It Takes Two – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

It Takes Two to świetna zabawa z nietrudną, ale satysfakcjonującą platyną. Pamiętajcie jednak, że do pomocy będzie Wam potrzebna druga osoba. Granie w pojedynkę, o ile nie niemożliwe, będzie drogą przez mękę.

 

Jak oceniasz trudność platyny w It Takes Two?

View Results

Loading ... Loading ...

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 2/10
  • Czas do zdobycia platyny: 10-15 godzin
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox10 x0 x10
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK (wybór rozdziałów)
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

Platyna w It Takes Two należy do tych przyjemniejszych. Proponuję przede wszystkim przejść całą grę, zwiedzając każdy zakątek i korzystając ze wszystkich interakcji, jakie oferuje świat. W ten sposób odblokujesz większość pucharków. Do tych, których nie uda Ci sie zdobyć, łatwo wrócisz korzystając z wyboru poziomów i sekcji. Opisy poszczególnych trofeów powiedzą dokładnie, gdzie znajdziesz którą pucharową interakcję.

Dodatkowo musisz znaleźć 25 minigier ukrytych w świecie. Nie są one trudne do odkrycia a w menu gry możesz zobaczyć, w której sekcji brakuje Ci ilu z nich. Zwróć uwagę, że w ostatnim rodziale może Ci się wydawać, że trzy minigry zostały pominięte. Nie martw się i graj dalej. Pokój, w którym się znajdujesz odblokuje dodatkowe przestrzenie, gdzie znajdziesz ostatnie minigry.

Filmik poniżej pokazuje jak zdobyć wszystkie trofea oraz znaleźć wszystkie minigry w kolejności ich występowania w grze:

 

Poradnik:

platyna Dobrana para / Power Couple
Jesteście niepowstrzymani, nic nie stanie wam na drodze! / You are unstoppable, nothing stands in your way!

Miła platyna do wbicia we dwie osoby.

 

zloto Współpraca popłaca / It Took Two 100
Udało się! WSPÓŁ-PRA-CA! / You did it! CO-LLA-BO-RATION!

Trofeum odblokujesz po ukończeniu całej gry.

 

zloto Minigrowa megalomania / Minigame Megalomania 100
Odkryto wszystkie minigry! / All minigames found!

Aby zdobyć to trofeum znajdźcie wszystkie 25 minigier. Może Wam w tym pomóc filmik umieszczony wyżej. W menu wyboru rozdziałów gra również pokazuje, w których sekcjach pominęliście minigry. Nie są one bardzo ukryte i większość z nich po prostu spotkacie na swojej drodze, jeśli będziecie zwiedzać ciekawe lokacje w grze.

 

braz Bolesna przyjaźń / Fried Friendship 50 
Bo do tortur trzeba dwojga. / It takes two to… torture.

Rozdział: Drzewo – Pojmanie.

Po przejściu przez trzy obrotowe platformy i podejściu pod wzniesienie, po prawej stronie zobaczycie czerwony przycisk. Wciśnijcie go, a trofeum będzie Wasze, chociaż jedna z postaci nie będzie z tego zadowolona.

 

braz Piękna poza / Struck A Pose 50 
Samozwańczy paparazzi. / Self-inflicted paparazzi.

Rozdział: Drzewo – Głębokie korzenie.

Trudno będzie Wam przegapić aparat fotograficzny i dioramę. Wciśnijcie przycisk na aparacie, po czym ustawcie się w dowolnym miejscy kadru i poczekajcie aż cyknie fotkę.

 

zloto Plastikowi zbiegowie / Plastic Prison Breakers 25 
Żadnej drogi ucieczki. / They had no way out.

Rozdział: Pokój Rose – Fort z poduszek.

Niedaleko z minigrą w czołgi zobaczycie po prawej stronie poduszki, które tworzą schody. Wejdźcie po nich, przeskoczcie na drugą stronę i wejdźcie w ukryte pomieszczenie, w którym spotkanie dwóch znajomych. Uruchomcie ich dialog guzikami i trofeum powinno się odblokować.

 

braz Odległe sygnały / Faraway Frequencies 50 
Prawda cały czas była gdzieś tam ukryta! / The truth was out there all along!

