grając w pokera, wyrzuć tyle samo oczek na pięciu kościach. / Roll five-of-a-kind at dice poker.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

By zdobyć to osiągnięcie musimy wyrzuć taką samą liczbę oczek na każdej z pięciu kostek podczas rozgrywki kościanego pokera. Najlepszą opcją jest prolog, gdyż stacjonujący tam żołnierz będzie w nieskończoność mógł z nami grać i w zasadzie nigdy się nie poddaje. Ale jest to rzecz wybitnie losowa. O tyle dobrze, że mamy dwa rzuty i po pierwszym możemy potem wybrane kostki przerzucić raz jeszcze. To ile czasu nam zejdzie zależy tylko i wyłącznie od szczęścia. Polecam przy okazji sobie zapisać grę po każdym zwycięstwie i wczytywać w przypadku porażki. Dzięki temu przy okazji starania się o osiągnięcie możemy się trochę wzbogacić.

 

Niezłomny / Tried-and-True 10
Wygraj piątą walkę na arenie. / Survive your 5th fight in the Arena

To osiągnięcie wpadnie automatycznie przy wbijaniu Na śmierć i życie.

 

Dobry początek / The Fugitive 5
Ukończ prolog. / Complete the Prologue.

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu prologu.

 

Rykoszet / Ricochet 10
Zabij przeciwnika, odbijając w niego jego własną strzałę. / Kill a foe by deflecting his own arrow at him.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

To osiągniecie najlepiej wbić w pierwszym akcie stając po stronie Vernona Roche’a. Natrafimy między innymi na atakujące nas wiewiórki Iorwetha z którymi przyjdzie nam walczyć. Musimy mieć odblokowaną w drzewku podstawowym umiejętność ODBIJANIE STRZAŁ. Wystarczy zostawić pojedynczego przeciwnika z łukiem i trzymać wciśnięty przycisk . Kilka odbitych strzał i przeciwnik padnie.

 

Dobry Samarytanin / Sensitive Guy 10
Uratuj Shealę przed śmiercią w niestabilnym portalu. / Save Síle from dying in the unstable portal.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 3, dostępne po obu stronach.

Po zakończeniu głównego zadania „Zjazd czarodziejów” do akcji wkroczy smok, a my będziemy ścigać Shealę do wieży. Gdy dostaniemy się na szczyt czarodziejka będzie chciała uciec przez portal, ale okaże się, że coś jest nie tak. Musimy zainterweniować, by portal się ustabilizował i jej nie rozsadził. Przeciwieństwo osiągnięcia Łowca czarownic.

 

Hu! / Intimidator 15
Zastrasz dowolną postać. / Intimidate someone.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Podczas wykonywania jednego z questów pamiętajmy, by choć raz skorzystać z opcji zastraszania by uzyskać to osiągnięcie. Okazję mamy między innymi podczas fabularnego wydarzenia w akcie pierwszym po spotkaniu się z przyjaciółmi w karczmie. W porcie będzie zamieszanie związane z potworem w rzece i możemy wtedy postraszyć wieśniaków. Innym momentem możemy być też poboczne zadanie „Zapach kadzideł” zlecane przez podejrzanego typka w porcie. Wtedy zastraszaniem możemy od sprzedawcy wymusić zdobycie przepisu. Tylko zapiszmy sobie przed rozmową, bo zastraszanie może się nie udać.

Przykładowa opcja zastraszania.

 

Człowiek cienia / Man of the Shadows 15
Przekradnij się przez ogród Loredo bez wywołania alarmu i znajdź fragment pułapki. / Successfully sneak through Loredo’s garden and find the component of the kayran trap.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 1.

Podczas głównego zadania fabularnego „Niemoralna propozycja” musimy przejść przez ogród komendanta tak by nie zostać wykrytym. Materiał wideo poniżej pokazuje całą drogę oraz lokalizację żelaznej ramy potrzebnej do wykonania pułapki na potwora do osiągnięcia Pogromca mackostworów.

 

Cichociemny / Black Ops 20
Przekradnij się przez dolny obóz Kaedwen bez wywołania alarmu. / Sneak through the lower camp without raising the alarm.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 2, po stronie Iorwetha.

Po przeprawieniu się na drugą stronę mgły w ramach zadania „Gdzie jest Triss Merigold?” spotkamy Vernona Roche’a i otrzymamy opcję dwóch dróg dostania się do celu. By zdobyć osiągnięcie musimy wybrać przekradnięcie się przez obóz i dokonać tego bez wywoływania alarmu. Poniżej znajduje się materiał wideo pokazujący drogę.

 

Łamacz czarów / Spellbreaker 15
Pomóż Iorwethowi znaleźć sztylet do odczarowania Saskii. / Help Iorveth find the dagger needed to free Saskia from the spell that holds her.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 3, po stronie Iorwetha.

Po zakończeniu głównego zadania „W imię wyższych racji!” staniemy przed wyborem ratowania Triss lub pomocy Iorwethowi w odczarowaniu Saskii. Można zadecydować się tylko na jedną opcję. Musimy pomóc Iorwethowi i wykonać zadanie „Łamacz czarów” by otrzymać osiągnięcie.

 

Racja stanu / Reasons of State 15
Powstrzymaj Roche’a przed zabiciem Henselta. / Stop Roche from killing Henselt.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 2, po stronie Vernona Roche’a.

