Forza Horizon 5 - Rally Adventure DLC

3/10
8-10H

 

Nowe rajdowe konkurencje w Forza Horizon 5 – Rally Adventure pięknie wpasowują się w festiwalowy klimat produkcji. Pojawia się tym kilka klasycznych rajdowych maszyn, które na pewno ucieszą fanów rajdowych doświadczeń. Takie rozszerzenia są właśnie tym czego należy oczekiwać po grach stawiających na długotrwały rozwój dostępnych aktywności. Nic tylko wsiadać do wozu i nabijać kolejne kilometry.

 

 • Stopień trudności wbicia 100%: 3/10
 • Czas do zdobycia 100%: 8-10 godzin
 • Liczba osiągnięć: 27 – 500
 • Liczba osiągnięć offline: 26
 • Liczba osiągnięć online: 1 – Ta pora roku
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Osiągnięcia możliwe do przeoczenia: częściowo z uwagi na wymagany okres nocny w grze – Zgraj mi na mój Smash Drive
 • Zglitchowane osiągnięcia: BRAK

 

W ramach podziękowania za poradnik, o ile się oczywiście przydał, możesz postawić mi kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

Rozgrywka w dodatku Rally Adventure jest prosta. Po kolei zbieramy punkty reputacji trzech zespołów zaliczając dla nich różne wyzwania. Wraz z postępem odblokowujemy kolejne zawody i poziomy z wyzwaniami. I tak do samego końca gry. Do zdobycia wszystkich osiągnięć będziemy musieli zaliczyć wszystkie zawody i misje dostępne w tym nowym obszarze gry.

Część wyzwań będzie od nas wymagało przejechania na czas z jednego charakterystycznego punktu na mapie do drugiego. Możemy je wygodnie namierzyć wchodząc do menu mapy i wciskając wyfiltrować sobie ZABYTKI. Wtedy widoczne będą tylko opisy tych potrzebnych lokacji.

Warto przypomnieć, że do pokazówek driftowych dobrze sobie zmienić kilka rzeczy w ustawieniach. W zakładce KAMPANIA wchodzimy w USTAWIENIA. Tam wybieramy POZIOM TRUDNOŚCI. I zmieniamy HAMOWANIE – ABS WYŁ. potem KONTROLA TRAKCJI – WYŁ. oraz KONTROLA STABILNOŚCI – WYŁ. co da nam znacznie lepsze wyniki. Potem do zwykłych wyścigów możemy sobie przywrócić poprzednie ustawienia.

 

Poradnik:

Welcome to Sierra Nueva / Witamy w Sierra Nueva 25
Arrived at the Horizon Badlands Outpost / Dotrzyj na przystanek Horizon Badlands

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak tylko dotrzemy na główny przystanek nowego obszaru związanego z tym dodatkiem.

 

Rouen 10
Won your first Horizon Rally event / Wygraj swoje pierwsze zawody rajdowe Horizon

W tym dodatku każda z dostępnych tras ma dwa warianty. Rajd oraz Wyścig. W przypadku rajdu ścigamy się na czas na konkretnym odcinku i zależnie od tego jak nam pójdzie taką pozycje zajmujemy. Do tego osiągnięcia wystarczy wygrać dowolne zawody rajdowe.

 

Better Together / Razem raźniej 10
Won your first Horizon Race event / Wygraj swoje pierwsze zawody wyścigowe Horizon

W tym dodatku każda z dostępnych tras ma dwa warianty. Rajd oraz Wyścig. W przypadku wyścigów standardowo ścigamy się z innymi przeciwnikami na określonej trasie. Opcja wyścigów odblokuje się wraz z postępami w dodatku. Do tego osiągnięcia wystarczy wygrać dowolne zawody wyścigowe.

 

It’s Rally Time! / Czas na rajd! 20
Joined the Horizon Raptors Team / Dołącz do zespołu Horizon Raptors

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak tylko dołączymy do zespołu Horizon Raptors.

 

Road Rally / Rajd szosowy 20
Joined the Apex Predators Team / Dołącz do zespołu Apex Predators

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak tylko dołączymy do zespołu Apex Predators.

 

In The Still Of The Night / Wśród nocnej ciszy 20
Joined the Grit Reapers Team / Dołącz do zespołu Grit Reapers

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak tylko dołączymy do zespołu Grit Reapers.

 

Pink Slip / Wypowiedzenie 20
Won your first Team Champion Race / Wygraj swój pierwszy wyścig drużynowych mistrzów

Osiągnięcie wpadnie po wygraniu swoich pierwszych wyścigów drużynowych mistrzów. Zobacz opis Rachunek proszę.

 

Picking Up The Tab / Rachunek proszę 25
Won all three Team Champion Races / Wygraj wszystkie trzy wyścigi drużynowych mistrzów

Każdy z trzech zespołów, których uznanie zbieramy na przestrzeni dodatków będzie miał własny wyścig drużynowych mistrzów. Odpowiednio ALEX dla Horizon Raptors, ALEJANDRA dla Apex Predators oraz RAMIRO dla Grit Reapers. By otrzymać to osiągnięcie musimy wygrać każde z tych zawodów. Nie ma znaczenia jaki poziom trudności mamy ustawiony.

 

Horizon Badlands Champion / Mistrz Horizon Badlands 50
Become the Horizon Badlands Rally Champion / Zostań mistrzem rajdu Horizon Badlands

Po zaliczeniu wszystkich trzech wyścigów drużynowych mistrzów związanych z osiągnięciem Rachunek proszę pojawią się ostateczne zawody tego dodatku. Jest to GOLIAT HORIZON BADLANDS i musimy odnieść zwycięstwo w tych zawodach. Nie ma znaczenia jaki poziom trudności mamy ustawiony.

