SnowRunner – Poradnik do trofeów i osiągnięć

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedna z najbardziej chilloutowych gier powraca! Tym razem jeszcze większa z mnóstwem nowości oraz usprawnień, o które prosili gracze. Niestety nie obyło się bez bugów tu i tam, więc platyna w SnowRunner może zająć Wam bardzo dużo czasu, szczególnie jeśli sporo gracie w coopie.

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Czas do zdobycia platyny: 100 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox4 x13 x20
 • Liczba trofeów offline: 38
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1 (2 jeśli coś pominiecie)
 • Trofea możliwe do przeoczenia: braz Goliat / Goliath, braz Ranny koń / Broken Horse, braz Po prostu dostarczono / Simply Delivered
 • Zglitchowane trofea: Jest kilka, czytajcie „Wstępne Wskazówki”

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Róbcie regularnie kopię zapisu na chmurę, albo pendrive! Gra jest w ciężkim stanie i często wywala zapis, dlatego warto mieć backup w razie czego.
 • Jeśli gracie u kogoś w multi to kontrakty, zadania, modyfikacje czy wieżyczki są zaliczane tylko i wyłącznie u hosta (osoby, która założyła sesję online). Dostaniecie co prawda kasę, punkty doświadczenia, a nawet części z odkrytych modyfikacji u kogoś, ale do trofeum musicie odkryć je u siebie (solo, albo jako host).
 • Na chwilę obecną (patch 1.04) zalecam wszystkim robić rzeczy typu zbieranie modyfikacji czy odkrywanie wieżyczek samemu w singlu. Gra lubi się wykrzaczyć, a przy tym zbugować plik zapisu, przez co pomimo że coś odkryjecie to  progres nie ruszy i trzeba robić nowego save’a.
 • Jest kilka trofeów, które można pominąć, jeśli często hostujecie u siebie sesje coop. Jest kilka misji oraz ładunków, które pojawiają się tylko raz i jeśli ktoś inny Wam to zrobi to niestety przepada i trzeba robić to u kogoś innego, albo zaczynać grę od nowa. Oznaczyłem odpowiednio trofea, na które warto zwrócić uwagę nim zaczniecie grać.
 • W przypadku problemów z jakimś kontraktem/zadaniem, gdzie brakuje towaru na mapie, albo przyczepy nie da się podpiąć lub pod nią wjechać, to musicie zrestartować zadanie. 
 • Na początku mocno zalecam skupić się na odkrywaniu mapy oraz zdobywaniu modyfikacji. Dzięki nim dostaniecie części do pojazdów, dzięki którym nie będziecie tak często topić się w błocie. Na mapach są również ukryte modyfikacjie, które nie pojawią się po odkryciu wieżyczki, dlatego warto zerknąć na opis trofeów związanych z odkrywaniem modyfikacji.
 • Po odkryciu wszystkiego, warto skupić się na naprawieniu dróg, mostów czy innych przesmyków, dzięki którym podróżowanie po mapie będzie znacznie łatwiejsze.
 • Gdybyście chcieli mocno ułatwić sobie rozgrywkę na dzień dobry, to czym prędzej zalecam odkryć pojazdy takie jak: TUZ 420 „Tatarin” oraz Azov 64131, którego możecie kupić od razu za 93.800$. Dzięki nim zrobicie praktycznie wszystko w grze, a od 11 poziomu możecie założyć trochę lepsze opony do Azova, dzięki czemu staje się jeszcze lepszy. Na początku będzie pewnie u Was krucho z kasą, dlatego możecie jak najszybciej odkryć lepszy silnik oraz podniesione zawieszenie do początkowego Fleetstara (Michigan – Czarna Rzeka), a następnie udać się na Alaskę (Port Północny) i odkryć ciężarówkę Royal BM-17 (południowy-zachód, lewy dolny róg mapy), którą można sprzedać za około 120,000$. Teraz udajecie się do Rosji, gdzie musicie odblokować dostęp do Kamieniołomu poprzez robienie misji ze skanowaniem terenu (misje „Geowyszukiwanie”, a następnie „Poza Horyzontem”). Z kamieniołomu jedziecie prosto do Zimnogórska, gdzie na północnej części mapy (środek-północ) znajdziecie Tatarina.
 • Najlepszy możliwy zestaw na większość misji to: mały żuraw, siodło niskie, naczepa platformowa na 5 miejsc (7200$). Naczepa jest tak szeroka i długa, że nie sposób jej wywrócić, a czasami pomaga ustabilizować ciężarówkę. Żuraw trzymacie w razie, gdyby trzeba było przerzucić ładunek, albo mimo wszystko spadł Wam z naczepy.
 • Jak tylko widzicie, że obali się Wam ciężarówka to czym prędzej zamknijcie aplikację! Dzięki temu gra nie zdąży zapisać ostatniej pozycji i wrócicie do stanu sprzed wywrotki. Działa tylko i wyłącznie w singlu oraz jak jesteście hostem (tyle, że wyjście z gry wyrzuci wszystkich z sesji, więc tutaj lepiej jednak zostać w grze i robić akcję ratunkową).
 • Używajcie wyciągarki nie tylko do podciągania pojazdu, ale również do ciągnięcia dodatkowych przyczep czy nawet innych pojazdów. Dzięki lince, możecie tworzyć własne konwoje, z tym że musicie brać pod uwagę, że im dłuższy konwój tym większe prawdopodobieństwo zablokowania się na najbliższym drzewie/słupie/pieńku.

 

Krok po kroku:

KROK #1 (Opcjonalny) – Zdobyć kasę na zakup Azova 64131 oraz odkryć Tatarina

Oznaczam ten krok jako opcjonalny, ponieważ nie jest on aż tak ważny, ale dzięki niemu ułatwicie sobie znacząco grę. Domyślam się, że część osób woli się trochę pomęczyć nim przejdzie do tych lepszych sprzętów, ale jeśli wolicie wskoczyć za kółko prawdopodobnie najlepszych dwóch pojazdów w grze to zapraszam do czytania.

 • Na początku musicie rzecz jasna ukończyć samouczek oraz naprawić Fleetstara, który stoi przed pierwszym garażem. Nim go naprawicie warto przeczytać opis trofeum braz Ranny koń / Broken Horse, które można tutaj zrobić. Jak już zdobędziecie Fleetstara to wracacie do Chevroleta i odkrywacie mapę + modyfikacje, aby odblokować silnik + podniesione zawieszenie do Fleetstara (czytajcie opis trofeów związanych z modyfikacjami, gdzie można znaleźć poszczególne ulepszenia). Gdy już będziecie gotowi, to udajecie się na Alaske do Portu Północnego i jedziecie wzdłuż południowej drogi, aż do samego końca lewego dolnego rogu mapy (południowy-zachód). Jest tam spory błotnisty teren, ale co ważniejsze, to znajdziecie tam ciężarówkę Royal BM-17, którą można sprzedać za 120,000$. Gdy ją odkryjecie to można od razu do niej wsiąść i holować się do garażu. Po sprzedaniu od razu kupujecie Azova 64131 za 93,800$ i przenosicie się do Rosji na Zalane Tereny.

Dojazd do ciężarówki Royal BM-17 w Porcie Północnym.

 • Po dotarciu do Rosji, przy użyciu Azova i modułu sejsmicznego, wykonujecie misje takie jak „Geowyszukiwanie” (bodajże 2 etapy tego kontraktu), które odblokuje misje „Poza Horyzontem”. Wykonanie tych misji odblokuje Wam przejazd do Kamieniołomu, z którego musicie udać się prosto do Zimnogórska (prosta droga). Gdy się już tam znajdziecie, to musicie jechać drogą do mniej więcej centralnego punktu w północnej części mapy (góra-środek). Tatarin znajduje się na charakterystycznym wzniesieniu, między drzewami. Po odkryciu wystarczy przeskoczyć do niego i holować do garażu i gotowe, macie najlepszy pojazd do zwiadu (i nie tylko) w grze.

Dojazd do Tatarina na Zimnogórsku.

 

KROK #2 – Odkrywacie dostępne mapy oraz modyfikacje

Każda mapa ma szereg wieżyczek oraz modyfikacji do znalezienia (wszystko w opisie poszczególnych trofeów). Odkrywając wieżyczkę zobaczycie kawałek mapy oraz wszystkie znajdujące się tam zadania oraz modyfikacje. Na niektórych mapach są również ukryte modyfikacje, które nie pokażą się nawet po odblokowaniu wszystkich wieżyczek, dlatego warto zerknąć na moje mapy, które są poniżej. Im więcej modyfikacji odkryjecie tym lepiej dla Was, ponieważ poprawiają one znacząco osiągi każdej ciężarówki. Jeśli wykonaliście KROK #1, to warto skupić się najpierw na odkrywaniu całej Rosji przy użyciu Tatarina, dzięki czemu zdobędziecie wszystkie modyfikacje do Azova, przez co stanie się bestią, której żaden teren niestraszny. Ogólnie Rosyjskie pojazdy dominują nad amerykańskimi, dlatego warto pojeździć po Rosji i znaleźć wszystkie modyfikacje do nich.

 

KROK #3 – Kontrakty, zadania oraz konkursy

Przyszła pora na najprzyjemniejszy krok, czyli skupienie się na samej grze i robieniu misji. Podczas wykonywania wszelkich kontraktów oraz misji, zwróćcie uwagę na materiały, które przewozicie (braz Po prostu dostarczono / Simply Delivered). Jest kilka zadań, które występują tylko i wyłącznie raz w całej grze i mają unikatowy ładunek wymagany do trofeum (np. „Zaginiona Dostawa” w Drummond, albo „Radioaktywne Odpady” w Zalanych Terenach). O ile gracie solo to nie ma się czym martwić, ale w przypadku jeśli hostujecie grę online to musicie uważać, żeby ktoś Wam nie zrobił tych misji, bo stracicie możliwość dostarczenia owego ładunku. W takim wypadku pozostaje dołączyć do kogoś, u kogo Wy możecie zrobić daną misję, albo po prostu zacząć grę od nowa. Poza tym jeździcie, dostarczacie i zaliczacie kolejno mapy. W przypadku konkursów, nie musicie robić ich na złoto, wystarczy po prostu zrobić (nawet na brązowy medal, który nie ma ograniczenia czasowego).

