F1 2021 – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Platyna w F1 2021 nie jest trudna, ale niestety bardzo czasochłonna. Głównie za sprawą trofeów związanych z ukończeniem 100 wyścigów online oraz spędzeniem 50 godzin na torze.

 

Jak oceniasz trudność platyny w F1 2021?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Czas do zdobycia platyny: 50 – 60 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox2 x10 x38
 • Trofea online: TAK
 • Minimalna liczba przejść: 1x tryb Braking Point, 1x Mój Zespół, 1x kariera 2-osobowa
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: braz Do boju, ekipo! / Go, Team!, braz Kierowca ligowy / League Racer

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Gra nie posiada trofeów związanych z poziomem trudności, więc możecie grać nawet na 0 poziomie AI,
 • Podobnie jak w poprzednich częściach, kilka pucharków wpada dopiero po odebraniu trofeów/medali ze skrzynki pocztowej, która dostępna jest pod przyciskiem
 • Zalecam rozpocząć rozgrywkę od trybu Braking Point, który bardzo dobrze wprowadza do gry,
 • W przypadku trybów Mój Zespół, ustawcie sobie najszybsze możliwe ustawienia (krótkie praktyki, kwalifikacje one-shot, wyścig 5 okrążeń),
 • Sporo trofeów można łączyć ze sobą, jak chociażby przejazd na dystansie 25% w deszczu + wygranie na danym torze danym bolidem,
 • Jako, że póki co bolidy bardzo mocno ślizgają się z wyłączoną trakcją, zalecam ustawić kontrolę trakcji na minimum poziomie średnim,
 • Wszystkie trofea online można spokojnie zrobić w trybie prywatnym lub socjalnym.

 

Krok po kroku:

KROK #1 – Ukończ tryb fabularny Braking Point

Zalecam rozpocząć przygodę do trybu Braking Point. Za tryb fabularny są 3 trofea, a przy tym ogarniecie podstawy gry. Przy okazji można tutaj zrobić kilka dodatkowych pucharków, jak za pierwsze zwycięstwo czy ukończenie wyścigu z manualną skrzynią biegów. Tryb składa się 16 rozdziałów, gdzie większość to dokończenie wyścigu z wyznaczonym celem. Czasami trafiają się pełne wyścigi obejmujące więcej okrążeń (około 25% dystansu pełnego wyścigu). Poziom trudności oraz reszta ustawień nie ma znaczenia w tym trybie, także ustawcie wszystko pod siebie.

 

KROK #2 – Ukończ tryb kariery dla 2 graczy w trybie kooperacji lub rywalizacji

Tryb kariery dla 2 graczy można rozegrać na dwa sposoby, albo w kooperacji w jednym zespole, gdzie zarządza założyciel gry, albo jako rywale w różnych ekipach. Na trofeum nie ma wpływu, który tryb wybierzecie, chociaż wiadomo że lepiej grać razem w jednym zespole. Nim w ogóle zaczniecie, koniecznie przeczytajcie opis trofeum braz Koniec kariery dwuosobowej! / Two Player Career Complete!, można tutaj zaoszczędzić sporo czasu!

 

KROK #3 – Ukończ tryb Mój Zespół

W trybie Mój Zespół, gdzie będziecie grać solo i skupicie się na robieniu trofeów związanych z R&D, rozwijaniu fabryk oraz zatrudnienie kierowcy z minimum 15 poziomem uznania (dopiero na koniec sezonu). Kierowcy z tym poziomem i wyższym mają wysokie wymagania, głównie odnośnie poziomu fabryk (przeważnie 2 i 3 poziom wymagany), poziomu uznania zespołu oraz rzecz jasna zgromadzonej kasy. Możliwe, że będziecie musieli rozegrać 2 sezony, aby móc zatrudnić kogoś z takim poziomem, więcej informacji odnośnie tego trofeum znajdziecie w jego opisie.

 

KROK #4 – Online

Podobnie jak w zeszłym roku, będziecie potrzebować partnera do zrobienia wszystkich trofeów. Oczywiście możecie próbować je robić otwartych sesjach dla wszystkich, ale stracicie na to znacznie więcej czasu niż jest to konieczne. Najgorszym trofeum w online jest zdecydowanie ukończenie 100 wyścigów. Można to na szczęście robić w prywatnej sesji, ale i tak zajmie Wam to bardzo dużo czasu (przyjmując około 5 minut na 1 wyścig, to liczycie na całość około 8 godzin). Niestety „mądre” Codemasters usunęło krótkie wersje torów, więc aktualnie najszybszym wariantem jest Austria – 3 okrążenia. W trakcie robienia 100 wyścigów, spokojnie możecie zrobić pucharki związane z wygrywaniem lub przejechaniem czystych wyścigów.

 

KROK #5 – Pozostałości

Ostatnia prosta do platyny. Jeśli już macie wszystko powyżej zrobione, to została drobnica w postaci ukończeniach poszczególnych torów z różnymi ustawieniami i danymi bolidami. Zapewne zostanie Wam na sam koniec wyrobienie 50 godzin czasu na torze, co jest wg mnie sporym przegięciem i nie wiem kto to wymyślił… Nie ma prostego sposobu na ten pucharek, trzeba po prostu siedzieć w grze na torze i nabijać czas. W opisie zawarłem różne metody, które nieco ułatwią drogę po to trofeum, ale i tak będzie sporo zmarnowanego czasu…

 

Poradnik:

platyna Niesamowity kierowca / Epic Racer
Sukces! / You did it!

Platyna nie jest trudna, ale niestety bardzo czasochłonna. Od czasu wersji 2017, chyba najbardziej wymagająca pod tym względem. Cała reszta jest bardzo prosta i raczej nikt nie będzie miał z nią problemów.

 

braz Początek / The Beginning 15
Ukończ prolog. / Complete the Prologue

Trofeum dostaniecie za ukończenie wstępu w trybie Braking Point. Nie do pomięcia.

 

braz Incydent / The Incident 15
Ukończ rozdział 6 / Reach the end of Chapter 6

Trofeum dostaniecie za ukończenie rozdziału 6 w trybie Braking Point. Nie do pomięcia.

 

braz Klapa / The Bust Up 15
Ukończ rozdział 10 / Reach the end of Chapter 10

Trofeum dostaniecie za ukończenie rozdziału 10 w trybie Braking Point. Nie do pomięcia.

 

srebro Koniec / The End 30
Ukończ tryb fabularny. / Complete Story Mode

Trofeum dostaniecie za ukończenie rozdziału 16 w trybie Braking Point. Nie do pomięcia.

 

braz Do boju, ekipo! / Go, Team! 15
Ukończ pierwszą sesję w bolidzie w trybie Mój zespół. / Complete your first session in your My Team car.