 

Keep Calm And Rally On / Rajd na luzie 20
Won all Horizon Rally events / Wygraj wszystkie zawody rajdowe Horizon

W tym dodatku każda z dostępnych tras ma dwa warianty. Rajd oraz Wyścig. W przypadku rajdu ścigamy się na czas na konkretnym odcinku i zależnie od tego jak nam pójdzie taką pozycje zajmujemy. Do tego osiągnięcia musimy wygrać wszystkie dostępne zawody w wersji rajdowej. Nie ma znaczenia jaki poziom trudności mamy ustawiony.

 

Course Connoisseur / Koneser torów 20
Won all Horizon Race events / Wygraj wszystkie zawody wyścigowe Horizon

W tym dodatku każda z dostępnych tras ma dwa warianty. Rajd oraz Wyścig. W przypadku wyścigów standardowo ścigamy się z innymi przeciwnikami na określonej trasie. Opcja wyścigów odblokuje się wraz z postępami w dodatku. Do tego osiągnięcia musimy wygrać wszystkie dostępne zawody w wersji wyścigów. Nie ma znaczenia jaki poziom trudności mamy ustawiony.

 

Backwards, At Night, In The Rain / Do tyłu, w nocy, w deszczu 10
Completed all of Ramiro’s Reputation Challenges / Ukończ wszystkie wyzwania reputacji Ramiro

Osiągnięcie związane z wyzwaniami zespołu Grit Reapers. Możemy je oglądać z zakładki RAJDOWE RPZYGODY, a następnie WYBÓR ZESPOŁU. Każdy zespół ma 9 poziomów z kolejnymi wyzwaniami do wypełnienia.

POZIOM 1

 • ZNAWCA RESERVA DEL CARRIZO – Wygraj Reserva del Carrizo – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • AMATOR RESERVA DEL CARRIZO – Ukończ Reserva del Carrizo

POZIOM 2

 • ZNAWCA OROGRANDE – Wygraj Orogrande – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • ZACEMNIENIE – Rozbij świecącą skrzynię Grit Reaper. Zobacz opis osiągnięcia Zgraj mi na mój Smash Drive.
 • AMATOR OROGRANDE – Ukończ Orogrande.
 • FOTOGRAFIA RAJDOWA – Zrób zdjęcie niesamowitego Audi Sport Quattro S1 #2 – samochód wygrywamy zaliczając wyzwanie z Poziomu 1. Zdjęcie wykonujemy wciskając przycisk i następnie dla Horizon Promo. Jeśli dany samochód znajduje się w kadrze zostanie oznaczony jako zaliczony.
 • NOWICJUSZ STREFY DRIFTU TRES COLINAS – Zdobądź 1 gwiazdkę w strefie driftu Tres Colinas. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • PA, PA, KAKTUSY – Rozwal 20 kaktusów. To nie wymaga tłumaczenia, bo kaktusów na obszarze zdecydowanie nie brakuje.

POZIOM 3

 • ZNAWCA TIERRAS VERDES – Wygraj Tierras Verdes – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • NOWICJUSZ STREFY DRIFTU DIABELSKA PRZEŁĘCZ – Zdobądź 1 gwiazdkę w strefie driftu Diabelska przełęcz. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • AMATOR TIERRAS VERDES – Ukończ Tierras Verdes.
 • NIE ZWALNIAJ! – Utrzymaj prędkość 100 mph (161 km/h) w dowolnym wyścigu Grit Reapers przez 10 sekund. Wystarczy dobrać solidny samochód i nie powinno być problemów. Polecana trasa – Reserva Del Carrizo.
 • STYLOWA JAZDA – Zdobądź 10 umiejętności driftu lub e-driftu w dowolnych zawodach Grit Reapers. To nie powinno stanowić żadnego problemu. Skupiamy się na lekkim drifcie i starczy.
 • MIAŁA BYĆ NOC – Rozbij 15 świecących skrzyń Grit Reaper. Zobacz opis osiągnięcia Zgraj mi na mój Smash Drive.

POZIOM 4

 • ZNAWCA JOYA MARRON – Wygraj Joya Marron – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • ZWIAD NA POŁUDNIOWYM WSCHODZIE – Przejedź z przystanku Horizon Badlands Festival do La Presa Dam dowolnym nowoczesnym pojazdem wyścigowym w mniej niż 2 minuty. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie nowoczesny pojazd wyścigowy.
 • AMATOR JOYA MARRON – Ukończ Joya Marron.
 • RAJDOWY ŻNIWIARZ – Wygraj 2 wydarzenia Grit Reapers dowolnym potworem rajdowym. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie rajdowego potwora.
 • REKONESANS UKOŃCZONY – Odkryj wszystkie drogi w Sierra Nueava. Zobacz opis Atlas.
 • NOWICJUSZ STREFY DRIFTU PRZELOT PRZEZ KANION – Zdobądź 1 gwiazdkę w strefie driftu Przelot przez kanion. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.