 

KROK #4 – Pozostałości

Zostały Wam już zapewne bzdety w postaci odwiedzenia punktów tartacznych, albo wyciągnąć rozwalony pojazd z wody. Wszystko możecie zrobić prostymi metodami, zarówno w singlu jak i coopie. Możecie to zrobić w dowolnie wybranym przez Was momencie. Wszystkie opisy do tego typu osiągnięć znajdziecie poniżej.

 

Poradnik:

platyna Ja i ciężarówka to jedno / One with the Truck
Zdobądź wszystkie trofea / Get all the trophies

Bardzo przyjemna platyna, ale mocno czasochłonna. Liczcie spokojnie 100 godzin, albo i więcej jeśli gracie dużo u znajomych (jako gość). Najszybsza droga to hostowanie sesji i pilnowanie pucharków, które można pominąć, albo granie solo. Mimo wszystko, gra się bardzo przyjemnie bez względu na tryb, dlatego życzę powodzenia i gratuluję jeśli już Wam się udało wbić ten pucharek!

 

braz O tak! Potrafisz prowadzić! / Yeah, you can drive! GS: 10
Wszystkie wskazówki z samouczka zostały aktywowane przynajmniej raz / All main tutorial hints have been activated at least once

Pierwsze trofeum, które zdobędziecie w grze. Już na dzień dobry lądujecie w poczciwym Chevrolecie CK1500 i przystępujecie do samouczka. Gra wyjaśni Wam jak odkrywać wieżyczki, samochody, naprawiać elementy na mapie oraz dostaniecie dostęp do Waszego pierwszego garażu. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami w prawym górnym rogu ekranu oraz jeździć do wymaganych punktów na mapie i nie będzie problemu. Trofeum wpadnie jak tylko wykonacie wszystkie punkty tutoriala, które kończą się pod garażem na Alasce.

 

braz Raz rolnik – zawsze rolnik / Once a Farmer always a Farmer GS: 10
Rozjedź 500 dyń / Smash 500 pumpkins

Podobny pucharek jak w poprzedniej części, z tym że teraz musimy rozjechać 500 sztuk dyni. Jest kilka dobrych miejsc, żeby to zrobić, ale zdecydowanie najlepszym miejscem jest południowa część pierwszej mapy w Rosji – „Zalane Tereny”/”Drowned Lands”. Jest tam kilka farm dyni obok siebie i można spokojnie rozjeżdżać. W momencie, gdy już rozjedziecie wszystkie, wystarczy wyjść z gry i załadować ją ponownie, a część dyń odrośnie na nowo. Nic prostszego.

Zalane Tereny – miejscówki z największą liczbą dyń

Poniżej wstawiam filmik, na którym możecie zobaczyć jak odnawiać dynie w nieskończoność:

Progres do tego trofeum możecie sprawdzić klikając i przechodząc na zakładkę „Trofea”.

 

braz Goliat / Goliath GS: 15
Za pomocą żurawia teleskopowego podnieś naczepę (cel specjalny) co najmniej 5 metrów nad ziemię / Use a telescopic crane to raise a special objective semi-trailer at least 5 meters above the ground

Trofeum możliwe do pominięcia! 

Oznaczam to trofeum jako możliwe do pominięcia, ponieważ można go wykonać tylko i wyłącznie raz w całej grze, na jednej naczepie! Naczepa znajduje się na pierwszej mapie Michigan, na Czarnej Rzece. Musicie podnieść dużym żurawiem specjalną naczepę na minimum 5 metrów. W tym wypadku chodzi o zieloną cysternę, która znajduje się przy stacji benzynowej, nieopodal naszego garażu (lekko na północ). Wystarczy podjechać z zamontowanym dużym żurawiem, rozstawić się jak najbliżej, zaczepić o punkt na górnej części cysterny i podnieść ją jak najwyżej i trzymać do momentu aż nie wpadnie trofeum.

Jedyna naczepa, na której zrobicie to trofeum!

W przypadku wykonania misji i pozbycia się naczepy macie 2 możliwości:

 1. Rozpoczynacie grę od nowa i po prostu skupiacie się tylko i wyłącznie na jak najszybszym dotarciu do cysterny z zamontowanym żurawiem.
 2. Dołączacie do znajomego lub publicznej gry i liczycie, że cysterna będzie jeszcze stała. Reszta czynności tak jak opisałem to wyżej.

Cała operacja przedstawiona na filmiku:

 

braz Błękitna sala / The Blue Hall GS: 15
Przejedź 1 km w wodzie / Drive 1km in the water

Pucharek wpadnie sam, nawet nie zawracajcie sobie nim głowy. W grze będziecie tyle razy brodzić w wodzie, że zrobicie tam znacznie więcej niż 1 km.

Progres do tego trofeum możecie sprawdzić klikając i przechodząc na zakładkę „Trofea”.

 

braz Gdzie są kłody? / Where are the logs? GS: 15
Co najmniej raz odwiedź każdy obszar gry z kłodami / Visit every logging area in the game at least once

W grze znajduje się 13 punktów tartacznych, które musicie odwiedzić, aby zdobyć trofeum. Nie ma znaczenia samochód oraz czy weźmiecie materiały z danego tartaku czy nie. Najważniejsze to przejechać przez żółte pole w każdym napotkanym tartaku. Należy również dodać, że niektóre tartaki musicie najpierw zrobić poprzez wykonanie odpowiednich kontraktów (np. Renowacja Tartaku na Wyspowych Jeziorach).

Poniżej wstawiam listę lokacji oraz ilość tartaków, które możecie w nich znaleźć. Zamieszczam również mapy z dokładnymi pozycjami:

Michigan

 • Czarna Rzeka/Black River – 1 Tartak
 • Wyspowe Jezioro/Island Lake – 1 Przetwórnia Drewna (trzeba zrobić kontrakt) & 1 Punkt Tartaczny
 • Wyspa Drummond/Drummond Isle – 1 Punkt Tartaczny

Alaska

 • Port Północny/North Port – 1 Przetwórnia Drewna & 1 Punkt Tartaczny
 • Rzeka Górska/Mountain River – 1 Przetwórnia Drewna
 • Biała Dolina/White Valley – 2 Punkty Tartaczne & 1 Przetwórnia Drewna

Tajmyr

 • Zalane Tereny/Drowned Lands – 1 Przetwórnia Drewna
 • Kamieniołom/Quarry – 1 Stary Tartak
 • Zimnogórsk/Zimneogorsk – 1 Przetwórnia Drewna

Mapy z zaznaczonymi lokacjami tartaków:

Progres do tego trofeum możecie sprawdzić klikając i przechodząc na zakładkę „Trofea”.

 

braz Graj po swojemu / Play Your Way GS: 15
Napraw 2000 punktów uszkodzeń / Fix 2000 damage points

By w ogóle wykonać naprawę, musicie mieć założony dodatek Van (zielona buda naprawcza), albo zapiętą naczepę naprawczą (musi być podpięta do Was!). Następnie podjeżdżacie pod zepsuty pojazd, wciskacie > NAPRAW i pojawi się okienko ze źródłem naprawiania (czyli skąd ma brać punkty) oraz celem naprawy. Pozostaje już tylko wybrać elementy do naprawy, albo od razu naprawić wszystko co tylko można i gotowe.

Wszystkie ciężarówki mają kilka elementów do naprawy, np. silnik, zawieszenie, bak, itd. Każdy z tych elementów ma przypisaną liczbę punktów wytrzymałości. Przykładowo silnik może mieć 300 punktów, a zawieszenie 150, czyli już macie do naprawy 450 punktów. Do naprawy używacie paki Van lub naczepy naprawczej. Nie zalecam używać tej żółto-czerwonej, ponieważ ma bardzo mało punktów na sobie. W grze jest bardzo dużo misji, gdzie musicie naprawiać znalezione pojazdy w terenie i wymagają one sporej ilości punktów.

Trofeum można również bardzo szybko zrobić w trybie online. Wystarczy, że drugi gracz będzie non-stop rozwalać swój pojazd (np. topiąc go w wodzie, albo uderzając o barierki, itd.), a Wy będziecie go regularnie naprawiać. Jeśli skończą się Wam punkty naprawcze na pace, to wracacie do garażu i wyjeżdżacie z niego ponownie, aby mieć znów pełność liczbę punktów.

 

braz Polowanie na jelenie / Deer Hunt GS: 20
Znajdź wszystkie modyfikacje w Michigan / Find all upgrades in Michigan

UWAGA: Zalecam robić wszystkie trofea związane ze znajdowaniem modyfikacji w trybie single lub jako host w trybie coop!

W Michigan znajduje się w sumie 21 modyfikacji, z czego 1 ukryta (musicie się zbliżyć, żeby pokazało ją na mapie). Poniżej wstawiam mapy oraz szczegółową listę modyfikacji, które można znaleźć na każdej mapie.

