Forza Horizon 5 - Hot Wheels DLC

3/10
10-12H

 

 

Z reguły nie przepadam za takimi udziwnieniami w zwykłych grach wyścigowych, ale osadzenie dodatku w osobnym obszarze świetnie się sprawdziło. Gra Forza Horizon 5 – Hot Wheels bardzo dobrze korzysta z marki zabawek i całościowo to pasuje do ogólnego festiwalu Horizon. Jeśli ograliście już podstawkę to myślę, że warto rzucić okiem na to rozszerzenie.

 

 • Stopień trudności wbicia 100%: 3/10
 • Czas do zdobycia 100%: 10-12 godzin
 • Liczba osiągnięć: 28 – 485
 • Liczba osiągnięć offline: 25
 • Liczba osiągnięć online: 3 – Współzawodnictwo, eksperymenty i kreatywność, Nagrody za punkty oraz Misja wykonana!
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Osiągnięcia możliwe do przeoczenia: Ryzykant
 • Zglitchowane osiągnięcia: BRAK

 

W ramach podziękowania za poradnik, o ile się oczywiście przydał, możesz postawić mi kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

Rozgrywka w dodatku Hot Wheels jest prosta. Na początku startujemy w randze amatora, gdzie pojawią się odpowiednie zawody. Wraz z ich zaliczaniem awansujemy do kolejnej rangi i odblokujemy kolejne zawody. I tak do samego końca gry. Do zdobycia wszystkich osiągnięć będziemy musieli zaliczyć wszystkie zawody i misje dostępne w tym nowym obszarze gry.

Pewną zmianą względem podstawki jest to, że zaliczanie pokazówek typu fotoradar i pozostałych będzie wymagało użycia konkretnej klasy samochodu zgodnie z rangą w jakiej się one odblokowały. Nie jest więc możliwe od razu zaliczenie wszystkiego najszybszą furą. W wyścigach jest podobnie. Aczkolwiek nie musimy tu grać modelami samochodzików Hot Wheels i możemy używać naszych samochodów z podstawowej wersji gry.

 

Poradnik:

No One Expects the Hot Wheels Expedition / Nikt się nie spodziewa ekspedycji Hot Wheels 10
Arrive at the Horizon Hot Wheels Outpost / Dojedź na przystanek Hot Wheels Horizon

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak tylko dotrzemy na główny przystanek nowego obszaru związanego z Hot Wheels.

 

The Rookie / Amator 10
Complete the Rookie Qualifier Event / Ukończ zawody kwalifikacyjne w randze amatora

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu zawodów kwalifikacyjnych w pierwszej randze – amatora. Warto od razu zaliczać zawody na trzy gwiazdki do osiągnięcia Zbyt wysokie kwalifikacje.

 

Pros, No Cons / Urodzeni zawodowcy 10
Complete the Pro Qualifier Event / Ukończ zawody kwalifikacyjne w randze profesjonalisty

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu zawodów kwalifikacyjnych w drugiej randze – profesjonalisty. Warto od razu zaliczać zawody na trzy gwiazdki do osiągnięcia Zbyt wysokie kwalifikacje.

 

I’m an Expert Now / Jestem ekspertem 20
Complete the Expert Qualifier Event / Ukończ zawody kwalifikacyjne w randze eksperta

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu zawodów kwalifikacyjnych w trzeciej randze – eksperta. Warto od razu zaliczać zawody na trzy gwiazdki do osiągnięcia Zbyt wysokie kwalifikacje.

 

WORT, WORT, WORT! / Dajesz, dajesz, dajesz! 25
Complete the Elite Qualifier Event / Ukończ zawody kwalifikacyjne w randze elity

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu zawodów kwalifikacyjnych w czwartej randze – elity. Warto od razu zaliczać zawody na trzy gwiazdki do osiągnięcia Zbyt wysokie kwalifikacje.

 

Hot Wheels Legend / Legenda Hot Wheels 25
Win the Hot Wheels Goliath event and become the Hot Wheels Legend / Wygraj Goliata Hot Wheels i zostań legendą Hot Wheels

Goliat Hot Wheels to finalne zawody z tego dodatku i najdłuższy to na jakim przyjdzie nam śmigać. Poziom trudności zawodów nie ma znaczenia, więc jego wygranie nie będzie problemem. Przy okazji warto też od razu ogarnąć sobie osiągnięcie Prędkość naddźwiękowa.