POZIOM 5

 • ZNAWCA CRATERES SECOS – Wygraj Crateres Secos – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • CZY KTOŚ ZAMAWIAŁ WARTHOGA? – Zdobądź 3 umiejętności powietrzne w dowolnych zawodach Grit Reapers samochodem 2554 AMG Transport Dynamics M12S Warthog CST. Samo wyzwanie nie jest żadnym problemem ale musimy kupić sobie odpowiedni pojazd jeśli go nie mamy. Zajdziemy go pod marką AMG TRANSPORT DYNAMICS i kosztuje niemało, bo 850 000 KR.
 • AMATOR CRATERES SECOS – Ukończ Crateres Secos.
 • WYZWANIE CRATERES SECOS – Osiągnij czas 3 minut na Crateres Secos dowolną terenówką Unlimited. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie nieskończoną terenówkę. Polecam pojazd ulepszyć porządnie. Zaliczenie może być nieco trudniejsze niż inne wyzwania. Polecam stosować opcję cofania czasu dostępną pod przyciskiem .
 • RETRO, POZNAJ RETRO – Zrób zdjęcie dowolnego samochodu rajdowego retro z malowidłami jaskiniowymi. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie samochód rajdowy retro. Malowidła jaskiniowe znajdziemy na trasie przy strefie driftu Diabelska przełęcz.
 • MYJNIA – Przejedź z trasy rowerowej do wodospadu Cascada Fuerte w 3 minuty. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu. Zaczynamy na małej trasie oznaczonej na mapie jaki BIKE TRACK i z niej śmigamy do CASCADA FUERTE. Czasu jest więcej niż potrzeba.

POZIOM 6

 • ZNAWCA VALLE DE POZAS – Wygraj Valle de Pozas – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA – Wygraj 2 wydarzenia Grit Reapaers dowolnym z nowoczesnych samochodów rajdowych. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie nowoczesny samochód rajdowy.
 • AMATOR VALLE DE POZAS – Ukończ Valle de Pozas.
 • STRAŻ NOCNA – Rozbij 30 świecących skrzyń Grit Reaper. Zobacz opis osiągnięcia Zgraj mi na mój Smash Drive.
 • DRIFT ZA DWÓCH – Zdobądź 1 gwiazdkę w strefach driftu Terras Verdes i Przelot przez kanion w ciągu 3 minut. Polecam tu nie bawić się specjalnie w zmianę ustawień na driftowe. Zdobycie 1 gwiazdki to nie problem, a trzeba dojechać i zaliczyć drugi przejazd w 3 minuty.
 • EKSPERT STREFY DRIFTU W TIERRAS VERDE – Zdobądź 2 gwiazdki w strefie driftu Tierras Verdes. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.

POZIOM 7

 • ZNAWCA LASU PALMOWEGO  – Wygraj Las palmowy – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • DRIFTUJ STĄD – Zdobądź 10 gwiazdek ze stref drifu. Zaliczymy naturalnie w ramach osiągnięcia Władca kanionu.
 • AMATOR LASU PALMOWEGO  – Ukończ Las palmowy.
 • PĘDZIWIATR – Utrzymaj prędkość 100 mph (161 km/h) w dowolnym wyścigu Grit Reapers przez 10 sekund. Wystarczy dobrać solidny samochód i nie powinno być problemów. Polecana trasa – Reserva Del Carrizo.
 • EKSPERT STREFY DRIFTU W JOYA MARRON – Zdobądź 2 gwiazdki w strefie driftu Joya Marron. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • CZEMPION DRIFTINGU – Zdobądź łącznie 800 000 punktów w strefach driftu. Można wałkować dowolne strefy driftu i nabijać punkty. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli naliczanie punktów.

POZIOM 8

 • ZNAWCA SERPENTYNOWEGO BIEGU  – Wygraj Serpentynowy bieg – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • WYBITNY GRIT REAPER – Wygraj 3 wydarzenia Grit Reapers z drivatarem ustawionym na poziom wybitny lub wyższy. Tu polecam dobrać sobie jakąś pasującą nam trasę i zawody typu wyścig. W rajdowych czasówkach będzie trudniej. A tak zawsze można się jakoś przepchać na pierwszą pozycję dobrym samochodem.
 • AMATOR SERPENTYNOWEGO BIEGU  – Ukończ Serpentynowy bieg.
 • SZYBKO I ŁATWO – Zdobądź 10 umiejętności szybkości w zawodach Grit Reapers. Polecam trasę Reserva Del Carrizo. Tam na końcu jest długa prosta. Bierzemy najszybszy możliwy samochód i rozpędzamy się, by zdobyć umiejętność szybkości. Cofamy potem czas do początku długiej prostej i powtarzamy do nabicia 10 umiejętności.
 • KOMPLETNA ROZWAŁKA – Rozbij 100 świecących skrzyń Grit Reaper. Zobacz opis osiągnięcia Zgraj mi na mój Smash Drive.
 • TRZYMAJ SIĘ! – Osiągnij 2 świetne umiejętności skoku w ciągu 3 minut podczas pojedynczych zawodów Grit Reapers. Polecam trasę Crateres Secos i jakiś porządny samochód do skoków.

POZIOM 9

 • CZEMPION GRIT REAPERS  – Wygraj Desafio – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • CZEMPION HORIZON BADLANDS  – Wygraj Goliata Horiozn Badlands – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • RAJDOWY CZEMPION GRIT REAPERS  – Wygraj wszystkie zawody rajdowe Grit Reapers. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • CZEMPION WYŚCIGOWY GRIT REAPERS  – Wygraj wszystkie zawody wyścigowe Grit Reapers. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • LEGENDA STREFY DRIFTU HORIZON BADLANDS – Zdobądź 3 gwiazdki we wszystkich strefach driftu Sierra Nueva. Wpadnie w ramach osiągnięcia Władca kanionu.
 • LEGENDA GRIT REAPERS – Ukończ każde wyzwanie Grit Reapers oprócz tego. Ostatecznie wyzwanie po zdobyciu którego otrzymamy osiągnięcie – Do tyłu, w nocy, w deszczu.

 

Follow My Lead / Podążaj za mną 10
Completed all of Alejandra’s Reputation Challenges / Ukończ wszystkie wyzwania reputacji Alejandry

Osiągnięcie związane z wyzwaniami zespołu Apex Predators. Możemy je oglądać z zakładki RAJDOWE RPZYGODY, a następnie WYBÓR ZESPOŁU. Każdy zespół ma 9 poziomów z kolejnymi wyzwaniami do wypełnienia.

