LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów – Poradnik do trofeów i osiągnięć

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pełna saga 9 filmów w jednej grze, przy której spędzicie wiele godzin! W dodatku całość została zrobiona w całkowicie nowym stylu niż wszelkie poprzednie gry spod marki. Zapraszamy do skorzystania z poradnika do LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów.

 

Jak oceniasz trudność platyny w LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 2/10
 • Czas do zdobycia platyny: 70 – 80 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x10 x32
 • Trofea online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Róbcie regularnie kopie zapisu, czy to do chmury czy na pendrive, ponieważ miałem kilka sytuacji, że gra się wysypała i dostałem komunikat, że zapis został przywrócony z zapasowego.
 • Zalecam zacząć grę od Epizodu IV Nowa Nadzieja, ponieważ w Epizodzie VI Powrót Jedi, nauczycie się nowych umiejętności dla postaci z klasy Zbieracz / Scavenger, które są bardzo często potrzebne, żeby zdobyć klocki Kyber lub Minizestawy.
 • Pamiętajcie, że jeśli wyjdziecie z gry w trakcie misji fabularnej, to będziecie musieli zaczynać ją od początku (wszelkie zdobyte monety czy znajdźki zapisują się na szczęście).
 • W grze niczego nie pominiecie, a wszędzie będziecie mogli wrócić później. Nie stresujcie się jeśli ominęliście jakąś znajdźkę, bo spokojnie po nią można wrócić.
 • W menu gry, w zakładce „Misje / Missions” możecie sprawdzić postęp każdego etapu fabularnego oraz otwartego świata. Wszystko jest ujęte bezpośrednio w grze, więc gdy czegoś Wam brakuje, wystarczy spojrzeć do menu (lub mojego poradnika). Jeśli chcecie uzyskać wcześniej dostęp do jakiegoś wyzwania czy informacji o misji pobocznej, musicie wykupić plotkę za monety.
 • Wszelkie znajdźki, misje poboczne, wyzwania, próby czy łamigłówki możecie zaznaczyć sobie samemu na mapie, poprzez wejście w menu do zakładki „Misje / Mission”, znaleźć to co nas interesuje i zaznaczyć śledzenie. Dzięki temu, nie potrzebujecie grzebania po internetach czy youtube, wszystko macie na wyciągnięcie ręki.
 • Spora część postaci i misji pobocznych, które są z nimi związane, odkryjecie dopiero w późniejszym etapie gry. Wiele z nich wymaga spełnienia kilku(nastu) wymogów, jak ukończenie danej misji fabularnej czy też misji pobocznej na danej planecie. Wszystko będziecie mieć dokładnie wyszczególnione w menu „Misje / Missions”, gdy wybierzecie sobie misję związaną z daną postacią.
 • Na początku gry zalecam oszczędzać monety i nie wydawać ich na plotki czy statki, a skupić się na wykupieniu mnożników, które znajdziecie w menu w zakładce „Dodatki / Extras”. Ich koszt jest dość duży, ale bardzo szybko się zwracają i są wymagane do zrobienia trofeum srebro „Tylko jeden interes w galaktyce…” / ”Only one business in the Galaxy…”.
 • Poza mnożnikami, koniecznie ulepszajcie takie umiejętności jak: Szybki Sprint (szybsze bieganie), Wykrywacz Kolekcjonerski (pokazuje bezpośrednio na ekranie wszelkie znajdźki), Przyciąganie Monet (żeby zbierać je znacznie szybciej). Reszta wg własnego uznania.
 • Do każdego poziomu będziecie mogli wrócić w trybie fabularnym jak i swobodnym. Oba tryby rozgrywają się tak samo, z tym że w swobodnym możecie dowolnie zmieniać postacie, co w niektórych miejscach jest wymagane, żeby wszystko odblokować.
 • Do eksplorowania otwartych map mocno zalecam odblokować sobie Boba Fett lub Jango Fett. Odkryjecie ich automatycznie, w miarę progresu fabuły. Mają odrzutowe plecaki, dzięki którym można nieco wydłużyć skok i szybciej dostać się w ciężko dostępne miejsca.

 

Krok po kroku:

KROK #1 – Ukończyć wszystkie epizody

Na początku skupcie się na przejściu wszystkich misji fabularnych. W grze mamy 9 epizodów, z czego każdy po 5 misji, co daje nam w sumie 45 misji do ukończenia. Każdy etap jest krótki i można go ukończyć przeważnie w przedziale od kilku do góra kilkunastu minut. Warto zacząć grę od Epizodu IV Nowa Nadzieja, ponieważ gdy dojdziecie do Epizodu VI Powrót Jedi, nauczycie się nowych umiejętności dla klasy Zbieracz / Scavenger, które są wymagane, aby dostać się do wszystkich miejsc, gdzie są ukryte znajdźki. W trakcie grania fabuły, będziecie również trafiać na otwarte mapy, gdzie możecie szybko pobiegnąć do kolejnego punktu fabuły, albo skupić się na zbieraniu klocków Kyber czy innych znajdziek jakie oferuje dana mapa. W trakcie fabuły odkryjecie również wszystkie planety i miejscówki na nich, które będziecie musieli i tak później odwiedzić wielokrotnie, aby zrobić 100%.

KROK #2 – Zdobyć minizestawy oraz wyzwania w misjach fabularnych

Wszystkie misje fabularne mają zawsze po 5 minizestawów oraz 3 wyzwania. Możecie je wcześniej sprawdzić w menu „Misje / Missions” po wykupieniu plotki (po ukończeniu gry przynajmniej raz powinniście mieć już wystarczającą ilość monet, aby nie martwić o wszelkie zakupy). Na mapie powinniście mieć zawsze zaznaczone minizestawy. W przypadku wyzwań, musicie je znać ponieważ mają różne wymagania (np. ukończyć etap w danym czasie, nie umrzeć, wykonać jakąś czynność, itd.), ale spora część z nich wpadnie Wam samoczynnie podczas normalnego grania. Ukończcie każdą misje i każdy epizod na 100% nim w ogóle ruszycie dalej.

KROK #3 – Czyścić otwarte mapy, zbierać klocki Kyber, robić misje na postacie, statki, itd.

Na każdej otwartej mapie macie określoną ilość klocków Kyber, postaci, statków oraz kart z danymi. Informacje o liczbie poszczególnych znajdziek możecie sprawdzić przed wybraniem miejscówki na mapie głównej czy robiąc pauzę. Klocki Kyber używacie do ulepszania postaci, także warto je zbierać, żeby móc jak najszybciej ulepszyć takie umiejętności jak Szybki Sprint (szybsze bieganie), Wykrywacz Kolekcjonerski (pokazuje bezpośrednio na ekranie wszelkie znajdźki), Przyciąganie Monet (żeby zbierać je znacznie szybciej). Warto również ulepszyć funkcję automatycznego rozwiązywania łamigłówek dla klas takich jak Bohaterowie, Złoczyńcy, Droidy Astromechaniczne oraz Droidy Protokolarne, dzięki czemu oszczędzicie sporo czasu. Co do postaci czy statków, wiele z nich ma dodatkowe wymagania, aby móc zacząć robić misje poboczne z nimi związane. Wszelkie wymagania możecie sprawdzić w menu „Misje / Missions” po wykupieniu odpowiedniej plotki. Przeważnie trzeba najpierw zrobić dostępną misję na innej planecie, żeby odblokowały się kolejne. Trofeum związane ze zdobyciem wszystkich postaci dostaniecie dopiero, gdy je odkryjecie i wszystkie kupicie, dlatego najlepiej robić to na samym końcu, gdy macie już masę monet. Poza tym nie pozostaje nic innego jak życzyć wytrwałości w czyszczeniu map, bo to zajmie Wam najwięcej godzin. 

 

Poradnik:

platyna Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…. / A long time ago in a galaxy far, far away….
Zbierz wszystkie trofea. / Collect all trophies

Platyna zajmuje około 80 godzin, ale są to godziny dobrze spędzone. Klimat Gwiezdnych Wojen oraz humor klocków Lego zostały tutaj świetnie połączone, przez co ta gra się nie nudzi. W dodatku nie ma nic pomijalnego, więc gracie tak jak to Wy macie ochotę.

 

braz Mroczne widmo / The Phantom Menace 20
Ukończ „Część I – Mroczne widmo”. / Complete ”Episode I – The Phantom Menace”

Trofeum fabularne za ukończenie Epizodu I – Mroczne Widmo, nie do pominięcia.

Informacje odnośnie wszelkich znajdziek w danej misji znajdziecie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”

 

braz Atak klonów / Attack of the Clones 20
Ukończ „Część II – Atak klonów”. / Complete ”Episode II – Attack of the Clones”

Trofeum fabularne za ukończenie Epizodu II – Atak Klonów, nie do pominięcia.

Informacje odnośnie wszelkich znajdziek w danej misji znajdziecie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”

 

braz Zemsta Sithów / Revenge of the Sith 20
Ukończ „Część III – Zemstę Sithów”. / Complete ”Episode III – Revenge of the Sith”

Trofeum fabularne za ukończenie Epizodu III – Zemsta Sithów, nie do pominięcia.

Informacje odnośnie wszelkich znajdziek w danej misji znajdziecie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”

 

braz Nowa nadzieja / A New Hope 20
Ukończ „Część IV – Nową nadzieję”. / Complete ”Episode IV – A New Hope”

Trofeum fabularne za ukończenie Epizodu IV – Nowa Nadzieja, nie do pominięcia.

Informacje odnośnie wszelkich znajdziek w danej misji znajdziecie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”

 

braz Imperium kontratakuje / The Empire Strikes Back 20
Ukończ „Część V – Imperium kontratakuje”. / Complete ”Episode V – The Empire Strikes Back”

Trofeum fabularne za ukończenie Epizodu V – Imperium kontraatakuje, nie do pominięcia.

Informacje odnośnie wszelkich znajdziek w danej misji znajdziecie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”

 

braz Powrót Jedi / Return of the Jedi 20
Ukończ „Część VI – Powrót Jedi”. / Complete ”Episode VI – Return of the Jedi”

Trofeum fabularne za ukończenie Epizodu VI – Powrót Jedi, nie do pominięcia.

Informacje odnośnie wszelkich znajdziek w danej misji znajdziecie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”

 

braz Przebudzenie Mocy / The Force Awakens 20
Ukończ „Część VII – Przebudzenie Mocy”. / Complete ”Episode VII – The Force Awakens”

Trofeum fabularne za ukończenie Epizodu VII – Przebudzenie Mocy, nie do pominięcia.

Informacje odnośnie wszelkich znajdziek w danej misji znajdziecie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”

 

braz Ostatni Jedi / The Last Jedi 20
Ukończ „Część VIII – Ostatniego Jedi”. / Complete ”Episode VIII – The Last Jedi”

Trofeum fabularne za ukończenie Epizodu VIII – Ostatni Jedi, nie do pominięcia.

Informacje odnośnie wszelkich znajdziek w danej misji znajdziecie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”

 

braz Skywalker. Odrodzenie / The Rise of Skywalker 20
Ukończ „Część IX – Skywalker. Odrodzenie”. / Complete ”Episode IX – The Rise of Skywalker”

Trofeum fabularne za ukończenie Epizodu IX – Skywalker. Odrodzenie, nie do pominięcia.

Informacje odnośnie wszelkich znajdziek w danej misji znajdziecie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”

 

zloto „To wszystko prawda” / ”It’s true… all of it” 100
Ukończ Sagę Skywalkerów. / Complete The Skywalker Saga

Dostaniecie automatycznie po ukończeniu wszystkich 9 części, nie do pominięcia.

 

braz Sektor Arkanis / The Arkanis Sector 15
Ukończ wszystkie wydarzenia na Geonosis i Tatooine. / Complete all events on Geonosis and Tatooine

Wydarzenia oznaczają zrobienie wszystkiego co jest tylko możliwe na danej planecie czy w przestrzeni kosmicznej. Związane są z tym klocki Kyber, postacie, statki, próby czy karty z danymi. Mówiąc krótko, musicie zrobić 100% w każdym miejscu. Wszystkie planety i znajdźki z nimi związane zostały opisane w kolejności alfabetycznej w trofeum: zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid”

Powyższe trofeum wymaga zrobienia 100% na planetach takich jak Tatooine oraz Geonosis.

braz Sektor Javin / Greater Javin 15
Ukończ wszystkie wydarzenia na Bespinie, Crait i Hoth. / Complete all events on Bespin, Crait and Hoth

Wydarzenia oznaczają zrobienie wszystkiego co jest tylko możliwe na danej planecie czy w przestrzeni kosmicznej. Związane są z tym klocki Kyber, postacie, statki, próby czy karty z danymi. Mówiąc krótko, musicie zrobić 100% w każdym miejscu. Wszystkie planety i znajdźki z nimi związane zostały opisane w kolejności alfabetycznej w trofeum: zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid”

Powyższe trofeum wymaga zrobienia 100% na planetach takich jak Bespin, Crait oraz Hoth.

 

braz Nowe terytoria / New Territories 15
Ukończ wszystkie wydarzenia na Cantonice, Yavinie 4 i Ajan Kloss. / Complete all events on Cantonica, Yavin 4 and Ajan Kloss

Wydarzenia oznaczają zrobienie wszystkiego co jest tylko możliwe na danej planecie czy w przestrzeni kosmicznej. Związane są z tym klocki Kyber, postacie, statki, próby czy karty z danymi. Mówiąc krótko, musicie zrobić 100% w każdym miejscu. Wszystkie planety i znajdźki z nimi związane zostały opisane w kolejności alfabetycznej w trofeum: zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid”

Powyższe trofeum wymaga zrobienia 100% na planetach takich jak Cantonica, Yavin 4 oraz Ajan Kloss.

 

braz Labirynt Rishi / Rishi Maze 15
Ukończ wszystkie wydarzenia na Kamino. / Complete all events on Kamino

Wydarzenia oznaczają zrobienie wszystkiego co jest tylko możliwe na danej planecie czy w przestrzeni kosmicznej. Związane są z tym klocki Kyber, postacie, statki, próby czy karty z danymi. Mówiąc krótko, musicie zrobić 100% w każdym miejscu. Wszystkie planety i znajdźki z nimi związane zostały opisane w kolejności alfabetycznej w trofeum: zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid”

Powyższe trofeum wymaga zrobienia 100% na planetach takich jak Kamino.

braz Centrum / The Interior 15
Ukończ wszystkie wydarzenia na Coruscant, Jakku i Takodanie. / Complete all events on Coruscant, Jakku and Takodana

Wydarzenia oznaczają zrobienie wszystkiego co jest tylko możliwe na danej planecie czy w przestrzeni kosmicznej. Związane są z tym klocki Kyber, postacie, statki, próby czy karty z danymi. Mówiąc krótko, musicie zrobić 100% w każdym miejscu. Wszystkie planety i znajdźki z nimi związane zostały opisane w kolejności alfabetycznej w trofeum: zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid”

Powyższe trofeum wymaga zrobienia 100% na planetach takich jak Coruscant, Jakku oraz Tokadana.

 

braz Klin / The Slice 15
Ukończ wszystkie wydarzenia na Kashyyyku i Kijimi. / Complete all events on Kashyyyk and Kijimi

Wydarzenia oznaczają zrobienie wszystkiego co jest tylko możliwe na danej planecie czy w przestrzeni kosmicznej. Związane są z tym klocki Kyber, postacie, statki, próby czy karty z danymi. Mówiąc krótko, musicie zrobić 100% w każdym miejscu. Wszystkie planety i znajdźki z nimi związane zostały opisane w kolejności alfabetycznej w trofeum: zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid”

Powyższe trofeum wymaga zrobienia 100% na planetach takich jak Kashyyyk oraz Kijimi.

 

braz Sektory Końcowe / Trailing Sectors 15
Ukończ wszystkie wydarzenia na D’Qar, Naboo i Pasaanie. / Complete all events on D’Qar, Naboo and Pasaana

Wydarzenia oznaczają zrobienie wszystkiego co jest tylko możliwe na danej planecie czy w przestrzeni kosmicznej. Związane są z tym klocki Kyber, postacie, statki, próby czy karty z danymi. Mówiąc krótko, musicie zrobić 100% w każdym miejscu. Wszystkie planety i znajdźki z nimi związane zostały opisane w kolejności alfabetycznej w trofeum: zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid”

Powyższe trofeum wymaga zrobienia 100% na planetach takich jak D’Qar, Naboo oraz Pasaana.

 

braz Nieznane Regiony / Unknown Regions 15
Ukończ wszystkie wydarzenia na Ahch-To, Endorze, Kef Bir i Exegolu. / Complete all events on Ahch-To, Endor, Kef Bir and Exegol

Wydarzenia oznaczają zrobienie wszystkiego co jest tylko możliwe na danej planecie czy w przestrzeni kosmicznej. Związane są z tym klocki Kyber, postacie, statki, próby czy karty z danymi. Mówiąc krótko, musicie zrobić 100% w każdym miejscu. Wszystkie planety i znajdźki z nimi związane zostały opisane w kolejności alfabetycznej w trofeum: zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid”

Powyższe trofeum wymaga zrobienia 100% na planetach takich jak Anch-To, Endor, Kef Bir oraz Exegol.

 

braz Zachodnie Rubieże / Western Reaches 15
Ukończ wszystkie wydarzenia na Dagobah, Mustafarze i Utapau. / Complete all events on Dagobah, Mustafar, Utapau

Wydarzenia oznaczają zrobienie wszystkiego co jest tylko możliwe na danej planecie czy w przestrzeni kosmicznej. Związane są z tym klocki Kyber, postacie, statki, próby czy karty z danymi. Mówiąc krótko, musicie zrobić 100% w każdym miejscu. Wszystkie planety i znajdźki z nimi związane zostały opisane w kolejności alfabetycznej w trofeum: zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid”

Powyższe trofeum wymaga zrobienia 100% na planetach takich jak Dagobah, Mustafar oraz Utapau.

 

braz „Myślisz, że jesteś jakimś Jedi?” / ”You think you’re some kind of Jedi?” 10
Zdobądź tytuł prawdziwego Jedi na jednym z poziomów. / Achieve True Jedi in a single level

Tytuł prawdziwego Jedi możecie zrobić tylko i wyłącznie w trakcie misji fabularnej po zebraniu odpowiedniej liczby monet. Zawsze są 3 poziomy, które trzeba przekroczyć, aby otrzymać nagrodę. W niektórych misjach jest to 30,000 monet, a w innych 100,000. Informacje odnośnie monet oraz innych znajdziek w przypadku misji fabularnych, znajdziecie w opisie trofeum srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”.

 

srebro „Teraz ja jestem mistrzem” / ”Now I am the Master” 20
Zdobądź tytuł prawdziwego Jedi na wszystkich poziomach. / Achieve True Jedi in every level

Tytuł prawdziwego Jedi możecie zrobić tylko i wyłącznie w trakcie misji fabularnej po zebraniu odpowiedniej liczby monet. Zawsze są 3 poziomy, które trzeba przekroczyć, aby otrzymać nagrodę. W niektórych misjach jest to 30,000 monet, a w innych 100,000. Informacje odnośnie monet oraz innych znajdziek w przypadku misji fabularnych, znajdziecie w opisie trofeum srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”.

 

braz „Imponujące, bardzo imponujące” / ”Impressive, most impressive” 10
Ukończ wszystkie wyzwania poziomu na jednym z nich. / Complete all 'Level Challenges’ in a single level

Informacje odnośnie tytułu prawdziwego Jedi, minizestawów oraz wyzwań w każdej misji, przeczytacie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”.

 

srebro „Treningu więcej nie potrzeba ci” / ”No more training, do you require” 20
Ukończ wszystkie wyzwania poziomów. / Complete all 'Level Challenges’

Informacje odnośnie tytułu prawdziwego Jedi, minizestawów oraz wyzwań w każdej misji, przeczytacie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”.

 

braz „Kolejny okaz do mojej kolekcji” / ”A fine addition to my collection” 10
Zbierz wszystkie minizestawy na jednym z poziomów. / Collect all Minikits in a single level

Informacje odnośnie tytułu prawdziwego Jedi, minizestawów oraz wyzwań w każdej misji, przeczytacie w opisie trofeum: srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”.

 

srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward” 20
Zbierz wszystkie minizestawy. / Collect all Minikits

W opisie tego trofeum zamieszczam wszystkie wymagania odnośnie tytułu prawdziwego Jedi, minizestawów oraz wyzwania poziomów, aby zdobyć 100% w każdej misji fabularnej. Zanim przystąpicie do tego pucharka, powinniście najpierw ukończyć wszystkie etapy oraz epizody, aby móc przechodzić je w trybie swobodnym (możliwa zmiana postaci w dowolnym momencie). Bez tego nie zrobicie 100% na wielu z nich, dlatego jeśli jeszcze nie ukończyliście wszystkich misji, zróbcie to! W trakcie zbierania, nie trzeba przechodzić etapów do końca, jeśli wcześniej zrobiliście już 100%, można wyjść wtedy do menu głównego i wybrać kolejną misję. Każda misja ma zawsze takie same wymagania i zebranie 6 klocków Kyber za poszczególne wymagania jest równoznaczne ze zrobieniem 100%. Trzeba ukończyć etap po raz pierwszy, zebrać odpowiednią liczbę monet (przeważnie od 30,000 do 100,000), zdobyć 5 minizestawów oraz wykonać 3 wyzwania poziomu. O ile zebranie monet czy zrobienie wyzwań nie powinno nikomu sprawić problemów z poniższymi opisami, tak odnośnie minizestawów stworzyłem filmiki dla każdego epizodu (5 misji), które znajdziecie poniżej.