W trybie Mój Zespół, gdy już założycie swój pierwszy zespół, przejdziecie do znanego już kalendarza aktywności. By zdobyć trofeum, musicie ukończyć pierwszą dowolną sesję w trakcie pierwszego wyścigu, mogą to być praktyki, kwalifikacje bądź sam wyścig (w zależności czy coś pomijacie czy nie). Najlepiej jest zrobić to w trakcie pierwszych praktyk, gdzie po prostu w garażu przewijacie czas do samego końca. Trofeum wpadnie zaraz po ukończeniu pierwszej sesji.

UWAGA: Trofeum nie wpada pomimo spełnienia jego wymagań! Powodem prawdopodobnie są elementy ubioru/malowań pochodzące z dodatkowej zawartości. By zdobyć trofeum, zróbcie nowy zespół i nie zmieniajcie żadnych barw, ubioru czy emotek, zostawcie wszystko domyślne tak jak jest i przechodźcie po prostu dalej. Następnie ukończcie dowolną sesje w trakcie pierwszego wyścigu i trofeum powinno wpaść.

 

srebro Droga do pokonania / The road ahead 25
Ukończ pierwszy weekend wyścigowy w barwach własnego zespołu / Complete your first race weekend with your own team

Podobnie jak wyżej, wystarczy ukończyć pierwszy weekend wyścigowy w trybie Mój Zespół. Na szczęście z tym trofeum nie ma problemów, więc powinno Wam wpaść bez względu na wybrane barwy czy ubiór kierowców.

 

braz Masz mało czasu? / In a rush? 15
Ukończ sesję programu treningowego w ramach szybkiego treningu / Complete a Practice Programme session using Quick Practice

Trofeum można zrobić w trybach takich jak Mój Zespół czy Kariera Kierowcy. Musicie wybrać krótką sesję treningową, żeby każda sesja miała po 30 minut. Następnie będąc w biurze, klikacie na komputerze, aby przejść następnej sesji. Pojawi się pytanie, czy chcecie odbyć standardowe praktyki na torze czy może skorzystać z Szybkiego Treningu / Quick Practice. Wybieracie to drugie i pojawią się Wam teraz kafelki z wyborem programów oraz prawdopodobieństwa zakończenia ich sukcesem. Każdy program będzie zabierał czas, więc wykonajcie kilka programów, aby wykorzystać jak najwięcej czasu, a gdy już nie będziecie mieć możliwości wykonania kolejnego to po prostu zakończcie sesje. Trofeum wpadnie Wam zaraz po jej zakończeniu.

UWAGA: Opcja szybkich praktyk pojawi się dopiero przy drugim weekendzie wyścigowym. Pierwszy jest w formie tutoriala, przez co nie ma możliwości odpalenia szybkich praktyk.

Tak powinno wyglądać menu, gdzie możecie wybrać szybkie praktyki.

 

braz Zacznij karierę dwuosobową / Start a Two Player Career 15
Ukończ swój pierwszy wyścig w karierze dwuosobowej / Complete your first race in Two Player Career

Czytaj opis trofeum: braz Koniec kariery dwuosobowej! / Two Player Career Complete!

 

braz Zwycięzca sesji / Best in session 15
Zdobądź pole position w dowolnej sesji kwalifikacyjnej. / Achieve Pole Position after any qualifying session

Musicie zająć pierwsze miejsce w dowolnej sesji kwalifikacyjnej. Może to być w każdym trybie jaki gra oferuje, nawet online. Trofeum wpadnie Wam zapewne z automatu, podczas grania trybu Mój Zespół, gdzie robienie kwalifikacji na pierwsze miejsce ma sporo profitów w postaci punktów rozwojowych oraz poziomu uznania. W razie problemów, możecie zmniejszyć poziom AI do 0, dzięki czemu zrobienie najlepszego czasu nie powinno być dla nikogo problemem.

 

braz Spokojnie / Go easy on them 15
Swoim zachowaniem podczas wywiadu obniż morale w jednym z działów twojego zespołu. / During an interview, your actions lowered the morale of a Department in your Team

Po prawie każdym wyścigu w trybie Mój Zespół, będziecie mogli przeprowadzić wywiad. Pytania są przeważnie związane z Waszą aktualną formą na torze, dlatego warto popełnić kilka błędów w trakcie wyścigu, albo zająć odległe miejsce na mecie. Dziennikarka powinna zadać pytanie, co jest przyczyną i będziecie mogli zwalić winę na jeden z działów rozwojowych Waszego zespołu. Bardzo łatwo się domyślić, które to odpowiedzi, ponieważ będą w negatywnym tonie. W przypadku, gdyby nie pojawiła się po wyścigu, musicie próbować w kolejnym, przeważnie pojawia się co drugi wyścig.

Po nieudanym wyścigu, musicie czekać na negatywne odpowiedzi w czasie wywiadu.

 

braz Wielki potencjał / Showing huge potential 15
Zajmij miejsce na podium. / Get on the podium

Zrobicie to w dowolnym trybie, nawet online. Wystarczy zająć dowolne miejsce na podium w wyścigu i gotowe. W razie problemów, możecie obniżyć poziom AI na 0.

 

braz Pierwszy z wielu / 1st of many 25
Zajmij pierwsze miejsce na podium. / Get 1st on the podium

Zrobicie to w dowolnym trybie, nawet online. Wystarczy zająć 1 miejsce na podium w wyścigu i gotowe. W razie problemów, możecie obniżyć poziom AI na 0.

 

zloto Mistrz świata / World Champion 50
Zajmij pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców Formuły 1 / Win the F1 Drivers’ Championship

Trofeum warto połączyć z zloto Mistrz konstruktorów / Constructors Champion oraz srebro Doskonała passa / Perfect record.

Musicie utworzyć sezon w trybie Mój Zespół lub Kariera Kierowcy, który składa się z 10 wyścigów. Zalecam tryb Mój Zespół, ponieważ można tam też zrobić inne trofea związane z rozwojem bolidu. Po utworzeniu i rozpoczęciu sezonu, musicie wygrać każdy możliwy wyścig, jeśli gdzieś zajmiecie chociażby 2 miejsce to nie dostaniecie trofeum srebro Doskonała passa / Perfect record. 

