The Crew 2 – Poradnik do trofeów i osiągnięć

11 lipca 2018
6

Spora gra ze sporą liczbą aktywności, ale na szczęście platyna bardzo przyjemna i z naszym poradnikiem nie będziecie mieć najmniejszych problemów ze zdobyciem calaka.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x15 x16
 • Liczba trofeów offline: 0 (gra wymaga stałego dostępu do sieci)
 • Liczba trofeów online: wszystkie
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 30 godzin

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

Kilka przydatnych wskazówek na start:

 • Nie usuwajcie epickich (różowe) części! Będziecie je zbierać pod pucharek, który wymaga założenia samych epickich części. Im więcej znajdziecie tym mniej roboty na koniec gry. Jeśli jednak nie znajdziecie wystarczającej ilości dla jednego pojazdu to zapraszam do opisu pucharku.
 • Na wydawajcie bez sensu pieniędzy na początku gry, kupcie po jednej furze dla każdej kategorii i skupiajcie się tylko i wyłącznie na niej. Jeśli chcecie zakupić najlepsze możliwe fury dla danej kategorii to podejrzyjcie listę z najlepszymi czasami dla danej aktywności i możecie zobaczyć, które pojazdy wypadają najlepiej. Jednak do samej platyny możecie kupować dosłownie co chcecie, wszystkim wygracie z AI. Dopiero na samym końcu gry będziecie kupować pojazdy, żeby dobić do wymaganych 30 pod puchar.
 • Jak tylko będziecie w obrębie jakiegoś zadania wymagającego zrobienia fotki to róbcie je. Na dole ekranu pojawi się informacja, że jesteście w pobliżu takiego zadania i wystarczy je zaakceptować. Niektóre wymagają drugiego gracza, więc takie można automatycznie olać.
 • Jeśli potrzebujecie zastrzyku gotówki to musicie powtarzać najkrótsze wyścigi, bądź te związane z Hypercarami. Na chwilę obecną nie ma innego patentu na szybką kasę (jeśli jednak coś znajdziecie to piszcie w komentarzach!).
 • Jeśli macie możliwość grania z kimś w coopie to polecam tą metodę. Poprzez wspólne kończenie wyścigów będziecie zgarniać trochę więcej kasy, a do tego wystarczy, że jedna osoba ukończy wyścig i zostaje on automatycznie zaliczony dla całej reszty.

 

KROK #1 – Ukończ wszystkie dyscypliny

Jak sam tytuł mówi, skupcie się na wykonaniu wszystkich aktywności. Większość z nich wymaga ukończenia wyścigu z pierwszej trójce, żeby go zaliczyć. Miejsce, czas oraz ilość zdobytych punktów nie ma żadnego wpływu na końcowe nagrody! Równie dobrze możecie stać w miejscu jak tylko zrobicie wymaganą ilość punktów. W grze jest 14 różnych dyscyplin, ale wystarczy Wam dosłownie jeden pojazd na dyscyplinę, nawet ten najtańszy (chociaż polecam kupować te nieco droższe ponieważ mają więcej punktów i nie trzeba ich potem osobno grindować).

 

KROK #2 – Wykonaj 40 aktywności fotograficznych

Wystarczy wykonać 40 fotek, kiedy tylko pojawi się odpowiednia informacja na dole ekranu. W grze jest znacznie więcej wszystkich aktywności związanych z robieniem zdjęć, więc zrobienie 40 nie powinno być żadnym problemem. Dodatkowo w menu aktywności możecie podejrzeć każde zadanie fotograficzne. Warto poświęcić na to trochę czasu ponieważ za każde dobrze zrobione zdjęcie dostaniecie minimum 15k $. Także szybka kasa za niewielki wysiłek. Jeśli gracie solo to rzecz jasna omijajcie aktywności związane z kilkoma graczami.

 

KROK #3 – Ulepsz jeden pojazd do maksymalnego poziomu oraz zdobądź epickie części

Osobiście polecam Wam ulepszyć na maksa samochód od driftu. Głównie dlatego, że event trwa 2 minuty, a po wbiciu wymaganej ilości punktów nie trzeba nawet grać, wystarczy czekać na koniec i od razu powtórzyć. W opisie pucharku zamieściłem nawet filmik jak ja to robiłem. Oczywiście możecie grać czym chcecie, ja polecam tylko jedną z najszybszych metod. Podczas farmienia zdobędziecie też sporą ilość kasy, punktów doświadczenia oraz rzecz jasna części. Odkładajcie każdą epicką część, aby uniknąć później niepotrzebnego grindu.

 

KROK #4 – Pozostałe

Na tym etapie powinniście mieć już sporą ilość kasy i co ważniejsze, większość zdobytych pucharków. Zapewne pozostało Wam zdobycie 30 pojazdów czy też wykonanie skoku na 100 metrów. Jeśli chodzi o 50 poziom to powinien wpaść podczas robienia całej reszty, więc nie zwracajcie na niego uwagi do samego końca. Cokolwiek Wam zostało do zdobycia to zapraszam do opisów poszczególnych pucharów, wszystko opisałem najprościej jak tylko mogłem.