Wszystkie misje fabularne na 100%:

Epizod I – Mroczne Widmo / Episode I – Phantom Menace

  1. Ktoś silniejszy / A Bigger Fish
   • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
   • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
   • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
   • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
    • Szaloności / Dis is Nutsen – wykonaj 3 uniki pod rząd przed atakami Opee – musicie być czujni i obserwować kiedy zacznie wykonywać atak. Pojawi się wtedy ikonka przycisku  lub , który musicie wcisnąć, żeby zrobić unik. Zróbcie tak 3 razy i wyzwanie zostanie zaliczone.
    • Z drogi, śledzie / Dodge every-fin – pokonaj morskiego zabójcę Opee, bez otrzymywania obrażeń – w trakcie uciekania róbcie regularnie uniki przyciskami oraz . Na ekranie będzie pojawiać się nawet informacja, żeby je wcisnąć. W międzyczasie cały czas strzelajcie, aby jak najszybciej go wykończyć.
    • Colo nosa mi to lata / Colo Snore Fish – wykonaj 3 uniki pod rząd przed atakami Colo – podobnie jak w pierwszym wyzwaniu, obserwujcie ekran, patrzcie kiedy pojawią się ikonki przycisków i róbcie uniki w odpowiednim momencie.
  2. Wyścig Boonta Classic / The Boonta Eve Classic
   • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
   • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
   • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
   • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
    • Wąchaj spaliny / Eat my Exhaust! – pokonaj rekord czasu ostatecznego okrążenia – niestety czas nigdzie nie jest podany, ale wyzwanie to wpada praktycznie za każdym razem, więc wystarczy zrobić czyste okrążenie bez obijania się.
    • To Skywalker! / It’s SKYWALKER! – użyj rampy serwisowej podczas 3 okrążenia – rampa serwisowa będzie po prawej stronie, zaraz przed lewym zakrętem w północnej części toru, na wzniesieniu, gdzie trzeba przejechać przez blokadę.
    • Niebezpieczna prędkość / Take over – użyj 3 platform dopalających podczas jednego okrążenia – platformy dopalające to te pola na ziemi, które dają znacznego kopa do prędkości. Musicie przejechać po 3 takich platformach w trakcie jednego okrążenia.
  3. Maul-y problem / Better Call Maul
   • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
   • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
   • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
   • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
    • Maule szanse / Complete Maul-ing – pokonaj Darth Maula w przeciągu 10 minut – musicie ukończyć etap w przeciągu 10 minut, czyli skupiacie się tylko i wyłącznie na nim, nie zajmujcie się innymi wyzwaniami czy minizestawami. Gońce go cały czas i walczycie z nim najszybciej jak to możliwe. 10 minut to bardzo dużo czasu, ale można się zapomnieć.
    • Eli-moc-nacja / Forced Out – zepchnij z kładki 5 droidów, używając mocy – musicie zepchnąć 5 droidów w przepaść używając mocy odepchnięcia pod przyciskiem . Ustawcie się tak, żeby po zepchnięciu poleciały na dół, najlepiej gdzieś z boku, jeśli wylądują na kładce to nie zostaną zaliczone. Zajęło mi to kilka prób, ponieważ albo umierały zbyt szybko, albo nie trafiały w przepaść.
    • Czy to ustawione? / Odds Stacked in Your Favour – użyj Mocy, żeby znaleźć inną drogę przez elektryczne zagrożenie – w pewnym momencie pogoni za Darth Maulem, rozwali most i pojawi się duża wyrwa (chodzi o drugą wyrwę, nie tą pierwszą, kiedy skaczecie po słupkach). Normalnie powinniście iść do winy i zeskoczyć z góry na niego, jednak do wyzwania musicie użyć pobliskich skrzynek i ułożyć je tak, żeby móc przeskoczyć na drugą stronę. Skrzynki będą na małym wózku towarowym, który unosi się obok mostu.
  4. Gunganie na gigancie / Outmanned But Not Out-Gungan-ed
   • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
   • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
   • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
   • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
    • Buma i nima! / Booma Shakalaka – zniszczy wszystkie czołgi poduszkowe AAT-1 – w pewnym momencie misji, przejmiecie władzę nad wyrzutnią i będziecie musieli rozwalić odpowiednią liczbę czołgów oraz droidów. Skupcie się najpierw na samych czołgach i rozwalcie wszystkie zanim przejdziecie do droidów.
    • Nie trać głowy! / Don’t Lose Your Head! – odstrzel głowy 3 droidom bojowym – będziecie to mogli zrobić na samym początku, gdy jesteście jeszcze w kopule. W pewnym momencie zaczną przybiegać droidy, a Wy musicie odstrzelić im głowy. Celujcie idealnie w głowę, tak żeby odpadła, a droid jeszcze żył.
    • Au-auć! / Ouch Time! – zniszcz 300 droidów bojowych jedną bumą – wyzwanie robicie w tym samym momencie co pierwsze, kiedy przejmiecie wodze nad wyrzutnią. Musicie celować w sam środek skupisk droidów, aby ubijać ich jak najwięcej. Niestety przelicznik w grze jest zupełnie inny, więc nie sugerujcie się tym co podaje Wam gra, tylko rzucajcie bombami, aby rozwalać jak najwięcej droidów. Wyzwanie zawsze wpada przy normalnej grze, także bez problemu go zrobicie.
  5. To dopiero wyścigi / Now This is Podracing
   • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
   • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
   • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
   • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
    • Wysępione / Prodigy – zestrzel 3 droid-sępy w 5 sekund – przeciwnicy ci latają tam cały czas, więc skupcie się po prostu na zestrzeleniu 3 statków w przeciągu 5 sekund.
    • Korkociąg, fajna sztuczka! / Spinning… That’s a Good Trick! – wykonaj 3 korkociągi gwiezdnym myśliwcem z Naboo, żeby uniknąć wrogich celowników – korkociąg robicie poprzez wciśnięcie przycisków lub . Poczekajcie aż na Waszym myśliwcu pojawi się czerwony celownik, które będzie się zwężać z kolejnymi sekundami. Poczekajcie chwilę i zróbcie korkociąg, aby mu uciec. Czasami gra nie zalicza manewru, pomimo odpowiedniego wykonania, dlatego próbujcie aż do skutku. Niekiedy zalicza również, gdy zrobicie beczkę wciskając oba przyciski jednocześnie.
    • Jupiiii! / Yippeee! – zniszcz statek dowodzenia droidami unikając pokonania – mówiąc krótko, musicie ukończyć etap bez śmierci.

 

Filmik z wszystkimi minizestawami z Epizodu I Mroczne Widmo:

Epizod II – Atak klonów / Attack of the clones

 1. Zam-ieszanie z Wesell / A Wrestle with Wesell
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Mądry Jedi po szkodzie / Jedi Need insurance – spowoduj uszkodzenia warte 70,000 monet – rozwalajcie wszystko co się da, strzelajcie w każdą możliwą strukturę, która zbudowana jest z klocków.
   • Najlepszy pilot w galaktyce / Best Pilot in the Galaxy – pokonaj Zam Wesell bez uderzenia w żaden budynek – rozwalić się tutaj jest dość trudno, nawet podczas lotu między budynkami, miejsca jest naprawdę sporo.
   • To jest skrót / This is a Shortcut – w 4 minuty dokończ pościg za Zam Wesell – ukończcie pościg w 4 minuty, nie marnujcie czasu na robienie znajdziek, cały czas lećcie za nią.
 2. Łowy na Jango / A Hunt for Jango
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Zrób beczkę! / Do an Aileron Roll! – 3 razy wykonaj beczkę, aby uniknąć rakiet samonaprowadzających, które namierzają twój statek – beczkę robicie wciskając jednocześnie przyciski oraz . Nie rozwalajcie za szybko jego statku, latajcie najpierw za nim i czekajcie aż wystrzeli rakietę i zacznie się naprowadzanie. Zróbcie tak 3 razy i wyzwanie powinno wpaść. Wielu ludzi ma jednak problem z tym i podobno wyzwanie wpada, gdy zrobi się zwykłe uniki korkociągiem w lewo lub prawo.
   • Pełne doładowanie / Charged Up – ukończ poziom unikając uderzenia z ładunkiem sejsmicznym – Jango będzie wypuszczał co jakiś czas ładunek, który będzie wybuchał i wypuszczał niebieską falę. Wystarczy trzymać dystans od takiego pocisku i nic Wam się nie stanie. Kilka razy zostaniecie porażeni prądem w trakcie misji, ale to nie ma wpływu na wyzwanie.
   • Latanie jest dla droidów / Flyind is for Droids – przeleć przez tunel w największej asteroidzie unikając rozbicia się – do momentu aż nie przelecicie przez żółte pole, które kontynuuje pościg, możecie latać po okolicy ile czasu tylko chcecie. Wlećcie w największą asteroidę i przelećcie przez nią bez niszczenia statku.
 3. Fanaberie w fabryce droidów / Droid Factory Frenzy
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Co ma wisieć, nie utonie / No Hanging Around – znajdź sposób na uratowanie Padme w ciągu 30 sekund – pod koniec misji, Padme wpadnie do kotła. Musicie szybko zmienić postać na R2-D2 i dojechać do panelu na końcu taśmy, który opuści kocioł.
   • Umysły kontrolowane / Mind Control Drone – zwróć Geonozyjczyków przeciwko sobie, używając sztuczek Jedi – Geonozyjczycy to te stworzenia ze skrzydłami. W trakcie całej misji będą raptem 2-3 miejsca, gdzie będzie ich więcej. Jak tylko zobaczycie grupkę, zmieńcie postać na Jedi, przytrzymajcie na którymś z nich i wybierzcie Panikę. Powinni zacząć z nim walczyć. Jeśli nie zadziała, spróbujcie przejąć nad nim kontrolę i samemu zaatakować innego Geonozyjczyka.
   • Górą nad zagrożeniem / Zipping Past Danger – znajdź skrót nad taśmociągiem – na początku etapu, będziecie szli wzdłuż taśmociągu, gdzie kamera będzie z boku (jak w starych platformówkach) i musicie uważać na zgniatarki. Na ostatnią zgniatarkę musicie wskoczyć i wspiąć się do góry po drążkach. Na górze będzie linka, po której zjedziecie i dostaniecie wyzwanie. Można się spokojnie wrócić nawet jak przegapicie ten moment.
 4. Panika na Petranaki / Petranaki Panic
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet (30,000) – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • To wszystko w ich głowach / In Their Heads! – użyj mocy, tak aby Nexu, Reek albo Acklay zadał obrażenia innym ze stworzeń – wybierzcie postać Jedi i przytrzymajcie  na jednym ze zwierzaków, które mają duże paski zdrowia na górze ekranu. Po przejęciu kontroli nad nim, zaatakujcie innego zwierzaka na arenie.
   • Awantura na arenie / Rumble in the Arena – zdepcz 20 droidów jadąc na Reeku – w drugiej części walki, gdy na arenie pojawi się masa droidów, pod ścianą będzie stał Reek (coś w rodzaju nosorożca). Wystarczy na niego wsiąść i jeździć po droidach aż nie wpadnie wyzwanie.
   • Jak bumerang / Re-gifted – użyj mocy, aby trafić wroga jedną z rakiet Jango – w drugiej części walki, będziecie walczyć z Jango Fettem. Obserwujcie go i nie atakujcie, co jakiś czas będzie wypuszczał rakietę w Waszym kierunku. Musicie ją szybko złapać przytrzymując , następnie wycelować w innego wroga na arenie i wcisnąć .
 5. Bitwa Jedi / The Battle of the Jedi
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Ciemna strona / The Dark Side – w 5 minut dotrzyj do Dooku – możecie nie zdążyć podążając główną ścieżką. Jak tylko otworzycie pierwszą bramę w tej misji, traficie do dużego pomieszczenia z mostem. Po lewej stronie będzie panel dla droidów astromechanicznych, dzięki któremu opuścicie klapy i będzie można przejść na drugą stronę. Będzie tam ściana, którą można rozwalić przy pomocy Jedi. Za ścianą przejdziecie od razu do walki z Dooku.
   • Odstraszacz owadów / Bug Zapper – zbuduj elektryczną pułapkę na muchy, aby pozbyć się geonozyjskich wojowników z okolic jaskini – gdy będziecie w ciemnej jaskini, pod koniec traficie na dużą bramę. Będziecie mieć możliwość zbudowania dwóch rzeczy. Wybierzcie elektryczną pułapkę, dzięki której dostaniecie wyzwanie.
   • Mocni tylko w gębie / Forcing Them Out – użyj mocy, żeby pokonać geonozyjskiego wojownika i droida bojowego – na geonozyjskich wojowników będziecie trafiać dość często w tej misji, jednak droidy znajdują się tylko w jednym miejscu. Gdy otworzycie pierwsze drzwi w trakcie misji, traficie do dużego pomieszczenia z mostem. Po lewej stronie będzie panel dla droidów astromechanicznych, a po drugiej drążki. Przejdźccie za pomocą drążków na drugą stronę pomieszczenia i będą tam produkowane droidy. Użyjcie mocy, aby pokonać jednego i drugiego przeciwnika (np. przytrzymanie pod i rzucenie na ).

 

Filmik z wszystkimi minizestawami z Epizodu II Atak klonów:

 

Epizod III – Zemsta Sithów / Revenge of the Sith

 1. Chwile z hrabią / Out for the Count 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Wieżyczka wsparcia / Beep Boop Backup – aktywuj przyjazdnego droida wieżyczkę – etap jest dość zagmatwany, jednak w jednym pomieszczeń będzie panel dla droidów protokolarnych. Będziecie tam mogli przejąć kontrolę nad droidem wieżyczką.
   • Wojna cywilna / Civil War – pokonaj wrogiego droida, używając takiego samego modelu – gdy przejmiecie kontrolę nad droidem wieżyczką z wyzwania powyżej, użyjcie go, aby zniszczyć innego droida na mapie.
   • Uwaga, mokra podłoga! / Wet Floor! – pokonaj droidekę jak prawdziwy łotr – by zrobić to wyzwanie będziecie musieli użyć Łotra. W jednym z korytarzy jest rozlana woda na podłodze i będą tam też droideki (te droidy co mają osłonę). Musicie wykorzystać umiejętność łotra, żeby strzelił w podświetlony na fioletowo panel i poraził prądem droidy stojące w wodzie.
 2. Barbarzyństwo / So Uncivilised  
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Atak droidów / Attack of the Droids – pokonaj 5 droidów bojowych, 4 magna guardy i 5 superdroidów bojowych, ani razu nie ginąc – w trakcie walki z Grevousem, będziecie co jakiś czas walczyć z grupkami przeciwników. Eliminujcie wszystkich (nie ma znaczenia jaką postacią) i uważajcie aby nie zginąć. Gdy będziecie go gonić po górnych poziomach, zwiedzajcie każdy balkon do końca, bo tam też stoją droidy.
   • Niecna napaść / Sneak Attack – podczas gdy Grevous czeka na górze, weź go z zaskoczenia, atakując ze ścieżki dla łowców nagród – wyzwanie to zrobicie tylko w trybie swobodnym, ponieważ będziecie musieli zmienić postać na Łowcę Nagród. W trakcie misji, traficie na samą górę, gdzie Grevous rozwali mostek i będziecie mieć opcje przebiegnięcia po ścianie, albo po wąskiej kładce. Musicie się wrócić, zejść na sam dół, po czym z drugiej strony wejść na górę i rozwalić złotą blokadę drabinki przy użyciu Łowcy Nagród. Wyzwanie dostaniecie jak tylko wejdziecie na mostek, za plecami Grevousa.
   • Podwójne barbarzyństwo / Very Uncivilised – pokonaj 2 magna guardy używając blastera – magna guardy to te droidy z pelerynami oraz prądowymi kijami. Zniszczcie je jakąkolwiek postacią, która może strzelać.
 3. Atak droidów na wookieech / Droid Attack on the Wookiees 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Mocny wpływ / Force Influence – pokonaj wrogiego klona jako inny klon pod wpływem mocy – jako Jedi, musicie przejąć kontrolę nad jednym z klonów i przy jego użyciu zniszczyć innego klona.
   • Stały klient / Frequent Flyer – dotrzyj do kapsuły ratunkowej korzystając z alternatywnej trasy – gdy zjedziecie po lince na dół, będzie przed Wami duże drzewo. Będziecie mogli wybudować urządzenie, które je zwali, albo windę. Robicie windę i idziecie cały czas trasą, która prowadzi skałami u góry. Wyzwanie dostaniecie jak dojdziecie w pobliże kapsuły.
   • Strachy na Kashyyyk / Kashyyyk-a-boo! – użyj AT-RT, aby pokonać 3 żołnierzy-klonów i wrogiego AT-RT – AT-RT to te duże łaziki, które będą stały na mapie. Jeśli steruje nim akurat jakiś inny klon, zabijcie go i przejmijcie kontrolę nad łazikiem. Musicie zlikwidować 3 przeciwników oraz inny łazik.
 4. Starcie w senacie / Senate Showdown 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Operacja „Olśnienie” / Dazzling Display – użyj świateł, aby oślepić Palpatine’a – by to zrobić będziecie potrzebować ŁotraGdy Palpatine będzie stał otumaniony na środku areny (po odbiciu jego ataku prądowego), użyjcie łotra, aby strzelić w panel na ścianie, który prowadzi od lampy. Ta powinna się odwrócić i go oślepić. Macie 2 lampy na arenie, czyli 2 szanse, aby to zrobić.
   • Głowa do góry / Heads up – zrzuć droida na głowę Palpatine’a – gdy Palpatine będzie stał na środku areny, użyjcie Jedi, aby otworzyć właz nad jego głową. Spadnie na niego droid i dostaniecie wyzwanie.
   • Zwrot do władcy / Return to Senator – przerwij błyskawicowy atak z obrotu Palpatine’a, odbijając błyskawicę w jego kierunku – gdy zacznie się obrotowy atak błyskawicowy, użyjcie postaci z mieczem świetlnym, a następnie wciśnijcie , które zablokuje i odbije prąd w jego stronę.
 5. Przewaga wysokości / High Ground 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Niech je ciasto! / Let Him Eat Cake! – użyj mocy, aby rzucić w Anakina wózkiem z ciastem – zaraz na samym początku, gdy będziecie walczyć z Anakinem, w pobliżu będzie wózek z ciastkami. Wciśnijcie , aby go złapać, a następnie , żeby rzucić nim w niego. Macie tylko jedną szansę, jak nie traficie to trzeba będzie powtarzać.
   • Skrad-ani-e / Sneaking In – dotrzyj do Anakina korzystając z alternatywnej trasy – po walce będziecie gonić Anakina, przed jedną z kolejnych bram, będzie wąska kładka po prawej stronie. Udajcie się nią, a następnie podążajcie trasą do samego końca.
   • Cieplej, gorąco / Wider Awareness – użyj kanałów wentylacyjnych z parą, aby zadań obrażenia Anakinowi – jak tylko zaczniecie misję, Anakin będzie stał na kanale wentylacyjnym. Szybko zmieńcie postać na R2-D2 i podjedźcie do panelu, który znajduje się obok tego kanału.

Filmik z wszystkimi minizestawami z Epizodu III Zemsta Sithów:

 

Epizod IV – Nowa Nadzieja / A New Hope

 1. Ambasadorze, to abordaż / Boarding Party 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Czasem sam siebie zadziwiam / Sometimes I Amaze Myself – pokonaj wroga, używając wybuchowego kanistra – wybuchowe beczki mają zawsze kolor czerwony. Gdy tylko zobaczycie taką obok grupki, przeciwników, strzelcie w nią. Do wyzwania działa też strzelenie w gaśnicę, która jest przyczepiona do ściany i również ma kolor czerwony.
   • Sugeruję nową strategię / I Suggest a New Strategy – pokonaj szturmowca, używając jego własnej broni – w pewnym momencie misji, będziecie musieli użyć C-3PO przy panelu dla droidów protokolarnych. Będziecie tam mieć opcję przejęcia kontroli nad wieżyczką. Za jej pomocą zestrzelcie kilku przeciwników.
   • Podróż w próżnię / Vacuumed Up – wyrzuć szturmowców w kosmos – w trakcie misji, dojdziecie do miejsca, gdzie będą 2 korytarze i możliwość zbudowania gaśnicy lub działka. Musicie zbudować gaśnicę, aby ugasić dojście do prawego korytarza. Idziecie nim do samego końca i będzie tam panel na otwarcie śluzy. Jeśli wcześniej zabijecie wszystkich w lewym korytarzu, wyzwanie nie zadziała.
 2. Sterta złomu / Hunk of Junk 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Łotr nad łotry / Absolute Scoundrel – wykorzystaj otoczenie na swoją korzyść, aby pokonać szturmowców – musicie użyć Łotra do tego wyzwania. Nad jedną z grup przeciwników, będzie rusztowanie, które będziecie mogli rozwalić przy pomocy łotra.
   • Nie chojrakuj! / Don’t Get Cocky! – pokonaj 3 szturmowców używając ukrytych wieżyczek – użyjcie robota GNK (ten brązowy prostokąt z nogami), aby wejść w nim na panel, który znajduje się przed Sokołem Milenium. Gdy to zrobicie, wysuną się wieżyczki, które będą automatycznie strzelać w przeciwników. Poczekajcie aż rozwalą przynajmniej 3 szturmowców.
   • Chewie, zabierz nas stąd! / Chewie, Get Us Out of Here! – znajdź różne sposoby na zablokowanie posiłków szturmowców – na arenie będziecie mieć wiele pułapek, które można zastawić na szturmowców. Przy bramach, z których będą wychodzić, można zbudować elektryczną pułapkę, przy innych można je zablokować przy pomocy R2-D2, na górze areny również znajdziecie panel dla R2-D2, który zablokuje im bramy. Rozwalajcie wszystko w pobliżu bram i blokujecie je jeśli tylko jest to możliwe.
 3. Oca-lei-nie / Best Leia’d Plans 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Strasznie nudna rozmowa / Boring Conversation Anyway – zniszcz panel konsoli, aby przerwać komunikację z kapitanem imperium – gdy wyjedziecie windą na samą górę, traficie do pokoju kontrolnego. Na środku będzie panel, przez który nadaje kapitan. Musicie go rozwalić w trakcie jego nadawania.
   • Drobna awaria broni / Slight Weapons Malfunction – pozbądź się strażników bloku więziennego jak prawdziwy łotr – będziecie potrzebować Łotra, aby zrobić to wyzwanie. Gdy traficie windą na samą górę, do pokoju kontrolnego, będziecie mogli wyeliminować część przeciwników strzelając w podświetlony na fioletowo panel, przy użyciu łotra.
   • Bez broni, ale nie bezbronni / Your Weapon, You Will Not Need It – przedostań się przez pierwsze piętro unikając wykrycia – najlepiej zrobić to w trybie fabularnym, a nie swobodnym. Zaczynacie jako Luke i Han przebrani za szturmowców. Biegnijcie po prostu do celu i nie strzelajcie w nikogo. W pokoju telewizyjnym, możecie strzelić w wózek, aby go rozwalić i zbudować kukłę do zadania. Następnie udajcie się prosto do windy i wyzwanie wpadnie.
 4. Też mi ratunek / This is Some Rescue 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • W dziesiątkę / Bullseye – znajdź bardziej barbarzyński sposób na udzielenie pomocy Luke’owi i Lei – w pewnym momencie misji, będziecie musieli otworzyć drzwi Lei oraz Luke’owi. By otrzymać wyzwanie, musicie je otworzyć strzelając w przycisk, które znajduje się nad drzwiami.
   • Na szczęście / For Luck – znajdź alternatywną metodę przedostania się przez szczelinę, aby uciec przed szturmowcami – do zrobienia tego wyzwania będziecie potrzebować Łowcy Nagród. W pewnym momencie traficie na drzwi, które mają złote blokady (te w nieco późniejszym etapie). Rozwalcie je przy użyciu Łowcy i idźcie dalej tą ścieżką, aby otrzymać wyzwanie.
   • Edycja Specjalna / Special Edition – znajdź ukryte pomieszczenie w Gwieździe Śmierci – podobnie jak wyżej, będzie potrzebować Łowcy Nagród, aby to zrobić. Do misji będziecie musieli zdobyć kartę do czytnika, posiada ją jeden ze strażników. Za jego plecami będą drzwi ze złotymi blokadami, które musicie rozwalić przy pomocy Łowcy. Wejdźcie do środka i gotowe.
 5. Trzymaj się celu / Stay on Target 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Sprytne szybowanie / Clever Flying – użyj manewru pętli, aby 3 razy wymknąć się systemom celowniczym Dartha Vadera – w pewnym momencie misji, traficie na dużą arenę, gdzie będziecie musieli zniszczyć kilka wież przy użyciu torped. Będzie tam również latać Darth Vader w swoim myśliwcu. Latajcie po tym obszarze i czekajcie aż zostaniecie namierzeni, następnie wciśnijcie przyciski  oraz , aby zrobić unik pętlą/beczką. Czasami działa robienie uniku korkociągiem w lewo lub prawo.
   • Mam nadzieję, że to ubezpieczyli / Hope That’s Insured – zniszcz 10 wieżyczek podczas lotu korytarzem – wieżyczki będą osadzone na lewej i prawej ścianie, także bądźcie czujni. Jak tylko zobaczycie celowniki na ścianach, od razu w nie strzelajcie, nie przejmujcie się innymi myśliwcami.
   • Tego się nie wyklepie… / That’s Not Going to Buff Out… – spowoduj poważnie uszkodzenia w statku Dartha Vadera – gdy traficie na dużą arenę, gdzie musicie niszczyć wieże torpedami, będzie tam latał również Darth Vader. Latajcie za nim i zadawajcie mu obrażenia do momentu, aż nie wpadnie Wam wyzwanie.