Czarna Rzeka/Black River – 7 Modyfikacji (1 ukryta)

Czarna Rzeka – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Napęd AWD
  • Pojazdy: Fleetstar F2070A
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: GMC MH9500
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Chevrolet CK1500
 • Silnik: AAT-8V 5.2 custom
  • Pojazdy: Chevrolet CK1500
 • Skrzynia biegów: Snowrunner
  • Pojazdy: KHAN 39 Marshall, Chevrolet CK1500, Scout 800, YAR 87, KHAN Lo4F, TUZ 166, DON 71, Hummer H2
 • Podniesione zawieszenie – UKRYTA
  • Pojazdy: Fleetstar F2070A
 • Silnik: Si-6V/2100T
  • Pojazdy: GMC MH9500, International Loadstar 1700, Fleetstar F2070A, Freightliner 114SD, Chevrolet Kodiak C70, Ford CLT9000, White Western Star 4964, International Transtar 4070A

 

Zapora Smithville/Smithville Dam – 8 Modyfikacji

Zapora Smithville – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Silnik: AAT-6v 4.4
  • Pojazdy: Chevrolet CK1500, Scout 800
 • Silnik: Si-6v/2380
  • Pojazdy: International Transtar 4070A
 • Blokada dyferencjału
  • Pojazdy: Chevrolet CK1500
 • Blokada dyferencjału
  • Pojazdy: GMC MH9500
 • Napęd AWD
  • Pojazdy: White Western Star 4964
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Scout 800
 • Skrzynia biegów: Freeway
  • Pojazdy: Chevrolet CK1500, DON 71, Hummer H2, Scout 800, KHAN Lo4F, KHAN 39 Marshall, TUZ 166, YAR 87
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: White Western Star 4964

 

Wyspowe Jezioro/Island Lake – 4 Modyfikacje

Wyspowe jezioro – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Silnik: Het/6V 5.0
  • Pojazdy: Scout 800, Chevrolet CK1500
 • Blokada dyferencjału
  • Pojazdy: White Western Star 4964
 • Silnik: Gb-6V 2400A
  • Pojazdy: Ford CLT9000
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Chevrolet Kodiak C70

Wyspa Drummond/Drummond Isle – 2 Modyfikacje

Wyspa Drummond – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Silnik: A12V-850TTA
  • Pojazdy: Pacific P16, Pacific P12, Derry Longhorn 3194, ANK MK38
 • Skrzynia biegów: Offroad
  • Pojazdy: International Loadstar 1700, Fleetstar F2070A, GMC MH9500, International Paystar 5070, ZIKZ 5368, Caterpillar CT680, Freightliner 114SD, White Western Star 4964, Derry Longhorn 4520, Navistar 5000-MV, Derry Longhorn 3194, Voron Grad, Azov 5319, ANK MK38, Step 310E, Chevrolet Kodiak C70, Royal BM17, Voron AE-4380, Tayga 6436, International Transtar 4070A, Ford CLT9000, Western Star 6900 TS

Interaktywna mapa ze wszystkimi znajdźkami/pojazdami/materiałami/itd.: https://www.maprunner.info/
Podziękowania dla użytkownika „deviousdrizzle” za stworzenie świetnej mapy!

 

braz Polowanie na łosie / Moose Hunt GS: 20
Znajdź wszystkie modyfikacje na Alasce / Find all upgrades in Alaska

UWAGA: Zalecam robić wszystkie trofea związane ze znajdowaniem modyfikacji w trybie single lub jako host w trybie coop!

Na Alasce znajduje się w sumie 23 modyfikacje, z czego 9 ukrytych (musicie się zbliżyć, żeby pokazało ją na mapie). Poniżej wstawiam mapy oraz szczegółową listę modyfikacji, które można znaleźć na każdej mapie.

Port Północny/North Port8 Modyfikacji (4 ukryte)

Port Północny – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Podniesione zawieszenie  UKRYTA
  • Pojazdy: Ford CLT9000
 • Podniesione zawieszenie  UKRYTA
  • Pojazdy: Hummer H2
 • Silnik: Gb-8v 2600TTA – UKRYTA
  • Pojazdy: Caterpillar CT680, Derry Longhorn 4520, Freightliner M916A1, Royal BM17
 • Napęd AWD
  • Pojazdy: Caterpillar CT680
 • Silnik: Westline V16 M2300
  • Pojazdy: Caterpillar 745C, Western Star 6900 TS
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Freightliner M916A1
 • Silnik: Het/8V 6.2
  • Pojazdy: Hummer H2
 • Blokada dyferencjału – UKRYTA
  • Pojazdy: Hummer H2

Rzeka Górska/Mountain River – 5 Modyfikacji (1 ukryta)

Rzeka Górska – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Napęd AWD
  • Pojazdy: Kodiak C70
 • Silnik: Gb-8v 2700T
  • Pojazdy: Caterpillar CT680, Derry Longhorn 4520, Freightliner M916A1, Royal BM17
 • Skrzynia biegów: Highrange
  • Pojazdy: Fleetstar F2070A, Royal BM17, GMC MH9500, International Transtar 4070A, Western Star 6900 TS, International Paystar 5070, ZIKZ 5368, Caterpillar CT680, Freightliner 114SD, White Western Star 4964, Derry Longhorn 4520, International Loadstar 1700, Voron Grad, Azov 5319, ANK MK38, Step 310E, Chevrolet Kodiak C70, Tayga 6436, Ford CLT9000
 • Podniesione zawieszenie – UKRYTA
  • Pojazdy: International Loadstar 1700
 • Silnik: Westline V6 2350T
  • Pojazdy: Fleetstar 2070A, White Western Star 4964

Biała Dolina/White Valley – 6 Modyfikacji (3 ukryte)

Biała Dolina – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Silnik: Het/8V 6.2T  UKRYTA
  • Pojazdy: Hummer H2
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: International Paystar 5070
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Western Star 6900 TS
 • Silnik: Westline V12 M900 – UKRYTA
  • Pojazdy: Derry Longhorn 3194, Pacific P12, ANK MK38
 • Napęd AWD – UKRYTA
  • Pojazdy: Freightliner 114SD
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Freightliner 114SD

Zatoka Pedro/Pedro Bay – 4 Modyfikacje (1 ukryta)

Zatoka Pedro – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Silnik: Westline V16 M2450  UKRYTA
  • Pojazdy:Caterpillar 745C, Western Star 6900 TS
 • Skrzynia biegów: Zaawansowana/Advanced
  • Pojazdy: Pacific P12, TUZ 420 'Tatarin’, Azov 64131, Azov 42-20 Antarctic, DAN 96320, KOLOB 74941, KOLOB 74760, Pacific P16, Azov 73210, Caterpillar 745C
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Royal BM17
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: ANK MK38

Interaktywna mapa ze wszystkimi znajdźkami/pojazdami/materiałami/itd.: https://www.maprunner.info/
Podziękowania dla użytkownika „deviousdrizzle” za stworzenie świetnej mapy!

 

braz Polowanie na niedźwiedzie / Bear Hunt GS: 20
Znajdź wszystkie modyfikacje w Taymirze / Find all upgrades in Taymyr

UWAGA: Zalecam robić wszystkie trofea związane ze znajdowaniem modyfikacji w trybie single lub jako host w trybie coop!

W Tajmyrze znajduje się w sumie 21 modyfikacji, z czego 7 ukrytych (musicie się zbliżyć, żeby pokazało ją na mapie). Poniżej wstawiam mapy oraz szczegółową listę modyfikacji, które można znaleźć na każdej mapie.

Zalane Tereny/Drowned Lands – 8 Modyfikacji (3 ukryte)

Zalane tereny – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Podniesione zawieszenie  UKRYTA
  • Pojazdy: DON 71
 • Silnik: Kr 115 UKRYTA
  • Pojazdy: KHAN Lo4F, KHAN 39 Marshall, DON 71, TUZ 166
 • Silnik: IMZ-8 520 AT – UKRYTA
  • Pojazdy: KOLOB 74941, KOLOB 74760, Azov 73210, Azov 42-20 Antarctic, DAN 96320
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: KHAN Lo4F
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Voron Grad
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: TUZ 166
 • Blokada dyferencjału
  • Pojazdy: ZIKZ 5368
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Voron D-53233

Kamieniołom/Quarry  7 Modyfikacji (3 ukryte)

Kamieniołom – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Silnik: Azov AM-8 15.3 UKRYTA
  • Pojazdy: Azov 5319, Azov 64131, Voron Grad
 • Silnik: Kr 120-AT UKRYTA
  • Pojazdy: KHAN Lo4F, KHAN 39 Marshall, TUZ 166, DON 71
 • Zmodyfikowane zawieszenie
  • Pojazdy: TUZ 166
 • Podniesione zawieszenie – UKRYTA
  • Pojazdy: ZIKZ
 • Silnik: IMZ-6 210
  • Pojazdy: Step 310E, ZIKZ 5368
 • Silnik: LAZ 8 T290
  • Pojazdy: Voron D-53233, Tayga 6436, Voron AE-4380
 • Zmodyfikowane zawieszenie
  • Pojazdy: DON 71

Zimnogórsk/Zimneogorsk – 6 Modyfikacji (1 ukryta)

Zimnogórsk – Modyfikacje

Lista modyfikacji do znalezienia:

 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Tayga 6436
 • Silnik: IMZ-8 330-T
  • Pojazdy: Voron D-53233, Tayga 6436, Voron AE-4380
 • Silnik: KZGT-8 530 T
  • Pojazdy: KOLOB 74941, KOLOB 74760, Azov 73210, Azov 42-20 Antarctic, DAN 96320
 • Silnik: Azov AM-4v 160 – UKRYTA
  • Pojazdy: YAR 87, KHAN 39 Marshall
 • Silnik: Azov AM-8 16.1
  • Pojazdy: Voron Grad, Azov 64131, Azov 5319
 • Podniesione zawieszenie
  • Pojazdy: Step 310E

Interaktywna mapa ze wszystkimi znajdźkami/pojazdami/materiałami/itd.: https://www.maprunner.info/
Podziękowania dla użytkownika „deviousdrizzle” za stworzenie świetnej mapy!

 

braz Jedz, śpij, wierć, powtórz / Eat, Sleep, Drill, Repeat GS: 20
Dostarcz wszystkie 3 platformy wiertnicze do punktów docelowych na Alasce / Deliver all 3 Oil Rigs to their destination points in Alaska

Trofeum nie do pominięcia, bez względu na to czy gracie solo czy w coopie (nie ma znaczenia czy jako gość czy host).