 

Poradnik:

platyna Rządzisz na drodze, kotku / You’re THE Driver, baby
Zdobądź wszystkie trofea. / Win all trophies..

Platyna jest znacznie łatwiejsza i przede wszystkim przyjemniejsza niż w pierwszej części. Brak tutaj głupkowatych pucharów z mega długimi wyścigami, które trzeba kończyć w ekipie. Tutaj zdecydowaną większość można wbić samemu, a te co wymagają przynajmniej 2 graczy są banalnie proste i szybkie do zrobienia.

 

braz Witaj w MotorNation! / Welcome to MotorNation!
Tym razem będziemy hojni! Pierwszy odcinek Live Xtrem Series już za tobą. / This time we’ll be generous! You have completed the 1st Episode of the Live Xtrem Series.

Wystarczy ukończyć pierwszy odcinek serii Live. Odpala się on automatycznie na początku gry i jest to nic innego jak tutorial. Pucharek wpadnie automatycznie, nie do pominięcia.

 

srebro Mistrz ulicy / Ruler of the Streets
Pokonaj Tio Marqueza, króla Street Racingu, w starciu z Rywalem. / Beat Tio Marquez, The Street Racing king, in the Rival Event.

Tio jest bossem w kategorii Street Racingu. By go odblokować należy ukończyć przynajmniej 70% wszystkich aktywności w tej kategorii. Po pokonaniu Tio otrzymacie pucharek.

 

srebro Mistrz ścieżki / Master of the Line
Pokonaj Clarence’a Bishopa Trzeciego, dziedzica Pro Racingu, w starciu z Rywalem. / Beat Clarence Bishop the Third, the Pro Racing heir, in the Rival Event.

Sytuacja taka sama jak wyżej, tyle że trzeba pokonać bossa w kategorii Pro Racingu. By go odblokować potrzebujecie minimum 70% zaliczenia całej kategorii. Pucharek nie do pominięcia w drodze po platynę.

 

srebro Bystrzak / Creative Thinker
Pokonaj Sofię, królową Freestyle’u, w starciu z Rywalem. / Beat Sofia, the Freestyle queen, in the Rival Event.

Kolejny boss i znów ta sama sytuacja, tym razem w kategorii Freestyle’u. Pamiętajcie, że potrzebujecie minimum 70% zaliczenia, żeby odblokować bossa.

 

srebro Podwojenie stawki / Double Down
Pokonaj Tuckera Morgana, mistrza Offroadu, w starciu z Rywalem. / Beat Tucker Morgan, the Offroad champ, in the Rival Event.

Ostatni z czterech bossów (chociaż to Wy decydujecie o kolejności), kategoria Offroadu i tak samo jak wyżej, wymagane jest minimum 70% zaliczenia, aby go odblokować. Jedyna różnica jest tutaj taka, że walka składa się z dwóch części, które oddzielone są cut-scenką.

 

zloto I to by było na tyle! / That’s a Wrap!
Ukończ Wielki Finał. / Complete The Grand Finale.

Wielki Finał odblokujecie dopiero po pokonaniu wszystkich 4 bossów. Event znajduje się w zakładce z serią Live Xtreme, na ostatnim miejscu. Nie musicie kończyć poprzednich serii Live jeśli odblokowaliście Wielki Finał (chociaż do platyny i tak trzeba je zaliczyć).

Wyścig składa się z 4 części (rallycross, hypercar, jetski, alpha), gdzie każda z nich to walka z osobnym rywalem. Najdziwniejsze w tej serii jest to, że nie musicie wygrywać wszystkich części, wystarczy wygrać ostatnią i całość zostanie zaliczona. Także skupcie się głównie na 4 części tego wyścigu, a pozostałe po prostu dojedzcie do mety.

 

srebro Fotka? Jak nie, to fejk! / Pics or it didn’t happen
Ukończ 40 zadań fotograficznych. / Complete 40 Photo Ops.

Podczas swobodnej eksploracji mapy, co jakiś czas na dole ekranu pojawi się Wam informacja o możliwości zrobienia zdjęcia (Photo Op). Oznacza to, że w pobliżu znajduje się obiekt, pojazd, czy nawet zwierze, które można sfotografować. Klikacie najpierw , a potem akceptujecie poprzez wciśnięcie . Po lewej stronie ekranu pojawią się wymagana do danego zdjęcia. Jeśli znajdziecie się w pobliżu danego obiektu czy wykonie po prostu wymaganą akcję to napis podświetli się na szaro. W momencie, gdy wszystkie wymogi będą podświetlone to klikacie szybko  i przechodzicie to trybu Photomode. Teraz wystarczy najechać kamerą na dany obiekt czy scenerię, aby wymogi podświetliły się na zielono. W momencie gdy to nastąpi to cykacie fotkę i powinno Wam zaliczyć. Prawidłowe zaliczenie zostanie odpowiednio podsumowane ilością fanów oraz kasy. Pamiętajcie, że w trybie Photo możecie również przewijać czas! Także jeśli przejechaliście jakiś obiekt czy wykonaliście akcje to spokojnie możecie sobie do tego wrócić poprzez przewijanie w trybie Photo.