Poniżej zalecane ustawienia kariery:

 • Długość – 10 torów
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – 0
 • Sesje Praktyk – 3 sesje (można je pomijać)
 • Kwalifikacje – Pojedyncze
 • Dystans – 5 okrążeń
 • Liczba flashbacków – Nieograniczona
 • Pozostałe – Dowolne

Zalecane i najkrótsze tory:

 1. Bahrajn
 2. Monako
 3. Kanada
 4. Austria
 5. Wielka Brytania
 6. Węgry
 7. Włochy (Monza)
 8. Japonia
 9. Brazylia
 10. Australia

Trofeum dostaniecie w momencie jak osiągnięcie matematyczne mistrzostwo, czyli jak wygrywacie każdy wyścig to mistrzostwo powinniście już mieć mniej więcej w okolicach 6-7 wyścigu w krótkim sezonie. Dużo zależy od tego jakie miejsca będzie zajmować Wasz główny rywal, czyli pewnie Hamilton. Możecie mu przeszkodzić w kilku wyścigach, dzięki czemu spadnie niżej, a Wy dojedziecie sobie spokojnie na 1 miejscu. Dzięki temu można jeszcze bardziej skrócić drogę po mistrzowski tytuł.

 

zloto Mistrz konstruktorów / Constructors Champion 50
Zajmij pierwsze miejsce w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1. / Win the F1 Constructors Championship

Trofeum warto połączyć z zloto Mistrz świata / World Champion oraz srebro Doskonała passa / Perfect record.

Musicie utworzyć sezon w trybie Mój Zespół lub Kariera Kierowcy, który składa się z 10 wyścigów. Zalecam tryb Mój Zespół, ponieważ można tam też zrobić inne trofea związane z rozwojem bolidu. Po utworzeniu i rozpoczęciu sezonu, musicie wygrać każdy możliwy wyścig, jeśli gdzieś zajmiecie chociażby 2 miejsce to nie dostaniecie trofeum srebro Doskonała passa / Perfect record. 

W przypadku grania w trybie Mój Zespół, na początku Wasz partner zespołowy nie będzie w ogóle zdobywać punktów, dlatego istnieje duża szansa, że zespoły takie jak Mercedes lub Red Bull będą Wam deptać po piętach. Jedynym rozwiązaniem, żeby zdobyć zarówno puchar w klasyfikacji kierowców i konstruktorów w pierwszym sezonie to zepchnięcie z toru bolidów zespołu, który znajduje się zaraz za Wami w klasyfikacji konstruktorów. Niekiedy będzie to trzeba zrobić w kilku wyścigach, dlatego cały czas obserwujcie klasyfikacje i kto znajduje się za Wami.

 

srebro Pamiętny weekend / A weekend to remember 30
Wykręć najszybsze okrążenie we wszystkich trzech sesjach treningowych, zajmij pole position i wygraj w Grand Prix / Set the fastest lap in all 3 Practice sessions, get pole and win the GP

Pucharek ten można zrobić w trybie “Mój Zesp󳔓Kariera Kierowcy” lub w pojedynczym GP. Najważniejsze to mieć ustawione 3 sesje praktyk, sesję kwalifikacyjną oraz rzecz jasna wyścig. W każdej sesji musicie wykręcić najlepszy czas, zaś w wyścigu zająć 1 miejsce na mecie. W trakcie kariery i tak będziecie mieć możliwość rozgrywania wszystkich praktyk, kwalifikacji oraz wyścigu, dlatego zalecam zrobić to przy okazji.

Nie musicie jeździć przez cały dostępny czas. Gdy tylko wykręcicie dobry czas to wracacie do garażu, dajecie sobie podgląd na czasy reszty stawki i przyspieszacie czas do końca sesji lub po prostu przeskakujecie do następnej sesji. To samo robicie podczas pozostałych sesji praktyk, podobnie w przypadku kwalifikacji. Wyścig będziecie startować z 1 pozycji, więc z wygraniem nikt nie powinien mieć trudności.

 

braz Mózgowiec / R&D Lover 15
Opracuj komponent w każdym dziale badawczo-rozwojowym. / Develop a component in every R&D Department

Mamy 4 działy rozwoju naszego bolidu: Aerodynamika, Podwozie, Jednostka Napędowa oraz Wytrzymałość.  W każdym z nich, musicie rozwinąć przynajmniej jeden dowolny element. Zlecanie rozwoju wymaga posiadania punktów rozwojowych, które będziecie otrzymywać za najróżniejsze aktywności, takie jak praktyki na torze (mogą być szybkie), zajmowanie dobrych pozycji w kwalifikacjach czy wyścigu oraz wypełnianie kalendarza odpowiednimi aktywnościami. Początkowe elementy do rozwoju nie wymagają dużo, dlatego spokojnie rozwiniecie każdy z nich bez większych problemów. Zdarza się, że w czasie rozwoju coś pójdzie nie tak i trzeba będzie powtórzyć badanie. Na szczęście, powtórka nie kosztuje już tyle co nowe zlecenie, więc wystarczy kliknąć powtórzenie i poczekać na zakończenie.

UWAGA: Upewnijcie się, że w opcjach symulacji macie włączone funkcje zarządzania działem badawczym i fabryką. Wyłączenie tych opcji może opóźnić zdobycie pucharku w znaczący sposób. W ustawieniach kariery zwiększcie również liczbę zdobywanych punktów, kasy oraz doświadczenia, aby jeszcze bardziej przyspieszyć cały proces.

Wystarczy zlecić badania w każdym dziale rozwojowym i poczekać na zakończenie.

 

srebro Pozytywna atmosfera / Positive vibes 15
Dopilnuj, aby morale w co najmniej dwóch działach było wysokie. / Have more than one Department in a positive morale status

Morale każdego działu związane jest głównie z aktywnościami w kalendarzu oraz odpowiedziami w czasie wywiadu. Jest tutaj sporo losowości, więc wystarczy po prostu grać, zajmować jak najlepsze pozycje i w trakcie wywiadów zawsze chwalić poszczególne działy rozwojowe. Zdarzają się również losowe eventy, gdy jesteście w biurze. Wymagają one podjęcia różnych decyzji, za wszelką cenę unikajcie tych, które obniżają morale działu. Trofeum powinno Wam wpaść samo podczas normalnego grania, dlatego nie przejmujcie się nim zbytnio.

UWAGA: Upewnijcie się, że w opcjach kariery macie włączone funkcję medialne (udzielanie wywiadów) oraz zarządzania działem badawczym i fabryką. Wyłączenie tych opcji może opóźnić zdobycie pucharku w znaczący sposób.

 

braz Zwycięstwo sieciowe / Multiplayer Victory 15
Wygraj swój pierwszy wyścig online (nie dotyczy kariery) / Win your first online race (excluding career)

Czytaj opis trofeum: braz Internetowa sława / Multiplayer Fame.

 

braz Internetowa sława / Multiplayer Fame 15
Wygraj pięć wyścigów online (nie dotyczy kariery) / Win 5 online races (excluding career)

Od razu uspokajam, można to zrobić w trybie prywatnym ze znajomym. Minimalne wymagania to posiadanie dodatkowego gracza, z którym będziecie mogli to zrobić. Wystarczy w grze socjalnej utworzyć pokój tylko na zaproszenie, ustawić Austrię (najkrótszy obecnie tor), 3 okrążenia, wyłączyć kwalifikacje i odpalić grę. Dla dodatkowego ułatwienia, nie musicie nawet kontrolować bolidu, wystarczy wcisnąć przycisk i bolid będzie sam jechał. Wystarczy obserwować, który dostanie pierwszy trofeum, żeby później ewentualnie zwolnił lub poczekał na starcie, żeby drugi bolid go wyprzedził.