Musicie dostarczyć 3 platformy wiertnicze (te bardzo duże naczepy, wymagające wysokiego siodła), które są bezpośrednio powiązane z kontraktami. Wystarczy robić kolejno zadania, a pucharek wpadnie sam. Jeśli bardzo chcecie zrobić to jak najszybciej, to wystarczy szukać kontraktów na Alasce, w których jest zaznaczona w/w naczepa oraz punkt, do którego trzeba ją dostarczyć. Zalecam używać mocnych ciężarówek, najlepiej z założonymi łańcuchami, bo i tak będziecie musieli trzymać się głównych dróg. Wybór oczywiście pozostawiam Wam, jednak Azovy jeszcze nigdy mnie nie zawiodły, szczególni 10-kołowy ze skrętną tylną osią (widoczny na zdjęciu poniżej).

Naczepy, które trzeba dostarczać do trofeum.

 

braz Chodź tu / Get over here GS: 20
Pociągnij siebie wyciągarką przez co najmniej 6 metrów / Pull yourself with a winch for at least 6 meters

Wyciągarki używacie w pobliżu punktów zaczepienia (drzewa, krzaki, pniaki, itd.) wciskając . Jednak zalecam robić to ręcznie, czyli wybierając samemu punkt zaczepienia poprzez wciśnięcie > AKTYWUJ WYCIĄGARKĘ. Pojawią się teraz przed Wami wszystkie możliwe punkty zaczepienia. Dla pewności możecie wybrać jakiś bardziej zalesiony teren (o co tutaj nie trudno). Wybierzcie ten najdalszy i trzymajcie wciśnięty , żeby się podciągnąć. Trofeum powinno wpaść zaraz po tym.

Mimo wszystko nie przejmujcie się tym wyzwaniem. Wyciągarki będziecie używać bardzo często, więc trofeum spokojnie wpadnie samo.

 

braz W krwi i pocie / Through blood & sweat GS: 20
Ręczne załaduj kolejno co najmniej 4 standardowe jednostki ładunkowe do wozu i spakuj je / Manually load at least 4 standard cargo units in your truck one after another and pack them

Możecie to zrobić w dowolnym momencie gry, zarówno w singlu jak i coopie.

Najważniejsze jest posiadanie na sobie małego żurawa + naczepy z minimum 4 polami ładunkowymi. Teraz udajecie się do dowolnego punktu załadunkowego i wybieracie RĘCZNY ZAŁADUNEK. W czerwonym polu pojawi się wybrany przez Was materiał, który będziecie mogli przenieść. Teraz musicie przełączyć się w tryb żurawia ( > ) i przenieść ładunek z platformy na naczepę. Robicie tak 4 razy, po czym wchodzicie w menu funkcji i pakujecie ładunek ( > ZAPAKUJ). Pamiętajcie, że materiały trzeba rozstawić w miarę po całej długości naczepy, żeby ładnie złapało wszystkie za jednym razem. 4 ładunki muszą zostać zapakowane jednocześnie! Nie możecie ładować po jednym i pakować! 

Innym bardzo prostym rozwiązaniem jest użycie 2 ciężarówek, gdzie jedna jedzie po prostu z naczepą i ustawia się w punkcie ładunkowym, a druga ma załadowany na sobie duży żuraw. Dzięki temu macie znacznie większe pole manewru i spokojnie ułożycie sobie ładunku na naczepie. Mały żuraw ma ten minus, że ma bardzo mały zasięg i nie przeciągnięcie ładunku dalej niż 1 pole. Można sobie radzić poprzez popychanie ładunku ramieniem żurawia w razie czego.

 

braz Ranny koń / Broken Horse GS: 20
Przejedź 1 km z uszkodzonymi wszystkimi kołami / Drive 1 km with all wheels broken

Trofeum możliwe do pominięcia!

Pierwsza i najłatwiejsza możliwość zrobienia tego trofeum pojawia się już podczas robienia samouczka na początku gry. W pewnym momencie dostaniecie zadanie, w którym musicie odkryć garaż. Gdy podjedziecie pod niego, zobaczycie zepsutą ciężarówkę, którą trzeba naprawić przyczepą naprawczą (stoi zaraz obok). By szybko zrobić wyzwanie, naprawiacie wszystko poza kołami! Jeśli naprawiliście wszystko przez przypadek to szybko wyłączcie grę, a jest nadzieja że progres nie zdążył się zapisać. W odpowiednim naprawieniu pojazdu (poza kołami!), musicie go również zatankować. Najszybciej będzie przelać paliwo ze swojej ciężarówki do tej uszkodzonej ( > ZATANKUJ). Teraz zmieniacie samochód ( > ZMIEŃ CIĘŻARÓWKĘ) i jeździcie do momentu aż nie wpadnie trofeum.

W przypadku pominięcia tego samochodu jest jeszcze jedna szansa! Na mapie Zapora Smithville znajduje się rozwalony White Western Star 4964. Jest on częścią misji, w której musicie go przetransportować pod garaż i naprawić. Podobnie jak opisałem to wyżej, naprawiacie wszystko poza kołami! Po czym wsiadacie do niego i jeździcie aż nie wpadnie trofeum.

Jeśli pominęliście już powyższe metody na zrobienie tego trofeum to jeszcze nic straconego. Z pomocą przychodzi tryb online, gdzie możecie poprosić znajomego (o ile sam jeszcze tego nie zrobił), żeby zrobić to u niego. Ewentualnie możecie szukać publicznej gry coop i liczyć, że traficie do sesji, gdzie owe ciężarówki jeszcze będą stały i będzie można to zrobić. Inną opcją jest próba rozwalenia wszystkich kół w swoim pojeździe, ale jest to też karkołomne zadanie, a przy tym czasochłonne. Najszybciej rozwalicie koła poprzez najeżdżanie na słupki przy kościele (Czarna Rzeka). Ostatecznie pozostaje zrobienie Nowej Gry i zastosowanie się do rady powyżej. Plus jest taki, że jest to raptem kilkanaście minut gry, żeby dojechać do tej ciężarówki, więc nie powinno być aż takiej tragedii.

Poniżej filmik, gdzie robię trofeum na pierwszej napotkanej ciężarówce:

 

braz Po prostu dostarczono / Simply Delivered GS: 20
Przynajmniej raz dostarcz każdy rodzaj ładunku dostępny w grze / Deliver every type of cargo in the game at least once

Trofeum możliwe do pominięcia jeśli gracie w coopie jako host!

Jeśli gracie głównie solo, albo jako gość u kogoś to nie ma strachu. Jedyne zagrożenie pojawia się, gdy to Wy hostujecie grę, ponieważ są pojedyncze misje z unikatowymi ładunkami, które są wymagane do trofeum. Gdyby ktoś inny zrobił taką misję na Waszym serwerze to pucharek teoretycznie przepada. Trzeba się wtedy ratować dołączaniem do kogoś innego lub szukaniem publicznej gry coop i liczyć, że trafi się tam, gdzie taka misja będzie jeszcze dostępna. Dlatego jak hostujecie sesje to dajcie wyraźnie wszystkim znać, czego mają nie transportować, ewentualnie zostawić jeden ładunek dla Was (nie trzeba kończyć misji, należy dostarczyć minimum 1 ładunek każdego rodzaju).

W grze mamy 21 ładunków, a dokładnie (sortowanie alfabetyczne):

 • Baryłki z ropą / Oil Barrels
 • Cegły / Bricks
 • Cement
 • Części zamienne do pojazdów / Vehicle Spare Parts
 • Deski / Wood Planks
 • Duże rury / Large Pipes – (możliwe do zrobienia tylko i wyłącznie w misji „Zagubiona Rura / Lost Tube” w Porcie Północnym – Alaska)
 • Kątowniki / Metal Planks
 • Kontener bezpieczny / Secure Container – (możliwe do zrobienia tylko i wyłącznie w misji „Radioaktywne skamieniałości / Radioactive Fossils” na Zalanych Terenach – Tajmyr)
 • Kontener towarowy / Cargo Container
 • Ładunek Specjalny / Special Cargo – (możliwe do zrobienia tylko i wyłącznie w misji „Utracony Towar / Lost Delivery” na Wyspie Drummond – Michigan)
 • Małe rury / Small Pipes
 • Materiały Eksploatacyjne / Consumables
 • Nadmiernie duży ładunek / Oversized Cargo
 • Paliwo / Fuel
 • Platforma wiertnicza – wiertło / Oil Rig Drill
 • Płyta Betonowa / Concrete Slab
 • Pustaki / Concrete Blocks
 • Serwisowe części zamienne / Service Spare Parts
 • Średnie rury / Medium Pipes
 • Wiertnicze części zamienne / Drilling Spare Parts
 • Wyposażenie wiertnicze / Drilling Equipment

Interaktywna mapa ze wszystkimi znajdźkami/pojazdami/materiałami/itd.: https://www.maprunner.info/
Podziękowania dla użytkownika „deviousdrizzle” za stworzenie świetnej mapy!

 

braz Związki robotnicze / Workers Unite GS: 30
Znajdź obydwa pomniki Lenina w Tajmyrze / Find both Lenin statues in Taymyr

Pomniki Lenina znajdziecie w Tajmyjrze, a dokładnie w Fabrykach na Zalanych Terenach oraz Zimnogórsku. Musicie podjechać jak najbliżej pomnika, aby go zaliczyło, może nawet lekko go dotknąć.

Poniżej wstawiam mapki z lokacjami pomników oraz filmik:

Filmik:

 

braz Delikatnie / Tread Softly GS: 20
Odholuj pojazd co najmniej 10 razy / Recover your vehicle 10 times or more

No cóż, funkcji holowania (powrót do garażu) będziecie używać wręcz nadmiernie, także ten pucharek wpadnie Wam szybciej niż myślicie. W razie czego, funkcji holowania używacie poprzez wciśnięcie > HOLUJ. Pamiętajcie, że podczas holowania tracicie cały ładunek, a naczepa (jeśli mieliście) zostaje w ostatnim miejscu, w którym byliście przed holowaniem.

 

braz Problem rozwiązany / Problem Solved GS: 20
Wyciągnij pojazd z uszkodzonym silnikiem z wody za pomocą żurawia / Pull a vehicle with a broken engine out of the water with a crane

Trofeum można połączyć z pucharkiem srebro Konwój / Convoy. 