Tak wygląda ramka, która pojawia się, gdy w pobliżu jest fotka do zrobienia:

A tak wygląda prawidłowo spełniony wymóg:

Jeśli chcecie sobie sprawdzić wszelkie możliwe zadania fotograficzne to wystarczy wejść do menu:

Aktywności > dana dyscyplina > Album fotograficzny

Z racji tego, że w grze jest znacznie więcej zadań niż 40 to nie powinniście mieć żadnych problemów z tym pucharem. Wystarczy latać po mapie, albo po prostu wybierać sobie te najprostsze z albumów. Polecam robić fokti związane z charakterystycznymi obiektami w poszczególnych miastach. Są to bardzo proste i szybkie fotki.

Jeśli mimo wszystko macie problemy to polecam poniższą rozpiskę wszystkich możliwych zdjęć:

 

srebro Od wybrzeża do wybrzeża / Coast to Coast
Ukończ zawody Nowy Jork – Hypercar. / Complete the New York Hypercar event.

Pamiętacie 4 godzinny wyścig z pierwszej części? Tutaj na szczęście już nie ma takich jazd… Najdłuższy wyścig w grze trwa około 40 minut i jest on właśnie wymagany do trofeum. Znajduje się on w kategorii Hypercar i jest to wyścig przez całe stany. Wystarczy go ukończyć w pierwszej trójce, aby został on zaliczony. Oczywiście, żeby go odblokować to potrzebujecie samochód z kategorii Hyper oraz 107,000 fanów.

Pamiętajcie, że możecie grać ze znajomymi, gdzie wystarczy, aby jeden z Was dojechał w pierwszej trójce by zaliczyć wszystkim pozostałym cały wyścig. Oczywiście wyścig nie jest trudny, a największym przeciwnikiem jesteście tutaj sami Wy 🙂 Podczas 40 minutowej jazdy na najwyższych obrotach nie sposób o głupie błędy. W dodatku AI jest tak zaprogramowane, abyście nie mogli im odjechać zbyt daleko, dlatego kilka błędów wiąże się z tym, że zostaniecie wyprzedzeni. Na szczęście, nawet gdy spadniecie na ostatnie miejsce to i tak bardzo prosto odrobić straty, bo AI będzie mocno zwalniać, żebyście tylko mogli je dogonić.

 

braz Pierwszy autograf / First Autograph
Zdobądź wystarczająco dużo fanów, aby osiągnąć poziom Popularny. / Earn enough followers to reach Popular level.

Czytaj opis pucharku zloto Bożyszcze tłumów / Are you a God? (Say yes).

 

braz Konferencja prasowa / Press Conference
Zdobądź wystarczająco dużo fanów, aby osiągnąć poziom Sławny. / Earn enough followers to reach Famous level.

Czytaj opis pucharku zloto Bożyszcze tłumów / Are you a God? (Say yes).

 

srebro Wschodząca gwiazda / Rising Star
Zdobądź wystarczająco dużo fanów, aby osiągnąć poziom Gwiazdy. / Earn enough followers to reach Star level

Czytaj opis pucharku zloto Bożyszcze tłumów / Are you a God? (Say yes).

 

zloto Człowiek, mit, legenda / The Man, The Myth, The Legend
Zdobądź wystarczająco dużo fanów, aby osiągnąć poziom Ikony. / Earn enough followers to reach Icon level.

Czytaj opis pucharku zloto Bożyszcze tłumów / Are you a God? (Say yes).

 

zloto Bożyszcze tłumów / Are you a God? (Say yes)
Zdobądź wystarczająco dużo fanów, aby osiągnąć 50 poziom Ikony. / Earn enough followers to reach Icon 50 level.

W grze mamy podział na kilka poziomów doświadczenia. Wyglądają one mniej więcej tak:

 • Popularny – 18,000 fanów
 • Sławny – 55,500 fanów
 • Gwiazda – 107,000 fanów
 • Ikona – 178,000 fanów
 • Ikona 50 – 580,000

Do momentu poziomu Ikony, wszystko wygląda standardowo, czyli wbijacie określoną ilość doświadczenia i otrzymujecie kolejny poziom. Jednak po dobiciu do poziomu Ikony wygląda to nieco inaczej. Jeśli graliście kiedykolwiek w Diablo III to będziecie znać mechanikę. Po otrzymaniu statusu Ikony, każdy kolejny poziom jest już określany liczbami. Wymagania na każdy kolejny poziom są dosyć niskie, mniej więcej 10,000 fanów. Poziomy ikoniczne nie dają już kasy tak jak zwykłe, jednak przy każdym poziomie otrzymujecie punkty, które można wykorzystać w menu: Profil > Punkty Ikoniczne. Można ulepszać najróżniejsze rzeczy, od większej ilości kasy czy lepszego dropu, aż do większej ilości fanów przy robieniu trików.

