Wolfenstein: Cyberpilot – Poradnik do trofeów

 

Jak na tak budżetowy i dodatkowy tytuł platyna w Wolfenstein: Cyberpilot jest dość trudna, z powodu kilku wymagających trofeów. Jednakże miłośnicy VRa nie powinni mieć zbyt wielkich problemów, więc zapraszamy do platynowania!

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 7/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox8 x4 x10
 • Liczba trofeów offline: 23
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 3
 • Trofea możliwe do przeoczenia: Większość
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 6-8 godzin

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK 1. Przejdź grę na normalnym poziomie trudności i odblokuj większość trofeów pomijalnych.

Niestety gra nie pozwala na odblokowanie wszystkich trofeów za trudność, przechodząc go na najwyższym poziomie, więc czeka Cię potrójna przygoda z Cyberpilotem. Dodatkowo, tytuł nie oferuje wyboru poziomów, więc wszystkie pomijalne trofea musisz wykonać tak szybko, jak to możliwe, żeby uniknąć ponownego przechodzenia gry.

Na szczęście większość z nich nie jest przesadnie trudna, oprócz kilku, które będą najprawdopodobniej wymagać kliku podejść. Pamiętaj, że w dowolnym momencie możesz przeładować stan gry do ostatniego checkpointu, nie blokując wymagań danego trofeum (np. zloto Duch czy zloto Oszczędność paliwa). 

W misji z dronem gra oferuje dwa trofea, które się wzajemnie wykluczają. Grając na najniższym poziomie trudności polecam skupić się na pucharze zloto Duch, przechodząc misję bez wykrycia. Nie jestem do końca pewien, czy wrogowie mają mniejszą szansę zauważenia Cię na tym poziomie, lecz odniosłem takie wrażenie.

Po ukończeniu gry na Twoim koncie znajdą się następujące trofea:

 • Leżeć
 • srebro Z barana
 • srebro Leasing po taniości
 • zloto Oszczędność paliwa
 • Panzehund
 • Denazintegracja
 • zloto Duch
 • Dron
 • zloto Sezon na balony
 • zloto Podwójny plaskacz
 • Fuehryzjerstwo
 • srebro Sezon grillowy
 • Zitadelle
 • Wczucie w rolę
 •  W obronie
 • zloto Nie róbcie mi krzywdy
 • Piesek z adopcji
 • srebro Wzór obywatelski
 • Pièce de Résistance

 

KROK 2. Przejdź grę na wysokim poziomie trudności i odblokuj trofeum Nie ma strachu.

Jeśli udało Ci się zdobyć wszystkie puchary na niższym poziomie trudności, większość gry sprowadzi się po prostu do ukończenia gry jeszcze raz. Jedyną różnicą będzie misja z dronem, którą musisz przejść bez korzystania z urządzenia maskującego. Poszerzysz swoją kolekcję trofeów o następujące wpisy:

 • zloto Nie ma strachu
 • zloto Sukces albo śmierć

 

KROK 3. Przejdź grę na poziomie trudności wyzwanie.

Jeszcze raz to samo. Tym razem na najwyższym poziomie trudności. Gra nie powinna mieć przed Tobą już żadnych sekretów. Musisz tylko pamiętać o częstym regenerowaniu swoich robotów, nawet, a może szczególnie, gdy jesteś pod dużym ostrzałem. Ukończ grę i odblokuj dwa ostatnie trofea:

 • zloto Jestem wcieleniem śmierci!
 • platyna Platyna

 

Poradnik:

platyna Platyna / Platinum
Zbierz wszystkie trofea. / Obtain all trophies.

Gratulacje! 🙂

 

braz Leżeć / Unethical
Zniszcz wrogiego Panzerhunda za pomocą fali uderzeniowej. / Destroy an enemy Panzerhund using the Shockwave ability.

Trofeum to możesz odblokować w trakcie pierwszej misji, w której sterujesz Panzerhunda. Falę uderzeniową możesz aktywować czerwonym przyciskiem z lewej strony kokpitu. Nie uda Ci się pokonać wrogiego Panzerhunda jednym uderzeniem, więc możesz go najpierw podpiec miotaczem ognia, lub po prostu aktywować leczenie swojej maszyny w czasie, w którym fala uderzeniowa się regeneruje.

 

srebro Z barana / Headbutt
Zabij 5 nazistów jednocześnie dzięki zdolności taranowania. / Use the Ram ability to kill 5 Nazis at once.