POZIOM 1

 • ZNAWCA DIABELSKIEJ PRZEŁĘCZY  – Wygraj Diabelską przełęcz – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • AMATOR DIABELSKIEJ PRZEŁĘCZY  – Ukończ Diabelską przełęcz.

POZIOM 2

 • ZNAWCA EL BOSQUE  – Wygraj El Bosque – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • BONUS DRUŻYNOWY – Rozbij swoją pierwszą tablicę premiową Apex Predator. Zobacz opis osiągnięcia Generowanie alternatywnych Smash Flows.
 • AMATOR EL BOSQUE  – Ukończ El Bosque.
 • GŁĘBOKIE PŁUKANIE – Zrób zdjęcie samochodu Ford Focus RS #4 przy wodospadzie Cascada Fuerte. Zdjęcie wykonujemy wciskając przycisk i następnie dla Horizon Promo. Jeśli dany samochód znajduje się w kadrze zostanie oznaczony jako zaliczony.
 • NOWICJUSZ FOTORADARU CASCADA FUERTE – Zdobądź 1 gwiazdkę przy fotoradarze Cascada Fuerte. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • GŁĘBOKIE KOPANE – Przejedź z przystanku festiwalowego Horizon Badlands do Orogrande w 40 sekund. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu.

POZIOM 3

 • ZNAWCA SZLAKU PRZEZ KAMIENIOŁOM  – Wygraj Szlak przez kamieniołom – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • NOWICJUSZ STREFY POMIAROWEJ TRES COLINAS – Zdobądź 1 gwiazdkę w strefie pomiarowej Tres Colinas. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • NOWICJUSZ FOTORADARU SPRINTU KANIONEM – Zdobądź 1 gwiazdkę z fotoradaru Sprint kanionem. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • AMATOR SZLAKU PRZEZ KAMIENIOŁOM  – Ukończ Szlak przez kamieniołom.
 • DO DECHY! – Zdobądź 3 umiejętności szybkości w dowolnych zawodach Apex Predators. Wpadnie nam naturalnie podczas gry.
 • S2 WYSARCZY – Wygraj Szlak w kamieniołomie dowolnym samochodem klasy S2. Poziom trudności nie ma znaczenia.

POZIOM 4

 • ZNAWCA ARZATE SPRINT  – Wygraj Arzate Sprint – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • ZWIAD PÓŁNOCNO-WSCHODNI – Przejedź z Valle de Pozas do La Presa Dam w mniej niż 50 sekund. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu.
 • AMATOR ARZATE SPRINT  – Ukończ Arzate Sprint.
 • MISTRZ ARZATE SPRINT  – Ukończ Arzate Sprint w czasie poniżej 3 minut i 20 sekund dowolnym pojazdem klasy A. To może być nieco trudniejsze od innych wyzwań. Polecam dobrać sobie jakiś solidny wóz i ulepszyć go do maksymalnej klasy A.
 • AMATOR LA CANTERA – Zdobądź 1 gwiazdkę przy fotoradarze La Cantera. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • PRĘDKOŚC TO JA – Zdobądź 2 umiejętności szybkości samochodem Ford Focus RS #4 w 45 sekund. Tego nie trzeba tłumaczyć. Im bardziej ulepszony wóz tym łatwiej. Wystarczy długa prosta i załatwione.

POZIOM 5

 • ZNAWCA PRZESMYKU  – Wygraj Przesmyk – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • NOWY RODZAJ MARKETINGU – Rozbij 20 tablic promocyjnych Apex Predator. Zobacz opis osiągnięcia Generowanie alternatywnych Smash Flows.
 • AMATOR PRZESMYKU  – Ukończ Przesmyk.
 • NOWICJUSZ STREFY POMIAROWEJ WIDOK ZE ZBIORNIKA – Zdobądź 1 gwiazdkę w strefie pomiarowej Widok ze zbiornika. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • NIECH B-ĘDZIE – Ukończ Przesmyk w mniej niż 3 minuty i 20 sekund dowolnym współczesnym pojazdem rajdowym klasy B. To może być nieco trudniejsze od innych wyzwań. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie współczesny samochód rajdowy. Maksymalnie ulepszmy go w klasie B.
 • MAPA NIEBA – Zdobądź 6 gwiazdek przy wszystkich fotoradarach. Wpadnie przy okazji zdobywania osiągnięcia Władca kanionu.

POZIOM 6

 • ZNAWCA LA CANTERA – Wygraj La Cantera – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • Z BŁYSKIEM – Zdobądź 1 gwiazdkę przy fotoradarach Cascada Fuerte i Sprint kanionem w ciągu 1 minuty. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu. Celujemy po prostu w przynajmniej jedną gwiazdkę i śmigamy do drugiego fotoradaru.
 • AMATOR LA CANTERA – Ukończ La Cantera.
 • EKSPERT STREFY POMIAROWEJ DIABELSKA PRZEŁĘCZ – Zdobądź 2 gwiazdki w strefie pomiarowej Diabelska przełęcz. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • ŁOWCA S1 – Wygraj 2 wydarzenia Apex Predators dowolnym potworem rajdowym klasy S1. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie rajdowego potwora.
 • DO DECHY 2.0 – Utrzymaj prędkość 100 mph (161 km/h) w dowolnym wyścigu Apex Predators przez 10 sekund. Wystarczy dobrać solidny samochód i nie powinno być problemów.