Na chwilę obecną, najlepszą i najszybszą metodą na wbijanie fanów jest metoda z Monster Truckiem. Wystarczy udać się na dowolny obszar z rampami, znaleźć tzw. „rynnę” i kręcić tam triki 360, a nawet 520 stopni. Im więcej trików się nauczycie, tym więcej fanów będziecie dostawać. Jak tylko zobaczycie, że za trik macie już MAX punktów (będzie pisać obok samochodu grubą czerwoną czcionką) to wystarczy się zatrzymać, aby punkty wpadły na nasze konto i powtarzacie cały proces. Samochód nie ma znaczenia, ale wielu poleca Abartha. Ja szczerze mówiąc nie widziałem żadnej różnicy. Możecie sobie za to pomóc poprzez dodawanie punktów ikonicznych do umiejętności robienia szybszych obrotów w Monster Truckach.

Poniżej filmik, na którym możecie zobaczyć w akcji powyższą metodę:

 

braz Pomaluj mój świat / Paint Don’t Hurt
Zmień kolor jednego z pojazdów w swoim domu. / Change the color of one vehicle in your home.

Wystarczy udać się do naszego  Domu (południowo-wschodnia część mapy), a następnie ustawić sobie dowolny samochód w naszym pokoju. Gdy już będziecie go mieli na miejscu to wystarczy kliknąć  i wybrać opcję zmiany koloru. Wybieracie dowolny kolor, zatwierdzacie i gotowe!

Na poniższym obrazku możecie zobaczyć o co chodzi, jeśli do kogoś nie dociera prosty tekst  🙂

 

srebro Kolekcjoner / The Collector
Posiadaj 30 różnych pojazdów. / Own 30 different vehicles.

Prawdopodobnie jeden z ostatnich pucharków jakie zdobędziecie w grze. Jak sam opis mówi, należy zdobyć 30 pojazdów, nie ma znaczenia czy to samochód, samolot czy motorówka. Musimy po prostu posiadać 30 sztuk różnych fur.

Po przejściu gry i zaleczeniu wszystkich aktywności, powinniście mieć około 20 samochodów. Resztę trzeba będzie dokupić, więc przyda się trochę grosza. Jeśli nie macie zbyt dużo hajsu to polecam najpierw zrobić pucharek związany z wymaksowaniem przynajmniej jednego samochodu. Podczas farmienia części wpadnie Wam sporo gotówki. Podczas robienia jednego samochodu zdobyłem około 1 miliona $. Niestety jest to trochę mozolna robota, no ale nie ma tragedii.

Jeśli jednak macie już hajs to udajcie się do siedziby Street Racingu (kolor żółty, zachodnia część mapy). Wybierzcie pierwszy samochód na parkingu (Street Racing) i przejdziecie do menu z listą samochodów. Jedziecie maksymalnie w lewą stronę i kupujecie najtańsze pojazdy, które zaczynają się od 20,000. Dzięki temu spokojnie kupicie pozostałe pojazdy do pucharku, a nie stracicie przy tym zbyt wiele kasy.

Po zakupieniu 30 pojazdu pucharek wpadnie od razu.

 

srebro Wszechstronny / Jack of all trades
Ukończ jedne zawody w każdej dyscyplinie (gra główna). / Complete one Event in each discipline (Main Game).

W grze mamy 14 dyscyplin, a dokładnie:

 • Street Race
 • Drift
 • Drag Race
 • Hypercar
 • Rally Raid
 • Motocross
 • Rally Cross
 • Aerobatics
 • Jetsprint
 • Monster Truck
 • Powerboat
 • Touring Car
 • Air Race
 • Alpha Grand Prix

Każda z nich składa się z kilkunastu eventów do ukończenia. Wystarczy ukończyć po jednym evencie w każdej w/w dyscyplinie, aby zdobyć pucharek. Oczywiście, aby przystąpić do dowolnej dyscypliny musicie posiadać odpowiedni pojazd pod nią, ale to jest chyba logiczne.

 

srebro Wirtuoz / Virtuoso
Ukończ wszystkie rodzaje testów w każdej rodzinie (gra główna). / Complete each skill type in each family (Main Game).

Testy / Skille oznaczone są na mapie trójkątami z błyskawicą, które wyglądają dokładnie tak:  (oczywiście kolor odpowiada danej kategorii).

By zdobyć pucharek wystarczy ukończyć każdy rodzaj testu w danej dyscyplinie, czyli:

Street Racing:

 • Ucieczka / Escape
 • Pomiar prędkości / Speedtrap

Offroad:

 • Slalom
 • Ucieczka / Escape

Freestyle:

 • Niski Pułap / Low Altitude
 • Akrobatyka / Aerobatics
 • Boje / Buoy Smashing

Pro Racing:

 • Slalom (Woda) – np. pierwszy event na liście „Port Miami / Miami Harbor”
 • Slalom (Ląd) – np. trzeci event na liście “Pustynia Złotych Wzgórz / Golden Hills Desert”
 • Ucieczka / Escape

Jak już pisałem, wystarczy ukończyć po jednym teście z w/w kategorii. Nie trzeba robić wszystkich, chodzi tylko i wyłącznie o zaliczenie każdego rodzaju testu w każdej dyscyplinie.