 

Filmik z wszystkimi minizestawami z Epizodu IV Nowa Nadzieja:

 

Epizod V – Imperium kontratakuje / Empire Strikes Back

 1. Solo w śniegu / Hoth and Cold 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Unikać droida! / Avoid the Droid  – zestrzel z powietrza 5 probotów, unikając zauważenia przez nie – na terenie całej mapy będą latać czarne droidy. Musicie je zestrzelić nim zdążą Was zauważyć.
   • Żaden problem / Not a Probe-lem – zestrzel z powietrza 1 probota. unikajać zauważenia przez niego – wpadnie automatycznie przy robieniu wyzwania powyżej.
   • Stylowa droga w dół / Stylish Way Down – znajdź i użyj wszystkich 5 lin do zjeżdżania – w trakcie całej misji jest tylko 5 lin i można 2 pominąć. Na samym początku, gdy pójdziecie do pierwszej wieży satelitarnej, będą tam w sumie 3 liny (jedna z wieży, dwie w pobliżu). Koniecznie zaliczcie tutaj 3 liny. Kolejne 2 liny będą przy kolejnych wieżach i nie da się ich pominąć.
 2. Szturm na bazę Echo / Assault on Echo Base 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • AT-ATrik / AT-ATrick – przeleć między nogami AT-AT – AT-AT to te duże kroczące maszyny z 4 nogami. Musicie przelecieć między nimi, gdy tylko będziecie mieć okazje. W trakcie całej misji pojawią się 4 takie maszyny, więc szans będziecie mieć dużo.
   • Szpanerstwo! / Show Off! – doprowadź do potknięcia AT-AT bez przerywania linki holowniczej – każdego AT-AT będziecie powalać w ten sam sposób, czyli okręcając linkę wokół jego nóg. W trakcie okręcania, będziecie musieli przelatywać przez okręgi. Jeśli ominiecie 3 okręgi, linka się zerwie.
   • Eskadro Łotrów, formacja! / Rogue Squadron, Form Up! – ukończ poziom bez żadnej porażki – jak sam opis mówi, musicie ukończyć misję bez rozwalenia swojego statku.
 3. Nic mi nie mów o szansach / Never Tell Me the Odds 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Wymijanie astreoid / Asteroid Evasion – unikaj kontaktu z asteroidami podczas pościgu wśród nich – gdy wlecicie w pole asteroid, nie możecie uderzyć w żadną z nich. Część da się rozwalić z daleka, a część nie. Bądźcie czujni i uważajcie na nie.
   • Protonowa potęga / Proton Power – zniszcz 5 myśliwców TIE, używając torped protonowych – w pewnym momencie misji, będziecie musieli zniszczyć wieżyczki na niszczycielu przy użyciu torped. Pojawią się wtedy też myśliwce, które zostawiają za sobą różowy ślad i po rozwaleniu ich uzupełnicie torpedy. Teraz wystarczy tylko namierzyć 5 myśliwców, wcisnąć , aby wypuścić torpedę.
   • Manewry wymijające! / Take Evasive Action! – ukończ starcie z niszczycielem gwiezdnym, unikając zniszczenia – na początku misji będziecie musieli zniszczyć niszczyciel. Zróbcie to bez rozwalania własnego statku.
 4. Stacja hibernacja / Hibernation Station 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Chcesz wykonać ten ruch? / You want to make that move? – zbuduj coś, co odwróci uwagę szturmowców – w jednym z korytarzy, będą dwa duże wózki, które musicie rozwalić. Będziecie mogli wybudować z ich klocków 3 różne odwracacze uwagi. Zbuduj cokolwiek, aby zaliczyć wyzwanie.
   • A cóż my tu mamy? / Hello, What Have We Here? – odkryj i złup imperialną skrytkę z bronią jako rebeliant w przebraniu – pod koniec etapu, gdy zacznie wpadać pomarańczowa poświata przez okna, po lewej stronie, pod jednym z okien będzie czerwona skrytka z bronią. Można ją otworzyć tylko i wyłącznie klasą Złoczyńcy. Możecie to zrobić przebierając się za jednego, gdy wylatują z nich ubrania, albo w trybie swobodnym, gdzie można zmieniać postacie.
   • Niespodzianka! / Surprise! – aktywuj tajny system obronny na lądowisku – w ostatnim etapie misji, będziecie odpierać ataki szturmowców na lotnisku. W pobliżu kręcą się roboty GNK (brązowe kostki z nogami). Wsiądźcie na jednego i użyjcie go przy panelu w podłodze, dzięki czemu wysunie się wieżyczka obronna. Użyjcie jej do zlikwidowania kilku przeciwników.
 5. Objawienie / Revelations!
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Mocne miotanie / Force Feedback – użyj mocy, aby rzucić 3 różnymi obiektami w Dartha Vadera – w trakcie misji, dojdzie do konfrontacji Luke’a z Vaderem. Będzie on podnosił rzeczy, aby rzucić nimi w Luke’a. Musicie szybko zabierać mu te rzeczy wciskając , a następnie celując w niego naciskacie przycisk . W trakcie normalnej walki też możecie podnosić różne rzeczy i rzucać w niego.
   • Bardzo imponujące / Most Impressive – ukończ poziom w mniej niż 10 minut – skupcie się tylko i wyłącznie na celu misji, czyli walka z Vaderem i pogoń za nim. Pamiętajcie, że w pokoju, gdzie musicie go szukać, idźcie od razu do korytarza po lewej stronie. Pod koniec misji również będziecie go szukać otwierając drzwi, będzie za ostatnimi po prawej stronie.
   • Zabawa w chowanego / Ugnaught-y – znajdź wszystkie ukyte na poziomie ugnaughty – pod koniec misji, gdy będziecie szukać wadera za jednymi z drzwi, otwórzcie najpierw to po lewej stronie korytarza. Za jednymi z nich będą ughnaughty.

Filmik z wszystkimi minizestawami z Epizodu V Imperium kontratakuje:

 

Epizod VI – Powrót Jedi / Return of the Jedi

 1. Plan, żeby uratowany został Han / Plan to Save Han 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Nie zepsuj naszej przykrywki / Don’t Blow Our Cover – ukończ obszar z Leią i Chewbacką, nie powodując żadnych problemów – najlepiej robić to wyzwanie w trybie fabuły. Najpierw idźcie korytarzem po prawej stronie, aby ominąć blokadę. Następnie otwórzcie sobie drzwi i obniżcie most, żeby iść dalej. Gdy wyjedzie 2 strażników z wózkiem, nie strzelajcie w nich! Po prawej stronie będzie pomieszczenie z celami. Użyjcie Chewbacki, aby jako łotr strzelił w jeden z paneli podświetlony na fioletowo. Więźniowie uciekną, a strażnicy pogonią za nimi, a Wy będziecie mogli rozwalić wózek, zrobić drążki do otwarcia drzwi i zaliczyć wyzwanie.
   • Dzieje droidów / Learn the Droids’ Fate – odkryj, co stało się z R2-D2 i C-3PO w pałacu Jabby – wyzwanie zrobicie w trybie swobodnym, w momencie gdy 2 strażników wyjeżdża wózkiem przed bramą. Obok będzie panel dla droida protokolarnego, którym otworzycie drzwi (musicie znać wcześniej hasło, które odkryjecie przy panelu na początku misji, obok blokady). Po otwarciu drzwi włączy się krótka cut-scenka i zaliczycie wyzwanie.
   • Ranko-ntuzja / Rancor-cussion – podnieś 5 obiektów przy użyciu mocy i rzuć nimi w rankora – w trakcie walki z rankorem, na podłodze będzie leżeć sporo przedmiotów. Podnieście je przy pomocy mocy, a następnie rzućcie nimi w niego.
 2. Copa-Khetanna / The Copa-Khetanna
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Boba? Bez obaw! / Boba Fett? No Sweat! – zniszcz jedną z rakiet Boby Fetta, kiedy wciąż będzie w powietrzu – w pewnym momencie walki z Bobą, wyleci poza obszar statku. Poczekajcie aż wypuści rakietę w Waszą stronę i zestrzelcie ją.
   • A tobie jak się podobało? / How do YOU Like it? – traf Bobę Fetta odbitym pociskiem – na samym początku walki, wybierzcie postać z mieczem świetlnym, następnie wciśnijcie , aby blokować ataki. Gdy będzie w Was strzelał, postać będzie odbijać pociski. Poczekajcie aż jeden w niego trafi.
   • Ryzykowny rzut / Trick Shot – traf Bobę Fetta rzuconym mieczem świetlnym, kiedy będzie w powietrzu – w trakcie walki, gdy Boba wyleci poza obszar statku, użyjcie postaci z mieczem świetlnym i rzućcie nim w niego, gdy będzie latał.
 3. Koniec Endor-ogi / Endor the Line 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Tego uniknij! / Dodge This! – przeleć między nogami AT-AT – AT-AT to te duże maszyny kroczące z 4 nogami. W trakcie pościgu, pojawią się kilka razy na Waszej trasie. Przelećcie miedzy nogami, aby zaliczyć wyzwanie.
   • Napięcia wewnętrzne / In-Fighting – użyj sztuczek Jedi, aby skłonić zwiadowców do walki między sobą – na samym początku będziecie walczyć z grupką zwiadowców. Użyjcie postaci Jedi i przytrzymajcie na jednym z nich i użyjcie Paniki. Jeśli nie zadziała to przejmijcie kontrolę nad którymś i strzelajcie w zwiadowców.
   • Nigdzie nie jest bezpiecznie / No Safe Place – zadaj zwiadowcom obrażenia, przeładowując generator – na samym początku misji, po prawej stronie będzie skrzynka z niebieskim generatorem. Rozwalcie ją, gdy w pobliżu będzie jeden ze zwiadowców.
 4. Obrona Chewbacki / The Chewbacca Defence 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Kamień na kamieniu / Ewok and Roll – zestrzel obluzowane kamienie przy pomocy AT-ST, aby pokonać szturmowców – gdy w trakcie misji przejmiecie kontrolę nad łazikiem, po prawej stronie będą kamienie, które można zestrzelić i stoczą się szturmowców.
   • Kolekcja hełmów / Helmet Drum Collection – traf szturmowców 3 razy w głowy w pierwszej sekcji strzelania zza osłony – schowajcie się za osłoną (podbiegnijcie tylko do niej) i celujcie szturmowcom w głowy, aby spadły im hełmy.
   • Podcięcie / Sweep the Legs – aktywuj przeciwko AT-ST pułapkę z konara drzewa – w pewnym momencie misji będziecie mieć 2 ścieżki do wyboru. Musicie wybrać tą po prawej, wzdłuż drewnianego mostu. W dalszym etapie będzie łazik AT-ST, a obok niego pułapka z drzewa. Strzelcie w tę pułapkę, aby ją aktywować.
 5. Wypełnij swe przeznaczenie / Fulfil Your Destiny
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Nie będę walczyć, ojcze / I Will Not Fight You, Father – przemknij się obok Vadera, unikając wykrycia – po pierwszym starcie, traficie pod platformę, gdzie Vader będzie Was szukać. Ukrywajcie się za filarami i uważajcie, żeby Was nie zauważył.
   • Daj nienawiści się opanować / Let the Hate Flow Through You – zadaj obrażenia jednemu ze strażników zwabiając go w zasięg ataku Palpatine’a – gdy będziecie już walczyć u boku Vadera, Palpatine co jakiś czas będzie robić atak w miejsce, w którym akurat się znajdujecie. Na podłodze pojawi się czerwony okrąg, w który musicie zwabić jednego z czerwonych strażników.
   • Nie ma żadnego konfliktu / There is No Conflict – znajdź imperialną skrzynię z bronią i użyj znajdujące się w niej wyposażenia – zrobicie to tylko w trybie swobodnym. Będziecie potrzebować klasy Złoczyńcy. Gdy będziecie walczyć już u boku Vadera, będzie można swobodnie biegać po mapie. Skrzynia znajduje się na środku, za dużą kolumną. Weźcie z niej jakąkolwiek broń i użyjcie jej.

 

Filmik z wszystkimi minizestawami z Epizodu VI Powrót Jedi:

 

Epizod VII – Przebudzenie Mocy / The Force Awakens

 1. Najwyższy początek / First Order of Business 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Zabójcze warunki pracy / Hazardous Work Environment – pokonaj wrogów wykorzystując zagrożenia w hangarze – gdy traficie do ostatniego hangaru, gdzie trzeba wsiąść do myśliwca TIE, po drodze będą 3 grupki przeciwników, które można zniszczyć wykorzystując otoczenie, np. strzelając w przycisku obok łazika, który spadnie.
   • Czas na Imprezę! / Party Time! – aktywuj disco! – najlepiej zrobić to w trybie fabularnym. Będziecie grali jako Poe Dameron w kajdankach. Nie atakujcie innych przeciwników to nic Wam nie zrobią. Idźcie cały czas przed siebie, w kierunku północy, aż nie dojdziecie do dużego pomieszczenia. W prawym kącie będzie sterta śmierci. Rozwalcie ją i zbudujcie panel. Po aktywacji, zjedzie kula disco i wszyscy zaczną tańczyć.
   • Podziemne podchody / Sneaking Mission – odkryj podziemną trasę do hangaru – zaraz na początku, w jednym z pomieszczeń będzie szturmowiec na dźwigu, który możecie rozwalić tylko i wyłącznie jako Złoczyńca. Zróbcie to i następnie otwórzcie drzwi. W kolejnym pomieszczeniu, będziecie musieli włożyć trzy bezpieczniki w odpowiednich kolorach (wszystkie są w tym samym pokoju). Otworzą się kolejnę drzwi. Podążajcie cały czas wzdłuż tej drogi, aż w końcu wyjdziecie w hangarze.
 2. Nisko latający złom / Low Flying Garbage 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Coraz lepiej mi idzie / Getting Pretty Good at This – pokonaj 3 myśliwce TIE w 5 sekund – tak jak opis mówi, po prostu latajcie i eliminujcie szybko wszelkie napotkane myśliwce. Najlepiej trafić grupkę i szybko ją rozwalić.
   • Niskie loty / How Low Can You Go? – zgub lub pokonaj wroga, przelatując przez szczątki na cmentarzysku tatków – niedaleko rozwalonego niszczyciela, będzie coś w rodzaju rury. Rozwalcie wlot do niej i przelećcie przez nią.
   • Trudniej bez drugiego pilota / Not So Easy Without a Co-Pilot – uniknij namierzającego cię pocisku albo rakiety wroga – to wyzwanie sprawiło mi trochę problemów, bo pomimo robienia uników w trakcie namierzania, nie wpadało. Rozwiązaniem okazało się robienie ciągłych korkąciągów w lewo lub prawo, gdy tylko do Was zaczną strzelać (normalnie, bez namierzania).
 3. Kto Solo-eje wiatr… / Reap What You Solo
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Przewaga wysokości / The High Ground – znajdź drogę do punktu widokowego – w jednym z pomieszczeń będzie panel dla droidów astromechanicznych. Otworzycie nim korytarz, który prowadzi na górę. Udajcie się tam i dostaniecie wyzwanie, gdy tylko wejdziecie do pokoju z dwoma piętrami.
   • Rada na rathara / Rathar Ruse – pokonaj drugiego blokującego drogę rathara, zamiast go omijać – w trakcie misji, w jednym z korytarzy spod ziemi wyskoczy rathar. Będziecie mogli go pokonać przy pomocy klasy Zbieraczstrzelając wytworzoną bronią w sufit nad ratharem.
   • Władza nad wieżyczkami / Turret Takeover – przejmij wieżyczkę z dołu – jako grupa, która podąża dołem, traficie do większego pomieszczenia, gdzie wysunie się fotel z sufitu. Gdy do niego wsiądziecie, przejmiecie władzę nad wieżyczką, która znajduje się w pokoju nad wami.
 4. Królowa Starkillera / Starkiller Queen 
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Ucieczka Rey / Rey’s Escape – odkryj ucieczkę Rey przez bazę Starkiller – w jednym miejscu mapy, musicie podejść do okna, aby zobaczyć jak Rey ucieka.
   • Snajperzy skończeni / Rug Pull – znajdź sposób na wysadzenie w powietrze mostka snajperskiego – zrobicie to przy użyciu Łotra. Jest tylko jeden mostek z przeciwnikami na nim. Gdy się zbliżycie, pojawi się fioletowa ikonka, oznaczająca, że możecie tam strzelić łotrem, reszta zrobi się sama.
   • Czy leci z nami ślusarz? / Snowed-in – zamknij bazę uniemożliwając szturmowcom powrót do niej – nad jednymi z drzwi, z których wychodzą szturmowcy, będzie haczyk, który trzeba pociągnąć. Zamkniecie drzwi, zobaczycie krótki filmik i zaliczycie wyzwanie.
 5. Zniszczenie Starkillera / Destroying Starkiller
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • To się nazywa pilot! / Heck of a Pilot! – wymknij się3 razy namierzającym cię wrogom – tak jak poprzednio w innych wyzwaniach, gdy tylko zobaczycie, że celownik was namierza, poczekajcie chwilę po czym zróbcie unik za pomocą przycisków  lub .
   • To nie jest śmieszne / Snow Joke – zrób z Kylo śniegowego bałwana – w trakcie walki z Kylo, na drugiej arenie rozwalcie jeden z klockowych kamieni. Będziecie mogli zbudować z niego bałwana. Teraz musicie użyć postaci Jedi lub Sith, aby podnieść go przy pomocy mocy i rzucić nim w Kylo.
   • Zachowaj chłodny umysł / Keeping a Cool Head – zestrzel hełmy z głów 5 szturmowców śnieżnych – w trakcie misji, traficie na wielu szturmowców. Strzelajcie im w głowy, tak żeby spadały im hełmy.

 

Filmik z wszystkimi minizestawami z Epizodu VII Przebudzenie Mocy:

 

Epizod VIII – Ostatni Jedi / The Last Jedi

 1. Pucz Poego / Daremon’s Defiance
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • As przestworzy / Ace Pilot – ukończ poziom bez żadnej porażki – tak jak opis mówi, ukończcie misję bez rozwalania statku.
   • Jak mi idzie strzelanie? / How’s My Shooting? – zniszcz 3 myśliwce TIE w 5 sekund – strzelajcie cały czas w myśliwce, najlepiej złapać jakąś grupkę kilku obok siebie i szybko ich wykończyć.
   • Zwrot do nadawcy / Return to Sender – pokonaj 3 myśliwce TIE/ba, używając torped protonowych – myśliwce baronów pokażą się nieco później, charakteryzują się żółtą poświatą, którą zostawiają za sobą. Wystarczy nacelować takiego i zestrzelić go torpedą.
 2. Mistrz(owie) (w)łamania / Master Codebreak-Out
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Ironia Losu / Isn’t It Ironic? – zamknij strażnika w celi – zróbcie to zanim włączycie alarm w całym więzieniu, bo wtedy będzie już za późno. Znajdźcie celę, którą można zamykać i otwierać, jest to jedna z tych po wewnętrznej stronie. Zwabcie teraz jednego ze strażników do środka i użyjcie drugiej postaci, żeby zamknąć cele. Jeśli macie problemy, można użyć granatów ogłuszających od Łowcy Nagród, dzięki którym postać nie rusza się przez kilka sekund.
   • Kto pilnuje strażników? / Prison Break – wejdź do pomieszczenia strażników unikając wykrycia – zrobicie to wchodząc na jedną z kładek w więzieniu, następnie musicie znaleźć wejście górą do środka. W przejściu jest również panel z hasłem dla droida protokolarnego. Po wejściu do środka otrzymacie wyzwanie.
   • Strażnicy na nic / Guards Down – pokonaj 8 strażników podczas ucieczki z więzienia – gdy włączycie alarm i otworzą się wszystkie cele, będą przybiegać również strażnicy. Eliminujcie ich aż nie uzbieracie ośmiu.
 3. Bliskie spotkanie pierwszego Snoke’a / No Snoke Without Fire
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Robisz mi wstyd! / You’re Embarassing Me! – spraw by Kylo skuł Rey 3 razy – na samym początku misji, przejmijcie kontrolę nad jednym ze szturmowców. Podejdźcie nim do Rey i uderzcie ją, żeby rozwalić jej kandanki. Poczekajcie chwilę i Kylo zakuje ją z powrotem. Powtórzcie to jeszcze 2 razy i gotowe.
   • Pretoriańscy nieudacznicy / Supreme Loser – pokonaj wszystkich pretoriańskich strażników w 5 minut – pod koniec misji będziecie walczyć z tymi strażnikami. Rozwalcie wszystkich w przeciągu 5 minut, aby zaliczyć wyzwanie.
   • Zniszczenie totalne / Total Destruction – zrzuć pretoriańskiego strażnika do szybu – w trakcie ostatniej walki z czerwonymi strażnikami, zepchnijcie jednego do szybu, czy to spychając go w trakcie walki na miecze, albo zmuszając, żeby wylądował w tym miejscu, gdy wykona skok. Walczcie cały czas przy szybie i na pewno w końcu, któryś wpadnie.
 4. Wielka puszka zgnieciona / Chrome Dome Down
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Kapitański kłopot / Head Up, Chrome Dome! – znajdź sposób na zrzucenie myśliwca przechwytującego TIE na kapitan Phasmę – już na początku walki, aktywuje się linia transportowa nad kapitan Phasmą. Poczekajcie aż pojawi się myśliwiec przechwytujący TIE (ma spiczaste skrzydła w przeciwieństwie do reszty). Jak tylko będzie nad jej głową, strzelcie w przycisk nad nim, aby się odczepił.
   • Phasmastycznie! / Pasham-tastic! – zadaj kapitan Phasmie obrażenia na 9 unikalnych sposobów – w trakcie walki z nią, będziecie musieli zadawać jej obrażenia z wykorzystaniem otoczenia. Zawsze użyjcie danego sposób tylko jeden raz! Są to kolejno: zrzucenie myśliwca na głowę, rozwalenie skrzynek z siatkami i zbudowanie działka, następnie użycie go, otworzenie skrzyni z kulą i wjechanie nią na platformę pod podestem z kapitan, użycie Złoczyńcy przy panelu i aktywowanie myśliwca, który w nią uderzy, użycie działka i strzelenie w środek podestu, na którym stoi Phasma, tym samym działkiem strzelcie bezpośrednio w nią lub jej osłonę, aktywujcie silnik, który jest obok jej podestu, aktywujcie panel bezpiecznikiem i zrzućcie na nią łazik, otwórzcie skrzynię dla Złoczyńców, weźcie jakąkolwiek broń i strzelcie nią w kapitan.
   • Uwaga na nogi / Trouble Under Foot – zdepcz 10 szturmowców kierując AT-ST – gdy przejmiecie władzę nad łazikiem, używajcie ataku nogami, aby eliminować szturmowców. Pamiętajcie, że musicie używać ataku, samo chodzenie po nich nic im nie zrobi.
 5. Sól w oku Kylo / Ground A-salt
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Jaskopanie / I can Dig It! – wybij sobie drogę przez kryształowe jaskinie – gdy pójdziecie tunele w lewo, dojdziecie do miejsca, gdzie będziecie budować wiertło do niszczenia kryształów. Będziecie mieć 2 opcje do zbudowania, wiertło, albo dużą rękawicę. Wybierzecie rękawicę i podążajcie do celu. Po rozwaleniu ostatnich kryształów zaliczycie wyzwanie.
   • Puk-puk! / Knock-Knock! – odkryj droida MSC, aby zniszczyć wyjście awaryjne – w późniejszym etapie misji, dojdziecie do miejsca, gdzie będzie podczepiony kontener do dźwigu. Na górze będzie panel dla bohaterów, użyjcie go. Rozwalicie kontener, w którym będzie droid MSC. Podejdźcie do niego i pociągnijcie za haczyk, aby go odpalić. Przejedzie teraz przez bramę i otworzy wyjście.
   • Będzie ciasno / Tight Squeeze – odkryj skrót przez terminal protokolarny – na początku, idziecie tunelem w prawo, następnie po schodach po lewej do góry, będzie tam panel dla droidów protokolarnych. Użyjcie go i przejmijcie kontrolę nad innym droidem. Przy jego użyciu, będziecie musieli odczytać hasło z jednego panelu i użyć go przy kolejnym, aby otworzyć przejście.