POZIOM 7

 • ZNAWCA SZALKU KANIONÓW – Wygraj Szlak przez kanion – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • DALEKO STĄD – Osiągnij łącznie ponad 1000 mph (1609,3 km/h) w strefach pomiarowych. Można wałkować dowolne strefy pomiarowe i nabijać punkty. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli naliczanie punktów.
 • AMATOR SZALKU KANIONÓW – Ukończ Szlak przez kanion.
 • EKSPERT STREFY POMIAROWEJ CRATERES SECOS  – Zdobądź 2 gwiazdki w strefie pomiarowej Crateres Secos. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • EKSPERT DUNA ESCARPADA  – Zdobądź 2 gwiazdki przy fotoradarze Duna Escarpada. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • WSZYSCY W GÓRĘ – Zdobądź 10 gwiazdek w strefach pomiarowych. Wpadnie przy okazji zdobywania osiągnięcia Władca kanionu.

POZIOM 8

 • ZNAWCA SENDA DE MONTANA – Wygraj Senda de Montana – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • PRZYSZŁY KIEROWCA APEX PREDATORS – Wygraj 3 wydarzenia Apex Predators z drivatarem ustawionym na poziom wybitny lub wyższy. Tu polecam dobrać sobie jakąś pasującą nam trasę i zawody typu wyścig. W rajdowych czasówkach będzie trudniej. A tak zawsze można się jakoś przepchać na pierwszą pozycję dobrym samochodem.
 • AMATOR SENDA DE MONTANA – Ukończ Senda de Montana.
 • EKSPERT STREFY POMIAROWEJ TIERRAS VERDES  – Zdobądź 2 gwiazdki w strefie pomiarowej Tierras Verdes. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • SZYBKO, ALE UWAŻNIE – Osiągnij łącznie ponad 1500 mph (2414 km/h) na fotoradarach. Można wałkować dowolne fotoradary i nabijać punkty. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli naliczanie punktów.
 • SMIGA ZA DWÓCH – Zdobądź 1 gwiazdkę w pomiarowych Diabelska przełęcz i Crateres Secos w ciągu 3 minut i 30 sekund. Zdobycie 1 gwiazdki to nie problem, ale trzeba dojechać i zaliczyć drugi przejazd w wymaganym czasie. Z szybkim samochodem to jednak żaden problem.

POZIOM 9

 • ZNAWCA BIEGU APEX  – Wygraj wyścig Apex – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • LEGENDA APEX PEDATORS  – Ukończ każde wyzwanie Apex Predators oprócz tego. Ostatecznie wyzwanie po zdobyciu którego otrzymamy osiągnięcie – Podążaj za mną.
 • TO DOSŁOWNIE ZNISZCZYŁO BUDŻET MARKETINGOWY  – Rozbij wszystkie tablice promocyjne Apex Predator. Zobacz opis osiągnięcia Generowanie alternatywnych Smash Flows.
 • RAJDOWY CZEMPION APEX PREDATORS  – Wygraj wszystkie zawody rajdy Apex Predators. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • CZEMPION WYŚCIGOWY APEX PREDATORS  – Wygraj wszystkie zawody wyścigowe Apex Predators. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • JEDNO MGNIENIE OKA – Zdobądź 3 gwiazdki we wszystkich strefach pomiarowych i przy wszystkich fotoradarach. Wpadnie w ramach osiągnięcia Władca kanionu.

 

I Ain’t Gonna Change / Nie zamierzam się zmieniać 10
Completed all of Alex’s Reputation Challenges / Ukończ wszystkie wyzwania reputacji Alexa

Osiągnięcie związane z wyzwaniami zespołu Horizon Raptors. Możemy je oglądać z zakładki RAJDOWE RPZYGODY, a następnie WYBÓR ZESPOŁU. Każdy zespół ma 9 poziomów z kolejnymi wyzwaniami do wypełnienia.

POZIOM 1

 • ZNAWCA CASCADA FUERTE  – Wygraj Cascada Fuerte – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • AMATOR CASCADA FUERTE  – Ukończ Cascada Fuerte.

POZIOM 2

 • ZNAWCA TRZECH WZGÓRZ  – Wygraj Trzy wzgórza – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • ROZBICIE PINATY – Rozbij ciężarówkę z piniatami Horizon Raptor. Zobacz opis osiągnięcia Rozwalacyjnie.
 • AMATOR TRZECH WZGÓRZ  – Ukończ Trzy wzgórza.
 • NOWICJUSZ ZNAKU OSTRZEGAWCZEGO W KANIONIE – Zdobądź 1 gwiazdkę przy znaku ostrzegawczym Kanion. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • Z DROGI! – Rozbij 30 palm. To nie wymaga tłumaczenia, bo palm na obszarze zdecydowanie nie brakuje.
 • REKONESANS PRZED RAJDEM – Przejedź z przystanku festiwalowego Horizon Badlands do Valle de Pozas w 3 minuty. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu.

POZIOM 3

 • ZNAWCA LAGO AZULADO  – Wygraj Lago Azulado – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • CRASH LANDYCOOT – Zdobądź 4 gwiazdki przy wszystkich znakach ostrzegawczych. Wpadnie przy okazji zdobywania osiągnięcia Władca kanionu.
 • NOWICJUSZ ZNAKU OSTRZEGAWCZEGO WIDOKU Z KANIONU – Zdobądź 1 gwiazdkę przy znaku ostrzegawczym Widok z kanionu. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • AUTO-DESTRUKCJA Z KONFETTI – Rozbij 15 ciężarówek z piniatami Horizon Raptor. Zobacz opis osiągnięcia Rozwalacyjnie.
 • MALUTKIE SKRZYDEŁKA – Zdobądź 3 umiejętności powietrzne w dowolnych zawodach Horizon Raptors. To powinno wpaść nam naturalnie.
 • AMATOR LAGO AZULADO  – Ukończ Lago Azulado.