 

braz Muszę cię złamać / I Must Break You
Pobij wyróżnienie znajomego (najlepszy wynik). / Beat a friend’s highlight (best score of a friend).

Pucharek wymaga minimum jednego znajomego, który musi zrobić dowolne wyróżnienie na mapie.

Wyróżnienia / Highlighty są zaznaczone na mapie takimi ikonkami:  (kolor uzależniony od dyscypliny, której dotyczy).

Dostaje się je za robienie najróżniejszych rzeczy w dowolnych punktach na mapie, podczas swobodnej eksploracji. Np. podczas szybkiej jazdy na drodze, wykonania dalekiego skoku, niskiego lotu, itd. Jakiekolwiek odpowiednie wykonanie takiej akcji będzie oznaczone na mapie, a gdy tylko je zrobicie to pojawi się na ekranie odpowiednia adnotacja.  Jak można się domyślić, by zdobyć pucharek należy pobić wynik znajomego w takim wyzwaniu.

Możecie sobie wejść na mapę i poszukać tego typu ikonek i znaleźć jakąś, gdzie Wasz znajomy ma najlepszy wynik. Jak już znajdziecie taki punkt, to trzeba się tam udać i rzecz jasna pobić owy wynik. Jak tylko go pobijecie to pucharek jest Wasz.

Jeśli nie macie znajomych to zawsze możecie zrobić drugie konto na konsoli, dodać się do znajomych, odpalić tam grę, zrobić jakiś banalny wynik do pobicia i wrócić na swoje główne konto i rzecz jasna dokończyć dzieła.

 

srebro Wyboista droga do piekła / Hard way to Hell
Ukończ zawody na poziomie trudnym. / Complete an event on hard difficulty.

Każdą aktywność można ukończyć na poziomie Normal oraz Hard. By odkryć trudniejszy poziom, należy najpierw ukończyć dany event na poziomie normalnym. Hard różni się tym, że ma znacznie większe wymagania odnośnie ilości punktów naszej fury oraz rzecz jasna poziomem samych przeciwników czy też wymaganiami czasowymi, nic nowego w sumie… Na szczęście można dołączać do takich aktywności, nawet jeśli nasza fura nie spełnia wymogów.

Najbardziej polecam zrobienie tego na pierwszym możliwym eventcie w kategorii Drift. Można to spokojnie zrobić Mazdą RX-7 bez jakichkolwiek ulepszeń. Wystarczy odpowiednia linia i operowanie gazem oraz hamulcem, żeby samochód nie polecal na bandę i nie skasowało licznika. Trzymanie mnożnika poprzez ciągły drift oraz nie uderzenia w cokolwiek to tutaj klucz do sukcesu. Oczywiście można zostawić ten pucharek na koniec gry, kiedy będziecie mieć już większość ulepszonych fur, a przez to łatwiej będzie wbić ten trofik.

Poniżej filmik, gdzie robię ten pucharek podstawową wersją Mazdy RX-7 na pierwszym eventcie w kategorii Drift:

 

braz Dusza towarzystwa / Social Butterfly
Ukończ zawody, będąc w Ekipie. / Complete an event while in a crew.

Pucharek wymaga minimum jednego znajomego, który musi zrobić dowolne wyróżnienie na mapie.

Przede wszystkim musicie znaleźć przynajmniej jedną chętną osobę, która dołączy do Was w grze. Musicie utworzyć własny zespół. By to zrobić musie udać się do Menu > Roster > zaprosić znajomego bądź losową osobę w sesji (ale nie gwarantuję, że przyjmie zaproszenie).

Gdy już będziecie w ekipie to wystarczy teraz ukończyć dowolny event razem. Wystarczy, że jedna osoba spełni wymogi wygrania i całość zostanie automatycznie zaliczone pozostałym uczestnikom. Nie ma znaczenia, który event wybierzecie, może być nawet jeden z pierwszych, albo ostatnich. Po prostu trzeba go ukończyć będąc z kimś w zespole. Tyle.

 

braz Swobodny jeździec / Easy Rider
Zdobądź 500 fanów podczas jednej sekwencji akrobatycznej w trybie swobodnej jazdy. / Earn 500 Followers in one Freestyle sequence (Freedrive).