Poniżej zalecane ustawienia pokoju w trybie socjalnym:

 • Tryb – prywatny (dla znajomych lub na zaproszenie)
 • Tor – Austria
 • Długość – można wrzucić kilkanaście tych samych GP pod rząd
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – wyłączone
 • Sesje Praktyk – wyłączone
 • Kwalifikacje – wyłączone
 • Dystans – 3 okrążenia
 • Pozostałe – Dowolne

 

braz To już uzależnienie / Tracked Addiction 20
Spędź łącznie 50 godzin na torze. / Complete 50 hours of total track time

Czas spędzony na torze jest zliczany wszędzie, zarówno w trybie solo, kariery dla 2 graczy, online czy w próbie czasowej (time trial). Trofeum zostawcie sobie do zrobienia na sam koniec, głównie z tego względu że do zrobienia całej reszty i tak będziecie musieli swoje spędzić na torze. Całość powinniście zamknąć w mniej więcej 13 godzin (jeśli korzystacie z najszybszych opcji), resztę trzeba będzie farmić.

Najszybszą możliwą opcją do zrobienia tego pucharka jest tryb Próba Czasowa (Time Trial), gdzie przejeżdżacie linię mety, aby odpalić naliczanie czasu i zastawiacie bolid na torze. Upewnijcie się, że nie macie włączonej opcji automatycznego wyłączania konsoli po danym okresie bezczynności, to samo dotyczy pada (gdy się wyłączony to automatycznie w grze robi się pauza i nie nalicza czasu). Warto podłączyć pada do ładowania, żeby przypadkiem nie rozładował się i nie odłączył. Zostawiałem bolid na torze, gdy szedłem do pracy lub robiłem cokolwiek poza konsolą. Zajęło mi to mniej więcej 4 sesje po około 8 godzin, żeby dostać trofeum.

 

braz Dycha z głowy / 10 down 15
Ukończ 10 wyścigów w grze wieloosobowej (nie dotyczy kariery) / Finish 10 races in online multiplayer (excluding career)

Czytaj opis trofeum srebro Pełne zaangażowanie / Dedicated to the cause.

 

braz Kierowca sieciowy / In the multiplayer zone 30
Ukończ 50 wyścigów w grze wieloosobowej (nie dotyczy kariery) / Finish 50 races in online multiplayer (excluding career)

Czytaj opis trofeum srebro Pełne zaangażowanie / Dedicated to the cause.

 

srebro Pełne zaangażowanie / Dedicated to the cause 30
Ukończ 100 wyścigów w grze wieloosobowej (nie dotyczy kariery) / Finish 100 races in online multiplayer (excluding career)

100 wyścigów online można ukończyć w dowolnym trybie rozgrywki wieloosobowej, czyli zarówno w trybie socjalnym, rankingowym oraz ligowym. Najszybszą opcją jest rzecz jasna tryb socjalny, gdzie wystarczy zaprosić znajomego, z którym będziecie to robić , odpowiednio ustawić sesję i wciskać , gdy tylko przejdziecie na tor (bolidy w trakcie pauzy jadą same). Jeśli nie macie znajomego, możecie założyć otwarty pokój i liczyć, że ktoś do Was dołączy, ale z doświadczenia wiem, że znacznie szybciej to idzie, gdy macie partnera do boostowania. Poniżej wstawiam najszybsze ustawienia sesji:

Poniżej zalecane ustawienia pokoju w trybie socjalnym:

 • Tryb – prywatny (dla znajomych lub na zaproszenie)
 • Tor – Austria
 • Długość – można wrzucić kilkanaście tych samych GP pod rząd
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – wyłączone
 • Sesje Praktyk – wyłączone
 • Kwalifikacje – wyłączone
 • Dystans – 3 okrążenia
 • Pozostałe – Dowolne

Dla jeszcze większego ułatwienia, można tutaj sprawnie wykorzystać tryb Gry Zdalnej (jeśli macie odpowiednie urządzenie i aplikację). Dzięki temu, nie będziecie musieli nawet siedzieć przed TV i bezczynnie czekać aż bolidy dojadą do mety. Wystarczy tylko kliknąć kilka razy po wyścigu i w lobby, aby odpalić kolejny wyścig i możecie znów wrócić do swoich zajęć. Całość zajmuje niestety sporo, ponieważ 3 okrążenia na Austrii + ekrany ładowania zajmują około 5 minut. Także 5 minut x 100 wyścigów = 500 minut, co daje ponad 8 godzin farmienia. Oczywiście można to rozłożyć na kilka sesji.

 

srebro Mistrz kwalifikacji / Qualifying Master 30
Zajmij pole position 50 razy. / Achieve 50 pole positions

Pole Position (pierwsze miejsce w kwalifikacjach) są zliczane we wszystkich trybach, zarówno solo jak i online. Zostawcie sobie to trofeum również jako jedno z ostatnich i pamiętajcie, żeby nigdy nie pomijać kwalifikacji, gdy gracie w trybie kariery czy robicie inne trofeaGdy już przejdziecie do farmienia kwalifikacji, najszybszą i najlepszą opcją jest robienie tego w pojedynczym GP, gdzie wyłączacie praktyki, ustawiacie pojedyncze kwalifikacje i dowolny dystans wyścigu (i tak będzie go pomijać). Teraz robicie najlepszy czas w kwali, przechodzicie do wyścigu i wychodzicie z niego. Powtarzacie cały proces do momentu aż nie wpadnie Wam trofeum.

Poniżej zalecane ustawienia Pojedynczego GP:

 • Tor – Austria
 • Długość – można ustawić kilkanaście tych samych torów pod rząd
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – 0
 • Sesje Praktyk – wyłączone
 • Kwalifikacje – Pojedyncze
 • Dystans – dowolny
 • Liczba flashbacków – Nieograniczona
 • Pozostałe – Dowolne

 

braz Zamiłowanie do Włoch / Passion of Italy 15
Odnieś zwycięstwo w Grand Prix na torze w Monzie w barwach Ferrari lub Alphy Tauri / Win a single Grand Prix event at Monza as Ferrari or AlphaTauri

W trybie Pojedynczego GP wybieracie bolidy F1 2021, Ferrari lub Alpha Tauri, następnie tor w Włoszech (Monza) i wygrywacie na nim. Najlepiej rzecz jasna ustawić najkrótszy dystans, zrobić kwalifikacje na 1 miejsce i wygrać wyścig. Nie zapomnijcie o nieograniczonej liczbie flashbacków, w razie gdyby coś poszło nie tak.

