F1 22 – Poradnik do trofeów i osiągnięć

20 lipca 2022
1


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rok 2022 to duże zmiany w Formule 1, ale czy miały one przełożenie na samą grę? O ile wygląd bolidów przyprawia o szybsze bicie serca, tak cała reszta już nieco mniej.  Platyna w F1 22 bardzo prosta, każdy sobie z nią poradzi, a najbardziej „wymagającym” pucharkiem jest ukończenie 100 wyścigów online.

 

[poll id=”179″]

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 2/10
 • Czas do zdobycia platyny: 25 – 30 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox2 x10 x38
 • Trofea online: TAK
 • Minimalna liczba przejść: 1 sezon w trybie Mój Zespół / My Team + czyszczenie
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Żaden pucharek nie wymaga grania na wyższym poziomie trudności, także wszystko możecie ustawić na najłatwiejszy poziomie od samego początku, szczególnie poziom kierowców AI na 0.
 • Zacznijcie grę w trybie Mój Zespół / My Team, ponieważ z nim jest związana spora liczba trofeów. Będziecie mieć do wyboru trzy poziomy startowe, zalecam wybrać ostatni, gdzie macie już rozwinięte fabryki oraz spory budżet na start.
 • Koniecznie kupcie dobrego drugiego kierowcę (najlepszy jest Micheal Schumacher), dzięki czemu będziecie oboje zdobywać punkty dla zespołu.
 • Pierwszy sezon musicie przejechać cały, aby wygrać mistrzostwo świata kierowców oraz konstruktorów, w kolejnych możecie już przeskakiwać wyścigi, aby zdobyć brakujące trofea.
 • Gdy już będziecie wybierać sesję wyścigu (Praktyki, Kwalifikacje, Wyścig), pamiętajcie, że możecie je przyspieszyć poprzez wykonanie Szybkich Praktyk / Quick Practice, lub wciskając na danej sesji, dzięki czemu będziecie mogli ją symulować.
 • Pamiętajcie o ustalaniu kalendarza pomiędzy wyścigami, aby było jak najwięcej aktywności. Nie zapomnijcie również o ciągłym ulepszaniu poszczególnych komponentów bolidu.
 • Przed każdym GP będziecie mogli rozegrać Gorące Okrążenie Pirelli / Pirelli Hot Lap, wystarczy rozegrać je 6 razy (za każdym razem wybierajcie inną dyscyplinę niż wcześniej).
 • Prawie wszystkie trofea online możecie zrobić z drugim graczem, jedno trofeum związane z wygraniem rankingowego wyścigu może być utrudnione, ale w opisie pucharka wszystko wyjaśniłem.

Krok po kroku:

KROK #1 – Zdobyć mistrzostwo świata kierowców oraz konstruktorów w trybie Mój Zespół / My Team

Wybieracie zakładkę kariery i odpalacie tryb Mój Zespół / My Team, po czym tworzycie własnego kierowcę i malowanie bolidu. Koniecznie wybierzcie ten tryb, jako że jest z nim związana spora liczba trofeów + po drodze wpadną również inne. Na początku macie trzy poziomy startowe, wybierzcie ten ostatni, aby mieć już rozwinięte fabryki oraz spory budżet na start. Jako drugiego kierowcę kupcie kogoś bardzo dobrego (najlepszy jest Micheal Schumacher). Gdy już przejdziecie do siedziby zespołu, pamiętajcie, żeby zawsze w pełni zapełniać kalendarz aktywnościami (można to robić automatycznie, wystarczy wcisnąć na zakładce z aktywnościami). Nie zapomnijcie również o ciągłym ulepszaniu poszczególnych komponentów, ponieważ z tym również są związane osiągnięcia. Możecie przeskakiwać Praktyki oraz Kwalifikacje (poprzez robienie Szybkich Praktyk / Quick Practice lub używania funkcji symulowania), ale wyścig musicie pojechać do samego końca i najlepiej go wygrać. Przed każym GP, będziecie mogli rozegrać Gorące Okrążenie Pirelli / Pirelli Hot Lap. Jest tam 6 różnych dyscyplin, ale zawsze macie do wyboru tylko 2 z nich. Wybierajcie te, których jeszcze nie graliście i zgarnijcie złoty medal. Pod koniec pierwszego sezonu dostaniecie informację, że spora część ulepszeń zostanie usunięta przy następnym sezonie, ale nie musicie się tym stresować. Dzięki temu w kolejnym sezonie znów będziecie mogli kupować tańsze ulepszenia, które nadal będą wliczane do trofeum.

KROK #2 – Pozostałości w trybie Mój Zespół / My Team

Po wygraniu mistrza kierowców oraz konstruktorów, pozostanie Wam pewnie podjąć 20 decyzji czy zrobić kilka ulepszeń z danej sekcji. Plus jest taki, że nie musicie rozgrywać wyścigów, wystarczy używać funkcji symulowania , dzięki czemu będziecie szybko omijać każdy wyścig. W międzyczasie zapełniacie kalendarz aktywnościami i skupcie się na kupowaniu ulepszeń z jednej sekcji (jeśli jeszcze nie macie tego trofeum). Im więcej aktywności w kalendarzu, tym większa szansa na pojawienie się wydarzenia, gdzie trzeba podjąć decyzję lub przeprowadzić wywiad z kierowcami. Na koniec trzeba będzie jeszcze wygrać dany wyścig z odpowiednią jednostką napędową. Tutaj musicie utworzyć nowy zapis i rozpocząć karierę od nowa. Możecie sami wybierać tory w sezonie, więc ustawiajcie je zawsze tak, aby ten potrzebny do trofeum (Austria, Francja, Monza) były jak najbliżej początku, aby nie tracić czasu na przeskakiwanie.

KROK #3 – Online

Najbardziej czasochłonny krok, ponieważ musicie ukończyć 100 wyścigów (wychodzenie niestety nie działa), więc będziecie potrzebować minimum jednego dodatkowego gracza, z którym będziecie mogli to łatwo zrobić. Do tego trzeba zająć 1 i 2 miejsce w trybie kooperacji w jednym wyścigu oraz ukończyć jeden wyścig w trybie ligowym. Najwięcej problemów sprawi Wam jednak pucharek za wygranie wyścigu rankingowego, ale jest też na to obejście (opisałem wszystko w trofeum).

KROK #4 – Czyszczenie

Na koniec zostaną Wam różne trofea związane z supersamochodami czy ukończeniem GP w Formule 2 lub w deszczu. Zapraszam do opisu każdego z tych pucharków, aby dowiedzieć się, jak zrobić je najszybciej jak to możliwe.

 

Poradnik:

platyna Kolekcjoner / Completionist
Odblokuj wszystkie trofea F1® 22 / Unlock all of the F1® 22 Trophies

Bardzo prosta platyna, bez jakichkolwiek wymagających pucharków. Jedynie wygranie wyścigu rankingowego może sprawić trochę problemów, ale jest na to małe obejście.