 

Filmik z wszystkimi minizestawami z Epizodu VII Przebudzenie Mocy:

 

Epizod IX – Skywalker. Odrodzenie / The Rise of Skywalker

 1. Poe-skoki / A Skip and a Jump
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Nie ma takiego namierzania / Lock Off – nie pozwól się namierzyć 3 razy z rzędu – gdy tylko pojawi się na Was czerwony celownik, nie możecie pozwolić aby zacieśnił się do końca. Musicie zrobić unik (korkociąg lub beczka), jak tylko go zobaczycie.
   • Zaraz będzie bum! / Here Comes the BOOM! – pozbądź się 3 wrogów, używając torped protonowych lub rakiet – w trakcie walki, pojawia się przeciwnicy, po zabiciu których będziecie uzupełniać sobie torpedy. Przy ich użyciu, zlikwidujcie przynajmniej 3 inne myśliwce, czyli najpierw musicie namierzyć, a następnie wystrzelić torpedę na
   • Poe-tyczne loty / Poe-etic Flying – aktywuj hipernapęd na czas przy każdym skoku w nadprzestrzeń – w końcowym etapie misji, będziecie uciekać i robić skoki. Na ekranie będzie pojawiać się przycisk, który musicie wcisnąć w bardzo krótkim czasie. Obserwujcie cały czas ekran i bądźcie gotowi, aby wcisnąć jeden z przycisków, który pojawi się na ekranie.
 2. Teraz latają?! / The Flow Now!
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Goniąc za gąsiennikiem / When Treadspeeders Fly! – zniszcz latający śmigacz gąsienicowy – w późniejszym etapie pościgu, pojawią się szturmowcy na czymś w rodzaju motocykli z gąsienicami. Możecie rzucić w niego beczką przy pomocy BB-8, aby go oszołomić, a następnie poczekajcie aż wjedzie na skałę i będzie w powietrzu. W tym momencie musicie go rozwalić!
   • Nigdy nie lekceważ droida / Never Underestimate a Droid – traf szturmowca odrzutowego pojemnikiem z prochem jako BB-8 – zmieńcie postać na droida BB-8 i obserwujcie kiedy pojawią się latający szturmowcy. Jak tylko ich zobaczycie, zasypcie ich beczkami, żeby w końcu jakiś padł.
   • Współpraca drużynowa / Teamwork! – traf śmigacz gąsienicowy po oszołomieniu jego kierowcy pojemnikiem z prochem – możecie to połączyć z pierwszym wyzwaniem, gdzie jako BB-8 rzucacie w niego beczką, po czym kierowca zostanie oszołomiony, a wtedy jako Rey eliminujecie go w powietrzu i zaliczacie 2 wyzwania za jednym razem.
 3. C-3PO-nie! / C-3P-Oh no!
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Zachowaj dysk-rey-cję / Be Rey-ly Quet – ukończ poziom unikając wykrycia – przez cały etap musicie unikać konfrontacji ze szturmowcami. Możecie ich wykańczać po cichu, zachodząc ich od tyłu, ale jeśli jakiś Was zobaczy, to będziecie musieli powtarzać całość od początku.
   • Nowe rozkazy / New Orders – pokojowo pozbądź się szturmowców z głównego dziedzińca bez wywoływania alarmu – w trakci misji, traficie na duży dziedziniec, gdzie będzie sporo przeciwników. Najszybciej to zrobicie jako Złoczyńca i udając się od razu do panelu po prawej stronie, który wyda im rozkaz opuszczenia placu.
   • Prosto w oko / Right in the Eye – wyłącz reflektor UA-TT przy pomocy blastera – na samym początku misji, gdy pojawi się łazik, który będzie miał lampę na boku, strzelcie w nią blasterem. Możecie to również zrobić później na dziedzińcu, gdzie również będzie lampa, w którą wystarczy strzelić.
 4. Być na tyle silnym / The Strength to Do it
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Porażające! / Shocking! – aktywuj zagrożenia elektryczne, aby zranić Kylo Reno – gdy będziecie walczyć z Kylo, w pewnym momencie dojdziecie do miejsca, gdzie jest woda na podłodze, a obok panel dla droida astromechanicznego. Użyjcie panelu i zwabcie Kylo do wody, aby poraził go prąd.
   • Mroczny Władca Suferfów / Dark Lord of the Surf – przyciągnij Kylo w zasięg rozbijającej się fali – co jakiś czas będzie pojawiać się czerwone pole na podłodze, informujące, że zaraz uderzy tutaj fala. Zwabcie Kylo w to miejsce, żeby uderzyła go woda i zaliczycie wyzwanie.
   • Złota okazja / Golden Oportunity – znajdź drogę przez Gwiazdę Śmierci bez otwierania żadnych drzwi – zrobicie to w trybie swobodnym. Najpierw grajcie normalnie, idźcie tak jak prowadzi gra. Gdy dojdziecie do miejsca z dziurą wypełnioną kwasem, obok będziecie mogli odsunąć kawałek ściany. Będzie pod nim panel dla Złoczyńcy, którym otworzycie sobie kładki. Po drugiej stronie, trochę wyżej, będą złote rury, które rozwalicie przy pomocy Łowcy Nagród. Po przejściu na drugą stronę, zaliczycie wyzwanie.
 5. Bądźcie ze mną / Be With Me
  • Ukończyć misję po raz pierwszy – 1 klocek Kyber
  • Zebrać odpowiednią liczbę monet – 3 klocki Kyber
  • Zdobyć 5 minizestawów – 1 klocek Kyber
  • Wykonać 3 wyzwania poziomu – 1 klocek Kyber
   • Ale bomba! / Explo-Sith – wykorzystaj otoczenia, aby pokonać szturmowców Sithów – w dalszej części misji, będziecie biegnąć po niszczycielu. W pewnym momencie pojawią się czerwoni szturmowcy. Użyjcie Łotra na silniku po lewej stronie, aby ich wyeliminować.
   • Ostrożny jak orbak / Incoming – nie odnieś żadnych obrażeń od myśliwców TIE Sithów, jadąc na orbaku – w trakcie misji będą momenty, kiedy będziecie biec na czymś w rodzaju konia. Co jakiś czas, na podłodze będzie pojawiać się czerwony pasek. Koniecznie zejdźcie z niego, bo jest to miejsce w które będzie strzelał myśliwiec. Unikajcie tych pasów aż do samego końca.
   • Zły sen Rycerzy Ren / Shrug – pokonaj rycerzy Ren jako Ben Solo, nie ginąc – gdy na początku będziecie walczyć z dużą grupą przeciwników, musicie uważać, żeby nie umrzeć. Jeśli otrzymacie spore obrażenia, to odsuńcie się na chwilę, żeby zregenerowało się Wam zdrowie.

Filmik z wszystkimi minizestawami z Epizodu IX Skywalker. Odrodzenie:

 

braz „Czysta, nieposkromiona siła” / ”Raw, untamed power” 15
W pełni ulepsz jedną z klas postaci. / Fully upgrade a character class

Czytaj opis trofeum: srebro „Moc! Nieskończona moc!” / ”Power! Unlimited power!”

 

srebro „Moc! Nieskończona moc!” / ”Power! Unlimited power!” 20
W pełni ulepsz wszystkie klasy postaci. / Fully upgrade all of the character classes

Mamy do ulepszenia 9 klas postaci (Jedi, Bohaterowie, Zbieracze, Łotrzy, Łowcy Nagród, Złoczyńcy, Ciemna strona, Droidy astromechaniczne, Droidy prokolorane) oraz główne drzewko ulepszeń obejmujące wszystkie postacie. Ulepszenia kupujecie za klocki Kyber, które będziecie zbierać na przestrzeni całej gry, zarówno w trakcie misji fabularnych, otwartych światach oraz za poszczególne wyzwania czy misje poboczne. Wszystkich klocków Kyber jest 1166 sztuk i będziecie potrzebować praktycznie wszystkich, aby w pełni ulepszyć każdą klasę (chyba tylko 3 zostają nam na stanie po ulepszeniu wszystkiego). Początkowo brzmi to groźnie, ale od razu uspokajam, bo niczego nie można pominąć, a klocki zbiera się stosunkowo szybko (są zaznaczone na mapie w otwartych światach, a w misjach fabularnych zawsze dostajemy je za te same rzeczy). Zapewne będzie to jedno z ostatnich trofeów jakie zrobicie, także cierpliwości i w końcu to zrobicie. Po więcej informacji odnośnie klocków Kyber, zapraszam do opisu trofeum: zloto „Strzelać, kiedy będziecie w gotowości” / ”You may fire when ready”

Wykupienie wszystkiego zajmie sporo, ale bez stresu, nie jest to takie trudne.

 

srebro „Co zrobiliście z tymi planami?” / ”What have you done with those plans?” 20
Zbierz wszystkie karty z danymi. / Collect every datacard

Na prawie każdej otwartej mapie, będzie gdzieś ukryta karta z danymi. W grze jest 19 kart z danymi i będziecie musieli najpierw ukończyć wszystkie misje fabularne, aby mieć dostęp do każdej planety. Kart używacie tylko i wyłącznie do zakupu dodatków w menu „Dodatki / Extras”. Radzę najpierw zakupić mnożniki monet, ponieważ są one tutaj najważniejsze w kwestii platyny. Warto również zakupić dodatek „Uniwersalny tłumacz”, dzięki czemu nie będziecie potrzebować droidów protokolarnych, aby porozmawiać z kimś, kto mówi w nieznanym języku.

Tak prezentują się karty z danymi.

Karty z danymi znajdziecie w takich miejscach jak:

 1. Bespin – Miasto w chmurach / Cloud City
 2. Cantonica – Canto Bight
 3. Coruscant – Dzielnica federalna / Federal District
 4. Coruscant – Dzielnica Uscru / Uscru District
 5. Crait – Placówka Crait / Crait Outpost
 6. Dagobah – Bagno smokowęża / Dragonsnake Bog
 7. Endor – Wioska ewoków / Ewok Village
 8. Exegol – Cytadela Sithów / Sith Citadel
 9. Geonosis – Ul Stalgasin / Stalgasin Hive
 10. Hoth – Baza Echo / Echo Base
 11. Jakku – Osada Niima / Niima Outpost
 12. Kashyyyk – Kachirho
 13. Kef Bir – Miejsce katastrofy / Crash Site
 14. Mustafar – Kompleks kopalniany / Mining Complex
 15. Takodana – Zamek Maz / Maz’s Castle
 16. Tatooine – Mos Espa
 17. Tatooine – Mos Eisley
 18. Tatooine – Pustynia Jundlandii / Jundland Wastes
 19. Yavin 4 – Wielka świątynia / Great Temple

 

Poniżej filmik ze wszystkimi kartami z danymi:

 

zloto „Strzelać, kiedy będziecie w gotowości” / ”You may fire when ready” 75
Zbierz 1000 klocków kyber. / Collect 1000 Kyber Bricks

W grze mamy 1166 klocków, a do trofeum potrzebujecie „jedynie” 1000. Jednak do platyny i tak musicie zebrać praktycznie wszystkie, ponieważ są one wymagane do ulepszenia każdej klasy postaci. Klocki Kyber będziecie otrzymywać w misjach fabularnych, otwartych światach oraz za ukończenie różnych wyzwań czy misji pobocznych. Wydaje się być tego sporo, ale klocki zbiera się stosunkowo szybko. W otwartych mapach macie je zawsze zaznaczone na mapie, a po zakupie ulepszenia Wykrywacz Kolekcjonerski, będą one zaznaczone bezpośrednio na ekranie. W przypadku misji fabularnych, za każdą z nich możecie zawsze otrzymać 6 klocków, na otwartych mapach przeważnie około 20-30, zaś za wyzwania czy misję można dostać od 1 do nawet 5. Wszystkie miejsca, gdzie można zdobyć klocki Kyber opisałem w trofeum: zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid”

 

srebro „Witam!” / ”Hello there!” 20
Zbierz wszystkie postacie. / Collect all characters

W grze mamy do zebrania 380 postaci. Wliczają się w to również ich różne odmiany, jak np. kilka różnych wersji Luke’a Skywalkera. Sporą część postaci otrzymacie za ukończenie misji fabularnych, całą resztę zdobędziecie wykonując misje poboczne na otwartych mapach czy w przestrzeni kosmicznej. Zanim przystąpicie do zbierania wszystkich, upewnijcie, że ukończyliście wszystkie misje fabularne. Chodzi nie tylko o dostęp do każdej miejscówki, ale sporo zadań wymaga ukończenia poszczególnych misji. Na mapie macie zawsze zaznaczone osoby, które mają dla Was misję na postać, mają one taką ikonkę: . Misje bywają różne, od znalezienia czegoś, poprzez transport paczki, aż po odwiedzenie kilku różnych planet, w celu zebrania wymaganych przedmiotów. Jeśli w jakimś miejscu nie ma postaci z zadaniem, sprawdźcie w menu na zakładce „Misje / Missions”, w sekcji związanej z danym miejscem. Odblokujcie plotkę jeśli jest to konieczne i po prawej stronie okienka będziecie mogli zobaczyć, jakie wymagania musicie spełnić, aby móc spotkać się z daną postacią z zadaniem. Poniżej możecie zobaczyć spis wszystkich postaci jakie są wymagane do trofeum, posegregowałem je wg misji fabularnych oraz otwartych światów i innych aktywności pobocznych. Postacie są również oznaczone wg ich klasy, czyli: Jedi, Bohaterowie, Zbieracze, Łotrzy, Łowcy Nagród, Złoczyńcy, Ciemna strona, Droidy astromechaniczne, Droidy prokolorane, Dodatkowe.

Lista wszystkich postaci – Misje Główne:

Epizod I. MROCZNE WIDMO / PHANTOM MENACE

  • Obi-Wan Kenobi (część I), Qui-Gon Jinn (peleryna) – po rozpoczęciu Epizodu I, będziecie musieli wykonać kilka zadań zanim dojdziecie do pierwszej misji. Postacie otrzymacie w ukończeniu jednej z nich.
 • Ktoś silniejszy / A Bigger Fish
  • Jar Jar Binks – w trakcie misji fabularnej, gdy porozmawiacie z liderem podwodnego miasta Gunganów. Pojawi się w ekipie po przerywniku filmowym.
 • Wyścig Boonta Classic / The Boonta Eve Classic
  • Anakin Skywalker (ścigacz), Gasgano, C-3PO (część I) – po ukończeniu poziomu.
  • Anakin Skywalker (część I) – po ukończeniu poziomu i powrocie do Mos Espa.
 • Maul-y problem / Better Call Maul
  • Obi-Wan Kenobi (część I – bez peleryny), Qui-Gon Jinn, Darth Maul (bez peleryny), Darth Maul, Droideka – po ukończeniu poziomu.
  • Kapitan Tarpals – po ukończeniu poziomu i powrocie nad jezioro Paonga.
 • Gunganie na gigancie / Outmanned But Not Out-Gungan-ed
  • Droid bojowy B1, Droid bojowy B1 (dowódca), Droid bojowy B1 (ciężka ofensywa), Gungański wojownik – po ukończeniu etapu.
  • Anakin Skywalker (pilot), Ric Olie – po ukończeniu etapu i pojawieniu się w przestrzeni kosmicznej Naboo.
 • To dopiero wyścigi / Now This is Podracing
  • Brak postaci za ukończenie tej misji.

Epizod II. ATAK KLONÓW / ATTACK OF THE CLONES

  • Anakin Skywalker (część II – kaptur), Obi-Wan Kenobi (część II), Obi-Wan Kenobi (część II – szaty) – zaraz po udaniu się do celu i obejrzeniu pierwszego przerywnika po rozpoczęciu Epizodu II.
 • Zam-ieszanie z Wesell / A Wrestle with Wesell
  • Anakin Skywalker (część II), Zam Wesell (ludzka), Zam Wesell (obca twarz) – po ukończeniu etapu.
  • R4-P17 – po ukończeniu etapu i powrocie do dzielnicy Uscru.
 • Łowy na Jango / The Hunt for Jango
  • Padme (srebrna peleryna), Jar Jar (senator) – po ukończeniu etapu i powrocie na Theed.
 • Fanaberie w fabryce droidów / Droid Factory Frenzy
  • Padme (statek), Droid bojowy B1 (Geonosis) – po ukończeniu etapu.
  • Mace Windu, Kit Fisto, Ki-Adi-Mundi – po ukończeniu etapu i powrocie na Coruscant do Dzielnicy Federalnej.
 • Panika na Petranaki / Petranaki Panic
  • Padme (raniona szponami), Jango Fett, Jango Fett (w cywilu) – po ukończeniu etapu.
 • Bitwa Jedi / The Battle of the Jedi
  • Yoda, Szturmowiec-klon (dowódca), Szturmowiec-klon (porucznik), Szturmowiec-klon (sierżant), Hrabia Dooku, Palpatine (senator) – po ukończeniu etapu.

Epizod III. ZEMSTA SITHÓW / REVENGE OF THE SITH

 • Chwile z hrabią / Out for the Count
  • Anakin Skywalker (część III – peleryna), Anakin Skywalker (część III), Obi-Wan Kenobi (część III), Obi-Wan Kenobi (część III – peleryna), Droid bojowy B1 (ochrona), Palpatine (kanclerz – czerwony) – po ukończeniu etapu.
  • Komandor Cody – po ukończeniu etapu i powrocie na Coruscant do Federal District.
 • Barbarzyństwo / So Uncivilised
  • Szturmowiec-klon (faza I), Szturmowiec-klon (212 batalion ofenswyny), General Grievous – po ukończeniu etapu.
  • Mace Windu (peleryna) – po ukończeniu etapu i powrocie do świątyni Jedi.
 • Atak droidów na wookieech / Droid Attack on the Wookiees
  • Komandor Gree, Droid bojowy B1 (Kashyyyk), Szturmowiec-klon (Kashyyyk), Szturmowiec-klon (faza II), Palpatine (z bliznami) – po ukończeniu etapu.
 • Starcie w senacie / Senate Showdown
  • Szturmowiec-klon (legion 501), Szturmowiec-klon (strażnik z Coruscant), Imperator – po ukończeniu etapu.
  • Bail Organa – po ukończeniu etapu i powrocie do Dzielnicy Federalnej.
 • Przewaga wysokości / The High Ground
  • Anakin Skywalker (poparzony), Anakin Skywalker (żółte oczy), Palpatine (kanclerz – szary) – po ukończeniu etapu.

Epizod IV. NOWA NADZIEJA / A NEW HOPE

 • Ambasadorze, to abordaż / Boarding Party
  • Leia (część IV), Kapitan Antilles, C-3PO, R2-D2 – za ukończenie poziomu.
 • Sterta złomu / Hunk of Junk
  • Han Solo (część IV), Szturmowiec pustynny (dowódca), Szturmowiec pustynny (sierżant) – za ukończenie poziomu.
 • Oca-lei-nie / Best Leia’d Plans
  • Chewbacca, Han Solo (szturmowiec – bez hełmu), Luke Skywalker (szturmowiec – bez hełmu) – za ukończenie poziomu.
 • Też mi ratunek / This is some rescue
  • Imperialny kapitan, Szturmowiec (dowódca Imperium), Szturmowiec (sierżant Imperium) – za ukończenie poziomu.
 • Trzymaj się celu / Stay on Target
  • Luke Skywalker (ceremonia), Luke Skywalker (rebeliancki pilot), Wedge Antilles – za ukończenie poziomu.

Epizod V. IMPERIUM KONTRATAKUJE / EMPIRE STRIKES BACK

 • Solo w śniegu / Hoth and Cold
  • Generał Rieekan, Generał Rieekan (Hoth – w kapturze), Han Solo (Hoth – w kapturze) – za ukończenie poziomu.
  • Luke Skywalker (Hoth) – po ukończeniu poziomu, gdy wrócicie do bazy Echo.
 • Szturm na bazę Echo / Assault on Echo Base
  • Han Solo (Hoth), Leia (część V – Hoth) – po ukończeniu poziomu i powrocie do bazy Echo.
 • Nic mi nie mów o szansach / Never tell me odds
  • Brak postaci za ukończenie tej misji.
 • Stacja hibernacja / Hibernation Station
  • Han Solo (część V), Lando Calrissian (część V), Leia (Miasto w Chmurach), Leia (część V), Boba Fett – po ukończeniu poziomu.
 • Objawienie / Revelations!
  • Lando Calrissian (ubranie Hana Solo), Han Solo (karbonit) – po ukończeniu poziomu.

Epizod VI. POWRÓT JEDI / RETURN OF THE JEDI

  • Han Solo (Endor), Leia (wioska Ewoków) – pomiędzy misjami fabularnymi, po obejrzeniu cut-scenki z zebraniem w sali narad.
 • Plan, żeby uratowany został Han / Plan to Save Han
  • Bib Fortuna, Jubnuk, Leia (przebranie Boushha), Luke Skywalker (część VI), Luke Skywalker (pałac Jabby), Rancor – po ukończeniu poziomu.
  • Lando Calrissian (pałac Jabby), R2-D2 (kelner) – gdy tylko przejdziecie do następnego etapu fabuły.
 • Copa-Khetanna / The Copa-Khetanna
  • Leia (pałac Jabby), Han Solo (karbonit – w koszulce), Jabba the Hutt – po ukończeniu poziomu
 • Koniec Endor-ogi / Endor the Line
  • Leia (Endor), Leia (Endor – czepka), Luke Skywalker (Endor) – po ukończeniu etapu.
 • Obrona Chewbacki / The Chewbacca Defence
  • Wicket – po ukończeniu etapu.
  • Darth Vader – po ukończeniu etapu i przejęciu kontroli nad postacią w następnej misji
 • Wypełnij swe przeznaczenie / Fulfil your Destiny
  • Lando Calrissian (część VI – generał), Darth Vader (bez hełmu) – po ukończeniu etapu.

Epizod VII. PRZEBUDZENIE MOCY / FORCE AWAKENS

 • Najwyższy początek / First Order of Business
  • Finn (FN-2187), Finn (FN-2187 bez hełmu), Ogniowy szturmowiec Najwyższego Porządku, Oficer Najwyższego Porządku, Szturmowiec (sierżant Najwyższego Porządku), Szturmowiec (oficer Najwyższego Porządku), Szturmowiec (ciężki żołnierz Najwyższego Porządku) – po ukończeniu etapu.
 • Nisko latający złom / Low Flying Garbage
  • Brak postaci za ukończenie tej misji.
 • Kto Solo-eje wiatr… / Reap What You Solo
  • Han Solo (Epizod VII) – po ukończeniu etapu.
 • Królowa Starkillera / Starkiller Queen 
  • Brak postaci za ukończenie tej misji.
 • Zniszczenie Starkillera / Destroying Starkiller
  • Jess Pava, Rey (część VII – baza Starkiller), Kylo Ren, Kylo Ren (bez hełmu) – po ukończeniu etapu.
  • C-3PO (czerwona ręka) – po ukończeniu etapu i powrocie do Resistance Base.

Epizod VIII. OSTATNI JEDI / THE LAST JEDI

 • Pucz Poego / Dameron’s Defiance
  • Generał Leia Organa, General Leia Organa (szare szaty) – po ukończeniu etapu.
  • Finn (kombinezon bacta), Poe Dameron (czarna kurtka ruchu oporu) – po ukończeniu etapu i powrocie na statek ruchu oporu
 • Krążownik Ruchu Oporu / Resistance Cruiser (traficie tutaj pomiędzy misjami fabularnymi)
  • Finn (kurtka, biała koszula) – część zadania fabularnego, gdzie będziecie musieli znaleźć ubranie dla Finna. W kolejnej części dostaniecie nową postać.
  • Rose Tico – grajcie dalej główną misję i po kolejnym filmiku dostaniecie ją automatycznie.
  • Generał Leia Organa (bandaże) – podobnie jak wyżej, grajcie fabułę i również wpadnie z automatu.
 • Mistrz(owie) (w)łamania / Master Codebreak-Out
  • Brak postaci za ukończenie tej misji.
 • Bliskie spotkanie pierwszego Snoke’a / No Snoke Without Fire
  • Luke Skywalker (stary, prochkowiec), Pretoriański strażnik (ósma gwardia), Pretoriański strażnik (trzecia gwardia) – po ukończeniu etapu.
  • DJ – po ukończeniu etapu i powrocie do przestrzeni kosmicznej Crait.
 • Supremacy (traficie tutaj pomiędzy misjami fabularnymi)
  • BB-8 (przebranie), DJ (Najwyższy Porządek), Finn (Najwyższy Porządek), Rose Tico (Najwyższy Porządek) – po wylądowaniu na statku, biegnijcie do punktu fabuły. Po obejrzeniu krótkiego filmiku jak postacie się przebierają, otrzymacie powyższe do kolekcji.
 • Wielka puszka zgnieciona / Chrome Dome Down
  • Finn (Crait), Finn (część VIII – Supremacy), Rose Tico (Crait), Rose Tico (część VIII – Supremacy), Kapitan Phasma, Kapitan Phasma (pęknięty hełm), Szturmowiec (lider oddziału Najwyższego Porządku) – po ukończeniu etapu.
 • Sól w oku Kylo / Ground A-Salt
  • Kylo Ren (bez hełmu, blizna), Luke Skywalker (stary, Crait), Generał Hux, Kylo Ren (bez koszulki), Generał Leia Organa (czarne szaty), Temiri Blagg – po ukończeniu etapu.