Zadanie, które można wykonać w dowolnym momencie gry. Będziecie jedynie potrzebować samochód ofiarę (im mniejszy tym lepiej dla Was) oraz coś mocniejszego (np. Azov 64131) z zamontowanym dużym żurawiem. Następnie udajecie się do najbliższego jeziorka, w którym można łatwo zatopić pojazd. Polecam robić to pierwszej mapie Michian, czyli na Czarnej Rzece. Jadąc od garażu, główną drogą wzdłuż Farmy, napotkacie po lewej stronie głębokie jeziorko. Wystarczy teraz utopić mały pojazd tak, żeby pojawiły się uszkodzenia silnika. Czekacie aż silnik zostanie całkowicie zniszczony i przechodzicie do większego sprzętu, gdzie macie duży żuraw. Wystarczy teraz tylko wyciągnąć samochód przy pomocy dźwigu i pucharek jest Wasz.

Poniżej filmik z całą operacją (przepraszam za widok kamery, ale sama zaczęła wariować):

Warto zrobić sobie od razu trofeum srebro Konwój / Convoy, czyli zaciągnąć rozwalony samochód do garażu na innej mapie. W tym wypadku wystarczy zajechać na Zaporę Smithville, gdzie garaż znajduje się praktycznie przy wjeździe. Po więcej informacji zapraszam do opisu pucharku.

 

braz Nietykalny / Untouchable GS: 20
Ukończ 10 dowolnych zadań lub konkursów bez uszkodzeń / Complete any 10 tasks or contests without taking any damage

Trofeum, które brzmi groźnie, ale tak naprawdę jest banalnie proste, a jeśli gracie dużo w coopie to już w ogóle. Jak sam opis mówi, musicie ukończyć 10 zadań lub konkursów (kontrakty nie wchodzą w grę) bez uszkodzeń pojazdu. Jest wiele prostych zadań, które zrobicie bez problemu, jednak grając w coopie, zadania robione przez innych graczy również są liczone dla Was. Także jak ktoś robi coś innego, to trudno otrzymać obrażenia, prawda? Wystarczy grać, a trofeum bankowo wpadnie samo. W najgorszym wypadku możecie wejść do publicznej gry coop i po prostu poczekać aż ludzie nie zrobią kilku zadań. Zadanie jest liczone od momentu jego aktywacji.

Jeśli jednak bardzo chcecie zrobić trofeum sami, to przede wszystkim musicie uważać na nadmierną prędkość, szczególnie na asfaltowych drogach. Nie jeździjcie tzw. „skrótami” bo na 99% w coś tam uderzycie, albo się po prostu wywalicie. Trzymajcie się głównych dróg (na ile to możliwe), a w przypadku trudnego terenu wrzućcie sobie bieg „L” (LOW”), dzięki czemu będziecie mieć maksymalną kontrolę nad pojazdem.

Progres do tego trofeum możecie sprawdzić klikając i przechodząc na zakładkę „Trofea”.

 

braz Gallo-24 / Gallo-24 GS: 20
Kup tyle modyfikacji, aby osiągnąć dwukrotną cenę pojazdu bazowego, do którego je kupiono / Buy enough upgrades to hit twice the price of the base vehicle you bought them for

Kolejny pucharek, który wpadnie sam. Wraz z progresem w grze, będziecie odkrywać oraz kupować kolejne ulepszenia do pojazdów. Głównym celem tego trofeum jest podwyższenie wartości samochodu, aby cena zwiększyła się dwukrotnie. Najprościej jest to zrobić na najtańszych pojazdach, nawet na startowym Chevrolecie CK1500. Musicie mu dokupić wszelkie możliwe modyfikacje (jak już je odkryliście) oraz modyfikacje wizualne (również zwiększają wartość pojazdu). Z każdym kolejnym zakupem będziecie widzieli jak cena bazowa samochodu rośnie. Gdy tylko osiągnie ona dwukrotną wartość, to dostaniecie dzbanek. Tak jak mówiłem, nie przejmujcie się tym bo i tak będziecie ulepszać masę samochodów na maksa.

 

braz 18 kół to za mało / 18 Wheels is Not Enough GS: 20
Kup Azov 42-20 Antarctic / Own a Azov 42-20 Antarctic

Azov Antarctic dostępny jest dopiero od 26 poziomu i kosztuje 140,700$. Wystarczy go zakupić, żeby zdobyć trofeum, a później możecie go od razu sprzedać, bo do niczego innego się nie nadaje (tragiczna ciężarówka). Pamiętajcie, że rosyjskie pojazdy można kupić tylko i wyłącznie będąc na terenie Rosji (Tajmyr). Nie kupicie go jeśli będziecie w garażu na Michigan, albo Alasce. Tylko tyle i aż tyle.

Dostępny od 26 poziomu.

 

srebro Ile to mila? / What’s a mile? GS: 20
Za pomocą ZiKZ 5368 dostarcz co najmniej 10 jednostek ładunków w Michigan lub na Alasce / Use ZiKZ 5368 to deliver at least 10 cargoes in Michigan or Alaska

By w ogóle zrobić to trofeum, musicie najpierw zakupić ciężarówkę ZIKZ 5368, która kosztuje 31.900$. Zalecam zakupić do niej wszelkie możliwe modyfikacje, a przede wszystkim silnik oraz opony. Podwyższone zawieszenie również jest przydatne, tyle że po jego zamontowanie ciężarówka zamienia się w zająca i podskakuje jak szalona nawet na najmniejszym wyboju. Można to połowicznie uspokoić poprzez zamontowanie jej naczepa na niskie siodło, najlepiej platformową za 7200$.

Mały, ale wariat.

Gdy już będziecie mieć odpowiednio ulepszony pojazd to przystępujemy do zadania, czyli dostarczenia 10 materiałów na terenie Michigan lub Alaski. Podkreślam, że chodzi o ilość ładunków, a nie misji. Najszybciej zrobicie to na Zaporze Smithville, robiąc konkurs „Ciężar”. Musicie przewieźć 3 części serwisowe na Farmę, która jest zaraz obok. Jedyny minus to konieczność powrotu z naczepą (ewentualnie możecie odczepić naczepę, holować się do garażu i kupić następną, ale będą się Wam zbierać do kupy). Innym dobrym konkursem jest „Ekspres sosnowy” na mapie Czarna Rzeka, gdzie musicie dostarczyć 5 sztuk desek do 3 różnych punktów. Problem jest taki, że zadanie trwa dłużej i możecie utopić się w wodzie jak nie będzie ostrożni. Wybór pozostawiam Wam.

Poniżej 2 mapki z chyba najszybszymi konkursami, na których można zrobić to trofeum:

 

srebro Zachodni wiatr / Western Wind GS: 20
Za pomocą Pacific P12 dostarcz co najmniej 10 jednostek ładunków w Taymirze / Use Pacific P12 to deliver at least 10 cargoes in Taymyr

Podobna sytuacja jak wyżej, z tym że tutaj potrzebujecie amerykańskiej ciężarówki Pacific P12, którą możecie kupić za 127,600$. Pamiętajcie, że chodzi o wersję P12, nie P16! Gdy już ją zakupicie to koniecznie zamontujcie wszelkie możliwe ulepszenia, chociaż nawet z nimi jest powolna jak żółw z Galapagos. Tajmyr to bardzo trudne tereny, a P12 ma jedynie możliwość montażu wysokiego siodła, czyli musicie kupić przyczepę z rampą, która ma 4 miejsca ładunkowe (ta czerwona, podpinana hakiem). Najważniejsze jednak to nie jeździć tą ciężarówką samemu bo zaraz ugrzęźnie w terenie. Koniecznie podepnijcie ją sobie do czegoś mocniejszego np. Azova i ciągnijcie ją do każdego możliwego punktu. Przełączajcie się do P12 jedynie celem załadowania oraz rozładowania (no i w razie ewentualnych problemów). Możecie również zrobić zestaw Azov z małym żurawiem + paką/naczepą, do którego podpinacie P12 z naczepą. Dzięki temu możecie załadować więcej za jednym razem, a na samym końcu przerzucić żurawiem ładunek na P12.

Bez porządnego ciągnika się nie obejdzie.

O ile w poprzednim trofeum były proste konkursy, na których można szybko to nabić, tak na Tajmyrze jest duży problem, ponieważ brak konkursów z dostawą materiałów, które byłyby szybkie i proste. Oczywiście są takie z materiałami, ale wymagają jazdy przez większość mapy i w dodatku wieziecie 2 sztuki ładunku, bardzo nieopłacalne. Dlatego zalecam robić to trofeum na standardowych zadaniach, które mają jak największa ilość materiałów do transportu. Wybierajcie zawsze jak najszersze drogi, nie jeździjcie na skróty bo towar będzie Wam wiecznie zlatywać z paki (pochyłości w Tajmyrze są bardzo duże).

 

srebro Wujaszek Scrooge / Uncle Scrooge GS: 30
Zarób 100 000 waluty / Earn 100000 currency

Trofeum wpadnie samo, szczególnie jak dużo gracie w coopie, gdzie każdy robi zadania i kasa spływa znacznie szybciej niż w singlu. Gdybyście bardzo chcieli zrobić to trofeum najszybciej jak to możliwe, to możecie przejechać się po ciężarówkę Royal BM-17 w Porcie Północnym na Alasce. Możecie ją sprzedać za około 120,000$, a przy tym zdobyć trofeum. Jak zdobyć owy pojazd opisałem we wstępniaku, w dziale Krok po Kroku.

 

srebro „Stars and Stripes” / „Stars and Stripes” GS: 30
Zdobądź każdy amerykański pojazd w grze / Own every american vehicle in the game

Czytaj opis trofeum zloto Kolekcjoner modeli / Model Collector.