 

Missions! / Misje! 10
Complete 5 Missions / Ukończ 5 misji

Misje możemy oglądać z zakładki HOT WHEELS, a następnie AKADEMIA HOT WHEELS. Każda odblokowana ranga ma swój zestaw misji. Osiągnięcie wpadnie po zaliczeniu 5 z nich. Zobacz opis: Misja wykonana!

 

More Missions! / Więcej misji! 20
Complete 25 Missions / Ukończ 25 misji

Misje możemy oglądać z zakładki HOT WHEELS, a następnie AKADEMIA HOT WHEELS. Każda odblokowana ranga ma swój zestaw misji. Osiągnięcie wpadnie po zaliczeniu 25 z nich. Zobacz opis: Misja wykonana!

 

Missions Complete! / Misja wykonana! 25
Complete All Missions / Ukończ wszystkie misje

Osiągnięcie online.

Osiągnięcie związane z misjami. Możemy je oglądać z zakładki HOT WHEELS, a następnie AKADEMIA HOT WHEELS. Każda odblokowana ranga ma swój zestaw misji. Minimisjami się przejmować nie musimy, bo zostaną zaliczone w ramach zwykłych misji.

GŁÓWNE MISJE RANGI AMATORA:

 • Wyzwanie zaakceptowane – Ukończ zawody kwalifikacyjne „Pierwsze lody za płoty” w randze amatora. Tłumaczyć tego nie trzeba. Zostanie zaliczone po ukończeniu zawodów kwalifikacyjnych.
 • Pierwszy z wielu – Wygraj swój pierwszy wyścig. Wystarczy wygrać dowolny wyścig na mapce Hot Wheels.
 • Klasą B do zwycięstwa – Wygraj wszystkie trzy wyścigi klasy B odblokowane w randze amatora. To też jest oczywiste. Po prostu musimy wygrać wszystkie trzy wyścigi, które pojawią się na mapce.
 • Kaskader amator – Zdobądź co najmniej 1 gwiazdkę w obu pokazówkach klasy B odblokowanych w randze amatora. Polecam od razu działać w kierunku 3 gwiazdek, gdyż będzie to potrzebne do zdobycia wszystkich osiągnięć w dodatku.
 • Rozdział 1: Początek – Ukończ rozdział „Początek” historii prędkości Hot Wheels. Wystarczy ukończyć pierwszy rozdział zawodów typu HISTORIE dostępnych w tym dodatku. Polecam jednak od razu starać się o zaliczenie na 3 gwiazdki.
 • Puff! – Rozwal dmuchany Bak. Jest to nowym typem znajdźki dostępnym w tym dodatku. By go rozwalić zazwyczaj musimy znaleźć gdzieś w pobliżu miejsce do wyskoku, gdyż znajdują się one w powietrzu.
 • Łowca smoków B – Przejedź w czasie poniżej 3 min 15 sek od przystanku Hot Wheels do Smoka na szczycie Młotogóry w samochodzie klasy B. Sam czas nie jest specjalnie wymagający, aczkolwiek trzeba umieć zlokalizować smoka. Poniżej znajduje się mapka z zaznaczonymi kluczowymi lokacjami. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu.
 • Profeska – Ukończ zawody kwalifikacyjne „Na fali” w randze profesjonalisty. Oczywista misja, której zaliczenie przeniesie nas do kolejnej rangi.

GŁÓWNE MISJE RANGI PROFESIONALISTY:

 • Klasa sama w sobie – Wygraj wszystkie cztery wyścigi klasy A odblokowane w rance profesjonalnej. Po prostu musimy wygrać wszystkie nowe wyścigi, które pojawią się na mapce.
 • Profesjonalne pokazówki – Zdobądź co najmniej 1 gwiazdkę we wszystkich pięciu pokazówkach klasy A odblokowanych w randze profesjonalnej. Polecam od razu działać w kierunku 3 gwiazdek, gdyż będzie to potrzebne do zdobycia wszystkich osiągnięć w dodatku.
 • Surfowanie bokiem – Zdobądź 10 umiejętności driftu w 30 sekund za kierownicą Hot Wheels Deora II z roku 2000. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu. Musimy wybrać odpowiedni pojazd i znaleźć jakieś dobre miejsce. Osobiście wbijałem to na terenie przystanku Hot Wheels na środku mapy. W zakładce KAMPANIA wchodzimy w USTAWIENIA. Tam wybieramy POZIOM TRUDNOŚCI. I zmieniamy HAMOWANIE – ABS WYŁ. potem KONTROLA TRAKCJI – WYŁ. oraz KONTROLA STABILNOŚCI – WYŁ. co da nam znacznie lepsze wyniki. Potem do zwykłych wyścigów możemy sobie przywrócić poprzednie ustawienia.
 • Rozdział 2: Kultowy Pomarańczowy Tor – Ukończ rozdział „Kultowy pomarańczowy tor” historii prędkości Hot Wheels. Wystarczy ukończyć drugi rozdział zawodów typu HISTORIE dostępnych w tym dodatku. Polecam jednak od razu starać się o zaliczenie na 3 gwiazdki.
 • Rozdział 3: Wąż i mangusta – Ukończ rozdział „Wąż i mangusta” historii prędkości Hot Wheels. Wystarczy ukończyć trzeci rozdział zawodów typu HISTORIE dostępnych w tym dodatku. Polecam jednak od razu starać się o zaliczenie na 3 gwiazdki.
 • Superpętla – Zdobądź 3 umiejętności pętli Hot Wheels, przejeżdżając pętle Hot Wheels w czasie poniżej 2 minut. Wygodnym miejscem jest obszar tuż przy terenie przystanku Hot Wheels. Mamy tam bardzo blisko dwie pętle. Przejeżdżamy przez jedną wjeżdżając na teren przystanku. Skręcamy na drugą, a potem zawracamy i gotowe.
 • Wycieczka po parku Hot Wheels – W samochodzie klasy A przejedź z Leśnych Szczytów przez Kanion Gigantów aż do Lodowego Kotła w mniej jak 4 minuty. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu. Ta misja polega na przejechaniu przez wszystkie trzy główne obszary tego dodatku. Opcji jest kilka i nie wymagają one jakiegoś dokładniejszego planowania.
 • Wielce nadziany – Ukończ zawody kwalifikacyjne „Nie są to wyścigi ścigaczy” w randze eksperta. Oczywista misja, której zaliczenie przeniesie nas do kolejnej rangi.

GŁÓWNE MISJE RANGI EKSPERTA:

 • Szybki jak S1! – Wygraj wszystkie pięć wyścigów klasy S1 odblokowane w randze eksperta. Po prostu musimy wygrać wszystkie nowe wyścigi, które pojawią się na mapce.
 • Ekspert pokazówek – Zdobądź co najmniej 1 gwiazdkę we wszystkich sześciu pokazówkach klasy S1 odblokowanych w randze eksperta. Polecam od razu działać w kierunku 3 gwiazdek, gdyż będzie to potrzebne do zdobycia wszystkich osiągnięć w dodatku.
 • Podwójne smoki – Przejedź w ciągu 4 minut od Smoka na szczycie Młotogóry do Smoka w wulkanie w samochodzie klasy S1. Sam czas nie jest specjalnie wymagający, aczkolwiek trzeba umieć zlokalizować smoka. Poniżej znajduje się mapka z zaznaczonymi kluczowymi lokacjami. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu.
 • Na zewnątrz i w środku – Ukończ fotoradary Forest Edge oraz Horizon Nexus w ciągu 1 minuty i 30 sekund w samochodzie klasy S1. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu. Znajdujemy sobie najpierw fotoradar Skraj Lasu i ustawiamy się do niego jadąc od stroni zimowej krainy. Zaznaczamy sobie jednak drugi fotoradar Horizon Nexus, który jest w pobliżu głównego przystanku. Wtedy po zaliczeniu pierwszego fotoradaru nawigacja sama nas poprowadzi do drugiego.
 • Rozdział 4: Poszukiwania skarbów – Ukończ rozdział „Poszukiwania skarbów” historii prędkości Hot Wheels. Wystarczy ukończyć czwarty rozdział zawodów typu HISTORIE dostępnych w tym dodatku. Polecam jednak od razu starać się o zaliczenie na 3 gwiazdki.
 • Rozdział 5: Hot Wheels dzisiaj – Ukończ rozdział „Hot Wheels dzisiaj” historii prędkości Hot Wheels. Wystarczy ukończyć piąty rozdział zawodów typu HISTORIE dostępnych w tym dodatku. Polecam jednak od razu starać się o zaliczenie na 3 gwiazdki.
 • Zielona strefa emocji – Rozpocznij przy przystanku Hot Wheels w samochodzie klasy S1, a następnie ukończ strefę prędkości Wierzchołki drzew w ciągu 1 min 30 sekund. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu. Startujemy na przystanku i odznaczamy sobie odpowiednią strefę prędkości. Nie ma znaczenia ile gwiazdek na niej nabijemy. Musimy po prostu ją zaliczyć w wyznaczonym czasie.
 • Elitarne spotkanie – Ukończ zawody kwalifikacyjne „Ostra jazda na krawędzi” w randze elity. Oczywista misja, której zaliczenie przeniesie nas do kolejnej rangi.