Ten puchar zdobędziesz w misji z Panzerhundem. Dobrym miejscem na wykonanie tego zadania jest brama w kamienicy w początkowej sekcji misji, zaraz po tym jak zeskoczysz z platformy, niszcząc metalowe ogrodzenie. Ustaw się u progu bramy i czekaj aż kilku żołnierzy się w niej pojawi, aktywując przez cały czas regenerację z prawej strony kokpitu. Gdy żołnierze ładnie się ustawią gęsiego, zaatakuj ich taranem, wciskając spust na lewym kontrolerze. Jeśli trofeum się nie odblokuje, wczytaj stan gry, który przeniesie Cię na platformę przed placem i pozwoli spróbować jeszcze raz.

 

srebro Leasing po taniości / Destruction Derby
Ciśnij w Zitadelle wybuchającym samochodem. / Launch an exploding car into a Zitadelle.

Aby odblokować to trofeum musisz staranować samochód w kierunku Zitadelle, a następnie zapalić go miotaczem ognia, aby wybuchł. Możesz to zrobić zaraz po wyjściu z podziemia w końcowej części misji. Pokonaj czterech żołnierzy w okolicy, a następnie staranuj samochód, aby popchnąć go bliżej Zitadelle. Uważaj, aby rakiety z wielkiej maszyny nie podpaliły samochodu i między salwami wroga staranuj samochód w jego kierunku i podpal go miotaczem ognia.

 

zloto Oszczędność paliwa / Out of Gas
Wypełnij misję z Panzerhundem, nie używając miotacza ognia. / Complete the Panzerhund mission without using the flamethrower.

Trofeum to najłatwiej odblokować na najniższym poziomie trudności. Korzystaj z fali uderzeniowej i tarana, aby niszczyć wrogów, lecząc się regularnie po każdej, a nawet w trakcie, potyczce.

 

braz Panzerhund / Panzerhund
Wypełnij misję z Panzerhundem. / Complete the Panzerhund mission.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po pierwszej misji.

 

braz Denazintegracja / Disintegration
Zdezintegruj 15 nazistów w misji z dronem. / Disintegrate 15 Nazis in the Drone mission.

Aby odblokować ten puchar nie oszczędzaj żadnego wroga w misji z dronem. Nazistów jest na tyle dużo, że jeśli zdezintegrujesz ich wszystkich, trofeum na pewno zostanie odblokowane. Nie polecam łączyć tego trofeum z pucharem zloto Duch, gdyż podczas cichego przechodzenia misji, w kilku miejscach najlepiej ominąć wrogów niż z nimi walczyć.

 

zloto Duch / Ghost
Zinfiltruj Brata 3 tak, by nikt cię nie wykrył. / Infiltrate Brother III without being detected.

Do odblokowania tego trofeum najlepiej często posiłkować się urządzeniem maskującym i ukrywać się przed przeciwnikami. Oznacza to, że najlepiej nie łączyć tego pucharu z zloto Nie ma strachu. Przez większość misji wrogowie nie będą stanowić większego problemu, dopóki nie dotrzesz do serwerowni, w której latają drony, które z dużą łatwością wykrywają Twojego drona. Jeśli w jakimkolwiek momencie ktoś Cię wykryje, od razu przeładuj stan gry od ostatniego checkpointu, gdyż najprawdopodobniej zestrzelenie drona i automatyczne przeładowanie gry zablokuje to trofeum. Filmik poniżej pomoże Ci w tym wyzwaniu.

 

zloto Nie ma strachu / Unafraid
Wypełnij misję z dronem bez używania urządzenia maskującego. / Complete the Drone mission without using the cloaking device.

To trofeum może być o tyle niewygodne, że dron jest bardzo delikatny i jedna strzał z karabinu wrogiego żołnierza może go zniszczyć. Na szczęście większość przeciwników staje do Ciebie plecami i łatwo ich zaskoczyć atakiem dezintegracyjnym. Gra nie karze Cię też za śmierci, więc próbuj do skutku i tylko trzymaj się z daleka od czerwonego przycisku z lewej strony kokpitu.

 

braz Dron / Drone
Wypełnij misję z dronem. / Complete the Drone mission.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po przejściu drugiej misji.

 

zloto Sezon na balony / Deadeye
Zniszcz wszystkie sterowce w misji z Zitadelle. / Destroy all Zeppelins in the Zitadelle mission.

W trakcie trzeciej misji zwróć uwagę na sterowce latające nad Paryżem. Jest ich w sumie sześć i są na tyle duże i wolne, że nie sposób ich przegapić. Zaatakuj każdego z nich salwą z rakietnicy, aby je podpalić i zniszczyć. Trofeum odblokujesz za zestrzelenie wszystkich sześciu sterowców.