 

srebro Pojedynek / The Duel GS: 30
Jadąc czerwonym pilotem, zderz się z dowolną ciężarówką i otrzymaj mniej uszkodzeń niż ciężarówka / Driving a red-coloured scout vehicle, collide with any truck and take less damage than that truck

Jeden z bardziej irytujących pucharków, głównie przez nie zaliczanie obrażeń jak należy. Wiele razy uderzyłem w ciężarówkę i otrzymałem mniejsze obrażenia niż ona, a pucharek i tak nie wpadł. Gdzieś przeczytałem, że nie chodzi o siłę uderzenia, a wręcz przeciwnie. Im słabiej uderzymy, tym większa szansa na zaliczenie trofeum. Osobiście zrobiłem to przy pomoc Chevroleta CK1500 oraz dowolnej dużej ciężarówki, która ma odkryty bak. Chevrolet oczywiście pomalowany na czerwono, ciężarówka ustawiona bokiem i lekko podjeżdżałem uderzając w bak. Po kilku razach mały pojazd doznał mniejszych obrażeń i pucharek wpadł.

Spora część ludzi poleca również spróbować pilota International Loadstar 1700 + założyć kratowanie na przód. Dzięki temu można uderzyć dość mocno w dowolną ciężarówkę, a i tak otrzyma mniejsze obrażenia. Nie próbowałem tego sposobu, więc nie wiem na ile jest on skuteczny.

Poniżej sposób, którym ja to zrobiłem:

 

srebro Oszczędność paliwa / Fuel Economy GS: 30
Przejedź przez każdy region na jednym zbiorniku paliwa / Travel through every region on a single tank of fuel

Proste zadanie, ale jednak dość czasochłonne. Głównie z powodu konieczności odblokowania wszystkich przejazdów na następną mapę oraz usunięcia blokad z dróg. Najwięcej roboty jest w Tajmyrze, ponieważ trzeba zrobić kilka kontraktów, które odblokują przejazd na Kamieniołom (misje „Geowyszukiwanie”, a następnie „Poza Horyzontem”). Zalecam również odkryć najpierw samochód TUZ 420 „Tatarin”. Posiada bak na 300 litrów paliwa, a do tego nie ma aż tak wysokiego spalania. Idealnie nadaje się do tego trofeum. Jedyny minus to to, że jest powolny, ale nadrabia zwinnością w terenie i tym, że nie zatrzyma go praktycznie nic.

Samo wyzwanie opiera się na przejechaniu całego jednego regionu (Michigan, Alaska, Tajmyr) na jednym baku. Każdy region składa się przeważnie z 4 map (Tajmyr póki co tylko z 3 map). Musicie wjechać na każdą mapę, bez tankowania. na szczęście są szybkie drogi, dzięki czemu nie będzie się to aż tak dłużyć.

Poniżej wstawiam sposoby przejazdu każdego regionu:

Michigan

 • Zaczynacie w garażu na Zaporze Smithville i udajecie się na Czarną Rzekę. Po przeniesieniu podjeżdżacie kilka metrów do przodu (żeby wyjechać z żółtego pola) i wracacie z powrotem na Zaporę. Teraz jedziecie drogą najbardziej wysuniętą na wschód aż do samego dołu mapy, gdzie jest wjazd na Wyspowe Jezioro. Gdy wjedziecie na Wyspowe Jezioro, musicie je całe przejechać, aż do wjazdu na Wyspę Drummond.
  • W skrócie: Zapora Smithville > Czarna Rzeka > Zapora Smithville > Wyspowe Jezioro > Wyspa Drummond

Alaska

 • Zaczynacie w garażu w Porcie Północnym i jedziecie prosto do wjazdu na Białą Dolinę (musicie odblokować przejazd na tamtej mapie). Teraz jedziecie do wjazdu na Górską Rzekę, który znajduje się zaraz obok. Na Górskiej Rzecze warto mieć zrobiony główny most, ale nie jest aż tak bardzo wymagany jeśli korzystacie z Tatarina. Udajecie się w kierunku Zatoki Pedro, możecie jechać najpierw dołem przez most, albo obok tartaku (jeśli macie naprawiony rurociąg, który blokuje przejazd). Kończycie przejazdem na Zatokę.
  • W skrócie: Port Północny > Biała Dolina > Górska Rzeka > Zatoka Pedro

Tajmyr

 • Sam przejazd jest tutaj bardzo prosty, jednak najwięcej czasu zajmie Wam same odblokowanie go. Musicie najpierw zrobić misje „Geowyszukiwanie”, a następnie „Poza Horyzontem”, żeby odblokować przejazd na Kamieniołom. Gdy już to zrobicie to najgorsze za Wami i pozostaje sam przejazd. Zaczynacie w garażu na Zalanych Terenach, jedziecie prosto do Kamieniołomu, a tam do Zimnogórska. Po drodze jest zablokowana droga, ale jeśli korzystacie z Tatarina to spokojnie przejdziecie obok, a nawet bezpośrednio po blokadzie.
  • W skrócie: Zalane Tereny > Kamieniołom > Zimnogórsk

 

srebro Parada zwycięstwa / Victory Parade GS: 30
Zdobądź każdy rosyjski pojazd w grze / Own every russian vehicle in the game

Czytaj opis trofeum zloto Kolekcjoner modeli / Model Collector

 

srebro Marzenia się spełniają / Dreams Come True GS: 30
Napraw wszystkie rury na Alasce / Repair all the pipes in Alaska

Podobnie jak w pucharku związanym z dostarczeniem platform wiertniczych, tutaj musicie naprawić wszystkie rurociągi na Alasce. Są one powiązane z kontraktami, więc nie sposób ich pominąć. Wystarczy, że zrobicie wszystkie kontrakty, które mają w nazwie „Napraw rurociągu” i po sprawie. Jeśli dobrze pamiętam, rurociągów do naprawy jest dokładnie 4, na każdej mapie po jednym. Wymagają dużej ilości materiałów do przewozu, więc warto uzbroić się w najlepsze ciężarówki + naczepy. Dla przyspieszenia trofeum, możecie grać w coopie i powiedzieć znajomym, żeby każdym skupił się na jednym rurociągu i po sprawie. Pamiętajcie tylko, że w przypadku coopa musicie grać jako host, żeby naprawy innych były zaliczone dla Was. Jeśli gracie jako gość, to zaliczy Wam tylko i wyłącznie rurociąg, który bezpośrednio Wy naprawiacie.

Kontrakty związane z naprawą rurociągów to:

 • Budowa rurociągu
 • Naprawa rurociągu
 • Budowa rurociągu górskiego
 • Budowa rurociągu w dolinie

 

 

srebro „All Along the Watchtower” / „All Along the Watchtower” GS: 30
Zbadaj wszystkie wieże obserwacyjne w grze / Explore all watchtowers in the game

Na każdej mapie znajduje się zawsze kilka wieżyczek obserwacyjnych, do których musicie podjechać, aby odblokować obszar mapy oraz znajdujące się tam misje, zadania czy modyfikacje. Patent znany z wielu gier zawitał również tutaj. Zalecam robić to trofeum w trybie solo lub jako host w coopie. Grając jako gość istnieje szansa zbugowania zapisu, przez co progres się nie zapisze, a wieżyczka odblokuje i nie poradzicie nic innego jak zaczynanie gry na nowo. Jest tutaj sporo jeżdżenia, więc warto się zabezpieczyć, żeby nie powtarzać całej czynności na nowo. Wieżyczki są widoczne od razu po pojawieniu się na mapie, nie trzeba nic dodatkowego robić poza wjechaniem w pole pod nią.

 

srebro Wszystko zaczyna się w garażu / All Starts From a Garage GS: 50
Zbadaj wszystkie garaże w grze / Explore all garages in the game

Garaży w grze nie jest dużo, ponieważ nie znajdują się one na każdej mapie. W danym regionie przeważnie są po 2 garaże. Pierwszy garaż odblokujecie już w czasie robienia samouczka, na samym początku gry. Każdy kolejny musicie już odkryć sami poprzez podjechanie do niego i wjechanie na żółte pole przed nim. Garaż w Zimnogórsku jest wyjątkowy, ponieważ musicie go najpierw zbudować, a żeby to zrobić należy najpierw otworzyć przejazd do Kamieniołomu, a dopiero potem można wykonać kontrakt na odbudowę garażu. Zalecam to zrobić jak najszybciej, ponieważ bardzo się przydaje, gdy chcemy na szybko przejechać do Kamieniołomu (garaż stoi zaraz obok wjazdu).

Michigan

Alaska

Tajmyr

Interaktywna mapa ze wszystkimi znajdźkami/pojazdami/materiałami/itd.: https://www.maprunner.info/
Podziękowania dla użytkownika „deviousdrizzle” za stworzenie świetnej mapy!

 

srebro Gaz do dechy / Pedal to the Metal GS: 50
Przejedź między bramami na jednej mapie bez zdejmowania nogi z gazu / Travel from one gateway to another on one map without releasing the accelerator

Teoretycznie można to zrobić na każdej mapie gdzie są wjazdy na dwie różne mapy, ale przejechanie przez trudny teren bez odpuszczania gazu może być nieco skomplikowane. Najlepiej szukać tam, gdzie jest sporo asfaltowych dróg. Osobiście polecam zrobić to na mapie Górska Rzeka na Alasce. Musicie tylko naprawić główny most na tej mapie i macie szybki i prosty przejazd w stronę Białej Doliny. Weźcie również jakiś wolniejszy samochód, który nie rozpędzi za bardzo, żebyście nie uderzyli w barierkę, albo drzewo. Standardowo polecam Tatarina, który jest niezawodny w każdym calu.

Poniżej ścieżka na Górskiej Rzecze, którą najszybciej przejdziecie z jednej bramy do drugiej:

Najszybszy sposób na zrobienie trofeum to ta droga.