GŁÓWNE MISJE RANGI ELITY:

 • Wybieram ciebie, S2! – Wygraj wszystkie pięć zawodów klasy S2 odholowane w randze elity. Po prostu musimy wygrać wszystkie nowe wyścigi, które pojawią się na mapce.
 • Elita pokazówek – Zdobądź co najmniej 1 gwiazdkę we wszystkich siedmiu pokazówkach klasy S2 odblokowanych w randze elity. Polecam od razu działać w kierunku 3 gwiazdek, gdyż będzie to potrzebne do zdobycia wszystkich osiągnięć w dodatku.
 • Dwa po trzy – Ukończ strefy pomiarowe Naddźwiękowa spirala i Mroźna gonitwa w ciągu 2 minut w samochodzie klasy S2. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu. Nie ma znaczenia od której strefy zaczniemy i jaki na niej wynik zdobędziemy. Musimy zaliczyć jedną, a potem w czasie poniżej 2 minut dojechać i zaliczyć drugą strefę.
 • Blade’s Edge – Utrzymaj prędkość 150 mil na godzinę (242 km/h) przez 45 sekund w samochodzie Hot Wheels Bad to the Blade z roku 2012. Polecam zacząć jazdę blisko napisu Forest Falls u góry mapy. Zjeżdżamy w dół mapy drogą w linii prostej do przystanku Horizon. Polecam nie cisnąć gazu na maksa, ale pilnować, by prędkość nie spadła poniżej tej wymaganej. Ta długa prosta powinna nam spokojnie wystarczyć.
 • Rura – Utrzymaj prędkość 250 mil na godzinę (403 km/h) przez 5 sekund w pojeździe klasy S2. Polecam samochód Koenigsegg Jesko 2020 i trasę identyczną jak w misji powyżej. Z tym, że tutaj ciśniemy gaz ile wlezie.
 • Co za emocje! – Jesteś niemalże legendą! Z tej okazji zdobądź mistrzowską umiejętność palenia gumy, a następnie użyj klaksonu 3 razy w przeciągu 30 sekund na przystanku Hot Wheels. Startujemy na przystanku Horion, wciskamy gaz do dechy i pełny skręt w dowolną stronę. Samochód zacznie kręcić bączki i palić gumę. W momencie, gdy osiągniemy mistrzowską umiejętność palenia gumy trzykrotnie wciskamy .
 • Legenda Hot Wheels – Wygraj Goliata Hot Wheels i zostań legendą Hot Wheels. Musimy wygrać finałowe zawody tego dodatku.