 

srebro Ku doskonałości / Always Improving 30
Wykonaj wyprzedzenie 250 razy w dowolnym trybie gry / Complete 250 successful overtakes in any game mode

Po prostu grajcie i trofeum wpadnie Wam samo. Musicie wykonać manewr wyprzedzania 250 razy w dowolnym trybie. Można to łatwo przyspieszyć, gdy gracie w trybie Mój Zespól / My Team, gdzie możecie omijać kwalifikacje przez co będziecie startować z ostatniego miejsca. Jeśli czujecie się na siłach, po zajęciu 1 miejsca możecie zwolnić i znów spaść na ostatnie, dzięki czemu znacząco przyspieszycie zdobycie trofeum.

 

braz Pełnoetatowy wojownik / Weekly Warrior 15
Weź udział w zawodach specjalnych, wydarzeniu tygodniowym lub wydarzeniu e-sportowym / Participate in any Featured, Weekly or Esports Event

Zawody specjalne czy wydarzenia tygodniowe znajdziecie w menu głównym na zakładce Gra Wieloosobowa / Multiplayer > Wydarzenie Tygodniowe / Weekly Event. Wyzwania zmieniają się co tydzień, ale do trofeum wystarczy je ukończyć. Przeważnie mają one formę scenariusza, czyli musicie zająć odpowiednie miejsce na mecie, gdzie zostało kilka okrążeń do końca wyścigu. Zajmijcie wymagane miejsce (lub wyższe) i po ukończeniu oraz powrocie do menu, powinniście dostać trofeum.

Wydarzenie lub zawody znajdziecie zawsze w zakładce z grą wieloosobową.

W przypadku Zawodów, mają one formę całego tygodnia, gdzie najpierw bierzecie udział w kwalifikacjach, a w trakcie weekendu będą rozgrywane wyścigi z innymi graczami, którzy uplasowali się w rankingu obok Was (przeważnie kończy się na tym, że łączy z ludźmi, którzy są online w danym momencie). Nie da się tego przyspieszyć, więc musicie być cierpliwi, albo poczekać aż znów pojawi się Wydarzenie, które można zrobić w przeciągu kilkunastu minut.

 

braz W blasku fleszy / Spotlight On Me 15
Pojaw się w podsumowaniu jazdy samochodu bezpieczeństwa / Have your car be the focus during a Broadcast Safety Car

Samochód Bezpieczeństwa można włączyć przy minimum 25% dystansie wyścigu (niekiedy 50%). W opcjach przed utworzeniem GP, będziecie mogli wybrać jak często ma się pojawiać oraz tryb w jakim będziecie z nim jechać. Koniecznie musicie wybrać tryb Transmisja / Broadcast, inaczej trofeum nie wpadnie! W trakcie samego wyścigu, musicie poczekać aż pojawi się SC (Safety Car), albo wymusić go samemu. Możecie próbować zepchnąć inny bolid na ścianę lub innego przeciwnika. W każdym razie, trzeba doprowadzić do jakiegoś incydentu.

Ustawienia GP – Przepisy i Flagi:

 • Samochód Bezpieczeństwa – Zwiększono
 • Ustawienia Samochodu Bezpieczeństwa – Tryb Transmisji
Najważniejsze ustawienia w przypadku Samochodu Bezpieczeństwa.

Gdy już Wam się uda wymusić Samochód Bezpieczeństwa, gra poinformuje Was o tym sporym napisem na środku ekranu. Najpierw będziecie musieli zwolnić i utrzymać czas w delcie (trzeba utrzymać odpowiednie tempo), nie można wyprzedzać wtedy innych bolidów i trzeba jechać aż wszyscy nie ustawią się za SC. Na górze ekranu, pojawi się informacja, że AI przejmie zaraz kontrolę nad Waszym bolidem i gra przejdzie w tryb transmisji. Jak tylko zobaczycie swój bolid (zawsze jest on pokazywany jako pierwszy), od razu dostaniecie pucharek.

Filmik:

 

srebro Jak ulał / Slotting In 30
Wpasuj się w pole startowe 10 razy / Slot into the grid starting box 10 times

Przed rozpoczęciem GP, w sekcji Przepisy i Flagi musicie włączyć opcję Okrążenia Formującego oraz zmienić Ustawienia Okrążenia Formującego na Realistyczny. Przed wyścigiem, pojedziecie jedno okrążenie w wolniejszym tempie, nie możecie wtedy wyprzedzać oraz musicie zachować odpowiednie tempo. Jak już zaczniecie zbliżać się do Waszego pola startowego, pokaże się na nim coś w rodzaju tarczy, do której musicie dojechać. Podjeżdżajcie powoli aż tarcza nie zmieni kolor na fioletowy. Wtedy zatrzymujecie bolid i macie zaliczone perfekcyjne wpasowanie się. Robicie tak 10 razy i gotowe.

Fioletowa tarcza informuje, że jesteście w idealnej pozycji startowej.

Można znacząco przyspieszyć to trofeum dzięki wykorzystaniu funkcji Powtórka / Flashback po wciśnięciu przycisku . Cofacie się kawałek (najlepiej kilkadziesiąt metrów przed polem startowym), puszczacie grę i powtarzacie procedurę podjazdu do pola. Po zaliczeniu znów dokonujecie powtórki i powtarzacie cały proces aż nie wpadnie Wam pucharek.

Filmik:

 

braz Fan Ferrari / Ferrari Fan 15
Wygraj wyścig na torze w Monzie z silnikiem Ferrari w trybie Mój zespół / Win a race at Monza with a Ferrari Engine in My Team

W trakcie dobierania jednostki napędowej na początku kariery w trybie Mój Zespół / My Team, musicie wybrać jednostkę Ferrari. Następnie trzeba wygrać wyścig na Monzy (Włochy), aby dostać trofeum. Najlepiej jest wybrać sezon składający się z 10 wyścigów, po czym ustawić Monze jak najbliżej początku, żeby nie marnować czasu na przeskakiwanie kolejnych GP.

 

braz Rajdowiec Red Bull / Red Bull Racer 15
Wygraj wyścig na torze w Austrii z silnikiem Red Bulla w trybie Mój zespół / Win a race at Austria with a Red Bull Engine in My Team

W trakcie dobierania jednostki napędowej na początku kariery w trybie Mój Zespół / My Team, musicie wybrać jednostkę Red Bulla. Następnie trzeba wygrać wyścig w Austrii, aby dostać trofeum. Najlepiej jest wybrać sezon składający się z 10 wyścigów, po czym ustawić Austrię jak najbliżej początku (można ustawić ją jako pierwszą), żeby nie marnować czasu na przeskakiwanie kolejnych GP.

W przypadku Austrii będziecie również rozgrywać Szybki Wyścig / Sprint, ale nie jest on wliczany do trofeum, trzeba ukończyć główny wyścig.