Pod sam koniec aktu drugiego po dostaniu się do Vergen czeka nas kolejne spotkanie z królem Henseltem i decyzja fabularna z nim związana. Nie możemy wydać go Vernonowi. Musimy zostawić króla przy życiu, by otrzymać to osiągnięcie.

 

Mistrz miecza / Swordmaster 10
Wykup zdolność „Zmysł walki”. / Acquire the Combat Acumen ability.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie związane z ulepszeniem postaci. By je zdobyć musimy odblokować przedostatnią umiejętność w drzewku walki. Po wydaniu 6 punktów umiejętności w podstawowym drzewku warto sobie zachomikować kolejne 7 punktów i zapisać grę. Dzięki temu możemy za jednym zamachem zdobyć też osiągnięcia Stalowy Alchemik oraz Mistrz magii. Wystarczy ulepszyć jedno drzewko, wczytać zapis i ulepszyć następne.

 

Zabójca kejrana / Kayranslayer 10
Zabij kejrana. / Kill the kayran.

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa pierwszego aktu.

 

Pogromca mackostworów / Artful Dodger 30
Obetnij mackę za pomocą pułapki na kejrana. / Cut off a tentacle using the kayran trap.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 1.

Podczas głównego zadania fabularnego „Niemoralna propozycja” musimy przejść przez ogród komendanta tak by nie zostać wykrytym. Materiał podlinkowany w opisie Człowiek cienia pokazuje całą drogę oraz lokalizację żelaznej ramy potrzebnej do wykonania pułapki na potwora. Wykonujemy ją u rzemieślnika korzystając ze schematu, który można kupić u Cedrica. Znajdziemy go na platformie przed wejściem do miasta. Następnie podczas walki z bossem będziemy musieli ją podłożyć pod jedną z macek. Nie stanowi to problemu, bo miejsce do podłożenia jest dobrze zaznaczone jak widać na poniższym screenie.

Miejsce do rozłożenia pułapki

 

Coś się kończy, coś się zaczyna / To Be Continued… 50
Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności. / Finish the game at any difficulty level.

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu gry.

 

Turysta / Tourist 10
Zwiedź obóz Henselta w towarzystwie Zyvika. / Tour the camp with Zyvik.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 2, po stronie Vernona Roche’a.

Na początku aktu drigiego po przeprawie przez obszar ogarniętej klątwą wiecznej wojny trafimy do obozu wojskowego Henselta. Będzie nas oprowadzał po nim Zyvik. Nie możemy prosić go, by poprowadził nas od razu do króla. Zamiast tego towarzyszymy mu podczas całego obchodu po obozie.

 

Trójkącik / Threesome 15
Wykonaj grupowy cios kończący na trzech przeciwnikach. / Kill three foes at once by performing a group finisher.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Potrzebna będzie umiejętność ZMYSŁ WALKI i zebranie względnie blisko trzech LUDZKICH przeciwników. Na potworach się nie uda. Musimy mieć naładowany pasek adrenaliny i wcisnąć przycisk , gdy wrogowie będą blisko. Okazji może się trafić kilka. Jeśli nie udało nam się jednak tego dokonać wciąż w akcie trzecim mamy okazję pokazaną na poniższym materiale wideo.

 

Przyjaciel trolli / Friend of Trolls 15
Nie zabij żadnego trolla w grze. / Spare all trolls in the game.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

By zdobyć to osiągnięcie nie możemy podczas rozgrywki zabić ani jednego trolla. Natrafimy na na dokładnie trzech przedstawicieli tego gatunku. Jeden w akcie pierwszym oraz dwa w akcie drugim.

Akt 1

Musimy ukończyć zadanie poboczne „Kłopoty z trollem” w taki sposób, by ten nie zginął. Nie stanowi to większego problemu i wystarczy się z trollem dogadać i wyśledzić zabójców jego żony.

Akt 2

W akcie drugim to w jakim momencie spotkamy trolle jest zależne od tego, czy podążamy ścieżką Iorwetha, czy też Vernona Roche’a. Generalnie jednak chodzi o to, by się z nimi dogadać i ich nie atakować.

 

Zabójca trolli / Trollslayer 30
Zabij wszystkie trolle w grze. / Kill all the trolls in the game.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

By zdobyć to osiągnięcie musimy ubić wszystkie możliwe trolle. Natrafimy na na dokładnie trzech przedstawicieli tego gatunku. Jeden w akcie pierwszym oraz dwa w akcie drugim.

Akt 1

Podczas zadania pobocznego „Kłopoty z trollem” wystarczy go zaatakować i po prostu ubić.

Akt 2

W akcie drugim to w jakim momencie spotkamy trolle jest zależne od tego, czy podążamy ścieżką Iorwetha, czy też Vernona Roche’a. Nie da się ich przeoczyć, bo staną bezpośrednio na naszej drodze. Generalnie jednak wystarczy po prostu je zaatakować i ubić.

 

Łowca czarownic / Witch Hunter 10
Pozwól Sheali umrzeć w niestabilnym portalu. / Leave Síle to die in the unstable portal.

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Możliwe do zdobycia w Akcie 3, dostępne po obu stronach.

Po zakończeniu głównego zadania „Zjazd czarodziejów” do akcji wkroczy smok, a my będziemy ścigać Shealę do wieży. Gdy dostaniemy się na szczyt czarodziejka będzie chciała uciec przez portal, ale okaże się, że coś jest nie tak. Musimy po prostu zaczekać, aż sobie wybuchnie. Przeciwieństwo osiągnięcia Dobry Samarytanin.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!