POZIOM 4

 • ZNAWCA PUSTYNNEJ WSPINACZKI – Wygraj Pustynną wspinaczkę – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • EKSPERT ZNAKU OSTRZEGAWCZEGO LAS PALMOWY – Zdobądź 2 gwiazdki przy znaku ostrzegawczym w Lesie palmowym. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • AMATOR PUSTYNNEJ WSPINACZKI – Ukończ Pustynną wspinaczkę.
 • BRUMERSI – Utrzymaj prędkość 120 mph (193 km/h) przez 10 sekund dowolnym potworem rajdowym. Wystarczy dobrać solidny samochód i nie powinno być problemów. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie rajdowego potwora.
 • MISTRZ PUSTYNNEJ WSPINACZKI – Ukończ Pustynną wspinaczkę w mniej niż 3 minuty i 45 sekund. Polecam sobie wybrać jak najmocniejszy samochód skoro brak limitów.
 • PUSTYNNE WĘŻE – Przejedź z Valle de Foraneos do malowidła w jaskini Dual Snakes w ciągu 3 minut i 30 sekund dowolnym samochodem rajdowym retro. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie samochód rajdowy retro.

POZIOM 5

 • ZNAWCA LEŚNEGO SZLAKU – Wygraj Leśny szlak – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • WYKOPKI – Zrób zdjęcie dowolnego nowoczesnego samochodu rajdowego w Cantera Industrias Sur. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie nowoczesny samochód rajdowy. Zdjęcie wykonujemy wciskając przycisk i następnie dla Horizon Promo. Jeśli dany samochód znajduje się w kadrze zostanie oznaczony jako zaliczony.
 • AMATOR LEŚNEGO SZLAKU – Ukończ Leśny szlak.
 • SKACZ ZDECYDOWANIE – Osiągnij 2 świetne umiejętności skoku w ciągu 3 minut podczas pojedynczych zawodów wyścigowych Horizon Raptor. Powinno wpaść naturalnie.
 • MISTRZ LEŚNEGO SZLAKU – Ukończ Leśny szlak w mniej jak 2 minuty i 50 sekund dowolnym nowoczesnym samochodem rajdowym klasy B. To może być nieco trudniejsze od innych wyzwań. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie nowoczesny samochód rajdowy. Maksymalnie ulepszmy go w klasie B. Pamiętajmy o opcji cofania czasu .
 • OD STAREGO DO NOWEGO – Wygraj zawody Horizon Raptors ulepszoną rajdówką retro. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie rajdówkę retro i dokonać jakiegoś jej ulepszenia.

POZIOM 6

 • ZNAWCA MERIDIAN – Wygraj Meridian – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • PINIATOWA PANIKA – Rozbij 5 ciężarówkek Horizon Raptor z piniatami w 30 sekund. Zobacz opis osiągnięcia Rozwalacyjnie. Tam będzie dobra miejscówka pod to wyzwanie.
 • AMATOR MERIDIAN – Ukończ Meridian.
 • JAK WODA – Pojedź z Cascada Fuerte do Lago Azulado w ciągu 3 minut dowolnym potworem rajdowym. Warto sobie odznaczyć to wyzwanie. Wtedy będziemy na żywo widzieli odliczanie wymaganego czasu. Odpowiedni samochód znajdujemy wchodząc w zakładkę SAMOCHODY i ZMIEŃ SAMOCHÓD. Tam pod przyciskiem mamy filtrowanie pojazdów. Musimy dobrać sobie rajdowego potwora.
 • WE WŁAŚCIWYM CZASIE – Wygraj dowolny wyścig Horizon Raptors dowolnym Subaru. Tu nie ma co tłumaczyć. Wybieramy samochód wymaganej marki i wygrywamy wyścig.
 • EKSPERT ZNAKU OSTRZEGAWCZEGO LA CANTERA – Zdobądź 2 gwiazdki przy znaku ostrzegawczym w La Cantera. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.

POZIOM 7

 • ZNAWCA WYBOISTYCH WYDM – Wygraj Wyboiste wydmy – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • WYBITNY RAPTOR – Wygraj 3 wydarzenia Horizon Raptors z drivatarem ustawionym na poziom wybitny lub wyższy. Tu polecam dobrać sobie jakąś pasującą nam trasę i zawody typu wyścig. W rajdowych czasówkach będzie trudniej. A tak zawsze można się jakoś przepchać na pierwszą pozycję dobrym samochodem.
 • AMATOR WYBOISTYCH WYDM – Ukończ Wyboiste wydmy.
 • UWAGA NA GŁOWY! – Zdobądź 1 gwiazdkę przy znaku ostrzegawczym w Lesie palmowym i La Cantera w ciągu 3 minut i 30 sekund. Zdobycie 1 gwiazdki to nie problem, ale trzeba dojechać i zaliczyć drugi skok w wymaganym czasie. Z szybkim samochodem to jednak żaden problem.
 • EKSPERT ZNAKU OSTRZEGAWCZEGO NA WYDMACH – Zdobądź 2 gwiazdki przy znaku ostrzegawczym w Wydmy. Polecam od razu postarać się o trzy gwiazdki do osiągnięcia Władca kanionu.
 • WYSOKIE LOTY – Zdobądź 10 gwiazdek przy znakach ostrzegawczych. Wpadnie przy okazji zdobywania osiągnięcia Władca kanionu.