GŁÓWNE MISJE RANGI LEGENDY:

 • Szybkość wysokościowa – Wygraj wszystkie zawody wyścigowe Hot Wheels z drivatarem ustawionym na poziom wybitny lub wyższy. Normalnie byłoby trudno, ale jest na to sposób. Podjeżdżamy do dowolnych zawodów, wybieramy SOLO, a następnie STWÓRZ SCHEMAT. Klasa dowolna. W USTAWIENIACH ZAWODÓW wybieramy POZIOM TRUDNOŚCI DIVATARA: NIEZWYCIĘŻONY oraz MAKSYMALNA LICZBA DRIVATARÓW: WYŁ. Następnie wchodzimy w REGUŁY GRY. Dla 1. Gdy ten wyzwalacz zostanie uruchomiony… wybieramy POCZĄTEK ZAWODÓW. Następnie dla 3. Wykonaj te działania… wybieramy WYKOŃCZ WSZYSTKICH GRACZY. Robimy jazdę próbną i publikujemy. I tak po kolei dla każdej trasy.
 • Gwiazda Hot Wheels – Zdobądź 3 gwiazdki we wszystkich pokazówkach w parku Hot Wheels. Związane z osiągnięciem o tej samej nazwie co misja.
 • Za wysokie kwalifikacje – Zdobądź 3 gwiazdki we wszystkich zawodach kwalifikacyjnych. Związane z osiągnięciem o tej samej nazwie co misja.
 • Nauczyciel historii Hot Wheels – Zdobądź 3 gwiazki w każdym rozdziale historii prędkości Hot Wheels. Związane z osiągnięciem Profesor historii Hot Wheels.
 • Gorące okrążenia Hot Wheels – Zapisz czas czystego przejazdu w rankingu każdych zawodów wyścigowych Hot Wheels w trybie rywali. Związane z osiągnięciem o tej samej nazwie co misja.
 • Kto jest najszybszy? – Przejedź 50 mil (80,5 km) w wyścigach Hot Wheels w Horizon Open. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli postęp naliczania dystansu. Wchodzimy w zakładkę HOT WHEELS i tam w HOT WHEELS W HORIZON OPEN. Pozycja w zawodach nie ma żadnego znaczenia liczą się po prostu przejechane kilometry.
 • Wycieczka Hot Wheels – Przejedź 50 mil (80, 5 km) w wyścigach Hot Wheels w wycieczce Horizon. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli postęp naliczania dystansu. Wchodząc do menu mapy możemy wcisnąć i wyfiltrować sobie ZAWODY WIELOOSOBOWE. Ikonkę do wycieczki znajdziemy na środku wyspy Forest Falls. Pozycja w zawodach nie ma żadnego znaczenia liczą się po prostu przejechane kilometry.
 • Świeżutkie pomarańczowe trasy – Odkryj wszystkie drogi w parku Hot Wheels. Związane z osiągnięciem Świeżo wyciskane trasy pomarańczowe.
 • Wyspa w chmurach – Odkryj wszystkie zabytki w parku Hot Wheels. To wpadnie automatycznie w ramach zaliczania wszystkich innych aktywności.
 • Tablice w przestworzach – Odkryj i rozbij wszystkie tablice premiowe w parku Hot Wheels. Związane z osiągnięciem o tej samej nazwie co misja.
 • Przebije wszystkie – Rozwal wszystkie dmuchane baki. Związane z osiągnięciem o tej samej nazwie co misja.
 • Misja wykonana! – Ukończ wszystkie misje kwalifikujące cię do tytułu legendy oprócz tej. Wpadnie jak uporamy się z wszystkimi pozostałymi misjami.
Lokalizacja kluczowych punktów do misji

 

Over-Qualified / Zbyt wysokie kwalifikacje 25
Earn 3 Stars from each of the Hot Wheels Qualifier events / Zdobądź 3 gwiazdki w każdych zawodach kwalifikacyjnych Hot Wheels

Osiągnięcie związane z zawodami kwalifikacyjnymi. W po ukończeniu wystarczającej liczby misji w danej randze pojawią się zawody, których ukończenie przeniesie nas na kolejną rangę. Do tego osiągnięcie musimy jednak nie tylko ukończyć dane zawody, ale też i zdobyć w nich 3 gwiazdki. Nie jest to specjalnie wymagające i w razie czego można dowolnie powtarzać próby. Możemy korzystać z opcji z cofaniem czasu , w razie jakby coś szło źle.

 

Altitude Quickness / Szybkość wysokościowa 25
Win all Race Events / Wygraj wszystkie zawody wyścigowe

Łącznie w grze jest dostępnych 17 zawodów wyścigowych. Będą się one pojawiać wraz z awansowaniem na kolejne rangi w tym dodatku. By otrzymać osiągnięcie będziemy musieli wygrać każdy wyścig. Poziom trudności zawodów nie ma znaczenia.