Rozdział: Pokój Rose – W obłokach.

Za jednym z portali zobaczycie wysokie wieże z poduszek. Wdrapcie się na najwyższą z nich, a znajdziecie tam antenę satelitarną. Użyjcie jej, aby namierzyć cztery transmisje aby odblokować ten puchar.

 

braz Patrzcie, jak leci / Look At Him Go 50 
Sięgnij gwiazd, dosłownie. / Shoot for the stars, literally.

Rozdział: Pokój Rose – W obłokach.

Zaraz za poprzednim trofeum dojdziecie do miejsca ze skoczniami. Najpierw duży Cody musi podrzucić May na wyższą platformę. Potem musi zmienić się w małego Cody’ego, a May musi wystrzelić go w powietrze, skacząc z góry.

 

zloto Rozbij bank / Break the Bank 50 
Przyszedł czas wypłaty. / Guess it was time to cash out.

Rozdział: Pokój Rose – Gra w klasy.

Po dość długiej sekcji klockowo-platformowej traficie do miejsca z różnymi zabawkami. Wśród nich znajduje się świnka skarbonka. Dookoła niej rozrzucone są monety. Zbierzcie je wszystkie, po czym skoczcie na świnkę skokiem w dół, a trofeum będzie Wasze.

 

zloto Do odważnych świat należy / A Daring Devil 25 
Zrób przedstawienie i zgiń, próbując. / Put on a show and die trying.

Rozdział: Pokój Rose – Gra w klasy.

Na samym początku rozdziału, idąc prosto, pod słoneczkiem naklejonym na ścianie, znajdziecie samochodzik. Jedna osoba wchodzi do środka, druga naciąga pojazd i stara się go wystrzelić po rampie przez obręcz. Jeśli dobrze wymierzycie strzał, trofeum zostanie Wam przyznane.

 

braz Smakozaur / Snackosaurus 50 
A mówili, że wszystkie wymarły! / Now look who’s extinct!

Rozdział: Pokój Rose – Kraina dinozaurów.

Trofeum to możecie odblokować prawie na samym początku sekcji z dinozaurami. Po wjechaniu czerwonym dinozaurem na górę i przejściu przez pierwszą przeszkodę, zbliżcie zielonego dinozaura do czerwonego. Trzeba to zrobić dość dokładnie, lecz po chwili nad czerwonym dinozaurem powinien pojawić się trójkąt. Zielony dinozaur pożre wtedy mniejszego kolegę, a puchar zapisze się na Waszym koncie.

 

zloto Realizacja przez sztukę / Realize Your Art 50 
Ładne, prawda? Powiesimy to na lodówce. / Isn’t it pretty? That’s going on the fridge.

Rozdział: Pokój Rose – Dawno, dawno temu…

Idąc lewą stroną miasteczka znajdziecie basen z farbami oraz urządzenie, które wygląda na laminator. Musicie wskoczyć do niego oddzielnie a po spłaszczeniu każde z Was otrzyma trofeum.

 

zloto Wsiąść do pociągu / On Rails Experience 50 
Ciuch-ciuch-ciuch! / Choo Choo!

Rozdział: Pokój Rose – Dawno, dawno temu…

W tym samym miejscu, co poprzednie trofeum, po torach krąży pociąg. Wystarczy, że do niego wskoczycie, a odblokujecie ten puchar.

 

zloto Platformowe mistrzostwo / Platforming Prodigy 50 
Piekielna Wieża? Chyba wieża widokowa! / Helltower? More like hello-from-up-here-tower!

Rozdział: Zegar z kukułką – Bramy czasu.

Po dotarciu do otwartej przestrzeni w zegarowym miasteczku, niedaleko minigry derby konne, znajdziecie dwa przyciski. Naduście je jednocześnie, a objawi się Wam wysoka wieża z ruchomymi platformami. Każda osoba, która dotrze na sam szczyt otrzyma trofeum.

 

zloto Trójkąt mocy / Force Triangulated 50 
Tchnij odrobinę wiatru w swoją okarynę, moja niebiańska księżniczko! / Breathe some wind into your ocarina, my skyward princess!