 

braz Zamiłowanie do Japonii / Passion of Japan 15
Odnieś zwycięstwo w GP na torze w Suzuce, kierując bolidem z jednostką napędową Hondy / Win a GP event at Suzuka with a Honda Power Unit

W trybie Pojedynczego GP wybieracie bolidy F1 2021, Red Bull lub Alpha Tauri, następnie tor w Japonii (Suzuka) i wygrywacie na nim. Najlepiej rzecz jasna ustawić najkrótszy dystans, zrobić kwalifikacje na 1 miejsce i wygrać wyścig. Nie zapomnijcie o nieograniczonej liczbie flashbacków, w razie gdyby coś poszło nie tak.

 

braz Zamiłowanie do Wielkiej Brytanii / Passion of Great Britain 15
Wygraj w GP na torze Silverstone w barwach Williamsa, McLarena, Astona Martina, Red Bulla lub Alpine / Win a Silverstone GP as Williams, McLaren, Aston Martin, Red Bull or Alpine

W trybie Pojedynczego GP wybieracie bolidy F1 2021, Williams, McLaren, Aston Martin, RedBull oraz Alpine, następnie tor w Wielkiej Brytanii (Silverstone) i wygrywacie na nim. Najlepiej rzecz jasna ustawić najkrótszy dystans, zrobić kwalifikacje na 1 miejsce i wygrać wyścig. Nie zapomnijcie o nieograniczonej liczbie flashbacków, w razie gdyby coś poszło nie tak.

 

srebro Powtórka / Second time around 30
Ukończ drugi sezon w trybie „Mój zespół”, „Kariera kierowcy” lub „Kariera dwuosobowa” / Complete a 2nd season of My Team/Driver Career/Two Player Career

Musicie ukończyć drugi sezon w trybie: Mój Zespół, Kariera Kierowcy lub Kariera dwuosobowa. Uspokajam od razu, że nie trzeba robić dwóch sezonów w każdym z tych trybów, można je ze sobą łączyć, dlatego najlepiej zrobić jeden sezon w trybie Mój Zespół oraz drugi sezon zrobicie w trybie Kariera Dwuosobowa, bo jest ona i tak wymagana do platyny. Jeśli mimo wszystko zależy Wam na jak najszybszym wbiciu trofeum to wystarczy ustawić sezon na 10 wyścigów, pominąć 9 z nich i ukończyć ostatni 10 wyścig, dzięki czemu zaliczacie szybki sezon.

 

braz Bohater Monako / Monaco Hero 15
Wygraj wyścig Formuły 1 w Monako na dystansie co najmniej 50% / Win a 50% distance (or longer) F1 race at Monaco

W trybie Pojedynczego GP ustawiacie trasę w Monako, dystans wyścigu na 50% i koniecznie kwalifikacje, w których zajmujecie 1 miejsce. Znacząco to ułatwia sprawę, ponieważ wyprzedzanie na tym torze jest bardzo trudno i łatwo o niepotrzebne kolizje. Nie zapomnijcie ustawić nieskończonej liczby flashbacków oraz poziom AI na 0, żeby nie utrudniać sobie życia niepotrzebnie. 50% dystansu to 39 okrążeń, gdzie jedno zajmuje ponad 1 minutę, więc całość powinna zająć niecałą godzinę.

Poniżej zalecane ustawienia Pojedynczego GP:

 • Tor – Monako
 • Długość – 1 tor
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – 0
 • Sesje Praktyk – wyłączone
 • Kwalifikacje – Pojedyncze
 • Dystans – 50% dystansu
 • Liczba flashbacków – Nieograniczona
 • Pozostałe – Dowolne

 

braz Kierowca ligowy / League Racer 15
Ukończ wydarzenie ligowe. / Complete a League event

W trybie gry wieloosobowej, macie możliwość utworzenia lub dołączenia do istniejącej już ligi. Najlepiej rzecz jasna znaleźć minimum jednego partnera do zrobienia tego, stworzyć ligę z jak najszybszymi ustawieniami i po prostu ukończyć dany event. Wystarczy przejechać 1 wyścig z 3 minimum i trofeum od razu wpadnie. Nie trzeba odbierać medalu ze skrzynki, czy jechać do końca. Można nawet wcisnąć pauzę, aby bolid sam jechał za nas.

Poniżej zalecane ustawienia ligowe:

 • Tor – Austria
 • Długość – 3 wyścigi (nie da się mniej ustawić)
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – 0
 • Sesje Praktyk – wyłączone
 • Kwalifikacje – wyłączone
 • Dystans – 3 okrążenia
 • Pozostałe – Dowolne

 

braz Robótki ręczne / Look shifty 15
Wygraj wyścig, kierując bolidem z manualną skrzynią biegów / Win a race using manual gearbox.

Możecie to zrobić w trakcie kariery Braking Point, w trybie Mój Zespól lub jakimkolwiek innym, nawet online. Najważniejsze to ustawieniach asyst (przy rozpoczęciem wyścigu) zaznaczyć manualną skrzynię biegów. Grając na padzie, biegi zmieniacie przyciskami (w górę) oraz (w dół). Jeśli nie macie doświadczenia z manualną skrzynią to sugerujcie się po prostu dźwiękiem silnika oraz wskaźnikiem obrotów. Gdy wchodzi na fioletowe pole to wbijacie wyższy bieg, zaś gdy musicie zwolnić to zbijajcie biegi tak, aby nie zamulić za bardzo silnika. Dla pewności ustawcie sobie poziom AI na 0 oraz nieskończoną ilość flashbacków.

Inną bardzo prostą metodą jest zrobienie tego, gdy farmicie wyścigi online pod trofeum srebro Pełne zaangażowanie / Dedicated to the caus. Wystarczy ustawić skrzynię manualną w ustawieniach asyst, a w trakcie wyścigu i tak wciskacie przycisk , aby bolid jechał sam. Na mecie powinniście dostać to trofeum.

 

braz Obserwator / I like to watch 15
Obejrzyj wyścig online. / Spectate an online race

Wystarczy wejść na zakładkę trybów online, wybrać tryb socjalny lub rankingowy i dołączyć do dowolnego pokoju. Traficie do lobby z graczami, gdzie wystarczy wcisnąć , aby oglądać wyścig jak spektator. W przypadku, gdy wyścig jest już w trakcie, wystarczy potwierdzić gotowość w lobby i automatycznie przeniesie Was w tryb spektatora. Trofeum wpadnie zarówno w jednym jak i w drugim przypadku.