Opis jest trochę pogmatwany, ale całość jest banalnie prosta. Podczas swobodnej jazdy będziecie mieć pasek poziomu doświadczenia (fanów) na dole ekranu. Wystarczy za jednym razem wbić minimum 500 fanów, czy to poprzez triki na wodzie, powietrzu czy w samochodzie, nie ma znaczenia czym to zrobicie, byle tylko to zrobić. Pucharek na 99% wpadnie Wam sam i nawet nie będziecie o tym wiedzieć…

Jeśli jednak chcecie to zrobić jak najszybciej to jest bardzo prosta metoda na szybką i dużą ilość fanów za jednym zamachem przy użyciu Monster Trucka. Wystarczy udać się na dowolny obszar z rampami, znaleźć tzw. „rynnę” i kręcić tam triki 360, a nawet 520 stopni. Im więcej trików się nauczycie, tym więcej fanów będziecie dostawać. Jak tylko zobaczycie, że za trik macie już MAX punktów (będzie pisać obok samochodu grubą czerwoną czcionką) to wystarczy się zatrzymać, aby punkty wpadły na nasze konto i powtarzacie cały proces. Samochód nie ma znaczenia, ale wielu poleca Abartha. Ja szczerze mówiąc nie widziałem żadnej różnicy. Możecie sobie za to pomóc poprzez dodawanie punktów ikonicznych do umiejętności robienia szybszych obrotów w Monster Truckach.

Poniżej cała metoda pokazana na jednym filmiku:

 

braz Halo, tu rzeczywistość / Reality Check
Masz już za sobą 24 godziny gry. Uznaliśmy, że warto o tym wspomnieć. / You’ve spent 24 whole hours in our virtual world. We thought you should know.

Jak sam opis mówi, musicie spędzić w grze 24 godziny. Oczywiście nie za jednym razem 🙂 W drodze po platynę spędzicie tutaj trochę więcej czasu. Osobiście wbiłem platynę mając 28 godzin na liczniku, a nie spieszyłem się z niczym, grałem swoim tempem i robiłem co chciałem, bez ciśnienia.

Swój czas możecie sprawdzić w Menu > Profil > Statystyki

 

braz Skok wiary – i to bez siana / Leap of Faith, No Straw
Wykonaj 100-metrowy skok na motocyklu. / Do a 100 meter jump on a bike.

W grze jest wiele możliwości do zrobienia 100-metrowego skoku na motocyklu. Jednak najprostszym i najszybszym sposobem jest prawdopodobnie skocznia narciarska w Salt Lake. Wystarczy udać się tam jakimkolwiek pojazdem, dostać na górę skoczni, wybrać motocykl (polecam Ducati Diavel), rozpędzić się i skoczyć. Pucharek powinien wpaść zaraz po wylądowaniu. Bez większej filozofii.

Poniższy filmik przedstawia całość w akcji:

srebro Graj jak tester / Drift Like a Tester
Uzyskaj co najmniej 100 000 pkt. w dowolnych zawodach Drift. / Score 100.000 PTS or more in any drift event.

Pucharek wydaje się trudny, ale wcale taki nie jest. Tak naprawdę spokojnie można go zrobić już w pierwszym driterskim eventcie przy użyciu podstawowej wersji Mazdy RX-7, bez jakichkolwiek ulepszeń. Najważniejsze to po prostu opanowanie samochodu i obranie odpowiedniej linii na torze. Bierzcie szerokie łuki i ścinajcie mocno zakręty na nawrotach. Trzymajcie cały czas mnożnik poprzez ślizganie samochodem, szczególnie gdy jedziecie po prostej drodze. Kilka sekund bez poślizgu skutkuje resetem mnożnika.

Filmik prezentujący teorię w praktyce:

 

braz Graj jak projektant / Act Like a Game Designer
Powtórz te same zawody co najmniej 3 razy pod rząd. / Redo the same event at least 3 times in a row.

Bardzo prosty pucharek, który zrobicie mimochodem podczas farmienia części do samochodu.

Po zakończeniu jakiegokolwiek eventu, na dole ekranu przez chwilę pojawi się informacja o możliwości powtórzenia poprzez przytrzymanie . Wystarczy go przytrzymać, poczekać aż pasek doleci do końca i powtórzyć daną aktywność. Zróbcie tak 3 razy pod rząd i pucharek jest Wasz.

Taka ramka pojawi się na dole ekranu po ukończeniu danego eventu.

 

braz Graj jak dyrektor artystyczny / Act Like an Art Director
Zrób zdjęcie poza zadaniem fotograficznym tylko dlatego, że podobał ci się widok. / Take a picture outside of any Photo Quest just for fun, because it looks good.

Podczas swobodnej jazdy wystarczy wcisnąć , aby otworzyć tryb fotograficzny (Photo Mode). Gdy już w nim będziecie to wciśnijcie po prostu , aby zrobić zdjęcie i po sprawie. Pucharek wpadnie zaraz po zrobieniu fotki.

 

braz Koniec jest blisko / The End is Nigh
Dotrzyj na kraniec świata. / Go to the far edge of the world

Tak jak w opisie, wystarczy dojechać, dopłynąć lub dolecieć na jeden z końców mapy. Nie ma znaczenia, z której strony to zrobicie, pucharek wpadnie jak tylko dotrzecie do końca mapy i gra automatycznie Was zawróci.

Poniżej moje miejsce, od którego poleciałem samolotem:

 

braz Diamentowe felgi / Ride the Jewels
Przejedź jednorazowo ponad 2 km najdroższym samochodem w grze (gra główna). / Drive more than 2 km in a row with the most expensive car (Main Game).