 

Soared and Board / Tablice w przestworzach 25
Smash all Bonus Boards in Hot Wheels Park / Rozbij wszystkie tablice bonusowe w parku Hot Wheels

Osiągnięcie związane ze znajdźkami. Kolejne rozbijanie tablic. W przypadku dodatku Hot Wheels jest o tyle problem, że część z nich ukryto gdzieś w terenie poza systemem dróg, którymi się stale poruszamy. A poza trasą się tutaj raczej nie jeździ. No i nie w każdym miejscu można sobie zjechać z drogi. Miejscami umożliwiającymi zjazd w teren są charakterystyczne zakolorowane i kreskowane fragmenty trasy. Polecam skorzystać sobie z TEJ interaktywnej mapy. Wygodnie można sobie przybliżać i w przypadku posiadania konta można sobie 100 znaczników odznaczać. A tablic nie ma wiele, bo raptem 25 do zniszczenia.

 

Gotta Pop 'Em All / Przebiję wszystkie 25
Smash all of the Floating Tanks in Hot Wheels Park / Rozbij wszystkie dmuchane czołgi w parku Hot Wheels

Osiągnięcie związane ze znajdźkami. Tym razem będziemy musieli odpowiednio wyskoczyć, by rozwalić każdy z tych dmuchanych baków. Przyda nam się tu opcja z cofaniem czasu . Polecam skorzystać sobie z TEJ interaktywnej mapy. Wygodnie można sobie przybliżać i w przypadku posiadania konta można sobie 100 znaczników odznaczać. A baków nie ma wiele, bo raptem 20 do zniszczenia.

 

Fresh Pressed Orange Routes / Świeżo wyciskane trasy pomarańczowe 25
Discover every road in Hot Wheels Park / Odkryj wszystkie drogi w parku Hot Wheels

Za to osiągnięcie najlepiej się zabrać po kupnie domu Buenas Vistas i zniszczeniu wszystkich tablic premiowych szybkiej podróży (osiągnięcie Kompletna kolekcja) w podstawowej wersji gry. Zyskamy wtedy możliwość darmowego, natychmiastowego przeniesienia się w każde miejsce na mapie. Dzięki temu łatwo możemy zaliczać drogi, którymi jeszcze nie mieliśmy okazji przejechać. Nieodkryte trasy są zauważalnie wyszarzone na mapie. Najwygodniej jest podczas przeglądania mapy wcisnąć i wyłączyć wszystkie znaczniki. Lewym analogiem możemy przybliżać i oddalać mapę by wygodnie przeglądać wszystkie drogi.

 

Lessons in Hot Wheels History / Lekcja historii Hot Wheels 10
Complete the first Chapter of the Hot Wheels Horizon Story / Ukończ pierwszy rozdział historii Hot Wheels

Osiągnięcie związane z wydarzeniami typu HISTORIA HORIZON. Wchodząc do menu mapy możemy wcisnąć i wyfiltrować sobie HISTORIE. Musimy odnaleźć tą o nazwie HOT WHEELS: HISTORIA PRĘDKOŚCI. Do osiągnięcia interesuje nas konkretnie pierwszy rozdział tej historii o nazwie – POCZĄTEK. Pojawia się on w randze amatora.

 

Major in Hot Wheels History / Znawca historii Hot Wheels 25
Complete all Chapters in the Hot Wheels Horizon Story / Ukończ wszystkie rozdziały historii Hot Wheels

Osiągnięcie związane z wydarzeniami typu HISTORIA HORIZON. Wchodząc do menu mapy możemy wcisnąć i wyfiltrować sobie HISTORIE. Musimy odnaleźć tą o nazwie HOT WHEELS: HISTORIA PRĘDKOŚCI. Do osiągnięcia wystarczy ukończyć każdy z pięciu rozdziałów. Choć i tak potrzebne będzie zaliczenie ich na trzy gwiazdki jeśli chcemy też dobyć osiągnięcie Profesor historii Hot Wheels.