 

braz Szałowa poza / Strike a pose 15
Wykorzystaj własną cieszynkę na podium / Show off your custom emote on the podium

Trofeum dostaniecie tylko i wyłącznie w trybach, gdzie możecie wykorzystać własnego kierowcę, malowania oraz emotki/cieszynki, czyli: Mój Zespół lub Online. Najłatwiej rzecz jasna zrobicie to w trybie Mój Zespół, gdzie zarządzacie własnym zespołem i przed rozpoczęciem kariery, musicie go sami stworzyć. Pamiętajcie, żeby w menu emotek/cieszynek wybrać jakąkolwiek poza domyślną, inaczej trofeum nie wpadnie (przynajmniej do patcha 1.04). Domyślna emotka/cieszynka to ta pierwsza, na zielonym tle. Wybierzcie jakąkolwiek poza nią, żeby dostać trofeum.

Wybierzcie jakąkolwiek inną emotkę, poza tą pierwszą na zielonym tle!

Gdy już wszystko macie ustawione, wystarczy teraz tylko wygrać wyścig i oglądnąć koronację na podium, dlatego po wygraniu nie przeskakujcie scen! Emotka odpali się, gdy tylko Wasz kierowca wybiegnie na scenę podium, a Wy powinniście w tym momencie dostać trofeum.

 

braz Drobne modyfikacje / Mixing it up 15
Wprowadź zmiany w projekcie personalizacji i z jego użyciem ukończ wyścig online / Edit your customisation and complete a online race using it

Polski opis jest trochę błędny, ponieważ chodzi tutaj po prostu o ustawienia bolidu przed wyścigiem w trybie online, a nie żaden projekt personalizacji. Ustawienia bolidu zmienicie zarówno w trakcie praktyk, kwalifikacji lub bezpośrednio przed wyścigiem. W przypadku trybów socjalnych oraz rankingowych, większość rzecz można ustawić tylko przed kwalifikacjami oraz wyścigiem. Wystarczy zmienić dowolną wartość, może to być po prostu zmiana ustawień skrzydła przedniego lub tylnego o 1 stopień i tyle. Zapisujecie ustawienia, wracacie do wyścigu i kończycie go. Najlepiej zrobić to w trakcie farmienia wyścigów, gdzie i tak wciskacie pauzę, aby bolid jechał sam.

 

braz Miłe wspomnienia / One for the bank 15
Zapisz ciekawy moment w trybie kinowym. / Save a captured highlight in Theatre Mode

Powtórki z kilku ostatnich wyścigów zapisują się automatycznie w trybie kinowym. Jedynie z trybu kariery Braking Point, nie są zapisywane powtórki, dlatego warto odwiedzić tryb kinowy dopiero po ukończeniu wyścigu w trybie Mój Zespół, Kariery Dwuosobowej, Pojedynczego GP lub Online. Gdy już będziecie mieć zapisane wyścigi, musicie zaznaczyć jeden z nich i zapisać go na stałe przyciskiem , aby dostać trofeum.

Wystarczy zapisać dowolną powtórkę na stałe.

 

braz Wymazanie przeszłości / Erase the past 15
Cofnij czas za pomocą funkcji przewinięcia. / Use Flashback to rewind time

W trakcie dowolnej sesji (praktyki, kwalifikacje, wyścig), wystarczy wcisnąć , aby odpalić tryb przewinięcia. Cofacie się do wybranego miejsca, potwierdzacie przyciskiem i gotowe! Pamiętajcie, żeby przed daną sesją w ustawieniach zaznaczyć nieskończoną ilość przewinięć!

 

srebro Doskonała passa / Perfect record 30
Zajmij pierwsze miejsce we wszystkich wyścigach sezonu liczącego 10 wyścigów. / Achieve 1st place for every race in a 10 race season

W trybie Mój Zespół, Kariera Kierowcy lub Kariera Dwuosobowa musicie ustawić krótki sezon, który składa się z 10 wyścigów. Waszym zadaniem jest wygrać każdy z nich! Nie możecie żadnego pomijać lub go symulować, ponieważ nie wpadnie Wam wtedy trofeum. W przypadku grania Kariery Dwuosobowej, musicie się dogadać, kto będzie zgarniał zwycięstwa, dlatego najlepiej zrobić solo w trybie Mój Zespół lub Kariera Kierowcy. Nie ma znaczenia jakie tory wybierzecie, ich dystans czy jakiekolwiek inne ustawienia, chodzi tylko i wyłącznie o wygranie każdego wyścigu w karierze składającej się z 10 wyścigów.

Poniżej zalecane ustawienia kariery:

 • Długość – 10 torów
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – 0
 • Sesje Praktyk – 3 sesje (można je pomijać)
 • Kwalifikacje – Pojedyncze
 • Dystans – 5 okrążeń
 • Liczba flashbacków – Nieograniczona
 • Pozostałe – Dowolne

Zalecane i najkrótsze tory:

 1. Bahrajn
 2. Monako
 3. Kanada
 4. Austria
 5. Wielka Brytania
 6. Węgry
 7. Włochy (Monza)
 8. Japonia
 9. Brazylia
 10. Australia

 

braz Wystarczy jedno okrążenie / 1 lap is all I need 15
Ukończ 10 szybkich sesji kwalifikacyjnych / Complete 10 One-Shot Qualifying sessions

Czytaj opis trofeum: srebro Mistrz kwalifikacji / Qualifying Master.

 

braz Góry i doliny / Highs and Lows 15
Wygraj GP zarówno na torze Spa-Francorchamps, jak i Sochi Autodrom / Win at both Spa-Francorchamps and Sochi Autodrom in Grand Prix.

W trybie Pojedynczego GP wybieracie dowolne bolidy, następnie tor w Belgii (SPA), a później tor w Rosji (Sochi) i wygrywacie na nich. Najlepiej rzecz jasna ustawić najkrótszy dystans, zrobić kwalifikacje na 1 miejsce i wygrać wyścig. Nie zapomnijcie o nieograniczonej liczbie flashbacków, w razie gdyby coś poszło nie tak.

 

braz Czyścioch / Clean Me 30
Ukończ 10 czystych wyścigów online (nie dotyczy kariery) / Complete 10 Clean Online races (excluding career)

Brzmi skomplikowanie, na szczęście można to spokojnie zrobić w prywatnej sesji w trybie socjalnym. Najlepiej zrobić w trakcie farmienia 100 wyścigów pod trofeum srebro Pełne zaangażowanie / Dedicated to the cause. Na starcie wyścigu wciskacie pauzę, dzięki czemu bolidy jadą same, a przez to zachowują się ostrożnie. W przypadku gdybyście chcieli zrobić to trofeum sami, musicie pamiętać, że czysty wyścig to taki, w którym:

 • Nie dotykacie żadnego inne bolidu na torze,
 • Nie zahaczacie o bandy,
 • Nie wyjeżdżacie poza tor,
 • Nie otrzymujecie jakiegokolwiek ostrzeżenia.