Rozdział: Zegar z kukułką – Bramy czasu.

To trofeum również odblokujecie w miasteczku zegarowym. Pod mostem znajdziecie rower wodny. Wsiądźcie do niego razem i pedałujcie przed siebie. Gdy wjedziecie do tunelu, po pewnym czasie po prawej stronie zobaczycie domek. Wyskoczcie z pojazdu i wejdźcie do środka. Zbijcie kilka dzbanków przy okazji, a trofeum będzie Wasze.

 

braz Biuro rzeczy znalezionych / Lost And Found 50 
Znowu? Pilnujcie swoich dzieci! / Again? Keep track of your kids!

Rozdział: Kula śnieżna – Zimowa wioska.

Zanim przystąpicie do szukania trofeów i minigier w zimowej wiosce polecam najpierw roztopić wszystkie trzy wieże, aby mieć dostęp do wszystkich atrakcji miasteczka. Na lodowisku w środkowej części wioski znajdziecie cztery żółwie. Każdy z graczy może pociągnąć dwa z nich i zaprowadzić do żółwiowej mamy, która czeka na nie w gnieździe w dolnej części lodowiska. Gdy zbierzecie je wszystkie, zapiszecie na swoim koncie kolejny pucharek.

 

zloto Huśtawka nastrojów / Mood Swing 50 
To chyba była lekka przesada, nie sądzisz? / Took things a bit too far, didn’t you?

Rozdział: Kula śnieżna – Zimowa wioska.

Niedaleko minigry w rzucanie soplami znajdziecie huśtawkę, a na niej bujającego się stworka. Cody może zakręcić nim tak mocno, żeby zrobił pełne kółko do przodu. Stworek niestety wyleci z huśtawki, ale trofeum będzie Wasze.

 

braz Minizoo / Something Fishy 50 
Proszę nie dokarmiać zwierząt! Albo zresztą, są takie urocze. / Don’t feed the animals! Or do, they’re adorable.

Rozdział: Kula śnieżna – Pod lodem.

Niech nie zmyli Was tytuł tej sekcji. To trofeum i następne znajdują się akurat nad lodem. Wypłyń na powierzchnię i znajdź małą łódkę obok wysepki, na której wylegują się foki. Skorzystaj z urządzenia na łódce, aby złapać jedną z ryb, pływających w wodzie i zaserwuj pyszne danie jednemu ze zwierzaków. Każda z postaci musi nakarmić jedną z fok, aby obaj gracze zdobyli puchar.

 

braz Postrach siedmiu mórz / Terror Of The Seven Seas 50 
Do stu diabłów! Wyglądasz rewelacyjnie, kapitanie! / Scurvy! Ye look smashing, captain!

Rozdział: Kula śnieżna – Pod lodem.

Również na powierzchni w tej sekcji znajduje się ogromny statek piracki – trudno go przegapić. Wejdźcie na pokład, a przy sterze znajdziecie skrzynię ze skarbami. Są w niej też pirackie czapki, które możecie założyć aktywując Wasze magnesy. Dzięki temu odblokujecie kolejne trofeum.

 

braz Tycia chwila zapomnienia / Bug Sized Relaxation 25 
Uwolnij napięcie u samych korzeni. / Release that tension at the root level.

Rozdział: Ogród – Zielone Kciuki.

Gdy dojdziecie do szklarni, nie wchodźcie na jej dach, lecz skręćcie w prawo i przejdzie przez zasłonę. Dostaniecie się do robaczkowego spa. Skorzystajcie z kilku stacji relaksacyjnych przez kilkanaście sekund a puchar powinien szybko zapisać się na Waszym koncie.

 

braz Maestro medytacji / Meditation Maestro 25 
Udało ci się osiągnąć wyższy stan umysłu. Albo przynajmniej odrobinę spokoju. / You reached a higher state of mind. Or at least some peace and quiet.

Rozdział: Strych – Symfonia.

Pomiędzy miejscem przeznaczonym dla orkiestry a prawym 'więzieniem’ muzyków znajduje się mały namiocik. Wejdźcie do niego i uspokójcie się chwilą medytacji, która dodatkowo zaserwuje Wam ostatnie trofeum.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.