 

Professor of Hot Wheels History / Profesor historii Hot Wheels 25
Earn 3 Stars from every Chapter in the Hot Wheels Horizon Story / Zdobądź 3 gwiazdki w każdym rozdziale historii Hot Wheels

Osiągnięcie związane z wydarzeniami typu HISTORIA HORIZON. Wchodząc do menu mapy możemy wcisnąć i wyfiltrować sobie HISTORIE. Musimy odnaleźć tą o nazwie HOT WHEELS: HISTORIA PRĘDKOŚCI. Do osiągnięcia musimy zaliczyć wszystkie pięć rozdziałów na trzy gwiazdki.

Nie jest to specjalnie wymagająca HISTORIA jeśli chodzi o gwiazdki. W razie czego można się posiłkować opcją cofania czasu . W zasadzie wyjaśnienia wymaga jedynie rozdział 4 – POSZUKIWANIA SKARBÓW. Musimy w nim na czas zniszczyć więcej jak 25 skrzyń. Zaczynamy na zamarzniętym jeziorze. Zamiast się po nim ślizgać lepiej pojechać prosto przez nie i zjechać na śnieg, gdzie w bocznej ścieżce możemy łatwo nabić trochę skrzyń, a potem resztę już zebrać na jeziorze.

 

Beach Bomb 10
Earn 3 stars at the Canyon Jump Danger Sign in a 1963 Volkswagen Type 2 De Luxe / Zdobądź 3 gwiazdki przy znaku ostrz. Skok przez kanion w aucie Volkswagen Type 2 De Luxe z 1963 r.

Do tego osiągnięcia będziemy musieli kupić samochód Volkswagen Type 2 De Luxe 1963, a następnie maksymalnie go ulepszyć do klasy S2. Przechodzimy do placówki festiwalowej. Tam do zakładki WARSZTAT oraz ULEPSZENIA I TUNING. A tam ZNAJDŹ KONFIGURACJE TUNINGU. Możemy przeglądać różne zestawy ulepszeń do wybranego pojazdu. Po ulepszeniu pojazdu kierujemy się do znaku ostrzegawczego SKOK PRZEZ KANION. Odznaczając sobie go gra pokaże nam najlepszą opcję dojazdu i właśnie nią musimy się rozpędzić. Zdobycie trzech gwiazdek może jednak wymagać kilku prób, bo ten stary klasyk nie radzi sobie najlepiej w skakaniu. Posiłkujmy się opcją cofania czasu , by jak najlepiej się rozpędzić i wyskoczyć.

 

Aquanaut / Oceanonautyka 10
Win any race that includes sections of Hot Wheels Water Flume Track / Wygraj dowolny wyścig obejmujący wodny tor rynnowy Hot Wheels

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak wygramy dowolny wyścig obejmujący wodny tor rynnowy Hot Wheels.

 

Icy Roads Ahead / Oblodzona nawierzchnia 10
Win any race that includes sections of Hot Wheels Ice Track / Wygraj dowolny wyścig obejmujący lodowy tor Hot Wheels

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak wygramy dowolny wyścig obejmujący lodowy tor Hot Wheels.

 

Shaken not Third / Wstrząśnięty, ale nie przegrany 10
Win any race that includes sections of Hot Wheels Rumble Track / Wygraj dowolny wyścig obejmujący tor Hot Wheels typu pralka

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak wygramy dowolny wyścig obejmujący tor Hot Wheels typu pralka.

 

Attracted to Victory / Parcie na wygraną 10
Win any race that includes sections of Hot Wheels Magnet Track / Wygraj dowolny wyścig obejmujący magnetyczny tor Hot Wheels

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak wygramy dowolny wyścig obejmujący magnetyczny tor Hot Wheels.

 

Supersonic / Prędkość naddźwiękowa 25
Finish a lap of the Hot Wheels Goliath event in under 6 minutes / Ukończ okrążenie Goliata Hot Wheels w czasie poniżej 6 minut

Goliat Hot Wheels to finalne zawody z tego dodatku i najdłuższy to na jakim przyjdzie nam śmigać. Wymagane do osiągnięcia 6 minut to jednak, aż nadto jeśli wybierzemy jakiś dobry samochód. Osobiście jechałem polecanym w podstawce Koenigseggiem Jesko 2020 i nie miałem najmniejszych problemów, by dojechać na czas.