Epizod IX. SKYWALKER. ODRODZENIE / THE RISE OF SKYWALKER

 • Poe-skoki / A Skip and a Jump
  • Finn (część IX), Poe Dameron (część IX), Boolio – po ukończeniu etapu.
  • Rey (część IX) – po ukończeniu etapu i przejęciu kontroli nad Rey.
 • Teraz latają?! / They Fly Now!
  • Lando Calrissian (pustelnik), Lando Calrissian (część IX) – po ukończeniu etapu.
 • C-3PO-nie! / C-3P-Oh no!
  • C-3PO (płaszcz z Kijimi), C-3PO (czerwone oczy), Finn (płaszcz z Kijimi), Poe Dameron (płaszcz z Kijimi), Rey (płaszcz z Kijimi), Zorii Bliss – po ukończeniu etapu.
 • Być na tyle silnym / The Strength to Do it
  • D-O, Rey (Sith), Kylo Ren (część IX) – po ukończeniu etapu.
 • Bądźcie ze mną / Be With Me
  • Ben Solo, Jannah, BB-9E, Imperator (klon), Ap’lek, Cardo, Kuruk, Trudgen, Ushar, Vicrul, Leia (wspomnienia z treningu), Luke Skywalker (wspomnienia z treningu), Rey Skywalker, Rose Tico (część IX), Szturmowiec Sithów, Szturmowiec rakietowy Sithów – po ukończeniu etapu.

Lista wszystkich postaci – Otwarty świat:

 • Tatooine – Pustynia Jundlandii / Jundland Wastes

  • Stary Ben Kenobi (Tatooine), Tuskeński jeźdzciec – odkryjecie ich w trakcie misji fabularnej, którą robicie w otwartym świecie.
  • C-3PO (zardzewiały) – gdy przylecicie jako Anakin oraz Padme na Tatooine, będziecie musieli obejrzeć przerywnik po wejściu w pole kontynuacji fabuły. Postać dostaniecie po obejrzeniu filmiku.
  • Weequay – za zrobienie zadania pobocznego z eskortowaniem robota Gonko (znajduje się obok budynku, do którego można wejść, w południowej części mapy).
  • Ree-Yees – zróbcie złoty czas w wyścigu, który znajduje się na południu mapy, w jaskini.
  • Biggs Darklighter – zaraz obok lądowiska, będzie pilot w pomarańczowym kombinezonie. Będziecie potrzebować Scoundrel (np. Han Solo) , aby rozpocząć misję.
  • R4-M9 – w północnej części mapy, obok jamy Sarlacca, będzie stał mały Jawa „Jarold” z misją. Wystarczy zebrać 5 części jedzenia w tym samym obszarze.
  • Salacious Crumb – w północnej części mapy, niedaleko jamy Sarlacca, przy dużej bramie do pałacu Jabby, będzie stać małe stworzenie, które da wam misję. Będziecie zbierać kawały w Mos Eisley (dosłownie).
  • Max Rebo – w południowo-zachodniej części mapy, zaraz obok wejścia do pałacu Jabby (duże ciemne okręgi na mapie), będzie mały niebieski gość z dość poważnym głosem, który da wam misję. Będzie ona składać się z dwóch części, najpierw eskorta, a potem transport statkiem.
  • Droid nadzorczy EV-9D9 – podobnie jak wyżej, tyle że tym razem musicie udać się na tyły pałacu Jabby (duży okrągły budynek). Będzie tam stać czerwony robot z zadaniem.
  • Probot Imperialny – w małej wiosce Jawasów, w południowej części mapy (idźcie na wprost od lądowiska), będzie Jimothy z misją. Zrobienie tej misji odblokuje przy okazji pozostałe zadania na postaci w tej strefie.
  • Droid MSE – po zrobieniu misji powyżej, w tej samej wiosce Jawasów, pojawi się kolejny o imieniu Jot, który da wam zadanie na postać. Tym razem udacie się na Mustafar.
  • Pit Droid – podobnie jak wyżej, po zrobieniu misji dla Jota, kolejny Jawas o imieniu Jitt, który stoi obok, da Wam misję na postać. Pojedziecie do Mos Espa, aby odnaleźć droida.
  • R-3PO – po zrobieniu zadania powyżej, przed wejściem do wioski Jawasów pojawi się kolejny Jawas o imieniu Jek, który będzie miał zadanie. Tym razem udacie się na D’Qar do bazy ruchu oporu.
  • OOM-9 – po ukończeniu zadania powyżej, pojawi się kolejny Jawas o imieniu Jengus, który stoi trochę niżej od poprzedniego. Polecicie na planetę Geonosis.
  • Probot Sithów– jak wcześniej, po zrobieniu poprzedniej misji, odblokuje się kolejny Jawas o imieniu Jawabobo, który da wam zadanie. Znajdziecie go nieco niżej od poprzedniego, przy małym bazarku. Tym razem lecicie na Kashyyyk.
  • Droid Magna Guard IG-101 – jak wcześniej, czyli po zrobieniu poprzedniej misji, pojawi się kolejny Jawas o imieniu Jreely. Tym razem musicie się udać w stronę lądowiska, będzie stał po drodze, pod ścianą. Polecicie na planetę Utapau, do miasta Pau.
  • Jawa – ostatnia misja u Jawasów. Wracacie do wioski Jawasów, bo tam właśnie będzie ostatnia część. Jawas o imieniu Jeelvic da wam misję, w której musicie odnaleźć zbiegłe droidy.
 • Tatooine – Mos Eisley

  • Szturmowiec– w południowej części Mos Eisley, na dachu wysokiego budynku, będzie wyścig, gdzie musicie zrobić złoty czas, aby otrzymać postać.
  • IG-88 – w zachodniej części mapy, mniej więcej po środku, zaraz obok alejki z bazarem, będzie stał robot z zadaniem. Zakończycie je w jednym z budynków, gdzie będzie kolejna postać z zadaniem.
  • Malakili – jak tylko skończycie zadanie powyżej, będziecie w budynku mniej więcej po środku mapy (odrobinę na południe od środka). W środku będzie kolejna postać z zadaniem na zbieranie warzyw w galaktyce.
  • Greedo – północna część mapy, mniej więcej po środku, będzie grupka szturmowców z zadaniem. Fajne zadanie związane z odwiecznym pytaniem, kto strzelił pierwszy.
  • Doctor Evazan – obok powyższej grupki szturmowców, będzie wejście do kantyny. W środku będzie Doctor Evazan, który da wam zadanie. Przy okazji, zadanie to musicie zrobić, aby móc odblokować trofeum Jedi Business. Po zrobieniu wszystkiego, będziecie mogli zrobić misję u jego przyjaciela, który stoi obok.
  • Ponda Baba – najpierw musicie zrobić misję u Doctora Evazana, żeby móc przystąpić do tej. Gdy to zrobicie, Ponda stoi obok Doktora i będziecie mogli wziąć od niego zadanie, w którym będziecie się bić w kantynie. Ukończenie tego jest również potrzebne do trofeum Jedi Business.
  • Figrin D’an – będąc dalej w tej samej kantynie, jeden z muzyków da wam zadanie, gdzie trzeba odzyskać skradzione instrumenty.
 • Tatooine – Mos Espa

  • Padme (przebranie Tatooine) – dostaniecie ją jak tylko wylądujecie tutaj po raz pierwszy w trakcie fabuły.
  • Qui-Gon Jinn (przebranie Tatooine) – podobnie jak wyżej, dostaniecie go, gdy po raz pierwszy wylądujecie tu w trakcie fabuły.
  • Ody Mandrell – po ukończeniu etapu z wyścigiem ścigaczy (fabuła), w Mos Espa w południowo-wschodniej części, pojawi się postać z misją. Będzie trzeba znaleźć kilka ukrywających się droidów.
  • Mawhonic – w południowo-zachodniej części mapy, zaraz obok miejsca gdzie zaczyna się fabularna misja z wyścigiem ścigaczy. Jeśli go nie ma, wróćcie później gdy zrobicie progres w fabule. W trakcie zadania udacie się do miasta na planecie Utapau, aby zebrać potrzebne części.
  • Watto – w południowo-wschodniej części mapy, będzie wejście do warsztatu. W środku będzie Watto, który da wam zadanie.
 • Yavin 4 – Wielka świątynia / Great Temple

  • G8-R3 – wykonać misję poboczną, którą rozpoczniecie u droida w środku świątyni na pierwszym piętrze świątyni.
  • Gwardzista imperialny – wykonać misję poboczną dla czerwonego droida, który znajduje się na drugim piętrze świątyni.
  • Jet Porkins – ukończyć strzelnicę na drugim piętrze ze złotym wynikiem.
  • Garven Dreis (czerwony dowódca) – zaraz po wejściu głównym wejściem, na parterze, w pomieszczeniu po prawej stronie, będzie pilot w pomarańczowym kombinezonie, który da Wam zadanie.
  • Mon Mothma – po zrobieniu zadania powyżej, na pierwszym piętrze trzeba będzie wejść do osobnego pokoju, w którym będzie człowiek z misją.
 • Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Przestrzeń Dagobah / Dagobah Space

  • Luke Skywalker (część V – bez kurtki) – jak tylko przylecicie tutaj po raz pierwszy w trakcie fabuły.
  • Imperialny technik artyleryjski – pogadajcie z latającym w okolicy statkiem (będzie zaznaczony na mapie), który da Wam misję. Po jej ukończeniu odblokujecie postać.
 • Dagobah – Bagno smokowęża / Dragonsnake Bog

  • R2-D2 (bagno) – jak tylko przylecicie na planetę i dostaniecie kontrolę nad postacią.
  • Luke Skywalker (plecak, Yoda) – zaraz po złożeniu obozu i obejrzeniu przerywnika filmowego.
  • Szturmowiec-zwiadowca – na mapie, w południowej części, pojawi się droid z zadaniem. Będziecie go musieli eskortować i bronić. Na końcu otrzymacie postać.
  • R5-D4 – zaraz po wykonaniu misji powyżej, będziecie mogli wziąć kolejną od tego samego droida, gdzie trzeba będzie zebrać materiały na jego domek.
 • Sektor Javin / Greater Javin – Przesteń Bespin / Bespin Space

  • Luke Skywalker (część V – Jedi) – w trakcie fabuły, jak przejmiecie kontrolę nad Sokołem Milenium.
 • Bespin – Miasto w Chmurach / Cloud City

  • Ugnaught – po wylądowaniu, idźcie w lewo (zachodnia strona mapy), w dół schodów, będzie tam stał gość z misją, za którą otrzymacie postać. Misja polega na zniszczeniu gazowych potworków, które latają w okolicy.
  • Willrow Hood – w północno-zachodniej części mapy, będzie stał gość z misją, w której będziecie go eskortować. Po wykonaniu misji, chłopek jest wasz.
  • E-3PO – po wschodniej stornie mapy, schodami do góry na duży balkon, gdzie będzie stał droid z zadaniem. Musicie zdobyć informacje dla niego, a później go eskortować.
  • Lobot – po zachodniej stronie mapy, musicie zejść schodami na sam dół, do pomieszczenia (obok jest również kombinacja przycisków które odblokują klocek Kyber). Musicie posiadać Łowcę Nagród, żeby z nim pogadać. W trakcie misji trzeba polecieć na Tatooine do rejonu Pustynia Jundlandii / Jundland Wastes, gdzie zabijecie kilka szczurów pustynnych.
  • Zuckuss – idźcie na wprost od lądowiska, w stronę centrum. Gdy zejdziecie po schodach i znajdziecie się na łuku, będzie tam postać z zadaniem. W nagrodę dostaniecie postać + statek.
 • Nieznane regiony / Unknown Regions – Przestrzeń Endor / Endor Space

  • Theron Nett – postać będzie krążyć w statku po okolicy. Musicie podlecieć i pogadać z nią, jest oznaczona na mapie. Trzeba będzie polecieć do sektora Yavin 4, po drodze zniszczyć 3 patrole i dowieźć ładunek do celu.
  • Dengar – w okolicy będzie wyścig polegający na przeleceniu przez punkty własną drogą. Zacznijcie od tych po zewnętrznej stronie, a skończcie na tych w środku.
 • Endor – Wioska ewoków / Ewok Village

  • Teebo – w południowej części mapy, na 2 piętrze będzie gość, z którym trzeba pogadać przy pomocy C-3PO. Da Wam misję, po zrobieniu której otrzymacie postać. Będziecie musieli gonić ptaszka, gdzie najpierw trzeba strzelić w niego kilka razy, a potem lecieć do kolejnej strefy i zrobić to samo. Po 3 razie ptaszek spadnie i będziecie mogli ukończyć zadanie.
  • Paploo – na wprost od lądowiska, na tej samej dużej kładce. Niestety trzeba będzie przelecieć się po kilku planetach, aby wykonać misję.
  • Logray – na drugim piętrze, po środku mapy. Zadanie robicie na terenie wioski, gdzie trzeba będzie wybijać grupki szturmowców.
  • Wódz Chirpa – na 4 piętrze, w górnej części mapy, tam gdzie jest świątynia C-3PO. Niestety znów trzeba będzie latać po galaktyce.
 • Naboo – Jezioro Paonga / Lake Paonga

  • Padme (bitwa o Naboo) – zaraz po wylądowaniu w trakcie fabuły.
 • Naboo – Miasto gunganów / Gungan City (wejście przez Jezioro Paonga)

  • R2-R9 – po lewej stronie od wejścia, będzie stał czerwony droid z zadaniem. Wystarczy zanieść list gościowi w jednym z pokojów na dolnym piętrze.
  • Boss Nass – w północnej części miasta, będzie pomieszczenie, w którym będzie Boss Nass z zadaniem. Trzeba będzie się przelecieć po galaktyce w poszukiwaniu Gunganów.
 • Naboo – Theed

  • R2-B1 – w północnej części miasta, będzie stać niebieski droid z misją. Będziecie musieli dostarczyć wiadomość chłopkowi w południowej części.
  • Padme (dama dworu, pomarańczowa) – musicie wykonać misję fabularną na terenie miasta. Po jej zrobieniu opuścicie to miejsce i będziecie przestrzeni kosmicznej Tatooine, wtedy otrzymacie postać.
  • TC-14 – droid z zadaniem stoi mniej więcej po środku mapy, nieco poniżej rzeki.
  • Fode i Beed – zaraz poniżej rzeki, będzie budynek, do którego można wejść. W środku będzie babeczka, która da Wam zadanie.
  • Kapitan Panaka – w środku pałacu (drzwi po wschodniej strony mapy, po środku), będzie stał strażnik z zadaniem.
  • Sebulba – po otworzeniu zamkniętego budynku (nad rzeką) hasłem i wzięciu tam klocka Kyber, będzie mogli wrócić do budynku zaraz poniżej rzeki i zrobić zadanie na postać.
  • Roger – po ukończeniu zadania powyżej, od tej samej osoby dostaniecie kolejną misję na postać.
 • Coruscant – Dzielnica federalna / Federal District

  • Królowa Amidala – otrzymacie ją po pierwszym wyładowaniu tutaj w trakcie fabuły.
  • Luminara Unduli – w północnej części mapy (zaraz obok taksówki), będzie stał gość z zadaniem na odszukanie jego skradzionej taksówki.
  • Yaddie – weźcie taksówkę do Świątyni Jedi, w środku będzie npc przypominający Yode. Da Wam zadanie na zabicie smoka na Tatooine.
  • Jocasta Nu – w świątyni Jedi, w prawym skrzydle (archiwa), będzie stała babeczka z zadaniem, które polega na odnalezieniu złodzieja. Przeciągnie Was po kilku planetach, a na końcu otrzymacie jej postać. Jeśli nie ma jej w tym pokoju, musicie pociągnąć fabułę do przodu, w końcu się pojawi.
  • Padme (w ciąży) – w trakcie fabuły Epizodu II, po przebiciu się przez grupy klonów, dotrzecie do apartamentu Padme. Po kontynuacji i obejrzeniu przerywnika, otrzymacie jej postać.
  • Superdroid bojowy B2 – na środku mapy (odrobinę po wschodniej stronie), wychodząc po schodach do góry, będzie coś w rodzaju sklepu z kilkoma postaciami, które będą dawać zadania. Między innymi będzie tam stał czarny droid, którego będziecie mogli kupić za 15,000 klocków.
  • BB-9E – w tym samym pomieszczeniu co wyżej, BB będzie stał po drugiej stronie, można go kupić za 20,000 klocków.
  • Probot imperialny – w tym samym pomieszczeniu co wyżej, ale za laserową bramą. Będziecie potrzebować Złoczyńcę, aby ją otworzyć. Droida można kupić za 5,000.
  • RA-7 (zielony) – dalej ten sam pokój, można kupić droida za 15,000.
  • Aurra Sing – po wyjściu ze sklepu, biegnijcie prosto i schodami w dół. Będzie stała zaraz obok schodów, blisko krawędzi. W trakcie zadania udacie się na Jakku, a zaraz po jego ukończeniu, będziecie mogli zrobić kolejne dla Bosska (opis znajdziecie w miejscowości Osada Niima).
  • Mas Amedda – najpierw musicie się udać taksówką do budynku senatu. W środku, w biurze Palpatine’a, będzie gość z zadaniem, przeważnie stoi blisko okien. Będziecie eliminować 20 gąsienic na terenie Dzielnicy federalnej.
 • Coruscant – Dzielnica Uscru / Uscru District

  • R2-A6 – na środku mapy, na drugim piętrze będzie stać droid z zadaniem. Trzeba dostarczyć list.
  • Strażnik senatu – od lądowiska idźcie w prawo (zachodnia część mapy) aż nie dojdziecie do małej restauracji. Będą tutaj 2 postacie z zadaniami. Powyższa stoi zaraz obok wejścia. W trakcie misji udacie się na Jakku.
  • Dexter Jettster – w środku restauracji będzie kolejna postać z zadaniem, tym razem jest to Dexter, który stoi za ladą. Będziecie potrzebować Bounty Huntera, żeby zacząć.
  • Sy Snootles – w południowo-zachodniej części mapy, po schodach do góry, będzie stała przy czymś w rodzaju ulicznej knajpy. Sama misja polega na bieganiu za nią i zmuszaniu ludzi do tańca przy jej śpiewie.
  • Greeata Jendowanian, Oola – południowa część mapy, mniej więcej po środku, zaraz obok wejścia do klubu. Tym razem w nagrodę otrzymacie dwie postaci.
 • Sektor Arkanis / Arkanis Sector – Przestrzeń Geonosis / Geonosis Space

  • Aayla Secura – udajcie się do pola z ikonką postaci. Będzie tam wyścig, gdzie musicie zrobić złoty czas, aby odblokować postać.
 • Geonosis – Ul Stalgasin / Stalgasin Hive

  • Szturmowiec-klon (kapitan) – po ukończeniu misji „Petranaki Panic”, pojawią się npc z zadaniami w tej lokacji. Pierwszy jest w zachodniej części mapy. Misja wymaga zabicia 3 dużych zwierząt, z którymi walczyliście na arenie.
  • Plo Koon – w południowo-zachodniej części mapy. Będziecie musieli z nim pogadać jako C-3PO. Misja polega na transporcie paczki do Naboo.
  • 8D8 – po zachodniej stronie mapy, będzie stał robot GNK, którego musicie eskortować. Odkryje się dopiero nieco później w grze, gdy eskortujecie poprzednie roboty GNK.
 • Klin / The Slice – Przestrzeń Kashyyyk / Kashyyyk Space

  • Tarfful – po kontynuacji fabuły, gdy traficie do przestrzeni kosmicznej Kashyyyk.
  • Admirał Holdo – w okolicy będzie wyścig, w którym musicie zrobić złoty medal.
 • Kashyyyk – Kachirho

  • Szturmowiec-zwiadowca (Kashyyyk) – jak tylko wylądujecie, obok lądowiska będzie robot GNK, którego trzeba eskortować. W nagrodę otrzymacie postać.
  • Grakchawwa – jeśli nie pojawia się postać z zadaniem, oznacza to, że musicie wykonać jeszcze jakieś zadanej na innej planecie. Możecie to sprawdzić kupując plotkę w menu misji pobocznych. W tym wypadku, musicie zacząć zadanie poboczne w kantynie na Tatooine – Mos Eisley (północna część mapy, po środku). W trakcie tamtej misji wrócicie do Kachirho i będziecie mogli odblokować tę postać robiąc dla niej kolejne zadanie (tak, zadanie w zadaniu), które wymaga powrotu do kantyny (po drodze będziecie atakowani 3 razy).
 • Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Przestrzeń Mustafar / Mustafar Space

  • Tarkin – w okolicy jest wyścig, w którym musicie zdobyć złoty medal.
  • Droid GNK – będzie latać w okolicy, jednak żeby ją zrobić, musicie najpierw eskortować wszystkie poprzednie roboty GNK. Dokładny opis gdzie ich szukać, znajdziecie w opisie trofeum: srebro „GONK!” / ”GONK!”
 • Mustafar – Kompleks kopalniany / Mining Complex

  • Rune Haako – jak tylko odblokujecie dostęp, postać z zadaniem pojawi się zaraz obok lądowiska. Będziecie potrzebować Łotra, aby z nim pogadać, a następnie przetransportować towar na Coruscant.
  • Mustafarianin – pojawi się na samej północy mapy, w najbardziej wysuniętym punkcie. Będziecie potrzebować Łotra, aby z nim pogadać. Będziecie go eskortować do lądowiska, a potem polecicie na Tatooine. Zaatakują was trzy razy po drodze.
 • Centrum / The Interior – Przestrzeń Jakku / Jakku Space

  • Pilot myśliwca TIE Najwyższego Porządku – w okolicy będzie latać droid z zadaniem. Będziecie musieli zniszczyć kilka wrogich statków i ponownie z nim pogadać, żeby otrzymać postać.
  • Shmi – w okolicy jest wyścig, w którym musicie zdobyć złoty medal.
 • Jakku – Osada Niima / Niima Outpost

  • Rey (część VII) – jak tylko zaczniecie grę w roli Rey w trakcie fabuły.
  • Finn (część VII) – grajcie fabułę aż nie dotrzecie do momentu spotkania Rey oraz Finna. Po pokonaniu kilku przeciwników i przerywniku, dostaniecie jego postać.
  • Bala-Tik – na północ od dużego bazaru na samym południu mapy, będzie coś w rodzaju dużej dziury w podziemnej bazie. Postać od zadania będzie stała niedaleko jej.
  • Bobbajo – w dużym obozie na południu mapy, nieco po lewej stronie patrząc od frontu. Udacie się na Tatooine do Pustyni Jundlandii / Jundland Wastes, aby złapać zwierzaka.
  • Unkar Plutt – obok obozu na południu mapy, po prawej stronie patrząc od frontu, będzie wyrwa w ścianie zasypanej bazy. Chłopek od zadania będzie stać zaraz przed nią.
  • Bossk – najpierw musicie zrobić zadanie dla Aurra Sing, która znajduje się w Dzielnicy federalnej na Coruscant (mniej więcej po środku mapy, przy schodach). Po wykonaniu tamtego zadania, będziecie mogli zrobić to od Bosska.
 • Jakku – Wioska Tuanul / Tuanul Village

  • Teedo – na środku mapy, nieco po prawej stronie, pod jednym z domów. W trakcie zadania wrócicie do Niima Outpost, gdzie będziecie walczyć z dużą mechaniczną bestią.
  • Szturmowiec pustynny – również po środku mapy, ale tym razem po lewej stronie, pod jednym z budynków. Polecicie nad Jezioro Paonga (do miasta Gunganów) szukać nasion.
  • Sidon Ithano – w południowo-wschodniej części mapy, będzie zamknięty na hasło dom. Gdy już go otworzycie, do środka wejdzie dwóch szturmowców. Znajdźcie w środku klocek Kyber (w jeden ze skrzyń) i jeden ze szturmowców będzie miał dla Was nowe zadanie.
 • Centrum / The Interior – Przestrzeń Takodana / Takodana Space

  • Ello Asty – będzie latać w przestrzeni kosmicznej, wystarczy podlecieć i wziąć zadanie.
 • Takodana – Zamek Maz / Maz’s Castle