 

zloto Podwójny plaskacz / Double Whammy
Zniszcz jednocześnie dwa regulatory rdzenia. / Destroy two core regulators at the same time.

W ostatniej sekcji misji dotrzesz na plac, na którym znajdziesz różowe regulatory rdzenia. Jest ich wiele, lecz dwa z nich znajdują się na samej krawędzi placu. Wyceluj w jeden z nich rakietnicą, a w drugi karabinem maszynowym i pociągnij za oba spusty jednocześnie, niszcząc oba regulatory i odblokowując trofeum.

 

braz Führyzjerstwo / Guillotine
Pozbaw głowy posąg Hitlera. / Behead the Hitler statue.

Na samym początku misji z Zitadelle, na placu, który musisz oczyścić z nazistów, znajduje się marmurowy posąg Hitlera. Strzel w jego głowę rakietnicą, aby usłyszeć komentarz od Marii i odblokować trofeum.

 

srebro Sezon grillowy / Barbecue Party
Zabij 10 nazistów w 5 sekund, używając Zitadelle. / Kill 10 Nazis in 5 seconds or less using the Zitadelle.

Trofeum to możesz łatwo odblokować w trakcie treningu Zitadelle, gdy stanie przed Tobą ośmiu zwykłych żołnierzy i dwóch Zerstoererów. Najpierw potraktuj większe maszyny kilkoma pełnymi seriami z karabinu maszynowego (liczba serii zależy od poziomu trudności), po czym wykończ ich rakietnicami, równocześnie atakując żołnierzy, którzy powinni polec od jednego strzału.

 

braz Zitadelle / Zitadelle
Wypełnij misję z Zitadelle. / Complete the Zitadelle mission.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po przejściu trzeciej misji.

 

braz Wczucie w rolę / Imposter Syndrome
Pokieruj wszystkimi robotami w ostatniej misji. / Pilot all robots in the final mission.

Trofeum związane z fabułą. Ostatnia misja zmusi Cię do przełączania między robotami, a nawet zrobi to za Ciebie automatycznie.

 

braz W obronie / Protector
Obroń kokpit przed nacierającymi nazistami. / Defend the cockpit against Nazi invaders.

W trakcie ostatniej misji, po tym jak dojdziesz Panzerhundem do przeszkody wodnej, wrócisz do sterowania dronem. Po opuszczeniu pomieszczenia z komputerem zobaczysz czterech nazistów strzelających do kokpitu. Zanim udasz się do drugiego komputera, zdezintegruj ich wszystkich, aby odblokować ten puchar.

 

zloto Nie róbcie mi krzywdy / Don’t Hurt Me
Ukończ grę na normalnym poziomie trudności. / Finish the game in Normal difficulty.

Patrz opis trofeum zloto Jestem wcieleniem śmierci.

 

zloto Sukces albo śmierć! / Do or Die!
Ukończ grę na wysokim poziomie trudności. / Finish the game in Hard difficulty.

Patrz opis trofeum zloto Jestem wcieleniem śmierci.

 

zloto Jestem wcieleniem śmierci! / I am Death Incarnate!
Ukończ grę na poziomie trudności „Wyzwanie”. / Finish the game in Challenge difficulty.

Niestety trofea za przejście gry na różnych poziomach trudności nie nakładają się na siebie, więc musisz ją ukończyć na każdym z poziomów, aby odblokować wszystkie trzy puchary powyżej.

 

braz Piesek z adopcji / Doggy Daycare
Przygotuj Panzerhunda do walki. / Prepare the Panzerhund for combat.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je przed rozpoczęciem pierwszej misji.

 

srebro Wzór obywatelski / Responsible Citizen
Wrzuć coś do kosza na papiery. / Throw something into the wastepaper basket.

W obszarze między misjami pojedź na drugi poziom. Zobaczysz przed sobą kosz na śmieci, do którego możesz wrzucić dowolny przedmiot z biurka, aby odblokować to trofeum.

 

braz Pièce de Résistance / Pièce de Résistance
Pokaż Jemmie swoją ulubioną zabawkę. / Show your favorite toy to Jemma.

Trofeum związane z fabułą. W trakcie przygotowywania Zitadelle do trzeciej misji, Jemma poprosi Cię o pokazania Twojej ulubionej zabawki. Podnieś dowolny przedmiot z biurka na drugim piętrze i pomachaj nią, aby dodać puchar do kolekcji.

 

Poradnik napisany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca - Bethesda Polska.