 

braz Rajdowiec Renault / Renault Racer 15
Wygraj wyścig na torze we Francji z silnikiem Renault w trybie Mój zespół / Win a race at France with a Renault Engine in My Team

W trakcie dobierania jednostki napędowej na początku kariery w trybie Mój Zespół / My Team, musicie wybrać jednostkę Renault. Następnie trzeba wygrać wyścig we Francji, aby dostać trofeum. Najlepiej jest wybrać sezon składający się z 10 wyścigów, po czym ustawić Francję jak najbliżej początku, żeby nie marnować czasu na przeskakiwanie kolejnych GP.

 

braz Mistrz Mercedesa / Mercedes Master 15
Wygraj wyścig z silnikiem Mercedesa w trybie Mój zespół / Win a race with a Mercedes Engine in My Team

W trakcie dobierania jednostki napędowej na początku kariery w trybie Mój Zespół / My Team, musicie wybrać jednostkę Mercedesa. Następnie trzeba wygrać dowolny wyścig w tym trybie.

 

braz Fotograf-historyk / Classic Photographer 15
Wykonaj zdjęcie przy pomocy trybu aparatu na torach w Silverstone, Spa, Monzie i Monako / Take a photo using Photomode at Silverstone, Spa, Monza & Monaco

W tryb fotograficzny wchodzicie przy okazji wykorzystania funkcji Powtórki / Flashback, czyli po wciśnięciu przycisku . W trybie Powtórki / Flashback, wciskacie ponownie przycisk i jesteście w trybie fotograficznym. Nie musicie wykonywać zdjęcia, wystarczy wejść w ten tryb na torach takich jak Silverstone (Wielka Brytania), Monza (Włochy) oraz Monako. Można to zrobić w dowolnym trybie, nawet w trakcie grania kariery w trybie Mój Zespół / My Team.

 

braz Tak tylko zaglądam / Just Popping In 15
Odwiedź sekcję F1 Life dowolnego gracza / Visit another player’s F1 Life area

W menu głównym, na zakładce F1 Life, wybieracie F1 Life – Odwiedzający / Visitors. W lewym dolnym rogu ekranu pojawi się lista graczy, wystarczy wybrać dowolnego z nich i odwiedzić jego mieszkanie.

 

braz Dumny właściciel / Proud owner 15
Wystaw trofeum w swojej gablocie F1 Life / Display a trophy in your F1 Life trophy cabinet

Trofea (te w grze) możecie otrzymać za wygrywanie wyścigów w trybie kariery, zdobycie mistrza kierowców lub inne wydarzenia, jak te e-sportowe. Pamiętajcie, żeby najpierw odebrać puchar z poczty! Najszybciej zrobicie to wygrywając swój pierwszy wyścig w trybie Mój Zespół / My Team, następnie wracacie do menu głównego, wchodzicie na zakładkę F1 Life i wybieracie Trofea / Trophies. Pojawi się gablota, do której będziecie mogli wstawiać zdobyte puchary. Wybieracie jeden z nich, zatwierdzacie i powinno wpaść prawdziwe trofeum.

Gablota wypchana trofeami w grze.

 

braz Jak w domu / Feels Like Home 15
Zmień wygląd sekcji F1 Life / Change the appearance of your F1 Life area

W zakładce F1 Life w menu głównym, wybieracie pierwszą opcję, czyli Dostosowanie / Customization, a następnie Moje miejsce / My Place. Będziecie teraz mogli zmieniać meble, dywany, obrazy, tapety, lampy, itd. Ogólnie zabawa w simsy (mariaż z EA przynosi tyle dobrego…). Zmieniacie dowolną rzecz w Waszym mieszkaniu, po czym zatwierdzacie.

Zmieniacie dowolną rzecz i powinien wpaść pucharek.

 

braz Dopiero się rozkręcam / Getting The Hang Of It 25
Przejedź 25 okrążeń dowolnym supersamochodem w dowolnym trybie gry / Drive 25 laps in a supercar in any game mode

W menu głównym w zakładce Solo wybieracie Gorące Okrążenie Pirelli / Pirelli Hot Lap. Teraz wybieracie dyscyplinę Wyzwanie Punktów Kontrolnych / Checkpoint Challenge. Polecam te w Holandii, ale nie ma to większego znaczenia. Teraz jedziecie pełne okrążenie, aż nie dojedziecie do mety. Po jej przekroczeniu, wciskacie Powtórkę / Flashback pod przyciskiem , cofacie się kilkadziesiąt metrów przed mete i wracacie na tor, po czym przekraczacie ją ponownie. Powtarzacie czynność do momentu aż nie wpadnie Wam pucharek.

Filmik:

 

srebro Cały w złocie / Gold All Around 25
Zdobądź złoty medal w każdym typie Gorącego okrążenia Pirelli / Earn a gold medal in each type of Pirelli Hot Lap

Dostęp do Gorącego Okrążenia Pirelli / Pirelli Hot Lap macie bezpośrednio w menu głównym, w zakładce Solo lub w trakcie rozgrywania kariery w trybie Mój Zespół / My Team. W trakcie kariery, Gorące Okrążenie ma szansę pojawić się zawsze przed GP. Będziecie mieć wtedy do wyboru jedną z dwóch losowych dyscyplin. Warto to robić wtedy, żeby mieć to z głowy. Konieczne jest wbicie złotego medalu w każdej z sześciu dyscyplin. W razie czego, możecie to zrobić z zakładki Solo.

Typy Gorącego Okrążenia Pirelli / Pirelli Hot Lap:

 • Średnia prędkość w strefie
 • Drift
 • Autocross
 • Próba czasowa
 • Pojedynek z rywalem
 • Wyzwanie punktów kontrolnych

 

braz Drifter / Drifty 15
Driftuj łącznie przez 3 minuty podczas Gorącego okrążenia Pirelli / Drift for a total of 3 minutes in the Drift Pirelli Hot Lap

Drift jest jednym z typów Gorącego Okrążenia Pirelli / Pirelli Hot Lap, które może pojawić przed GP w trakcie kariery w trybie Mój Zespół / My Team bądź możecie je sami odpalić z głównego menu, w zakładce Solo. Od razu uprzedzam, że nie trzeba zrobić 3 minut driftu w jednym wyzwaniu! Trofeum kumuluje się przez każdy przejazd, więc wystarczy brać udział w tej dyscyplinie aż trofeum nie wpadnie. Najlepiej ślizgać się od boku do boku i starać się wykorzystać każdy zakręt, aby wykonać jak najdłuższy drift.

 

braz Styl i klasa / Lookin’ Good 15
Zmień element swojego codziennego ubioru / Change a piece of your Casual attire

W menu głównym, wchodzicie na zakładkę F1 Life, następnie Dostosowanie / Customization i wybieracie Codzienne i Wyścigowy / Casual and Racewear. Musicie zmienić dowolny element ubrania codziennego, czy to czapka, koszulka, spodnie lub buty. Domyślnie macie dostęp do kilku ubrań, więc nie trzeba nic kupować, można to zrobić na samym początku gry.