  • Rey (szara kamizelka zbieraczki) – jak tylko wylądujecie tutaj po raz pierwszy w trakcie fabuły.
  • FN-2199 – grajcie fabułę do momentu aż nie będziecie walczyć z tą postacią. Po jej pokonaniu włączy się przerywnik i dostaniecie ją zaraz po tym.
  • Maz Kanata – zaraz po wejściu do środka zamku (głównym wejściem), Maz będzie stała po lewej stronie. Trzeba rozwiązać pewną zagadkę, ale wystarczy udać się do droida obok lądowiska i za około 10,000 rozwiąże ją za was. Zaraz obok niego będzie molo i skałki ze znaczkami, na które trzeba wskoczyć w odpowiedniej kolejności: ogień, woda, trawa, trawa, ogień, woda, woda, trawa, ogień.
  • ME-8D9 – po zrobieniu zadania dla Maz, ta postać pojawi się w tym samym pomieszczeniu, niedaleko szafy grającej. Będziecie musieli ją eskortować na terenie zamku.
  • Tasu Leech – w zamku, na pierwszym piętrze, w jednym z pokojów. Niestety trzeba będzie zwiedzić trochę galaktyki.
  • Grummgar – w piwnicy zamku, będzie przypakowany typek, który da wam zadanie. Będziecie potrzebowali Bounty Huntera, aby z nim pogadać. W pewnym momencie, polecicie po niego na Mustafar.
  • Bazine Netal – po zrobieniu misji dla Grummgara, odblokuję się zadanie dla tej postaci. Bazine będzie stała w jednym z pomieszczeń w piwnicy zamku. W tym samym pokoju pojawią się 3 pająki do ubicia i tyle.
  • 4-LOM – na 3 piętrze w zamku, w jednym z pokojów. W nagrodę otrzymacie dodatkowo statek. Udacie się do przestrzeni kosmicznej Takodany, aby go chronić.
 • Sektory Końcowe / Trailing Sectors – Przestrzeń D’Qar / D’Qar Space

  • Poe Dameron (Pilot), Tallie Lintra – otrzymacie te postaci zaraz po rozpoczęciu epizodu VIII.
  • Shaak Ti – w kosmosie będzie ikonka celownika, która oznacza strzelnicę. Zróbcie złoty medal i otrzymacie postać.
 • D’Qar – Baza ruchu oporu / Resistance Base

  • R2-KT – droid dający zadanie stoi na środku mapy, blisko bramy hangaru. Zadanie wymaga udania się na planetę Takodana i bronić go.
  • R2-Q5 – kolejny droid z zadaniem na postać jest w zachodnim hangarze. Trzeba zanieść listę rozkazów do jednego z mechaników.
  • Kaydel Connix – na wprost od lądowiska, będzie wejście do budynku (żółte drzwi). W środku będzie duży hologram z gwiazdą śmierci, a obok niego postać z zadaniem.
 • Nowe Terytoria / New Territories – Przestrzeń Cantonica / Cantonica Space

  • Poggle Mniejszy – ukończyć strzelnicę na złoty medal.
  • Pilot sił specjalnych Najwyższego Porządku – w okolicy lata statek z zadaniem na postać.
 • Cantonica – Canto Bight

  • Mistrz łamania kodów – w środkowej części mapy będzie droid GNK z misją, gdzie musicie go eskortować i chronić. Na końcu dojdziecie do stajni, gdzie odblokujecie powyższą postać.
  • Mama the Hutt – w północnej części mapy, obok wejścia do kasyna, będzie stała Mama Hutt. Będziecie potrzebować Łowcy Nagród by odpalić misję.
  • Kapitan Canady – po ukończeniu gry, pojawi się wyścig w stajniach w północno-wschodniej części mapy. Musicie zdobyć złoty medal, aby wygrać postać.
  • Ubbla Mollbro – po ukończeniu gry, będzie w kasynie, w jednej z sal.
 • Anch-To – Wyspa ze świątynią / Temple Island

  • Alcida-Auka – w południowej części mapy, zaraz przy wodzie, będzie postać z zadaniem. Trzeba będzie odnaleźć pióra Porgów, są oznaczone na mapie. Później będziecie szukać dla jego 5 Porgów.
  • Luke Skywalker (stary, Anch-To), Luke Skywalker (stary, wspomnienia) – po ukończeniu misji fabularnej na wyspie, wrócicie do przestrzeni kosmicznej i otrzymacie postaci.
  • Generał Leia Organa (część IX), Grebe Korora – wrócicie tutaj w trakcie fabuły w Epizodzie IX i dostaniecie te postaci automatycznie.
  • Pretoriański strażnik (siódma gwardia) – postać z zadaniem pojawi się nieco później. Znajdziecie ją mniej więcej w środkowej części mapy, w jednym z namiotów w osadzie.
 • Sektor Javin / Greater Javin – Przestrzeń Crait / Crait Space

  • Kapitan Peavey – w przestrzeni będzie postać z misją, za którą otrzymacie postać. Będziecie potrzebować Łowcy Nagród, aby rozpocząć zadanie. Trzeba złapać 5 ptaków w Bazie Ruchu Oporu na D’Qar, po czym wrócić i pogadać z nim jako Han Solo. Następnie udacie się do Jakku dostarczyć towar.
  • Ratts Tyerell – w okolicy będzie strzelnica, w której musicie zrobić złoty medal, aby wygrać postać.
 • Nowe Terytoria / New Territories – Przestrzeń Ajan Kloss / Ajan Kloss Space

  • Śnieżny szturmowiec – w przestrzeni będzie latać gość z zadaniem, gdzie trzeba przetransportować paczkę do przestrzeni kosmicznej Hoth. Po drodze zostaniecie zaatakowani 3 razy.
 • Ajan Kloss – Obóz ruchu oporu / Resistance Camp

  • LC-24 – w południowej części mapy, w dużym dole, obok lądowiska, będzie robot z zadaniem, gdzie trzeba ugasić kilka pożarów.
  • R5-2JE – w tym samym dole, obok lądowiska, będzie kolejny droid z zadaniem, w którym należy sprowadzić z powrotem kilka innych droidów.
  • Wrobie Tyce – przy kolejnej wizycie, obok strzelnicy pojawi się wyścig, gdzie za złoty medal dostaniecie postać.
  • AD-4M, Dellso Prin – w północnej części mapy, w jaskini gdzie stoi duży statek. Będzie tam kilka osób z zadaniami. W tym przypadku musicie polecieć na planetę Pasaana do Zakazane Równiny / Forbidden Plains i udać się do jaskini.
  • Beaumont Kin – kolejna postać z zadaniem stoi na przeciwko. Tym razem trzeba rozwiązać kilka zagadek. Możecie zapłacić droidowi obok, który powie Wam dokładnie co macie zrobić. Trzeba polecieć do przestrzeni kosmicznej Ajan Kloss i przelecieć przez asteroidy w kolejności: kółko, trójkąt, kwadrat, gwiazda.
  • Klaud – postać ta pokaże się dopiero, gdy odwiedzicie Sith Citadel na Exegol i zrobicie jedno z zadań. Po powrocie, będzie stała w jaskini na północy, przy dużym statku. W trakcie zadania znowu wrócicie do cytadeli.
 • Pasaana – Zakazana Dolina / Forbidden Valley

  • Nambi Ghima – w południowej części, w obozie, będzie różowa babka, która da Wam zadanie, za które otrzymacie postać. W zadaniu trzeba przelecieć przez tor dla latawców przy użyciu Scavenger.
 • Pasaana – Zakazane Równiny / Forbidden Plains (wejście przez Zakazaną Dolinę)

  • Szturmowiec (kierowca Najwyższego Porządku) – w środkowej części mapy będzie chłopek z zadaniem, które wymaga znalezienia kilku części. Znajdziecie je na kilku różnych planetach, także trochę polatacie za nimi.
  • Odrzutowy szturmowiec Najwyższego Porządku – również w środkowej części mapy, będzie stać duży pojazd. Podejdźcie od boku do niego i będziecie mogli pogadać z kierowcą. Trzeba będzie go chronić przed atakami.
 • Nieznane Regiony / Unknown Regions – Przestrzeń Kef Bir / Kef Bir Space

  • Żołnierz floty imperialnej – w przestrzeni będzie latać statek z droidem, który da Wam zadanie. Na szczęście zadanie będzie w tym samym obszarze, wystarczy zniszczyć odpowiednią ilość statków przeciwnika.
  • Babu Frik – w przestrzeni będzie strzelnica, w której musicie zrobić złoty medal, aby otrzymać postać.
 • Kef Bir – Miejsce katastrofy / Crash Site

  • K3-R1 – w południowej części mapy, niedaleko lądowiska będzie jaskinia. Człowiek z zadaniem będzie w środku. Zadanie jest dość długie, najpierw musicie się udać do ruin Gwiazdy Śmierci II i znaleźć odpowiedni złom, po czym wrócić do niego i złożyć małego robota. Tym robocikiem musicie wygrać pojedynek. Dopiero wtedy otrzymacie postać.
  • Carib Diss – mniej więcej na środku mapy, tam gdzie są małe pola z szałasami, będzie gość z zadaniem, gdzie musicie sprowadzić 4 konie. Po zrobieniu zadania, otrzymacie postać i pojawi się wyścig.
  • Rothgar Deng – w północnej części mapy, nieco później w grze pojawi się postać z zadaniem w tym miejscu. Będzie stać niedaleko grającego radia.
 • Kef Bir – Ruiny Gwiazdy Śmierci II / Death Star II Ruins (wejście przez Miejsce katastrofy)

  • Zimowy szturmowiec Najwyższego Porządku – w ruinach Gwiazdy Śmierci, na 2 piętrze w tunelu na północ, będzie stał gość z zadaniem na postać. Trzeba zabić bossa Dianoge, który znajduje się w pokoju obok.
  • Oficer Najwyższego Porządku (Kijimi) – na 4 piętrze będzie robot GNK, którego trzeba eskortować. Musicie opuszczać mu kładki oraz przenieść go przy pomocy Jedi/Sith. Po dojściu do celu otrzymacie postać.
 • Nieznane Regiony / Unknown Regions – Przestrzeń Exegol / Exegol Space

  • Mister Bones – w przestrzeni będzie wyścig. Ukończcie go na złoty medal i gotowe.
  • Pilot myśliwca TIE – w przestrzeni krąży statek z zadaniem na postać. Na szczęście zostajecie w tym samym obszarze, gdzie eskortujecie statek, a następnie trzeba zniszczyć kilka wrogich myśliwców.
 • Exegol – Cytadela Sithów / Sith Citadel

  • Snoke – w dolnej części cytadeli będzie maszyna z trzema rzędami obrazków. Musicie ustawić na każdym rzędzie obrazek z czerwonym tłem, aby stworzyć postać.
  • Pryde – zaraz obok maszyny, po schodach do góry, będzie kolejna postać z zadaniem + klockiem Kyber.
  • Gonkatine – na przeciwko postaci powyżej, będzie pokój z robotem. Zadanie wymaga odnalezienia 3 innych robotów w galaktyce. Po odnalezieniu ich wrócicie do Gonka i otrzymacie nagrodę.
  • C’ai Threnalli – w południowej części mapy, na jednym z pomostów, będzie stał pilot, który da Wam zadanie. Trzeba go będzie eskortować do punktu wyjścia.
  • Akolita Sithów – podobnie jak poprzedni, będzie stał obok maszyny, gdzie trzeba było zatrzymywać obrazki Snoke’a. Jeśli nie macie tego gościa, spróbujcie odblokować ręcznie plotkę w menu zadań pobocznych. Samo zadanie będzie wymagać ubicia 5 klonów Snoke’a na terenie cytadeli.
  • Suwerenny protektor – po zrobieniu zadania powyżej, obok maszyny z 3 rzędami obrazków pojawi się kolejny npc z zadaniem. Będziecie musieli odbyć pojedynek, na szczęście w cytadeli.
 • Labirynt Rishi / Rishi Maze – Przestrzeń Kamino / Kamino Space

  • Zimowy szturmowiec Najwyższego Porządku – w okolicy lata statek z misją, po ukończeniu której dostaniecie postać.
  • Temmin Wexley – w okolicy jest strzelnica, w której musicie zdobyć złoty medal.
 • Kamino – Miasto Tipoca / Tipoca City

  • R2-N3 – w zachodniej części mapy, w korytarzu zaraz przed wyjściem na zewnątrz będzie stał droid z zadaniem. Wystarczy dostarczyć wiadomość do jednego z mieszkańców.
  • Boba Fett (młody) – obok droida z zadania powyżej, wyjdziecie na zewnątrz, gdzie będzie kolejny chłopek z misją. Tym razem trzeba zestrzelić ogromnego ptaka, który pojawi się w tym samym miejscu.
  • Yarael Poof – w najbardziej wysuniętym pokoju w zachodniej części mapy. Będzie to coś w rodzaju laboratorium.
  • Lama Su – w środkowym korytarzu, na samym końcu, we wschodniej części mapy. Będziecie potrzebowali Łowcy Nagród, żeby zacząć zadanie.
  • Barriss Offee – górny korytarz, mniej więcej po środku mapy, w jednym z mieszkań. Będziecie ją eskortować, a przy tym zlikwidować kilka grup przeciwników.
 • Sektor Javin / Greater Javin – Przestrzeń Hoth / Hoth Space

  • Nien Nunb – w przestrzeni lata statek z zadaniem.
  • Nute Gunray – w przestrzeni będzie wyścig, musicie zdobyć złoty medal.
 • Hoth – Baza Echo / Echo Base

  • 2-1B – by móc ją odblokować, musicie najpierw udać się do kantyny w Mos Eisley (Tatooine), w której weźmiecie zadanie od gościa przy wejściu. Dopiero po zabraniu go, wrócicie do Bazy Echo / Echo Base, gdzie trzeba będzie zrobić kolejną misję dla powyższego robota, dzięki czemu go odkryjecie i będziecie mogli kontynuować zadanie dla chłopka z kantyny.
  • Wampa – w północno-wschodniej części mapy, będzie pokój, który musicie najpierw otworzyć przy pomocy droida, a potem rozwalić ścianę narzędziem Zbieracza. W środku będzie Wampa z zadaniem.
  • R5-M2 – zaraz poniżej pokoju, w którym był Wampa, będzie korytarz z droidem w lodzie, który da wam zadanie.
  • Zev Senesca (Łotr 2) – po dostarczeniu listu z zadania powyżej, będziecie w głównej hali. Zaraz obok będzie pilot w pomarańczowym kombinezonie, który da wam zadanie.
  • Rebeliacki kumpel – w południowo-zachodniej części mapy, na lewo od głównej hali, w końcowym pomieszczeniu będzie pani doktor, która da wam zadanie.
  • K-3PO – na wprost z głównej hali, w kierunku północnym, będzie pomieszczenie z hologramem oraz gościem, który da wam zadanie.
 • Sektory Końcowe / Trailing Sectors – Przestrzeń Pasaana / Pasaana Space

  • Szturmowiec (Najwyższy Porządek) – w przestrzeni będzie latać statek z misją.
  • Aftab Ackbar – w przestrzeni będzie wyścig, w którym musicie zdobyć złoty medal.
 • Crait – Placówka Crait / Crait Outpost

  • Admirał Ackbar – jak tylko wylądujecie, na wprost od lądowiska, na skale, będzie stał oficer z zadaniem. Odwiedzicie kilka planet i przestrzeni kosmicznych.
  • Komandor D’Acy – po lewej stronie od lądowiska, będzie babeczka, która wyje jak pies (dosłownie). Trzeba będzie uwolnić kilka psiaków na terenie obozu.
  • Pretoriański strażnik (pierwsza gwardia) – na wprost od lądowiska, tam gdzie stał oficer od zadania z Admirałem Ackbarem, będzie pomieszczenie z droidem w środku, który da Wam zadanie na zniszczenie 15 myśliwców TIE.
 • Utapau – Miasto Pau / Pau City

  • Tion Medon – w północnej części mapy, na najwyższym piętrze (wg mapy). Jest to jedyna postać w tym mieście, która może dać zadanie.
 • Gwiazda Śmierci / Death Star (statek)

  • Komandor Jir – w południowej części map, na środowym piętrze. Będzie w pokoju, gdzie jest pokaz dla szturmowców. By wykonać misję, musicie z nim pogadać i wysłuchać opowieści do końca.
 • Inne

  • Wędrujący Wookiee – musicie ukończyć wyzwanie galaktyczne związane ze znalezieniem 33 Wookie w całej galaktyce. Dokładny opis tego wyzwania znajdziecie w opisie trofeum braz „Rób albo nie. Próbowania nie ma” / ”Do or do not. There is no try”

 

zloto „Do zobaczenia, młody” / ”See you around, kid” 100
Ukończ wszystkie wydarzenia w galaktyce. / Complete all of the events in the Galaxy

Poprzez wydarzenia rozumiane jest zrobienie wszystkiego co tylko możliwe w grze, czyli:

 • Zebranie 1166 klocków Kyber,
 • Zebranie 225 Minizestawów.
 • Zebrać 118 Statków,
 • Znaleźć 380 Postaci,
 • Znaleźć 19 Kart z danymi,
 • Osiągnąć poziom Prawdziwego Jedi w każdej misji fabularnej (45),
 • Ukończyć wszystkie wyzwania misji (135) oraz galaktyczne (10).

 

Wszelkie znajdźki związane z misjami fabularnymi, w tym również wyzwania misji, znajdziecie w opisie trofeum srebro „O nagrodę się nie martw” / ”You needn’t worry about your reward”. Dlatego jeśli szukacie czegokolwiek związanego z misjami, idźcie do tego trofeum. Zalecam również przystąpić do czyszczenia zawartości, dopiero gdy ukończycie wszystkie misje fabularne. Dzięki temu odkryjecie wszystkie miejscówki w grze i będziecie się mogli przemieszczać między nimi w razie konieczności. Pamiętajcie również, że nie wszystko jest od razu dostępne. Sporo rzeczy wymaga najpierw ukończenia poszczególnych misji fabularnych lub misji pobocznych na innych planetach. Jeśłi czegoś Wam brakuje, zawsze najlepiej jest wykupić plotkę w menu „Misje / Missions” i zobaczyć co trzeba zrobić, aby odkryć postać czy inne wyzwanie.

Planety oraz znajdźki:

 • Nowe Terytoria / New Territories – Ajan Kloss

  • Przestrzeń Ajan Kloss / Ajan Kloss Space
   • 6 Klocków Kyber
   • 1 Postać
  • Obóz ruchu oporu / Resistance Camp
   • 17 Klocków Kyber
   • 7 Postaci
   • 2 Statki
 • Nowe Terytoria / New Territories – Cantonica

  • Przestrzeń Cantoniki / Cantonica Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 2 Postaci
  • Canto Bight
   • 35 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 4 Postacie
   • 1 Statek
 • Nowe Terytoria / New Territories – Yavin 4

  • Przestrzeń Yavina 4 / Yavin 4 Space
   • 5 Klocków Kyber
  • Wielka świątynia / Great Temple
   • 26 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 5 Postacie
   • 3 Statki
 • Klin / The Slice – Kijimi

  • Brak znajdziek w tej lokacji
 • Klin / The Slice – Kashyyyk

  • Przestrzeń Kashyyyku / Kashyyyk Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 1 Postać
  • Wielka świątynia / Great Temple
   • 26 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 2 Postacie
   • 1 Statek
 • Labirynt Rishi / Rishi Maze – Kamino

  • Przestrzeń Kamino / Kamino Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 2 Postacie
  • Wielka świątynia / Great Temple
   • 15 Klocków Kyber
   • 5 Postacie
   • 1 Statek
 • Sektor Arkanis / Arkanis Sector – Tatooine

  • Przestrzeń Tatooine / Tatooine Space
   • 5 Klocków Kyber
  • Pustynia Jundlandii / Jundland Wastes
   • 34 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 15 Postacie
   • 1 Statek
  • Mos Espa
   • 33 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 3 Statki
  • Mos Eisley
   • 33 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 7 Postacie
   • 2 Statki
 • Sektor Arkanis / Arkanis Sector – Geonosis

  • Przestrzeń Geonosis / Geonosis Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 1 Postać
  • Ul Stalgasin / Stalgasin Hive
   • 25 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 3 Postacie
   • 2 Statki
 • Sektory Końcowe / Trailing Sectors – D’Qar

  • Przestrzeń D’Qar / D’Qar Space
   • 6 Klocków Kyber
   • 1 Postać
  • Baza ruchu oporu / Resistance Camp
   • 19 Klocków Kyber
   • 4 Postacie
   • 1 Statek
 • Sektory Końcowe / Trailing Sectors – Naboo

  • Przestrzeń Naboo / Naboo Space
   • 5 Klocków Kyber
  • Theed
   • 31 Klocków Kyber
   • 6 Postaci
   • 2 Statki
  • Jezioro Paonga / Lake Paonga
   • 22 Klocków Kyber
   • 2 Postacie
   • 1 Statek
 • Sektory Końcowe / Trailing Sectors – Pasaana

  • Przestrzeń Pasaana / Pasaana Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 2 Postacie
  • Zakazana Dolina / Forbidden Valley
   • 28 Klocków Kyber
   • 3 Postacie
   • 2 Statki
 • Centrum / The Interior – Coruscant

  • Przestrzeń Coruscant / Coruscant Space
   • 5 Klocków Kyber
  • Dzielnica Federalna / Federal District
   • 38 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 10 Postaci
   • 3 Statki
  • Dzielnica Uscru / Uscru District
   • 29 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 6 Postaci
   • 1 Statek
 • Centrum / The Interior – Jakku

  • Przestrzeń Jakku / Jakku Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 2 Postacie
  • Osada Niima / Niima Outpost
   • 27 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 4 Postacie
   • 1 Statek
  • Wioska Tuanul / Tuanul Village
   • 15 Klocków Kyber
   • 3 Postacie
   • 1 Statek
 • Centrum / The Interior – Takodana

  • Przestrzeń Takodany / Takodana Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 1 Postać
  • Osada Niima / Niima Outpost
   • 29 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 6 Postaci
   • 2 Statki
 • Sektor Javin / Greater Javin – Crait

  • Przestrzeń Takodany / Takodana Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 2 Postacie
  • Placówka Crait / Crait Outpost
   • 20 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 3 Postacie
   • 2 Statki
 • Sektor Javin / Greater Javin – Bespin

  • Przestrzeń Bespina / Bespin Space
   • 5 Klocków Kyber
  • Miasto w Chmurach / Cloud City
   • 23 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 5 Postacie
   • 3 Statki
 • Sektor Javin / Greater Javin – Hoth

  • Przestrzeń Hoth / Hoth Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 2 Postacie
  • Baza Echo / Echo Base
   • 30 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 6 Postacie
   • 1 Statek
 • Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Dagobah

  • Przestrzeń Dagobah / Dagobah Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 1 Postać
  • Bagno smokowęża / Dragonsnake Bog
   • 15 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 2 Postacie
   • 1 Statek
 • Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Utapau

  • Przestrzeń Utapau / Utapau Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 1 Postać
  • Miasto Pau / Pau City
   • 25 Klocków Kyber
   • 1 Postać
   • 1 Statek
 • Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Mustafar

  • Przestrzeń Mustafaru / Mustafar Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 1 Postać
  • Kompleks kopalniany / Mining Complex
   • 23 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 2 Postacie
   • 2 Statki
 • Nieznane Regiony / Unknown Regions – Exegol

  • Przestrzeń Exegolu / Exegol Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 2 Postacie
  • Cytadela Sithów / Sith Citadel
   • 21 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 6 Postaci
   • 2 Statki
 • Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Anch-To

  • Przestrzeń Anch-To / Anch-To Space
   • 5 Klocków Kyber
  • Wyspa ze świątynią / Temple Island
   • 21 Klocków Kyber
   • 2 Postacie
 • Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Kef Bir

  • Przestrzeń Kef Bir / Kef Bir Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 2 Postacie
  • Miejsce katastrofy / Crash Site
   • 23 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 5 Postaci
   • 1 Statek
 • Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Endor

  • Przestrzeń Endoru / Endor Space
   • 5 Klocków Kyber
   • 2 Postacie
  • Wioska ewoków / Ewok Village
   • 35 Klocków Kyber
   • 1 Karta z danymi
   • 4 Postacie
   • 2 Statki

 

braz „Najszybsza sterta złomu w galaktyce” / ”The fastest hunk of junk in the galaxy” 20
Ukończ wszystkie wyścigi w galaktyce. / Complete all races in the Galaxy

Do trofeum wymagane jest ukończenie wszystkich 38 Prób / Trials. Wszystkie wymagane próby znajdziecie w zakładce Misje / Missions”. Część z nich pojawi się dopiero po spełnieniu odpowiednich wymogów, jak ukończenie misji fabularnej czy zadania pobocznego na innej planecie. Jeśli czegoś Wam brakuje, wystarczy wykupić plotkę i będziecie wiedzieć co jest wymagane. Większość prób opiera się na tej samej zasadzie, czyli trzeba je ukończyć w danym przedziale czasowym, przeważnie trzeba zrobić to na złoto, żeby zdobyć nagrodę (klocki Kyber, postacie, statki). Od razu uspokajam, że wymagania na złoto są bardzo proste i trzeba naprawdę się postarać, żeby ich nie zrobić. Dwie próby znajdują się na okrętach flagowych, które musicie najpierw przejąć, aby mieć do nich dostęp (musicie je najpierw znaleźć w danej przestrzeni kosmicznej, a potem odbić). Wyścigi zawsze są oznaczone hologramem z flagą w szachownice.