Filmik:

 

srebro Prościutko / Bering Strait GS: 50
Nabądź pojazd TUZ 420 „Tatarin” i zostaw go w dowolnym garażu w Alasce / Own a TUZ 420 „Tatarin” and have it stationed in any garage in Alaska

TUZ 420 „Tatarin” to jeden z najlepszych pojazdów w grze i zdecydowanie najlepszy do zwiadu terenu. Nic nie jest w stanie go zatrzymać, wyjedzie nawet po pionowej ścianie, a wywrócić go do góry kołami to trzeba się naprawdę postarać. Jedyny minus jest taki, że nie można do niego podpinać żadnej przyczepy, ale od czego mamy linkę. Tatarina musicie odkryć bezpośrednio na mapie nim będziecie mogli go używać. Znajdziecie go środkowo-północnej części mapy Zimnogórska. Największym problem jest jednak dostać się na tę mapę. Musicie najpierw odkryć przejazd do Kamieniołomu, a żeby to zrobić to trzeba ukończyć kilka kontraktów oraz misji na Zalanych Terenach, a dokładnie „Geowyszukiwanie”, a następnie „Poza Horyzontem”.

Poniżej wklejam mapkę z dokładną lokację, gdzie możecie znaleźć Tatarina, już po odblokowaniu przejazdu:

Zimnogórsk – dojazd do Tatarina

Jak już go odkryjecie to wystarczy przeskoczyć do niego i użyć funkcji holowania do najbliższego garażu. Teraz wystarczy tylko schować go do schowka i przenieść się do dowolnego garażu na Alasce. Teraz wyciągacie samochód ze schowka i gotowe, pucharek jest Wasz!

 

srebro Konwój / Convoy GS: 30
Przewieź pojazd ze zniszczonym silnikiem między mapami, używając wciągarki, i dostarcz go do garażu / Transport a winched vehicle with a broken engine from one map to another and put it into a garage

Trofeum można połączyć z pucharkiem braz Problem rozwiązany / Problem Solved.

Najlepiej polecam zrobić trofeum braz Problem rozwiązany / Problem Solved, dzięki czemu będziecie mieć już samochód ze zniszczonym silnikiem. Po wyciągnięciu go z wody, podczepiacie linką do ciężarówki () i ciągnięcie do garażu na drugiej mapie. Mocno zalecam to robić na mapach Czarna Rzeka oraz Zapora Smithville, ponieważ jest tu bardzo prosty przejazd, a garaż na drugiej mapie znajduje się bardzo blisko wjazdu. W każdym razie wszędzie zasada jest ta sama, trzeba przeciągnąć samochód ze zniszczonym silnikiem do garażu na innej mapie. Warto również naprawić/oczyścić sobie drogę, żeby nie jechać naokoło przez błoto, ale nie jest to koniecznością, Wasza decyzja.

Poniżej mój filmik, jak robiłem to na mapach Czarna Rzeka i Zapora Smithville:

 

zloto Pracoholik / Workaholic GS: 50
Wykonaj każdy kontrakt w grze / Complete every contract in the game

Jedno z najbardziej czasochłonnych trofeów. Ilość kontraktów do zrobienia jest spora i robienie ich samemu zajmie Wam długie godziny. Mocno zalecam założyć sesję coop, zaprosić znajomych i wspólnie robić kontrakty. Co 4 głowy to nie jedna, a jak każdy robi osobny kontrakt to jedną mapę można wyczyścić za jeden wieczór, ale trzeba się bardzo postarać i każdy musi mieć dobry sprzęt. Co by nie było, decyzję w jaki sposób będzie to robić pozostawiam Wam. Możecie również założyć publiczną sesję coop i liczyć, że dołączą osoby, które chociaż trochę pomogą. Pamiętajcie tylko, że host zawsze musi ręcznie aktywować kontrakt, który chcecie robić. W innym wypadku nie będziecie mogli zrzucić ładunku w punkcie docelowym.

Każdy region ma 3 kategorie kontraktów. Nie różnią się one zbytnio, a większość z nich wymaga przemieszczania się pomiędzy mapami, dlatego nim przystąpicie do ich robienia, warto naprawić główne drogi/mosty/przejazdy, itd. Jeżdżenie z dużym ładunkiem na plecach po błotnistych drogach nie jest najlepszą metodą, ale nikt nie powiedział, że się nie da. Spora część kontraktów jest również uzależniona od innych, czyli do wykonania jakiegoś kontraktu końcowego musicie najpierw zrobić kilka poprzednich. Gra zawsze informuje, który kontrakt musicie zrobić najpierw, aby odblokować dostęp do innego. Proste zasady, każdy da sobie z nimi rady.

Poniżej wklejam spis wszystkich kontraktów w grze:

Michigan

Husky Forwarding Dyson Diesel Steel River Township
 • Narzędzia rolnicze
 • Mokre żniwa
 • Sklepy zimowe
 • Kluczowe sprawy
 • Zamówienie materiałów
 • Ciężka praca uszlachetnia
 • Zamówienie paliwa
 • Renowacja tartaku
 • Linie energetyczne
 • Rurowe sny
 • To nie są ćwiczenia
 • Narzędzia rozwoju
 • Dostawa do portu
 • W terenie ze starym
 • Wieże obserwacyjne
 • Pierwsza ciężarówka
 • Odbudowa starego mostu
 • Do garażu
 • Zagubiony kontener
 • Steel River – dostawy

Alaska

GR Enterprise Black Bird Morrison Mining
 • Dostawa baryłek
 • Badania – baza polarna w dolinie
 • Dostawy dla miasta
 • Labirynt górski
 • Na szczycie świata
 • Dostawa do wsi
 • Dostawa do portu bazy polarnej
 • Demontaż wiertła
 • Budowa rurociągu w dolinie
 • Z wody na ląd
 • Demontaż p. wiertniczej
 • Budowa rurociągu górskiego
 • Wyposażenie wiertnicze
 • Więcej części
 • Ogień w beczce
 • Budowa rurociągu
 • Pływające wiertło
 • Dostawa w górach
 • Dostaw ropy
 • Dostawa wypos. wiertniczego
 • Naprawa rurociągu
 • Dostawa sprzętu wiertniczego
 • Skrzynki z towarami
 • Dostawa do tartaku
 • Materiały wiertnicze
 • Dostawa ładunku
 • Uruchomienie centrum serwisowego

Tajmyr

Voronoe 12 Transtaymyr Taiga Oil
 • Cykl towarowy
 • Radioaktywne skamieniałości – unikalny materiał „Kontener Bezpieczny”
 • Odbudowa kluczowych budynków
 • Naprawa nabrzeża
 • Uruchomienie centrum – Etap 1
 • Uruchomienie centrum – Etap 2
 • Brudne sztuczki
 • Zamówienie na deski
 • Odbudowa centrum serwisowego
 •  Towary do warsztatu
 • Poza horyzontem
 • Badania geologiczne
 • Geowyszukiwanie – pkt. początk.
 • Geowyszukiwanie – triangulacja
 • Odbudowa platformy wiertniczej
 • Badania geologiczne
 • Dostawa sprzętu wiertniczego
 • Dostawa – Derrick

Progres do tego trofeum możecie sprawdzić klikając i przechodząc na zakładkę „Kontrakty”.

 

zloto Kolekcjoner modeli / Model Collector GS: 50
Zdobądź wszystkie pojazdy w grze / Own every vehicle in the game

W grze mamy w sumie 40 pojazdów, które są podzielone na różne kategorie, ale co ważniejsze, na kraj pochodzenia. Mamy tutaj amerykańskie i rosyjskie maszyny. Nie muszę chyba mówić, że te drugie dominują nad tymi pierwszymi chyba pod każdym możliwym względem? Waszym zadaniem jest posiadać wszystkie ciężarówki w grze przynajmniej w jednym momencie w grze. Chodzi o to, że nie musicie kupować wszystkich pojazdów jednocześnie! Wystarczy, że raz mieliście dany samochód w schowku i wystarczy, można go później sprzedać. Na dobrą sprawę, wystarczy Wam spokojnie 200,000$ na zrobienie wszystkiego, ponieważ wystarczy kupić, dać do schowka i sprzedać. Ceny za zakup i sprzedaż są takie same, więc nic nie tracicie. Potrzebować będziecie również 26 poziom, aby zakupić ostatnią ciężarówkę. Wszystkie pozostałe wozy, których nie możecie kupić, musicie znaleźć na mapie. 

Lista pojazdów, które musicie kupić/znaleźć:

Pilot / Scout:

 • Chevrolet CK1500
 • Hummer H2 – do znalezienia i holowania w Porcie Północnym (Alaska)
 • International Loadstar 1700
 • Scout 800 – do znalezienie w Czarnej Rzece (Michigan)
 • Don 71
 • KHAN 39 Marshall (pojazd z DLC – nie jest wymagany do trofeum)
 • KHAN Lo4F
 • TUZ 166- do znalezienia i holowania na Zalanych Terenach (Tajmyr)
 • TUZ 420 „Tatarin- do znalezienia w Zimnymgórsku (Tajmyr)
 • YAR 87 – dostępny od 10 poziomu

Teren / Off-road:

 • ANK MK38 – do znalezienia w Zatoce Pedro (Alaska)
 • Freightliner 114SD – dostępny od 20 poziomu
 • Freightliner M916A1 – dostępny od 17 poziomu
 • International Paystar 5070
 • Royal BM17 – do znalezienia w Porcie Północnym (Alaska)
 • Azov 5319 – dostępny od 14 poziomu
 • Azov 64131
 • Step 310E- do znalezienia i naprawienia w Zimnymgórsku (Tajmyr)
 • Tayga 6436- do znalezienia i naprawienia na Zalanych Terenach (Tajmyr)
 • Voron AE-4380
 • Voron D-53233
 • Voron Grad- dostępny od 18 poziomu
 • ZiKZ 5368

Ciężkie / Heavy:

 • Caterpillar 745C – do znalezienia i naprawienia w Górskiej Rzece (Alaska)
 • Derry Longhorn 3194 – do znalezienia i holowania w Białej Dolinie (Alaska)
 • Derry Longhorn 4520 – dostępny od 24 poziomu
 • Navistar 5000-MV (DLC/Pre-Order Truck that is not needed for this trophy)
 • Pacific P12
 • Pacific P16 – do znalezienia na Wyspie Drummond (Michigan)
 • Western Star 6900 Twinsteer – do znalezienia i naprawienia na Wyspowym Jeziorze (Michigan)
 • Azov 42-20 Antarctic – dostępny od 26 poziomu
 • Azov 73210- dostępny od 20 poziomu
 • Dan 96320 – do znalezienia i naprawienia na Kamieniołomie (Tajmyr) – trzeba wykonać kilka misji, żeby samochód się pojawił
 • KOLOB 74760- dostępny od 22 poziomu
 • KOLOB 74941

B.Ciężkie / Heavy Duty:

 • Caterpillar CT680 – dostępny od 12 poziomu
 • Chevrolet Kodiak C70
 • Fleetstar F2070A
 • White Western Star 4964 – do znalezienia i holowania na Zaporze Smithville (Michigan)

Drogowe / Highway:

 • Ford CLT9000
 • GMC MH9500
 • International Transtar 4070A- dostępny od 6 poziomu

Interaktywna mapa ze wszystkimi znajdźkami/pojazdami/materiałami/itd.: https://www.maprunner.info/
Podziękowania dla użytkownika „deviousdrizzle” za stworzenie świetnej mapy!