 

srebro Mucha nie siada / Lookin’ Stylish 15
Zmień wykończenie farbą wszystkich warstw szaty graficznej / Change the Paint Finish on all layers of a livery

W menu głównym, wchodzicie na zakładkę F1 Life, następnie Dostosowanie / Customization i wybieracie Malowania samochodu gracza / Player car liveries. Wybieracie dowolne malowanie, w którym można zmieniać kolory, wciskacie , aby móc zmieniać kolory i pokażą się Wam suwaki. Zmieńcie suwakami na dowolny kolor oraz koniecznie zmieńcie wykończenie, które znajdziecie na dole. Zróbcie to na każdej zakładce z kolorem. Często sama zmiana koloru suwakami nie dawała trofeum, dopiero po zmianie wykończenia wskakiwało.

Pamiętajcie też o zmianie wykończenia farby.

 

srebro Boks master / Pit Perfection 30
Wykonaj 25 idealnych zjazdów do boksu / Perform 25 perfect pitstops

W ustawieniach GP, przed jego rozpoczęciem, w sekcji Przepisy i Flagi, musicie zmienić Ustawienia postoju w boksie na Realistyczny. Cała reszta ustawień nie ma większego znaczenia. Na pierwszym okrążeniu zjeżdżacie od razu do pit stopu i w trakcie zjazdu zobaczycie tarczę, do której będziecie się zbliżać oraz odliczający czas. Musicie wcisnąć w ostatnim możliwym momencie, aby tarcza zmieniła kolor na fioletowy i pit stop został zaliczony jako idealny.

Musicie wcisnąć przycisk w ostatnim momencie.

Podobnie jak w przypadku trofeum srebro Jak ulał / Slotting In, całość można znacząco przyspieszyć przy wykorzystaniu Powtórki / Flashback pod przyciskiem . Po wykonaniu pit-stopu, korzystacie z powtórki, aby wrócić do momentu sprzed wjazdu do boksów. Puszczacie grę i znów staracie się wcisnąć przycisk w ostatnim momencie, aby tarcza miała kolor fioletowy. Po pit-stopie znów powtarzacie procedurę, aż nie wpadnie Wam trofeum.

 

braz Wyposażeni po zęby / Equipped With The Best 15
W trybie Mój zespół ulepsz do maksymalnego poziomu wyposażenie załogi boksu / Upgrade Pit Crew Equipment to the max level in My Team

By znacząco przyspieszyć to trofeum, na początku ustawień kariery w trybie Mój Zespól / My Team, koniecznie wybierzcie trzeci poziom rozwoju, gdzie macie już rozwinięte fabryki oraz większy budżet na start. Załogę boksu ulepszacie na zakładce Sekcje, a następnie w dziale Kadra. Na samym dole będziecie mieć Wyposażenie boksu, które musicie ulepszyć do maksymalnego poziomu i będzie Was to kosztować 6,000,000$ (jeśli zaczynacie od razu od 2 poziomu). Po zakupie trzeba będzie odczekać kilka dni (można przyspieszyć), aby ulepszenie weszło w życie, a Wy otrzymacie trofeum.

Wyposażenie boksu znajdziecie w sekcji Kadra.

 

braz Zarządzanie kryzysowe / Crisis Management 20
Ukończ 25 wydarzeń działu w trybie Mój zespół / Complete 25 Department Events in My Team

W trybie Mój Zespół / My Team, wydarzenia działu odbywają się losowo pomiędzy każdym wyścigiem. Zalecam zawsze zapełnić kalendarz aktywnościami, aby zwiększyć szansę na pojawienie się wydarzenia. Czasami mogą pojawić się dwa wydarzenia pomiędzy wyścigami, a niekiedy żadne, tak jak pisałem, jest to losowe. Gdy już pojawi się wydarzenie działu, czas zostanie zatrzymany i zobaczycie fioletowe okienko z informacją, że trzeba podjąć jakąś decyzję w danym departamencie. Nie ma znaczenia co wybierzecie, musicie po prostu wybrać dowolną opcję, aby zaliczyć wydarzenie. Jeśli już ukończyliście pierwszy sezon i zdobyliście wszystkie inne trofea, można przeskakiwać pomiędzy wyścigami używając funkcji symulowania i po prostu czekać na pojawienie się kolejnego wydarzenia.

Wydarzenia pojawiają się losowo, więc warto zapełniać kalendarz, aby zwiększyć szansę na ich pojawienie się.

 

braz Decyzja dyrektorska / Executive Decision 15
Osiągnij zestaw celów „zapytaj kierowcy” ustalonych podczas wydarzenia działu / Agree to and complete an Ask The Driver Department Event

Podobnie jak w pucharku powyżej, w trybie Mój Zespół / My Team, musicie liczyć, że pomiędzy wyścigami pojawi się wydarzenie związane z przeprowadzeniem wywiadu z kierowcami. Gdy tylko się pojawi pomarańczowe okienko, jako wydarzenie marketingowe, oznacza to, że będziecie mogli przeprowadzić wywiad. Tak samo jak wyżej, jest to losowe i może pojawić się nawet w drugim lub trzecim sezonie (w moim przypadku pojawiło się dopiero w połowie drugiego sezonu).

Podobnie jak w wydarzeniami, pojawienie się tego jest losowe.

Jeśli dłużej nie pojawia Wam się to wydarzenie, możecie spróbować odpalić karierę w trybie kooperacji (będziecie potrzebować drugiego gracza). Nie wiem czemu, ale zawsze miałem to wydarzenie jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu, więc warto spróbować zrobić to trofeum tutaj.

 

braz Razem raźniej / Better Together 30
Ukończ swój pierwszy weekend wyścigowy w trybie kariery dla dwóch graczy / Complete your first race weekend in Two Player Career

Czytaj opis trofeum: srebro Walcząc o pierwsze miejsce / Fighting for 1st

 

srebro Walcząc o pierwsze miejsce / Fighting for 1st 30
Wraz z drugim graczem zajmijcie 1. i 2. miejsce w jednym wyścigu w trybie kariery dla dwóch graczy / Earn 1st and 2nd place in a single race as players in Two Player Career

Będziecie potrzebować drugiego gracza, żeby zrobić to trofeum.

Odpalacie tryb Kariery dla dwóch graczy, po czym wybieracie opcję kooperacji. Cała reszta ustawień nie ma znaczenia, dlatego wybierzcie jak najłatwiejsze i najkrótsze opcje, żeby nie tracić czasu. Możecie pomijać wszystko aż do samego wyścigu, w którym musicie zająć kolejno 1 i 2 miejsce. Robiąc to trofeum, zdobędziecie od razu pucharek powyżej, czyli braz Razem raźniej / Better Together.