Najdroższy samochód w grze to Koenigsegg Regera, który kosztuje około 1,800,000$. Spora ilość kasy w tej grze, ale na szczęście nie trzeba wydawać ani grosza, aby zrobić ten pucharek. Wystarczy udać się do siedziby Street Racingu (zachodnia część mapy), podejść do sekcji z Hypercarami, wybrać Koenigsegg Regera i wcisnąć , aby odbyć jazdę testową. Tak jest, puchar można wbić podczas jazdy testowej. Haczyk jest taki, że jazda próbna trwa tylko 2 minuty, także starajcie się nie ociągać i jedźcie po prostu przed siebie. Jak tylko wbijecie 2km to pucharek wpadnie automatycznie.

Poniżej fotka samochodu, dla tych mniej kumatych 🙂

Koenigsegg Regera

 

srebro Furia maksymalna / Max Out Fury Load
Osiągnij maksymalny poziom jednego ze swoich pojazdów (gra główna). / Reach Max Level for one of your vehicles (Main Game).

Pucharek, który wymaga największej ilości grindowania… Niestety, ale jego wbicie zajmie Wam najwięcej czasu. By go zrobić musicie ulepszyć dowolny pojazd do maksymalnego poziomu. Zrobicie to tylko i wyłącznie za pomocą części, a te można wygrywać tylko poprzez powtarzanie eventów. Wybór pojazdu jaki chcecie ulepszać zostawiam Wam, jednak mam nieco lepszą metodę, która nie jest aż tak męcząca i daje chwilę odpoczynku.

Do farmienia części polecam pierwszy event w kategorii Drift. Wybór samochodu to Wasza sprawa, możecie kupić droższy i oszczędzić sobie trochę roboty (wyższy poziom startowy), jednak ja robiłem to poczciwą Mazdą RX-7 (240 punktów) bo najbardziej ją lubię. Metoda polega na tym, że wbijacie wymagane 20,000 punktów i zatrzymujecie pojazd i czekacie do końca czasu. Jak tylko czas dobiegnie końca to szybko zbieracie nagrody + przytrzymujecie , aby go natychmiastowo zrestartować. Dzięki temu macie od razu nagrody + nie tracicie czasu na dojechanie do startu eventu. Minus jest taki, że mimo wszystko trzeba spędzić tutaj trochę czasu, mi zajęło to około 3 – 4 godzin bitego powtarzania. Nie ustawiajcie sobie poziomu Hard, ponieważ nie ma on wpływu na poziom części, jedynie na jakość. Pod koniec farmienia możecie dostawać części słabsze, także uzbrójcie się w cierpliwość. Co jakiś czas możecie się zatrzymać i założyć nowe części, żeby samochód zachowywał się nieco lepiej. Pamiętajcie, że nie musicie zakładać części, aby dostawać lepsze! Gra automatycznie dobiera poziom do najwyższej obecnej części w ekwipunku.

Wiem, że to wszystko może się wydawać nieco pogmatwane, dlatego zrobiłem filmik, na którym pokazuje jak łatwo i spokojnie farmić części do tego trofeum:

 

braz Sami swoi / BFF
Przejedź jednorazowo 50 km, będąc w Ekipie. / Drive 50 km in a row in a crew.

Pucharek wymaga minimum jednego znajomego, który musi zrobić dowolne wyróżnienie na mapie.

Trofeum trzeba wbić za jednym podejściem, a dokładnie to trzeba przejechać 50km będąc w jednej sesji. Dystans jest liczony indywidualnie, dlatego każdy musi sam przejechać 50km, aby mu zaliczyło. Oczywiście wszystko to robicie będąc już razem w zespole, podczas swobodnej jazdy. Możecie używać samolotów, motorówek czy rzecz jasna samochodów. Chodzi tylko i wyłącznie o to, aby przebyć 50km za jednym razem, gdy jesteście w zespole.

Przejechany dystans będąc w zespole możecie sprawdzić w Menu > Profil > Statystyki.

 

braz Graj jak scenarzysta / Act like a Narrative Designer
Odblokuj wszystkie elementy i obejrzyj pełną nagrodę fabularną. / Unlock all the pieces and watch a full narrative reward.

Podczas przechodzenia kolejnych eventów, będziecie odblokowywać nowe cut-scenki. Każda kategoria ma 8 takich filmików, a że samych kategorii jest 4 to trzeba odblokować 32 filmiki. Tak jak mówiłem, wystarczy ukończyć wszystkie eventy i po sprawie. Można to uznać za swego rodzaju „fabułę”, a pucharek powinien Wam wpaść sam. Nie trzeba robić zdjęć czy zajęć testowych, chodzi tylko i wyłącznie o eventy.