POZIOM 8

 • ZNAWCA TRES COLINAS – Wygraj Tres Colinas – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • POTĘŻNY MINI – Wygraj 3 dowolne zawody Horizon Raptors dowolnym Mini. Tu nie ma co tłumaczyć. Wybieramy samochód wymaganej marki i wygrywamy trzy zawody.
 • AMATOR TRES COLINAS – Ukończ Tres Colinas.
 • WYDMOWY DUET – Ukończ znak ostrzegawczy na Wydmach dwa razy w ciągu 30 sekund. Nie musimy się tu rozpędzać, bo wystarczy 1 gwiazdka, a im bliżej wylądujemy tym lepiej. I kierujemy się od razu na znak, bo z tego konkretnego można skakać w dwie strony. Dobry pojazd terenowy załatwi sprawę.
 • DO DECHY – Utrzymaj prędkość 100 mph (161 km/h) w dowolnym wyścigu Horizon Raptors przez 10 sekund. Wystarczy dobrać solidny samochód i nie powinno być problemów.
 • TO PRZED TOBĄ OSTRZEGAJĄ – Zdobądź 1 gwiazdkę przy wszystkich znakach ostrzegawczych w ciągu 10 minut. Wygląda groźnie, ale nie jest to trudne. Wchodząc do menu mapy możemy wcisnąć możemy wyfiltrować sobie ZAWODY I POKAZÓWKI HORIZON RAPTORS. Wtedy wszystkie niepotrzebne nie będą się pokazywać. Polecam zacząć od znaku LAS PALMOWY. To ze względu, że uderzenie w jakiś obiekt może tam unieważnić nam skok. Potem śmigajmy sobie jak nam pasuje. Ja jechałem na pustynię, potem ten przy kamieniołomie, następnie widok przez kanion i na sam koniec kanion w DEVIL’S PASS.

POZIOM 9

 • RAJDOWY MISTRZ HORIZON RAPTORS  – Wygraj wszystkie zawody rajdy Horizon Raptors. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • MISTRZ HORIZON RAPTOR  – Wygraj wyścig Raptor – musimy wygrać dany wyścig. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • NIE TYLKO DLA ORŁÓW – Zdobądź 3 gwiazdki przy wszystkich znakach ostrzegawczych Sierra Nueva. Wpadnie w ramach osiągnięcia Władca kanionu.
 • CZEMPION WYŚCIGOWY HORIZON RAPTORS  – Wygraj wszystkie zawody wyścigowe Horizon Raptors. Poziom trudności nie ma znaczenia.
 • PINATA W OPAŁACH  – Rozbij 100 ciężarówek z piniatami Horizon Raptor. Zobacz opis osiągnięcia Rozwalacyjnie.
 • LEGENDA HORIZON RAPTORS  – Ukończ każde wyzwanie Horizon Raptors oprócz tego. Ostatecznie wyzwanie po zdobyciu którego otrzymamy osiągnięcie – Nie zamierzam się zmieniać.

 

Completed It Mate / Zrobione 30
Complete all the Reputation Challenges / Ukończ wszystkie wyzwania związane z reputacją

Osiągnięcie wpadnie nam gdy zdobędziemy:

 • Do tyłu, w nocy, w deszczu
 • Podążaj za mną
 • Nie zamierzam się zmieniać

 

Smashlicious / Zniszczśmienicie 15
Smashed 15 Apex Predators Boards / Rozbij 15 tablic Apex Predators

Osiągnięcie związane ze znajdźkami. Zobacz opis: Generowanie alternatywnych Smash Flows.

 

Generating Alternate Smash Flows / Generowanie alternatywnych Smash Flows 15
Smashed all 30 Apex Predators Boards / Rozbij wszystkie 30 tablic Apex Predators

Osiągnięcie związane ze znajdźkami. Każda z ekip dla których rozgrywamy zawody i zbieramy punkty reputacji ma swój typ znajdziek. Apex Predators ma klasyczne tablice premiowe jakie niszczyliśmy w podstawowej wersji gry. Wchodząc do menu mapy możemy wcisnąć możemy wyfiltrować sobie ZAWODY I POKAZÓWKI APEX PREDATORS. Wtedy będziemy widzieli na mapie tylko rzeczy związane z tą ekipą. Niestety nie ma opcji wyfiltrowania samych tablic. Polecam skorzystać sobie z TEJ interaktywnej mapy. Wygodnie można sobie przybliżać i w przypadku posiadania konta można sobie 100 znaczników odznaczać.

 

Smashtastic / Rozwalacyjnie 15
Smashed 150 Piñata Trucks / Rozwal 150 piñat w kształcie ciężarówki!

Osiągnięcie związane ze znajdźkami. Każda z ekip dla których rozgrywamy zawody i zbieramy punkty reputacji ma swój typ znajdziek. Horizon Raptors ma pinaty w kształcie ciężarówek. Łatwo można je grindować. Wystarczy przenieść się na widoczny poniżej obszar BIKE TRACK. Tam natrafimy na 11 sztuk. Po rozwaleniu wszystkich wystarczy przenieść do przystanku Horizon korzystając z opcji KUPUJ NOWE I UŻYWANE SAMOCHODY w zakładce SAMOCHODY. Wyjść i ponownie przenieść się na tor, a pinaty będą znowu dostępne.

 

Put it on my Smash Drive / Zgraj mi na mój Smash Drive 15
Smashed 150 Grit Reapers Crates / Rozbij 150 skrzyń Grit Reapers

Osiągnięcie związane ze znajdźkami. Każda z ekip dla których rozgrywamy zawody i zbieramy punkty reputacji ma swój typ znajdziek. Grit Reapers ma świecące skrzynie. Są jednak one o tyle upierdliwe, że pojawiają się wyłącznie wieczorem/w nocy czasu gry. Trzeba więc czekać na odpowiedni moment. Najlepszą opcją do grindowania jest widoczny na poniższym screenie kamieniołom. Jadąc po zsypie natrafimy na sporą ilość skrzyń do zniszczenia. Po rozwaleniu wszystkich wystarczy przenieść do przystanku Horizon korzystając z opcji KUPUJ NOWE I UŻYWANE SAMOCHODY w zakładce SAMOCHODY. Wyjść i ponownie przenieść się do kamieniołomu, a skrzynie będą znowu dostępne.