 

braz Zwiedzanie obu Ameryk / Touring the Americas 15
Zrób zdjęcie w trybie fotograficznym na torach w USA, Brazylii, Meksyku i Kanadzie / Take a photo in Photo Mode on the USA, Brazil, Mexico & Canada circuits

Możecie to zrobić w dowolnym trybie solo, gdzie jest aktywny tryb fotograficzny (niestety, w trybie kariery Braking Point nie jest aktywny). Najszybciej zrobicie to w trybie Próby Czasowej (Time Trial), gdzie można zmieniać tory bezpośrednio z menu pauzy. Po ustawieniu toru w USA, Brazylii, Meksyku oraz Kanadzie, przechodzicie na tor i klikacie , aby odpalić menu. Teraz klikacie i przechodzicie w tryb fotograficzny. Wystarczy kliknąć przycisk SHARE/CREATE na padzie, aby zrobić zdjęcie i możecie przejść na kolejny tor.

 

braz Wczesne prace rozwojowe / Early R&D 15
Opracuj pierwsze ulepszenie w dowolnym dziale badawczo-rozwojowym. / Develop first R&D upgrade in any department

Czytaj opis trofeum: braz Mózgowiec / R&D Lover

 

braz Działania profilaktyczne / Stitch in time 15
Przerób komponent po ogłoszeniu nadchodzących zmian w regulaminie / Adapt an upgrade whilst within its Regulation Change warning period

Pod koniec sezonu w trybie Mój Zespół, Kariera Dwuosobowa lub Kariera Kierowcy, istnieje spore prawdopodobieństwo, że dostaniecie informacje o zmianach w regulaminie od przyszłego sezonu i trzeba dostosować rozwinięte już elementy. Informacja pojawia się przeważnie w okolicach przedostatniego wyścigu, zaś zagrożone elementy są oznaczone charakterystycznym czerwonym wykrzyknikiem. Wystarczy kliknąć na dowolnym takim elemencie przycisk Zaadaptuj/Adapt i gotowe. Wymagana jest do tego niewielka liczba punktów rozwojowych, dlatego w okolicach końcówki sezonu warto mieć odłożone trochę punktów (około 1,000 spokojnie wystarczy).

UWAGA: Część graczy donosi, że pod koniec ich sezonu nie pojawia się żadna informacja o zagrożonych elementach. Wszystko wskazuje na to, że jest to losowe wydarzenie i jeśli w Waszym przypadku nie pojawia się taka informacja, to nie pozostaje Wam nic innego jak rozegranie kolejnego sezonu i liczyć na to, że tym razem pojawi się stosowna informacja. Dla przyspieszenia procesu, można ustawić sezon składający się z 10 wyścigów, rozwinąć kilka elementów na początku (najlepiej z różnych działów), przeskakiwać kolejne weekendy GP i oczekiwać w okolicy przedostatniego weekendu stosownego komunikatu.

 

braz Praca po nocach / Overnight parts 15
Opracuj komponent, używając opcji przyspieszenia / Successfully develop a component using Rush option

Jak działa rozwój elementów opisałem w trofeum: braz Mózgowiec / R&D Lover

Opcja przyspieszania pojawi się dopiero, gdy odblokujecie 2 poziom danej fabryki w trybie Mój Zespół, Kariera Dwuosobowa lub Kariera Kierowcy. 2 poziom pojawia się, gdy zakupicie drugi stopień ulepszenia dowolnej funkcji w danej fabryce. Wymaga to sporego zasobu gotówki, dlatego skupcie się na rozwijaniu jednej fabryki, dzięki czemu szybciej osiągniecie w niej 2 poziom. Opcja przyspieszenia rzecz jasna znacząco przyspiesza czas rozwoju poszczególnego elementu, ale również zwiększa ryzyko porażki. By trofeum zaliczyło, musicie użyć tej funkcji, a następnie liczyć, że element zostanie rozwinięty bez przeszkód. W razie czego można zrobić kopię zapisu przed taką próbą, a w razie porażki po prostu go przywrócić i spróbować raz jeszcze.

Opcja przyspieszenia rozwoju elementu dostępna dopiero po osiągnięciu 2 stopnia rozwoju danej fabryki.

 

braz Pamięć o korzeniach / Remembering your roots 20
Ukończ średniej długości GP Formuły 2 (pełny i skrócony wyścig) / Complete a medium length F2 GP event (Feature & Sprint)

W trybie Pojedynczego GP wybieracie bolidy F2 2020, a w ustawieniach symulacji koniecznie zaznaczacie wyścig Pełny i Skrócony / Feature & Sprint oraz dystans Średni / Medium. Zalecam zrobić to na torze w Austrii, ponieważ jest on najkrótszy ze wszystkich. Nie zapomnijcie o takich ustawieniach jak poziom AI na 0 czy nieskończona ilość przewinięć.

Poniżej zalecane ustawienia GP F2 2020:

 • Tor – Austria
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – 0
 • Sesje Praktyk – wyłączone
 • Kwalifikacje – Pojedyncze
 • Dystans – Średni (Pełny i Skrócony)
 • Liczba flashbacków – Nieograniczona
 • Pozostałe – Dowolne

 

braz Koniec kariery dwuosobowej! / Two Player Career Complete! 15
Ukończ sezon w trybie „Kariera dwuosobowa” / Complete a season in Two Player Career

Tryb Kariera Dwuosobowa można ukończyć tylko i wyłącznie po sieci, niestety nie da się tego zrobić w trybie podzielonego ekranu, dlatego będziecie potrzebować jednej osoby, aby Wam pomogła.

Karierę można rozegrać na dwa sposoby, w trybie kooperacji (zalecane) oraz jako rywale w osobnych zespołach. Zalecam tryb kooperacji, bo wtedy tylko założyciel sesji zarządza zespołem. Najszybciej zrobicie to ustawiając sezon składający się z 10 wyścigów, gdzie pomijacie 9 z nich, a ostatni musicie normalnie ukończyć. Miejsca na mecie w wyścigu oraz ogólnej klasyfikacji nie mają żadnego znaczenia, dla trofeum trzeba po prostu ukończyć jeden sezon w tym trybie, bez względu na wynik.