W grze jest mały bug (albo tak ma być…), ponieważ po odblokowaniu wszystkich filmików, pucharek może nie wpada. By go „ręcznie odblokować” wystarczy puścić dowolny ostatni filmik z jakiejś kategorii i powinien wpaść zaraz po odpaleniu video. Filmiki możecie oglądać w Menu > Profil > Fabuła / Narrative. 

 

braz Łowca duchów 2 / Ghost Bustin’ 2
Pokonaj ducha rywala albo znajomego. / Beat a rival or a friend’s ghost.

Na mapie, podczas swobodnej jazdy, mamy różnego rodzaju aktywności testowe / skillowe, oznaczone taką ikonką: 

Jeśli macie znajomych, którzy grają w tą grę to wystarczy przejrzeć na mapie te aktywności i sprawdzić, w której z nich widnieje Wasz znajomy. Gdy już znajdziecie taką aktywność to klikacie na niej  i wchodzicie do Tablicy Wyników, najeżdżacie na znajomego, znów klikacie  na nim i wybieracie opcję „Wybierz Ducha”. W tym momencie duch znajomego będzie się pojawiać przy tej aktywności. Waszym zadaniem jest teraz po prostu pobić jego wynik.

Jeśli nie macie znajomych, to podczas widoku na Tablicy Wyników można wcisnąć touchpad, aby przejść do ogólnej klasyfikacji. Możecie teraz wybrać jakiś gorszy czas, wybrać ducha i pobić go. Gdybyście nadal mieli problemy i brak znajomych, to zawsze możecie zrobić drugie konto na konsoli, dodać się do znajomych, zrobić jakiś słaby wynik, a następnie pobić go na swoim głównym koncie.

Poniżej przedstawiam cały proces na filmiku:

 

srebro Serialowy maraton / Binge Watching
Ukończ cały sezon Live Xtrem Series. / Complete the full season of the Live Xtrem Series.

Sezon Live składa się z 6 odcinków + Wielkiego Finału. By odblokować odcinki należy wbijać kolejno poziomy doświadczenia, zaś żeby odblokować „Wielki Finał”, należy pokonać bossów z każdej kategorii. Jest ich 4, a każdy „szefo” odblokowuje się mniej więcej przy 70% ukończenia danej kategorii.

Poniżej wymagane ilości fanów do każdego odcinka:

 • Tutorial / Pierwszy odcinek (automatycznie na początku gry)
 • Popularny (18,000 fanów)
 • Sławny (55,500 fanów)
 • Gwiazda (107,000 fanów)
 • Ikona (178,000 fanów)
 • Wielki Finał (należy pokonać 4 bossów z pozostałych kategorii)

Każdy odcinek składa się z wyścigu w kilku różnych dyscyplinach, na obrazku odcinka macie to dokładnie wyszczególnione. Jeśli chodzi o Wielki Finał to składa się z 4 wyścigów, ale co jest najdziwniejsze to to, że wystarczy wygrać tylko ostatni, reszta najwyraźniej jest w formie wypełniacza (jeśli jest inaczej to mnie poprawcie). Po ukończeniu ostatniego odcinka, pucharek jest Wasz.

 

srebro Epickie zwycięstwo / Epic Win
Ulepsz swój pojazd, używając wyłącznie epickich części. / Upgrade your vehicle with epic parts only.

Jeden z trudniejszych pucharków, który wymaga założenia samych epickich części dla jednego pojazdu. Na szczęście części nie muszą być na maksymalnym poziomie, bo poziom części nie ma tutaj znaczenia. Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby mieć założone same epickie (kolor różowy). Najważniejsze to nigdy nie usuwać takich części podczas przechodzenia gry! Odkładajcie je sobie, bo przy odrobinie szczęścia może Wam wpadnie wymaga ilość dla jednego pojazdu, aby móc zdobyć pucharek.

Jeśli jednak, tak samo jak ja, nie macie tyle szczęścia, to pozostaje Wam farma… Najszybsza i najlepsza metoda wg mnie to ta oparta na drifcie. Wybieracie swój samochód, pierwszy event na poziomie Normal (jeśli jesteście w stanie farmić na Hard to róbcie to, większa szansa na epickie na nagrody), robicie wymaganą ilość punktów i czekacie na koniec. Gdy czas dobiegnie końca to szybko zbieracie nagrody + powtarzacie aktywność poprzez przytrzymanie Podczas dropu na koniec eventu będziecie widzieć po kolorze co Wam poleciało. Dlatego sami powinniście wiedzieć czego Wam jeszcze brakuje.

Pamiętajcie też, że jeśli wbijacie kolejne ikoniczne poziomy, to za kolejne 10 poziomów (10, 20, 30, itd.) możecie odbierać epickie nagrody dla aktualnie wybranego samochodu. Nagrody za ikoniczne poziomy możecie odebrać w Menu > Profil > Oś Czasu / Timeline. Z każdej paczki wylatuje jedna gwarantowana epicka część, więc możecie tutaj zaoszczędzić troszkę czasu.

Poniżej pokazuje sposób jak szybko i bezstresowo farmić części, kasę oraz fanów:

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Grę do materiału udostępnił wydawca – Ubisoft Polska.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!