 

srebro Dookoła świata / All Around The World 30
Przejedź czysto okrążenie w próbie czasowej na wszystkich torach / Complete a clean lap at all tracks in Time Trial

W grze są 22 tory, na których musicie zrobić czyste okrążenie w trybie Próby Czasowe / Time Trial. Czyste kółko oznacza po prostu zaliczenie czasu i zapisanie nas na tablicy wyników. Najlepszym potwierdzeniem dobrego kółka, jest informacja na górze ekranu, które miejsce zajmujemy w ogólnym rankingu. Jeśli wyjedziecie poza tor, pojawi się info o niezaliczonym okrążeniu i trzeba próbować ponownie. Wystarczy zrobić czasy na suchym torze, nie trzeba robić na mokrym. W razie czego, można to robić przy wykorzystaniu supersamochodów, dzięki czemu będziecie nabijać okrążenia do innego trofeum, jednak polecam zostać przy bolidach, będzie znacznie szybciej. Pamiętajcie również, że tory można zmieniać bezpośrednio z menu pauzy, nie trzeba wracać do menu głównego i odpalać kolejnego.

Tory, na których trzeba zrobić czyste kółko:

 1. Bahrain
 2. Arabia Saudyjska
 3. Australia
 4. Imola
 5. Miami
 6. Hiszpania
 7. Monako
 8. Azerbejdżan
 9. Kanada
 10. Wielka Brytania
 11. Austria
 12. Francja
 13. Węgry
 14. Belgia
 15. Holandia
 16. Włochy
 17. Singapur
 18. Japonia
 19. USA
 20. Meksyk
 21. Brazylia
 22. Abu Dhabi

 

braz Demon prędkości / Speed Demon 15
Rozpędź się do 300 km/h (186,4 m/h) na 10 różnych torach / Reach 300kph / 186.4mph at 10 different tracks

Zrobicie to przy okazji robienia pierwszego sezonu w trybie Mój Zespół / My Team, nawet przy najkrótszym ustawieniu 10 wyścigów. Bolidy rozpędzają się bez większego problemu do prędkości 300km/h, więc trofeum wpadnie po prostu samo, gdy tylko odpalicie dziesiąty tor i rozpędzicie się do wymaganej prędkości.

 

braz Czysta moc / Pure Power 15
Ustanów najszybszy czas na pomiarze prędkości w 5 sesjach treningowych / Achieve first in the speed trap in 5 practice sessions

Pomiary prędkości znajdują się w różnych miejscach, przeważnie są pod koniec najdłużej prostej na danym torze (ale nie jest to regułą). Po przejechaniu takiej pułapki, po prawej stronie ekranu pojawi się informacja z Waszą prędkością. Niestety gra nie informuje czy zrobiliście najszybszy czas, więc trzeba po prostu liczyć, że tak. Jeśli gracie przy poziomie przeciwników ustawionym na 0, to nie macie się czego obawiać. Dla zwiększenia szans, w garażu możecie zmienić ustawienia bolidu pod maksymalną prędkość. Zróbcie szybkie kółko (lub dwa) w trakcie 5 sesji treningowych i trofeum powinno wpaść samo.

 

braz Znów na chodzie / Back Online 15
W trybie Mój zespół otwórz ponownie obiekt, który był zamknięty dłużej niż 7 dni / Re-open a facility that has been shutdown for more than 7 days in My Team

Bez względu na to jaki poziom startowy w trybie Mój Zespół / My Team wybierzecie, trofeum można zrobić od razu na samym początku kariery. W siedzibie zespołu, udajecie się na zakładkę Sekcje / Facilities, po czym wybieracie jedną z nich i klikacie , aby ją zamknąć. Zalecam zamknąć dział marketingu, ponieważ jest najmniej potrzebny na początku. Wracacie do głównej zakładki, gdzie można przyspieszyć czas i robicie to. Po 7 dniach wpadnie trofeum, a Wy możecie przywrócić dany departament z powrotem do działania.

Zamykacie dowolny dział na tydzień.

 

srebro Któż o nas nie słyszał? / You Know Our Name 30
Zdobądź 20. poziom uznania zespołu w trybie Mój zespół / Reach a Team Acclaim level of 20 in My Team mode

W trakcie tworzenia kariery w trybie Mój Zespół / My Team, koniecznie wybierzcie trzeci poziom startowy, gdzie Wasz zespół będzie miał 10 poziom. Zwiększacie go spełniając wszelkie wymagania weekendu GP oraz wykonując różne aktywności z kalendarza (ale są to małe wartości). Najlepiej jest skupić się na robieniu szybkich praktyk i wykonaniu przynajmniej kilku programów, następnie zajęciu 1 miejsca w kwalifikacjach oraz wygraniu wyścigu. Dzięki temu zdobędziecie pełną pulę punktów dla zespołu. Warto również mieć bardzo dobrego drugiego kierowcę, który również może lekko podbić poziom zespołu, jeśli zajmie dobrą pozycję w wyścigu.

Punkty uznania można jeszcze dodatkowo zwiększyć, ulepszając poszczególne fabryki w zakładce Sekcje / Facilities oraz wykupując odpowiednie Profity naszego kierowcy, na zakładce Zarządzanie. Przy zastosowaniu się do powyższych wskazówek, powinniście wbić 20 poziom zaraz po ukończeniu pierwszego sezonu (10 wyścigów). Jednak i tak będziecie pewnie musieli wbijać jeszcze inne trofea z tego trybu, więc poziom będzie rósł, w razie gdyby Wam brakowało. Mając bardzo dobrego drugiego kierowcę (Micheal Schumacher), możecie spokojnie symulować kolejne wyścigi bez konieczności rozgrywania ich.

 

braz Wielozadaniowiec / All Rounder 15
Opracuj nową część w każdym z działów BiR / Develop a component in every R&D Department

Czytaj opis trofeum: braz Widzenie tunelowe / Tunnel Vision

 

braz Rach, ciach i gotowe / Get It Done 15
Ukończ sesję treningową, korzystając z szybkiego treningu / Complete a practice session using Quick Practice

Sesje treningowe można rozgrywać na 2 sposoby, albo brać w nich czynny udział jeżdżąc po torze, lub wybierając opcje Szybkiego Treningu / Quick Practice, gdzie będziemy wybierać poszczególne programy z jak największą szansą na ukończenie. Robicie to bezpośrednio z komputera, gdy przejdziecie już do GP. Polecam używać Szybkie Treningi (gdy już zrobicie inne trofea wymagające jeżdżenia po torze), aby znacząco przyspieszyć czas wbijania platyny.

 

braz Na czele / On Top 15
Wypracuj pole position w dowolnej sesji kwalifikacyjnej / Achieve pole position after any qualifying session

W dowolnej sesji kwalifikacyjnej, czy to w trybie kariery bądź pojedynczego GP, musicie zająć 1 miejsce. Przy ustawieniu poziomu przeciwników na 0, nie powinniście mieć z tym żadnego problemu. Pucharek warto od razu połączyć z braz Nie dzielę się zwycięstwem / I Want It All.

 

braz Dobry dzień / A Good Day 15
Dostań się na podium / Get on the podium

W dowolnym wyścigu, czy to w trybie kariery bądź pojedynczego GP, musicie zająć co najmniej 3 miejsce, aby dostać się na podium. Przy ustawieniu poziomu przeciwników na 0, bez problemu wygracie wyścig, a przy tym otrzymacie również trofeum braz Świetny dzień / A Great Day. Trofeum z wygraniem wyścigu, warto połączyć od razu z pucharkiem braz Nie dzielę się zwycięstwem / I Want It All.