Wyścigi oznaczone są zawsze w ten sam sposób.

Lista lokacji z wyścigami:

 • Anch-To – Wyspa ze świątynia / Temple Island

  • Trasa widokowa
 • Ajan Kloss – Obóz ruchu oporu / Resistance Camp

  • Tajemniczy pan z Ajan
  • Totalnie trudny test Tyce
 • Cantonica – Canto Bight

  • Pędem na plażę
 • Cantonica – Przestrzeń Lokalna / Cantonica Space

  • Wyścig zniszczenia: Cantonica
 • Coruscant – Dzielnica Uscru / Uscru District

  • Drift na ulicach Uscru
 • Crait – Przestrzeń lokalna / Crait Space

  • Wyścig zniszczenia: Crait
 • D’Qar – Baza ruchu oporu / Resistance Camp

  • Kurs strzelania na D’Qar
  • Rajd D’Qar
  • Szturm na D’Qar
 • D’Qar – Przestrzeń lokalna / D’Qar Space

  • Wyścig zniszczenia: D’Qar
 • Endor – Przestrzeń lokalna / Endor Space

  • Wyścig z czasem: Endor
 • Exegol – Cytadela Sithów / Sith Citadel

  • Celowanie na cytadeli
 • Exegol – Przestrzeń lokalna / Exgol Space

  • Wyścig z czasem: Exegol
 • Geonosis – Przestrzeń lokalna / Geonosis Space

  • Wyścig slalomowy: Geonosis
 • Hoth – Baza Echo / Echo Base

  • Tyle śniegu w całym mieście
 • Hoth – Przestrzeń lokalna / Hoth Space

  • Wyścig z czasem: Hoth
 • Jakku – Osada Niima / Niima Outpost

  • Serwis śmigacza (jeśli zadanie się nie pojawia, musicie złożyć ręcznie ścigacz, który znajduje się obok kryjówki Rey w rozwalony AT-AT)
 • Jakku – Przestrzeń lokalna / Jakku Space

  • Wyścig z czasem: Jakku
 • Kamino – Miasto Tipoca / Tipoca City

  • Trening w Tipoce
 • Kamino – Przestrzeń lokalna / Kamino Space

  • Wyścig zniszczenia: Kamino
 • Kashyyyk – Kachirho

  • Krążenie w koronach drzew
 • Kashyyyk – Przestrzeń lokalna / Kashyyyk Space

  • Wyścig slalomowy: Kashyyyk
 • Kef Bir – Miejsce katastrofy / Crash site

  • Wielka Orbakowicka
  • Wędkowanie ekstremalne
 • Kef Bir – Przestrzeń lokalna / Kef Bir Space

  • Wyścig zniszczenia: Kef Bir
 • Mustafar – Przestrzeń lokalna / Mustafar Space

  • Wyścig z czasem: Mustafar
 • Naboo – Jezioro Paonga / Lake Paonga

  • O linach i gunganinach
 • Naboo – Theed

  • Trening w Theed
 • Pasaana – Przestrzeń lokalna / Pasaana Space

  • Wyścig z czasem: Pasaana
 • Pasaana – Zakazana Dolina / Forbidden Valley

  • Z prochu w proszek
 • Tatooine – Mos Eisley

  • Nura w górę
  • Deratyzacja drastyczna
 • Tatooine – Mos Espa

  • Na bakier z banthą
 • Tatooine – Pustynia Jundlandii / Jundland Wastes

  • Światełko w tunelu
 • Yavin 4 – Wielka świątynia / Great Temple

  • Zachowywanie tajemnicy
 • Okręt flagowy – Pancernik Federacji Handlowej

  • Zniszczyć ich!
 • Okręt flagowy – Steadfast

  • Okrętowy ogień

 

braz „Rób albo nie. Próbowania nie ma” / ”Do or do not. There is no try” 20
Ukończ wszystkie wyzwania galaktyczne. / Complete all Galaxy Challenges

W grze jest 10 wyzwań galaktycznych, jak można się domyślić, obejmują one całą galaktykę. Większość z nich wymaga odwiedzenia prawie wszystkich planet, ale są też takie które robicie tylko i wyłącznie w jednym miejscu. Wyzwania te znajdziecie na samym dole, w zakładce „Misje / Missions”W razie czego, możecie kupić plotkę związaną z danym wyzwaniem, a następnie kliknąć śledzenie, dzięki czemu na mapie zostaną zaznaczone miejsca przedmiotów/postaci, które są wymagane do wyzwania. Nie trzeba niczego szukać w ciemno, wystarczy włączyć śledzenie i podążać za znacznikami. W razie czego, poniżej wrzucam opis wszystkich wyzwań, które są wymagane do trofeum oraz platyny.

Wyzwania znajdziecie w zakładce z misjami, każde wyzwanie można śledzić.

 

Lista wyzwań galaktycznych:

 • Mroźna rebelia

  • Na terenie Bazy Echo (Hoth), będzie 10 zamrożonych osób. Musicie zniszczyć lód i ich uwolnić. Jeśli macie problem z ich znalezieniem, kupcie plotkę w menu wyzwań, a następnie kliknijcie, żeby je śledzić. Na mapie zostaną zaznaczone miejsca, gdzie znajdziecie zamrożone osoby. 
 • Rebeliancka sieć

  • Całą piątke uwięzionych rebeliantów w sieciach, znajdziecie w wiosce Ewoków na Endorze. Wystarczy biegać po okolicy i słuchać krzyczenia o pomoc. Rebelianci będą wisieć w siatkach, które wystarczy zniszczyć. Traficie na wszystkich w trakcie szukania klocków Kyber. W razie czego, w menu możecie włączyć śledzenie tego wyzwania, przez co pokażą się Wam miejsca, gdzie szukać uwięzionych.
 • Porgowy patrol

  1. Ajan Kloss – Obóz ruchu oporu / Resistance Camp – idźcie w stronę południowego-zachodu i udajcie się na górę. Zobaczycie stojący statek. Popatrzcie w górę, w stronę skał i zobaczycie uwięzionego Porga. Strzelcie w klocki, które go blokują.
  2. Bespin – Miasto w Chmurach / Cloud City – idźcie zachodnią stroną mapy aż do końca, trzymajcie się 3 poziomu. Na końcu będzie czarna drabinka, wejdźcie po niej. Na wprost was, na dachu będzie złota klatka z Porgiem. Rozwalcie ją przy pomocy Bounty Huntera.
  3. Cantonica – Canto Bight – w północnej części mapy, po prawej stronie od wejścia do kasyna. Na dachu będzie złota klatka, którą musicie rozwalić.
  4. Coruscant – Dzielnica Federalna / Federal District – idźcie środkiem mapy, gdzie jest alejka ze sklepami. Porg będzie w ostatnim sklepie po prawej stronę w złotej klatce (idąc od strony lądowiska).
  5. Coruscant – Dzielnica Uscru / Uscru District – pośrodku mapy (nieco po wschodniej stronie), na dolnym poziomie. Porg będzie przyklejony do pajęczyny nad drzwiami. Obok jest kręcący się hologram z owocami.
  6. Crait – Placówka Crait / Crait Outpost – w północnej części mapy, pośrodku, będą drzwi do innego pomieszczenia. Przed drzwiami jest pochylona kładka, a pod nią Porg uwięziony w kryształ. Strzelcie w niego i go uwolnicie.
  7. Dagobah – Bagno smokowęża / Dragonsnake Bog – prawie obok lądowiska, nieco na zachód, przy wodzie. Porg będzie przyklejony do pajęczyny na drzewie, nieco wyżej nad głową.
  8. D’Qar – Baza ruchu oporu / Resistance Base – w hangarze na lewo od lądowiska, od południowej strony mapy. Porg będzie przyklejony do pajęczyny na końcu hangaru.
  9. Endor – Wioska ewoków / Ewok Village – na 2 poziomie od góry (wg mapy), pośrodku mapy. W jednym z domków, będzie kocioł z Porgiem. Zniszczcie go.
  10. Geonosis – Ul Stalgasin / Stalgasin Hive – w zachodniej części mapy, niedaleko punktu do powtarzania misji fabularnej oraz dziury w ziemi. Porg będzie uwięziony w klockach wysoko na skałach. Rozwalcie te klocki i uwolnicie go.
  11. Jakku – Osada Niima / Niima Outpost – na południu mapy jest duży obóz. Porg będzie w złotej klatce w jednym z namiotów, musicie użyć Bounty Huntera do jej rozwalenia.
  12. Jakku – Wioska Tuanul / Tuanul Village – we wschodniej części mapy, poza krawędzią. Musicie wejść na dach budynku, do którego można wejść i będziecie widzieć Porga na wprost. Strzelcie w klocki, które go blokuję i gotowe.
  13. Kashyyyk – Kachirho – w północno-wschodniej części, musicie wyjść drzewem prawie na samą górę (ostatni poziom wg mapy). Porg będzie na kładce w dużym kotle, który musicie rozwalić.
  14. Mustafar – Kompleks kopalniany / Mining Complex – idziecie na północ, prawie na sam koniec mapy, po czym wychodzicie po schodach do góry. Będąc w połowie, patrzycie na budowlę na ścianie po zachodniej stronie. Jest tam również drążek do podciągnięcia się. Na górze będzie uwięziony Porg.
  15. Naboo – Jezioro Paonga / Lake Paonga – najpierw musicie się udać do miasta Gunganów (wejście przez jezioro). Porg będzie przyklejony do pajęczyny od spodu mostu, który prowadzi do środkowej kopuły, od północnej strony.
  16. Takodana – Zamek Maz / Maz’s Castle – po wylądowaniu, idźcie do tyłu, wzdłuż wody (najbardziej wysunięty punkt na zachód). Na końcu będą skały, a na nich uwięziony Porg. Strzelcie w jego kierunku, żeby go uwolnić.
  17. Tatooine – Mos Eisley – w zachodniej części mapy, mniej więcej po środku. Porg będzie przyklejony do pajęczyny od wewnętrznej strony jednej z kolumn budynku z trzema łukami i satelitą na dachu.
  18. Tatooine – Mos Espa – w północno-zachodniej części mapy. W jednej z ciemnych alejek, gdzie są małe wnęki/mieszkania. Porg będzie w jednej z nich, przyklejony do pajęczyny.
  19. Tatooine – Pustynia Jundlandii / Jundland Wastes – w obozie Tuskenów, którzy znajdują się mniej więcej pośrodku mapy. Na samej górze, obok namiotu, do którego można wejść, będzie kociołek z Porgiem, w który trzeba strzelić.
  20. Yavin 4 – Wielka świątynia / Great Temple – wejdźcie na 2 poziom świątyni, po czym idźcie na balkon od północno-wschodniej strony. Nad wyjściem będzie Porg przyklejony do pajęczyny.
 • Polowanie na myszy

W przypadku droidów MSE, w grze jest prawdopodobnie błąd, który powoduje zmianę ich miejsca. Jeśli zniszczycie tylko jednego droida w danej lokacji, po czym ją zmienicie, drugi będzie zawsze na miejscu tego pierwszego. W razie problemów ze znalezieniem jakeigoś, odwiedźcie miejsca, gdzie zniszczyliście poprzedniego. 

  1. Bespin – Miasto w Chmurach / Cloud City – po wylądowaniu, idźcie drogą w prawą stronę, aż do końca. Następnie zeskoczcie o jeden poziom niżej. Powinniście być obok kilku skrzyń, a droid będzie jeździł w pobliżu.
  2. Bespin – Miasto w Chmurach / Cloud City – po zachodniej stronie mapy, gdy zejdziecie schodami na dół. Na placu, gdzie są drzewka będzie jeździć droid (obok jest też klatka z klockiem Kyber).
  3. Coruscant – Dzielnica Federalna / Federal District – w alejce ze sklepami, po środku mapy. Droid będzie w jednym z nich (trzeci po lewej stronie, patrząc na mapę).
  4. Coruscant – Dzielnica Federalna / Federal District – w południowej części mapy, tam gdzie jest coś w rodzaju rozwidlenia w 3 alejki. Droid będzie jeździł po wschodniej stronie (pierwsza alejka od prawej patrząc na mapę).
  5. Dagobah – Bagno smokowęża / Dragonsnake Bog – jak tylko wylądujecie, droid będzie kręcił się pod drzewami, zaraz obok obozowiska, które musicie zbudować, po wschodniej stronie mapy.
  6. Dagobah – Bagno smokowęża / Dragonsnake Bog – w południowo-zachodniej stronie mapy, będzie się kręcić wokół drzew.
  7. Endor – Wioska ewoków / Ewok Village – na 4 piętrze, w najbardziej wysuniętym punkcie na południowym-zachodzie mapy. Będzie jeździł po kładce wokół drzewa.
  8. Endor – Wioska ewoków / Ewok Village– zaraz przy lądowisku, na 4 piętrze (wg mapy), krąży wokół drzewa po kładce.
  9. Hoth – Baza Echo / Echo Base – w głównej hali, bardziej of strony południowego-wschodu.
  10. Hoth – Baza Echo / Echo Base – w tunelach, po wschodniej stronie, mniej więcej w połowie mapy.
  11. Jakku – Osada Niima / Niima Outpost – na środku mapy, po lewej stronie będzie wejście do czegoś w rodzaju bazy/tuneli. Droid będzie w środku.
  12. Jakku – Osada Niima / Niima Outpost – zaraz po lewej stronie od lądowiska, będzie miejscówka z kilkoma korytarzami. W środku będzie jeździł mały droid.
  13. Tatooine – Mos Eisley – kręci się po bazarze w południowo-zachodniej części, pomiędzy strzelnicą, a wyścigiem.
  14. Tatooine – Mos Eisley – we wschodniej części mapy, tam gdzie jest budynek z zagadką i przyciskami w środku. Droid będzie jeździł w okolicy.
  15. Tatooine – Mos Espa – w południowo-wschodniej części mapy, trzeba przejść za budynek. Znajduje się tam też klocek Kyber.
  16. Tatooine – Mos Espa – w północno-wschodniej części mapy, niedaleko lądowiska dla statków. Trzymajcie się północnej ściany i droid będzie jeździł po czymś w rodzaju balkonu.
  17. Tatooine – Pustynia Jundlandii / Jundland Wastes – po powrocie na pustynię, droid będzie w północno-zachodnim rogu mapy, niedaleko domu Luke’a.
  18. Tatooine – Pustynia Jundlandii / Jundland Wastes– zaraz obok lądowiska, będzie jeździć w pobliżu budynków. Jest tam również pilot z misją na postać.
  19. Yavin 4 – Wielka świątynia / Great Temple – na drugim piętrze, na jednym z tarasów od wschodniej strony. Stoją tam również trzy leżaki.
  20. Yavin 4 – Wielka świątynia / Great Temple – w środku świątyni, na parterze, niedaleko głównego wejścia.
 • Kantynowe pląsy

  • W sławnej kantynie w Mos Eisley (Tatooine), trzeba zmusić 5 klientów do tańca. Jednak by to zrobić, musicie najpierw ukończyć misję poboczną dla Doktora Evazana, który stoi zaraz przy wejściu. Dokładny opis co trzeba zrobić znajdziecie w trofeum braz „Sprawy Jedi” / ”Jedi Business”. Po jej ukończeniu, musicie zrobić kolejną dla Ponda Baba, który stoi obok doktora. Dopiero po wykonaniu tych misji, w kantynie będzie odpowiednia liczba gości, których możecie zmusić do tańca przy pomocy sztuczek dowolnej postaci klasy Jedi. 
 • Okrętowa obława

  1. Centrum / The Interior – Przestrzeń Coruscant / Coruscant Space – kręci się po okolicy, oznaczony gwiazdką.
  2. Klin / The Slice – Przestrzeń Kashyyyk / Kashyyyk Space – kręci się po okolicy, oznaczony gwiazdką.
  3. Nieznane Regiony / Unknown Regions – Przestrzeń Endor / Endor Space – krąży po okolicy, oznaczony gwiazdką.
  4. Nowe Terytoria / New Territories – Przestrzeń Cantonica / Cantonica Space – w okolicy, oznaczony gwiazdką.
  5. Sektor Javin / Greater Javin – Przestrzeń Bespin / Bespin Space – będzie latać po okolicy, oznaczony gwiazdką.
  6. Sektor Javin / Greater Javin – Przestrzeń Hoth / Hoth Space – lata po okolicy oznaczony gwiazdką.
  7. Sektory Końcowe / Trailing Sectors – Przestrzeń Naboo / Naboo Space – kręci się po okolicy, oznaczony gwiazdką.
  8. Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Przestrzeń Dagobah / Dagobah Space – będzie tam latał swobodnie, oznaczony gwiazdką.
  9. Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Przestrzeń Mustafar / Mustafar Space– kręci się po okolicy, oznaczony gwiazdką.
  10. Zachodnie Rubieże / Western Reaches – Przestrzeń Utapau / Utapau Space – kręci się po okolicy, oznaczony gwiazdką.
 • Antyszturmowiec

  1. Ajan Kloss – Obóz ruchu oporu / Resistance Camp – w południowej części mapy, na górze będzie strzelnica. W nagrodę można wygrać statek.
  2. D’Qar – Baza ruchu oporu / Resistance Base – w południowej części mapy, będziecie musieli otworzyć bramę do hangaru (przełącznik nad drzwiami). Strzelnica będzie w środku.
  3. Exegol – Cytadela Sithów / Sith Citadel – na samym dole cytadeli będzie strzelnica. W nagrodę otrzymacie statek.
  4. Hoth – Baza Echo / Echo Base– w północno-wschodniej części mapy. Dość duże pomieszczenie. Za wygraną jest klocek Kyber, który widać też na mapie.
  5. Kamino – Miasto Tipoca / Tipoca City – w środkowej części mapy będzie strzelnica w jednym z pokojów.
  6. Kef Bir – Miejsce katastrofy / Crash Site – we wschodniej części mapy, w nagrodę dostaniecie klocek Kyber.
  7. Naboo – Theed – w hangarze będzie stał gość, ale musicie się najpierw przebrać. Obok są stojaki, które dadzą odpowiedni ubiór. Gdy się przebierzecie, pogadajcie z nim i pojawi się strzelnica.
  8. Pancernik Federacji Handlowej (statek) – w zachodniej części, środkowy korytarz, ostatni pokój.
  9. Pasaana – Zakazana Dolina / Forbidden Valley – w południowej części mapy, w obozie, będzie strzelnica, za którą otrzymacie klocek Kyber.
  10. Steadfast (statek) – po przejęciu statku, strzelnica będzie w głównej hali.
  11. Tatooine – Mos Eisley – po zachodniej stronie mapy, mniej więcej po środku. Są tam ikonki klocków Kyber. Trzeba użyć droida (np. C-3PO), aby operować wieżyczką.
  12. Yavin 4 – Wielka świątynia / Great Temple – na drugim piętrze, na tarasie od zachodniej strony. W miejscu gdzie są ikonki nowych postaci do zdobycia.
 • Gdzie jest wookiee?

  1. Ajan Kloss – Obóz ruchu oporu / Resistance Camp – w jaskini na górze, gdzie jest spory statek, Wookie będzie stał na jego dziobie. Z boku są drążki, dzięki którym wejdziecie na górę statku.
  2. Anch-To – Wyspa ze świątynią / Temple Island – w zachodniej części mapy, Wookie będzie stał na skałkach. Nie ma tam prostej drogi, musicie skakać z góry, aż do niego nie dojdziecie.
  3. Bespin – Miasto w Chmurach / Cloud City– po zachodniej strony mapy, mniej więcej w połowie. Będzie stał w zaułku.
  4. Cantonica – Canto Bight – w północnej części mapy, po lewej stronie, gdy będziecie wchodzić po schodach. Znajduje się w małej wnęce.
  5. Coruscant – Dzielnica Federalna / Federal District – najpierw bierzecie taksówkę do budynku senatu. Po przybyciu, popatrzcie od razu w lewą stronę i zobaczycie Wookiego na gzymsie, pod drzewkiem
  6. Coruscant – Dzielnica Uscru / Uscru District – we wschodniej części mapy, będzie stał na dachu. Wyjdźcie schodami najwyżej jak potraficie i powinniście go zobaczyć. Przyda się Boba Fett z jetpackiem, dzięki któremu dostaniecie się do niego znacznie łatwiej.
  7. Crait – Placówka Crait / Crait Outpost – zaraz po wylądowaniu, idziecie w lewo i drabinkami oraz kładkami do góry. Wookie stoi na górnej kładce, do której dojdziecie środkiem jaskini.
  8. Dagobah – Bagno smokowęża / Dragonsnake Bog – będzie stał na jednym z drzew, blisko bagna na środku mapy. Drzewo jest po jego wschodniej stronie.
  9. D’Qar – Baza ruchu oporu / Resistance Base – zaraz przy lądowisku jest wieża z dużym panelem satelitarnym. Wookie stoi na wieży, na kładce.
  10. Endor – Wioska ewoków / Ewok Village – na 2 poziomie od góry (wg mapy), w południowo-wschodniej części. Będzie stał na dole kładki, która kręci się wokół drzewa. Najlepiej włączyć sobie śledzenie, bo ciężko do niego trafić.
  11. Executor (statek) – po przejęciu statku, Wookie będzie w jednym z korytarzy na dolnym pokładzie.
  12. Exegol – Cytadela Sithów / Sith Citadel – na dole cytadeli, we wschodniej części mapy, będzie stał po prawej stronie, na końcu sali, przy ścianie.
  13. Geonosis – Ul Stalgasin / Stalgasin Hive – stoi mniej więcej na środku mapy (troszkę na północ od środka), trzeba wyjść pod górę i skoczyć do niego. Użyjcie C-3PO, aby z nim pogadać.
  14. Gwiazda Śmierci / Death Star (statek) – w jednym z pomieszczeń po wschodniej stronie mapy, na środkowym piętrze.
  15. Gwiazda Śmierci II / Death Star II (statek) – w północno-zachodniej części mapy, na końcu korytarzu, gdzie jest rozwidlenie.
  16. Hoth – Baza Echo / Echo Base – pośrodku mapy, na północ od głównej hali (wejściem od północno-wschodniej) strony, dojdziecie tunelami na jaskiń. W jednej z wnęk będzie schowany Wookie.
  17. Jakku – Osada Niima / Niima Outpost – w obozie na południu mapy, będzie stał na dachu jednej z budowli. Musicie użyć Jedi lub Sith, aby ułożyć wieże z klocków obok i się do niego dostać.
  18. Jakku – Wioska Tuanul / Tuanul Village – w południowo-wschodniej części mapy, obok budynku do którego można wejść. Wookie będzie stał za namiotem, przy krawędzi mapy.
  19. Kamino – Miasto Tipoca / Tipoca City – w południowo-wschodniej części mapy, dolny korytarz, ostatni pokój po prawej stronie. Będzie stał w szafie.
  20. Kashyyyk – Kachirho – w północno-zachodniej części mapy, musicie wejść środkiem drzewa na 3 poziom. Wookie będzie stał na balkonie.
  21. Kef Bir – Miejsce katastrofy / Crash Site – w południowej części mapy, niedaleko lądowiska, trzeba wskoczyć na kilka skałek obok wejścia do jaskini.
  22. Mustafar – Kompleks kopalniany / Mining Complex – po środku mapy, na balkonie, który wychodzi na wschód, na środowym piętrze. Będzie stał przy barierkach.
  23. Naboo – Miasto gunganów / Gungan City – na dolnym piętrze, w jednym z pokojów w południowej części.
  24. Naboo – Theed – w środkowej części mapy, po północnej stronie rzeki, na dachu budynku przy którym jest biała drabinka. Wookie będzie na jednym z zadaszeń.
  25. Pancernik Federacji Handlowej (statek) – w południowej części mapy, po środku, w jednym z pokojów.
  26. Pasaana – Zakazana Dolina / Forbidden Valley – w dużym obozie po zachodniej stronie mapy. Wookie będzie stał na jednym z namiotów.
  27. Steadfast (statek) – po przejęciu statku, we wschodniej części mapy, sekcja z korytarzami, w jednej z cel.
  28. Takodana – Zamek Maz / Maz’s Castle – po wylądowaniu, idźcie od razu na południe mapy. Będzie tam mały obóz z kilkoma łazikami oraz skrzyniami oraz wysoką kolumną. Wookie będzie stał właśnie na niej. Musicie ułożyć wieże ze skrzyń przy pomocy Jedi lub Sith.
  29. Tatooine – Mos Eisley – w południowej części mapy, nieco na zachód, zaraz przy krawędzi, gxizr jest kąt prosty i wejście do jednego z budynków. Obok jest również punkt powtórzenia misji fabularnej. Wookie będzie stał za jednym z budynków.
  30. Tatooine – Mos Espa – we wschodniej części mapy. Trzeba będzie wejść na wieżę, ponieważ stoi na gzymsie. Łatwo go wypatrzyć.
  31. Tatooine – Pustynia Jundlandii / Jundland Wastes – jak tylko zaczniecie etap w roli R2-D2 i C-3PO, idźcie prosto aż pojawi się znacznik z kontynuacją fabuły. Kliknijcie NIE, żeby móc biegnąć dalej. Jaskinia będzie po lewej stronie, a w środku Wookie.
  32. Utapau – Miasto Pau / Pau City – na wprost od lądowiska, wyjdźcie na górny poziom, jest tam też klocek Kyber w klatce. Wookie stoi za okrągłym budynkiem.
  33. Yavin 4 – Wielka świątynia / Great Temple – Wookie stoi na gzymsie, w północnej części mapy, zaraz przy wejściu do ruin. Musicie ułożyć stos z pobliskich skrzyń, aby się do niego dostać. Trzeba wykorzystać Jedi lub Sith, aby przenieść skrzynie.
 • Gonitwa za gadami

  • Ajan Kloss – Obóz ruchu oporu / Resistance Camp – w obozie ruchu oporu trzeba znaleźć 10 jaszczurek. Mają różne kolory. Pochowane są w różnych miejscach, jak krzaki, w wodzie, jaskinie, itd. Wszystkie są na tej mapie, więc nie powinno być problemów z ich znalezieniem. Zaznaczcie sobie wyzwanie w menu „Misje / Missions”, żeby śledzić to wyzwanie i pokaże Wam rejony na mapie, gdzie można je znaleźć.
 • Koneser kryzysów

  • Exegol – Cytadela Sithów / Sith Citadel – na terenie cytadeli będzie rozmieszczonych 10 żółtych tabliczek, które wystarczy przeczytać. W razie czego, w menu można wybrać śledzenie tego wyzwania, dzięki czemu wszystkie tabliczki pojawią się na mapie. 