 

Road Book / Atlas 25
Discovered every road in Sierra Nueva / Odkryj każdą drogę w Sierra Nueva

Za to osiągnięcie najlepiej się zabrać po kupnie domu Buenas Vistas i zniszczeniu wszystkich tablic premiowych szybkiej podróży (osiągnięcie Kompletna kolekcja) w podstawowej wersji gry. Zyskamy wtedy możliwość darmowego, natychmiastowego przeniesienia się w każde miejsce na mapie. Dzięki temu łatwo możemy zaliczać drogi, którymi jeszcze nie mieliśmy okazji przejechać. Nieodkryte trasy są zauważalnie wyszarzone na mapie. Najwygodniej jest podczas przeglądania mapy wcisnąć i wyłączyć wszystkie znaczniki. Lewym analogiem możemy przybliżać i oddalać mapę by wygodnie przeglądać wszystkie drogi. W przypadku Sierra Nueva jest jednak jeden fragment, który bardzo łatwo przeoczyć. Jest to dróżka w miasteczku PUEBLO ARTZA widoczna na screenie poniżej. Mocno zlewa się z mapą.

Niewielką drogę w miasteczku bardzo łatwo przegapić.

 

Canyon Master / Władca kanionu 25
Earned 3 Stars from every freeroam PR Stunt in Sierra Nueva / Zdobądź 3 gwiazdki za każdą pokazówkę w jeździe dowolnej w Sierra Nueva

Kolejne pokazówki będą się pojawiać wraz z awansowaniem na kolejne rangi w każdej z trzech ekip. By otrzymać osiągnięcie będziemy musieli zaliczyć każdą na maksymalne 3 gwiazdki. Możemy jednak używać wszelkich samochodów z podstawki, a tam powinniśmy mieć już nazbierane porządne samochody do każdego typu pokazówek. Żadna z nich nie jest specjalnie wymagająca.

 

That Time of Year / Ta pora roku 10
Completed a Seasonal Activity in Sierra Nueva / Ukończ dowolną sezonową aktywność w Sierra Nueva

Osiągnięcie online.

Osiągnięcie związane z wydarzeniami sezonowymi. Wchodząc do menu mapy możemy wcisnąć i wyfiltrować sobie ZAWODY SEZONOWE oraz SEZNONOWE POKAZÓWKI. Wystarczy ukończyć dowolną z tych aktywności.

 

Unlimited Rally / Rajd bez ograniczeń 10
Crossed your first Split-Gate in a Horizon Rally event / Przekrocz swój pierwszy Split-Gate w zawodach rajdowych Horizon

Osiągnięcie fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie podczas rajdowych zawodów, gdyż przejazd przez Split-Gate jest ściśle z nimi związany.

 

Living up to the Rep / Zgodnie ze swoją reputacją 20
Made your way up to the 7th Tier of Horizon Raptors Reputation Challenges / Awansuj do 7. poziomu wyzwań reputacji zespołu Horizon Raptors

Osiągnięcie związane ze zdobywaniem reputacji w konkretnym zespole. Wpadnie przy wbijaniu Nie zamierzam się zmieniać.

 

Just Reppin’ / Reprezentuj 20
Made your way up to the 7th Tier of Apex Predators Reputation Challenges / Awansuj do 7. poziomu wyzwań reputacji zespołu Apex Predators

Osiągnięcie związane ze zdobywaniem reputacji w konkretnym zespole. Wpadnie przy wbijaniu Podążaj za mną.

 

Cash and Rally / Gotówka i rajd 20
Made your way up to the 7th Tier of Grit Reapers Reputation Challenges / Awansuj do 7. poziomu wyzwań reputacji zespołu Grit Reapers

Osiągnięcie związane ze zdobywaniem reputacji w konkretnym zespole. Wpadnie przy wbijaniu Do tyłu, w nocy, w deszczu.

 

Life Skills / Umiejętności życiowe 10
Banked 1 Million Skill Points in Sierra Nueva / Zdobądź 1 milion punktów umiejętności w Sierra Nueva

To jest nieco bardziej wymagające osiągnięcie. Punkty umiejętności zbieramy za wszelkie akcje – szybkość, skoki, drift, niszczenie obiektów. Szybkie nabijanie różnych akcji podbija też mnożnik do zdobywanych punktów. Do tego osiągnięcia musimy zebrać 1 milion punktów w obszarze Sierra Nueva ZA JEDNYM RAZEM. Jadąc normalnym samochodem mamy maksymalny mnożnik x5 co oznacza, że trzeba naprawdę sporo punktów ogarnąć. Od czasu do czasu trafi się też mini-event w grze, który podczas aktualnie puszczonego utworu muzycznego podwaja ilość zdobywanych punktów. Jest to jednak całkowicie losowe zdarzenie. Warto jednak wspomnieć, że specjalne samochody umieszczone pod marką [HOONIGAN] mogą osiągnąć wyższe mnożniki punktowe niż standardowe samochody, co ułatwia sprawę. Najlepszym zaś jest GYMHANA 10 FORD ESCORT COSWORTH GROUP A 1991 ze względu, że posiada mnożnik punktowy aż x8. Polecam też w menu SAMOCHODY dla danego pojazdu kupić ulepszenia z zakładki BIEGŁOŚĆ, które pomagają w zdobywaniu punktów i redukują szansę utraty punktów.

Najlepszym miejscem do grindowania punktów według mnie jest lasek palmowy VALLE DE POZAS. Wystarczy śmigać tam przez niego drifetm i kosić wszystkie palmy oraz okoliczną roślinność. Daje to bardzo dużo punktów. Musimy tylko uważać na okolicę rzeki, bo tam są kamienie w które można uderzyć.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!