 

braz Świetny dzień / A Great Day 15
Wygraj swój pierwszy wyścig / Win your first race

Czytaj opis trofeum: braz Dobry dzień / A Good Day

 

zloto Największa nagroda / Ultimate Prize 50
Zajmij pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców F1 / Win the F1 Drivers’ Championship

Zalecam zrobić poniższe dwa trofea (mistrzostwo kierowców oraz konstruktorów) w trybie Mój Zespół / My Team, aby znacząco przyspieszyć czas wbijania platyny. W trakcie tworzenia kariery, koniecznie wybierzcie trzeci poziom startowy, gdzie będziecie mieć największy budżet. Najważniejsze to kupić bardzo dobrego drugiego kierowcę (Micheal Schumacher jest najlepszy, ale udało mi się również z Markiem Webberem), ponieważ bardzo ważne będą punkty zdobywane dla zespołu. Co do długości sezonu to nie ma znaczenia, ale najszybsza opcja to 10 wyścigów na sezon. Poziom przeciwników koniecznie ustawcie na 0, żeby nie utrudniać sobie życia.

Teraz musicie się skupić na wygraniu każdego wyścigu (nie trzeba brać udziału w kwalifikacjach, ale pomagają one zwiększyć nieco poziom uznania do innego trofeum). Mając bardzo dobrego drugiego kierowcę, będzie zajmować wysokie pozycje, a przez to zdobywać punkty. Po każdym wyścigu możecie sprawdzić podsumowanie (lub w siedzibie), na którym jesteście miejscu w klasyfikacji kierowców oraz konstruktorów. Stosując się do tych zaleceń, zdobędziecie oba trofea po ukończeniu pierwszego sezonu.

 

zloto Dobrze naoliwione marzenia / Makes The Dream Work 50
Zajmij pierwsze miejsce w klasyfikacji konstruktorów F1 / Win the F1 Constructors’ Championship

Czytaj opis trofeum: zloto Największa nagroda / Ultimate Prize

 

braz Nie dzielę się zwycięstwem / I Want It All 15
Ustanów najszybszy czas w każdej z 3 sesji treningowych, zdobądź pole position i wygraj Grand Prix / Set the fastest time in all 3 practice sessions, take pole position and win the Grand Prix

Można to zrobić w dowolnym trybie, ale najlepiej robić to przy okazji grania kariery w trybie Mój Zespół / My Team. Każde GP składa się z 3 sesji treningowych, kwalifikacji oraz wyścigu (w przypadku, gdy na torze odbywa się Sprint, mamy 2 sesje treningowe, kwalifikacje, sprint oraz wyścig). Jak sam opis mówi, musicie zrobić najlepszy czas w każdej sesji treningowej, następnie zrobić najlepszy czas w kwalifikacjach oraz wygrać wyścig. Ustawcie poziom przeciwników na 0, aby nie robili zbyt dobrych czasów.

 

srebro Bęcki dla wszystkich / Beating Them All 30
Ukończ wyścig jako 1. w rankingowym i nierankingowym trybie wieloosobowym / Finish 1st in a Ranked & Unranked multiplayer race

Zdecydowanie najtrudniejsze trofeum w całym zestawianiu, głównie za sprawą konieczności wygrania w rankingowym wyścigu.

Mamy 2 rodzaje rankingowych wyścigów, krótkie (5 okrążeń) oraz długie (25% dystansu toru). Do trofeum zaliczane są na dowolnym dystansie. Jak można się domyślić, znacznie więcej osób gra krótkie dystanse, a przez to jest trudniej wygrać. O ile nie jesteście jakimiś wymiataczami, warto to zrobić ze znajomym lub drugim kontem na innej konsoli (jeśli takowe posiadacie). Podstawową zasadą jest szybkie dołączenie przez drugą osobę oraz natychmiastowe odpalenie sesji i opuszczenie kwalifikacji, żeby jak najszybciej odpalić wyścig i nikt nie dobił w międzyczasie do sesji. W trybie rankingowym nie można zapraszać znajomych (przynajmniej, gdy sami jesteście w lobby), więc trzeba liczyć, że druga osoba dobije od razu do Was. Pamiętajcie, że osoba, która chce zdobyć trofeum, musi dojechać na 1 miejscu do mety. Wyjście z wyścigu lub rozwalenie bolidu, nawet gdy skończycie na 1 miejscu, nie jest zaliczane, trzeba dojechać do mety.

Jest kilka sposobów, aby nieco ułatwić wbijanie tego pucharka:

 1. Próbujcie grać o „dziwnych” porach dnia – najmniej osób gra wcześnie rano, wtedy macie największe szanse wbicia do pustego lobby. Prosicie znajomego lub używacie drugiego konta (jeśli macie), aby szybko wbić do sesji i od razu ją odpalacie.  Opuszczacie kwalifikacje i przeskakujecie od razu do wyścigu.
 2. Szukanie pustego lobby – nawet grając w południe lub wieczorem, zawsze istnieje szansa, że gra wrzuci Was do pustego lobby. Podobnie jak wyżej, druga osoba od razu musi do Was dobić, odpalacie, opuszczacie kwalifikacje i ustalacie kto ma wygrać wyścig.
 3. Szukanie w długim dystansie – w dłuższym dystansie bierze udział znacznie mniej graczy, przez co szansa na trafienie do pustego lobby jest znacznie większa, szczególnie próbując o „dziwnych” porach dnia. Pamiętajcie tylko, że jak już uda Wam się dobić do wyścigu w dwójkę, trzeba dojechać do mety. Wyjście lub rozwalenie bolidu (nawet gdy skończy się na 1 miejscu) nie jest zaliczane.
 4. VPN – nieco trudniejsza metoda, ale dająca tak naprawdę największe szanse. Musicie mieć dostęp do jakiegoś dobrego VPN (polecam Express VPN, który ma trial na 7 dni), możecie ustawić je bezpośrednio w routerze lub ściągnąć aplikacje na telefon, załączyć VPN na jakiś odległy kraj w Afryce lub Australii, po czym jedna osoba odpala grę rankingową i prawdopodobnie będzie sama w lobby. Druga osoba robi to samo i powinniście być razem, bez stresu, że ktoś do Was dołączy w międzyczasie. Nie korzystajcie z darmowych VPN, ponieważ są pełne dziur i łatwo narazić się na utratę konta.
 5. Próbowanie do skutku – niestety ostatnia metoda to branie udziału w grach rankingowych i staranie się dojechać na pierwszym miejscu. Bardzo często na pierwszym zakręcie jest spory burdel, więc jadąc z tyłu możecie go ominąć i zyskać sporo pozycji. Problem jest taki, że gra pełno no-life’ów, którzy nawet jak się obrócą to Was objadą bez większego problemu, więc trzeba liczyć, że trafimy do w miarę wyrównanego lobby.