 

zloto Tirowiec nie odpoczywa… / Ain’t no rest for the…trucker? GS: 50
Wykonaj każde zadanie i konkurs w grze / Complete every task and contest in the game

Wszystkich zadań mamy 122 sztuki, zaś konkursów 27. Zadania i konkursy odkrywają się na mapie wraz z odblokowywaniem kolejnych wież obserwacyjnych oraz poprzez samo jeżdżenie i eksplorowanie terenu. Nie wszystkie zadania i konkursy pokażą się na mapie, nawet jak odsłonicie cały teren. Cała reszta pozostaje taka sama jak w przypadku kontraktów, czyli przewieźć towar, naprawić samochód, podnieść materiały rozwalone po mapie, itd. Każde zadanie jest dokładnie opisane, więc nikt nie powinien mieć problemu z rozeznaniem się co trzeba robić. W przypadku konkursów, nie musicie robić ich na złoto! Wystarczy je po prostu ukończyć, a brązowy puchar nie ma tak naprawdę limitu czasu. Poniżej daję Wam pełną listę zadań oraz konkursów, które musicie ukończyć, aby zdobyć 100%.

W przypadku konkursów, zaliczane są one tylko i wyłącznie osobie, która robi dane wyzwanie, bez względu na to czy jest hostem czy gościem w sesji. Dlatego zalecam robić je w trybie single, tym bardziej że sporo wyzwań wymaga grania o różnych porach dnia, przez co zrobienie ich w sesji online może być niemożliwe (trzeba czekać na odpowiednią porę dnia). Przypominam również, że w przypadku misji musicie uważać na te, które mają unikalne ładunki do przewiezienia. Na poniższej liście wyszczególniłem misje, na które warto zwrócić uwagę przed ich zrobieniem.

ZADANIA

Michigan Alaska Tajmyr
Czarna Rzeka / Black River Port Północny / North Port Zalane Tereny / Drowned Lands
 • Przewrócony słup
 • Zatopiona ciężarówka drogowa
 • Zatopiony pojazd-pilot
 • Zatopiona ciężka ciężarówka
 • Zagubiona cysterna z ropą
 • Górski most
 • Przyczepa utknęła
 • Drewniany most
 • Król wzgórza
 • Osuszenie
 • Zaginione maszyny
 • Naprawa przy rzece
 • Metalowy problem
 • Osuwisko
 • Blokada
 • Lokalna rozrywka
 • Miejsce ze świerkami
 • Osuwisko skalne
 • Przeszkoda skalna
 • Lawina skalna
 • Pojemniki w rzece
 • Zaginiony zbiornik z paliwem
 • Znajdź stację radiową
 • Utopiony Hummer
 • Zagubiona rura – unikalny materiał „Duża rura”
 • Dostawa zb. z paliwem
 • Problem w górach
 • Zaginiona przyczepa serwisowa
 • Park przyczep
 • Nie zmarnuje się
 • Kontrola zasilania
 • Torby na lodzie
 • Porzucone dostawy
 • Naprawa mostu
 • Emeryt
 • Zagubienie w skałach
 • Ratując wiejski chleb
 • Pomocna dłoń
 • Farmowy pływ
 • Zatopiony zbiornik
 • Zaginione cegły
 • Zgubiona przyczepa
 • Zatopiona ciężarówka
 • Z klifu
 • Woda
 • SOS
 • Zatopione cegły
 • Zrzucone cegły
Zapora Smithville / Smithville Dam Górska Rzeka / Mountain River Kamieniołom / Quarry
 • No, no, no
 • Pechowy rybak
 • Solidne fundamenty
 • Długa droga
 • Znajdź wieżę antenową
 • Napraw ciężarowkę
 • Dostawa narzędzi
 • Most Smithville
 • Więcej paliwa
 • Zagubiona przyczepa
 • Skałowisko
 • Niebezpieczny wypadek
 • Niefortunne wydarzenie
 • Głodni pracownicy
 • Przez rzekę
 • Naprawianko
 • Zaginione worki
 • Szlak Michigan
 • Odbudowa mostu
 • Wsparcie – konwój
 • Cegły w rzece
 • Ciężkie prace
 • Problem ekologiczny
 • Oczyszczanie trasy
 • Zagubieni w lesie
 • Terenowiec
 • Piekielne nastolatki
 • Noclegi
 • Próbka ropy
 • Słaby zasięg
 • Późna inspekcja
 • Na krawędzi
Wyspowe jezioro / Lake island Biała Dolina / White Valley Zimnogórsk / Zimnegorsk
 • Uszkodzona antena
 • Sygnał w górach
 • Most myśliwego Boba
 • Łowca i samochód
 • A little help for my friends (pewnie ktoś zapomniał przetłumaczyć)
 • Rozwój firmy
 • Most nad rozpadliną
 • Ciężkie negocacje
 • Rdzawe czasy
 • To nie kraj dla starych aut
 • Most
 • Długi most
 • Zasypany tunel
 • Wyciągnij ciężarówkę
 • Akcja ratunkowa
 • Ciężarówki i dochodzenia
 • Nurkowanie w głębokiej rzece
 • Materiały budowlane
 • Brak paliwa
 • Naprawa – przetwórnia drewna
 • Dostawa metalu
 • Porzucony samochód
 • Odzyskaj auto
 • Film dokumentalny
 • Zagubione urządzenie
 • Naprawa mostu w Zimnogórsku
Wyspa Drummond / Drummond Island Zatoka Pedro / Pedro Bay
 • Wspomóż lokalnych leśniczych
 • Baczność
 • Mosty i ludzie
 • Kuzyn Cletus
 • Zapasy w błocie
 • Utracona dostawa – unikalny materiał „Specjalny Ładunek”
 • Stworzone przez morze
 • Atrakcja turystyczna
 • Górska droga
 • Osuwisko Morrisona
 • Skarb rodzinny
 • Stary Mack i utopiony samochód
 • Niebezpieczna trasa
 • Zagubione narzędzia
 • Przewrócony słup
 • Przenoszenie zapasów

WYZWANIA / KONKURSY

Michigan Alaska Tajmyr
Czarna Rzeka / Black River Port Północny / North Port Zalane Tereny / Drowned Lands
 • Dane meteorologiczne
 • Dostawa żywności
 • Ekspres sosnowy
 • Górski podbój – północ
 • Górski podbój – zachód
 • Wyścig do flag
 • Przenosiny pracownika
 • Dostawa baryłek
 • Dostawa kontenera
 • Rocking and Rolling
 • Pływać i tonąć
Zapora Smithville / Smithville Dam Górska Rzeka / Mountain River Kamieniołom / Quarry
 • Nowe gniazdo
 • Woda wzbiera
 • Ciężar
 • Na szczyt i z powrotem
 • Rzeka – wyzwanie
 • Wrak statku
 • Dostawa paliwa
 • Wieża strażacka – zapasu
Wyspowe jezioro / Lake island Biała Dolina / White Valley Zimnogórsk / Zimnegorsk
 • Płomienne baryłki
 • Prognoza pogody
 • Na nabrzeże
 • Dostawa do magazynu
Wyspa Drummond / Drummond Island Zatoka Pedro / Pedro Bay
 • Wyścig z deszczem
 • Warunki pogodowe

Progres do tego trofeum możecie sprawdzić klikając i przechodząc na zakładkę „Zadania” oraz „Wyzwania”.

 

zloto Czarny potwór / The Black Shuck GS: 50
Przejedź 1000 km / Drive through 1000 km

1000 km wydaje się być bardzo dużą ilością, szczególnie że poruszamy się przez większość czasu w żółwim tempie. Na szczęście progres jest liczony całościowo, czyli zarówno z singla jak i online, więc jeśli gracie dużo ze znajomymi i im pomagacie to nie powinno być żadnego problemu z uzbieraniem 1000 km. Ilość zebranych kilometrów (a dokładnie to metrów) sprawdzicie poprzez kliknięcie . Wartość będzie podana w głównych statystykach.

Jeśli jednak macie problem z akumulacją odpowiedniej ilości kilometrów, to istnieje metoda na zbieranie metrów metodą AFK (czyli nie trzeba nawet grać). Wystarczy podpiąć samochód linką do drzewa, upewnić się, że jest odpowiednia ilość miejsca dla samochodu i zablokować przycisk gazu. Każde miejsce się nada, ale polecam robić to na Alasce, ponieważ na lodzie samochód jest odrobinę szybszy. Kontrolujcie co jakiś czas czy nadal jesteście podczepieni (linka lubi się czasem zerwać) i tyle.

Jednak tak jak mówię, jeśli celujecie w platynę to i tak zrobicie to trofeum bez większych problemów, ponieważ jest tutaj naprawdę sporo do ujeżdżenia.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.