 

srebro Historyczny wynik / For the history books 30
Osiągnij 20 poziom uznania zespołu w trybie Mój zespół. / Reach a Team Acclaim level of 20 in My Team mode

W trybie Mój Zespół, na samym początku będziecie mieć możliwość dostosowania sezonu pod swoje preferencje. Koniecznie ustawcie w ustawieniach kariery zwiększoną liczbę zdobywanej kasy, punktów rozwojowych oraz uznania zespołu. Cała reszta ustawień nie ma znaczenia, ale spokojnie zrobicie to w sezonie z 10 wyścigami. Musicie jednak wygrywać wszystkie kwalifikacje oraz wyścigi, aby zdobywać jak najwięcej punktów uznania. W zakładce Waszego kierowcy, gdy klikniecie , aby przejść do menu perków, będziecie mogli rozwinąć opcje, która zwiększa liczbę zdobywanych punktów uznania. Zalecam ją ulepszyć, dzięki czemu każda udana sesja dostarczy więcej punktów. W trakcie wywiadów, jeśli macie taką opcje to chwalcie zespół oraz szanujcie przeciwników. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pod koniec sezonu powinniście dobić do 20 poziomu uznania zespołu, a przy tym zdobyć trofeum. W razie czego, możecie kontynuować kolejny sezon i dobijać brakujące punkty w kolejnych weekendach GP.

Zalecane ustawienia kariery.

 

braz Przydałoby się więcej miejsca / Going to need a bigger cabinet 15
Umieść 15 trofeów w gablocie z trofeami. / Earn 15 Trophies for the Trophy Cabinet

Trofea (te w grze), zdobywacie poprzez wygrywanie wyścigów w trakcie kariery w trybach Mój Zespół, Kariera Dwuosobowa lub Kariera Kierowcy. Liczba trofeów do zdobycia jest znacznie większa niż 15, jednak trzeba obserwować jakie trofea już macie. Najłatwiej zdobywa się te, za wygranie na danym torze. Obecnie w grze jest 21 torów, gdzie za każdy macie osobne trofeum. W trakcie tworzenia sezonu, musicie jedynie pamiętać jakie tory wybieracie, żeby później wybrać inne jeśli będzie Wam brakować. Puchary dostaniecie również za ukończenie trybu kariery Braking Point oraz za zdobycie mistrzostwa kierowców. Nie wiem czy medal za ukończenie ligi online jest zaliczany, ale domyślam się że tak, ponieważ również jest traktowany jako trofeum.

Gdzie zdobędziecie poszczególne trofea:

 • Wygranie na każdym z 21 torów w trybie kariery,
 • Zdobycie mistrzostwa kierowców w trybie kariery,
 • Ukończenie trybu fabularnego Braking Point.

UWAGA: Po wygraniu danego wyścigu w trybie kariery lub zdobycia mistrzostwa, trofea odbierzecie dopiero na skrzynce pocztowej, pod przyciskiem . Zdobyte trofea możecie umieścić w „gablocie” w menu Super Licencji, w zakładce z przypisywaniem pucharów. Klikacie + i wybieracie poszczególny puchar.

 

braz Deszczowe warunki / Wet look 15
Wygraj wyścig na dystansie 25% w trakcie opadów deszczu. / Win a 25% race in wet conditions

W trybie Pojedynczego GP wybieracie dowolne bolidy, następnie tor w Austrii na dystansie 25% i w menu pogody koniecznie ustawiacie Mokra / Wet. Cała reszta ustawień dowolna, ale najlepiej zniżyć poziom AI do 0 oraz ustawić nieskończoną liczbę przewinięć. W mokrych warunkach musicie zachować szczególną ostrożność, bo nawet z wszystkimi asystami bardzo łatwo o obrócenie bolidu lub wypadnięcie z toru. Nie spieszcie się i jedźcie ostrożnie, przy poziomie AI na 0 i tak bez problemu to wygracie. Zapewne zrobicie taką przewagę, że spokojnie będziecie mogli zjechać do pit-stopu po świeże opony, co nieco zwiększy przyczepność w drugiej połowie wyścigu.

Innym szybkim sposobem, jest odpalenie tego wyścigu w trybie socjalnym online, najlepiej z partnerem do boostowania. Dzięki temu, wystarczy wcisnąć na starcie wyścigu i bolidy pojadą same. Po dojechaniu do mety, jeden z Was dostanie trofeum, dlatego najlepiej dogadać, kto wygrywa. Minus jest taki, że trzeba będzie to odpalić drugi raz, żeby Wasz kolega/koleżanka również mogła zdobyć trofeum.

 

srebro Cenny nabytek / We got ’em 30
Zatrudnij kierowcę z co najmniej 15 poziomem uznania w trybie „Mój zespół” / Hire an acclaim level 15 or higher Driver in My Team

W trybie Mój Zespół będziecie zdobywać uznanie zespołu oraz rozwijać bolid czy fabryki. Inną opcją jest możliwość zatrudnienia nowego partnera zespołowego z listy dostępnych. Musicie zatrudnić kierowcę, który ma minimum 15 poziom uznania na koniec danego sezonu. Listę kierowców zawsze znajdziecie w zakładce Korporacja > Rynek Kierowców. Wraz z przebiegiem sezonu, będą oni zwiększać swój poziom. Opcja zatrudnienia nowego kierowcy pojawi się dopiero po zakończeniu sezonu. Kierowcy z minimum 15 poziomem uznania mają przeważnie wyższe wymagania, jak rozwinięta fabryka na 2 poziom, odpowiednia liczba kasy na koncie oraz poziom uznania. Gdy pojawi się opcja w kalendarzu, przejdźcie na rynek kierowców i sprawdźcie czy na koniec Waszego pierwszego sezonu jesteście w stanie sprostać wymaganiom jakiegoś kierowcy, który ma minimum 15 poziom. Jeśli tak, to przejdźcie do negocjacji kontraktu, gdzie będziecie się licytować o niego z jego obecnym zespołem. Zalecam nie oszczędzać i mocno podbijać stawkę, nawet kilkukrotnie za jednym razem, żeby przypadkiem jego zespół nie dał mu lepszych warunków.

Musicie spełnić wymagania kierowcy, żeby w ogóle przejść do negocjacji.

Istnieje niestety spore prawdopodobieństwo, że na koniec Waszego pierwszego sezonu nie będziecie w stanie nikogo takiego zatrudnić. Pozostaje jedynie rozegranie kolejnego sezonu, gdzie koniecznie musicie wygrywać wszystko co się da, bez pomijania czy symulowania wyścigów. Chodzi o zdobywanie kasy na rozwój fabryk oraz rzecz jasna kasy samej w sobie. Na koniec kolejnego sezonu powinniście już bez problemu móc zatrudnić kogoś z minimum 15 poziomem uznania. Trofeum wpadnie również, gdy przedłużycie kontrakt obecnemu partnerowi, ale tylko pod warunkiem, że wbił już 15 poziom uznania.

UWAGA: Przed startem sezonu, w ustawieniach kariery, koniecznie zwiększcie dla siebie liczbę zdobywanej kasy, poziomu uznania oraz punktów rozwojowych, dzięki czemu będzie Wam znacznie łatwiej rozwijać zespół.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.