Po wygraniu gry rankingowej, nie pozostaje Wam nic innego jak wygranie gry Wyścigu Nierankingowym, ale to już zrobicie przy okazji wbijania trofeum za 100 ukończonych wyścigów w trybie online.

 

braz Początki / The Start 15
Ukończ 10 wyścigów w wieloosobowej grze online / Finish 10 races in online multiplayer

Czytaj opis trofeum: braz Weteran / The Veteran

 

braz Czeladnik / The Grind 15
Ukończ 50 wyścigów w wieloosobowej grze online / Finish 50 races in online multiplayer

Czytaj opis trofeum: braz Weteran / The Veteran

 

braz Weteran / The Veteran 30
Ukończ 100 wyścigów w wieloosobowej grze online / Finish 100 races in online multiplayer

100 wyścigów online można ukończyć w dowolnym trybie rozgrywki wieloosobowej, czyli zarówno w trybie socjalnym, rankingowym oraz ligowym. Najszybszą opcją jest rzecz jasna tryb nierankingowy, gdzie wystarczy zaprosić znajomego, z którym będziecie to robić , odpowiednio ustawić sesję i wciskać , gdy tylko przejdziecie na tor (bolidy w trakcie pauzy jadą same). Jeśli nie macie znajomego, możecie założyć otwarty pokój i liczyć, że ktoś do Was dołączy, ale z doświadczenia wiem, że znacznie szybciej to idzie, gdy macie partnera do boostowania. Poniżej wstawiam najszybsze ustawienia sesji:

Poniżej zalecane ustawienia pokoju w trybie socjalnym:

 • Tryb – prywatny (dla znajomych lub na zaproszenie)
 • Tor – Austria
 • Długość – można wrzucić kilkanaście tych samych GP pod rząd
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – wyłączone
 • Sesje Praktyk – wyłączone
 • Kwalifikacje – wyłączone
 • Dystans – 3 okrążenia
 • Pozostałe – Dowolne

Dla jeszcze większego ułatwienia, można tutaj sprawnie wykorzystać tryb Gry Zdalnej (jeśli macie odpowiednie urządzenie i aplikację). Dzięki temu, nie będziecie musieli nawet siedzieć przed TV i bezczynnie czekać aż bolidy dojadą do mety. Wystarczy tylko kliknąć kilka razy  po wyścigu i w lobby, aby odpalić kolejny wyścig i możecie znów wrócić do swoich zajęć. Całość zajmuje niestety sporo czasu, ponieważ 3 okrążenia na Austrii + ekrany ładowania zajmują około 5 minut (na PS5 nieco szybciej). Także 5 minut x 100 wyścigów = 500 minut, co daje ponad 8 godzin farmienia. Oczywiście można to rozłożyć na kilka sesji.

 

braz Wyścigowa ferajna / Racing Clique 15
Ukończ wyścig ligowy / Complete a League race

W trybie gry wieloosobowej, macie możliwość utworzenia lub dołączenia do istniejącej już ligi. Najlepiej rzecz jasna znaleźć minimum jednego partnera do zrobienia tego, stworzyć ligę z jak najszybszymi ustawieniami i po prostu ukończyć dany event. Wystarczy przejechać 1 wyścig z 3 minimum i trofeum od razu wpadnie po ukończeniu. Nie trzeba odbierać medalu ze skrzynki, czy jechać do końca ligi. Można nawet wcisnąć pauzę, aby bolid sam jechał za nas. Pamiętajcie, że jak tworzycie ligę i wysyłacie zaproszenie, druga osoba musi wejść na pocztę w grze, odebrać zaproszenie, akceptować je i dopiero wtedy będzie mogła dołączyć do ligi (musi to zrobić ręcznie).

Poniżej zalecane ustawienia ligowe:

 • Tor – Austria
 • Długość – 3 wyścigi (nie da się mniej ustawić)
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – 0
 • Sesje Praktyk – wyłączone
 • Kwalifikacje – wyłączone
 • Dystans – 3 okrążenia
 • Pozostałe – Dowolne

 

braz Uważne oko / Watchful Eye 15
Obejrzyj wyścig online jako obserwator / Spectate an online race

Najszybciej zrobicie to przechodząc do Wyścigów Nierankingowych, na zakładkę z przeglądaniem obecnych wyścigów. Pokaże Wam się lista wyścigów utworzonych przez graczy i na jakim etapie aktualnie się znajdują. Wybierzcie ten, gdzie jest wyścig z jak najmniejszą liczbą okrążeń do końca i dołączcie do niego. Następnie będąc w lobby, dołączcie do wyścigu i przerzuci Was od razu do roli obserwatora. Pucharek wpadnie dopiero, gdy wszystkie bolidy przekroczą metę! Dlatego warto szukać gry, gdzie zostało raptem kilka kółek do końca, aby nie tracić czasu. Samo wejście w tryb obserwatora niestety nie da Wam trofeum, trzeba obejrzeć wyścig do końca!

 

braz Powtórka! / Replay That! 15
Zapisz ujęcie z wyścigu w trybie kinowym / Save a captured highlight in Theatre Mode

Po każdym ukończonym wyścigu, czy to w trybie kariery, pojedynczego GP lub nawet w trybie online, będą zapisywane urywki z niego. Znajdziecie je na zakładce F1 Life w sekcji Teatr / Theater. Zobaczycie kilka różnych urywków z wyścigów. Musicie wybrać dowolny z nich, wcisnąć , aby go zapisać na stałe i gotowe.

 

braz Pilot F2 / F2 Flyer 15
Ukończ Grand Prix F2 (sprint i wyścig główny) co najmniej na 25% dystansu trasy / Complete an F2 Grand Prix with a Sprint and Feature Race at 25% or greater race distance

W trybie Pojedynczego GP wybieracie bolidy F2 2021, a w ustawieniach symulacji koniecznie zaznaczacie wyścig Pełny i Skrócony / Feature & Sprint oraz dystans Średni / Medium. Zalecam zrobić to na torze w Austrii, ponieważ jest on najkrótszy ze wszystkich. Nie zapomnijcie o takich ustawieniach jak poziom AI na 0. Koniecznie ustawcie warunki mokre, aby od razu wbić trofeum braz Z dużej chmury mały deszcz / It Only Goes Skin Deep. 

Poniżej zalecane ustawienia GP F2 2021:

 • Tor – Austria
 • Ustawienia sterowania – Dowolne
 • Poziom AI – 0
 • Sesje Praktyk – wyłączone
 • Kwalifikacje – Pojedyncze
 • Dystans – Średni (Pełny i Skrócony)
 • Pozostałe – Dowolne

 

braz Z dużej chmury mały deszcz / It Only Goes Skin Deep 20
Wygraj na 25% trasy w mokrych warunkach / Win a 25% race in wet conditions

Musicie ukończyć dowolny wyścig o dystansie 25% prawdziwego w mokrych warunkach. Najlepiej jest połączyć to trofeum z powyższym, czyli braz Pilot F2 / F2 Flyer. Wbijecie oba te pucharki za jednym razem.