 

Points Mean Prizes / Nagrody za punkty 10
Complete any Seasonal Activity in Hot Wheels Park / Ukończ dowolną czynność sezonową w Parku Hot Wheels

Osiągnięcie online.

Osiągnięcie związane z wydarzeniami sezonowymi. Wchodząc do menu mapy możemy wcisnąć i wyfiltrować sobie ZAWODY SEZONOWE oraz SEZNONOWE POKAZÓWKI. Wystarczy ukończyć dowolną z tych aktywności.

 

Hot Wheels, Hot Laps / Gorące okrążenia Hot Wheels 20
Post a clean time for every Rivals route in Hot Wheels Park / Zapisz czas czystego przejazdu dla każdej trasy w trybie rywali w parku Hot Wheels

Osiągnięcie związane z wydarzeniami typu RYWALE HORIZON. Wchodzimy do menu HOT WHEELS, a następnie RYWALE HOT WHEELS. Znajdziemy tam 10 tras typu PRĘDKOŚĆ oraz 8 tras typu NIEBEZPIECZEŃSTWO. Musimy na każdej z nich zaliczyć czysty przejazd – czyli ani razu nie uderzyć w inny obiekt. Nie możemy dopuścić, by przy naszym naliczanym czasie pojawiła się okonka wykrzyknika. Jeśli tak się stanie musimy powtórzyć przejazd. Nie ma znaczenia w jakiej klasie osiągów jedziemy. Trasy typu PRĘDKOŚĆ nie powinny stanowić problemu. Z tymi drugimi jest jednak o tyle nieciekawie, że czasem występują na nich skoki, a jeśli źle wylądujemy to łatwo w coś uderzyć. Trzeba mieć to na uwadze.

 

High Roller / Ryzykant 20
Spin 25 Wheelspins while in Hot Wheels Park / Weź udział w 25 losowaniach w parku Hot Wheels

Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Generalnie nie jest to mocno pomijalne, aczkolwiek warto mieć je na oku, by niepotrzebnie potem się nie wracać do parku Hot Wheels. Bo jeśli jednocześnie robimy coś w podstawce warto losowania nagród odbierać sobie na mapie Hot Wheels. Musimy bowiem będąc na terenie obszaru z tego dodatku aktywować co najmniej 25 losowań nagród z zakładki MÓJ HORIZON. Sporo nagród powinno nam wpaść w ramach zaliczania wszystkich osiągnięć, playlisty sezonowej, a także możemy otrzymać je ulepszając niektóre samochody w zakładce BIEGŁOŚĆ.

 

Hot Wheels All Star / Gwiazda Hot Wheels 10
Earn 3 Stars from every PR Stunt in Hot Wheels Park / Zdobądź 3 gwiazdki w każdej pokazówce w parku Hot Wheels

Łącznie w grze jest dostępnych 20 pokazówek. Będą się one pojawiać wraz z awansowaniem na kolejne rangi w tym dodatku. By otrzymać osiągnięcie będziemy musieli zaliczyć każdą na maksymalne 3 gwiazdki. Warto tu zaznaczyć, że napotkamy ograniczenie mocy pojazdów dostosowane do rangi w jakiej dana pokazówka się pojawiła. Możemy jednak używać wszelkich samochodów z podstawki, a tam powinniśmy mieć już nazbierane dobre samochody w każdej klasie.

 

AKTUALIZACJA

Competition, Experimentation, and Creativity / Współzawodnictwo, eksperymenty i kreatywność 10
Play another player’s EventLab creation utilizing Hot Wheels track pieces / Zalicz wyścig z laboratorium zawodów innego gracza, korzystając z elementów toru Hot Wheels

Osiągnięcie online.

Osiągnięcie związane z twórczością graczy. Wchodzimy do zakładki CREATIVE HUB i tam wybieramy LABORATORIUM ZAWODÓW. Następnie SCHEMATY ZAWODÓW i tam wciskając możemy wyszukać konkretne tematy zawodów. Wystarczy, że w zakładce tytuł wpiszemy słowo: HOT WHEELS. Wtedy na pewno się trafią nam zawody wykorzystujące elementy z tego dodatku.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!