 

braz „Sprawy Jedi” / ”Jedi Business” 10
Użyj sztuczek Jedi, aby nakłonić 5 osób do jednoczesnej walki w kantynie. / Use Jedi Mind Tricks to make 5 people fight simultaneously in the Cantina

By w ogóle móc podejść do tego trofeum, musicie najpierw odkryć Mos Eisley na Tatooine. Zrobicie to w Epizodzie IV – Nowa Nadzieja. Kantyna znajduje się w północnej części mapy, mniej więcej po środku, stoi przed nią zawsze kilku małych Jawasów. W środku, zaraz obok wyjścia, powinno pojawiać się dwóch gości, Doktor Evazan oraz Ponda Baba. Jeśli ich nie ma, kontynuujcie fabułę i wróćcie tu później. Ja wróciłem tam dopiero po ukończeniu wszystkich epizodów, jako że zadania od nich wymagają przemieszczenia po różnych planetach.

Lokalizacja kantyny w Mos Eisley (Tatooine).

Gdy już będziecie mieć tych gości i będziecie mogli z nimi pogadać, zróbcie misje poboczne od nich. Najpierw dostaniecie jedną od Doktora Evazana, która będzie wymagać zrobienia jeszcze innej misji na Kashyyyk (będziecie tam kierowanie automatycznie, nic nie da się przegapić). Będziecie zbierać części na protezę ręki dla przyjaciela Doktora. Po zrobieniu zadań dla Doktora, wracacie do kantyny i po oddaniu, będziecie musieli zrobić kolejną misję dla Ponda Baba (stoi obok Doktora). Tym razem misja koncentruje się wewnątrz kantyny, trzeba będzie ogarnąć bijatykę.

Musicie najpierw zrobicie misje poboczne, dla tych dwóch postaci w kantynie (jeśli ich nie ma to kontynuujcie fabułę).

Po zrobieniu powyższych zadań dla tych dwóch postaci, w kantynie będzie pojawiać się regularnie 5 postaci, na których możecie użyć sztuczek Jedi przytrzymując na nich. W tym wypadku, musicie bardzo szybko użyć Paniki na wszystkich 5 osobach. Warto kupić ulepszenie, które wydłuża czas trwania sztuczek Jedi, dzięki czemu będziecie mieć więcej czasu na omamienie pozostałych postaci.

Poniżej wszystko zaprezentowane na filmiku:

 

 

braz „Nigdy nie widziałam prawdziwego!” / ”I’ve never seen a real one!” 15
Przejedź się na wszystkich stworzeniach w galaktyce. / Ride all creatures throughout the Galaxy

Wszystkich stworzeń, na których możecie pojeździć jest 10 sztuk. W przypadku trofeum, chodzi tylko i wyłącznie o stworzenia „żyjące”, a nie maszyny. Wszelkie ścigacze, poduszkowce, działka czy łaziki nie są zaliczane do tego trofeum. Większość z nich spotkacie na otwartych mapach, jednak musicie najpierw ukończyć wszystkie misje fabularne, aby mieć do nich dostęp. Także dopóki nie ukończycie fabuły, nie zawracajcie sobie głowy tym pucharkiem. Poniżej wstawiam listę wszystkich stworzeń, na których trzeba się przejechać, aby zaliczyć trofeum.

Stworzenia Miejsce występowania

Bantha
Najczęściej pojawia się na Tatooine w rejonie Pustynia Jundlandii oraz Mos Eisley, zaraz przy lądowisku. Jeśli nie pojawia się od razu, pobiegajcie chwilę po okolicy i na pewno w końcu ją zobaczycie.

Dewback
Podobnie jak wyżej, również pojawia się na Tatooine, ale głównie w Mos Eisley, niedaleko lądowiska.

Fathier
Jak tylko wylądujecie na plaży w Canto Bight (Cantonica), zwierzaki będą po jej lewej stronie. Pojawiają się również w wyścigu, który dostępny jest w stajniach.

Kaadu
Występuje tylko i wyłącznie w Mieście Gunganów, do którego wejdziecie przez Jezioro Paonga, na planecie Naboo. Jak tylko wejdziecie do miasta, powinien stać po prawej stronie od wejścia.

Luggabeast
Będzie pojawiać się niedaleko od lądowiska w Osadzie Niima na Jakku. Jednak, żeby zaczął się pojawiać, musicie najpierw ukończyć zadanie poboczne „Kiedy lugga daje nogę”, które znajdziecie w Wiosce Tuanul, również na Jakku.

Orbak
Będą pojawiać się praktycznie na całej mapie w Miejsce Katastrofy na Kef Bir. Najpierw musicie zrobić zadanie poboczne, na tej samej mapie, o nazwie „Odzyskiwanie orbaków”. Stworzenie pojawi się również w ostatniej misji fabularnej w Epizodzie IX, kiedy będziecie uciekać po skrzydle niszczyciela.

Orray
Pojawia się tylko i wyłącznie w trakcie misji fabularnej Epizodu II – Atak Klonów, „Panika na Petranaki / Petranaki Panic”. Będą na nim jeździć przeciwnicy, których musicie najpierw strącić, aby móc dosiąść zwierza.

Reek
Pojawia się tylko i wyłącznie w trakcie misji fabularnej Epizodu II – Atak Klonów, „Panika na Petranaki / Petranaki Panic”. W drugiej fazie walki na arenie, kiedy pojawią się jedi oraz droidy, będzie stał pod ścianą i można go dosiąść w każdym momencie.

Ronto
Na Tatooine, w Pustyni Jundlandii oraz Mos Eisley, będzie stał niedaleko lądowiska. Może pojawiać się na zmianę z Banthą lub Dewbackiem, więc jeśli się nie pojawił, zróbcie rundkę po mapce i wróćcie w to samo miejsce.

Tauntaun
Występuje na Hoth w Bazie Echo, w głównej hali oraz kilku korytarzach bocznych. Będziecie również jeździć na nim w trakcie misji fabularnej „Solo w śniegu / Hoth and Cold” w Epizodzie V – Imperium Kontratakuje.

 

braz „No to macie statek” / ”You guys got yourself a ship!” 10
Zbierz 17 000 monet. / Earn 17,000 studs

Wpadnie samo w trakcie normalnego grania. 17,000 to bardzo mało w tej grze, więc będzie to jedno z pierwszych trofeów jakie zrobicie.

 

srebro „Tylko jeden interes w galaktyce…” / ”Only one business in the Galaxy…” 40
Zbierz 10 000 000 000 monet. / Earn 10,000,000,000 studs

Suma 10 miliardów wygląda przerażająco, ale uspokajam, że spokojnie ją wbijecie jeśli tylko będziecie podążać wg moich wskazówek. Monety zbieracie ze wszystkie przedmioty co rozwalicie na mapie, każdy przedmiot z klocków można w większym lub mniejszym stopniu zniszczyć, przez co będą wylatywać z niego monety. Strzelanie do wszystkie powinno stać się Waszym nawykiem, żeby zbierać jak największe ilości monet. Będąc w przestrzeni kosmicznej, warto rozwalać komety bo również dają bardzo dużo monet. Najważniejszy jest mimo wszystko zakup mnożników, które znajdziecie w ostatniej zakładce „Dodatki / Extras”. Mnożniki powinny być Waszym priorytetem i jak tylko uzbieracie wymagają kwotę + kartę z danymi, od razu je kupujcie. Do tego momentu nie kupujcie innych rzeczy jak postacie czy statki. Mnożniki dodatkowo sumują się między sobą, więc jak najpierw kupicie mnożnik x2, a potem x4, to w sumie macie x8, itd. Po zakupie wszystkich mnożników, monety będą lecieć jak szalone i uzbieranie 10 miliardów to tylko kwestia czasu. Osobiście skończyłem grę i wbiłem platynę mając ponad 40 miliardów (mając już wykupione wszystko co tylko można).

Zakup mnożników powinien być na pierwszym miejscu priorytetów.

 

braz „Załoga do swoich myśliwców!” / ”Get the crews to their fighters” 20
Zniszcz 100 myśliwców TIE. / Destroy 100 TIE fighters

W przestrzeni kosmicznej każdej planety, napotkacie czerwone punkty na mapie, które oznaczają strefę walki. Gdy do niej wlecicie, zaczniecie walczyć z myśliwcami TIE. W trakcie misji fabularnych oraz misji pobocznych również ubijecie sporo myśliwców TIE. W każdym razie, radziłbym nie skupiać się na tym trofeum do samego końca, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że pucharek wpadnie sam. Jest bardzo dużo misji głównych i pobocznych, gdzie będziecie walczyć w przestrzeni kosmicznej, a przy tym zrobicie trofik. Jeśli jednak chcecie wbić go jak najszybciej, to strefy walki są najlepszym sposobem.

 

braz „Agresywne negocjacje” / ”Aggressive Negotiations” 15
Pokonaj 3 wrogów jednocześnie, wykorzystując wybuch. / Defeat 3 enemies at the same time with an explosion

Wybuch może pochodzić od wybuchającej beczki, która stoi w pobliżu, gaśnicy na ścianie lub od Waszego granatu. Granat może używać tylko i wyłącznie klasa Złoczyńców, który można jeszcze dodatkowo ulepszyć powiększając jego strefę wybuchu. Wystarczy znaleźć grupkę minimum 3 przeciwników, rzucić między nich granat i gotowe. Zapewne trofeum wpadnie Wam samo, ponieważ w trakcie misji fabularnych jest wiele momentów, gdzie możecie rozwalać wybuchające elementy z przeciwnikami obok. Bardzo dużo takich momentów jest w pierwszej misji fabularnej Epizodu IV – Nowa Nadzieja / A New Hope. Gra nawet sama będzie Wam podpowiadać, że można takie elementy rozwalać.

 

braz „Kto pozwolił ci…?” / ”And who gave you permission…?” 10
Zestrzel hełmy 50 wrogom. / Shoot helmets off 50 enemies

Przede wszystkim musicie wybrać postać, która może strzelać z jakiegokolwiek pistoletu/karabinu (jest ich mnóstwo). Następnie wystarczy celować przeciwnikom w głowy, żeby spadały im hełmy. Przeważnie po 1-2 strzałach hełm spadnie i można dobić przeciwnika. Robicie tak 50 razy i trofeum jest Wasze. Na przestrzeni wszystkich misji fabularnych bez problemu to wbijecie, jako że będziecie walczyć z bardzo dużą liczbą szturmowców. Pamiętajcie, żeby zawsze celować im w głowy.

Zawsze celujcie w głowy, żeby spadały im hełmy.

 

braz „Nie jesteś aby za niski na szturmowca?” / ”A little short for a Stormtrooper…” 10
Stwórz 25 przebrań jako postać z klasy bohaterów. / Create 25 disguises as a Hero character

Przebrania wylatują z niektórych przeciwników. Jest to określone miejscem fabularnym lub daną misją, także nie będą one lecieć z każdego pokonanego przeciwnika. Musicie zebrać zawsze 3 elementy, czyli hełm, tors oraz spodnie, aby w pełni ubrać postać. Ubierać mogą się tylko postacie z klasy Bohaterów. Jak tylko zobaczycie, że gdzieś wylatują elementy przebrania, starajcie się zebrać cały komplet i przebrać. Zaliczane są nawet te same przebrania, więc gdy przebierzecie jedną postać, a w pobliżu będą kolejne elementy ubioru, zmieńcie postać i wykorzystajcie je. Wystarczy podejść do elementu i go założyć. Pamiętajcie, że gdy przeciwnicy do Was strzelają, elementy będą niszczone i znikną. W menu ulepszeń można poprawić ich odporność.

Przebranie jest zaliczane dopiero, gdy założycie wszystkie 3 elementy jednocześnie.

Miejsca, gdzie napotkacie możliwość przebrania:

 • Tatooine – Mos Eisley
  • Szturmowiec – gdy pierwszy raz traficie do Mos Eisley, w trakcie Epizodu IV – Nowa Nadzieja, napotkacie szturmowców w jednym z zaułków po zachodniej stronie mapy. Będą z nich wylatywać elementy ubioru. W późniejszym etapie gry, gdy będziecie wracać do Mos Eisley, również napotkacie na elementy ubioru szturmowca, gdy ich pokonacie.
 • Misja fabularna: Epizod V – Imperium Kontratakuje – „Szturm na bazę Echo / Assault on Echo Base”
  • Śnieżny szturmowiec – po misji fabularnej z lataniem, wrócicie do Bazy Echo w roli Hana, Lei, Chewbacci oraz C-3PO. W bazie będzie sporo szturmowców, z których będą wylatywać części do tego właśnie ubranka.
 • Misja fabularna: Epizod VI – Powrót Jedi – „Koniec Endor-ogi / Endor the Line”
  • Szturmowiec-zwiadowca – zaraz na samym początku etapu, będziecie musieli zlikwidować grupki szturmowców-zwiadowców. Będą z nich lecieć elementy ubioru.
 • Naboo – Theed
  • Strażnik – po misji fabularnej w Epizodzie II – Atak Klonów – „Łowy na Jango / The Hunt for Jango” wrócicie do miasta Theed jako Anakin i Padme. W hangarze, tam gdzie jest lądowisko, będą stojaki z ubrankami, każdy stojak da jedną część. Ubranko jest potrzebne do jednej misji pobocznej (gość stoi obok).
 • Misja fabularna: Epizod VII – Przebudzenie Mocy – „Zniszczenie Starkillera / Destroying Starkiller”
  • Śnieżny szturmowiec Najwyższego Porządku – w trakcie ostatniej misji Epizodu VII – Przebudzenie Mocy, gdzie walczycie z Kylo Ren w zaśnieżonym lesie, będą się pojawiać przeciwnicy, z których będzie lecieć to wdzianko.
 • Misja fabularna: Epizod VIII – Ostatni Jedi – „Mistrz(owie) (w)łamania / Master Codebreak-Out”
  • Strażnik – w trakcie misji będziecie mogli rozwalić kilku strażników, z których będzie wypadać ubranie.
 • Misja fabularna: Epizod IX – Skywalker. Odrodzenie – „C-3PO-nie! / C-3P-Oh no!”
  • Szturmowiec Najwyższego Porządku – w trakcie trzeciej misji fabularnej, będziecie po cichu eliminować szturmowców. Będą wypadać z nich części ubioru.
 • Misja fabularna: Epizod IX – Skywalker. Odrodzenie – „Bądźcie ze mną / Be With Me”
  • Szturmowiec Sithów – w ostatniej misji fabularnej, gdy będziecie szturmować statek i biegnąć po jego skrzydle, traficie na czerwonych szturmowców, z których będzie wylatywać ubranko.

 

braz „I ja też cię nie lubię!” / ”I don’t like you either!” 15
Osiągnij mnożnik bojowy o wartości 30. / Achieve a combat multiplier score of 30

Po prawej stronie ekranu, w trakcie walki będzie pojawiać się pasek z Waszym mnożnikiem bojowym. Nie ma on nic wspólnego z monetami, świadczy on tylko i wyłącznie o liczbie celnych trafień bez odnoszenia obrażeń. Liczone są tutaj trafienia z blasterów oraz uderzenia mieczem świetlnym. Najlepiej jest stać za osłonami i po prostu strzelać w przeciwników i nabijać mnożnik. W trakcie gry wiele razy nabijecie wartość większą niż 30, więc nie przejmujcie się tym trofeum. Osobiście wpadło mi to trofeum na samym początku gry w Epizodzie IV – Nowa Nadzieja, w pierwszej misji fabularnej. Pamiętajcie tylko, żeby w międzyczasie nie dać się trafić, bo wtedy mnożnik się resetuje.

Wielokrotnie w trakcie gry nabijecie wartość większą niż 30.

 

srebro „Ej, co wy nam wciskacie?” / ”Hey, what are you trying to push on us?” 20
Ukończ wszystkie misje jawów na Tatooine związane z uszkodzonymi droidami. / Complete all the Jawa’s ”Faulty Droid” missions on Tatooine

Nim w ogóle zaczniecie misje u Jawów na Tatooine, musicie najpierw wykonać kilka innych rzeczy, w tym przede wszystkim ukończyć wszystkie misje fabularne. Poniżej zrobiłem listę co dokładnie musicie zrobić, aby odblokować możliwość robienia misji u Jawów.

 1. Coruscant – Dzielnica Federalna / Federal District – trzeba poznać hasło na jednym z terminalów w południowo-zachodniej części mapy. Hasła możecie poznawać tylko jako droidy protokolarne.
 2. Jakku – Wioska Tuanul / Tuanul Village – należy ukończyć jedną z misji pobocznych, którą zaczniecie przy jednym z domów, do którego dobija się 2 szturmowców. Będziecie potrzebować hasło do terminala, które znajdziecie właśnie na Coruscant w Dzielnicy Federalnej (w sklepie, do którego musicie wejść przez taśmę jako droid protokolarny, które rozdzielił się na 2 części). Po powrocie wejdziecie do domu i zakończycie zadanie i pojawi się nastęne, związane z manifestem na podłodze. Będzie to zagadka, ale można zapłacić pobliskiemu droidowi, aby ją rozwiązać. W trakcie zadania traficie w końcu do Cantonica – Canto Bight, gdzie ukończycie zadanie.

Po wykonaniu tych misji, na Tatooine w Pustynia Jundlandii będziecie mogli zacząć robić zadania poboczne dla Jawów. Pierwsze z nich jest w ich małej wiosce, wewnątrz jaskini, wystarczy iść cały czas na wprost od lądowiska. W przypadku Jawów, każde kolejne zadanie będzie pojawiać się po zrobieniu poprzedniego. Także dopóki nie ukończycie jednego, następne się nie pojawi. Jest 8 zadań od Jawów i będą wymagać od Was podróżowania po całej galaktyce. Poniżej lista zadań:

Miejsce pierwszego Jawy, u którego zaczniecie serię zadań.

 1. „Probopsoty / Probes and Cones”
 2. „Gonitwa za gryzoniem / Rodent Retrieval”
 3. „Pieniackie pit droidy / That Droid is the Pits”
 4. „Protokół zwrotu / Protocol Recall”
 5. „Konserwacyjne k-OOM-plikacje / For OOM the Bell Tolls”
 6. „Co czai się w mr-oku / Don’t Be Afraid of the Dark-Eye”
 7. „Grymasy magna guarda / Droids Have Madnitude!”
 8. „Gra wielodroidowa / Battle Droid Royale”

 

srebro „GONK!” / ”GONK!” 20
Ukończ wszystkie misje eskortowe droidów GNK. / Complete all the GNK droid escort missions

Jest 8 misji eskortowych w całej galaktyce. Droidy GNK to te chodzące pudełka na dwóch nogach. Niektóre z nich będą miały dla Was zadanie związane z eskortą i ochroną. Znajdują się one zawsze na otwartych mapach, nigdy w trakcie misji fabularnej. Do zrobienia tych misji nie trzeba spełniać, żadnych dodatkowych wymogów, jedynie ostatnia misja wymaga odeskortowania wszystkich innych droidów. Poniżej wrzucam lokacje wszystkich droidów oraz filmik.

Droidy GNK spotkacie w całej galaktyce.

Lokacje droidów GNK, które trzeba eskortować:

 1. Tatooine – Pustynia Jundlandii / Jundland Wastes – droid znajduje się w południowej części mapy, niedaleko domu, do którego można wejść.
 2. Tatooine – Mos Eisley – w połnocno-zachodniej części mapy, zaraz obok lądowiska. Jeśli go nie ma to kontynujcie fabułę lub wykupcie plotkę, aby sprawdzić co trzeba zrobić, by się pojawił.
 3. Cantonica – Canto Bight – mniej więcej po środku mapy, będzie stał pod jednym z budynków, niedaleko schodków.
 4. Kef Bir – Ruiny Gwiazdy Śmierci II / Death Star II Ruins – do ruin wejdziecie przez lokację Miejsce Katastrofy / Crash Site. Droid będzie na 4 poziomie, pod jedną ze ścian.
 5. Kashyyyk – Kachirho – w południowej części mapy, na plaży będzie droid, którego musicie odeskortować.
 6. Utapau – Miasto Pau / Pau City – od lądowiska idźcie w lewą stronę, droid będzie stał w pobliżu budynków oraz skał.
 7. Geonosis – Ul Stalgasin / Stalgasin Hive – po zachodniej stronie mapy, niedaleko znacznika, gdzie można powtórzyć misję fabularną.
 8. Mustafar – Przestrzeń Mustafaru / Mustafar Space – w przestrzeni kosmicznej będzie ostatnie zadanie, które będzie dostępne dopiero, gdy zrobiliście wszystkie poprzednie. Będzie tam latał statek, który kształtem przypomina droida GNK. Podobnie jak w poprzednich misjach, musicie go ochraniać. Na końcu powinniście dostać trofeum.

 

Filmik:

 

srebro „Umiem latać wszystkim” / ”I can fly anything” 20
Ukończ poziom lotniczy bez umierania. / Complete a flight level without dying

W grze jest sporo misji fabularnych, które skupiają się na lataniu. Jak można się domyślić, musicie ukończyć taką misję bez umierania, czyli rozwalenia statku. Warto wybrać misję, gdzie jest dużo otwartego terenu i spore pole do manewru. Odradzam robienie tego tam, gdzie latamy w wąskich korytarzach, bo bardzo łatwo się tu rozwalić. Osobiście zalecałbym to zrobić w trakcie misji Epizodu V – Imperium Kontratakuje „Szturm na bazę Echo / Assault on Echo Base”. Macie tutaj sporo miejsca, przeciwnicy nie są wymagający, a jedyne na co trzeba uważać, to żeby nie uderzyć w nogi AT-AT, bo trzeba będzie restartować.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.