Jeśli chcecie robić to normalnie to w trybie Pojedynczego GP wybieracie dowolne bolidy, następnie tor w Austrii na dystansie 25% i w menu pogody koniecznie ustawiacie Mokra / Wet. Cała reszta ustawień dowolna, ale najlepiej zniżyć poziom AI do 0 oraz ustawić nieskończoną liczbę przewinięć. W mokrych warunkach musicie zachować szczególną ostrożność, bo nawet z wszystkimi asystami bardzo łatwo o obrócenie bolidu lub wypadnięcie z toru. Nie spieszcie się i jedźcie ostrożnie, przy poziomie AI na 0 i tak bez problemu to wygracie. Zapewne zrobicie taką przewagę, że spokojnie będziecie mogli zjechać do pit-stopu po świeże opony, co nieco zwiększy przyczepność w drugiej połowie wyścigu.

Innym szybkim sposobem, jest odpalenie tego wyścigu w trybie socjalnym online, najlepiej z partnerem do boostowania. Dzięki temu, wystarczy wcisnąć  na starcie wyścigu i bolidy pojadą same. Po dojechaniu do mety, jeden z Was dostanie trofeum, dlatego najlepiej dogadać, kto wygrywa. Minus jest taki, że trzeba będzie to odpalić drugi raz, żeby Wasz kolega/koleżanka również mogła zdobyć trofeum.

 

braz Widzenie tunelowe / Tunnel Vision 15
Opracuj 15 ulepszeń w jednym z działów BiR / Successfully complete 15 upgrades in a single R&D department

W trakcie grania kariery w trybie Mój Zespół / My Team, będziecie kupować ulepszenia z 4 różnych sekcji: Aerodynamika, Podwozie, Jednostka Napędowa oraz Wytrzymałość. Zlecanie rozwoju wymaga posiadania punktów rozwojowych, które będziecie otrzymywać za najróżniejsze aktywności, takie jak praktyki na torze (mogą być szybkie), zajmowanie dobrych pozycji w kwalifikacjach czy wyścigu oraz wypełnianie kalendarza odpowiednimi aktywnościami. Początkowe elementy do rozwoju nie wymagają dużo punktów. Zdarza się, że w czasie rozwoju coś pójdzie nie tak i trzeba będzie powtórzyć badanie. Na szczęście, powtórka nie kosztuje już tyle co nowe zlecenie, więc wystarczy kliknąć powtórzenie i poczekać na zakończenie. Skupcie się na kupowaniu ulepszeń tylko i wyłącznie z jednego działu (przy okazji można kupić po jednym ulepszeniu z każdego działu do trofeum braz Wielozadaniowiec / All Rounder).

Do trofeum musicie skupić się na kupowaniu ulepszeń z jednego działu.

UWAGA: Upewnijcie się, że w opcjach symulacji macie włączone funkcje zarządzania działem badawczym i fabryką. Wyłączenie tych opcji może opóźnić zdobycie pucharku w znaczący sposób.

srebro Supergwiazda supersamochodów / Supercar Superstar 30
Zapełnij supersamochodami wszystkie zatoki (6) w F1 Life / Fill all 6 bays in F1 Life with unlocked supercars

W grze mamy 10 supersamochodów oraz 6 zatok, które trzeba zapełnić. Supersamochody kupujecie za specjalne tokeny, które otrzymujecie za wykonywanie różnych zadań (przejechanie odp. dystansu bolidem F1, F2, supersamochodami, wygrywanie wyścigów, itd.). Na starcie macie 2 samochody (samochody bezpieczeństwa) + 1 token, za który możecie od razu kupić inne auto. Pozostałe tokeny zdobędziecie mimowolnie w trakcie rozgrywania kariery w trybie Mój Zespół / My Team. Samochody przypisujecie do zatoki w zakładce F1 Life, w sekcji Supersamochody. Po przypisaniu ostatniego, zdobędziecie trofuem.

Tokeny na auta zdobędziecie bardzo szybko.

 

braz Doładowany / Boosted 15
10 razy popraw statystyki drugiego kierowcy, wykonując działania zespołu / Boost your 2nd driver’s stats 10 times using Team Activities

W trybie Mój Zespół / My Team, w trakcie przypisywania aktywności do kalendarza, zobaczycie, że niektóre z nich podnoszą statystyki drugiego kierowcy. Koniecznie wrzucajcie takie aktywności do kalendarza. Po 10 razach wpadnie Wam trofeum. Możecie również skorzystać z funkcji automatycznego zapełniania kalendarza pod przyciskiem , jednak może to nieco wydłużyć wbijanie trofeum.

Zwracajcie uwagę, które aktywności podnoszą statystyki drugiego kierowcy.

 

braz Anihilacja / Annihilation 15
Jadąc na pierwszym miejscu, zdubluj kierowcę na drugim miejscu w dowolnym trybie gry / While in 1st place, lap the driver in 2nd place in any game mode

Najszybciej zrobicie to w pojedynczym GP, na torze we Francji. Przed rozpoczęciem GP, w sekcji Przepisy i Flagi, wyłączcie Zasady i Flagi, dzięki czemu będziecie mogli ścinać zakręty. W sekcji Ustawienia Symulacji, ustawcie również poziom SI na 0 oraz wyłączcie kolizje, żeby móc przejeżdżać przez bolidy przeciwników. Dla bezpieczeństwa, można ustawić dłuższy dystans, w razie gdybyście nie zdążyli wyprzedzić drugiego kierowcy. Pucharek wpada od razu po wyprzedzeniu, nie trzeba kończyć wyścigu, więc można dać nawet dystans 100%. Nie pozostaje nic innego jak odpalić wyścig i ścinać wszelkie możliwe zakręty. Francja słynie z tego, że większość z nich można ścinać, przez co nadrabiacie ogromne ilości czasu.

Filmik:

 

braz Skwar / Scorcher 15
Ukończ wyścig na gorących torach (Bahrajn, Abu Zabi, Singapur i Brazylia) przy dobrej pogodzie / Complete a race at F1’s hottest tracks (Bahrain, Abu Dhabi, Singapore, Brazil) in Clear weather

Można to zrobić w dowolnym trybie, czy to pojedynczego GP lub w trakcie grania kariery w Mój Zespół / My Team. Zalecam to zrobić przy okazji kariery (ustawcie sezon tak, aby mieć w kalendarzu tory w Bahrajnie, Singapurze, Brazylii oraz Abu Dhabi), dzięki czemu zmniejszycie czas do zdobycia platyny. Pamiętajcie, że pogoda musi być bezchmurna (sucha), aby zaliczyło wygraną do trofeum. Jeśli na torze jest deszcz, to trzeba go będzie powtórzyć w pojedynczym GP. Cała reszta ustawień również nie ma znaczenia, więc koniecznie ustawcie poziom SI na 0, wyłączcie Zasady i Flagi, żeby nie dostawać kar, dystans najkrótszy możliwy i nie pozostaje nic innego jak wygrać wyścig na tych 4 torach.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.